Z Horáckého zimního stadionu se loučí a hezký podvečer přeje Tomáš Lysý.
Horácká Slavia si z Horáckého zimního stadionu v odváží tři body za vítězství 2:4. Dukla sice byla poslední třetinu lepší, ale může si dnes vyčítat zejména zbytečně ztracené dvě třetiny zápasu. Díky nim také Třebíč bere tři body.
60:00
59:49
O osudu zápasu je rozhodnuto, Kacetl je ve své brance a Třebíči nemusí vadit, že bude dohrávat zápas v oslabení.
59:30
Horácká Slavia právě vstřelila branku!
VILÉM BURIAN (5+3) získal ve středním pásmu vyhozený kotouč a trefuje přesně odkrytou jihlavskou klec. Bez asistence.
59:04
Štebihovi stojícímu mezi kruhy projel kotouč mezi nohama a Třebíč se osvobozuje.
58:47
Není mi přiliš jasné, proč je hra vykázána do středního pásma. Vzahovat se bude opět o obranné modré hostí.
58:29
Jihlava to zkusí v šesti proti čtyřem, něco jako Rusko ve finále světového šampionátu 2010 proti ČR.
58:29
Nyní již půjde o právoplatnou přesilovku Dukly pět na tři, která bude trvat 55 vteřin. Jan Zdráhal (TRE) se za brankou provinil hrubostí.

Na vyloučení: 5-11.
Jan Zdráhal v sezoně: 4 tr. min.
58:02
Dukla je znovu před Štůralou a Kacetl míří na střídačku.
57:52
Hra je přerušena pro postavení útočícího hráče v brankovišti. Bude se vzahovat ve středním pásmu poblíž obranné modré Třebíče.
57:43
Pokus Podlipnika prolétl vedle levé tyče Štůraly.
57:28
Branka Dukly je prázdná, domácí to zkusí v šesti proti čtyřem Třebíčským.
57:28
Tomáš Dujsík (TRE) dostává dvě minuty za sekání. Jihlava se chystána závěrečný nápor a bere si time-out.

Na vyloučení: 5-10.
Tomáš Dujsík v sezoně: 6 tr. min.
57:15
Tomáš Čachotský se po chybě obrany hostí řítil sám na Štůralu, kterého tentokrát blafákem do bekhendu nepřekonal.
57:00
Poslední tři minuty zbývají sehrát ve třetí třetině.
55:46
55:41
Seman hledal přihrávkou zpoza branky před Štůralou Kuřítka, který v rozhodující chvílí promáchl.
55:01
Odražený puk se dostal na hůl Jakuba Bartoně, který jej nekompromisně odpaluje na druhou stranu kluziště.
54:34
Hosté se osvobozují.
54:15
Ránu Šidlíka nedopravil zblízka do branky Březina, puk mu uskočil od hole.
53:46
Hosté chybují v rozehrávce a z toho plynou i častá vyloučení. Ondřej Dlapa (TRE) nyní vrazil na hrazení jednoho z jihlavských útočníků a jde si odpočinout na dvě minuty.

Na vyloučení: 5-9.
Ondřej Dlapa v sezoně: 10 tr. min.
52:58
Tomáš Čachotský obkroužil branku Třebíče, ale puk u levé tyče za záda Štůraly nezasunul.
52:45
Až nyní vypálil Jakub Schejbal, ale těsně mimo pravou tyčku branky hostů.
52:40
Jihlava je usazena před brankou hostí, ale ke střele se ne a ne dostat.
51:51
Třebíč se sice zatím velmi dobře bránila, ale nyní se Dukla dostala do zakončení v situaci čtyři na dva. Štůrala si střelu Důrase pohlídal a následně puk zpod jeho pravého betonu nevšťoural Ondřej Malec.
51:04
Domácí kapitán byl ve skrumáži před brankou podražen Tomášem Štůralou (TRE), který za svůj čin dostává dvě minuty. Trest odpyká Jan Wasserbauer.

Na vyloučení: 5-8.
Jan Wasserbauer v sezoně: 2 tr. min.
50:35
Tomáš Čachotský získal kotouč i přes dvojici hráčů soupeře a Jihlava má útočné pásmo.
50:03
Před Kacetlem se ocitl zcela volný Dočekal, ale nezpracoval kotouč ideálně a následně mu ještě upadla hokejka.
49:39
Úmyslný ofsajd Jihlavy znamená, že se hra stěhuje před Kacetla. Bude se vzahovat po jeho pravici.
49:30
Nyní již hrají domácí v plném počtu.
48:51
Dukla se osvobozuje.
48:49
Po ráně Bartoně od modré měl Kacetl do dělat, aby skákavý kotouč zneškodnil.
48:18
Až nyní se hosté dostávají před Kacetla.
48:05
Jihlava nejenže nepouští soupeře k brance, ale navíc ještě velmi dobře napadá rozehrávku svého soka. Bude se vhazovat ve středním pásmu blíže k obranné modré Třebíče po hře vysokou holí.
47:30
Hosté zahrozili rychlým protiútokem, při kterém ve finální fázi sekl třebíčského hráče Tomáš Čachotský (JIH), za což dostává dvě minuty.

Na vyloučení: 5-7.
Tomáš Čachotský v sezoně: 4 tr. min.
47:16
Po nahození Dobrovolného tečoval kotouč Malec a Štůrala měl kliku, že mu kus černé gumy neprošel mezi betony do sítě.
47:09
Březinovo nahození ze středního pásma raději podržel Štůrala ve své lapačce.
46:04
Podlipnik zastavil ve středním pásmu rodící se útok hostí, přihrál na Čachotského, který z prostorů mezi kruhy netrefil branku. Puk se zpoza klece odrazil opět ke Štůralovi, který jej raději zalehl.
45:02
Wasserbauerův pokus z vrcholu pravého kruhu neměl patřičnou razanci, takže Kacetl bez problémů vyrazil kotouč pravým betonem.
44:06
Hosté hrají v plném počtu.
43:27
Důras viděl u pravé Marka Melenovského, který se již hodlal zakončit do prázdné klece, ale obrana Třebíče stačila přihrávku zblokovat.
42:54
Puk po střele Čápa nadělal Štůralovi dost potíží, protože před ním změnil směr. Gólman hostí se ale na poslední chvíli stačil přesunout a kotouč zastavit.
42:39
Rána Čápa byla zblokována beky Třebíče a poté mířil Březina z ostrého úhlu mimo branku.
42:06
Pokřikem koukej mazat vyprovázejí jihlavští fanoušci na trestnou lavici Davida Dolníčka (TRE), který ve svém útočném pásmu fauloval u levého mantinelu a dostává dvě minuty za hrubost.

Na vyloučení: 4-7.
David Dolníček v sezoně: 2 tr. min.
41:05
Oddechový čas Třebíče.
41:05
Dukla právě vstřelila branku!
Hned po buly získal Dukla kotouč, který Jarůšek zavezl do útočného pásma, Malec vystřelil a TOMÁŠ ČACHOTSKÝ (1+3) překonal Štůralu zblízka dorážkou. Jde o první gól domácího kapitána v nové sezoně. Asistence: Ondřej Malec (0+1), Richard Jarůšek (0+3).
40:36
DAVID BŘEZINA (2+0) potvrzuje roli snajprva, když si vyměnil puk na levém kruhu s Melenovským a poté střelou z mezikruží překonal Štůralu. Asistence: Marek Melenovský (1+3).
40:01
V úvodu třetí třetiny bude Dukla dohrávat ještě 55 vteřin dlouhou přesilovku pět na čtyři.
40:01
Další třetina začne přibližně v 16:15.
Ve druhé třetině se obraz hry vyrovnal, nicméně Třebíči se opět povedlo jednou se prosadit. Ve čtyřiadvacáté minutě zvyšoval na 0:3 kapitán David Dolníček.
40:00
39:11
Pokus Podlipnika končí vedle pravé tyče Štůraly, následně nedokázal Čápovo nahození poslat za záda gólmana hostí Čachotský, který se pokoušel tečovat puk.
39:00
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:58
Rostislav Malena (TRE) dostává dvě minuty za hákování.

Na vyloučení: 4-6.
Rostislav Malena v sezoně: 14 tr. min.
38:39
Do konce druhé části zbývá ani ne minuta a půl a hosté bez problému hájí své pozice před Štůralou. Dukla se přes obranný val hostí nemůže dostat.
37:27
Ani hostům se přesilová hra zrovna dvakrát nepodařila. Třebíč je v plném počtu.
37:20
Jihlava se v oslabení pouští do dalšího protiútoku, který končí na obranné modré Třebíče.
36:46
Ve velké šanci se před brankou Třebíče ocitl dobře napadající Tomáš Čachotský, který nakonec na okamžik získal puk a, ač byl tísněn, dokázal zakončit. Jenže těsně vedle levé tyče klece hostí.
36:34
Dukla se osvobozuje a posílá puk do obranného pásma hostí.
36:02
Tvrdá rána Matěje Pekra z prostoru mezi kruhy míří těsně vedle levého horního rohu branky Kacetla.
35:27
První přesilová hra na straně Třebíče ve druhé třetině. Dvě minuty za podražení dostává Filip Seman (JIH).

Na vyloučení: 4-5.
Filip Seman v sezoně: 12 tr. min.
34:19
34:09
Deset vteřin před koncem přesilvé hry je tady další vyhození hostí.
33:36
Také nyní se Třebíč osvobozuje. Ani tuto přesilovku si, zdá se, Jihlava za rámeček nedá.
33:09
Během úvodní minuty přesilové hry se hosté bez problémů ubránili a dvakrát vyhodili kotouč směrem ke Kacetlovi.
32:19
Pojďme se raději věnovat hokeji. Dukla má k dispozici další přesilovou hru, když dvě minuty za hákování dostává Miroslav Holec (TRE).

Na vyloučení: 3-5.
Miroslav Holec v sezoně: 2 tr. min.
31:41
V kotli třebíčských fanoušků je vidět menší výtržnost. Začíná býti zvykem, že vedení Třebíče na ledě Jihlavy v poměru 0:3 je jakýsi spínací mechanismus části hostujícího kotle k věcem, které rozhodně na zimní stadion nepatří. Kdyby hosté prohrávali, nedivil bych se, takto však tyto věci nechápu.
31:12
Oba tábory fanoušků si nyní vzdáleně vyměňují pozdravy a Horáckým zimním stadionem se linou slova, které rozhodně nepatří do slovníku spisovné češtiny.
30:55
Kombinace Melenovského s Důrasem končí ofsajdem.
29:40
Od domácích fanoušků je sympatické, že ani za nepříznivého stavu nepřestali povzbuzovat svůj tým a ženou své miláčky za vstřelením prvního gólu.
29:39
Úmyslný ofsajd Třebíče.
29:08
Útok Dukly končí zakázaným uvolněním, pas na Richarda Jarůška se nedal přesnou přihrávkou nazvat ani omylem.
28:21
Marek Melenovský se ocitl ve velké šanci, když se šikovně protáhl obranou hostí až před Štůralu. Střelu zkušeného hráče Dukly zastavil levý beton gólmana hostí a v následné skrumáži se k zakončení těsně nedostal Filip Seman.
28:04
V souboji obránců zboural ve středním pásmu Jakub Bartoň domácího Zdeňka Čápa, nicméně kotouč má Dukla.
26:40
Třebíč podnikla rychlý výpad do obrany Dukly. Jiří Dobrovolný ve spolupráci s Richardem Jarůškem si tentokrát vše pohlídali a hraje se opět na druhé straně.
25:41
25:40
Sedm vteřin před koncem přesilovky se Dukla dostala k první pořádné střele, kterou likviduje Štůrala, když pokus Štěpánka schoval v lapačce.
25:22
Stejný scénář se opakuje i nyní a z úst domácích příznivců se začíná ozývat pískot.
24:58
Ani další založení útoku Dukle příliš štěstí nepřineslo, Třebíč hraje přesilovku velmi dobře a znovu se osvobozuje.
24:11
Hosté se osvobozují a posílají puk až ke Kacetlovi.
23:41
Třebíč se bude muset bránit, protože Jakub Čuřík (TRE) je vyloučen na dvě minuty za držen hole.

Na vyloučení: 3-4.
Jakub Čuřík v sezoně: 2 tr. min.
23:22
Nedáš-dostaneš, dalo by se říct. Malec sám na branku jel a nedal, vzápětí podnikla Třebíč rychlý protútok dva na jednoho, který se již setkal s úspěchem. Havel našel z pravé strany před brankou zcela volného DAVIDA DOLNÍČKA (3+1), který prostřelil Kacetla. Kapitán hostí tak zvyšuje na 3:0 z pohledu Třebíče. Asistence: Lukáš Havel (2+4), Roman Erat (2+4).
22:50
Ondřej Malec zařadil pátý rychlostní stupeň, dojel nahozený kotouč a postupoval sám na Štůralu. Což o to, zakončení zvolil výborné, jenže těsně minul levý horní roh domácí branky.
22:41
Nahození Buriana z levé strany bez potíží končí v lapačce Kacetla.
22:16
Jestli do úvodního dějství vstoupila lépe Třebíč, nyní se má co ohánět Štůrala. Michal Důras si počkal mezi kruhy na odražený puk, zavřel oči a vypálil. Jeho pumelice končí ne betonech gólmana hostí, který jí lapí nadvakrát.
21:06
Richard Jarůšek přenechával mezi kruhy kotouč Tomáši Čachotskému, který pouze promáchnul holí do ztracena.
21:03
Oba týmy hrají v plném počtu.
20:41
Jihlava rozjíždí útočnou akci zpoza vlastní klece. O puk následně v útočném pásmu bojuje Tomáš Čachotský a je úspěšný.
20:12
Začátek druhé třetiny se hraje ve čtyřech, bude tomu tak ještě zhruba padesát vteřin.
20:01
Další třetina začne přibližně v 15:21.
V prvním dějství byla Třebíč lepší a zaslouženě vede o dva góly. Úvodní gól hostujícího týmu vstřelil ve čtvrté minutě Lukáš Havel, čtyři minuty před koncem pak zvýšil vedení hostí Vilém Burian.
20:00
19:03
Vylučovat se bude až nyní, a to na obou stranách. Roman Erat (TRE) a Ondřej Malec (JIH) dostávájí současně dvouminutový trest za hrubost.

Na vyloučení: 3-3.
Ondřej Malec v sezoně: 6 tr. mn.
Roman Erat v sezoně: 6 tr. min.
18:53
Ruce hostujícího Maleny teď zasáhly hlavu Zdeňka Čápa. Hraje se dále.
18:19
Po vyhraném buly se k puku dostal Martin Dočekal, který si to namířil přímo před Kacetla a donutil jej po střele k pravé tyči k zákroku.
18:00
Zakázané uvolnění domácích hokejistů.
17:54
Třebíčští hrají v plném počtu.
17:41
Seman viděl u pravé tyče Štůraly zcela volného Důrase, ale přes ležícího Bartoně se mu nepodařilo dostat puk ke svému spoluhráči.
17:01
Po chybě Dukly na útočné modré musí domácí tým opustit prostor před brankou Třebíče.
16:49
Dukla se stále drží před svatyní hostí, ale nemůže se dostat ke střele.
16:13
Jihlava je nastěhována před Štůralou, zblokovaná střela Šidlíka prolétla vedle levé tyče Štůraly.
15:54
Čtyři minuty před koncem úvodního dějství je tady první "plná" přesilovka Dukly. Martin Dočekal (TRE) se provinil podražením.

Na vyloučení: 2-2.
Martin Dočekal v sezoně: 2 tr. min.
15:07
Zdálo se, že se Jihlava nadechuje k náporu, když svého soka na chvíli uzamkla před jeho brankou. Třebíč se z nepříjemné situace vymanila a podnikla rychlý výpad. VILÉM BURIAN (4+3) se po chybě domácích na obranné modré dostal k puku a svůj nájezd zakončil kličkou doleva, po které překonal Kacetla. Asistence: Miroslav Holec (2+6).
14:31
Tomáš Čachotský se po pravé straně útočného pásma proháčkoval až k levé tyči Štůraly, kde však neměl dostatek času na lepší zakončení.
14:20
Uvidíme, zda nepřesná pasáž hry skončí po zakázaném uvolnění, kterého se dopustila Třebíč.
13:52
Na obou stranách je vidět poměrně dost chyb v rozehrávce, proto nyní ani jeden z týmů nemá kotouč dlouho na svých hokejkách.
12:31
Martin Dočekal se zjevil osamocený na pravém kruhu, vystřelil k levé tyči z pohledu Kacetla, který si tento prostor pohlídal.
12:21
První útočná formace Dukly se snažila vybojovat puk v útočném pásmu, nicméně bez úspěchu.
11:36
Třebíč znovu vyhodila kotouč ke Kacetlovi a nyní jsou již hosté v plném počtu. Po pěti minutách tak uvidíme znovu hru v plném počtu hráčů.
11:21
Útok domácích končí ofsajdem.
11:11
Také Třebíč se osvobozuje a Jihlava musí začít znova od svojí klece.
10:52
Michal Důras se u levé tyče Štůraly prodíral k zakončení a nakonec musel třebíčský gólman likvidovat skákavý puk, který se k němu odrazil od Jana Zdráhala.
10:34
Dukla je v plném počtu a začíná její zkrácená minutová přesilovka.
10:10
Nyní se již hosté vymanili z napadání Dukly. Hraje se ve středním pásmu.
09:54
Jihlava je při hře čtyři na čtyři aktivnější.
09:36
Nyní Dukla podnikla i v oslabení rychlý výpad, který ukončil Lukáš Havel (TRE), když sekl jednoho z hráčů Dukly.

Na vyloučení: 2-1.
Lukáš Havel v sezoně: 4 tr. min.
09:26
V první minutě přesilovky nebyla Třebíč nebezpečná, prakticky se nedostala k ohrožení Kacetla a dvakrát se jí podařilo vyhodit kotouč.
08:34
Druhá třebíčská přesilovka. Vojtěch Zadražil (JIH) dostává dvě minuty za sekání.

Na vyloučení: 2-0.
Vojtěch Zadražil v sezoně: 2 tr. min.
08:02
Michal Vodný, další olomoucký hráč hrající zkraje sezony za Třebíč, se výborně proháčkoval k pravému kruhu. Donutil svojí střelou Kacetla k dobrému zákroku, po které vznikla před brankou trma vrma, ve které se neprosadil Matěj Pekr.
07:46
Zakázané uvolnění Horácké Slavie.
07:15
Hned z protiútoku se před brankou dostal k puku Zeman, šikovně tečoval kotouč, ale Štůrala byl na místě.
07:05
Dukla v plném počtu.
07:02
Ondřej Schejbal nedovolil přihrávku zpoza branky, zblokoval jí a ještě vyhodil až ke Štůralovi.
06:24
Jakub Bartoň, obranná posila Třebíče z Olomouce, vypálil od modré pořádný projektil, který s obtížemi lapí Ondřej Kacetl.
05:59
Nyní jsou již hosté před brankou Kacetla a formují se ke střele.
05:41
Dukla se opět úspěšně ubránila útoku Třebíče.
05:31
Seman dostal po buly přihrávku a pokusil se vystřelilt, nicméně z otočky trefil pouze hráče hostí.
05:26
Dukla se hned po buly osvobozuje, navíc se dostala před Štůralu, který raději podržel puk ve výstroji.
05:05
Třebíč bude mít možnost navýšit své vedení, protože Zdeněk Čáp (JIH) dostává dvě minuty za nedovolená bránění.

Na vyloučení: 1-0.
Zdeněk Čáp v sezoně: 4 tr. min.
04:43
Stejně tak jako nyní. Vzahovat se bude ve středním pásmu.
04:35
Dočekal se v útočném pásmu na levém kruhu nedostal přes Štebiha, který posílá puk za modrou čáru a následně je pískán ofsajd Třebíče.
03:35
Pokus Buriana z pravého kruhu vyráží Kacetl do ochranné sítě. Třebíč je v úvodu zápasu lepším týmem.
03:19
Zeman s Čachotským puk za branou Štůraly nevybojovali, což byla voa na mlýn pro hosty. Erat našel přesnou přihrávkou ve středním pásmu rozjetého LUKÁŠE HAVLA (2+3), který se bez problémů dostal kolem statického Zadražila, nabruslil si po pravé straně před Kacetla a prostrčil mu kotouč po ledě mezi betony. Asistence: Roman Erat (2+3), Jan Zdráhal (0+4).
02:40
Zeman nechal puk za sebou a na obranné modré byl jeho útok zastaven.
02:15
Hra je hodně kouskovaná, za dvě a čtvrt minuty vidíme již čtvrté zakázané uvolnění, nyní znovu na straně Třebíče.
02:07
Zakázané uvolnění také na straně Třebíče.
01:18
Čuřík přistrčil z pravé strany kotouč na Buriana, který jej tečoval těsně vedle pravé tyče Kacetlovy branky.
00:56
Pískáno je další zakázané uvolnění domácích.
00:34
První ofenzivní akci Třebíče se Dukla ubránila, ale jen za cenu zakázaného uvolnění.
00:01
Vše je připraveno k úvodnímu buly, stadion je poměrně slušně zaplněn.

HC Dukla Jihlava: Kacetl (Sáblík) – Zadražil, Dobrovolný, Schejbal, Šidlík, Podlipnik, Štebih, Čáp – Čachotský, Zeman, Jarůšek – Melenovský, Seman, Důras – Prokš, Štěpánek, Březina – Malec, Kuřítko. Trenér: Petr Vlk.

SK Horácká Slavia Třebíč: Štůrala (Klimeš) – Malena, Zdráhal, Dlapa, Bartoň, Jaroš, Dujsík, Přibyl – Erat (A), Dolníček (C), Havel – Burian, Holec, Čuřík – Vodný, Dočekal, Pekr – Wasserbauer, Juráň, Králik. Trenér: Jiří Mička.

Rozhodčí: Kopeček – Guth, Rittich.
Do zahájení zápasu zbývá 45 minut a do ochozů Horáckého zimního stadionu si nacházejí cestu první fanoušci.
Statistické srovnání hráčů obou klubů:

Nejproduktivnější hráč:
Dukla: Michal Důras, 4 zápasy, 5 bodů (2+3).
Třebíč: Miroslav Holec, 4 zápasy, 7 bodů (2+5).

Nejlepší střelec:
Dukla: Michal Důras a Adam Zeman, 4 zápasy, 2 góly.
Třebíč: Vilém Burian, 4 zápasy, 3 góly.

Nejlepší nahrávač:
Dukla: Michal Důras a Tomáš Čachotský, 4 zápasy, 3 asistence.
Třebíč: Miroslav Holec, 4 zápasy, 5 asistencí.

Nejproduktivnější obránce:
Dukla: Miha Štebih, 4 zápasy, 2 body (1+1).
Třebíč: Jakub Bartoň, 4 zápasy, 4 body (2+2).

Nejtrestanější hráč:
Dukla: Patrik Urbanec, 1 zápas, 25 tr. min.
Třebíč: Rostislav Malena, 4 zápasy, 12 tr. min.

Gólmani:
Dukla:
Ondřej Kacetl, 3 zápasy, 4 obdržené góly, 1,33 pr., 94,67% úspěšnost zásahů.
Lukáš Sáblík, 1 zápas, 4 obdržené góly, 90,91% úspěšnost zásahů.
Třebíč:
Tomáš Štůrala, 4 zápasy, 9 obdržených gólů, 2,24 pr., 92,86% úspěšnost zásahů.
Dnešní zápas začíná již ve 14:30 kvůli kolizi s utkáním fotbalové Synot ligy mezi Vysočinou Jihlava a Příbramí, který si Česká televize vybrala jako jeden ze zápasů tzv. supersoboty.

Ve 14:30 bude vhozeno úvodní buly a od 17 hodin pak startuje zápas Jihlavy s Příbramí. Fanoušci fotbalu se tak budou moci po konci hokeje plynule přesunout na Jiráskův stadion.

Vůbec program na Horáckém zimnín stadionu je dnes pořádně nahuštěný, posuďtě sami:

13:00 – extraliga staršího dorostu: Dukla – Hradec Králové (vedlejší plocha HZS).
14:30 – 1. hokejová liga ČR: Dukla – Třebíč
18:00 – extraliga juniorů: Dukla – Slavia.
Letošní zápasy v přípravě v rámci Regionálního poháru:

Třebíč – Dukla 5:3.
Dukla – Třebíč 3:4.
Rekapitulace loňských vzájemných zápasů:
5.10.2013: Třebíč – Dukla 2:8
Domácí tým se sice dostal do vedení, ale Jihlava čtyřmi góly ještě v první třetině otočila stav zápasu a destrukci soupeře dokončila díky dalším třem gólům ve druhé třetině.

13.11.2013: Dukla – Třebíč 2:3 sn.
Hosté byli první dvě třetiny lepším týmem. Vypracovali si dvougólové vedení a zdálo se, že Jihlava si na výborně chytajícího Faltera nepřijde. Domácím se ale ve třetí třetině podařilo vyrovnat. V nájezdové loterii vyhrála Třebíč gólem Martina Čecha.

21.12.2013: Třebíč – Dukla 1:3.
Jihlava nachystala svým fanouškům předčasný dárek pod stromeček, když si z ledu rivala odvezla tři body. Dukla si v první třetině vypracovala dvougólové vedení. Třebíč sice ve druhé třetině snížila, ale ve stejné části Jihlava opět svému soupeři odskočila. Závěrečná dvacetiminutovka se hrála o půlhodiny déle díky výpadku elektrického proudu.

5.2.2014: Dukla – Třebíč 0:3
Horácká Slavia svému sokovi vrátila porážku i s úroky. Dukla bez několika zraněných hráčů (mj. Čachotský, Důras) nedokázala Třebíči vstřelit branku. Hosté si zaslouženě odvezli tři body. Třetí třetina byla ve znamení několika pěstních soubojů. Kaňkou na výhře Třebíče bylo pozápasové extempore několika fanoušků Horácké Slavie, kteří ničili ochozy Horáckého zimního stadionu.
Dukla Jihlava:
Ani Dukla na tom není v tabulce zrovna špatně. Hned tři zápasy z prvních čtyři kol odehrála Jihlava na ledě soupeře – a dvakrát z toho byl hostitel červenožlutých tým, který se netají vysokými abmicemi. V obou případech Dukla bodovala. Její zápas s Třebíčí bude druhým domácím zápasem v nové sezoně.

Úvodní čtyři zápasy Dukly:
České Budějovice – Dukla 1:4.
Dukla – Prostějov 3:0.
Litoměřice – Dukla 3:0.
Chomutov – Dukla 4:3 sn.
Horácká Slavia Třebíč:
Klub z Vysočiny vstoupil do první ligy jako uragán, jen co je pravda. Stačí se podívat na tabulku – Třebíčští v současnosti okupují první místo, když ztratili ve čtyřech kolech pouhý jeden bod, a to v posledním kole za výhru v prodloužení nad Litoměřicemi.

Úvodní čtyři zápasy Třebíče:
Havířov – Třebíč 2:4.
Třebíč – České Budějovice 5:3.
Prostějov – Třebíč 2:4.
Třebíč – Litoměřice 3:2 pr.
Dobrý den, vážení sportovní příznivci. Ještě jednou vítejte utkání první ligy mezi Duklou Jihlava a Horáckou Slavií Třebíč. Derby krajských rivalů vždy patří k vrcholným zápasům druhé nejvyšší české hokejové soutěže a doufejme, že nejinak tomu bude i předposlední zářijovou sobotu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:30.