Ode mne je to již vše, já vám děkuji za pozornost a u příštího přenosu na shledanou.
Nejlepší hráči utkání:
Liberec – Tomáš Filippi
Karlovy Vary – Tomáš Závorka
Přesilová hra již stav zápasu nezměnila a hosté si tak odvážejí všechny body. Pro Liberec je možná tento výsledek až příliš krutý , Energie však dokázala využít většinu svých šancí a dala domácím lekci z produktivity. Tygrům nestačilo k vítězství ani 44 střel na branku soupeře.
60:00
59:13
Trest ještě obdržel David Hruška (KVA) za hákování.
58:53
Karlovy Vary právě vstřelily branku!

Tak hra bez brankáře měla velmi krátkého trvání. VOJTĚCH TOMEČEK se přesně trefil od mantinelu a zřejmě rozhoduje tento zápas.
58:42
Schwarz míří z branky, Tygři to zkoušejí v šesti.
58:00
Hlasatel v liberecké Tipsport aréně ohlásil poslední dvě minuty dnešního utkání. Tygři mají velice málo času na vyrovnání.
56:37

Na pokus STANISLAVA BALÁNA byl však krátký. Karlovarský forward odvedl v útočném pásmu dobrou práci, když dokázal obehrát obránce a následně i gólmana Schwarze. Asistence: Jan Tomeček.
56:18
Tvrdou Kverkovu ránu z pravé strany stihl Schwarz včas vykrýt.
55:43
Bílí Tygři se provinili zakázaným uvolněním, vhazovat se bude před Schwarzem.
55:22
Gólman Energie se nyní vyhnul problémům a raději schoval kotouč do své lapačky.
54:13
Vampola se obtočil kolem branky a vystřelil, jeho pokus však neměl potřebnou razanci, a i proto Závorku nepřekvapil.
53:03
Velká šance hostů nekončí brankou. Do úniku se dostal střelec první branky dnešního utkání Petr Koblasa, jeho bekhendový pokus si však cestu do branky domácích nenašel..
52:15
Vampolovu střelu zblokoval Heizer a vyhnal smečku libereckých šelem až za modrou čáru.
50:54
Domácí oslabení bez úhony přečkali.
48:54
Petr Jelínek (LIB) bude muset odpykat dvě minuty za nedovolené bránění. K tomu obdržel také trest desetiminutový za nesportovní chování.
48:50
Domácí zatím nic světoborného v přesilovce nevymysleli a stav se tedy nemění.
47:01
Ondřej Šmach (KVA) obdržel dvě minuty za sekání.
46:44

Jak jednoduché to může být. VOJTĚCH TOMEČEK se na vhazování postavil do ideální pozice mezi kruhy a tvrdou ranou nedal Schwarzovi šanci. Hosté si tak berou své vedení zpět. Asistence: Radomír Heizer, Václav Skuhravý.
46:14
Stanislav Balán si sjel do velmi dobré pozice na pravé straně, liberecký brankář však směr střely vystihl a dokázal zamezit brance.
45:11
Bartek se Valským ujížděli sami na gólmana hostí ! Valského zpětnou přihrávku však slovenský forward nezachytil a šanci tak promarnil.
42:25
Liberec právě vstřelil branku!

Jako bych to karlovarskému gólmanovi zakřikl. MICHAL BULÍŘ doklepl puk bekhendem za Závorku po přihrávce Martina Bakoše a vyrovnává stav zápasu na 1:1. Asistence: Martin Bakoš, Tomáš Filippi.
41:30
Liberečtí si v přesilovce dokázali vytvořit tlak. Ale ani tentokrát se jim nepodařilo hostujícího gólmana překonat.
40:15
Domácí mají k dispozice ještě více jak minutu přesilovky.
40:01
Domácí byli i v druhé části mnohem aktivnější, za vše hovoří statistika počtu střel. Tygři přestříleli své soupeře drtivě 28:7. Karlovy Vary však hlavně díky bezchybnému Závorkovi stále drží těsný náskok. Poslední třetina bude určitě velice zajímavá, začne v 20:04.
40:00
39:33
Útěchou pro Tygry může být alespoň skutečnost, že na konci druhé třetiny budou mít k dispozici přesilovou hru. Ondřej Šmach (KVA) se provinil hákováním. Pokuď Tygři neskórují jeho trest se přenese do posledního dějství.
39:06
Další závar před brankou Závorky nekončí gólem, ani Bulík ani Voráček však nedokázali puk doklepnout za již bezmocného hostujícího gólmana.
37:47
Vampolovo nahození od modré čáry tečoval těsně před Závorkou Bartek. Karlovarský gólman byl však i tentokrát připraven.
36:31
Hostům odpískáno zakázané uvolnění, Liberečtí jsou velice aktivní a již několik minut okupují útočné pásmo Karlových Varů.
35:28
Gřegořek teď svojí střelou zavařil gólmanovi v zeleném trikotu, ten však i přes všechny problémy stihl směr projektilu vystihnout.
35:06
Závorka teď raději přikryl skákající kotouč. Vhazovat se bude po jeho levici.
33:40
Liberecké šelmy teď dlouhé minuty svírali hosty v jejich obranném pásmu. Jass, Bakoš ani Vampola nebyli se svými pokusy úspěšní.
32:01
Obrovská šance Liberce ! Již to vypadalo, že domácí ve zbývající minutě přesilovky nic nevymyslí, když tu se před Závorkovou brankou zjevila hned trojice útočníků v bílých dresech. Ani jeden z nich však nedokázal ležícího karlovarského gólmana překonat a stav se tedy nemění.
29:51
Síly na ledě se srovnají. Valskému zabránil v dalším pokračování jeho protiútoku Vladimír Sičák (KVA), který si však počínal nedovoleně a bude muset odpykat dvouminutový trest.
28:43
A přesilovku ve druhé třetině také okusí Energie. Michal Bulíř (LIB) dostává dvouminutový trest za podražení protihráče.
27:41
Vampola se probíjel přes karlovarské hradby, jeho průnik však nebyl úspěšný a o kotouč přišel.
26:45
Po Jelínkově střele z pravé strany rozhodčí odpískal postavení útočícího hráče v brankovišti.
25:55
Bulík si s kotoučem sjížděl před branku Energie, střelou však trefil jen Tomečkovy brusle.
24:58
Bakoš se díky souboji se Sičákem nedokázal probojovat do šance. V držení kotouče jsou opět hosté.
23:37
Energie přečkala i druhou přesilovku Liberce, to znamená jen jediné – stav je stále příznivější pro hosty.
23:08
Již v druhé polovině přesilovky domácích se k tvrdé ráně probojoval Martin Bartek, zařízení však netrefil.
22:01
Filippi se však do útočného pásma neprobojoval a Energie vyhazuje puk až za libereckou branku.
21:35
Jan Tomeček (KVA) dostává dvě minuty za držení a Tygři mají hned v úvodu druhé periody šanci srovnat stav.
20:49
Vachovec se uvolnil na levé straně a vyslal nebezpečnou přízemní střelu, kterou však dokázal zlikvidovat liberecký brankář betonem.
20:01
V první třetině se již nic nestane, hosté dokázali využít zaváhání liberecké obrany, a i přesto že domácí Tygři byli v úvodním dějství aktivnější, si připisují nejmenší možný náskok. O jediný zápis do listiny střelců se postaral Petr Koblasa tvrdou ranou pod ruku gólmana Schwarze. Další třetina začne přibližně v 19:13.
20:00
19:10
Gorčík teď odvedl se svém obranném pásmu kus práce, nejprve zblokoval Voráčkovu střelu, poté kotouč odklidil z nebezpečného území.
17:44
Šimek hned po buly vypálil a jeho střelu dokonce stihl tečovat Urban, ale ani tak nezamířila do hostující branky.
16:16
Závorka si připisuje další pěkný zákrok, tentokrát lapačkou zastavil pokus Martina Bakoše.
15:19

Hosté jdou do vedení. Pěknou přihrávku Romana Pšurného dokázal zužitkovat PETR KOBLASA tvrdou ranou do horní části liberecké branky. Asistence: Roman Pšurný, Jekabs Redlihs.
14:18
Kicovu ránu přizvedl Harant až do ochranné sítě za hostující brankou.
13:33
Přesilovka Liberce pomalu končí, hráči v zelených dresech v čele s brankářem Závorkou dokázali i tentokrát udržet čisté konto.
12:07
Bartekova tečovaná rána nadělala Závorkovi velké problémy, brankář Energie vůbec nevěděl, kde se kotouč nachází, ale i přesto dokázal zasáhnout.
11:39
První přesilovku si zahrají také Liberečtí. Dvě minuty za držení obdržel Ondřej Šmach (KVA).
10:48
Valský se dostával do dobré šance, jeho průnik do útočného pásma však zastavila píšťalka sudího, která signalizovala ofsajd.
09:40
Na obou stranách je k vidění mnoho nepřesností. Nyní se kotouč po střele Filippiho dostal až do ochranné sítě za brankou hostů.
07:56
Vojtěch Tomeček dostal v libereckém obranném pásmu mnoho prostoru, čehož využil a tvrdě vypálil. Jeho střela jen těsně minula cíl, když zamířila do spojnice branky Marka Schwarze.
07:03
Bílí Tygři přesilovku přečkali bez větších problémů, uvidíme opět hru v pěti.
06:09
Bakoš se z levé strany pokoušel prostřelit Závorku, ten však ramenem puk vytěsnil mimo branku.
05:03
První přesilovku budou mít k dispozici Karlovy Vary. Petr Gřegořek (LIB) neuhlídal svoji hůl, která zamířila do obličeje protihráče.
03:58
Tentokrát se dělovkou od modré čáry prezentoval Plutnar, ale i tento pokus dokázal brankář Energie zneškodnit
02:10
Jelínek dostal pěknou přihrávku od Bulíka, čehož využil a vystřelil z levé strany, nezamířil však přesně a puk ukořistili hosté.
01:44
Energii odpískáno další zakázané uvolnění.
00:48
Ten teď také musel řešit první problémy, se střelou z pravé strany si však poradil.
00:30
Zakázané uvolnění hostů. Vhazovat se bude před Závorkou.
00:01
Vše je již připraveno, zápas co nevidět začne.

Bílí Tygři Liberec: Schwarz (Lašák) – Šimek, Škoula, Kolmann, Gřegořek, Voráček, Vitásek, Plutnar – Valský, Vampola, Bartek – Bulíř, Filippi, Bakoš – Jelínek, Bulík, Jass – Kica, Urban

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Sičák, Harant, Redlihs, J. Tomeček, Deyl, Šmach, Dvořák, Rohan – Vachovec, Kverka, D. Hruška – Pšurný, Balán, Koblasa – Heizer, Skuhravý, V. Tomeček – Gorčík, R. Hruška, Flek

Rozhodčí: Hribik, Šindler – Frodl, Charvát.
HC Energie Karlovy Vary

Karlovarští svého veškerého bodového zisku nabyli na domácím ledě, kde prohráli jediný zápas ze čtyř. Dnes se budou snažit získat svoje první vítězství na ledě soupeře.

V minulém kole si Energie poradila s pražskou Slavií poměrem 4:2. Hlavní strůjcem vítězství byl Michal Vachovec, který prostřelil gólmana Furcha dokonce dvakrát. Dva body si připsal také Radek Duda, ten však na góly jen přihrával.
Bílí Tygři Liberec

Liberecké šelmy mají na svém kontě po sedmi odehraných duelech stejný počet bodů jako jejich dnešní soupeř tedy devět za tři výhry v základní hrací době.

Poslední tři získaly v minulém zápase s Vítkovicemi, kde sice ještě na konci druhé periody prohrávaly o dvě branky, ale díky dobré poslední části dokázaly skóre otočit ve svůj prospěch.
Dobrý den, vítám vás u přehrávky 12. kola Tipsport extraligy. Dnes se proti sobě postaví dva týmy, kterým vstup do soutěže nevyšel úplně podle jejich představ.