Z mé strany je to pro dnešek vše. Loučím se s vámi a brzy se u dalších přenosů těším na počtenou.
Dnešní utkání je minulostí. Na úvodní branku jsme čekali do druhé třetiny, kdy šli do vedení hosté. Zásluhou dvou tref Michala Poletína ale červenobílí vývoj utkání otočili. V závěrečné části nejprve srovnal Svačina, poslední slovo ale měli slávisté. V poslední minutě udeřil jako blesk z čistého nebe Štich, který odmítl prodloužení a nasměroval domácí k tříbodovému zisku. Následně ještě vítězství Slavie stvrdil střelou do prázdné vítkovické svatyně Jaroslav Bednář.
60:00
59:58
Slavia právě vstřelila branku!
Gólový účet dnešního zápasu ale uzavírá JAROSLAV BEDNÁŘ, který dobře zaforčekoval a následně neomylně zamířil do prázdné branky. Bez asistence.
59:43
János Vas (SLA) je vyloučen za sekání. Vítkovice si ještě berou oddechový čas a jejich branka už zůstane prázdná!
59:15
Jaroslav Bednář vybojoval puk u zadního mantinelu, následně našel před brankovištěm dobře postaveného DAVIDA ŠTICHA, jenž se štěstím střelou z první na vzdálenější tyč překonal vítkovického gólmana a s největší pravděpodobností nasměřoval Slavii ke třem bodům! Asistence: Jaroslav Bednář.
58:37
Furch si připisuje další nepříliš těžký zápas a vše nasvědčuje tomu, že se bude prodlužovat.
57:56
Sledujeme obdobný obraz hry, jako v úvodu dnešního duelu. Hraje se převážně ve středu pole bez výrazných šancí.
57:23
Dnešní utkání sleduje 2582 diváků.
56:53
Bednář se šikovně proháčkoval až do bekhendového zakončení, Šindeláře ale nepřekvapil.
56:20
Další akci hostů zahajuje za vlastní svatyní Čerešňák.
55:44
Vítkovičtí vybojovali další buly v útočném pásmu.
54:54
Hosté se vymanili z tlaku a hra je opět vyrovnaná. Nesledujeme ale příliš mnoho šancí, a proto se dnes bude nejspíš prodlužovat.
53:47
Čermák vyslal přízemní střelu z otočky, Šindelář raději puk podržel.
53:35
Klhůfkova střela sražena nad.
53:20
Pražané se pomalu dostávají do náporu a v posledních minutách jsou lepším celkem.
52:43
O puk se bojuje u mantinelu ve vítkovické třetině.
52:07
A další zakázané uvolnění domácích.
51:54
Hra se velmi kouskuje, tentokrát posílají slávisté kotouč na icing.
51:50
Postavení mimo hru odpískáno domácím.
51:17
Po Furchově zákroku se bude vhazovat po jeho levici.
50:59
Hosté začínají další akci zpoza vlastní klece.
49:49
Čermák se neúspěšně snažil tečovat ránu z ostrého úhlu, a Šindelář tak v pohodě zasahuje.
48:42
48:30
Až teď po nahození od modré se pokoušel usměrnit puk do branky Stránský, Šindelář připraven.
48:07
Přesilová hra se zatím červenobílým vůbec nedaří.
46:42
Vladimír Svačina (VIT) je potrestán za napadení.
46:09
V podobné pozici se na druhé straně kluziště ocitl Kolouch. Puk nakonec vybojovali slávisté, kteří ho vyvezli do středního pásma.
45:36
Klhůfek manévruje s pukem za Šindelářovou svatyní, zatím se mu ale nedaří odpoutat se od mantinelu.
43:54
Vítkovice právě vstřelily branku!
VLADIMÍR SVAČINA zavezl puk za Furchovu klec a jeho následnou nabídku do brankoviště si zřejmě nešťastné srazil do vlastní branky jeden z beků Slavie. Dezorientovaný Furch vůbec nestačil zasáhnout a je tedy znovu srovnáno! Asistence: Ondřej Roman, Rudolf Huna.
43:09
Pražané se osvobozují zásluhou Krejčího.
42:20
Šenkeřík si najel na střelu z pravého kruhu, Furch opět připraven.
42:12
Hosté si zahrají v početní výhodě. Potrestán je Pavel Kolařík (SLA) za nedovolené bránění.
41:43
Němec si najel do prostoru mezi kruhy, Furcha ale trefil jen do hrudi.
41:12
A další postavení mimo hru hostů.
40:32
Na puku jsou Vítkovičtí, je však signalizován ofsajd.
40:01
Je za námi čtyřicet minut dnešního zápasu. Vítkovičtí šli díky Svačinově dorážce do vedení v 21. minutě, slávisté ale dokázali vývoj skóre otočit. Ve 34. a 36. minutě totiž skóroval také Michal Poletín a červenobílí tedy budou do třetí části vstupovat s jednogólovým náskokem.
40:00
39:59
Zíb vystřelil z první po přihrávce zpoza Furchovy klece a sešívaný gólman měl co dělat, aby jeho pokus vytěsnil vyrážečkou.
39:00
Stránský s Klhůfkem předvedli dobrý útočný výpad, který zakončili střelou druhého jmenovaného jen těsně vedle.
38:09
Čerešňák vypálil z prostoru nad pravým kruhem, Furch zasáhl přesně lapačkou.
37:47
Knot posílá kotouč do středního pásma.
36:50
Hosté opět přidali a usadili se v pásmu červených.
35:41
Střelu Jaroslava Bednáře srazil Šindelář jen na hůl MICHALA POLETÍNA, jenž nadvakrát dostal puk za brankovou čáru a domácí otáčejí vývoj utkání! Asistence: Jaroslav Bednář.
35:25
Vlasák se protlačil až do brankoviště, tam ale v tísni zakončit nedokázal a Šindelář dobře zasahuje.
35:17
Pražany vyrovnávací branka nabudila a gólman hostí je opět v pohotovosti.
33:22
Bednář si po vyhraném buly sjel na modrou čáru, kde se dvěma otočkami zbavil dotírajících protihráčů a následně nahodil kotouč na Šindelářovu branku. MICHAL POLETÍN byl clonil Šindelářovi a dokázal puk ztečovat tak, aby na něj brankář Vítkovic nedosáhl! Asistence: Jaroslav Bednář, Tomáš Vlasák.
33:15
Icing hostů.
32:53
Vasova formace pořádně zatopila obraně Ostravanům, po závaru před brankovištěm ale puk nejrychleji našel Šindelář, který ho schoval do lapačky a bude se vhazovat v pásmu hostí.
31:54
Stránský opět ujel soupeřovým bekům podél pravého mantinelu, jeho střela byla ale sražena do ochranné sítě.
31:13
Na modré napřáhl Štich. Šindelář se musel pořádně natáhnout, aby jeho projektil schoval do lapačky, nakonec ale vše zvládl na výbornou.
30:29
Teď už to neplatí, domácí se osvobodili a také pořádně zaměstnali Šindeláře. Ten si se všemi pokusy ale dokázal poradit.
29:50
Vítkovičtí nadále zůstávají v tlaku.
29:09
Burger napřáhl z levého kruhu, Furch připraven.
28:18
Slávisté se opět osvobozují.
27:52
Sklenář vystihl pas Vítkovických a pokusil se také zahrozit, jeho rána byla sražena do ochranné sítě.
27:10
Hosté si zahrají přesilovku. Na trestnou lavici zamíří Ronald Knot (SLA) za sekání.
26:30
Bednářova střela tahem byla zblokována a k Šindelářovi nedoputovala.
25:02
Stránský s Klhůfkem ujížděli v přečíslení dva na jednoho. První jmenovaný nahrával, druhý střílel, puk z jeho hokejky ale zamířil těsně mimo!
24:46
A puk je opět v moci gólmana sešívaných. Bude se vhazovat po jeho levici.
24:11
Klok se opět dostal ke střele a opět to bylo nebezpečné, po jeho ráně z první Furch sklapl betony na poslední chvíli.
23:37
Odražený kotouč skončil až u Furcha, jenž ho raději podržel.
22:57
Slávisté se osvobozují, Kolouch opět velmi rychle otáčí hru a zaváží puk do pásma sešívaných.
22:00
Ostravané jsou nadále aktivnějším celkem.
20:59
Lukáš Klok střílel od modré, Furch jeho střelu vytěsnil betonem jen před sebe a ONDREJ ŠEDIVÝ pohodlně poslal puk za záda slávistického brankáře. Asistence: Lukáš Klok.
20:48
Ofsajd Vítkovic.
20:22
Pražané v plném počtu.
20:01
Je za námi úvodní dvacetiminutovka dnešního duelu. Zatím sledujeme vyrovnaný duel bez větších příležitostí. I proto se tedy zatím skóre neměnilo ani na jedné straně. V úvodu druhé třetiny budou mít ještě Ostravané k dispozici dvaadvacet vteřin přesilové hry po Poletínově vyloučení. Druhé dějství začne přibližně v 19:03.
20:00
19:55
19:28
Ofsajd hostů.
18:55
Stránský zavezl puk do útočného pásma a nad pravým kruhem našel Klhůfka. Ten měl mnoho času, kotouč si zpracoval, jeho následnou dělovku vyráží Šindelář vyrážečkou.
18:22
Poměr sil na ledě se vyrovná. Za držení hole odchází na trestnou lavici Michal Poletín (SLA).
17:55
Nejprve se zaskvěl při dobré akci Vítkovic Furch, na druhé straně ale mohl přijít rychlý protiútok, a tak Lukáši Kovářovi (VIT) nezbývalo než zatáhnout za záchrannou brzdu a faulovat. Sudí jeho prohřešek posoudili jako nedovolené bránění.
17:05
Vítkovičtí přebírají iniciativu a v posledních minutách jsou lepším týmem.
16:23
Šenkeřík našel z rohu dobře najetého Stehlíka mezi kruhy, jeho střelu tahem ale vyrazil Furch betonem do rohu.
15:06
14:40
Slávistům se zatím v početní převaze vůbec nedaří, hraje se hlavně ve středním pásmu.
13:24
Slávisté zahajují přesilovku postavením mimo hru.
13:06
Budeme sledovat první přesilovou hru dnešního večera. Za podražení je potrestán Lukáš Klok (VIT).
12:42
Vas tečoval nahození od modré čáry, Šindelář jeho šanci v poklidu likviduje.
12:15
Po delší době se v útočném pásmu usazují Pražané.
11:46
Kovářova střela od modré míří vysoko nad.
11:24
O kotouč se bojuje za Furchovou klecí.
10:32
Káňa se protáhl po levé straně, jeho přízemní pokus Furch srazil mimo.
10:07
Krejčí střelou z pravé strany rozvlnil jen boční síť Šindelářovy svatyně.
09:15
Vylučovat se nebude, vhazovat se bude ve středním pásmu.
09:14
Ve středním pásmu byl tvrdě atakován Tomice, jenž se nakonec zvedá z ledu jen s pomocí spoluhráčů.
08:52
Po dlouhé době se přerušuje a na programu je komerční přestávka. Vhazovat se bude před brankářem Vítkovic.
07:50
Nakonec byli úspěšnější hosté, kteří se dostávají i s pukem na hokejkách do středního pásma.
06:56
Čermák bojuje se třemi vítkovickými beky za Šindelářovou brankou o kotouč.
05:54
Sešívaní na puku, stále se ale hraje bez větších šancí.
04:57
Svačinova střela z pravého kruhu minula Furchovu klec.
04:20
Icing Vítkovic.
04:00
K odraženému puku měl nejblíže Vandas, před ním ale výborně zasáhl Furch, který posunul po skoku na břicho puk do rohu kluziště.
03:40
Tomica zavezl kotouč do útočného pásma a našel Vlasáka, jenž se pokusil ještě vylepšit pozici pro Bednáře. Jeho pas už se ale s přesností nepotkal.
02:15
Hraje se delší dobu bez přerušení, oba brankáři ale nemají zatím příliš práce.
01:12
Klhůfek se pokoušel proháčkovat středem, ke střele ho ale obránci hostů nepustili.
00:20
Úvodní vhazování vyhráli slávisté, kteří také hned zaměstnali Šindeláře.
00:01

HC Slavia Praha: Furch (Svoboda) – Krejčí, Kolařík, Holub, Valach, Štich, Knot, Barák – Tomica, Vlasák, Bednář (C) – Sklenář, Klhůfek, Stránský – Weissmann, Vas, Čermák – Poletín, Andres, Tomek

HC Vítkovice Steel: Šindelář (Svoboda) – Stehlík, Šenkeřík, Kovář, Zíb, Klok, Čerešňák, Štencel, Pastor – Húževka, Burger (C), Káňa – Svačina, Roman, Huna – Šedivý, Němec, Vandas – Zdráhal, Kolouch, Kucsera

Rozhodčí: Horák, Lacina – Barvíř, Blümel.
HC Vítkovice Steel
V počtu obrdžených branek jsou na tom hosté téměř stejně jako Slavia (17:18), v tabulce jsou ale před domácímí o 4 body napřed. A to ještě připomeňme minulý zápas s Libercem, kdy pravděpodobně přišli o další body kvůli hrubé chybě rozhodčího Mrkvy, který v rozhodující fázi zápasu neuznal Vítkovicím regulérní gól. Domácí pak Liberci podlehli 2:3, rozhodčí Mrkva byl následně potrestán dvouzápasovým distancem. I přesto jsou Ostravané na pátém místě stále na dosah nejvyšších příček a budou se jim dnes večer chtít rapidně přiblížit.
HC Slavia Praha
Červenobílí se už dva zápasy snaží o návrat do své herní pohody. Z té vypadli při prestižním pražském derby se Spartou, kdy doma podlehli holešovickému týmu poměrem 2:5. V neděli pak svěřenci trenéra Lubiny ztratili i duel v Karlových Varech, kde se jim sice podařilo dotáhnout náskok soupeře, nakonec mu ale podlehli 2:4. Trenéři domácích si stěžují hlavně na příliš průchozí obranu. Jestli tak chtějí slávisté uspět proti silným Vítkovicím, budou muset doufat, že se jim práci defenzivních řad podařilo vylepšit.
Dnes bude v O2 aréně domácí Slavia hostit houževnaté Vítkovice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.