To je z Kotliny ode mne pro dnešek vše, já se s Vámi loučím a přeji příjemný zbytek večera. Někdy příště zase napočtenou.
Je konec! Ve třetí části utkání nejprve navyšoval Lukáš Endál vedení domácích, poté ještě snižoval Lukáš Žálčík, ale jeho trefa přišla příliš pozdě na to, aby hosté dokázali s výsledekm něco udělat. Skupinka brodských fanoušků si tak nyní užívá premiérovou výhru Havlíčkova Brodu.
60:00
59:52
Hosté kombinují v útočném pásmu a René Svoboda musí být připravený.
59:34
Šumperk hraje bez brankáře.
59:15
Tomáš Troliga (HBR) se ocitl v leže na zemi s Lukášem Žálčíkem (SUM) a začal mu sázet rány. Žálčík dostává 2 minuty za hrubost a Troliga 2+2+10 také za hrubost. Šumperk si zahraje ještě přesilovou hru a bere si oddechový čas.
58:54
Napřed tvrdě pálil Petr Gewiese, jeho rána ještě neprošla, ale k další střele od modré se dostal Martin Novotný, jehož rána končí v lapačce Svobody.
58:23
Draci právě vstřelili branku!
Před Reném Svobodou se najednou zjevil LUKÁŠ ŽÁLČÍK a měl dostatek času zamířit. Jeho rána skončila za zády domácího brankáře a překvapila celou Kotlinu! Asistence: Patrik Moskal, Aleš Staněk.
57:47
Tomáš Rousek hledal najetého Tomáše Semráda, ale ten nezpracoval přihrávku svého spoluhráče.
57:28
Vhazování po pravici Reného Svobody.
57:10
Šumperští jsou stále v útoku, Daniel Vachutka se snažil hledat své spoluhráče, kotouč ale končí na holích Rebelů.
56:20
Marek Haas hledal skulinku v postoji Reného Svobody, puk se už dostal mezi betony a pomalinku se šoural do brány, domácí strážce svatyně byl ale dostatečně rychlý a puk zalehl.
55:59
Aleš Staněk zavezl kotouč do pásma a sám se snažil zakončit, střela ale byla zblokována a končí mimo.
55:07
Tomáš Micka se snažil zblízka ohrozit klec hostů, jeho střela jde ale vysoko nad a končí v ochranné síti, vhazuje se ve středním pásmu.
54:45
Tomáš Drtil nezachytil vyhrané vhazování svých spoluhráčů a Šumperk přichází o útočné pásmo.
54:39
Po zašlápnutí kotouče v obranném pásmu domácích se bude vhazovat po levici Reného Svobody.
53:59
Rebelové se usadili v útočném pásmu, puk ale lítá jen podél mantinelu, odkud nehrozí Vladislavu Koutskému žádné nebezpečí.
52:51
Draci vybojovali kotouč a hnali se dopředu, zblízka se snažil překonat Svobodu Michal Velecký, ale našel jen lapačku domácího gólmana.
52:30
Roman Maliník hledal Jakuba Babku, ten byl ovšem v péči šumperksého obránce a k puku se nedostal.
51:42
Marek Haas si z rohu vyjel až na modrou, odkud vystřelil. René Svoboda tento pokus vyráží betonem do rohu.
50:53
Lukáš Endál pronikal podél levého mantinelu a nabízel kotouč před bránu, tam se ho ale zmocnili Šumperští.
50:26
Michal Velecký střílel z levého kruhu, jeho střelu si však René Svoboda pohlídal.
49:53
49:44
Daniel Kolář se snažil najít volného spoluhráče, přihrávku ale vystihl obránce Šumperka.
49:20
Draci opět vyhazují přes všechny čáry.
49:11
Průnik domácích do útočného pásma je zastaven offsajdem.
48:24
Rebelové dobře kombinují, nenašli ovšem výhodnou střeleckou pozici a tak se hostům podařilo osvobodit.
47:53
Lukáš Žálčík (SUM) dostává 2 minuty za sekání.
47:43
47:40
Aleš Staněk se natlačil před Svobodu, ale nepřehodil jeho beton.
47:02
Šumperk jenom nahazuje a Daniel Kolář tak v poklidu vyhazuje ven ze svého pásma.
46:28
Roman Maliník ve spolupráci s Lukášem Endálem nedokázali puk posunout za modrou čáru a tak následovala střela Draků, kterou musí pokrýt René Svoboda.
46:00
David Pavlíček vybojoval kotouč a vysokým obloučkem ho poslal přes všechny čáry.
45:43
Šanci snížit mají hosté, Tomáš Troliga (HBR) dostává 2 minuty za držení protihráče.
45:21
Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
David Zucker se objevil v mezikruží, zadovkou poslal kotouč ještě volnému LUKÁŠI ENDÁLOVI, a ten se střelou zápěstím trefil přesně do levého horního rohu! Asistence: David Zucker.
45:03
Pavel Sedláček pelášil dopředu, přihrál Davidu Zuckerovi, který mu chtěl puk vrátit, ale nedokázal přesně přihrát.
44:26
43:59
Rebelové jsou v plném počtu a hrají krátkou přesilovku, jejich kombinace ale nevede k žádné střele.
43:00
Kamil Vávra posílal svižnou ránu z levého kruhu, René Svoboda byl připravený.
42:26
Následně ale podrazil svého soupeře a Aleš Staněk (SUM) tak dostává 2 minuty.
42:25
Aleš Staněk se objevil u levé tyče úplně sám, ale kotouč neposedně poskakoval a nedokázal ho tak trefit!
41:47
David Zucker vystihl kombinaci hostů a vyvezl kotouč ven z pásma.
41:24
Další vyloučení, Roman Maliník (HBR) dostává 2 minuty za sekání a Draci budou hrát 1 minutu a 26 sekund proti třem.
40:57
Davidu Pavlíčkovi se podařilo rychle vyhodit puk a Draci to musí zkusit zase od začátku.
40:50
Šumperk si zahraje přesilovou hru, na trestnou lavici usedá Pavel Sedláček (HBR) za hákování.
40:39
Řada nepřesností pokračuje, tentokrát se hosté provinili zakázaným uvolněním.
40:18
David Pavlíček nahazoval do útočného pásma, puk se ale dotkl ochranné sítě a vhazuje se ve středním pásmu.
40:09
Po vyhraném vhazování se hned dopředu tlačil Tomáš Rousek, byl ale zastaven offsajdem.
40:01
Obě mužstva nastupují na led, na kterém už krouží i trojice rozhodčích, třetí třetina začne každou chvíli.
Další třetina začne přibližně v 19:50.
Ve druhé třetině jsme sledovali bojovný výkon obou mužstev. Nenudil se ani jeden gólman, nicméně o něco úspěšnější byli domácí, když krátce po půlce utkání navýšili svůj náskok na dvoubrankový díky přesilovkové trefě Jakuba Babky.
40:00
39:57
Pár vteřinek zbývá do konce druhé periody, ještě se píská offsajd, kterým se provinili Rebelové.
39:38
39:33
Domácí v rohu vybojovali kotouč a osvobozují se.
39:01
Aleši Holíkovi utekl na modré kotouč a musí se dostávat dopředu znovu.
38:17
Hosté zaujali útočné postavení a kombinují.
37:50
Ivo Kotaška se i v oslabení tlačil do zakončení, místo puku však v bráně skončil on sám.
37:38
Na trestnou lavici putuje Tomáš Semrád (HBR), protože si počínal nedovoleně, když si pomohl hákováním.
36:57
Tam se k němu dostali domácí, ale nedokázali si vyhovět a hraje se ve středním pásmu.
36:13
Michal Velecký zakládal útok hostů, jeho přihrávka byla ale nepřesná a tak oba týmy svádějí boj o puk za bránou Svobody.
35:57
Rebelům nevyšel přechod přes modrou čáru, když byli zastaveni offsajdem.
35:47
34:58
Ondřej Kopta zachytil vyhození hostů na modré čáře, uvolnil se, ale dostal se do příliš ostrého úhlu, ze kterého nedokázal trefit hostující klec.
34:10
Rebelové kombinují v útočném pásmu, Roman Maliník se nedostal ke střele, protože mu kotouč odskočil.
33:47
Domácí dostávají další výhodu, Aleš Holík (SUM) je vyloučen na 2 minuty za sekání.
33:30
Vladislav Koutský kryje tvrdé nahození domácích lapačkou a bude se vhazovat po jeho levici.
33:08
Nyní jsou v útočném pásmu nastěhovaní hosté, René Svoboda předvedl sérii zákroků proti střelám Draků.
32:17
Rebelové využívají přesilovou hru! David Pavlíček střílel od modré čáry, odražený puk se dostal k Romanu Maliníkovi a a po něm ještě k JAKUBU BABKOVI, jenž jej zblízka dostal až do brány! Asistence: Roman Maliník, David Pavlíček.
32:07
Tvrdou ránu od modré v podání Daniela Koláře chytá Koutksý.
31:09
Tomáš Micka na pravém kruhu napřahoval ke střele, ale zlomil při tom svoji hokejku a Šumperk se osvobozuje.
30:24
Martin Novotný (SUM) dostává dvouminutový trest za vražení na hrazení.
30:11
Vladislav Koutský řešil další ošemetnou situaci a puk si pro jistotu ponechal ve své lapačce.
29:49
Aleš Staněk střílel zblízka, odkud trefil nastavenou hruď Reného Svobody.
29:25
René Svoboda si připisuje další zákrok proti dalekonosné ráně Holíka.
28:46
Petru Kuchtovi se nepodařilo dobže zpracovat puk na modré čáře a je nucen jenom nahodit.
28:13
David Zucker se snažil dorážet zblízka, ale Koutský si vypomohl svou dobrou hrou holí a kotouč před ním uklidil.
27:51
Střelu Davida Pavlíčka od modré našel Koutský ve své lapačce.
27:35
Tomáš Rousek vypíchl puk obránci Draků, ale koutouč letěl příliš rychle a byl u něj dříve Vladislav Koutský, jenž přerušuje hru.
27:09
26:52
Domácí musí začít opět ze svého pásma.
26:35
Lukáš Endál schytal tvrdý hit v rohu pásma Šumperka a otřesený odjíždí na střídačku, vylučovat se nebude, zákrok byl proveden čistě.
26:14
Tomáš Troliga dorážel bekhendem střelu od modré, která neprošla na bránu, ale s dorážkou si brankář Šumperka dokázal poradit.
25:19
Tomáš Rousek našel přihrávkou z pravé strany Romana Maliníka, kterého vychytal díky rychlému přesunutí Vladislav Koutský.
25:09
Aleš Holík (SUM) je vyloučen za zdržování hry.
24:37
Michal Velecký si nabruslil z levé strany a snažil se najít mezírku mezi betony Reného Svobody, tam ale žádná nebyla, stav utkání teda zůstává nezměněn!
24:37
Bylo nařízeno trestné střílení za zalehnutí puku v brankovišti!
24:21
Vladislav Koutský vyjel za bránu a pomohl Drakům s rozehrávkou.
24:07
Rebelové si nedokázali dobře přihrát a je z toho zakázané uvolnění.
23:38
René Svoboda musel zasahovat a raději ukrývá kotouč ve své lapačce.
23:19
Tomáš Troliga si najel do útoku a z pravého kruhu svižně vypálil, Koutksý dokázal zasáhnout vyrážečkou.
22:41
Šumperk operuje v útočné třetině, ale nedaří se mu přesně vystřelit.
22:18
Tomáš Micka s Tomášem Troligou ujížděli do přečíslení, prvně jmenovaný ale nedokázal přesně nahrát a puku se zmocňují hosté.
21:31
Draci vybojovali útočné pásmo, dostali se ale jen do rohu, kde přišli o kotouč.
21:00
Vladislav Koutský stihl včas sklapnout betony a nepustil střelu od modré čáry.
20:55
20:40
Domácím se však nedaří pobýt v pásmu Draků delší dobu.
20:05
Rebelové vyhráli buly a ženou se dopředu, hrají ještě necelou minutu přesilovku.
20:01
Rebelové jako první vkročili na ledovou plochu, hosté je už následují.
Další třetina začne přibližně v 18:57.
První třetina skončila za stavu 2:1, když nejprve Rebely dostal do vedení Ivo Kotaška střelou od modré, poté ještě vedení navyšoval Petr Kuchta. Drakům se zanedlouho podařilo snížit zásluhou Martina Novotného.
20:00
19:55
Jan Berger (SUM) dostal osobní desetiminutový trest a navíc trest do konce utkání, 10 minut za něj odsedí Filip Kužílek.
19:55
Rozhodčí něco vysvětlují oběma kapitánům, jsou otevřená dvířka na trestnou lavici Šumperka.
19:55
Od modré nebezpečně pálil David Pavlíček, poté se ještě k dorážce dostal Tomáš Rousek. Vladislav Koutský byl ale na svém místě včas.
19:25
Hosté byli na vhazování úspěšnější, ale nedokázali vyhodit.
19:16
Vladislav Koutský kryje střelu z mezikruží a vhazuje se po jeho levici.
18:55
Lukáš Endál se dotsával do zakončení u pravé tyče, byl však zahákován Lukášem Žálčíkem (SUM), který si za to odpyká trest.
18:35
Do pásma se hosté dostali, ale za bránou o puk přišli.
18:12
Šumperk zakládá útočnou akci ze svého pásma.
17:57
Vhazuje se ve středním pásmu poté, co se puk dostal na domácí střídačku.
17:48
Marek Haas se uvolnil v levém kruhu kličkou přes domácího obránce, jeho střelu opět chytá René Svoboda.
17:32
Michal Velecký z pravého rohu našel před bránou Marka Haase, jeho střelu vyráží Svoboda do ochranné sítě.
16:34
Nyní se hraje před bránou Koutského, Rebelové si posílají jednu přihrávku za druhou, střela ale žádná.
16:00
Tomáš Brunec tvrdě pálil z vrcholku pravého kruhu, mířili ale vysoko.
15:37
Rebelové zakládají útok zpoza své brány.
14:58
Vladimír Cink se dvakrát dostal ke střele z mezikruží. První střela byla zblokována obranou, druhá skončila na hrudi domácího brankáře.
14:48
Nahození Šumperka kryje René Svoboda lapačkou a vhazuje se po jeho levici.
14:32
14:12
Nyní se ale hostům nedaří usadit v útočném pásmu a Rebelové posílají kotouče ven ze svého pásma.
13:18
Hosté kombinují v útočném pásmu, na konci kombinace stál Tomáš Drtil, který pálil od modré čáry, Svoboda puk vyrazil.
12:32
Aleš Staněk byl ale při svém úniku zahákován, Jan Sedlák (HBR) si za to odsedí 2 minuty. Aleš Staněk (SUM) navíc dostává osobní trest za nesportovní chování na 10 minut.
12:32
Aleš Staněk se dokázal uvolnit a ujížděl sám na Reného Svobodu, se střelou si domácí gólman poradil levým betonem.
12:03
Do dalšího útoku se hnali hosté, byli ale zastaveni offsajdem.
10:46
Přesilová hra Šumperka je využita! Draci nejprve stříleli od modré, puk se ale zastavil v klubku těl, odkud ho šikovně dostal Kamil Vávra, jenž přihrál na pravou stranu MARTINU NOVOTNÉMU, který dokázal překonat Reného Svobodu! Asistence: Kamil Vávra.
10:13
Za sekání putuje na trestnou lavici Ondřej Kopta (HBR).
09:49
Nyní Svoboda zasáhl vyrážečkou proti střele Moskala z levé strany.
09:30
René Svoboda pokryl svým betonem střelu z pravého kruhu.
08:40
Jan Milfait se dostal z pravé strany až před bránu, odkud posílal pas přes brankoviště na levou stranu PETRU KUCHTOVI, jenž dokázal polovysokou střelou poslat puk nad beton natahujícího se Vladislava Koutského! Asistence: Jan Milfait, Robin Staněk.
08:02
Draci se snaží okamžitě odpovědět, posílají své puky na Reného Svobodu, jenž je s jistotou kryje.
07:19
Lukáš Endál se snažil objet bránu, u levé tyče ovšem nedokázal koutouč usměrnit za záda Koutského. Puk následně putoval na modrou čáru, kde se do něj opřel IVO KOTAŠKA a poslal ho do sítě! Asistence: Lukáš Endál, Pavel Sedláček.
06:36
Tentokrát se Šumperští provinili zakázaným uvolněním.
06:30
Tvrdou ránu Aleše Holíka od modré vyráží René Svoboda svým betonem.
06:14
Další rozehrávka Rebelů neměla potřebnou přesnost a kotouč končí na zakázaném uvolnění.
05:42
Domácí ale jen nahazují a Koutský raději přerušuje hru.
05:30
Šumperští si cvhíli přihrávali před bránou Rebelů, ale nedostali se ke střele a akci začínají Rebelové.
04:47
Pokusy Šumperka o rozehrávku likviduje domácí obrana a sama se snaží založit útok.
04:33
Tomáš Micka se tlačil podél pravého mantinelu dopředu, natlačil se až před bránu, kterou ale vychýlil ze své pozice a vhazuje se v pásmu Draků.
03:48
Po střele Pavla Sedláčka z levého kruhu šumperksý gólman přerušuje hru.
03:36
Tomáš Semrád zkoušel štěstí od modré, ale jeho pokus nebyl nikterak razantní a Vladislav Koutský si poradil.
03:08
První zákrok si připisuje René Svoboda po střele hostů z mezikruží.
02:34
Tomáš Rousek se snažil protečovat puk do útočného pásma, jeho záměr ale nevyšel a puk končí na tribuně.
02:07
Tomác Micka se dostal ke střele, která ale byla zblokována a vhazuje se před brankou hostů.
01:43
Rebelové obrali hosty o kotouč a snaží se založit další útok.
01:21
Pavel Sedláček ujížděl po pravém křídle a zakončoval bekhendem, Koutský si poradil díky zákroku betonem, následně kryje koutouč před dotírajícími útočníky.
00:36
Vladislav Koutský za bránou vypomohl obráncům a svoji holí pomohl rozehrát.
00:03
Domácí vyhráli první buly a ženou se do útoku, Koutský kryje první nahození.
00:01
Vše se schyluje k úvodnímu vhazování.
Na hřiště již nastupují oba dnešní soupeři. Domácí Rebelové nastoupí v červených dresech, hosté z Šumperka budou hrát ve žlutém.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Svoboda (Barus) – Kolář, Pavlíček, Semrád, R. Staněk, Zítka, Kotaška, Sedlák, Piegl – Rousek, Maliník (C), Babka – Zucker, Endál (A), Sedláček – Micka, Troliga, Půlpán – Milfait, Kuchta, Kopta. Trenér: Miroslav Barus.

Salith Šumperk: Koutský (Jeschke) – Holík (C), Drtil, Dietz, Gewiese, Novotný, Slavík, Starý – Haas, Velecký, Plášek (A) – A. Staněk (A), Moskal, Žálčík – Brunec, Berger, Vávra – Cink, Vachutka, Kužílek. Trenér: Radek Kučera.

Rozhodčí: Daniel Jachoutek – David Štětina, Martin Kreuzer.
Oblékali dres soupeře:

HC Rebel Havlíčkův Brod: Ondřej Švaňhal
Salith Šumperk: Petr Beneš, Ondřej Starý, Jan Berger, Daniel Vrdlovec
Minulé kolo:

Piráti Chomutov – HC Rebel Havlíčkův Brod 2:1
Salith Šumperk – SK Horácká Slavia Třebíč 0:1
Šumperk složil před novou sezonou velmi silný tým a na rozdíl od svého soupeře začal výtečně. Drakům se zatím daří hlavně v domácím prostředí, kde si připsali hned tři ze čtyř dosavadních vítězství. V Prostějově zvládli první derby a cenný bod si přivezli z Jihlavy. Na vyrovnaném čele jim patří skvělá 5. příčka.
Havlíčkův Brod obsadil v základní části minulého soutěžního ročníku skvělou 4. příčku, jenže tyto časy už jsou dávno pryč. Nyní se mezi prvoligovou konkurencí neuvěřitelně trápí, když prohrál všech osm úvodních kol a připsal si do tabulky jediný bod za domácí porážku s Havířovem (3:4p). I když v pondělí byli Rebelové blízko bodovému zisku, na kluzišti silného Chomutova nakonec prohráli těsně 1:2 a stále se krčí na dně tabulky.
Dobrý den! Srdeční vás vítám ze zimního stadionu v Kotlině, kde se dnes spolu v rámci 9. prvoligového kola střetnou domácí HC Rebel Havlíčkův Brod a Salith Šumperk. Utkání začíná v 18:00.