Československá stopa

Marcel Hossa (RIG) 0+0
Jakub Sedláček (RIG) 27 zák., 3 góly, 90,0 %
Utkání končí! Hokejisté Medveščaku Záhřeb dokázali po třech porážkách v řadě zabrat a vítězí nad Dinamem Riga 3:2. Nyní je to lotyšský celek, který se musí vyrovnat už se třetí prohrou za sebou. Hosté vstoupili do třetí třetiny náporem, ale jako první se prosadil chorvatský tým, když zvýšil na 3:1 Thomas. Dinamo stačilo bleskově zareagovat, o 24 sekund později totiž snižoval zpět na rozdíl jediného gólu Bicevskis, ovšem další gól už nepadl a v Záhřebu se tak může slavit. Medvědi zvítězili především díky lepší střelecké produktivitě, protože gólové šance si dokázali vytvářet i Lotyši.

Střely na branku ve 3. třetině – 7:7, skóre – 30:23
60:00
59:46
Brust nedokázal rozehrát a těžit z toho mohl Meija. Puk do odkryté branky ale nedostal!
59:02
Riga to zkouší bez brankáře!
58:37
Hosté se ze všech sil tlačí před branku soupeře, Sedláček zatím zůstává v brance.
58:00
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:48
Puk se dotkl ochranné sítě za Sedláčkovou brankou. Bude se vhazovat ve středním pásmu.
57:32
Akci Dinama zastavilo postavení mimo hru.
56:55
Andrew Murray zavezl puk do útočného pásma a zaměstnal Sedláčka, který byl nucen přerušit hru.
56:03
Hosté mají čtyři minuty na vyrovnání.
55:08
Dobrou příležitost k vyrovnání měl Redlihs. Z pravé strany pálil na vzdálenější tyč, ale Brust kotouč vytěsnil vyrážečkou.
54:23
Heddenova střela z pravé strany skončila na břiše klečícího Sedláčka.
53:50
53:01
Domácí se soustředí především na to, aby odehráli dvě minuty v klidu. Dopředu se tolik neženou.
51:49
Hned jak byli domácí v plném počtu, zahrozil Polushaj, jenž se z křídla řítil proti Sedláčkovi, ale nakonec byl vytlačen za branku. Domácí útočník však pokračoval ve své aktivitě a vynutil si nedovolený zákrok Pujacse. Domácí budou hrát přesilovku.
51:10
Do šance se dostal aktivní Hossa, nemířil však přesně.
50:56
Hosté vyvinuli vylký tlak, Brust se má co ohánět.
49:24
Marcel Hossa se dostal až před Brusta a domácí gólman ho fauloval. Přesilovka pro Rigu.
47:29
Riga právě vstřelila branku!
Blesková odpověď Dinama! Redlihsovu nabídku před brankou pohotově tečoval MARIS BICEVSKIS a kotouč skončil za zády Brusta – 3:2. Asistence: Mikelis Redlihs.
47:05
Medveščak právě vstřelil branku!
Medvědi odskakují do dvoubrankového vedení! Anderson vnikl podél levého mantinelu do útočného pásma a posunul kotouč před branku, kde byl BILL THOMAS, jenž si roztáhl Sedláčka a zakončil nad jeho beton. Asistence: Matt Anderson a Aaron Polushaj.
46:41
Čas na reklamní přestávku.
46:41
Od modré pálil Carle, Darzinš vložil do střely hůl a srazil puk do ochranné sítě.
46:04
Domácí se snaží otupit tlak Rigy, teď drží kotouč v rohu v útočném pásmu.
45:18
Sedláček před napadajícím St. Pierrem rozehrával riskantně, jeho úmysl mu však vyšel. Následný protiútok Rigy skončil postavením mimo hru.
44:31
Už zase Dinamo. Brust po nahození od modré asi mnoho neviděl, ale dokázal kotouč odrazit do bezpečí.
43:53
Domácí se až teď vymanili z náporu Rigy. Se střelou Carla od modré si poradil Sedláček.
42:27
Ve velké šanci byl Cipulis, ale Brust odolal. Neuspěl ani Meija, jenž objel branku a u tyče se snažil zasunout kotouč za čáru.
41:31
Domácí musejí čelit velkému náporu soupeře. Darzinš objel klec a posílal kotouč před brankoviště. Poté ještě přišly dvě střely od modré čáry, které zaměstnaly Brusta.
40:23
Hosté vtrhli do třetí třetiny aktivně. Pokus Meiji se však mezi tyče nevešel.
40:01
Třetí třetina začne přibližně ve 20:13.
Ve druhé třetině se hrál zajímavý hokej se šancemi na obou stranách. Viděli jsme v ní hned dva góly. Nejprve se v přesilové hře prosadili domácí, když ve 29. minutě procedil Flood kotouč skrz betony brankáře Sedláčka. V závěru třetiny ale Riga snížila, cestu za Brustova záda si našla skrytá střela Meiji.

Střely na branku ve 2. třetině – 13:9, celkem – 23:16
40:00
39:59
V samém závěru periody pálil z ostrého úhlu Bill Thomas, Sedláček má puk v lapačce.
39:01
Ohlášena poslední minuta druhé části.
38:43
Po Indrašisově přiťuknutí pálil od pravého mantinelu Darzinš, Brusta neprostřelil.
38:12
Utkání dostalo nový náboj a hosté jsou najednou zase nebezpeční.
36:56
Hosté z nenápadné akce snižují! GINTS MEIJA projel do útočného pásma a střelou zápěstím přes obránce Carla vymetl horní růžek nad Brustovou vyrážečkou – 2:1. Asistence: Maris Bicevskis a Mikelis Redlihs.
36:24
Domácí zahráli na icing.
34:25
Nyní jsme viděli několik nepřesností na obou stranách, které jednomu, či druhému týmu, zabránily v nadějných útocích.
33:39
Od modré vypálil Flood, puk je v držení Sedláčka. Následuje reklamní přestávka.
33:11
Záhřeb v plném počtu.
32:38
Snížení měl na hokejce Marce Hossa, který nedokázal z brankoviště dostat puk za ležícího Brusta!
31:49
Ve vlastním oslabení se dostal do samostatného úniku Andrew Murray. Pokusil se o bekhendovou kličku, ale Sedláček šikovně vysunul hůl a kotouč mu vypíchl.
31:10
Andrew Hutchinson vyloučen za podražení.
28:57
Domácí přesilovku nakonec využívají a zvyšují na 2:0! Pelletier našel ze svého místa rozehrávače na modré křížným pasem MARKA FLOODA, který z levého kruhu zápěstím vystřelil a puk propadl skrz betony brankáře Sedláčka až za brankovou čáru. Nešťastný gól pro českého gólmana. Asistence: Pascal Pelletier a Andrew Hutchinson.
28:18
Nyní sledujeme obrovský tlak domácích! Po jedné ze střel už diváci zvedali ruce, kotouč zastavila zřejmě tyč.
27:31
Hosté se v oslabení dostali do přečíslení a Medveščak zachránil výborným zákrokem Barry Brust!
27:14
Na trestné lavici již sedí hostující Miks Indrašis a domácí Mathieu Carle, který byl dle rozhodčích z domácí strany v šarvátce nejaktivnější. Hostující hráč ale dostal o trest navíc, takže v součtu je tu přesilovka Záhřebu.
27:14
Máme tu hromadnou bitku! Tu odstartoval nájezd Indrašise do Martinoviće a postupně se do sebe pustili všichni hráči na ledě!
26:25
Zajímavých situací před oběma brankami vidíme docela hodně, ale stále zůstáváme na jediném gólu.
25:36
Hosté museli přežít horké chvilky, ale už jsou v plném počtu.
24:46
Domácí v plném počtu. Před malou chvilkou měl velkou šanci Polushaj, jehož dorážka minula horní růžek branky Dinama.
24:05
Carle si z pozice obránce sjel až mezi kruhy, Sedláčka nepřekonal!
23:35
Síly na ledě se vyrovnají, na trestnou lavici odchází Charles Genoway.
22:45
Mike Glumac vzápětí zvedl hůl příliš vysoko a dvě minuty si posedí na trestné lavici.
22:40
Glumac mířil z pravého kruhu na bližší tyč, branku těsně minul.
22:27
Přečíslení 2 na 1 řešil Andrew Murray individuálně, když se natlačil až před Sedláčka, ale nedostal puk za jeho záda.
22:02
Hossa nahrál na modrou Porejsovi, jehož střela byla sražena do ochranné sítě.
20:43
Z mezikruží pálil Meija. Brust s velkou námahou kotouč zastavil a se štěstím přestál i dorážky Indrašise!
20:07
20:01
Další třetina začne přibližně v 19:22.
Dinamo ještě v závěrečných vteřinách úvodní třetiny zle dotíralo na svatyni Medveščaku, ale Brust stále drží čisté konto. Domácí tak po první třetině vedou 1:0, když se o jediný gól postaral ve 13. minutě Nathan Perkovich. Také Riga měla své šance, nedokázala je však proměňovat.

Střely na branku v 1. třetině – 9:7
20:00
19:01
Běží už poslední minuta první třetiny, hosté se teď nemohou dostat zpět do pásma.
18:20
Po střele Cibulskise bylo před Brustem horko. Skóre se však nemění.
18:06
Domácí se budou bránit v oslabení, vyloučen byl Brandon Segal.
17:17
Genoway nahazoval na branku v momentě, kdy byl před Brustem velký provoz. Domácí gólman si s nepříjemnou situací poradil a puk vyrazil.
16:35
Čtvrtá lajna Záhřebu je dnes hodně aktivní, domácí tak drží kotouč v útočném pásmu.
15:35
Nyní však zaútočili také hosté. Mikelis Redlihs řešil přečíslení 3 na 2 nepřesno střelou.
15:12
Hráči chorvatského celku jsou teď při chuti a zaměstnávají obranu Dinama.
14:11
Rychlý protiútok Medveščaku vyřešil Pelletier nahrávkou na Segala, kterému jeho volej nesedl a kotouč k Sedláčkovi ani nedošel.
13:56
Barry Brust vyřešil zmatky před svou brankou zalehnutím puku. Reklamní přestávka.
12:10
Domácí se zase dokázali vymanit z tlaku soupeře a dokonce jdou do vedení! Postarala se o to jejich čtvrtá řada. Vzruch před Sedláčkem nejprve vytvořili Wright s Heddenem a hosté kotouč odehráli pouze k NATHANOVI PERKOVICHOVI, který z osy kruhu propálil vše, co mu stálo v cestě. Bez asistence.
11:19
Genoway namazal puk mezi kruhy Thomasovi, který však trefil pouze Sedláčka. Každopádně to byla trestuhodná chyba beka Rigy.
10:21
Hosté přebírají iniciativu, nyní jsou lepším týmem.
09:57
Dinamo mělo obrovský tlak! Ščastlivij si vytáhl Brusta z brankoviště, zajel za branku a následně se snažil u tyče zasunout kotouč. Brust však předvedl fantastickou gymnastickou vložku a puk betonem zastavil. Poté pálil z mezikruží Hossa, ale mířil nad.
09:29
Obrovská šance hostí! Darzinš se natlačil až před branku a Brust kotouč betonem vykopl pouze k Redlihsovi, který netrefil téměř odkrytou klec!
08:38
Cibulskis vypálil ze středního pásma a poslal puk až do ochranné sítě za brankou.
07:59
James Wright prověřil Sedláčka jedovatou střelou na vyrážečku. Následně přišlo nahození od mantinelu, které český gólman Rigy podržel.
07:33
Jeden z domácích hráčů zahrál kotouč mimo hrací plochu. Uvidíme buly před Brustem.
07:22
Brust po střele z dálky podržel puk a následuje reklamní přestávka.
07:01
Marcel Hossa se zkusil prokličkovat až před Brusta, proti dvojici beků neuspěl.
06:06
Sedláček předvedl hodně nejistý zákrok, když nahození ze středního pásma odpálil jen před sebe. Naštěstí pro něho puk odehráli jeho obránci.
04:32
Hosté si v závěru přesilové hry vytvořili velký tlak, ale bez gólového efektu. Už po skončení domácího oslabení pálil z mezikruží Ščastlivij a Brust byl donucen k efektnímu semaforu.
04:11
Od modré pálil Pujacs, Brust vyrazil.
03:09
Střela Bukartse byla sražena a kotouč se dostal do středního pásma.
02:27
Hráči Medveščaku začali zápas aktivněji, nyní se však budou muset bránit. Na ledě jich totiž bylo šest.
01:20
Hráči Záhřebu se dostali do přečíslení 2 na 1, domácí útočník to řešil střelou mimo.
00:40
Jako první se do útoku pustili domácí. Segal cpal zpoza branky puk do brankoviště, tam ho přikryl Sedláček.
00:01
Dozněly hymny Lotyšska a Chorvatska.

Medveščak Záhřeb: Brust (Dekanich) – Martinović, Flood, Hutchinson, Morrisonn, Carle, Katić – Glumac, Murray, Björkstrand – Segal, St. Pierre, Pelletier – Thomas, Anderson, Polushaj – Hedden, Wright, Perkovich.

Dinamo Riga: Sedláček (Masalskis) – Genoway, Pujacs, Sotnieks, Porejs, Cibulskis – Darzinš, M. Redlihs, Videll – Cipulis, Ščastlivij, Hossa – Indrašis, Meija, Bukarts – Skvorcovs, Saulietis, Upitis – Jelisejevs.

Rozhodčí: Bělov, Kiseljov – Gorděnko, Tomilov..
Vzájemné zápasy:
Loni se oba kluby utkaly dvakrát a úspěšnější byla vždy Riga, která oba zápasy vyhrála stejným skóre – 5:1.
Medveščak Záhřeb:
Medveščak před sezónou hodně obměnil kádr a to se projevilo na pomalém startu do sezóny. Tým ze Záhřebu tak poprvé bodoval až v pátém zápase ročníku, a když už se zdálo, že se konečně dostává do herní pohody – z pěti zápasů třikrát zvítězil, přišel zase návrat do reality v podobě tří porážek v řadě – poslední dva zápasy Medveščak odehrál na svém ledě proti Petrohradu s výsledky 1:5 a 0:5. Chorvatský celek tak zatím získal jen 9 bodů a v tabulce Západní konference je až dvanáctý.

Dinamo Riga:
Hokejisté Rigy dosud odehráli 12 zápasů, ve kterých posbírali 15 bodů a v tabulce Západní konference jim aktuálně patří desáté místo s dvoubodovou ztrátou na osmý Nižnij Novgorod. Lotyšský celek dokázal čtyřikrát zvítězit, třikrát bodoval porážkami v prodloužení či nájezdech a pětkrát odešel z utkání bez bodu. Poslední dva duely skončily prohrami Dinama.

Posledních pět zápasů Rigy:
Riga – Mytišči 4:2
Riga – Čechov 0:1 po sn.
Riga – Vladivostok 4:2
Jokerit – Riga 3:2
Slovan – Riga 5:1.
Vítám tu všechny hokejové příznivce! Kontinentální hokejová liga v pátek pokračuje dalšími třemi zápasy, já Vám formou textové on-line reportáže přiblížím utkání mezi chorvatským Medveščakem Záhřeb a Dinamem Riga z Lotyšska. Ani jeden ze soupeřů se nenachází v právě ideální pohodě, Medveščak zatím patří k nejhorším týmům Západní konference a také Riga se nachází pod čarou postupu do play-off.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.