Československá stopa v utkání
Jakub Sedláček (DIN) – 24 zásahů, úspěšnost 96%
Milan Jurčina (DIN) – 2 střely, 0+1, 19:58 min.
Marcel Hossa (DIN) – 2 střely, 0+0, 14:41 min.
Viděli jsme průměrné utkání, které však v závěru nabídlo velký obrat, o který se zasloužilo domácí mužstvo.
Hráči Ufy byli prakticky od 27. minuty, kdy vstřelili branku, velice pasivní a to se jim nakonec hrubě nevyplatilo.
V 53. minutě se totiž zcela zaslouženě prosadil Linus Videll a o dvě minuty později dokonal obrat Pjotr Sčastlivyj, kterého několikrát Irving vychytal, ale na jeho poslední pokus již kanadský gólman nestačil.
Dinamo Riga si tak po dlouhé sérii bez vítězství připisuje zaslouženě tři body.
60:00
59:59
Džerinš dobře zapracoval na vhazování a střela Zubareva míří vedle.
59:57
Hostující trenér Jurzinov si pochopitelně bere oddechový čas.
59:57
Milan Jurčina (DIN) byl ještě vyloučen a hosté tak mají malinkou šanci.
59:50
Velkou šanci měl Kolcov, ale puk se mu svezl po čepeli a nedokázal trefit prázdnou bránu.
59:12
Hosté to zkouší v šesti!
59:00
Domácí vyhazují, ale Irving šel za kotoučem a zakázané uvolnění se nepíská.
58:23
Dobré půl minuty nutil Darzinš kombinovat hostující obránce u vlastní brány.
58:00
Ohlášeny poslední dvě minuty utkání a hosté se nemohou dostat k pořádné šanci.
57:05
Hossa dobře vybojoval puk u mantinelu, ale Cibulskis ho ztratil a na druhou stranu spěchali hostující hráči. Sedláček musel na zem a vyrazil další střelu.
56:28
Kutuzov se snažil srovnat, ale je z toho pouze brejk domácích, který řeší opět Irving.
55:40
Další pohroma se řítila na Lelanda Irvinga. Mikš Indrašis dobře vystřelil, ale trefil jen Irvingovu lapačku.
54:43
Riga právě vstřelila branku!
A je to tady! Hráči Ufy si tak koledovali až si vykoledovali. Po skvělé práci Vidella se ocitl před Irvingem úplně sám PJOTR SČASTLIVYJ a konečně překonal hostujícího brankáře. Asistence: Linus Videll
54:03
Hosté jsou hodně pasivní a koledují si o druhou branku!
53:12
Hráči Dinama jsou hodně povzbuzeni a k zakončení se dostal Cipulis. Jeho slabou střelu vyráží Irving.
52:57
Domácí zaslouženě vyrovnávají! První Indrašisův pokus o přechod do pásma Ufy ještě hosté zastavili, ale podruhé se právě Mikš Indrašis dostal ke střele, kterou po zákroku Irving dorazil LINUS VIDELL pod břevno hostující brány. Asistence: Mikš Indrašis, Milan Jurčina
52:23
Již poněkolikáté došlo k souboji Višněvskij Sedláček a opět byl úspěšný domácí brankář.
52:08
Hra je opět přerušena poté, co Genoway neudržel puk na modré čáře a vystavil se ofsajdu.
50:55
Po strkanici byl vyloučen Teemu Hartikainen (SAL) a Krišjanis Redlihs (DIN) – oba 2 minuty za hrubost.
50:55
Menší strkanice se nyní strhla po šanci Makarova, kterého však skvěle vychytal Sedláček. Domácí gólman se sice musel přesunovat, ale ke své tyči stihl vytrčit levý baton.
50:43
Hartikainen našel před Sedláčkem Makarova, ale ten byl tísněn a český brankář v pohodě přikryl puk pod lapačkou.
50:27
Velký závar před Irvingovou branou, ale obránci Ufy dokázali odmést puk do bezpečí.
49:56
Opět Sčastlivyj zakončoval, ale tentokrát bránu minul.
49:30
Dinamo se stále častěji dostává k tlaku v pásmu Ufy a to se hostujícímu týmu vůbec nemusí vyplatit.
48:55
Genoway sjel od modré čáry až k Irvingovi, ale jeho pokus si nenašel cestu za brány kanadského brankáře.
48:00
Lekomcev jednoduše ztratil puk v pásmu Rigy a domácí tak mohou znovu útočit. Momentálně to vypadá jako by chtěli hosté bránit tento malý náskok.
46:45
Pjotr Sčastlivyj má za sebou asi třetí velkou šanci, ale Irving jeho pokusy i s velkou dávkou štěstí zatím likviduje.
46:26
Obrovské štěstí teď stálo na straně Lelanda Irvinga. Střela Sčastlivyho se mu vykutálela za zády a hostující brankář zastavil puk až na brankové čáře.
46:00
Kolcov se snažil změnit stav utkání, ale to by jeho střela musela být přesnější a razantnější.
45:18
Oba týmy se bohužel vrátily ke hře, kterou předváděly v první polovině utkání.
44:21
Mereskin ještě zůstal na ledové ploše a zkoušel vymyslet nějakou chytrou přihrávku, jenže k puku se dostali domácí.
43:40
Ihned po návratu z trestné lavice se snažil zaútočit Mereskin, ale neměl dostatečnou rychlost a domácí obránci ho odzbrojili.
43:27
Puk míří opět k domácí bráně a tuto přesilovku Dinamo nevyužije.
43:10
Domácí opět začínají zpoza Sedláčkovy brány.
42:15
Domácí se sice na chvíli dostali do pásma Ufy, ale hosté dokázali kotouč dostat do středního pásma a následně je Dinamu pískán ofsajd.
41:37
Dinamo Riga bude moct pokračovat v tlaku. Na lavici hanby odchází Mereskin (SAL) – 2 minuty nedovolené bránění
41:37
Irving byl teďka v hodně nehokejové pozici, ale proti střele domácího obránce dokázal skvěle natáhnout ruku a vyrazit puk.
41:03
Domácí pětice se dokázala usadit v pásmu a točí hostující obranu.
41:00
První zásah třetí třetiny si Irving připisuje proti Hossovi. To, že je Hossa zpět na ledě je jistě výborná zpráva.
40:28
Dělovka Sjomina mířila hodně nad bránu domácího týmu.
40:01
Další třetina začne přibližně v 20:08.
Ve druhé třetině jsme se konečně dočkali branky, kterou ve 27. minutě vstřelil hostující Kutuzov a právě tento moment trochu rozhýbal domácí tým, který se v závěru třetiny dostával do šancí. Tu největší měl Pjotr Sčastlivyj, ale proti jeho pohotovému pokusu se s úžasným zákrokem vytáhl Irving a stav utkání po druhé třetině je tak 0:1.
40:00
39:52
V závěru třetiny se ke střele z mezikruží dostal Skačkov, ale jeho střela trefila jen padajícího obránce.
39:04
Domácí se usadili v pásmu Ufy a Irving musel opět zasahovat, tentokrát střílel Pujacs.
38:21
Cipulis se nyní snažil protáhnout mezi obránci a ač neuspěl, na domácím týmu jde vidět zvýšená aktivita a snaha udělat něco s nepříznivým vývojem utkání.
38:07
Sčastlivyj se po krátké souhře s Videllem dostal k dalšímu zakončení, ale jeho bekhend opět likviduje Irving.
37:00
Mikelis Redlihs střílel poté, co mu puk přenechal Darzinš, ale právě přihrávající nepochopil záměr Redlihse a netečoval jeho nepřesný pokus.
36:08
Kirill Kolcov hledal své spoluhráče před Sedláčkem, ale jeho přihrávka proletěla až do středního pásma.
35:49
35:34
Pjotr Sčastlivyj byl úplně sám, pohotově pálil na odkrytou bránu, ale proti jeho pokusu se neskutečným zákrokem vytasil Leland Irving! Opravdu neuvěřitelný zákrok hostujícího brankáře.
34:57
Jenže další akce zatím úspěšně odvrací hostující obrana.
34:08
Darzinš se hezky tlačil mezi dva obránce, dokázal vystřelit a jeho pokus kanadský brankář v bráně hostí vyrazil. Zatím nejhezčí akce domácích.
33:53
Míč míří okamžitě pryč z obraného pásma Ufy.
33:49
Dmitrij Sjomin (SAL) osekával Mikelise Redlihse a odchází si na dvě minuty odpočinout na trestnou lavici.
33:15
Další ofsajd maří možnou příležitost domácích. Cipulis se už koukal po najíždějícím spoluhráči, ale ztratil kontrolu nad tím, kde se nachází a vystavil se do postavení mimo hru.
32:49
Dalším střílejícím hráčem byl Arturs Kulda a Sedláček puk kryje v lapačce.
32:40
Sedláčka se pro změnu snažil ohrozit Kolcov, avšak nejproduktivnější obránce KHL nebyl úspěšný.
32:18
Mejja si dobře dělal prostor, ale ke střele ho hostující obrana nepustila.
31:55
Tak slovenský útočník je spoluhráči odveden rovnou do kabiny. TO může být velice nepříjemná ztráta pro domácí.
31:55
Na zemi nyní leží Marcel Hossa, ale zatím není známo, co se mu přihodilo.
31:16
Milan Jurčina byl důrazný u mantinelu a poté se snažil překvapit Irvinga. Kanadský brankář se však nenechal nachytat na švestkách.
30:28
Ani Skvorcovs se nedokázal prosadit a puk je zpět u Sedláčka.
29:53
Mikš Indrašis se snažil vytrhnout domácí z letargie, ale následnou Bicevskisovu střelu si vychutnal hostující brankář.
29:30
Nutno říci, že tohle byla opravdu hrozná přesilovka.
29:16
Hosté jsou již v plném počtu a ač se Džerinš diví, je mu pískán ofsajd.
28:34
Domácím se vůbec nedaří a hráči Ufy nyní dokonce v poklidu kombinují a šetří čas.
27:55
Dlouho teď hráči bojovali u mantinelu, až se ke kotouči dostal Heikkinen a odpálil ho pryč od vlastní brány.
27:19
Hned první pokus Jurčiny skončil ve středním pásmu.
27:14
Po komerční přestávce budou mít domácí šanci vyrovnat, uvidíme jak s ní naloží.
27:14
Arturs Kulda (SAL) si počínal příliš tvrdě za branou Irvinga a za krosček odchází na trestnou lavici.
27:00
Doufejme, že vstřelená branka trochu oživí hru a týmy si vypracují nějaké šance.
26:18
Ufa právě vstřelila branku!
Hostující tým využívá přesilovou hru a dostává se do vedení. Proti střele Hartikainena sice Sedláček skvěle zasáhl, ale k dorážce se dostal ALEXANDER KUTUZOV a ležícího brankáře lehce překonal. Asistence: Teemu Hartikainen, Dmitrij Makarov
25:55
Hartikainen se snažil dostat do pásma, ale zakopl a následně se sám vystavil do ofsajdu.
25:38
Šest hráčů nyní měli domácí na ledové ploše a tak přichází trest, který odsedí Pjotr Sčastlivyj.
25:05
Po ose Skačkov-Kolcov se puk dostal opět k Višněvskému, ale jeho střela mířila opět mimo.
24:00
Stále sledujeme podobný obrázek hry jako v první třetině. Obě obrany pracují na výbornou a žádný z týmů se nedokáže dostat k šanci.
23:21
Domácí se snažili rychle přejít do útoku, ale puk končí u Irvinga.
22:52
Višněvskij nahazoval puk od modré, Sedláček toho moc neviděl, ale pokus se nakonec zastavil o jednoho z obránců.
22:00
Bicevskis se snažil dostat před Irvinga, ale hostující obrana splnila své povinnosti a domácího útočníka do šance nepustila.
21:38
Na druhé straně opět přerušuje hru Sedláček.
21:24
Mejja se dostal k puku po špatné rozehrávce Irvinga, ale nestačil se včas vymotat od mantinelu a střílet na odkrytou bránu.
21:05
Chlystov zakončoval bekhendem, ale Sedláček byl pozorný.
20:57
Sedláček rozehrál pouze na hokejku Mereskina, ale hosté neudrželi útočné pásmo.
20:35
Nahození Sotniekse Irving schoval v lapačce.
20:10
Druhá třetina začala zakázaným uvolněním hostujícího celku.
20:01
Další třetina začne přibližně v 19:18.
Máme za sebou docela nudnou třetinu, žádný z týmů si nedokázal vytvořit stoprocentní šanci a utkání je zatím velmi vyrovnané. Oba týmy si dávají velký pozor na práci v obraně a nepouští soupeře ke svým brankářům.
20:00
19:50
Pihlströmovo nahození z úhlu Sedláček neudržel, ale domácí obrana mu vypomohla a v první třetině se již nic nestane.
19:32
Skačkov se dostal před Sedláčka, ale český brankář situaci ustál.
19:03
Sčastlivyj zastavil hostující útok a Ufa tak začíná znovu z vlastního pásma.
18:27
Genoway nahodil puk za Irvinga, kde ho sbírá obrana Ufy.
17:37
Mikš Indrašis se protlačil až k Irvingovi, ale ten nadvakrát zvládl situaci a hostující obránce pak nenechal Indrašise pokračovat.
17:11
...a zastavuje je Chlystovův ofsajd.
17:03
Hosté rozjíždějí útok až od vlastní brány...
16:30
Darzinš se snažil ohrozit Irvinga, ale jeho pokus skončil v rohu.
16:13
16:00
Domácí vyhazují a toto oslabení už zvládnou bez obdržené branky.
15:53
Dělovka Heikkinena končí v síti nad Sedláčkem.
15:24
Až nyní se podařilo domácím vyhodit a mohou tak vystřídat unavenou čtveřici.
14:40
Střelu Višněvskiho dokázal Sedláček vyrazit, ale u puku zůstávají hosté.
14:35
Hostující pětka zatím kombinuje v útočném pásmu.
14:13
Andris Džerinš (RIG) se provinil hákováním a Salavat bude mít první příležitost v podobě přesilové hry.
13:33
Sjominova pětka se po vyhraném buly na chvíli usadila u brány Rigy, ale domácí nakonec vyvezli kotouč do středního pásma.
13:18
Jeden z domácích obránců srazil střelu do ochranné sítě a po komerční pauze se bude vhazovat u Sedláčka.
12:55
Oběma týmům se momentálně nedaří usadit v pásmu protějška a hraje se převážně ve středním pásmu.
12:05
Bicevskis málem zahrozil po vystižené rozehrávce hostujících obránců, ale ti svou chybu stačili napravit.
11:44
Rychlý přechod do pásma předvedl Videll, přenechal puk Hossovi,jehož střelu si vychutnal Irving.
10:57
Sedláček teď trefil rozehrávkou Hartikainena, ale naštěstí pro českého brankáře neměl hostující útočník dostatek prostoru, k vymyšlení jakési finální přihrávky.
10:28
Domácím se konečně podařil přechod do útočného pásma a Irving vyráží Darzinšovu slabou střelu.
09:50
Heikkinenova střela nedoletěla až k Sedláčkovi a následný pokus Kuldy byl také sražen.
09:29
Tentokrát byl Gints Mejja tím, který se neudržel na modré čáře a vjel do ofsajdu.
08:40
Svižnou střelu Tolpeka tlumí Sedláček.
08:31
Chlystov se pěkně prokličkoval do útočného pásma, ale obrana Dinama si s ním poradila.
08:12
Sčastlivyj s Hossou šli dva na jednoho, ale obránce Salavatu zastavil přihrávku na Hossu ještě ve středním pásmu, což následně způsobilo postavení mimo hru slovenského střelce.
07:08
Po krátké komerční přestávce se opět pokračuje. U puku jsou hráči Ufy.
07:02
Pankov byl příliš rychlý a je mu pískán ofsajd.
06:50
Domácí střídají a Genoway uklidňuje hru za vlastní bránou.
06:15
Skvorcovs střílel ještě ze středního pásma a tato střela pochopitelně nenadělala Irvingovi žádné problémy.
05:35
Kajgorodov nahazoval puk před domácí bránu, ale ten končí až v rohu hrací plochy, kde ho získávají hráči Rigy.
04:56
Hosté špatně rozehráli, ale Hossa toho nedokázali využít a na druhé straně musel zasahovat Sedláček.
04:27
Po střele Jurčiny končí kotouč v ochranné síti
04:03
Hartikainen byl hodně rychlý a předal kotouč Sjominovi, který netrefil bránu.
03:18
Irving opět na zemi, ale zatím jsou to takové pohodové zákroky.
02:59
Skačkov zavezl puk do pásma Rigy, ale ke kusu černé gumy se dostali ihned domácí.
02:28
Jakub Sedláček musel také poprvé na zem, když lapil bekhendovou dorážku jednoho z hostujících.
01:24
Do první šance se dostala Sčastlivého lajna, ale Irving zasáhl.
00:51
Hossa se snažil protečovat puk k Irvingovi, ale nakonec se musel vrátit až k vlastní bráně.
00:13
Sjomin jako první nahodil kotouč do pásma a Sedláček pomáhá s rozehrávkou domácím obráncům.
00:01
Oproti původním předpokladům nastoupí dnes v domácí bráně Jakub Sedláček, což je skvělá zpráva pro českého fanouška! V sestavě jsou i oba slovenští hráči.
Hráči jsou seřazeni na modrých čarách a následovat bude ruská a lotyšská státní hymna.
Češi a Slováci v zápase
Jakub Sedláček (RIG) – 11 zápasů, 91,9%, průměr: 2,44 g/záp.
Milan Jurčina (RIG) – 10 zápasů, 1+1, +/- -2
Marcel Hosssa (RIG) – 18 zápasů, 5+1, +/- -8
Salavat Julajev Ufa
Hostující celek je v opačné pozici. Udržuje si standardní výkonost a momentálně se nachází na čtvrtém místě Východní konference.
Naposledy dokázali hráči Ufy udolat rozjetý Jokerit Helsinky 4:2, když se dvěma brankami předvedl Heikkinen.
Ufa těží především z výkonů obránce Kirilla Kolcova (7+17), který je dokonce nejproduktivnějším obráncem ligy. Velkou oporu mají hosté také v podobě Vitalije Kovala, který má procentuální úspěšnost 93,4% a průměr 2,03 inkasované branky na zápas.
Dinamo Riga
Domácí tým opravdu neprochází dobrým obdobím. Z posledních devíti zápasů získali osm proher a pod Artisem Arblosem se začíná kývat jeho trenérská židle.
Naposledy Dinamo prohrálo na domácím ledě s Barysem Astana 3:2, když si jednu branku připsali i slovenský útočník Marcel Hossa.
Nejproduktivnějším hráčem domácích je Miks Indrašis (3+9).
Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu mezi Rigou a Ufou. Utkání začíná v 18:30.