Československá stopa v utkání

Marcel Hossa (RIG) 0 + 2
Jakub Sedláček (RIG) 94,7% úspěšnost, 2 obdrž. gólů
Je po zápase. V nájezdech uspěli domácí díky rozhodující brance Daržinše a připisují si bod navíc.
V samostatných nájezdech zvítězil tým Dinamo Riga.
Autorem vítězné branky je MIKELIS REDLIHS.
OMS: Jevgenij MOZER neproměňuje – 2:0.
RIG: Mikelis REDLIHS proměňuje – 2:0.
OMS: Denis PARŠIN neproměňuje – 1:0.
RIG: Lauris DARZINŠ proměňuje – 1:0.
OMS: Chad KOLARIK neproměňuje – 0:0.
Samostatné nájezdy začínají.
Zápas tedy musí rozhodnout nájezdy. ty začnou po krátké úpravě ledu.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:29
Kalininův útok se neujal, zakončení se nepovedlo.
63:27
Po krátkém tlaku si puk přebírá Jurčina.
63:00
Puk mají hráči Avangardu a snaží se dostat kotouč do pásma.
62:05
Hossa využil chyby a zaútočil! Barulin jej vychytal.
61:57
Omsk začíná ze svého pásma.
61:39
Ve chvíli, kdy budou domácí v plném počtu přerušuje hru důsledný Sedláček.
61:21
Sobotkova střela prolétla brankovištěm!
60:05
Riga hraje část prodloužení ve třech kvůli předchozímu trestu v závěru třetiny. Omsku se ale nedaří přesně vystřelit.
60:01
Poslední část hry přinesla vyrovnání skóre. Nejprve se trefil Pivcakin a v nájezdu těsně před koncem Paršin. Bude se tedy prodlužovat.
60:00
59:57
Avangard právě vstřelil branku!
DENIS PARŠIN udělal lehkou kličku do bekhendu. Tím položil brankáře Sedláčka a překonal ho.
Bylo nařízeno trestné střílení. Za faul na Paršina (OMS). Tíha světa leží na tomto hráči.
59:51
Hra se přesunula do středu hřiště. Buly vyhráli hosté a zaútočili, ale hra se přerušuje.
59:49
Po zákroku Sedláčka se do obrany svého brankáře pustili bránící hráči a strhla se pořádná mela.
59:43
Puk mají po buly hosté a udrželi jej v pásmu.
59:37
Džerinš (RIG) vyloučen za zdržování.
59:37
Puk byl vyhozen mimo kluziště. Rozhodčí diskutují zda vylučovat.
59:11
Indrašis vyrazil za pukem a dostal jej za bránu. Odkrytou klec nebyl schopen trefit.
58:40
Po delším tlaku zvládli domácí odpravit puk do střední třetiny.
58:05
Omsk bez brankáře v šesti!
58:01
Něprjajev probruslil skrze hřiště a střelou přes obránce donutil Sedláčka k zákroku.
57:50
Barulin musel rychle zakročit u bližší tyčky proti výpadu Indrašise.
57:24
Domácí v plném počtu. Darzinš vyvezl puk a vystřelil.
57:08
Jurčina výborně vyhazuje.
57:01
Ani další pokus Gustavssona neměl nárok stát se brankou.
56:50
Gustavsson opět tvrdě vystřelil. Beton gólmana byl na správném místě.
56:46
Kolarikův pokus skončil v náruči brankáře. hra se přerušuje.
56:36
Prudká přihrávka obránce Omsku skončila na střídačce. Hra je vykázána do středu hřiště.
56:12
Jurčina po buly nečekal a vyhodil puk přes všechny čáry.
56:02
Blaťákovu střelu viděl Sedláček dobře a bezproblémově zasáhl.
55:56
Darzinš vyhazuje kotouč mimo nebezpečí.
55:37
Gustavssonova rána se odrazila do rohu kluziště.
55:24
Kalinin zůstal po zákroku ležet na zemi ale podle videa svému pádu hodně pomohl.Vyloučen je ovšem Mikelis Redlihs (RIG) na dvě minuty.
54:47
Indrašis důrazně udržel pásmo. Riga je usazena před bránou. Hráči hledají prostor ke střele.
54:09
Hossa nezvládl přechod do útoku a tak se puk vrací do obranného pásma jeho týmu.
53:35
Sobotka dostal puk do útoku ale přišel o něj v souboji u mantinelu.
53:01
Rychlé výměny kotouče mezi oběma týmy. Hra se drží na středním pásmu.
52:19
Nejprve Vidells nevystřelil ideálně, následně Hossova střela zamířila mimo bránu díky zásahu obránce.
51:35
Sobotka zkoušel nahodit puk před bránu, pozorný obránce mu záměr zhatil.
50:39
Nahození obránce Avangardu raději přikryl Sedláček a hra se přerušuje.
50:19
Berdnikov se nedokázal s pukem dostat před bránu, akce Omsku končí.
49:39
Sedláček si připisuje další zákrok, ve chvíli, kdy už jsou oba týmy v plném počtu.
49:27
Kolarik svou střelou prověřil brankáře, který proti němu vybruslil.
49:01
Mejjova střela přes obránce končí v náručí Barulina.
48:12
Blaťákův pokus vyráží Sedláček.
47:30
Mozer (MOS) a Cibulskis (RIG) jsou vyloučeni za předchozí strkanici. Oba týmy hrají ve čtyřech.
47:26
Puk propadl k Sedláčkovi a brankář jej podržel. Vzápětí se za bránou Rigy strhla mela a rozhodčí ji musí roztrhnout.
Komerční pauza.
47:10
Barulin nyní vychytal unikajícího Mikelise Redlihse!
46:22
Kolarik v situaci dva na jednoho nahrál na odkrytého Paršina. jeho střela z nápřahu neměla gólové parametry.
45:38
Něprjajev vyvezl puk a zkusil jej nahodit. Spoluhráči ale zamířili na střídačku místo do útoku.
45:27
45:09
Barulin nedosáhl na puk, ale obrana stihla v klidu vyhodit.
44:51
Omsk se osvobozuje.
44:29
Cibulskis neměl dostatečný prostor ke střele. Domácí i nadále drží pásmo.
44:01
Darzinšova střela se vznesla nad Barulinovou bránou.
43:41
Džerinš hledal spoluhráče u druhé tyčky. K němu se ale vrátili obránci.
43:26
Wandell (OMS) si posedí dvě minuty. Dopustil se sekání.
42:57
Něprjajev z blízkosti trefil výstroj brankáře. Následně přebírá puk Riga.
42:36
Omsk ožil. Delší dobu drželi pásmo a snažili se zakončovat.
41:05
Po buly se puk dostal k NIKITOVI PIVCAKINOVI, jehož ostrá rána překonala Sedláčka. Asistence: Alexandr Pěrežogin.
40:47
Sobotka si nabruslil do útočné třetiny a přes obránce vyslal střelu. Přízemně vypálený puk ale Jakub Sedláček s přehledem vyrazil.
40:14
Ihned po vhazování se do útoku dostali hosté. Sobotka a jeho kolegové zde ale puk neudrželi.
40:01
Ve druhé části zvládli domácí navýšit a těsně vedou 2:0. Marcel Hossa má asistence i na druhé brance kterou vsítil Sotnijeks. Na druhé straně drží Rigu dobře chytající Sedláček, kterého několikrát hráči Omsku prověřili.
40:00
39:42
Něprjajev dostal kotouč za bránu, zde byl tvrdě poslán k zemi. Hru opět ovládají domácí.
39:20
Videllův průnik zastavuje připravený Barulin.
38:56
Puk opustil hrací plochu a vhazuje se ve středu hřiště.
38:27
Kolarik dvakrát prověřil pozornost Sedláčka. Ten dobře zasahuje.
37:38
Riga právě vstřelila branku!
Hossa vybruslil zpoza brány a v mezikruží našel KRISTAPSE SOTNIJEKSE. Ten se dlouho nerozmýšlel a poslal puk přesně do brány. Asistence: Marcel Hossa.
37:15
Hossa se zjevil na konci šance u tyčky. Z blízka ale našel jen Barulinův beton.
36:37
Indrašis po buly najel k brance a z blízka nezvládl překonat Barulina.
36:21
Blaťák šel na dorážku k tyččce, avšak Sedláček vykopl puk!
35:51
Indrašis během útoku zakopl a nechal za sebou puk.
34:50
CIpulis se nedostal přes modrou čáru a na druhou stranu míří Avangard.
33:54
Na druhé straně musel Sedláček vytasit zákrok aby zabránil nejhoršímu. Puk mají opět jeho spoluhráči.
33:24
Redlihs se protáhl před bránu a jeho zakončení chybělo málo aby bylo gólové!
32:39
Nahození končí v náruči Sedláčka. hra se přerušuje, následuje vhazování.
32:31
Kuljašov napřáhl a kotouč mu propadl. Omsk musí útočit ze střední třetiny.
32:05
Sobotka hledal z křídla spoluhráče. Puk ale před bránu neprošel.
31:35
Pervušin nepříjemně narazil do otevřených vrátek a nyní je ošetřován na střídačce.
31:35
Bicevsk odzbrojen na hranici pásma. Puk má Omsk.
30:42
Videll nechal puk za sebou ve středním pásmu.Útok domácích se tedy nekonal.
30:05
Cibulskis neudržel puk v útočném pásmu. Na druhou stranu mohou mířit hosté z Omsku.
29:34
Skvorcovs se zjevil před Barulinem, avšak puk nestihl dostat do brány!
29:11
Puk odebrali hostům domácí a míří kupředu.
28:45
Sedláček nyní zasahoval proti Pervušinovi a podržel kotouč v náruči.
27:47
Mozer nepříjemně dorážel,ale Sedláček puk podržel.
27:34
Hossa se nebál vstřelit, ale puk k brankářovi nedolétl.
27:04
Redlihs si projel mezi obránci, ale poslední hráč Omsku mu puk vyšťouchl. Zákrok si připisuje Barulin.
26:43
Kuljaš přešel modrou rychleji, pískán je ofsajd.
25:51
Gustavsson začíná útok od své brány. Omsk následně vybojoval pásmo.
25:02
V útoku domácí dlouho nevydrželi. Bicevskis se musí vracet pro puk do vlastního pásma.
24:13
Riga nyní kombinovala přes Jurčinu. Následně ale domácí ztratili pásmo.
23:43
Ke Kolarikovi se již puk nedostal, obrana jej poslal na druhou stranu. Do útoku míří domácí.
22:51
Bednikov se protáhl podél obránce do útoku. U mantinelu byl ale důrazně tísněn.
22:16
Ivanov prověřil Sedláčka. Ten je bezchybný.
21:41
Špatná rozehrávka domácích, zakázané uvolnění.
21:07
Hossa drží puk v útoku a snaží se rozehrát.
20:41
Kolarik zaútočil a střelou z úhlu se trefil do náruče Sedláčka.
20:09
Domácí vyhráli buly a Džerinš zavezl puk do útoku.
20:01
První třetina je za námi. Skóre v ní přesnou ranou otevřel Genoway a Riga tak vede těsně o jeden gól. Hosté si příliš šancí nevypracovali a uvidíme, jak se budou projevovat v další fázi hry.
20:00
19:48
Rozehrávka se nevydařila, puk je za Barulinem.
19:17
Riga byla vytlačena do střední třetiny. Hossa dobývá pásmo od znova.
18:45
Genoway vyslal střelu. Ta se ale odrazila mimo hřiště a hra je tedy přerušena.
17:32
Nyní jsou u puku hosté. Popov ale nenašel prostor ke střele a je obrán o kotouč.
16:09
Přes šířku hřiště dostal puk na hokejku CHARLES GENOWAY a bez váhání poslal puk za záda Barulina. Asistence: Marcel Hossa
15:24
Nyní již domácí zaujali postavení. Pujacs ostře střílel a jeho projektil zůstal v náruči Barulina.
15:09
Další vyhození Avangradu.
14:51
Hosté ihned vyhodili a domácí budou muset pásmo obtížně dobývat.
14:39
Další vyloučení.Kulik (OMS) tvrdě atakoval Vidella a pujde na trestnou lavici
14:00
Domácí v plném počtu. Začínají zpoza své brány novou akci.
13:43
Střela od obrany prošla až k Sedláčkovi. Ten zasahuje a jeho spoluhráči vyhazují.
13:22
Popovova střela neprošla skrze obranu. Omsk stále drží útočnou třetinu.
12:51
Domácí vyhazují. Vasiljev začíná od svého gólmana.
12:35
Hra je vykázána do středního pásma.
12:24
Riga se zvládla osvobodit vyhozením.
11:59
Blaťák si vyměňuje kotouč se Sobotkou, ale ani jeden nezvládl vystřelit.
11:52
Ivanov vystřelil ale Sedláček chytil. Vyloučen je Indrašis (RIG) za hákování.
11:30
Bude se vylučovat. Omsk má zatím výhodu v šesti hráčích.
10:42
Na modré čáře ztratili hráči Omsku puk. ten si berou domácí.
10:09
Nahození se neujalo a puku se ujal Kolarik. Zamířil kupředu ale na modré čáře byl obrán o kotouč.
09:25
Upitis se snažil ale puk n ezvládl udržet v pásmu. Puk je nyní v obranném pásmu Rigy.
08:46
Rozehrávka domácím nevyšla a tak se vrací s pukem za Sedláčka.
07:52
Kuljaš vyslal tvrdou střelu, ale neprostřelil hradbu těl. Puku se ujímají domácí.
07:41
Rychlý protiútok Avangardu končí zákrokem Sedláčka. Hra se přerušuje a vhazuje se v pásmu Rigy.
06:39
Domácí těsně před Barulinem nezvládli zakončit. Hosté se vrací do plného počtu.
06:20
Příliš času nezbývá. Avangard se zatím dobře brání.
05:50
Hostům se po krátkém tlaku daří osvobodit.
04:39
Kuljašev (OMS) je vyloučen za sekání.
03:25
Hossova střela donutila Barulina k zákroku.
03:15
Domácí jsou usazeni v pásmu. Před Barulina se ale zatím nedostali.
03:00
Ofsajd zastavil útok hostujícího celku.
02:20
Puk zatím často mění majitele a hraje se v celku plynule.
01:01
Pěrežogin zkusil štěstí střelou, ta ale neprošla.
00:30
Barulin si připisuje první zákrok.
00:10
Úvodní buly mají domácí. Zkusil vyrazit do útoku což se nepovedlo.
00:01
Po hymně nebude již nic bránit začátku zápasu.
Na led nastupují příslušníci obou týmů a začátek utkání se přiblížil.

Dinamo Riga: Sedláček (Masalskis) – K. Redlihs, Cibulskis, Genoway, Jurčina, Sotnijeks, Pujacs – Darzinš, M. Redlihs, Džerinš – Sčastlivyj, Videll, Hossa – Indrašis, Mejja, Bicevskis – Skvorcovs, Upitis, Cipulis.

Avangard Omsk: Barulin (Kostin) – Blaťák, Gustafsson, Kuljaš, Pivcakin, Ljamin, Kulik, Vasiljev – Sobotka, Paršin, Wandell – Popov, Pěrežogin, Kolarik – Kalinin, Kulik, Ivanov – Pervušin, Fišenko, Něprjajev.

Rozhodčí: Dějev, Soin – Morozov, Kuchava.
Hosstům z Avangardu Omsk se naopak daří. drží se na druhém místě tabulky východní konference. Z dvaceti zápasů zvládli vytěžit třicet devět bodů. Tři nebo dva body brali hráči Omsku celkem ve dvanácti zápasech, jeden nebo žádný v osmi utkáních. V posledních pěti utkáních prohráli pouze dvakrát, a to se Sibirskem a v prodloužení s Petrohradem.
Domácí Dinamo Riga neprožívá zatím nejlehčí období. Lotyšský tým okupuje předposlední příčku v západní konferenci. Po odehraných dvaceti zápasech má na svém kontě jednadvacet bodů. Bodovat za tři nebo dva body zvládli hráči Dinama v šesti utkáních, ve čtrnácti získali jeden, nebo žádný bod. V posledních pěti utkáních zvládli vyhrát dvě utkání a to proti Medvěščaku Záhřeb a prozatím poslední střetnutí s Ufou.
Zdravím všechny příznivce hokejových zápasů Kontinentální hokejové ligy. Na programu je zápas mezi týmy z rozdílných konferencí. nastoupí proti sobě Dinamo Riga a Avangard Omsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.