Ode mne je to pro dnešek z Havířova vše, na počtenou příště.
Zápas končí výhrou AZetu 5:2 o které rozhodl především třemi rychlými góly ve druhé třetině. Nutno říct, že Kladno většinou nebylo opticky nijak výrazně horší, ale AZ byl důraznější a bojovnější. Proto je jeho výhra zcela zasloužená.
60:00
59:18
AZ má puk pod kontrolou a nechce jej hostům půjčit.
58:34
Hraje se v havířovské třetině, ale puk povětšinou létá po mantinelech.
57:52
Vladař raději pokryl nahozený puk pod lapačkou.
57:38
Tvrdá střela Chalupy míří těsně mimo.
56:38
Chmielewského pěkný průnik přes obranu, ale pak mu utekl puk až k Vladařovi.
56:02
Obrovská bojovnost na straně AZetu. Bezuška dvakrát zblokoval tělem střelu hostujících obránců.
55:41
Hosté to sice ještě nevzdali, ale jsou nepřesní a nyní je zastavil ofsajd.
54:35
Pozorný Matoušek chytá střelu do lapačky.
53:52
Havířov právě vstřelil branku!
Nádherná akce domácích vede k jejich páté brance. AZ byl v přečíslení 3 na 1 a třemi přihrávkami zcela vyšachoval obránce i brankářě, takže TOMÁŠ MATĚJEK zakončoval do zcela prázdné branky. Asistence Jan Maruna a David Klimša.
53:18
Kladno právě vstřelilo branku!
Tak přece se hosté prosazují z počátku nenápadnou akci dokončuje střelou z kruhu DAVID RŮŽIČKA. Asistence Jan Rudovský a Václav Kolářík.
53:05
Pechanec střílel z pravého křídla a pak si ještě dojel na dorážku do brankoviště.
52:42
Vhazování před Matouškem po jeho zákroku.
52:05
Hraje se v rychlém tempu. Hosté se nemůžou dostat k potřebnému tlaku, AZ v pohodě brání a rychle vyváží získané puky do útočné třetiny.
50:59
K Tenrátovi se odrazil puk v útočném pásmu a on jej hned tvrdě posílá na Matouška. Domácí gólman zasahovat nemusel, protože puk šel mimo.
50:06
Hosté to musí opět zkusit až z poza vlastní branky.
49:16
AZ usazen v útočném pásmu, ke střele se ale nedostal.
48:11
Jakúbek a po něm i Tomi v nadějných střeleckých příležitostech, Vladař odolal.
47:15
Další útok hostů končí po nepřesnosti už ve středním pásmu.
47:12
Hosté nachvíli usazeni v havířovském pásmu. Jejich střely však nebyly moc nebezpečné. Až ta Strnadova donutila Matouška k zákroku betonem.
Dnešní utkání sleduje 2.767 diváků.
46:20
Vladař musí být stále ve střehu. Nyní jeho pozornost prověřil tvrdou střelou Klimša.
45:01
Pěkná akce Jakúbka, který se protáhl do útočného pásma a ve druhé vlně našel Tomiho. Ten ještě vracel příhru zpět, ale spoluhráče nenašel.
44:41
Opět pozorná domácí obrana odbrala hostů puk.
43:48
Havířov se nikam moc nežene a drží puk na hokejkách.
42:59
42:30
Chmielewski se urval v oslabení a sám pelášil na Vladaře. Ten si s jeho kličkou do forhendu poradil.
Havířovské publikum se loučí s útočníkem Janem Danečkem, který z klubu odchází do zahraničí.
41:40
41:28
Pěkná kličkovaná Pechance přes celé hřiště až do zakončení. Vladař jeho střelu chytá.
40:59
Přesilovka AZetu končí, Graca (HAV) 2 min. podražení.
40:40
Loskot nabil Chmielewskému mezi kruhy, ten míří těsně nad.
40:10
AZ dohrává přesilovku.
40:01
Tak druhá třetina už byla mnohem zajímavější a přinesla nám i čtyři branky. Nejprve hosté v přesilovce vyrovnali, ale AZ si pak třemi góly během pěti minut vybudoval celkem bezpečný náskok. Jestli to bude stačit na zisk bodů, nebo se hosté vrátí do zápasu uvidíme ve třetí třetině. Ta začne cca v 18:45.
40:00
39:55
Chyba v rozehrávce AZetu a Strnad šikovně vyváží puk do bezpečí středního pásma.
39:40
Dragoun (KLA) 2 min. nedovolené bránění.
39:20
Jiránek zavezl puk do útočného pásma a nabil Tomimu. Tomu střela nesedla. Do další příležitosti vzápětí dostal puk na brusle.
38:50
Nepřesnost na domácích hokejkách vede k icingu.
38:10
Po delší době si na puk sáhl i Vladař, když jej střelou z dálky prověřil Maruna.
37:30
Hosté pokračují v obrovském náporu, Tenkrátova střela měla gólové parametry, ale opět se předvedl skvělý Matoušek.
37:20
37:04
Dalecký ve dvou velkých šancích, ale Matoušek si svou svatyni nyní ubránil.
36:40
Další vyhození puku ze strany AZetu.
36:08
A nyní odpaluje Havířov puk přes všechny čáry.
35:50
AZ dobře brání vlastní modrou.
35:37
Ofsajd hostů.
35:20
Bezuška (HAV) byl nyní při bránění až moc důrazný na vlastním brankovišti a dostává 2 min. za držení.
34:33
Mladý domácí bek Bahounek si udělal pořádek u mantinelu a zboural protihráče.
33:24
Kladenští chybují ve středním pásmu a je tu rychlý kontr AZetu. Pechanec vyzval ke střele Chmielewského a jeho pokus likviduje Vladař s velkým úsilím vyrážečkou.
32:41
Souboj o puk v rohu Havířovské třetiny vyzněl pro domácí.
31:39
AZ jde do tříbrankového vedení. MAREK LOSKOT byl hodně důrazný v brankovišti a nakonec puk dostal obloučkem za Vladaře. Asistence Tomáš Fořt.
31:16
Eberleho bomba z pravého křídla těsně míjí Matouškovu klec.
30:14
Nakonec AZ využívá klasickou přesilovku a vede 3:1. Na konci došťuchování puku v brankovišti byl MARTIN JAKÚBEK. Asistence Jiří Krisl a Antonín Pechanec.
29:40
Hosté už jsou ve čtyřech.
29:40
Krislova bomba těsně mimo.
29:26
Jakúbek nahodil před branku na Pechance, ale ten ani natřikrát puk za Vladaře neprocpal.
29:16
AZ bude hrát 5 na 3. Látal (KLA) 2 min. sekání.
28:48
Další závar před Vladařem, opět hostující brankář úspěšný.
28:05
Velký nápor AZetu a střely Jakúbka a Šlahaře – první vyrazil Vladař, druhá letí těsně nad.
27:40
Havlíček (KLA) 2 min. podražení – na poslední chvíli hasil faulem začínající kontr AZezu.
27:00
Kladenští zvýšili úsilí, ale havířovská obrana odolává.
26:30
Rychlý kontr AZetu vedl po křídle Klimša. Jeho prudkou střelu sice Vladař vyrazil, ale jen před dojíždějícího JANA MARUNU a ten jej uklidil do odkryté branky – 2:1. Asistence David Klimša.
25:29
Chmielewski našlápl na levém křídle a hledal před brankou spoluhráče,ale přihrávka neprošla.
24:39
Lob kladenských do útočného pásma odpaluje Krisl do bezpečí.
23:50
Tenkrátova střela z pravého křídla nebyla pro Matouška problémem a vyráží jí k obráncům.
23:10
Pěkný průnik střela Jiránka, Vladař vyráží betonem.
22:35
Ofsajd AZetu.
22:09
Tvrdé souboje o puk za Havířovskou brankou, nakonec puk končí mimo hrací plochu.
21:34
Vladař raději ukryl v lapačce nahození Haase, hra přerušena.
20:48
Veký důraz nyní předvedl na brankovišti TOMÁŠ PITULE a natřikrát dorazil puk za Matouška. Asistence Miroslav Hořava.
20:20
Růžičkovu střelu blokuje Fořt.
20:10
Kladno pokračuje v přesilovce 4 na 3.
20:01
Máme za sebou první třetinu zápasu. Zatím sledujeme vyrovnané utkání o jehož stavu rozhodl přesnou střelou David Klimša. Nutno říct, že až do vstřelení branky hra moc vysokou úroveň neměla. Posledních 6 minut už ale bylo mnohem kvalitnějších a dramatičtějších. Druhá třetina začne asi v 17:50.
20:00
19:55
Fořt vyváží puk do středního pásma, AZ se prozatím ubrání.
19:48
Kladenští jsou sice usazeni v útočném pásmu, ale jejich kombinace nekončí střelou.
19:23
Kladno bude hrát 4 na 3. Jakúbek (HAV) dostává 2 min. za držení.
18:57
Po následné strkanici jsou vyloučeni Jiránek (HAV) a Dragoun (KLA) oba na 2 min. za hrubost.
18:57
Obrovský závar nyní vyvořili před Vladařem Fořt, Loskot a Jiránek. Kladenský gólman si připsal snad pět těžkých zákroků, ale odolal.
17:54
Další dva pokusy Kladenských, ale ani Tenkrát ani Eberle neuspěli.
16:27
Gutwaldův pokus proletěl nebezpečně havířovským brankovištěm.
15:30
Hosté zvýšili úsilí a usadili se v útočném pásmu.
14:58
Pěkný průnik Putileho, nakonec se dostal i ke střele, ale už byl ve velkém úhlu a Matoušek byl u tyčky pozorný
14:38
Další nápor AZetu, tentkrát se hosté ubránili.
13:48
DAVID KLIMŠA otevírá skóre zápasu. Dostal puk ve středním pásmu a hned po přejetí modré jej poslal prudkou střelou do Vladařovy šibenice. Asistence Martin Lenďák a Jan Maruna.
13:00
Nyní se stejný kladenský obránce spadl za vlastní brankou a zalehl puk.
12:36
Růžička nahazoval od modré, Matoušek pozorný.
12:21
Vhazování před Matouškem po jeho zákroku lapačkou.
11:35
Fořt nahodil puk do chumlu hráčů před brankou. Vladař vůbec nevěděl kde je, ale ten nakonec proklouzl kolem jeho tyče mimo.
11:20
Valentova střela zblokována bránícím útočníkem.
10:32
Repe nahazuje puk ze středního pásma.
10:11
Na druhé straně vystihl rozehru hostů Chmielewski a dostal se i k zakončení. Vladař jeho tvrdou sřelu nadvakrát pokryl.
09:45
Tenkrátova jedovka z křídla dopadla stejně.
09:16
Růžičkův pokus z dálky vyráží Matoušek mimo své tři tyče.
08:20
Kuželovo nahození od modré nadělalo Matouškovi docela problémy, nakonec puk obrana uklízí do bezpečí.
07:46
Hosté mají postavenou na vlastní modré zeď, přes kterou se domácím moc nedaří prodrat.
07:27
Icing Havířova.
07:21
Matoušek vyrazil rozehrát za vlastní branku.
06:57
Tvrdý boj o puk za Kladenskou brankou.
06:19
Hosté v plném počtu, přesilovka se AZetu moc nevydařila.
05:25
Kladno se osvobozuje.
05:00
AZ usazen v útočné třetině, ale zatím bez střely.
04:35
Rychlý kontr Kladna zakončoval Eberle těsně mimo.
04:19
Gutwald (KLA) 2 min. podražení.
04:02
Pěkný průnik Loskota středem kladenské obrany, ale je zastaven faulem.
03:20
Hořava vyšťoural puk ze souboje v rohu havířovské třetiny a střelou švihem prověřil připravenost Matouška.
03:00
Pěkná kombinace AZetu je zakončena Marunovou střelou těsně nad.
02:48
Ale ani středočeši nebyli přesní a je tu jejich icing.
02:30
AZ nepřesný při rozehrávce, puk jde na kladenské hokejky.
01:53
Ostrou střelu Jakúbka z levého křídla vyráží Vladař do ochranné sítě.
00:58
Kladenští se usadili v útočném pásmu, ale do šance se nepropracovali.
Slavnostní buly dnešního zápasu vhodil nový partner klubu AZ Havířov Zdeněk Nehoda.
00:01
Vítáme vás u on-line přenosu.

Dnes na havířovském ledě v rámci 17. kola 1. hokejové ligy střetávají domácí HC AZ Havířov a HC Rytíři Kladno.

Havířov je momnetálně ve výsledkové pohodě. Z posledních šesti zápasů totiž pět vyhrál a v tabulce se s 28 body posunul už na skvělou čtvrtou příčku. Naposledy sebral dva body v podhůří Jesníků šumperským Drakům, když vyhrál 5:4sn.V produktivtě se nejvíce daří Vojtěchu Tomimu (6+6), Antonínu Pechancovi (6+5) a nejlepšímu střelci týmu Marku Loskotovi (8+2). V brankovišti se do své obvyklé formy dostává Lukáš Daneček (91,82%), vítězství v Šumperku však vychytal Petr Matoušek (88,74).

Kladenští se v první lize stále jakoby nemohou najít. V posledních zápasech střídají výhry s porážkami a jako jeden z favoritů soutěže jsou momentálně se 23 body v tabulce až 9. Střed tabulky je ale hodně našlapaný a navíc Rytíři kvůli rekonstrukci stadionu nehráli ještě ani jednou doma. Naposledy se představili v Ústí a prohráli 2:3, když obě své branky vsítili hry. Nejprodukivnějším hráčem je Miloslav Hořava (9+7), následují Petr Tenkrát (7+8), Michal Dragoun (3+8) a Jan Eberle (5+5). Skvělé statistiky mají oba gólmani – Jan Chábera (92,14%) i Daniel Vladař (93,87%).

První vzájemný duel obou týmů se odehrál rovněž v Havířově. 17.9. vyhráli Rytíři před téměr 3 000 diváky nad AZetem 5:2.

Zápas nemá jednoznačného favorita. Pro AZ hovoří poslední výsledky, Kladno však už v Havířově jednou dokázalo ustát tlak a chytrou brejkovou taktikou vyhrát. Uvidíme, zda se to Rytířům podaří i tentokrát, nebo se budou radovat z bodů domácí.

Utkání začíná v 17:00.