Je dobojováno. Další přestřelka obou týmů skončila ve prospěch jihočeského týmu, který svému soupeři ze severní Moravy odskakuje na rozdíl čtyř bodů. Hrdinou zápasu byl Tomáš Nouza, jenž dvakrát skóroval a jen sudí ho připravil o hattrick.
Já vám děkuji za pozornost a z Budvar Arény se loučím s tím, že domácí porazili Šumperk 6:3.
60:00
59:14
Na nic zásadního snad již nedojde. Oba týmy duel dohrávají.
58:00
Před námi je posledních sto dvacet sekund zápasu. To už můžeme s jistotou říct.
57:45
Menší rozmíšku měli před Koutským domácí Boháč a hostující Slavík, čároví rychle roztrhávají hráče do obou koutů ringu.
56:50
Střelu Sedláka vytěsnil vysoko nad Bláha.
56:30
A další možnost krátce po vhazování. Koutský odolává.
56:20
Nouza se objevil v další šanci. Zdá se, že ho spoluhráči do hattricku tlačí, jenže zatím mu není přáno.
56:12
Dnešní utkání sleduje 4 092 diváků.
56:11
55:09
Na ledě se objevují první čepice po hattricku Tomáše Nouzy, jenže sudí Sýkora se rozhodl pro jeho postavení v brankovišti neuznat gól. Domácí forvard tak stále má pouze dvě branky na svém kontě.
54:49
Motor zavřel soupeře v pásmu a snaží se o sedmou branku.
54:25
54:11
Už potřetí míří na trestnou lavici Tomáš Brunec (SUM). Pyká za hrubost.
53:50
A stále drží draky před modrou čárou, což jim nahrává do karet.
53:15
Domácí se osvobozují.
52:25
Šumperk však ještě dostává příležitost. Lukáš Chmelíř (CEB) podrazil jednoho z protihráčů a dvě minuty si posedí na trestné lavici.
52:14
Hlediště bouří a za potlesku dobrých čtyř tisíc lidí přerušuje Bláha hru.
50:58
České Budějovice právě vstřelily branku!
Zdá se, že je o vítězi rozhodnuto. Do útočného pásma nejprve zavezl puk Švihálek, který sice neuspěl, ale puk převzal Rob, nahrál u pravého kruhu stojícímu DANIELU BOHÁČOVI, jenž prostřelil Koutského. Asistence: Luboš Rob.
50:12
Zakázané uvolnění Motoru.
49:10
S příchodem Brunce zkusil Boháč bekhendovou střelu těsně před Koutským, šance ale neměla moc předpokladů na úspěch.
49:10
47:54
Draci se zvládají bránit a velkou část svého oslabení drží puk na svých hokejkách.
47:10
Hosté ve čtyřech.
46:57
Dalších třináct sekund si to Motor zkusí proti třem. Tomáš Brunec se znovu vrací na trestnou lavici, tentokrát zasáhl protihráče vysokou holí.
46:30
Ondřej Bláha teď podržel svůj tým. Vráblík upadl ve středním pásmu, proto se mohl Daniel Vrdlovec sám řítit na domácího gólmana, jenž ho ale skvěle vybruslil.
45:25
A Budvar Arénou se znovu rozléhají tóny jedné známé české písně. To proto, že se od modré čáry prosadil svou střelou PETR PUNČOCHÁŘ, který využil rychle přesilovou hru pěti proti třem. Asistence: Jakub Suchánek, Rok Pajič.
45:10
První dvojnásobná početní výhoda pro Motor. Ondřej Starý (SUM) jde na dvě minuty za podražení.
44:45
Josef Straka netrefuje poloodkrytou klec. Být rychlejší v zakončení, zvládl by to.
44:15
Ve stejném čase se však znovu vylučuje. Tomáš Brunec (SUM) obdržel dvě minuty za sekání.
44:15
44:05
A potvrzuje to zakázané uvolnění.
43:45
Domácím se přesilová hra zdaleka nedaří, dá se nazvat úplně nejhorší v tomto zápase.
43:03
Vráblík nikoho nehledal a dokázal se dostat až za modrou čáru, kde jeho střela netrefila klec Šumperku.
42:15
Jiří Půhoný (SUM) oslabuje svůj tým během tlaku. Za podražení míří na dvě minuty k časoměřičům.
41:40
Plášek se i ve svém věku rozjel hodně rychle, vypálil na Bláhu, ale brankář nemusel zasahovat, jelikož kotouč nemířil mezi tři tyče.
41:20
Odpovědnost na sebe vzal Marek Vaniš, jenže jeho střela z pravého kruhu zamířila do ochranné sítě.
40:26
Draci právě vstřelili branku!
Krátce po startu využívají Šumperští přesilovou hru. Před brankou Bláhy se nejlépe ve velkém chaosu zorientoval MICHAL VELECKÝ, který včas dotlačil puk za jeho záda. Vzápětí totiž byla vychýlena branka ze svého klasického postavení. Asistence: Marek Haas, Aleš Holík.
40:01
Ze zápasu odstoupil Dan Růžička, který má blíže nespecifikované zranění.
Třetí třetina začíná za pár sekund, rozhodčí je připraven na buly.
Vyrovnaná a hektická druhá část je za námi. Draci sice prohrávali již o tři branky, ale první gól jim vlil do žil natolik, že dokázali ještě jeden přidat. Jejich snahu o vyrovnání však brzy utnul Pajič a vrátil Motoru dvoubrankový náskok. Ve třetí třetině tak ještě bude o co hrát. Ta začne v 18:46.
40:00
39:30
Po menším závaru se Jihočeši osvobozují a už asi nedají prostor Šumperku k nějaké akci.
39:07
Podruhé si dnes odpočine Jakub Suchánek (CEB), tentokrát za držení.
38:17
Nechybělo mnoho, aby odražený puk doklepl do prázdné svatyně. Tedy chybělo, Vrdlovec byl zády ke hře.
38:00
Dve minuty do konce a Šumperk hrozí v útočném pásmu.
36:36
Začíná se znovu zrychlovat tempo, oba týmy jsou aktivní. Přispívají tomu i nejistí gólmani.
35:48
Ale dlouho to netrvalo. Při signalizovaném trestu se urval svým strážcům Chmelíř, viděl před branku najíždějícího ROKA PAJIČE, jenž překonal Koutského nad pravé rameno. Asistence: Lukáš Chmelíř, Lukáš Kříž.
35:16
Drama začíná být na světě. Vrdlovec přihrál zpoza branky na mezi kruhy volného TOMÁŠE BRUNCE, který dokázal v pádu překonat Bláhu a snížit na rozdíl jedné branky. Asistence: Daniel Vrdlovec, Karel Plášek.
34:55
Šumerští vycítili šanci a derou se za dalším snížením. Teď mají více ze hry.
33:59
Perfektní přihrávku vyslal ze svého obranného pásma Holík na Bergera, který dotáhl klasickou českou uličku k dokonalosti, nicméně se zakončením už to tak slavné nebylo.
33:04
Bláhova klec nebyla ve správném postavení, proto je hra zastavena.
31:59
No a Bláha se musel vyznamenat dalším skvělým zákrokem proti střele Žálčíka. Vynikající semafor muže s maskou zabránil další brance.
31:00
Hosté se vrací do hry. Střelu Veleckého vyrazil Bláha pouze před sebe a JANU BERGEROVI stojícímu přímo před ním nedělalo žádný velký problém rychle uklidit puk za jeho záda.
Asistence: Michal Velecký, Marek Haas.
30:12
Martin Heřman (CEB) poslal nešťastně puk mimo hřiště a dostává dvě minuty za zdržování hry.
29:49
Hosté se však nechtějí vzdát tak lacino a stále bojují.
28:32
Krátce po přesilovce přichází další gól. Draci byli v obranném pásmu rozhození, čehož přesilovková formace využila. Straka našel mezi kruhy Švihálka, který ještě zadovkou poslal na volného TOMÁŠE NOUZU, který svým druhým přesným zápasem do odkryté svatyně navyšuje vedení Motoru. Asistence: Michal Švihálek, Josef Straka.
28:30
28:00
Rob se dostal mezi kruhy, ale překvapivě nevypálil, volil přihrávku na Nouzu, který se netrefil.
27:15
Šumperk se osvobozuje a může vystřídat.
26:58
Tvrdá dělovka Vráblíka končí na zadním mantinelu.
26:30
Možnost navýšit vedení má i Motor. Kamil Vávra (SUM) chyboval, nedovoleně bránil a je správně potrestán.
25:59
25:29
Novotný vystřelil z modré čáry, Bláha vůbec nic neviděl a ve standardním postavení se od něj puk odrazil do rohu kluziště.
24:29
Tomáš Nouza vydoloval puk v útočném pásmu a společně se svými spoluhráči zdržuje čas.
23:59
První úplnou přesilovou hru ve druhé periodě si zahraje Salith. Jakub Suchánek (CEB) nedovoleně bránil za brankou Bláhy a odchází na dvě minuty za katr.
23:01
I Švihálek si na Koutském vylámal zuby. Ten je zatím jednoznačně nejlepším hráčem hostí.
22:47
Po střele Heřmana musel šumperský gólman přerušit hru.
22:20
Vzápětí na druhé straně orazítkoval Plášek přízemní střelou tyč.
22:12
Snaha třetí formace Jihočechů je sice viditelná, ale za brankou Koutského se ke gólu rozhodně nedostane.
21:33
21:05
Draci se nyní snaží útočit a zaměstnávají hlavu obráncům Motoru.
20:46
Pajič přivezl do útočného pásma puk, přehodil ho vlevo najíždějícímu Švihálkovi, jeho střela byla pro Koutského lahůdkou.
20:26
Oslabení hosté začínají druhou třetinu lépe a drží Motor daleko od své branky.
20:01
Aktéři střetnutí už se znovu prohánějí po kluzišti, blížíme se ke startu druhé části.
Českobudějovičtí zvládli první dvacetiminutovku s přehledem. Činí se hlavně upravená druhá formace, ve které místo Švihálka nastoupil Heřman. Šumperští se, až na pár drobných příležitostí, k ničemu závažnějšímu nedostali a prohrávají zaslouženě o dvě branky. Další třetina začně přibližně v 17:53.
20:00
19:42
19:33
Martin Novotný (SUM) oslabuje svůj tým. Provinil se nedovoleným bráněnm.
19:28
Za Koutským se puk mohl objevit potřetí. Straka ujížděl s Chmelířem proti osamocenému obránci, přibrzdil, nahrál na svého kolegu, ale Chmelíř trefil pouze betony.
19:01
Šumperku se nedaří, Jihočeši v klidu vyhazují daleko od své svatyně.
18:33
Josef Straka teď takticky šetří čas svého týmu v oslabení...
17:42
Draci mají možnost snížit, Dan Růžička (CEB) pyká dvě minuty za hákování.
16:15
To je TOMÁŠ NOUZA, nejproduktivnější hráč týmu! Sám si zavezl puk do útočného pásma, uvolnil se, ale nedokázal šumperského gólmana překonat. Ten se dostal mimo brankoviště, jenže do poloodkryté branky se netrefil ani Straka. Duchapřítomně však Heřman přihrál doleva na Nouzu, který zleva přesně zamířil a trefil prázdnou klec. Asistence: Martin Heřman, Josef Straka.
15:31
Puk na střídačce domácích, vhazuje se ve středním pásmu.
14:48
Vynikající individuální akci předvedl Michal Švihálek. Ten si na středovém kruhu vzal puk, s přehledem projel do útočného pásma, obkroužil jednoho z beků, jenže z úhlu nedokázal Koutského překonat.
14:06
Jihočeši jsou stále nastěhovaní u Koutského. Na další gól v jeho síti se ale zatím hodně nadřou.
13:42
13:25
Rychlé přečíslení draků mohlo skončit vyrovnáním, hosté si však přesně nepřihráli.
13:20
Domácí jsou v plném počtu, hosté ve čtyřech.
13:11
Střela Punčocháře končí na betonech brankáře ve žlutém dresu.
12:29
Nouza našel na druhé tyči osamoceného Straku, který po zemi nedokázal překonat beton Koutského.
12:03
Motor zavřel soupeře v útočném pásmu, zatím se tlačí do zakončení.
11:42
Domácí si ale zahrají přesilovku 4 na 3. Jakub Slavík (SUM) také hákoval a dá si dvě minuty pauzu.
11:20
Vyloučení na obou stranách. Tomáš Drtil (SUM) dostal dvě minuty za hákování, Marek Vaniš (CEB) stejný trest za nafilmovaný pád.
10:28
Růžička se objevil na pravé straně útočného pásma, jeho dělovka však přeletěla vymezený prostor pro vstřelení gólu.
09:49
09:40
Krátce po něm mohl překonat gólmana Kuchejda, ale mezírku u levé tyče nenašel.
09:25
Punčochář vypálil od modré, jeho puk letěl vysoko, ale skákavý puk Rob do prázdné branky neusměrnil.
08:29
Růžička změnil svou hru a místo střely od modré volil průnik před Koutského, jenž však prostor u pravé tyče ucpal.
07:54
Ale puk Salith okamžitě vyhazuje ze svého pásma a dává si čas na utvoření obranného valu.
07:49
Viníkem je Karel Plášek (SUM), odpočine si na dvě minuty.
07:34
Švihálek si vykoledoval faul, byl ve svém úniku zahákován, takže i domácí si zkusí početní výhodu.
07:15
06:50
Hosté nejsou příliš nadšení, že se bude vhazovat ve středním pásmu, ale rozhodčí jsou nekompromisní.
06:11
Lukáš Chmelíř se v oslabení dostal do útočného pásma, z levé strany nahodil na Koutského, ten puk vyrazil, nicméně českobudějovický obránce obkroužil branku, ke kotouči se dostal znovu a střílel jen těsně vedle pravé tyče svatyně Šumperka.
05:39
Jihočeši ale zatím Šumperk do pásma nepouštějí...
05:15
První přesilovou hru si zahrají draci. Na dvě minuty míří za "mříže" Lukáš Kříž (CEB). Provinil se hákováním.
04:04
Hosté mohli vzápětí odpovědět, ale Bláha odolává.
03:44
Na kapitánovi Motoru není znát, že včera odehrál zápas za extraligovou Spartu. Martin Heřman zavezl puk do útočného pásma, poslal nádhernou přihrávku před brankoviště, kam sjížděl JOSEF STRAKA, který snadno umístil puk k levé tyči. Asistence: Martin Heřman, Tomáš Nouza.
03:20
Nečistoty v brankovišti Českých Budějovic řeší oba čároví rozhodčí. Chvíli se nehraje.
03:20
Přerušit hru musel Bláha po střele Bergera.
03:05
Do útočného pásma vtrhl Švihálek, ale jeho střela zápěstím zapadla přesně do lapačky Koutského.
02:48
Zakázané uvolnění Motoru, vhazuje se po levici Bláhy.
02:21
Od modré čáry pálil Kříž, před brankou stojící Bárta s Robem se k dorážce nedostali.
01:55
Start první třetiny má vysoké tempo a hraje se nahoru dolů.
01:11
Na druhé straně musel zasahovat proti střele Moskala brankář Motoru, i on to zvládl.
00:13
Po vyhraném vhazování se ve svém obranném pásmu chopil puku Pajič, rozjel se do útočného pásma, aby rychlou střelou překvapil Koutského. Ten odolal i proti následné dorážce.
00:01
Ve středovém kruhu se k úvodnímu vhazování postaví Pajič a Berger.
Z tunelu mezi střídačkami už vychází oba týmy, začátek duelu je na spadnutí...
Hezký chladný sobotní podvečer z Českých Budějovic. Za pár minut začne druhý vzájemný zápas této prvoligové sezóny mezi týmy ČEZ Motor České Budějovice a Salith Šumperk.

ČEZ Motor České Budějovice: Bláha (Gába) – Punčochář, Kříž, Suchánek, Vráblík, Růžička, Chmelíř – Kuchejda, Pajič, Švihálek – Nouza, Straka, Heřman – Vaniš, Rob, Boháč – Bárta, Trummer.

Salith Šumperk: Koutský (Zelenka) – Drtil, Holík, Sedlák, Slavík, Novotný, Starý, Gewiese – Haas, Berger, Velecký – Staněk, Moskal, Žálčík – Brunec, Plášek, Vrdlovec – Vávra, Kužílek, Půhoný.

Rozhodčí: Sýkora – Belko, Kokrment.
Salith Šumperk

Draci se po středečním utkání musí znovu vrátit na zem. Jejich sérii čtyř výher, do které patří i domácí výhra nad Rytíři z Kladna, utnul v Šumperku, celkem překvapivě, Havířov. A nemusel být ani ten bod. Soupeř vedl ještě necelých třináct minut před třetí sirénou o dvě branky. „Myslím, že ani jeden bod není špatný, protože jsme nehráli moc dobře. Náš tým byl dvě třetiny horším kádrem mezi mantinely. Zvedli jsme se až na konci třetí třetiny," komentoval souboj nejproduktivnější bek Salithu Tomáš Sedlák.

I on má lví, respektive dračí podíl na vysokém čísle ve využívání přesilových her. Šumperští sice moc příležitostí nedostali, v průměru totiž hrají něco málo přes pět přesilovek na zápas, ale když jim ji protivník nabídne, můžete si být jisti, že z ní rozhodně zahrozí. Jejich procentuální úspěšnost je aktuálně na čísle 25,64. Klíč k úspěchu pro Českobudějovické tak vede pouze a jenom přes disciplínu. Draci se také mohou opřít o Patrika Moskala, který je se svými 23 body (7+16) druhým nejproduktivnějším hráčem celé ligy.

Poslední odehraná utkání

16. kolo
Salith Šumperk – AZ Havířov 4:5sn (2:1, 0:2, 2:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 3. Plášek (Vrdlovec), 12. Moskal (Sedlák, Žálčík), 48. Staněk (Holík, Sedlák), 57. Sedlák – 12. Loskot (Jiránek), 21. Loskot (Chmielewski, Valenta), 32. Pechanec (Valenta), 41. Jiránek (Valenta, Lenďák), rozh. náj. Loskot. Rozhodčí: Talpa – Kotlík, Zídek. Vyloučení: 5:10 navíc Chmielwski (HAV) 10 min. OT. Využití: 3:0. Diváci: 1 200. Střely na branku: 35:39.

15. kolo
HC Slovan Ústí nad Labem – Salith Šumperk 3:5 (0:1, 1:2, 2:2)
Branky a nahrávky: 34. Roubík (Budínský, Rod), 45. Roubík (Budínský, Rod), 59. Roubík (Budínský, Rod) – 9. Berger (Haas, Sedlák), 32. Moskal (Staněk, Žalčík), 32. Brunec (Plášek, Vrdlovec), 45. Berger (Haas, Holík), 58. Vrdlovec (Moskal). Rozhodčí: Zubzanda – Belko, Rozlílek. Vyloučení: 4:6. Bez využití. V oslabení: 0:2. Diváci: 893. Střely na branku: 40:29.

14. kolo
Salith Šumperk – HC Benátky nad Jizerou 4:1 (0:0, 1:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 29. Berger (Sedlák), 44. Vávra (Brunec), 46. Holík (Velecký), 56. Berger (Haas, Velecký) – 39. Havlín (Niko). Rozhodčí: Přikryl – Novák, Poruba. Vyloučení: 8:7, navíc Ordoš (BEN) 10 min. OT, Bittner (BEN) 5 min. + OK. Využití: 3:1. Diváci: 1 144. Střely na branku: 25:18.
ČEZ Motor České Budějovice

Domácí hokejisté jsou už čtyři zápasy bez vítězného zápasu v normální hrací době. Ne, opravdu to není nějaký důvod k přehnané panice, během této série například získali dva body za výhru na ledě Dukly Jihlava. Jenže tento týden je pro Motor opravdu smolným. Nejprve prohra před vlastními fanoušky proti Třebíči, poté pouhý bod z ledu prozatím nejhoršího týmu probíhajícího ročníku první ligy. Zkrátka se objevila slabší chvilka ve výkonech svěřenců Petra Rosola, jež je navíc podpořena početnou marodkou. Zdá se však, že světlo na konci tunelu s názvem „Zranění" lze vidět.

„Musíme zase začít s tou poctivou prací, která slavila úspěch. Věřím, že s podporou skvělých diváků to v sobotu zvládneme." Tak mluví jeden z nich, Jiří Bárta. Po zlomenině klíční kosti jej trenéři znovu zapracovávají do sestavy. V posledním utkání s Havlíčkovým Brodem si zahrál již dvě třetiny. Podle situace na tréninku se ale dá čekat, že minimálně ještě v sobotu začnou Budějčtí pouze na tři kompletní formace. Výkony té druhé nepřehlédla ani extraligová Sparta, která z Motoru získala na střídavý start kapitána Josefa Straku, jenž včera nastoupil proti Hradci Králové. Dnes už by ale měl být znovu na jihu Čech.

16. kolo
HC Rebel Havlíčkův Brod – ČEZ Motor České Budějovice 3:2sn (1:0, 1:0, 0:2 – 0:0)
Branky a nahrávky: 2. Endál (Přikryl, Sedláček), 31. Babka (Tomek), rozhodující sam. nájezd Rousek – 53. Nouza (Heřman, Rob), 58. Nouza (Vráblík, Růžička). Rozhodčí: Úlehla – Lukš, Novák. Vyloučení: 6:3, navíc Straka (CEB) 10 min. OT. Využití: 1:1. Diváci: 521. Střely na branku: 36:46.

15. kolo
ČEZ Motor České Budějovice – SK Horácká Slavia Třebíč 3:4 (1:0, 2:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 17. Straka (Nouza, Punčochář), 26. Heřman (Růžička, Chmelíř), 28. Růžička (Rob, Heřman) – 24. Havel (Erat), 26. Ostřížek (Havel, Erat), 31. Havel (Erat, Ostřížek), 58. Bartoň (Havel, Ostřížek). Rozhodčí: Bejček – Krátký, Svoboda. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 5 012. Střely na branku: 32:40.

14. kolo
HC Dukla Jihlava – ČEZ Motor České Budějovice 2:3 (0:1, 2:1, 0:0 – 0:1)
Branky a nahrávky: 30. Štebih (Březina, Čachotský), 36. Důras (Seman, Podlipnik) – 3. Kuchejda (Punčochář, Pajič), 25. Heřman (Rob, Chmelíř), 64. Straka (Nouza). Rozhodčí: Šutara – Adamec, Moravec. Vyloučení: 3:10. Využití: 2:0. Diváci: 2 108. Střely na branku: 36:27.
Ve žlutém středovém kruhu se od sobotních 17 hodin poprvé potkají hokejky týmů ČEZ Motor České Budějovice a Salith Šumperk. Tedy družstev, která svá poslední utkání první ligy úplně nezvláda. I proto jsou současní tabulkoví sousedé v jejím středu. Jihočeši uzavírají na sedmé příčce první polovinu, draci jsou jen o bod pozadu. V našlapané tabulce druhé nejvyšší soutěže proto není prostor pro nějaká dlouhá zaváhání a oba výběry nemohou mít za cíl nic jiného než vyhrát.

Poslední vzájemné utkání

4. kolo
Salith Šumperk – ČEZ Motor České Budějovice 7:4 (2:1, 2:2, 3:1)
Branky a nahrávky: 14. Holík (Staněk), 17. Žálčík (Sedlák, Moskal), 21. Staněk (Sedlák, Moskal), 26. Moskal (Žálčík), 46. Žálčík (Staněk), 52. Velecký (Plášek, Haas), 60. Moskal (Žálčík) – 15. Rob (Vaniš), 21. Pajič (Boháč, Punčochář), 31. Straka, 58. Straka (Vráblík, Nouza). Rozhodčí: Přikryl – Adamec, Poruba. Vyloučení: 7:4, navíc Slavík (SUM) 10 min. OT. Diváci: 900. Střely na branku: 32:47.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.