Dnes jsme viděli parádní moravské derby mezi Zlínem a Olomoucí, které dospělo až do samostatných nájezdů, které rozhodl veterán Pavel Patera kuriózním způsobem. Kapitán Olomouce byl Kašíkem lehce podražen a rozhodčí ukázal technický gól. Olomouc si tak připisuje do tabulky další dva cenné bodíky do tabulky a Zlín je podruhé v řadě bez jediného bodu. Dnes je to ze Zlína všechno, hezký zbytek nedělního večera.
65:00
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Olomouc.
PAVEL PATERA díky technickému gólu, kdy ho lehce podrazil Kašík rozhoduje o bonusovém bodu pro Olomouc.
Veterán Pavel Patera sice branku nedal, ale Kašík ho lehce nechtěně podrazil a rozhodčí ukazuje na technický gól.
Petr Leška za domácí proměnuje svůj nájezd a je srovnáno!
Rostislav Marosz si pohodlně zakvedlal s kotoučem a následně jej uklidil do šibenice.
Bedřich Köhler si položil Vošvrdu a poslal kotouč mezi jeho betony.
Erik Hrňa trefil kotouč od tyče do branky a posílá Olomouc do vedení.
Filip Čech se rozjel jako první a Vošvrdu střelou na lapačku nepřekonal.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani v prodloužení nám branka nepadla a na řadu tak příjdou po úpravě ledu samostatné nájezdy.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:40
Rozhodčí icing nepískají a Kotvan zakládá možná poslední akci Zlína v prodloužení.
64:19
Probíhá poslední minutka prodloužení.
63:46
Ondrušek vyhazuje kotouč přes všechny čáry a píská se zakázané uvolnění.
63:19
Marušák chvíli podržel puk za vlastní brankou a následně se domácí vydali do útoku.
62:29
Vošvrda stihl reagovat na rychlou Kotvanovu střelu nápřahem.
61:59
Neskutečné dvě šance Olomouce končí nevyužity. Nejprve Kašík zlikvidoval Paterovu přizemní střelu a vzápětí zneškodnil slabší střelu Ondruška. Zlín musel vyhodit puk na zakázané uvolnění.
61:20
Rašner ztratil hokejku a Zlín to mohl potrestat. Dělovka Řezníčka se ale odrazila pouze od zadního mantinelu před branku, kde Vlach nedokázal dorazit kus černé gumy do sítě.
60:38
Rašnerovo nahození vypadlo Kašíkovi z výstroje a Cibák měl velikou šanci dotlačit puk za záda zlínského brankáře. To se mu však nepovedlo a vhazuje se v obranném pásmu Zlína.
60:01
Dnešní duel se v základní hrací době nerozhodnul a čeká nás pětiminutové prodloužení.
60:00
59:44
Balaštík z otočky minul těsně olomouckou klec.
59:29
HC Olomouc si bere oddechový čas. Poslední porada na poslední minutku a půl v základní hrací době. Vhazovat se bude před Vošvrdou.
58:39
Zlín měl dobře rozjetou kombinaci, ale Veselý nechtěně odevzdal puk na čepel Rostislava Marosze.
58:19
Závěr zápasu bude ještě pořádně dramatický.
57:36
Holík fotbalově bruslí přiťuknul kotouč do jízdy Vlachovi, jenž se ale v zápětí ukličkoval a puk ztratil.
56:38
Hbitý Erik Hrňa se prokličkoval přes bránícího Čecha, ale přes Oldricha Kotvana už se mu projít nepodařilo.
56:01
Zakázané uvolnění hokejistů Zlína. Buly před Kašíkem se bude opakovat.
55:55
Marosz zbytečně sekl Kašíka a obránce Řezníček ho jel okamžitě do rohu kluziště lehce potrestat.
55:48
Dnešní moravské derby sleduje 5564 diváků.
55:38
Paterova nepovedená střela končí v lapačce Libora Kašíka.
55:12
Hrálo se dlouho bez přerušení, hru přerušilo až zakázané uvolnění hokejistů Zlína.
53:28
Zlínští tlačí a tlačí, ale olomoucká obrana v čele s brankářem Vošvrdou tlaku domácích odolávají.
52:34
Patera v postoji jako brankář zblokoval na modré čáře ostrou ránu Marušáka.
51:28
Čechovu bombu z první zblokoval obětavý Ondrušek.
50:36
Olomouc může děkovat Vošvrdovi, protože ten teď vychytal dvě jasné šance zlínských hokejistů.
49:40
Leška jemnou tečí minul zcela prázdnou branku Olomouce. Zlín mohl jít do vedení, ale tutovou šanci nedokázal centr první formace využít.
49:18
Leška sebral za brankou Olomouce Majeskému kotouč a rychlou nahrávkou našel u branky Balaštíka, jehož teč úspěšně Vošvrda vyrazil.
48:38
Balaštík se vydal do útoku společně s Leškou, kterému ale puk čistě odebral dobře bránící Ondrušek.
48:04
Olomoučtí s ledovým klidem podrželi puk za vlastní brankou a následně se vydávají do útočného pásma.
47:09
Rácovo nahození Kašík uklidil do lapačky a raději přerušil hru.
47:04
Olomouc se dnes může opřít o velikou podporu fanoušků, která zde přispivá ke skvělé atmosféře.
46:36
Buc zachytil kotouč už v ofsajdovém postavení. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
46:08
Vošvrda raději schoval puk do lapačky před dotírajícím Ondráčkem.
46:03
Poslední třetina nám nabízí asi nejrychlejší tempo, které jsme dnes mohli vidět. Oba brankáři jsou dostatečně zahřátí a šance se střídají ze strany na stranu.
45:40
Dlouhý promáchl v tutovce přihrávku Knotka. Olomouc mohla jít možná do vedení, kdyby Radek Dlouhý zachytil kotouč po přihrávce svého spoluhráče.
45:03
Tentokrát zahráli icing Kohouti a bude se vhazovat v jejich obranné třetině.
44:38
Kašík vyrazil Hrňuv bekhend před sebe, kde mohl puk uklidit do sítě Laš, ale Köhler kus černé gumy na poslední chvíli odkopnul do bezpečí.
44:03
Zakázané uvolnění Zlína a hra se přesouvá před Kašíka.
43:18
Říčka zcela sám před Vošvrdou promáchl do prázdna nahrávku od Vlacha.
42:33
Z hranice brankoviště mohl zakončovat Říčka, ale bránící Staněk mu na poslední chvíli přizvedl čepel a z nadějné šance domácích sešlo.
41:46
Vošvrda dnes podruhé vychytal Köhlera, který opět mířil do horního růžku.
41:25
Ondruškova střela končí v ochranné síti, vhazuje se ve středním pásmu.
40:55
Zakázané uvolnění Olomouce, opět se vhazuje v obranné třetině Hanáků.
40:48
Vlachova dorážka končí v lapačce pozorného Vošvrdy. Další buly v obranné třetině Kohoutů.
40:26
Vošvrda musel okamžitě zasahovat proti dorážce Balaštíka. Vhazuje se po pravé ruce olomouckého brankáře.
40:01
Olomouc předvedla ve druhé třetině zcela jiný výkon než v první třetině a srovnala stav zápasu na 2:2. Zlínští měli i ve druhé části několik šancí k překonání Vošvrdy, ale na olomouckého brankáře vyzrál pouze obránce Marušák, který ho propálil dělovkou do šibenice. Snižující trefa Marosze byla uznána až po konzultaci s videorozhodčím, kdy se vracel čas zpátky. Strhnout vedení zpátky na stranu Zlína mohl Jaroslav Balaštík, který ale nařízené trestné střílení neproměnil. Třetí část začne v 17:21.
40:00
39:19
Vlach mohl vyslat do slibné šance Říčku, ale přihrávku ideálně nezpracoval.
38:46
Dlouhý nahazuje kotouč do útočného pásma. Zlín znovu zakládá protiútok.
38:19
Holík jen těsně promáchnul Veselého přesnou nahrávku před brankoviště Vošvrdy.
37:50
Balaštík to zkusil mezi Vošvrdovy betony, ale neuspěl. Stav zápasu je tak nerozhodný 2:2.
37:50
Balaštík byl v úniku faulován a pojede trestné střílení. Veliká šance pro Zlín dostat vedení zpět na svoji stranu.
37:38
Před brankou Vošvrdy se odehrály pořádně horké vteřiny. Dorážku Čecha dokázal Vošvrda na poslední chvíli vyrazit do bezpečí.
37:18
Zlín už je kompletní a hokejisté Olomouce vyhazují kotouč na zakázané uvolnění.
36:49
Zlínu se povedlo i tentokrát dostat kotouč pryč z vlastního pásma.
36:19
Tlak Olomouce překazil až parádní zákrok Kašíka proti prudké střele Houdka.
35:30
Zlínu se velice rychle povedlo získat kotouč a vyhodit jej za branku Vošvrdy.
35:09
Marosz byl v šanci faulován a Olomouc si zahraje přesilovou hru. Jiří Ondráček (ZLN) 2 minuty za hákování.
33:38
Veselého svižná střela mířila na branku, ale kotouč nakonec zamířil pouze do zadního mantinelu.
33:10
Zlínští jsou ale i po druhé inkasované brance aktivní a chtějí vedení strhnout zpátky na svoji stranu.
32:18
Jsme svědky stejného průběhu utkání ze začátku extraligy, kdy Zlín vedl v Olomouci, ale vedení neudržel a Hanákům se i dnes povedlo dvougólový náskok žlutomodrých smazat.
30:37
Vošvrda výborným zákrokem ramenem vytěsnil do bezpečí Köhlerovu střelu.
30:18
Olomouc právě vstřelila branku!
Kohouti vyrovnávají stav zápasu v signalizované výhodě! Rašnerovo nahození tečoval těsně před Kašíkem útočník RADEK DLOUHÝ. Forward Olomouce tečoval kotouč přesně mezi betony zlínského brankáře, který nemohl na rychlou teč reagovat. Asistence: Alex Rašner, Jan Knotek.
29:36
Kašík neudržel puk ve své moci a musel čelit ostré dorážce Marka Laše.
29:18
Hra se po odpískaném ofsajdu Olomouce vrací do středního pásma.
28:35
Kohouti se po první vstřelené brance vzpamatovali a začínají častěji ohrožovat zlínskou branku.
27:53
Marosz se natlačil do nebezpečné šance, kterou Kašík dokázal zneškodnit.
27:30
Rozhodčí po nahrávce Ondruška neodpískal jasný icing a oba celky byly překvapeny, že se pokračuje ve hře.
26:40
Zlín měl v této přesilovce pár šancí, ale Olomouc se dostala do tempa a tohle oslabení dokázala dobře ubránit.
25:38
Leška naservíroval kotouč Balaštíkovi jako na zlatém podnose, ale druhý jmenovaný nedokázal dorážkou z první překonat Vošvrdu.
24:40
Robin Staněk (OLO) 2 minuty držení protihráče.
24:31
Olomouc je po snižující trefě nabuzená. Kašík musel dvěma zákroky řešit drama na vlastním brankovišti.
24:10
Vlach to přehnal s kličkováním a ztratil kotouč. Do úniku se dostal Marek Laš, který ale neměl dostatek rychlosti a kotouč odevzdal do výstroje Kašíka.
23:55
Olomouc v této přesilovce nebezpečně hrozila. K překonání Kašíka ale nedošlo. Veselý je zpátky na ledě, Zlín hraje v pěti.
23:54
V akci byl opět útočník Marosz, ale tentokrát po jeho střele zacinkala levá tyčka zlínské klece.
23:39
Rozhodčí zkoumali záznam po střele ROSTISLAVA MAROSZE a bylo zjištěno, že kotouč se odrazil z branky ven a gólu bylo dosaženo! Bez asistence.
23:30
Kašík položil oba betony na sebe a v leže parádním zákrokem vykopl ostrou střelu Rostislava Marosze.
22:47
Teď si přesilovou hru zahrají hokejisté Olomouce. Ondřej Veselý (ZLN) 2 minuty za podražení.
22:22
Zlín právě vstřelil branku!
JIŘÍ MARUŠÁK se ocitl v útočném pásmu s kotoučem na holi a vůbec se s ničím nepáral. Zlínský obránce zasadil kotouč po přihrávce Holíka z první přímo do horního růžku. Asistence: Petr Holík.
21:12
Martin Cibák (OLO) 2 minuty za nedovolené bránění.
20:30
Houdek si odpykal svůj trest a Olomouc je kompletní.
20:20
Žižka to s razancí rozehrávky na rozjetého Okála přehnal a píská se icing.
20:01
Zlínští ještě dohrávají půl minutky přesilovou hru při vyloučení obránce Houdka.
20:01
První perioda moravského derby mezi Zlínem a Olomoucí je již minulostí. Zlínští byli v úvodních dvaceti minutách jednoznačně lepším celkem a brankář Vošvrda si rozhodně na nedostatek práce stěžovat nemohl. Gólman Olomouce sice nestačil na rychlou otočku Zdeňka Okála ze čtvrté minuty, ale v průběhu třetiny několik dalších šancí domácích pochytal a jen díky němu zůstává stav pouze 1:0 pro domácí. Hanáci působili na ledě dojmem, že jsou ještě myšlenkama v autobuse. Uvidíme co nám nabídne druhých dvacet minut.
20:00
19:41
Střelecký pokus Marka Laše srazil bránící Kotvan do ochranné sítě.
19:29
Olomouci se povedlo poprvé v oslabení vyhodit kotouč do útočného pásma.
19:10
Majeského vyhození ztečoval Žižka rukavicí do hlediště. Bude se vhazovat ve středním pásmu.
18:30
Zlínu se nabízí v závěru první třetiny přesilová hra. Tomáš Houdek (OLO) 2 minuty za nedovolené bránění.
17:46
Leškovo nahození o mantinel si zpracoval Marušák a vzápětí vyprášil Vošvrdův beton.
17:25
Chybu v rozehrávce Olomouce mohl potrestat Bedřich Köhler. Jeho dělovku z mezikruží Vošvrda bez potíží udržel.
17:12
Olomouc se snaží protlačit do útočného pásma, ale Zlín výborně brání a hostům to ještě ztěžuje.
16:27
Majeský na modré promáchl nahrávku od Kucharczyka a Olomouc ztrácí výhodu útočného pásma.
15:56
Následuje buly před brankou Zlína. Olomouc má zatím problémy se na delší čas usadit před Kašíkem.
15:39
Okál si parádně položil Vošvrdu na zem a chystal kotouč zadovkou Köhlerovi. Druhý jmenovaný by zakončoval do prázdné branky, kdyby kotouč ideálně zpracoval.
15:13
Vošvrda musel na chvíli vyjet z brankoviště a rybičkou raději přikryl kotouč před dotírajícím Ondráčkem. Po komerční přestávce se bude vhazovat před brankou Kohoutů.
14:39
Zlínská druhá formace sevřela Olomouc, která musela řešit drtivý tlak domácích vyhozením puku na zakázané uvolnění.
14:18
Vlachovu střelu vyrazil Vošvrda pouze před sebe, kde puk dorazil do Vošvrdovy masky útočník Říčka.
13:38
Na opačné straně si připisuje Kašík úspěšný zákrok proti střele Buce.
13:19
Köhler si párkát zamíchal s kotoučem a následně střelou z mezikruží minul branku Olomouce.
12:46
Knotek se hnal za odraženým kotoučem zbytečně, protože rozhodčí odpískali zakázané uvolnění.
11:49
Vošvrda konečkem betonu vykopl Matějíčkovu přizemní střelu, která vypadala nenápadně, ale nebezpečně.
11:27
Olomouc nahazuje kotouč do útočného pásma a posílá na led čerstvé síly.
10:56
Vlach se šikovně v rychlosti natlačil před Vošvrdu, kde mu poskakující kotouč utekl.
10:28
Zlín se dnes pevně soustředí na defenzívu a na ledě je prozatím lepším celkem. Olomouc se do šancí dostává jen minimálně.
9:46
Žižkovo nahození se nebezpečně odrazilo před Veselého, který z dorážky těsně minul olomouckou klec.
9:16
Zlín se na delší čas usadil v útočném pásmu a Kohouti museli vyhodit kotouč na zakázané uvolnění.
8:39
Říčkova střela z ostrého úhlu skončila někde ve výstroji olomouckého brankáře, který si chvilku nebyl jistý, kde se kotouč vlastně nachází.
8:24
Majeský se vysunul s kotoučem na čepeli a tvrdou ranou ze středního pásma zaměstnal Libora Kašíka. Olomoučtí si vynutili vhazování v útočném pásmu.
8:03
Kotouč končí v ochranné síti vedle zlínské klece. Bude se vhazovat po levé ruce Kašíka.
7:48
Ve slibné šanci hostí se ocitl Roman Rác, který ale při otočce uklouzl a nedokázal už zakončit.
7:19
Říčka sebral v útočném pásmu kotouč a pohodlně si s ním obrkroužil celé útočné pásmo. Následně puk předložil Matějíčkovi, jehož ostrý pokus končí mezi chrániči Vošvrdy.
6:31
Kašík pohotovým zákrokem lapačkou likviduje Kucharczykovo nahození z rohu kluziště.
6:22
Olomouc první nabídnutou přesilovku nevyužila, Balaštík je zpátky ve hře.
6:16
Dlouhý nedokázal zachytit prudkou Kucharczykovu rozehrávku a píská se zakázané uvolnění. Hra se přesouvá před brankáře Vošvrdu, kde se bude vhazovat.
5:37
Olomoučtí Kašíka v přesilovce dlouho nemohli ohrozit. Až teď se ke střele dostal Erik Hrňa a Kašík musel zasahovat.
4:40
Holík ztečoval Vyrůbalikovu střelu do středního pásma a domácí se poprvé osvobozují.
4:22
Tentokrát si přesilovou hru zahrají hokejisté Olomouce. Za držení si odsedí dvouminutový trest Jaroslav Balaštík (ZLN)
3:59
Vypadá to, že Zlín našel nového střelce. Důrazný útočník ZDENĚK OKÁL se rychle obtočil kolem olomoucké branky a pohotově zasunul z otočky kotouč mezi Vošvrdovy betony. Asistence: Petr Leška, Bedřich Köhler.
3:30
Hanáci se zatím nedostali do vážnější šance, Zlín je neustále na kotouči a opakovaně zaměstnává brankáře Vošvrdu, který prokazuje slušnou formu.
3:19
Marosz tvrdou střelou otestoval brankáře Kašíka, který kotouč chytil do lapačky. Vše se ale odehrálo po odpískaném ofsajdu hostů.
2:50
Vošvrda měl trošku štěstíčka, když Roman Vlach nedokázal doklepnout poskakující kotouč do odkryté branky. Následně mířil nepřesně z dorážky Holík.
2:30
Marosz přečkal dvě ukrutné minutky na trestné lavici a hosté jsou kompletní.
2:10
Rašner se zmocnil kotouče po vyhraném buly a osvobozuje svůj celek při hře ve čtyřech.
1:58
Říčkovo prudší nahození tečoval obránce Rašner bruslí do ochranné sítě. Vhazování v obranné třetině Kohoutů se bude opakovat.
1:39
Vošvrda se blýskl parádním semaforem proti další jedovce obránce Marušáka. Opět se bude vhazovat před brankou Olomouce.
1:18
Hrňa v oslabení zabojoval a povedlo se mu vyvést kotouč do útočného pásma.
0:43
Tlak Zlína se začíná rozjíždět. Dělovku Marušáka dokázal Vošvrda v leže vytěsnit a poradil si i s dorážkou Köhlera.
0:23
Olomouc vstoupí do zápasu hned prvním oslabením. Rostislav Marosz (OLO) 2 minuty za podražení.
00:01

PSG Zlín: Kašík (Hromada) – Kotvan, Marušák, Urbanec, Řezníček, Matějíček, Žižka, Horák – Köhler, Leška, Okál – Říčka, Vlach, Balaštík – Veselý, Holík, Ondráček – Čech, Hladiš, Sedláček.

HC Olomouc: Vošvrda (Trvaj) – Vyrůbalík, Majeský, Staněk, Houdek, Ondrušek, Rašner, Škůrek – Cibák, Marosz, Rác – Buc, Patera, Jergl – Laš, Herman, Hrňa – Dlouhý, Knotek, Kucharczyk.

Rozhodčí: Hradil, Mrkva – Gebauer, Lederer.
Hezké nedělní odpoledne ze Zlína. Zlínští hokejisté se podruhé v řadě představí na domácím ledě. Berani po pátečním prohraném derby s Kometou budou hostit nováčka extraligy z Olomouce. Kohouti přicestují do Baťova města s dobrou bilancí tří výher v řadě. Nováček extraligy dokázal v posledních třech duelech vždy zvítězit. Hanáci ve všech duelech vyhráli až po základní hrací době. Naopak hokejisté Zlína budou chtít po nevydařeném duelu s Kometou získat nějaké body. V tom jim ještě nepomůže zraněný Čajánek, Kubiš a brankářské duo Horčička, Štůrala. Trenér Vlach má tedy před duelem pořádné starosti se sestavou. Uvidíme co nám přinese dnešní duel dvou moravských celků. Zápas začíná nezvykle již v 15:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.