Dnešní utkání sledovalo 7012 diváků.
To je z Brna vše, přeji hezký zbytek neděle.
Skóre otevřel v 55. minutě Szturc, v power-play vybojoval pro Kometu bod Petr Ton, jehož střela zapadla do horní části brány. Pak už rozhodovala přesilovka a úspěšný střelec Ondřej Roman.
Sledovali jsme parádní zápas, který nakonec skončil lépe pro hosty. Výborný výkon předvedl především Dolejš, který v klíčových fázích zápasů svůj tým neskutečně podržel. Platí to i pro Marka Čiliaka, který měl rovněž svůj den.
Nejlepšími hráči zápasu jsou: Jakub Koreis – Daniel Dolejš.
63:13
Vítkovice právě vstřelily branku!
Druhý bod získávají hosté, kteří využívají přesilovou hru. Vítkovice rozebraly brněnskou obranu a ONDŘEJ ROMAN to už měl poměrně snadné. Z mezikruží prostřelil Čiliaka, který se nestihl přesunout ke vzdálenější tyči. Asistence: Vladimír Svačina, Peter Čerešňák.
62:49
Jakub Koreis vybojoval puk a vyhodil ho alespoň do středního pásma.
62:23
Vítkovice budou hrát přesilovku 4/3. Za vysokou hůl je vyloučen Ondřej Dlapa.
61:28
To na opačném konci měl velkou šanci Rudolf Huna, ale v plné rychlosti přestřeluje Čiliakovu bránu.
60:59
Hanzlíkova střela zaplachtila kolem Dolejše, ale velké nebezpečí z toho nebylo.
60:38
Bitva s parametry play-off pokračuje. Svačina po dvanácti vteřinách prodloužení v ofsajdu.
60:01
Začalo prodloužení.
Kdo získá druhý bonusový bod, to se dozvíme v prodloužení, respektive nájezdech.
Šedesát minut fantastického souboje mezi Kometou a Vítkovicemi nenašlo vítěze a objektivně, bod si zaslouží oba. O tom není třeba hovořit, oba celky zaslouží za výkon absolutorium.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:56
Leoš Čermák čtyři vteřiny před koncem mohl rozhnout, ale v nervy drásající koncovce jej chladnokrevně vychytal Dolejš.
59:37
Rázem byly Vítkovice pod tlakem a kouč Oremus jde také kreslit, ovšem s nadsázkou řečeno. Teď potřebuje svůj tým uklidnit.
59:21
Kometa právě vstřelila branku!
Když se to umí, pak je to brnačka. Rád bych viděl tabulku kouče Kýhose, který pro svou šestici zřejmě nachystal vynikající nákres. Koreis vyhrál buly, Kempný si počkal až mu PETR TON najede mezi kruhy a tato akce a samotná střela se musela líbit. Bomba brněnského veterána zapadla pod víko bezmocného Dolejše. Je vyrovnáno. Asistence: Michal Kempný, Jakub Koreis.
59:18
Buly i Dolejše, Kometa pochopitelně v šesti hráčích.
59:18
Ne, Dolejš dnes prožívá svůj den. Opět zastavil několik pokusů Komety, která si bere oddechový čas.
58:26
Marek Čiliak opustil bránu, Kometa hraje v šesti.
57:36
Vítkovice jen vyhazují a čekají na chyby. Kometa se však nemůže dostat do potřebného tlaku.
56:49
Kometa má ještě tři minuty na minimálně vyrovnání, Dolejš opět zastavuje kotouč.
55:52
Hanzlíkovo nahození bylo dvakrát tečováno, ale Dolejš stále drží čisté konto.
54:55
Skóre se poprvé mění, a to pět minut před koncem třetí třetiny. ROMAN SZTURC zachytil špatnou rozehrávku Komety, rozjel se od modré čáry na Marka Čiliaka a díky přesné ráně od břevna se Vítkovice dostávají do vedení. Szturc to trefil parádně. Asistence: Lukáš Kovář.
54:37
Pro změnu Leoš Čermák cpal puk až do kuchyně, ale obrana s brankářem vše zablokovala.
53:37
Třetí brněnská formace zazdila další tutovky. Koreis obdržel nabídku od Buriana a zamířil kousek vedle. To stejné se povedlo i Vondráčkovi. A aby toho nebylo málo, hosté se také dostali do šance, ale neskutečný boj dokumentuje další posun brány Marka Čiliaka.
52:49
Strhující zápas pokračuje, bojuje se o každý metr ledu. Ptáček a Kempný měli problémy se Szturcem, který před Čiliakem zakončil jen do jeho betonů. Poté vypadla klec ze svého tradičního postavení.
52:12
Komerční přestávka, oba celky si na chvíli mohou vydechnout.
51:48
Hosté jsou stále u kotouče a dotírají na brněnskou obranu. Nyní to byl Svačina, který kroužil kolem brankoviště. Na druhé straně pro změnu přihrál Ton na Hrušku, jeho jemná teč končí ve výstroji Dolejše.
50:21
Vítkovicím patří poslední minuty, jejich tlak ale zastavuje důležitými zákroky Marek Čiliak. Alespoň zatím.
49:49
Duel má stále grády a velké tempo, oba týmy rozhodně nehrají žádného zanďoura, ale na druhou stranu nechtějí udělat zbytečnou chybu.
48:39
Vandas dnes snad počtvrté v dobré šanci, ale Čiliak mu nastavil lapačku a puk do ní pohotově ukryl.
47:49
Vilém Burian dvakrát v řadě prověřil pozornost Dolejše, ale ten se rozhodit nenechá. Zatím má kolem třiceti zákroků, především jeho devatenáct ve druhé třetině stálo za to. Čiliak zasahoval třináctkrát.
47:00
47 minut za námi a stále je stav nerozhodný 0:0. Ale i takový zápas může být zajímavý, především brankáři jsou ozdobami svých celků.
45:49
Dlapa poslal k zemi v ostrém souboji Jana Káňu, nikoliv svého spoluhráče, ale protihráče. Posléze se do brejku tlačil Dočekal a jeho bomba skončila na plexiskle.
44:59
Koreis se dostal do křížku se Szturcem, oba kohouti byli umravněni rozhodčími.
44:30
Malec odpálil kotouč daleko od své brány a Kometa je kompletní.
44:23
Přesilovka Ostravských bude pokračovat, ještě devatenáct vteřin bude Kempný sedět za katrem.
44:23
Stále se diskutuje, rozhodčí Fraňo však ukazuje, že gól neplatí. Jednalo se o postavení útočího hráče v brankovišti, tak zní verdikt sudích Fraňa a Horáka.
44:23
Vítkovice měly velký tlak a dokonce se dočkaly gólu, ale jejich radost byla předčasná. Zíbova střela zapadla do horních pater brány, ale bylo tam postavení hráče v brankovišti nebo vysoká hůl. Probíhá diskuze rozhodčích a kapitánů.
42:49
Bylo to však s faulem, kterého se dopustil Kempný. Brněnský obránce hákoval a Vítkovice mají k dispozici přesilovku.
42:49
Následně mohlo udeřit na druhé straně. Svačina předložil kotouč na stříbrném podnose pro Húževku, ale Čiliak se skvěle roztáhl na brankovišti a efektním zákrokem podržel svůj tým.
42:37
Čtvrtá formace Komety vs. Dolejš. Nejprve se dostal sám před bránu Kusko, posléze střílel Káňa, dva zákroky v řadě hatí brněnské plány na skórování.
41:49
Čiliak chytá do lapačky nahození Svačiny, buly v obranném pásmu Brna.
41:18
Hokej se musí líbit, na obou stranách přehršel šancí, ale góly stále nikde.
40:32
Začátek třetiny odstartoval pokus Vandase, jehož svižná rána končí vedle Čiliakovy klece.
40:01
Na šance bohatá třetina, ovšem stále bez branek. Oba gólmani chytají výborně, především Daniel Dolejš si ve druhé třetině zachytal a svůj tým neskutečně podržel. Mnohdy to vypadalo, že už je překonán, dokonce dvakrát u něj zvonila tyč, ale Kometa jeho dosavadní kouzlo odčarovat nedokázala.
Další třetina začne přibližně v 18:45.
40:00
39:08
Už se hraje poslední minuta druhé třetiny a Burger s Erikem Němcem nebezpečně dotírali před Čiliakovou bránou, ale ani ten se nenechal rozhodit.
38:40
Ne, tak ani teď. Dolejš čaruje, Petr Ton se v další své šanci nedokázal prosadit. O dorážku se ještě snažil Němec, neuspěl.
37:54
Z rychlého brejku se snažil překvapit Čiliaka hostující Szturc, ale trefil jen masku slovenského reprezentanta.
36:56
Neskutečné. V této třetině se dějí velké věci. Nejprve střílel těsně vedle Ptáček, aby o chvíli později trefil tyč Petr Ton. Dnes už podruhé měl Dolejš kliku jak od blázince.
36:41
Tlak Komety neskutečně graduje a hosté jsou pod soustavným tlakem. Před Dlapou teď zasáhl Jiří Burger, který v poslední moment zatáhl za záchranou brzdu. Dvě minuty – hákování.
35:55
Na ledě zůstává Šedivý, kterého sestřelil tvrdou ránou Ondřej Dlapa. Vítkovický hráč pomohl brankáři a nepustil kotouč před jeho bránu. Teď je však na střídačce s bolestivým výrazem v obličeji.
35:39
Galapředstavení Dolejše pokračuje, během chvíle na něj pálili Hruška s Tonem, ale vypadalo to jako by stříleli do zdi. Někdejší gólman Havlíčkova Brodu puky přitahuje jako magnet.
34:58
Nevyzrál na něm ani Petr Ton, který to zkusil nad jeho vyrážečku, ale Dolejš se nedal, stále chytá fantasticky. To samé platí i o Čiliakovi. I ten měl řadu těžkých zákroků.
33:37
Souboj gólmanů pokračuje, především Daniel Dolejš v této pasáži zápasu předvádí neskutečně věci. Nyní vychytal v jasné šanci Jakuba Svobodu.
32:37
I na druhé straně se musel Marek Čiliak činit, hosté před ním dvakrát nebezpečně vypálili, ale neuspěli. Své o tom ví Jiří Burger, který teď trefuje hrudník brněnského mága.
31:30
...tak to byl drtivý tlak Komety, která mohla otevřít skóre, ale famozní vítkovický brankář předvedl sérii zákroků, které stojí za povšimnutí. Především Koreisův pokus zastavil vleže svou lapačkou.
30:57
Druhá třetina se divákům musí rozhodně líbit, především díky zvýšené aktivitě Komety, která Dolejše neustále zaměstnává. Nyní to byl Vojtěch Němec, který mířil těsně vedle, pak následovaly dvě tutovky – Jakuba Koreise a Tomáše Vondráčka. Puk poskakoval po brankovišti Dolejše, který nevěděl, kde má kotouč. Ve dvou případech kotouč proskotačil těsně vedle brankové čáry...
30:26
Zajímavou pasáž utkání přerušuje střela Petra Tona, která končí v Dolejšově lapačce. To už hrají domácí zbytek své přesilovky.
29:40
Čermák vyhrál čiště buly přímo na obránce Kuboše, jehož dělovku chytá Dolejše. Následně si tento gólman připisuje zákrok i po nebezčné střele Jana Hrušky.
29:05
Přesilovka ostravského týmu je fuč. Jiří Burger potrestán za vysokou hůl.
28:37
Vítkovice sevřely Kometu do hluboké obrany, ale žádná větší šance neurodila. Hanzlík vyhazuje puk do bezpečí.
27:48
Tomáš Dujsík vyloučen za sekání. Vítkovice si zahrají přesilovky.
27:08
Reklamní přestávka probíhá v hale Rondo, přičemž v této pauze jsme mohli vidět záběr na Antonína Honejska, který přišel fandit do brněnského kotle svému novému mužstvu.
26:50
Vítkovice budou za vteřinu kompletní, každopádně zažily horké chvíle před svým brankářem.
26:08
Další náznaky šancí hosté přežili a naopak zahrozili Húževkou, Čiliak puk lapil do rukavic a rozehrává.
25:16
Na góly stále 0:0, na tyčky však 1:1. Leoš Čermák si najel z pravého kruhu před bránu a orazítkoval břevno Dolejšovy svatyně!
24:51
Jakub Svoboda měl velmi dobré střídání, dvakrát nebezpečně zahrozil a potřetí mu střelecký pokus znemožnil Ondřej Roman. Ten vyfasoval menší trest za hákování.
23:47
Petr Ton se prohnal útočným pásmem, neboť dostal přihrávku od Jana Hrušky, jenže kanonýrovi Brna chyběl kousek k zakončení. Měl to na dlouhou hůl.
22:26
Střely na bránu po první třetině 7:9, osmá a vzápětí devátá domácí přišla v tuto chvíli a stála za to. Burianova dělovka protáhla Dolejše, následně třetí formace Brna zamkla soupeře a další pokus vyslal Koreis, semafor Dolejše byl přímo exkluzivní.
22:08
Icing Vítkovic, hra se stěhuje před Dolejšovu klec.
21:29
Na druhé straně měl Čiliak plné ruce práce se střelou Erika Němce. Brankář Komety vůbec neviděl, kde má kotouč, nakonec se objevil někde pod betony.
21:17
Čermákova formace se na delší dobu nastěhovala před vítkovickou bránu a vzešla z toho tvrdá střela Jakuba Svobody, který si ale na Dolejše nepřišel.
20:32
První střelu druhé třetiny vyslal Petr Ton, jehož pumelice byla zblokovaná těsně mimo Dolejšovu klec.
20:01
Máme za sebou vyrovnanou první třetinu, která končí nerozhodně 0:0. Šancí bylo na obou stranách poměrně hodně, tu největší však měl hostující Vladimír Svačina, který orazítkoval tyč Čiliakovy svatyně. Za Kometu pálil nebezpečně Koreis nebo Jakub Svoboda. Každopádně o něco nebezpečnější byly v této periodě Vítkovice.
Další třetina začne přibližně v 17:50.
20:00
19:28
Už se hrají poslední vteřiny první třetiny.
18:20
Němcovi rána příklepem vůbec nesedla, puk zaduněl jen o zadní mantinel.
17:18
Na druhé straně se prohnal kolem brány Jakub Svoboda a jeho pokus z otočky končí na Dolejšových betonech. To také nebyla vůbec špatná šance.
16:27
Jenže vyhodil tak, aby z toho nebyl icing a vznikla z toho největší šance zápasu. Ke střele se dostal Svačina a jeho pokus končí na tyči!
16:00
...dlouho se však v pásmu neohřála a soupeř vyhazuje přes všechny čáry.
15:48
Vyrovnaná bitva pokračuje, Kometa jde do útoku...
14:17
13:40
To Jakub Koreis se dostal do dobré šance, ale z mezikruží trefuje jen vyjetého Dolejše.
13:26
První formace Komety dlouho motala unavenou vítkovickou sestavu, ale chyběla střelba.
12:14
Máme tu opět komerční přestávku a stejně jako v prvním případě, tak i teď se bude vylučovat. Jen s tím rozdílem, že na druhé straně. Jan Káňa fauloval svého jmenovce Jana Káňu a jde si posedět za vražení na hrazení.
11:44
Pro Dolejše opět lahůdka, Jakub Svoboda puk pouze nahodil na jeho bránu a lapačka vítkovického gólmana byla na svém místě.
11:13
Další dobrá šance pro Vítkovice a přímo pro kapitána. Jiří Burger byl sám před Čiliakem, ale domácí gólman si dokázal poradit. Na druhé straně akce Kuska zastavena pro ofsajd.
10:39
Puk po střele Vandase v ochranné síti. Ten si dnešní zápas zatím hodně užívá, je neustále vidět a brněnská obrana si na něj musí dávat velký pozor.
09:59
Málem se tak stalo navrátilci Koreisovi, kterému posílal přihrávku Burian, ale hostující defenziva střelu zablokovala.
09:19
Koreis je zpátky na ledě, domácí se tak mohou po delší pokusit ohrozit Daniela Dolejše.
08:28
Obrovská šance pro aktivně hrajícího Vandase, ke kterému se odrazil puk a stačilo ho pouze trefit, protože Čiliakova brána byla odkrytá. Vítkovický hráč však v klíčový moment promáchl.
07:49
Teď měla ale štěstí. Erik Němec se dostal ke dvěma střelám, především ta druhá byla nebezpečná. Čiliak se ale dokázal přesunout k levé tyči a puk zachytit do výstroje.
07:38
Vzápětí se hosté dopouští ofsajdu. Kometa první minutu prozatím zvládá.
07:12
Kapitán Čermák se dokázal zorientovat nad neposedným pukem a vyhazuje přes všechny čáry.
06:52
...důvod to mělo jediný, a to že se bude vylučovat na brněnské straně. Koreis dostává menší trest za sekání.
06:52
Přichází až teď, kdy je zároveň komerční přestávka...
06:27
Stále má hra vysoké tempo, hraje se prakticky bez přerušení.
05:34
Od modré vypálil Martin Dočekal, který nemohl Dolejše překvapit. Zatím se hraje v rychlém tempu, oba týmy se snaží hrát útočně.
04:56
Opět se ke střeleckému pokusu dostal Vojtěch Němec, ale Dolejš měl před sebou dostatečně dobrý výhled, aby puk odrazil do bezpečných míst.
04:22
Vítkovicím byl odpískán ofsajd, pokračuje se ve středním pásmu.
03:58
No, tohle nevidíme rádi. Lukáš Kovář najel v plné rychlosti do mantinelu, v souboji upadl a nepříjemně se narazil. Po krátké chvilce se otřepal a odešel po svých na střídačku.
03:27
Na druhé straně také dobrá šance. K Vandasovi se záhadně dostal kotouč a ihned před Čiliakem zakončoval, ale trefil jen rameno slovenského brankáře, od kterého se puk dostal do ochranné sítě.
03:03
Teď už to byla dobrá šance na změnu skóre. Němec prchl po levé straně hřiště a zakončoval těsně před Dolejšem, který však zacvakl betony v pravou chvíli.
02:27
Čtvrté formace obou mužstev si už také okusily brněnský led, žádná šance se však neurodila.
01:38
Na ledě třetí formace a ke střele se rozhodl urostlý chasník Ondřej Dlapa, ale trefil jen před sebou stojícího obránce.
00:48
Ihned o něj domácí přišli a do slibné akce se málem vřítil Vandas, který absolvoval sprinterský souboj s Hanzlíkem a Dujsíkem, oba beci Komety ho k zakončení nepustili. Rýsovala se však hodně zajímavá akce.
00:27
Čermákův pozdrav bezpečně chytá vítkovický brankář. Kapitán Komety ovšem získal útočné pásmo.
00:19
Následně vypadl puk z hlediště, vhazovat se bude ve středním pásmu.
00:13
Jdeme na to. Kometa hned po třinácti vteřinách vyhazuje přes všechny čáry, odpískáno zakázané uvolnění.
00:01
Hráči nastupují na hrací plochu velmi solidně zaplněné haly Rondo, za malou chvíli duel ostartuje. V bráně Komety Marek Čiliak, na druhé straně pak Daniel Dolejš.

HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Ptáček, Kempný, Dujsík, Hanzlík, Kuboš, Dlapa, Malec – J. Hruška, V. Němec, Ton – J. Svoboda, Čermák (C), Dočekal – Burian, Koreis, T. Vondráček – Kusko, Mrázek, J. Káňa II. Trenéři: Vladimír Kýhos, Karel Beran, Martin Pešout.

HC Vítkovice Steel: Dolejš (Šindelář) – Kovář, Zíb, Šenkeřík, Čerešňák, Pastor, Stehlík, Štencel – Svačina, Roman, Huna – E. Němec, Burger (C), Vandas – Szturc, Húževka, Šedivý – Zdráhal, Kolouch, J. Káňa – Kucsera. Trenér: Peter Oremus.

Rozhodčí: Fraňo, Horák – Bryška, Skopal.
První ze série tří moravských derby v pěti dnech Kometa Brno zvládla. V dalším ji vyzve celek Vítkovic, který v prvním letošním vzájemným zápase Kometu přetlačil 3:1. Nyní je však situace trochu jiná. Zatímco Brno je na vzestupu, týmu z Ostravy se nedaří. V týdnu spolu tato dvě mužstva uzavřela obchod. Tomáš Svoboda odešel na hostování do Vítkovic do konce sezony, pro nedělní zápas ale platí, že hrát nebude ani za jeden tým.
Aspoň částečně si spravili chuť ve čtvrtek, kdy předehrávali patnácté kolo s Karlovými Vary. Vyrovnaný duel dospěl až k samostatným nájezdům, ve kterých byl úspěšný pouze Ondřej Roman, jenž Vítkovicím zajistil výhru téměř přesně po měsíci. Na tento úspěch by jistě rádi navázali svěřenci trenéra Petera Oremuse také v Brně.
Ostravané za sebou mají přesně opačný průběh dosavadního ročníku, než má brněnská Kometa. V prvních pěti duelech odcházeli z ledu jen jednou jako poražení, v ostatních čtyřech zápasech vždy brali plný počet bodů. Od šestého kola ale devět zápasů prohráli a získali jediný bod.
Sportu zdar a hokeji zvlášť. Dnes pokračuje Tipsport extraliga svým 16. kolem, Kometa na svém ledě hostí Vítkovice, které jsou na dvanáctém místě a mají o tři body méně. Brňané mají navíc o jeden zápas méně a mohou se tak soupeři o něco málo vzdálit.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.