V samostatných nájezdech zvítězil tým Neftěchimik Nižněkamsk.
Autorem vítězné branky je JEGOR MILOVZOROV.
Makarov jel příliš rychle a nedokázal svou kličku zakončit. Hosté tak získávají bonusový bod.
Milovzorov zamíchal před Irvingem s kotoučem a zakončil po zemi do forhendu.
Domácí Hartikainen nevyzrál na Kolppanena bekhendovým pokusem.
Hennessy skóruje střelou mezi betony.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení nerozhodlo o bonusovém bodu, ačkoliv jsme viděli trestné střílení v podání hostujícího Chochrjakova, který nevyzrál na Irvinga.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:58
Před koncem prodloužení se drali do šance domácí, resp. Pihlström, který nakonec nezakončil a akorát vysadil branku hostů, ze svého postavení.
64:29
Od modré vypálil hostující Eronen. Leland Irving vyrazil kotouč do rohu kluziště.
64:01
Probíhá poslední minuta prodloužení.
63:35
Hra se trochu zklidnila, ačkoliv jsou na kotouči domácí, kteří jsou v útočném pásmu.
62:40
Pjotr Chochrjakov zvolil zakončení do forhendu, ale Irving si s jeho pokusem poradil a dramatický duel pokračuje dál.
62:40
Je nařízeno trestné střílení pro Nižněkamsk.
61:29
Rána Višněvskiho neprošla na branku.
61:04
Mezi kruhy dostal přihrávku Kolcov, který trefil přesně prostředek branky.
60:58
Z pravé strany vystřelil tahem Pihlström. Jeho pokus kryje bez větších problému brankář hostí.
60:25
Kolcov byl v útočném pásmu podražen a domácí si zahrají v početní převaze. Na dvě minuty je vyloučen Chochrjakov.
60:01
Je za námi šedesát minut, které o vítězi nerozhodly. Na začátku třetí části se podařilo vyrovnat domácím zásluhou Chlystova, který dorazil kotouč do prázdné branky. Následně byly šance na obou stranách, ale další branka nepadla. Rozhodnout tak bude muset prodloužení, resp. samostatné nájezdy.
60:00
59:27
Kutuzovu ránu od modré našel v lapačce Kolppanen. Následně se strhla menší roztržka před hostující brankou. Rozhodčí ovšem nebudou vylučovat.
58:39
Salavat je v pásmu. Zpoza branky se dostal do veliké šance Pihlstrom, ale ten nedokázal na třikrát propasírovat kotouč u levé tyče hostující svatyně.
58:01
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:25
Hosté přežili oslabení a hraje se opět v plném počtu.
57:04
Hartikkainenova rána mířila vedle pravé tyče hostující branky.
56:40
Nyní jsou již domácí v útočné třetině, kde se snaží prokombinovat do šance, což se jim zatím nedaří.
56:04
Neftěchimiku se podařilo podruhé za sebou v krátkém sledu vyhodit kotouč ven z obranného pásma.
55:25
Je to možné, protože na trestnou lavici si odchází odpykat dvě minuty Jevsejenkov, za podražení.
55:01
Je před námi posledních pět minut základní hrací doby. Dočkáme se ještě nějaké branky?
54:09
Nižněkamsk se dostal do pásma, kde motal hlavy domácím. Ti se nakonec dostali ke kotouči a dostali ho do středního pásma.
52:49
Skačkov si počkal se střelou a tahem mezi kruhy nakonec vypálil. Jeho pokus nebyl ovšem přesný a minul hostující branku.
51:27
Heikkeinenovu ránu od modré chytil do lapačky Kolppanen. Hostující obrana ještě srovnala Tolpeka, který se snažil dorážet kotouč.
50:33
Ufa se snaží rozhodnout utkání pro sebe, ovšem pozorná obrana Nižněkamsku jim to nedovoluje.
49:04
Eronen uklidňuje hru. S kotoučem je za vlastní brankou a hledá, komu by přihrál. Nikdo z jeho spoluhráčů, se mu nenabízí.
47:29
Slepyšev mohl střílet do prázdné branky, ale v poslední chvíli mu kotouč sebrali z čepele hostující obránci.
47:09
Ke slovu se dostali hráči v zelených dresech, kteří se po dlouhé době dostali do útočného pásma.
45:30
Salavat přežil čtyři minuty ve třech a po dlouhé době se hraje s plným počtem hráčů na obou stranách.
45:23
Domácí jsou ve čtyřech.
45:07
Střelu Brynceva vyráží Irving do rohu kluziště.
44:32
Do útočného pásma se dostali opět hráči Nižněkamsku, kde se ihned rozestavěli a kombinují.
44:01
Kotouč skončil na střídačce Ufy.
43:48
Domácí vyhazují kotouč za branku, kterou střeží Kolppanen.
43:23
Bude se opět vylučovat. Za sekání si jde odpočinout domácí Kajgorodov a domácí tak budou hrát velmi dlouho ve třech.
42:59
Nižněkamsk ostřeluje Irvinga, který odolává tlaku hostů.
42:05
Domácí se statečně brání a vyhazují kotouč ven z pásma.
41:35
S domácími může být zle. Po pěti vteřinách je vyloučen další hráč domácích. Zubarev vyhodil kotouč mimo mantinel a dostává dvě minuty.
41:30
Ovšem následně jdou domácí do čtyř, když je vyloučen Kulda na 2+2 minuty, za hru vysokou holí.
41:02
Ufa právě vstřelila branku!
Třetí třetinu rozehráli domácí ve velkém stylu. Po minutě a dvou vteřinách je vyrovnáno. Od modré čáry vypálil Tolpeko a odražený kotouč poslal do branky DENIS CHLYSTOV. Asistence: Denis Tolpeko, IIkka Heikkinen.
40:01
Je za námi druhá perioda, ve které se dostali hosté do vedení zásluhou Trunjova ze čtyřiatřicáté minuty. Domácí jsou sice lepším celkem, ale hokej se hraje na góly a těch mají po dvou třetinách na svém kontě více hosté.
40:00
39:27
Následně vyhazují hosté na zakázané uvolnění.
39:13
Na poslední chvíli odzbrojili hosté Skačkova od kotouče. Ten se otáčel a chtěl zakončit za ležícího Kolppanena.
39:01
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:04
Neftěchimik je kompletní, ačkoliv musel přečkat ke konci přesilové hry, několik šancí Nižněkamsku.
37:10
Ufa opět vyhazuje. Nižněkamsku se tato přesilová hra příliš nedaří.
36:32
Kotouč je ve středním pásmu. Hosté se zatím nemohou dostat do útočné třetiny.
36:04
Domácí Arturs Kulda si počínal nedovoleně a podrazil svého protihráče. Domácí tak půjdou do čtyř.
35:26
Salavat je aktivnější a žene se za vyrovnáním.
34:39
Domácí měli vyrovnání na své holi. Před prázdnou brankou se zjevil Dubrovskij, který vystřelil, ale přemísťující Kolppanen vyrazil jeho pokus lapačkou nad branku.
33:14
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Tak ne, hosté se radují o chvíli později. Po vyhrané buly vypálil Rybin, jehož pokus vyrazil Irving na hůl MAXIMA TRUNJOVA, který dorazil kotouč do prázdné branky. Asistence: Josh Hennessy, Maxim Rybin.
32:57
Hosté zavezli kotouč do pásma, kde odsunul po jedné šanci hostující hráč Irvinga do branky. Domácí brankář se nestíhal zvednout na dorážku Koroljuka, ale fantom v brance Ufy našel kotouč ve své výstroji. Koroljuk se chytá okamžitě za svou hlavu. Tohle může hosty časem mrzet.
31:54
Bodrov je zpět na ledě a domácí hrají v pěti.
31:13
Ufa dostala kotouč ven z pásma a jde střídat.
30:33
Hosté se usadili v pásmu, kde se snaží prokombinovat do větší šance, což se jim zatím příliš nedaří.
29:54
Vyloučen je tentokrát domácí Denis Bodrov, který podrazil Stapletona před brankou.
29:07
Hosté hrají v plném počtu. Hennessy je na ledě.
28:38
Salavat neudržel kotouč v útočném pásmu a musí začínat další útok od svého brankáře.
28:02
Nižněkamsk vyhazuje kotouč přes všechny čáry.
27:07
Je tu další přesilová hra pro domácí. Za nedovolené bránění si jde odpočinout Hennessy.
26:51
Chlystov se dostal na levé straně do veliké šance, když pálil na hostující branku. První střelu Kolppanen vyrazil a poradil si i s následující dorážkou domácího hráče.
26:22
Na pravé straně se dostal ke kotouči Tolpeko, který udělal pár kroků a tahem vypálil. Ville Kolppanen byl připraven a kotouč schoval ve své výstroji.
25:25
Salavat operuje v útočné třetině, ale k ohrožení hostující svatyně, se nemůže dostat.
24:50
Díky nepřesné přihrávce hostů, se píská zakázané uvolnění. Vhazovat se bude po pravici Kolppanena.
23:58
Kotouč je převážně ve středním pásmu a ani jeden z týmů nikam nespěchá.
22:45
Makarov vlétl do útočného pásma, kde ovšem přišel velmi brzy o kotouč.
21:37
Neftěchimik hraje v plném počtu.
21:08
Višněvskij se opřel na modré do kotouče, který končí po teči jednoho z domácích, v ochranné síti.
20:38
Hosté se zatím dobře brání a polovina dvouminutového trestu je za námi.
20:14
Domácí pokračují v početní převaze ze druhé třetiny.
20:01
Je za námi první třetina, ve které určují tempo hry domácí hráči. Z první přesilové hry poslal Ufu do vedení Skačkov. Domácím vedení nevydrželo příliš dlouho. V patnácté minutě dorážel Stanislav Alševskij a bylo vyrovnáno – 1:1. Jelikož další branka do konce třetiny nepadla, tak odcházejí oba celky do kabin za smírného stavu.
20:00
19:37
Ještě se bude vylučovat. Za podražení si jde odpočinout hostující Kalašnikov.
19:01
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:55
Hosté hrají v plném počtu.
18:39
Po teči jednoho z hostujících, končí kotouč v ochranné síti.
18:11
Salavat se usadil v útočném pásmu a rozjíždí další kombinační hru.
17:04
Hostující Kulikov ujel domácím a sám proti Irvingovi neuspěl. Ten zastavil kotouč svým pravým betonem.
16:55
Nikolaj Bělov je vyloučen na dvě minuty a domácí mají výbornou šanci ke skórování.
16:53
Ufa kombinuje v útočném pásmu, a hosté nestíhají bránit.
15:45
Domácí se snaží opět strhnout vedení na svou stranu, což jim pozorná obrana Nižněkamsku nedovoluje.
14:20
Je vyrovnáno! Jaroslav Alševskij se dostal sám před Irvinga, který jeho pokus zastavil, ale na následnou dorážku STANISLAVA ALŠEVSKIJE, už byl krátký. Asistence: Jaroslav Alševskij, Nikolaj Bělov.
13:55
Domácí se bez větších problémů brání, ba naopak to byli oni, kdo ohrozil branku.
12:43
Vzápětí je vyloučen Kulda, který vyhodil kotouč ven ze hřiště a je za to odměněn dvěma minutami. Přesilovou hru si také zkusí Nižněkamsk.
12:27
Tak to byla rychlost. Ihned z buly se dostal ke kotouči JEVGENIJ SKAČKOV, který poslal kotouč pod břevno hostující branky. Asistence: Alexej Kajgorodov.
12:24
Je tu první vyloučení dnešního utkání, o které se postaral Polygalov, který je vyloučen na dvě minuty za sekání. Domácí budou hráč v početní výhodě.
11:31
Hráči Salavatu se snaží rychle dostat do útočného pásma. Po nahození jednoho z domácích hráčů, musel přikrýt Kolppanen kotouč a bude se vhazovat po jeho pravici.
10:38
Na levé straně se rozhodl Dubrovskij pro střelu, ačkoliv mohl dávat kotouč do druhé vlny na volného spoluhráče. Pokus Dubrovskije pokryl hostující gólman.
09:48
Domácí Ufa zatlačila v útočném pásmu svého soupeře. Tlak domácích utnul Ville Kolppanen, který schoval kotouč do lapačky.
09:19
Místo kotouče skončil v brance Anton Slepyšev. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
08:27
V domácím brankovišti dorážel Maxim Trunjov, který se nedostal k zakončení.
07:51
Hra se zklidnila a sledujeme vyrovnaný souboj, bez větších šancí.
06:38
Jaroslav Alševskij se vytočil zpoza branky a následně chtěl zakončit, ovšem na připraveného Irvinga nevyzrál.
05:51
Domácí tlačí svého soupeře. Pihlstrom se dostal do zakončení, ale s jeho pokusem si poradil Kolppanen, který drží hosty nad vodou.
04:20
Ovšem Stapleton se dostal na levé straně ke střele, kterou kryje pozorný Irving levým betonem.
03:48
Hosté vyhazují na zakázané uvolnění. Ufa je od začátku utkání lepším celkem a určuje tempo hry.
03:06
Čtvrtá formace domácích motá hlavy hostům, v jejich obranném pásmu.
02:21
Od modré čáry vyzkoušel pozornost Kolppanena domácí obránce Kulda. Brankář Nižněkamsku byl ovšem připraven a kotouč schoval ve výstroji.
01:28
Hostující celek se provinil zakázaným uvolněním.
00:44
Na druhé straně se zjevil sám před Kolppanenem jeden z domácích hráčů, který na hostujícího gólmana střelou nevyzrál.
00:17
Na úvodní buly byli úspěšnější domácí, ale do první šance se dostali hráči Nižněkamsku.
00:01

Salavat Julajev Ufa: Irving (Sochatskij) – Zubarev, Kolcov, Višněvskij, Bodrov, Kulda, Kutuzov, Heikkinen, Setdikov – Makarov, Chlystov, Pihlstrom, Semin, Dubrovskij, Tolpeko, Kajgorodov, Gluchov, Slepyšev, Hartikainen, Pankov, Skačkov

Neftěchimik Nižněkamsk: Kolppanen (Sudnicin) – Kalašnikov, Berezin, Eronen, Bryncev, Bělov, Jevsejenkov, Bilatov – Stanislav Alševskij, Hennessy, Koroljuk, Kulikov, Stapleton, Mnichovič, Rybin, Chochrjakov, Trunjov, Milovzorov, Polygalov, Klimenko, Jaroslav Alševskij

Rozhodčí: Dejev, Rogačjov – Lazarev, Šichanov.
Československá stopa

Do dnešního utkání nezasáhne ani jeden český, či slovenský hráč, jelikož nikdo takový na soupiskách obou mužstev nefiguruje.
Salavat Julajev Ufa

Ufa je na čtvrté pozici ve východní konferenci, když dokázala z jedenadvaceti odehraných utkání vytěžit pětatřicet bodů, za jedenáct výher, výhru po prodloužení devíti proher.

Neftěchimik Nižněkamsk

Hostující Nižněkamsk má odehráno v letošním ročníku KHL již devatenáct utkání s bilancí dvou výher, dvou výher v prodloužení i nájezdech, dvou proher v prodloužení, prohry po nájezdech a deseti proher. S celkovým počtem sedmnácti bodů se Neftěchimik nachází na třinácté příčce východní konference.

Tim Stapleton 11 (6+5)
Krásné, dobré odpoledne. Vítám Vás u sledování dalšího ze zápasů KHL, kde se dnes střetne domácí Salavat Julajev Ufa, která přivítá na svém ledě Neftěchimik Nižněkamsk. Úvodní vhazování je naplánováno na 15:00. Sledujte dnešní onlajn přenos a buďte s námi ve hře.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.