Pro dnešek se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek pondělního dne.
Československá stopa v utkání

Lukáš Kašpar (JUG) – 1+0, čas na ledě – 21:10
Zápas plný zvratů nakonec vyhrává Jugra! Ve třetí třetině dokázali během tří minut utkání otočit. Barys ale během chvilky vyrovnal a hosté mohli být rádi, že začalo prodloužení. V nastavené hře se zbytečně nechal vyloučit střelec vyrovnávací branky, Dustin Boyd a Jugra dokázal přesilovou hru zužitkovat a bere bod navíc!
61:48
Tým Jugra právě vstřelil branku!
Branka nakonec uznána! Po velkém přesilovkovém tlaku nakonec střílí branku LUKÁŠ KAŠPAR. Jugra svého soupeře točila a pak nebyl problém zakončit do odkyté branky.
Asistence: Alexej Sergejev
Zdá se, že jeden z hráčů stál v brankovišti.
Hosté vstřelili branku, rozhodčé vše diskutuje u videa!
61:05
Barys se osvobodil.
60:34
Dustin Boyd (AST) byl vyloučen a je tu velká příležitost pro Jugru. Ta si vzala oddechový čas.
60:32
Z pravé strany vypálil Rajala. Poluektov puk vyrazil.
60:01
Ve třetí třetině jsme viděli tři branky a hru nahoru dolu. Jugra otočila utkání, ale vzápětí dostala vyrovnávací branku. Roman Starčenko pak mohl dvakrát utkání rozhodnout, ale vyznamenal se brankář Birjukov. Uvidíme tedy prodloužení.
60:00
59:40
Třetí třetina má skvělý spád. Půjde se do prodloužení.
58:13
V dobré šanci ztroskotal na Birjukovi Starčenko! Mohlo být rozhodnuto!
57:29
Točinckij dvakrát zahrozil u branky Jugry, ale ani jednou nebyla na konci gólová tečka.
55:23
Sólem přes celé hřiště se prezentoval Starčenko, ale Birjukova nepřekonal.
53:50
Ale hned se o něj připravili.
53:44
Chytrým nahozením vybojovali pásmo domácí.
53:23
Vedoucí gól Jugru nečekaně srazil. Aktivněji hraje domácí Barys.
52:29
Jugra nedokázala udržet útočné pásmo. Hraje se v jejich obranném pásmu.
52:23
Vhazuje se u branky domácích.
51:15
Nyní zápas dostává skvělý spád. Tento hokej fanouška opravdu baví.
50:34
Astana právě vstřelila branku!
A daří se! Přihrávku zpoza branky dostává DUSTIN BOYD a krásně trefuje horní část branky!
Asistence: Brandon Bochenski
50:05
Domácí se pokoušejí ihned odpovědět.
48:00
Jugra bleskově využívá přesilovka a otáčí skóre zápasu! Střelu Pepeljajeva krásně tečuje Gorbunov a hosté vedou 2:1!
Asistence: Alexej Pepeljajev
47:55
A nyní se bude za podražení vylučovat. Andre Gavrilin (AST) podrazil protihráče.
47:37
Do přečíslení se hnala trojice hráčů Jugry v čele s Medvěděvem. Ten vjel ale do ofsajdu.
46:24
Jugra pokračuje v aktivitě. Nyní jeden z hráčů neprostřelil Poluektova.
46:14
Probíhá komerční přestávka
44:30
Nyní se ale Jugra konečně dočkává zasloužené branky! Phillip Larsen vypálil na branku Poluektova. Střela tohoto obránce byla zblokovaná a puk se dostal až k BENU MAXVELLOVI, který vyrovnal na 1:1!
Asistence: Phillip Larsen
44:00
Před Poluektovem se snažil zakončovat Sitnikov. Trefil jen domácího brankáře do lapačky.
43:21
Aktivní Dawes to zkoušel opět po levé straně. Nyní Birjukov musel likvidovat střelu na vzdálenější tyč.
42:10
Barys neví jak se dostat do útoku. Jugra skvěle brání.
41:04
Nyní musel Poluektov likvidovat nájezd Sitnokova z levé strany.
40:40
Jugra obléhá branku Barysu, ale bez střel to nejde.
40:01
Hráči obou celků jsou připraveni na třetí třetinu.
Druhou třetinu vyhrává Astana. Nelze říct, že Barys utkání ovládá, ale na to se nehraje. Jedinou branku dal ve 37. minute utkání Roman Starčenko a stanovil skóre 1:0 po dvou třetinách.
40:00
39:00
Hraje se poslední minuta druhé třetiny.
37:59
Pro Jugru je vstřelená branka tak trochu šok. Přecijen byl hostujicí celek lepším týmem.
36:28
Domácí ožili a z levé strany si najel před branku Nigel Dawes, kterou minul.
36:08
Domácí celek otevírá skóre. Rychlý protiútok využil po krásném přenechání puku od Konstantina Ruděnka ROMAN STARČENKO střelou nad beton Birjukova!
Asistence: Konstantin Ruděnko, Roman Savčenko
35:57
Nyní zakončoval bekhendem Lukáš Kašpar. Jen do výstroje Poluektova.
35:24
Z následného protiútoku se neprosadili ani domácí.
35:10
Rychlou střelu vyslal Lukáš Kašpar. I on nepřekvapil Poluektova.
34:10
Hosté se nedokáží z blízkosti prosadit. Od modré to zkoušel Pepeljajev, jen do betonů domácí brankáře.
33:15
Barys měl nyní tři velké šance, ale ani jedna neskončila za zády Birjukova.
32:57
Rychlý protiútok hostů zakončil střelou vedle Phillip Larsen.
32:41
32:14
32:00
Ve hře čtyř proti čtyřem aktivnější domácí. Na šance ale čekáme.
30:41
Krátce na to vyloučen Gorbunov (JUG). Hraje se čtyři na čtyři.
30:34
Pepeljajev vypálil jen do domácího obránce a ti se osvobodili.
30:14
První vyloučení v této třetině. Blochin (AST) si odpyká dvouminotvý trest.
29:05
Utkání má nyní skvělý spád. Góly jsou doufejme jen otázkou času.
28:00
Na druhé straně ve výborné střelecké pozici Dustin Boyd. Ani on na Birjukova nevyzrál.
26:40
Opět obrovská šance Jugry! Velká závar před brankou Poluektova nedokázal žádný z hráčů zužitkovat. Největší šanci měl Čibisov, ten netrefil poloodkrytou branku.
25:54
Hosté nyní skvěle kombinovali. Kombinaci na poslední chvíli přerušil jeden z domácích obránců.
25:10
Nigel Dawes si nabruslil před branku, dostal puk na hokejku, ale na Birjukova byl krátký.
23:53
Nikita Gusev hledal hokejku někoho ze svých spoluhráčů před brankou, výsledek byl neúspěšný.
23:36
Krásný pas před branku dostával jeden z hráčů Jugry. Ve vyložené šanci ale poloodkrytou branku netrefil.
23:12
Hra se přelévá nahoru a dolů, ale vyložen šance nepřicházejí.
21:28
Nyní ale ožívají i domácí.
20:53
Hostujicí celek ze začátku druhé třetiny aktivnější.
20:01
20:00
17:57
Želdakov je na ledě a hosté hrají v plném počtu.
15:57
Domácí si zahrají přesilovou hru poté, co je Želdakov (JUG) vyloučen za sekání.
Omlouváme se, ale z technických důvodů vám přineseme jen info o důležitých událostech.
08:39
Domácí nedokázali využít dlouhou přesilovou hru, hosté hrají opět v plném počtu.
04:39
Astana vyloučení přežila bez ztráty květinky, nyní si zahraje přesilovku. Za hru vysokou holí obdržel trest na 2+2 minuty Sitnikov (JUG).
02:01
Na úvod zápasu tu máme první vyloučení, za zásah do oblasti hlavy a krku je na 2 minuty vyloučen Puškarjov (AST). Navíc obdržel desetiminutový osobní trest.
00:01
Utkání začne o pár minut později.

Barys Astana: Poluektov (Ivanov) – Dallman, Lundin, Savčenko, Bartulis, Cerenok, Blochin, Ibraibekov, Zinčenko – Dawes, Bochenski, Boyd – Ruděnko, Upper, Starčenko – Žajlauov, Gavrilin, Puškarjov – Rachmanov, Romanov, Rymarev

Jugra Chanty-Mansijsk: Birjukov (Gorjačevskich) – Larsen, Sergejev, Pepeljajev, Sokolov, Rjabykin, Putilov, Mamkin, Želdakov – Rajala, Kašpar, Maxwell – Gorbunov, Bortnikov, Gusev – Sitnikov, Jacenko, Medvěděv – Čibisov, Korenev, Točinckij.

Rozhodčí: Bondar, Safjulov – Balodis, Golovljov.
Jugře se letos zatím moc nedaří. Po 20 zápasech je na 11. pozici tabulky Východní konference s 19 body a záporným skóre 49:59. V posledních zápasech je to také špatné, čtyři zápasy v řadě prohráli, z toho ale dvakrát po nájezdech a jednou v prodloužení. Nejproduktivnější hráčem týmu je taktéž Kanaďan, B. Maxwell s 15 body (7+8).
Výsledky Astany jsou v tomto ročníku poměrně vyrovnané a řadí je do horní poloviny tabulky. Po 21 zápasech je na 5. pozici se ziskem 33 bodů při skóre 64:57. V posledních zápase se Astaně vyhrát nepodařilo, utkala se totiž s Petrohradem, který je jasně nejlepší v celé soutěži. Podlehla mu 3:5. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Kanaďan D. Boyd, který má na kontě 25 bodů (11+14).
Dobré odpoledne, vítám vás u online přenosu z utkání Kontinentální hokejové ligy mezi Astanou a Chanty-Mansijskem. Zápas začíná ve 14 hodin a provede vás jím Tomáš Hála.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.