Jakub Kovář (JEK) 100% úspěšnost, 0 obdrž. gólů, 21 zákroků
-
Martin Růžička (CLJ) 0+0
Jan Bulis (CLJ) 0+0
Je dobojováno! Jakub Kovář udržel čisté konto a jeho Avtomobilist bere všechny tři body. Domácí přestáli i nápor čeljabinského týmu ze závěru zápasu. Utkání rozhodl jediný střelec, ve třetí části se trefil Rybakov. Nicméně domácí byli většinu času aktivnější a jejich výhra je jednoznačně zasloužená.

Statistiky zápasu
Střely – 40:21
Trestné minuty – 0:10
60:00
59:53
Traktor je vykázán ze třetiny, bude se vhazovat ve středním pásmu. Zdá se, že je rozhodnuto.
59:39
Oddechový čas pro domácí.
59:39
Důležitý zákrok pro Avtomobilist. Kovář udržel puk ve své výstroji i po prudké střele Piganoviče.
59:15
Traktor opět za vlastní brankou. Bulisovi a spol. se nedaří usadit se v útku.
59:00
Puk směřoval k prázdné brance. Letěl však mimo tři tyče a je z toho icing.
58:55
Oddechový čas pro hosty.
58:40
Garnett sedí na střídačce! Hosté to musejí zkusit se šesti hráči v poli.
57:51
Piganovič si ze střídačky naskočil k volnému puku, do kterého se pořádně opřel. Kovář pozorný.
56:52
Po Čistovově nadějné střele musel Petružálek a spol. odeslat puk až na zakázané uvolnění.
56:27
Zatím s pukem hraje jen ve vlastní třetině. Panovova formace musí projít přes dobře střežené střední pásmo.
56:06
Růžička donutil svého krajana v brance Avtomobilistu k dalšímu zákroku. Nadechne se ještě Traktor k závěrečnému náporu?
55:03
Traktor opět v útoku. Střela Katičeva však neprošla přes prvního obránce Jekatěrinburgu.
54:35
Lewandowski přej do útoku příliš rychle. Ofsajd.
54:19
53:21
Zpoza branky rychle vyjel s pukem Bumagin. Garnett se však přitiskl ke své pravé tyči a nedovolil domácímu forvardovi skórovat.
52:19
Jejich snažení přerušuje Pestunov, který si v souboji pomohl nedovoleným držením a oslabuje tým Traktoru.
51:24
Dvakrát po sobě v akci Kovář. Hosté si uvědomují, že pokud pomýšlejí na bodový zisk, musí se více tlačit do zakončení.
51:05
Hvizd rozhodčího zazněl, jelikož ve středním kruhu zůstal ležet Jakub Petružálek. Český forvard byl atakován hráčem Traktoru. Nyní se ale zvedá z ledu a po svých míří na střídačku.
50:00
Po Kovářově zákroku je hra opět přerušena. Následuje vhazování v útoku Čeljabinsku.
49:38
Na druhé straně si před Garnetta nabruslil Simakov a dokázal i zakončit bekhendem. Jeho pokus hostující gólman zvládl lapačkou zlikvidovat.
49:12
Quint ovšem dobrou střelou prověřil Kováře. Ten si puk pod betony projet nenechal.
48:48
Jekatěrinburg se již tolik nežene do útoku, nicméně Traktor inkasovaná branka očividně zaskočila a taky se mu nedaří vytvořit si lepší akci.
46:48
Těžší zákrok i pro Jakuba Kováře, ten ale na rozdíl od jeho kolegy zasahuje. Konečně se probouzejí i domácí fanoušci, které branka domácích hodně potěšila.
45:59
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
První přesný zásah dnešního duelu! Petružálek svižně vypálil z modré čáry, jeho pokus stihl ještě tečovat dobře postavený Bumagin, čímž zkomplikoval Garnettovi zákrok. Ten puk vyrazil jen před sebe a ALEXANDR RYBAKOV ho mohl pohodlně dorazit do sítě. Asistence: Jakub Petružálek a Alexandr Bumagin.
45:01
Domácí stále na puku. Opět ale bylo třeba počkat, až oba týmy prostřídají.
44:13
Další zákrok pro Michaela Garnetta. V tomto případě ovšem neměl těžkou práci, nahození z modré čáry dobře viděl.
43:47
Aktivnější je zatím Jekatěrinburg. Simakov však z levého kruhu nevypálil přesně.
43:08
Antonov čeká za brankou Avtomoblistu na dostřídaní spoluhráčů.
42:29
Petružálek na modré vystihl nepřesnou rozehrávku Traktoru. S pukem se moc nerozmýšlel a okamžitě vypálil, Garnet má puk v lapačce.
41:47
Kozlovova formace bojuje s přechodem do útoku, zatím hraje s pukem jen ve střední třetině.
40:54
V úvodu třetího dějství hrají s pukem hosté. Kovářova lapačka již musela jednou zasahovat.
40:01
I po čtyřiceti minutách svítí na kostce v Jekatěrinburgu stále stav 0:0. Oproti první části přidal na aktivitě i hostující Traktor, Petružálek a spol. ale mají stále více ze hry. Nicméně oba týmy ve své hře zatím postrádají vyloženější šanci. Uvidíme, zda se prvního přesného zásahu dočkáme ve třetí periodě.

Statistiky druhé třetiny
Střely – 14:11
Trestné minuty – 0:2
Další třetina začne přibližně v 16:42.
40:00
39:33
Quintovo svižné nahození Kovářovi mezi betony neprošlo. Nicméně se bude vhazovat v útoku Traktoru.
39:08
Poslední minutu druhé části zahajuje Avtomobilist ofsajdem.
38:22
Traktor očividně přidává na aktivitě. Růžička vyslal další puk na branku domácích, ta už ale nebyla tolik nebezpečná jako ta předchozí.
37:29
Šanci si naopak vytvořili hosté z Čeljabinsku. Bulis z modré našel v prostoru pravého kruhu volného Čistova, který měl dostatek času, aby dobře zamířil. Na Kováře si ale ani tak nepřišel.
36:33
Více s pukem hrají domácí, jejich představení ale stálé chybí větší šance. Garnett zatím všechny puky loví bez větší námahy.
35:45
Po zakázaném uvolnění následuje vhazování před českým gólmanem.
35:32
Kovář si po Piganovičově střele připisuje zákrok betonem a jeho spoluhráči hrají opět s pukem.
34:38
Garnett opět v akci. Tentokráte si musel kromě nahozeného puku dát pozor i na hráče před ním, kteří se po odpískání začali lehce postrkovat. Rozhodčí ale rychle zasáhli.
34:04
Lewandowski našel zadovkou Trjamkina, jehož nepříliš svižnou střelu kryje lapačkou brankář čeljabinského Traktoru.
33:21
Krátce po vypršení dvouminutové přesilovky musel Kovář opět zasahovat.
33:13
32:48
Panov ukořistil puk a řítil se na Kováře sám. Rychle se však vrátil domácí obránce a ruskému útočníkovi vzal šanci.
32:01
Brule dvakrát po sobě pálil ze stejného místa těsně nad branku. Kanadský gólman tak nemusel zasahovat.
31:13
Jan Bulis oslabuje svůj tým, jelikož dostal od rozhodčích trest za nedovolené bránění, a tak je tu další přesilovka domácích.
31:02
Další přesušení hry. Garnett zastavuje nahození z modré čáry.
30:44
Zakázané uvolnění odpískáno proti Traktoru.
30:14
Už ale opět hraje Avtomobilist, který si vybojoval vhazování v útočné třetině.
29:53
Čeljabinsk se poprvé usadil na delší čas v útoku. Kombinaci zakončoval Glinkin, jehož střelu musela zastavit až tyčka!
28:48
Z další rozehrávky Traktoru je jen zakázané uvolnění.
28:08
Petružálek z rychlého protiútoku nasměroval puk jen těsně nad horní růžek branky. Škoda, střela českého forvarda měla jinak dobré parametry.
27:26
Ihned po vhazování zamířil Panov puk na branku Jakuba Kováře. Kotouč končí mezi betony českého gólmana.
27:16
Solomonov se sice diví, přesto mu bylo odpískáno postavení mimo hru, jelikož modrou čáru přejel dříve než puk.
26:37
Ve druhé třetině postrádá hra rychlejší tempo. Ani jednomu z týmů se také nedaří vytvořit si větší šanci.
26:06
Odpískán icing proti Traktoru.
25:54
Garnett má výrazně více práce než Kovář. Jeho lapačka byla opět v akci.
25:25
Simakov si šikovně obhodil obránce a v mezikruží se najednou octl v dobré šanci. Nezakončil ale přesně.
24:51
Petružálek nabral na pravé straně kluziště rychlost a v jízdě vypálil švihem. Jeho pokus končí ve výstroji brankáře hostů.
24:39
Avtomobilist v ofsajdu.
24:17
Pokus o založení útočné akce Traktoru nebyl úspěšný. Růžičkovi odebrali protihráči puk již ve středním pásmu.
23:44
Čistov nezvládl přechod přes modrou a je mu odpískán ofsajd.
22:57
To přišlo až teď. Garnett pokus z pravého kruhu vytěsnil ramenem.
22:35
Kozlovova formace se usadila v útoku. Dlouhé kombinaci však chybí zakončení.
21:48
21:18
Petružálek našel svým pasem nad kruhy Megalinského, jehož dělovka skončila v lapačce čeljabinského gólmana.
20:54
Kanadský brankář si připisuje první úspěšný zásah této třetiny. Bude se vhazovat v obranném pásmu Čeljabinsku.
20:23
Domácí začínají v početní převaze a již operují před Michaelem Garnettem.
20:01
V průběhu prvních dvaceti minut se diváci branky nedočkali. Aktivnější jsou zatím hráči Jekatěrinburgu, kteří především v první polovině třetiny soupeře nepustili do šance. Sami si ale Kovářovi spoluhráči vytvořili nadějnější akci, až když jim Traktor nabídl hrát v početní převaze. Garnett však svůj tým podržel a do druhé části se půjde za bezbrankového stavu.

19:48
Lewandowski zavezl puk do třetiny a poslal Kozlova do šance. Čeljabinsk se ubránil jen za cenu dalšího dvouminutového vyloučení.
19:00
V prvním dějství zbývá odehrát poslední minutu.
18:55
18:10
Obrovský závar byl k vidění v brankovišti hostů. Simakov vypálil z první dělovou ránu, kterou brankář Traktoru vyrazil betonem jen před sebe. Viklund se snažil několikrát dorážet, neuspěl.
17:22
Antonov napřáhl na modré. Jeho tečované nahození skončilo po zásahu Garnetta v rohu, odkud ho mohli hostující obránci bez obtíží vyhodit.
16:55
Přichází další vyloučení z řad Trakotoru. Pestunov již pyká na trestné za krosček.
16:11
Hraje se již dlouho bez přerušení. Oba týmy se v útoku střídají.
15:38
Katičevovo nahození bylo před brankovištěm Jekatěrinburgu ještě lehce tečované. I s touto situací si Kovář poradil na výbornou.
14:19
Gubarev si udělal v prostoru pravého kruhu dostatek místa a po šikovné otočce ohrozil Kováře. Ten zasáhl vyrážečkou a poslal puk do rohu.
13:18
Jekatěrinburg bleskově založil další útok. Střela vyslaná z hokejky Lewandowského o pár centimetrů přeletěla horní tyčku.
13:04
V tomto případě již musel český gólman ve službách Avtomobilistu zasahovat. Puk skončil v jeho výstroji.
12:21
Panov se málem dostal do dobré šance. Metljuk mu ovšem puk v mezikruží bleskově odebral, a zažehnal nebezpečí pro branku Jakuba Kováře.
11:30
Icing Jekatěrinburgu.
11:03
Bulis mířil na bližší tyč, Kovář nemusel zasahovat. Střela českého forvarda nebyla přesná.
10:24
Čistov puk jen nahodil do útočného pásma. Tam mu ho ale Petružálkovi spoluhráči odebrali.
09:11
Tečované nahození z modré čáry skončilo až v ochranné síti. Vhazování před brankářem hostů.
08:58
08:45
Petružálkův pokus zastavuje pozorný Garnett. Hra v početní převaze se Avtomobilistu nedaří.
07:34
A znovu. Domácí musí další útok založit za vlastní brankou.
07:02
Traktor ale okamžitě vyhazuje až ke Kovářovi.
06:58
První přesilovku si zahraje Jekatěrinburg. Chlystov podrazil ujíždějícího protihráče a inkasuje dvě minuty.
06:36
Brule vyslal dlouhý pas přes střední pásmo. Šanci musel zlikvidovat Garnett, který si dobře vyjel z brankoviště.
05:26
První zákrok i pro Kováře v brance domácích. Puk skončil v lapačce a následuje vhazování po jeho pravici.
04:26
Petružálek hledal spoluhráče před brankou. Ten ale nemohl jeho pas usměrnit do sítě, jelikož ho hlídal obránce Traktoru.
03:36
Bruleho formace kombinuje před Garnettem. Do zajímavější šance se však dostat nemůže.
02:38
Po střele Lepistöho, která letěla jen těsně mimo, vyhodili hosté na icing.
02:00
Hráči Čeljabinsku museli poslat puk až za Kováře. Tam domácí obránci čekají, až oba týmy dostřídají.
01:13
Traktor se při přechodu do útočné třetiny dostal do postavení mimo hru.
00:51
Lepší vstup do utkání má Avtomobilist. Jejich další akce ale nebyla nebezpečná.
00:08
Domácí se ihned natlačili do útoku. Garnett si připisuje první zákrok.
00:01
Hráči obou celků jsou již na ledě. Za malý okamžik může utkání začít!

Avtomobilist Jekatěrinburg: Kovář (Fomin) – Viklund, Lepistö, Megalinskij, Metljuk, Trjamkin, Antonov, Jegin, Lebedev – Simakov, Brule, Lazarev – Petružálek, Rybakov, Bumagin – Michnov, Kozlov, Lewandowski – Komarov, Solomonov, Jemelin.

Traktor Čeljabinsk: Garnett (Fokin) – Katičev, Quint, Piganovič, Borodkin, Vasilčenko, Atjušov, Kondraťjev, Chlystov – Panov, Bulis, Čistov – Kokujov, Zavaruchin, Glinkin – Penkovskij, Pestunov, Růžička – Gubarev, Sajustov, Jerofejev

Rozhodčí: Oskirko, Čerenkov – Ivanov, Nesterov.

Jakub Petružálek (JEK) 4 + 10
Jakub Kovář (JEK) 92% úspěšnost, 2,40 obdrž. gólů na zápas
-
Martin Růžička (CLJ) 4 + 7
Jan Bulis (CLJ) 2 + 2
Traktor Čeljabinsk
Hostující Traktor je jedním z přímých konkurentů Petružálkova týmu. Celek z Čeljabinsku má totiž na svém kontě o pět bodů víc, čímž si vysloužil umístění na sedmém místě. Vedení spoléhá kromě ruských borců i na pár hráčů ze zámoří, v kanadském bodování se neztratí ani Češi Bulis s Růžičkou. Otázkou ovšem zůstává, kdo se v dnešním duelu postaví mezi tři tyče. Trio Garnett, Demčenko, Folin se zatím v brankovišti pravidelně střídá.

Avtomobilist Jekatěrinburg
Domácí by určitě letos rádi zopakovali loňský postup do bojů o Gagarinův pohár. Po jednadvaceti odehraných duelech jim však patří až dvanáctá příčka, nicméně odstup na osmou pozici je pouze tříbodový. Produktivitu Avtomobilistu táhne Jakub Petružálek. Český forvard, jenž byl i u titulu moskevského Dynama v roce 2013, zatím nasbíral 14 bodů za čtyři branky a deset asistencí.