To je ode mě všechno, děkuji za pozornost, přeji příjemný zbytek dne.
Utkání nováčků je tedy u konce s překvapivým výsledkem. Domácí hokejisté dnes předvedli, že mohou konkurovat i nejlepším týmům soutěže a získávají velmi cenné dva body. Vděčí za to kromě autorů branek skvělému Tomáši Pöpperlemu, který předvedl několik důležitých zákroků.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HK Soči.
Autorem vítězné branky je PETTERSSON.
Petersson propálil Heleniuse a rozhoduje o tom, že Soči si z dnešního zápasu vezme dva body.
Aaltonen Gavrilova, který nahradil na samostatné nájezdy Pöpperleho, nepřekonal.
SOC: Anisin neproměňuje – 1:1.
JOK: Moses neproměňuje
Emmerton efektivním forehandovým blafákem rovněž skóroval.
Nikko Kapanen trefil branku.
Samostatné nájezdy začínají.
Pětiminutové prodloužení vítěze neurčilo. A to i přesto, že Steve Moses dostal možnost trestného střílení. To ovšem v branku nepřetavil, a po vyčištění ledu nás tak čeká penaltová loterie.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:30
Hosté dostali svého soupeře pod tlak, ale branky nedocílili.
63:37
Moses zamířil kotouč účinně do protipohybu Pöpperleho, ten však kotouč snad hranou brusle zastavil!
63:37
A pozor, trestné střílení po faulu na Steve Mosese!
63:00
Aaltonen si nyní počínal příliš sobecky, tak dlouho kroužil v útočném pásmu aniž by přihrál, až o kotouč přišel.
62:40
Prodloužení zatím probíhá poklidně. Zdá se, že se schyluje na samostatné nájezdy.
60:01
Šedesát minut dnešního zápasu o vítězi nerozhodlo. Hokejisté Soči dokázali na nepříznivý vývoj vždy bleskově zareagovat a vyrovnat. Za malou chvíli začne prodloužení.
60:00
59:18
Moses se pokusil dostat do šanci individuálně, přes dvojici obránců se však neprosadil.
58:00
Běží poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:00
Emmerton se snažil prosmýknout mezi dvojicí obránců, to se mu úplně nepovedlo a nedostal se k vážnějšímu ohrožení Heleniuse.
56:10
V Balšoj aréně to jen zašumělo, dva střelecké pokusy domácího týmu nevypadaly vůbec marně, ovšem brankou neskončily.
55:50
Todd si vybral příliš velké sousto, když se snažil překonat tři hráče soupeře na vlastní pěst, nakonec o pul přišel.
55:30
Nyní se hra z pohledu domácího mužstva trochu stabilizovala a tlak Jokeritu poněkud ustal.
54:09
Další nepřesný pokus na domácí bránu vyslal Aaltonen.
53:50
Tlak hostujícího mužstva je vskutku veliký, domácí se brání zuby nehty.
52:09
Festival střeleckých šancí Jokeritu pokračuje, nyní se ke slovu dostal nejproduktivnější hráč Jokeritu Steve Moses, který pálil švihem od pravého kruhu, Pöpperle zasáhl betonem.
51:21
A další icing sočského mužstva.
51:14
Zakázané uvolnění domácího mužstva, které se dostává na dostřel Heleniusovi ve třetí části jen výjimečně.
51:05
A opět český brankář, který je teď hlavní překážkou finskému mužstvu ke skórování. Nyní zasáhl úspěšně proti Aaltonenově pokusu.
50:57
Karalahtiho pokus od levého kruhu skryl v lapačce Pöpperle.
50:11
Hosté jsou opět nastěhovaní v útočném pásmu a snaží se rychle vrátit zpátky do vedení.
49:10
Průnik hostujícího mužstva zastavil ofsajd.
47:54
Soči právě vstřelilo branku!
Historie se opakuje. Podobně jako ve druhé části, i nyní se podařilo domácím hokejistům velmi brzy zareagovat na inkasovanou branku. Max Wärn obkroužil půlku útočného pásma a výstavní přihrávkou nabídl vyloženou šanci ARŤOMOVI KRJUKOVOVI, který se nemýlil. Asistence: Max Wärn
46:39
Jokerit právě vstřelil branku!
Tlak hostujícího týmu má logické vyústění. Ostrou ránu Gundersona Pöpperle vyrazil jen před sebe na LINUSE OMARKA, který kotouč usměrnil za záda českého brankáře. Asistence: Ryan Gunderson, Ville Lajunen.
46:05
Koukalův výpad zastavil ofsajd.
45:35
A další pokus hráče Jokeritu od modré čáry, tentokrát pálil po ledě Daine Todd. Pöpperle zasahoval na dvakrát.
45:10
A další rutinní zákrok lapačkou českého brankáře ve službách Soči, tentokrát vyslal ne zrovna nápaditou střelu od modré čáry Johan Harju.
45:00
Sallinenův pokus z pravého kruhu ukryl v lapačce pozorný Pöpperle. Zdá se, že favorizovaní hosté přebírají otěže utkání.
44:50
Hokejisté Jokeritu si vytvořili tlak. Ten rezultoval ve střelecký pokus Karalahtiho. Ten ovšem opět nemířil na domácí svatyni.
43:57
Ohtamaa napřáhl a vypálil z osy hřiště jen mimo bránu.
42:53
Heleniuse tak ohrozil, i když nijak závratně, až Rafael Achmetov.
42:45
Koledov vjel do útočného pásma, včas však k němu přistoupili hned tří hráči Jokeritu a odzbrojili jej o puk.
41:41
Aaltonen pálil z otočky z hranice levého kruhu, Pöpperle jeho střelu pohlídal betonem.
40:26
Kotouč se odrazil od mantinelu před bránu, kde vznikla před Pöpperlem skrumáž. Nakonec však český brankář nemusel vytahovat zákrok.
40:01
Ve druhé třetině jsme se dočkali úvodních dvou branek. Nejprve se v 27. minutě prosadil Aaltonen, který tak potrestal velkou nedisciplinovanost domácího mužstva. O dvě minuty později vyrovnal po sporné brance Saprykin. Tento gól posvětil hlavní sudí po snad až desetiminutovém čekání na verdikt videorozhodčího. Po vyrovnávací brance jsme sledovali svižný hokej, ani jeden celek se však nedokázal do konce druhé třetiny prosadit, a tak je stav nerozhodný.
Dočkáme se ve třetím dějství rozuzlení, nebo o vítězi dnešního klání rozhodne prodloužení? Sledujte od zhruba 18:49 na onlajnech.
40:00
39:58
Tak ne, ještě autor první branky Oleg Saprykin se dostal do zajímavé příležitosti, jeho šanci však zhatil výborným obranným zákrokem jeden z hráčů Jokeritu.
39:50
Max Wärn vystavil zřejmě definitivní tečku za prostřední částí, když vypálil od modré čáry. Helenius zasáhl.
39:27
André Petersson se snažil dostihnout dlouhou bekhendovou přihrávku. To se mu nepovedlo, puk byl příliš rychlý a jako první se k němu dostal Helenius, jenž přerušil hru.
39:00
Hlasatel ohlásil poslední minutu druhé třetiny.
38:33
Jaakola se vydal na útočný výpad se svým spoluhráčem a nakonec zkusil štěstí střelou od modré čáry, zamířil však mimo bránu.
37:23
Pautov pálil od modré čáry, jeho pokus byl před Heleniusem tečován, mezi třemi tyčemi však neskončil.
36:55
Domácí hrají v plném počtu.
36:41
Aaltonen nahrával kotouč před bránu na Huhtalu, který i v tlaku několika bránících hráčů vypálil. Jeho pokus se však k brankáři Soči vůbec nedostal, včas byl zablokován.
36:30
Karalahti vypálil ostře z první od modré čáry, Pöpperle vyrazil jeho projektil betonem na ochrannou síť.
35:58
Domácí se osvobozují výhozem kotouče přes všechny čáry. Novou akci zakládá až za vlastní bránou Topi Jaakola.
35:10
Linus Omark vyjel od pravého mantinelu a vypálil, Pöpperle byl přitisknutý k levé tyči a vykryl prostor.
34:55
Po dlouhé době uvidíme přesilovou hru, Max Wärn podrazil Ryana Gundersona a putuje za katr. Rozhodčí mu uděliti trest za podražení.
34:30
Nyní pozorujeme pasáž zápasu bez vážnějších střelecký pokusů ať už na jedné, či druhé straně.
32:52
Ljudučin nahrával kotouč před bránu, tam jej však nikdo ze spoluhráčů nepřebral.
32:28
Petr Koukal napřáhl a zpoza levého kruhu přestřelil domácí bránu.
31:50
Fanoušci v Soči nyní hlasitě skandují Rasija! Berou snad dnešní utkání jako odvetu za čtvrtfinálovou potupnou prohru Ruska na olympijských hrách právě v Soči s Finskem, odkud pochází dnešní soupeř?
31:11
Linus Omark se nyní vehnal do útočného pásma a z levé strany zakončoval svůj výpad bekhendovou střelou, tu si Pöpperle pohlídal.
30:50
Hraje se svižný hokej, hra se přelévá ze strany na stranu.
29:33
Hra nabírá vysoké obrátky, nyní se zpoza brány dostal až před Heleniuse Anisin a trefil břevno!
28:50
Tommi Huhtala se řítil sám na Pöpperleho, na českého brankáře si nepřišel.
28:08
Velmi dlouhou chvíli se hlavní sudí radil s kolegou u videa, zda padla branka nebo ne. Po sérii přihrávek se dostal do bezprostřední blízkosti hostující brány OLEG SAPRYKIN, jenž trefil Heleniuse do hokejky, od něhož se kotouč obloučkem pomalu odrazil (podle soudu videorozhodčího) za brankovou čáru. Je tedy vyrovnáno. Asistence: Nikita Sčitov
26:39
Hosté přece jen svou čtyřminutovou přesilovou hru využívají a otevírají skóre utkání. JUHAMATTI AALTONEN si na levém kruhu tak dlouho připravoval vhodnou střeleckou pozici, až převapil Pöpperleho střelou švihem, která zamířila mezi betony českého brankáře. Asistence: Jere Karalahti.
26:25
Toddův pokus od modré čáry vychytal efektivním zákrokem lapačkou Pöpperle.
26:04
Hosté hrají svou početní převahu hodně složitě. Místo střely se zbavují zodpovědnosti a snaží se celou akci ještě vyšperkovat přihrávkou, která je však kontraproduktivní.
25:21
Nejen, že se domácím povedlo vyhodit, Saprykin vyhozený kotouč dojel a našetřil cenné vteřiny.
25:08
Následně hostující hokejisté pořádně zatopili sočské defenzívě. Několik střel od modré čáry Pöpperle i přes zakrytý výhled vykryl.
24:29
Hosté dlouho bez nějakého efektu kombinovali v útočném pásmu, nakonec se pro střelu rozhodl Lajunen, jeho pokus zpoza pravého kruhu Pöpperle bez větších starostí vykryl.
23:46
Tommi Huhtala se dostával do zajímavé šance, byl však zastaven Jurijem Pautovem, který zasáhl soupeře vysokou holí do tváře. Jelikož se objevil na Huhtalově tváři krvavý šrám, rozhodčí vyloučil domácího obránce na čtyři minuty.
23:29
Lahůdkový zákrok pro Heleniuse, jenž bez problémů zasáhl proti střele Lapenkova.
23:08
Domácí operovali v útočném pásmu, kvůli nepřesnosti však o tlak přišli.
22:27
Na druhé straně zase musel zasahovat Pöpperle poté, co jej vyzkoušel člen čtvrté formace Jokeritu Rita.
22:10
Pozorujeme vlažný úvod druhé části, Max Wärn nyní vjel do útočného pásma a vystřelil, jeho nepříliš prudkou střelu vyrazil Helenius betonem do ochranné sítě.
21:29
Petterson pálil prakticky ihned po přejezdu modré čáry švihem, Helenius bez problému ukryl kotouč v náruči.
20:35
První formace Jokeritu vlétla ambiciózně do útočného pásma, Pöpperleho však neohrozila.
20:01
Úvodní třetina dnešního souboje nováčků branku nepřinesla. Začátek utkání patřil domácímu mužstvu, které si dokázalo vytvořit slušný tlak. Po sérii faulů se však dostali do tlaku hostující hokejisté. Hlavně díky výbornému Pöpperlemu v bráně Soči ani jednu ze svých třech přesilových her v první branku nepřetavili. Zda se otevření skóre utkání dočkáme v prostřední části, sledujte od zhruba 17:49.
20:00
19:00
Běží poslední minuta první třetiny.
18:49
A znovu, domácí musí začínat útočnou akci od vlastní svatyně.
18:21
Hosté se zatím bez problémů brání a vyhazují kotouč od vlastní brány.
18:01
Na závěr první třetiny si zahrají přesilovou hru domácí. Daine Todd dostal dvě minuty za držení.
17:38
Sallinen si vyměnil kotouč s jedním ze svých spoluhráčů, následně se snažil střílenou přihrávku usměrnit mezi tři tyče. Pöpperle kotouč ukryl, a tak si výlet za brankovou čáru dopřál alespoň Sallinen, jenž posunul branku.
15:55
Karalahtiho pokus přes obranu Pöpperlemu vypadl z náruče, český brankář jej však včas dokázal zalehnout.
15:44
Saprykin se vrací na led, domácí se ubránili i třetí přesilové hře soupeře.
14:23
Na českého brankáře ve službách Soči si nepřišel ani Ohtamaa, který se snažil střílet v blízkosti pravé tyče brány. Pöpperle dobře ucpal prostor.
14:10
Aaltonen se zpoza mantinelu šikovnou kličkou uvolnil a najel před Pöpperleho. Ten je dnes svému týmu zatím velkou oporou a opět si poradil.
13:44
Něco se končí a něco se začíná. Sotva Krikunov opustil trestnou lavici, poslal rozhodčí na lavici hanby dalšího hráče Soči. Oleg Saprykin si počínal nedovoleně při bránění Todda, za co dostal dvouminutový trest za hákování.
13:43
Krikunov opouští trestnou lavici a domácí hrají v plném počtu.
13:40
Steve Moses si najel na levý kruh a vypálil, jeho projektil nemířil do prostoru mezi tři tyče.
13:00
Až nyní se povedlo domácím hokejistům osvobodit. Čtveřice Soči, která prožila horké chvilky odjíždí střídat.
12:13
Přesilovkou kombinaci Jokeritu zakončoval střelou z pravého kruhu Lajunen, Pöpperle našel kotouč na plastrónu.
11:43
Druhá přesilová hra pro Jokerit, Ilja Krikunov dostal dvě minuty za nedovolené bránění.
11:20
Mosesův průnik zastavil obranným zákrokem Koledov, který se nenechal nachytat na švestkách a nenechal se obehrát.
10:43
Ljudučinův pokus nebyl příliš razantní, ale Helenius měl zakrytý výhled. Přesto dokázal hostující brankář vyrazit kotouč k levému mantinelu.
09:50
Sčitovův pokus o modré čáry byl zblokován.
09:28
08:58
Brejk českého útočníka hostující mužstvo povzbudil. Jokerit si vytvořil tlak, z levého kruhu pálil Steve Moses, zamířil však mimo bránu.
08:17
Petr Koukal se dostal za obranu a hnal se sám na Pöpperleho, svého krajana však v rychlosti nedokázal překonat.
08:02
První pasáž přesilové hry Jokeritu vůbec nevyšla. Nyní trápení ukončil hvizd rozhodčího – ofsajd.
07:28
Rozhodčí poprvé v dnešním zápase vyloučil, dvě minuty za sekání dostal André Petersson, domácí budou hrát oslabení.
06:46
První vážnější šance i na druhé straně, Rita Jani pálil z mezikruží přes obránce, Pöpperle vytáhl pravý beton.
06:10
Jenom jsem to dopsal, domácí se dostali do zajímavých příležitostí, z mezikruží vypálil nebezpečně Ljudučin, Helenius vyrazil jeho kotouč neortodoxním zákrokem vyrážečkou. Z následného závaru se domácím hokejistům nepovedlo překonat hostujícího brankáře.
06:00
Nyní pozorujeme pasáž utkání bez větších šancí na jedné či druhé straně.
04:50
Druhá formace Jokeritu se snažila zavřít svého soupeře v útočném pásmu. Nakonec se to však nepovedlo a nyní si musí dávat Žolíci pozor na zadní vrátka.
04:15
Pautovova střela od modré čáry byla sražena na ochrannou síť. Hosté zatím dobře čistí předbrankový prostor.
03:58
Petersson se ocitl v ofsajdu. Rozhodčí přerušil hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.
03:46
Na druhé straně poprvé v dnešním zápase přerušil hru Pöpperle poté, co střílel Tommi Huhtala.
03:32
Po vyhraném vhazování napřáhl Saprykin a jeho dělovku vyrazil Helenius s vypětím všech sil mimo bránu.
03:18
Domácí se dokázali dostat do menšího tlaku, stejně jako před chvílí však Heleniuse přímo neohrozili.
02:12
Na druhé straně reagoval Todd, který přejel modrou čáru a vypálil švihem, puk zaplachtil na zadní mantinel.
01:44
Max Wärn najel na pravý kruh a vypálil, Helenius musel poprvé v dnešním zápase zasahovat.
01:30
Domácí se ocitli ve tlaku, hosté se osvobodili jen za cenu vyhození kotouč.
01:09
Pautovovi nesedla střela od modré čáry, brankář Jokeritu nemusel zasahovat.
00:36
Domácí začali aktivně, Saprykinova, ani Ljudučinova střela se však k Heleniusovi nedostala.
00:01
Obě mužstva už jsou seřazena na modrých čarách. Nejprve zazní hymna Finska, poté i Ruska.

HK Soči: Pöpperle (Gavrilov) – Koledov, Wilson, Sčitov, Pautov, Whitney, Järvinen, Petrov – Ljuduchin, Emmerton, Saprykin – Ignatuškin, Krikunov, Petersson – Krutov, Wärn, Krjukov – Anisin, Achmetov, Ščerbina, Lapenkov

Jokerit Helsinky: Helenius (Karlsson) – Lajunen, Gunderson, Karalahti, Ohtamaa, Jaakola, Todd – Kapanen, Aaltonen, Huhtala – McLean, Sallinen, Harju – Omark, Koukal, Moses – Rita, Ben-Amor, Hahl

Rozhodčí: Anisimov, Odins – Petrov, Fatejev.
Vzájemný zápas

8.9.2014 Jokerit Helsinky: HK Soči 3:0
Česká a slovenská stopa

Petr Koukal (JOK)
Tomáš Pöpperle (SOC)
Jokerit Helsinky

Finský nováček soutěže zatím při své premiéře ohromuje diváky KHL. Žolíci nasbírali ve 23 zápasech výborných 50 bodů a aktuálně jim patří třetí příčka v nabité Západní konferenci. Dnes čeká svěřence trenéra Erkky Westerlunda třetí zastávka na aktuální tripu.

HK Soči

Nový klub z dějiště letošních zimních olympijských her nevstoupil do svého úvodního ročníku právě ideálně. V 19 zápasech nasbírali hokejisté ze Soči 19 bodů a momentálně jim patří poslední příčka Západní konference se ztrátou sedmi bodů na předposlední Dinamo Riga. Nutno podotknout, že HK má oproti svému lotyšskému konkurentovi čtyři zápasy k dobru.