Děkuji za pozornost, loučím se s vámi a přeji hezký zbytek večera. Napočtenou u dalších onlajnů.
Jediným zástupcem českého a slovenského hokeje byl Slovák Ivan Švarný v dresu hostí. Obránce Švarný strávil na ledě přesně 17 minut a do statistik se zapsal jednou střelou na branku.
Je dobojováno. Hosté hned v úvodu třetí třetiny odskočili na dvoubrankový rozdíl, Medveščak ještě zvládl kontrovat brankou Segala na 2:3, ale Dinamo zpečetilo své vítězství dvěma góly do prázdné branky.
60:00
58:53
Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
Je sympatické, že Medveščak ještě nesložil zbraně. Osobní statistiky si však dalším gólem do prázdné branky vylepšil i ALEXANDR MATĚRUKIN. Asistence: Alexej Kaljužnyj, Matt Ellison.
58:24
O vítězi tohoto duelu je rozhodnuto, RYAN VESCE poslal kotouč do prázdné branky a zpečetil výhru Dinama. Asistence: Charles Linglet.
58:11
Heeter je na střídačce!
57:16
Segal s Pelletierem vybojovali touš v rohu kluziště, ale hosté se vzápětí osvobodili.
56:44
Kaljužnyj z protiútoku mohl rozhodnout o triumfu hostí, ale Heeter jej z beprostřední blízkosti skvěle vychytal!
56:06
Švarný se zmohl jen na nekonstruktivní, leč účinné vyhození puku z obranné třetiny.
55:13
Zakázané uvolnění Dinama, tlak domácích postupně graduje.
54:21
Po skryté střele Cheechooa zaduněl střelhbitě vytrčený pravý beton Cala Heetera.
Dnešní utkání sleduje 5500 diváků.
53:24
Bill Thomas se protlačil až do zakončení, ale mířil přesně do míst, kde se v tu dobu nacházela připravená výstroj Taylora.
52:38
Kinrade od modré rozezněl jen plexisklo za pokladnicí hostí a Dinamo vyhazuje alespoň do středního pásma.
51:53
Icing Minsku, hra se obratem vrací před Dannyho Taylora.
51:31
Matěruchin znovu zahrozil, ale ani tentokrát mu nebylo přáno.
49:46
Aktivní Segal napadá rozehrávku hostujícího celku, avšak beci Dinama si nakonec – s obtížemi – poradili.
48:53
Matěruchin se dostal k zakončení z otočky, ale z bezprostřední blízkosti nepřekonal Heetera!
48:20
Katic mířil jen do ochranné sítě, ale Medveščak zůstane v útočném pásmu.
46:49
Medveščak právě vstřelil branku!
Kontaktní branka domácích přišla jako blesk z čistého nebe! BRANDON SEGAL napřáhl na vrcholu pravého kruhu, původně to byla jen taková z nouze ctnost, kotouč se však zastavil až o síťku v Taylorově kleci. Asistence: Patrick Bjorkstrand.
46:33
Bjorkstrand vybojoval útočné pásmo o domácí.
45:28
Hosté se soustředí hlavně na pevnou defenzívu, což je vzhledem k aktuálnímu stavu a zbývajícímu stavu pochopitelné.
43:53
Svěřenci Lubomíra Pokoviče jsou všude minimálně o krok dříve. Medveščak se marně snaží rozpomenout na kvalitní výkon, který domácí borci podali v úvodní dvacetiminutovce.
42:08
ARTUR GAVRUS se prokousal středním pásmem a z mezikruží vyslal na Heetera nechytatelnou bombu pod břevno! Asistence: Lukáš Krajíček.
41:37
Glumac prověřil Taylorovu koncentraci. Výsledek? Taylor byl pozorný a pohlídal si bližší tyč.
40:48
První třetina začala pokusem o nápor ze strany Medveščaku, ale domácí borci se nedostali do zakončení.
40:01
Je za námi perioda s pořadovým číslem dvě, v níž padla jediná branka – do sítě Cala Heetera. Ve 35. minutě dokázal zužitkovat přečíslení dva na jednoho Dmitrij Meleško a po 40 minutách hry tak platí skóre 1:2. Třetí třetina začne v 21:47.
40:00
39:56
V prostřední dvacetiminutovce se už nic nestane.
39:23
Heeter si připisuje další zákrok po střele Nogačjova od modré.
38:48
Bill Thomas to přehnal s důrazem na brankovišti a posunul brankovou konstrukci, přesto se bude vhazovat po pravé ruce Dannyho Taylora.
38:17
Linglet z mezikruží nevystřelil vůbec špatně, ale Heeter si s jeho pokusem – navzdory kvalitní cloně od Cheechooa – poradil.
37:52
Brankář hostí pro jistotu schoval kotouč v rukavici před dotírajícími forvardy Záhřebu.
36:54
Šinkevič už je na ledě, domácím tato početní výhoda vůbec nevyšla. Taylor nemusel vůbec zasahovat!
36:19
Medveščaku se však tato přesilovka příliš nedaří a čas plyne...
34:54
Domácí mohou zareagovat v početní výhodě. Ilja Šinkevič (MIN) už pyká za katrem – dvě minuty, držení.
34:29
Hosté otáčí skóre! Kinrade propadl na útočné modré a do přečíslení dva na jednoho se dostali Meleško a Gavrus. Druhý jmenovaný připravil milimetrově přesným pasem svému spoluhráči gól jako na stříbrném podnose, DMITRIJ MELEŠKO se nemýlil. Asistence: Artur Gavrus.
33:57
Leino si neporadil s přesilou bránících hráčů Dinama a na opačnou stranu peláší Kaljužnij.
33:05
Švarný pálil z nebezpečné pozice, ale neměl seřízená mířidla.
32:34
Do hry se dostává i třináctý útočník Medveščaku Edwin Hedberg.
31:45
Ofsajd a v něm Bjorkstrand. Medveščak jako by v posledních minutách vypadl z role.
30:24
Polovina základní hrací doby je za námi. Dinamo má optickou převahu i při hře v plném počtu hráčů na obou stranách, ale Medvědy drží výtečný Heeter. Uvidíme, co přinesou a jak se budou vyvíjet další minuty.
29:15
Domácí v plném počtu, hosté v ofsajdu.
28:47
Heeter dokázal zneškodnit i střelu Kaljužného z levého kruhu.
28:09
Bravo Heeter! Brankář Medveščaku spasil svůj tým bleskurychlým přesunem proti ráne Bailena do poloodkryté branky.
27:42
Cheechoo zakončoval z pozice typické například pro Alexe Ovečkina, ale podobně jako ruský bohatýr v nočním utkání na ledě Arizony nedokázal překonat brankáře domácích.
27:15
Andrew Murray (ZAG) je vyloučen na dvě minuty za vražení na hrazení.
26:09
Záhřebští se dostali do protiútoku, ale Thomas z bezprostřední blízkosti nedokázal propasírovat touš za brankovou čáru.
25:51
Dinamo roztočilo kolotoč přihrávek v útočném pásmu, až z toho dezorientovanému Heeterovi spadla helma. Hra je přerušena a vhazovat se bude po levé ruce strážce domácí pokladnice.
25:22
Zakázané uvolnění hostí, hra se stěhuje zpět před Dannyho Taylora.
24:28
Hosté v plném počtu, druhou početní nevýhodu Dinamo přečkalo bez ztráty další kytičky.
23:27
Domácí už zvedali ruce nad hlavu, ale dělovka Flooda brankovou čáru nepřekročila.
22:28
Jonathan Cheechoo (MIN) je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.
22:16
Cheechoo se prokousal až do zakončení, ale nemířil přesně.
21:45
Matěruchin zkusil překvapit Heetera kličkou do forhendu, ale neuspěl. Stav 1:1 je tak platný i nadále.
21:45
Trestné střílení pro Dinamo! Matěruchin byl Floodem faulován v samostatném úniku a nájezd si v klidu zopakuje.
21:13
Martinovic čekal na dostřídání svých kumpánů ve vlastním obranném pásmu, poté se rozhodl nahodit kotouč směrem k Taylorovi. Martinovic vybojoval buly v obranném pásmu Minsku.
20:38
Medveščak kombinuje v útočném pásmu, ale Taylorovu branku neohrozil.
20:01
Máme za sebou první třetinu duelu mezi Medveščakem Záhřeb a Dinamem Minsk. Domácí šli v 15. minutě po pěkné přesilovkové souhře do vedení, ale Charles Linglet chvilku před první sirénou rovněž v přesilovce ustanovil skóre na 1:1. Druhá třetina začne v 20:52.
20:00
19:32
Chvilku před první sirénou máme vyrovnáno. CHARLES LINGLET si nabruslil na milimetrově přesný pas od Vesceho a chladnokrevně překonal Heetera. Asistence: Ryan Vesce, Matt Ellison.
19:04
Anderson je na ledě a domácí se osvobozují.
18:52
Jenže hosté budou mít hned dvojnásobnou početní výhodu! Mark Flood (ZAG) už sedí na trestné lavici.
18:27
Domácí však v nerovnovážném počtu hráčů na ledě hrají skvěle. Svou jedinou přesilovku bleskurychle využili a v početní nevýhodě tlaku hostů bez problému odolávají.
17:04
Domácí si hry v plném počtu dlouho neužili. Matt Anderson (ZAG) je vyloučen na dvě minuty.
16:58
Jonathan Cheechoo, bývalý hráč Záhřebu, se pokusil probudit hosty z letargie. Heeter však byl rezolutně proti.
16:38
Domácí se už poněkolikáté osvobozují, přesilovky Dinama dnes nevypadají vůbec dobře.
15:02
Opět za vysokou hůl sedí na trestné Shaone Morrisonn (ZAG).
14:24
Pěkná kombinace domácího útočného tria zcela vyšachovala obranu Dinama a za záda bezmocného Taylora dorazil kotouč PASCAL PELLETIER! Asistence: Martin St. Pierre, Brandon Segal.
14:02
Kinrade si svým pohybem vynutil první přesilovou hru pro Medveščak. Nick Bailen (MIN) je vyloučen na dvě minuty za úder loktem.
13:42
Morrisonn se pěknou kličkou zbavil clonícího hráče, ale byl v příliš ostrém úhlu na to, aby mohl reálně ohrozit branku, kterou stráží Danny Taylor.
12:31
Linglet je v ofsajdu a útočné snažení hostí přerušilo špatné načasování přechodu za útočnou modrou.
12:08
Dlouhá rozehrávka Kinradea končí na zakázaném uvolnění, hra se vrací před Cala Heetera.
11:46
Domácí v plném počtu, Heetera ještě v početní výhodě stihl prověřit Nick Bailen.
11:14
Záhřebští se opět osvobozují, Dinamu se přesilovka vůbec nedaří.
10:49
Domácí se ve vlastním oslabení dostali do přečíslení dva na jednoho, ale střela Billa Thomase neměla gólové parametry.
09:46
První vyloučení tohoto mače. Shaone Morrisonn (ZAG) je vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.
08:31
Komerční přestávka je dalším bodem na programu utkání Medveščak – Dinamo.
07:57
Velká šance i na druhé straně, proti dělovce Švarného se bravurním zákrokem blýskl Heeter!
07:07
Matt Anderson se prokličkoval až před Taylora, ale přestřelil branku!
06:01
Domácí začínají vystrkovat růžky, rána Shaone Morrisonna však minula tři tyče.
04:42
První vážnější šance Medveščaku, druhá formace ve složení Segal – Wright – Bjorkstrand si vytvořila tlak před Taylorovou svatyní, ale bývalý brankář farmy Calgary jejich náporu odolal.
04:29
Alexander Kulakov nemířil vůbec přesně.
03:27
Puk se po střele Bailena ocitl v ochranné síti, bude se vhazovat ve středním pásmu.
02:44
Nahození Geffa Kinradea brankář Minsku vyrazil do rohu kluziště, kde o puk bojují zástupci obou táborů.
01:52
Dinamo je v úvodu aktivnější. Taylor je stále bez zákroku, zatímco jeho protějšek Heeter musel eliminovat už třetí střelu.
01:39
Zakázané uvolnění hostí.
01:02
Další ze svých zákroků musel vytasit Cal Heeter, tentokrát na něj vypálil Nick Bailen.
00:51
K prvnímu útoku se odhodlali hosté, Lukáš Krajíček vyzkoušel pozornost Calvina Heetera.
00:01
V medvědím doupěti je vše připraveno k úvodnímu buly, které bude vhozeno po obou hymnách – běloruské a chorvatské.

Medveščak Záhřeb: Heeter (Owuya) – Morrisonn, Carle, Flood, Martinovic, Popovic, Kinrade – Thomas, Leino, Anderson – Segal, Wright, Bjorkstrand – Pelletier, Katic, St. Pierre – Glumac, Murray, Perkovich – Hedberg.

HC Dinamo Minsk: Taylor (Karnauchov) – Goroško, Krajíček, Bailen, Nogačov, Šinkevič, Švarný, Lisovec – Ellison, Kaljužnij, Matěrukin – Linglet, Vesce, Cheechoo – Kulakov, Meleško, Gavrus – Drozd, Zacharov, Zacharovskij.

Rozhodčí: Komarov, Cyplakov – Ivanov, Něstěrov.
Zápas uvidí aréna Dom Sportova v Záhřebu a vše vypukne ve 20 hodin. Nic si tak na tuto dobu neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni srdečně zváni.

HC Dinamo Minsk

Hosté jsou na tom lépe, v současné době jim patří pěkná čtvrtá pozice se ziskem 56 bodů z 28 odehraných zápasů. V posledním utkání ale Minsk padl a to na ledě SKA Petrohrad, kde sice Dinamo sehrálo dramatické utkáním nakonec však padlo těsně 3:2. Byla to už pátá prohra v řadě, takže Dinamo zcela jistě bude toužit po přerušení této velmi nepříjemné série.

Medveščak Záhřeb

Domácí jsou zatím na devátém místě konference, tudíž prvním nepostupovém. Po 31 odehraných zápasech mají na svém kontě 37 bodů. Naposledy se tým představil doma proti Viťazu Moskevská oblast a podlehl celkem hladce 3:6. Dnes tak bude chtít napravit tuto porážku a potěšit své fanoušky.

Astana – Medvešćak 4:1
Nižnekamsk – Medveščak 2:3
Slovan – Medveščak 1:2 sn
Medveščak – Mytišči 4:1
Medveščak – Viťaz 3:6
Dobrý večer u sledování KHL. Dnes se společně podíváme na utkání dvou týmu Západní konference, střetnou se Medveščak Záhřeb a HC Dinamo Minsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.