60:00
59:41
Petrohrad právě vstřelil branku!
Tak to je velká smůla pro Karlssona, který nakonec neudrží čisté konto. Martensson trefil po přihrávce zpoza brány tyčku, ale jeho střelu doklepl do odkryté části branky ARTĚMIJ PANARIN. Hlavní rozhodčí si ještě vše pojistil u svého kolegy u videa a uznává branku. Asistence: Tony Martensson
59:13
Ze souboje u mantinelu sice vyválčili puk hosté, ale po chvíli míří puk pryč z pásma Jokeritu.
58:43
Čárový rozhodčí píská ofsajd Petrohradu a Jokerit je blízko skvělého výsledku proti jednomu z favoritů celé KHL.
58:00
Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:47
Omark hraje za svou bránou a pochopitelně nikam nespěchá.
56:53
Po dlouhé době jsou oba týmy v plném počtu. Karlsson nyní odolal několika výborným šancím a drží čisté konto.
56:37
56:11
Domácí opět posílají puk pryč od své brány a Karalahti bude brzy zpět na ledě.
55:32
Jokerit zatím dobře brání a několikrát se jim podařilo vyhodit puk až k Salákovi.
54:37
Petrohrad již hraje ve čtyřech a na lavici hanby tentokrát míří Jere Karalahti (JOK), který se provinil sekáním.
54:07
Český útočník opět ustál velký počet tvrdých nárazů a šťouchanců, ale své nervy zatím drží na uzdě a zůstává zcela chladným.
53:32
Koukal nyní inkasoval několik úderů do zad od Jermakova, ale vylučovat se již nebude a Salák zasahuje proti střele Gundersona.
52:56
Domácí hrají již v pěti proti třem, ale kombinace v útočném pásmu se jim zatím nedaří.
52:21
Wirtanen mohl přidat svou druhou branku, ale puk mu přeskočil čepel hole a domácí útočník jej nemohl doklepnout za Salákovy záda.
51:57
Aby těch vyloučení nebylo málo tak na trestnou lavici za nedovolenou výstroj míří i Alexander Kadějkin (PET).
51:34
Linus Omark si položil Saláka, ale z velkého úhlu nedokázal zasunout puk do odkryté brány.
51:16
Lajunen dostal nabito, ale svou střelu namířil vedle Salákovy brány.
50:13
Dalšími vyloučenými jsou: Atte Ohtamaa (JOK) – 5 minut za hrubost, Anton Burdasov (PET) – 2 minuty za nedovolené bránění, Ilja Kablukov (PET) – 5 minut za hrubost. Sečteno podtrženo, přesilovka 4 na 3 ve prospěch Jokeritu.
50:13
Za ohromného potlesku míří do kabin hostující kapitán Ilja Kovalčuk (PET), který nezvládl situaci a jako první napadl Oskari Korpikariho.
50:13
Po ofsajdu Petrohradu se strhla velká šarvátka! Hosté naprosto neunáší dosavadní průběh zápasu!
49:36
Hodně na hraně nyní jednoho z domácích zastavoval Červenka, ale rozhodčí nechávají pokračovat ve hře.
48:59
hostující kapitán zavezl puk do útočného pásma, ale Lajunen jej v pohodě posílá až k Salákovi.
48:12
Až teď je hra přerušena a na ledovou plochu se za velkého pískotu vrací faulovaný Ilja Kovalčuk.
48:05
Stále se Jokeritu nepodařilo vyhodit a domácí čtveřice je již hodně unavená.
47:21
Hosté svírají bránící čtveřici a té se zatím nedaří dostat puk do středního pásma.
46:56
Červenka po výborné přihrávce minul odkrytou bránu!
46:44
Niko Kapanen (JOK) se snažil zastavit Kovalčuka všemi dostupnými prostředky a zasáhl jej vysokou holí. Petrohrad si zahraje dokonce pětiminutovou přesilovku, neboť domácí kapitán dostává trest do konce utkání!
45:40
Obrovskou šanci měl Makarov, jež byl dobře postavený na brankovišti. Útočník SKA se také dostal k puku, ale ten jen posunul vedle tyče domácí svatyně.
44:45
Hodně netypickým zákrokem se prezentoval domácí brankář, ale i tentokrát odolal a drží tak čisté konto.
44:15
Tony Martensson šikovně tečoval nahození Jermakova, ale puk si to namířil jen do výstroje přesunujícího se Karlssona.
43:50
Dvakrát nyní musel zasahovat Salák, ale Hagmanovu i Kapanenovu střelu pokryl hlavně díky skvělému zmenšení úhlu. Všemu přecházela obrovská chyba jednoho z obránců hostujícího SKA Petrohrad.
42:58
Po delší chvíli se k puku dostali domácí, ale několikrát zmiňovaná třetí pětka Jokeritu se zatím nedostala do útočného pásma.
42:30
Tentokrát už musel domácí brankář na zem, nicméně tato střela mu nenadělala velké problémy.
41:46
Ponikarovskij skvěle napadal rozehrávku Jokeritu, ale Kadějkinova střela zblízka minula Karlssonovu bránu.
41:00
Je za námi první minutu třetí třetiny a hra probíhá především ve středním pásmu. Takhle to domácím jistě vyhovuje.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:14.
Máme za sebou i druhou třetinu tohoto atraktivního střetnutí a Jokerit po ní vede již 3:0. Ve 25.minutě se po úniku prosadil rychlou střelou Wirtanen a devět vteřin před konce přidal svou druhou branku Steve Moses, který těžil ze skvělé práce Karalahtiho. Petrohradu se dnes téměř nic nedaří a do třetí třetiny tak půjde s tříbrankovým mankem. Hlavním problémem SKA je bránění Koukalovy pětky, která dělá průvan v útočném pásmu a postarala se o dvě branky Jokeritu.
40:00
39:51
Jokerit právě vstřelil branku!
Domácí však pokračovali v tlaku a krátce před koncem třetiny třetí branku. Jere Karalahti si jako obránce sjel za bránu, odkud našel přesnou přihrávkou volného STEVEHO MOSESE, který trefil odkrytou bránu. Salák sice dělal co mohl, ale tady neměl šanci zasáhnout. Asistence: Jere Karalahti, Linus Omark
39:26
Hned po návratu z trestné lavice se do útoku zapojil Sallinen, který připravil gólovku pro svého spoluhráče, ale ten trefil jen boční síť Salákovy brány.
38:58
Puk letí opět až k Salákovi a přesilovka SKA bude brzy u konce.
38:25
hráči Petrohradu se nemohou dostat do pásma a Jokerit se zatím úspěšné brání.
37:22
Tomi Mäki se ve vlastním oslabení dostal do úniku, ale v tísni nedokázal pořádně zakončit a bekhendem trefil jen připraveného Saláka.
37:09
Jere Sallinen (JOK) odchází na trestnou lavici za sekání.
36:59
Hosté jsou nastěhováni v útočném pásmu a zatím hrají v ponechané výhodě.
35:56
Na druhé straně se musel hodně ohánět Karlsson, ale zakončení Červenky, který měl zcela prázdnou bránu letělo z velkého úhlu nad.
35:20
Omark se tlačil mezi obránce SKA, ale ti ho ubránili a finský útočník jen tak vztekle třískl hokejkou o zem.
34:20
Korpikari zlomil hokejku, ale Jaakola posadil Kovalčuka na zadek a ruská hvězda se nedostala ke střele.
33:59
Hostům se opravdu nic nedaří a čárový rozhodčí jim píská icing.
33:06
Niko Kapanen se předvedl jako skvělý bruslař a pohrál si hned se třemi hráči Petrohradu. Následná rána Lajunena sice minula bránu, ale tohle byl opravdu parádní hokejový moment.
32:25
Po dlouhé době se do útoku dostal Jokerit a zase u toho byla třetí pětka vedená Koukalem, která je opravdu skvěle sehraná a dělá obraně Petrohradu nemalé problémy.
31:50
Karlsson vyrazil puk do ochranné sítě a vhazovat se bude po jeho pravici.
31:04
Dlouhá kombinace první pětky SKA je u konce, ale domácí vyhazují pouze na zakázané uvolnění.
30:23
Po nahození od modré čáry bylo před Karlssonem hodně husto, ale švédský gólman našel puk a posunul ho do rohu kluziště.
29:43
29:26
Nyní se dokonce z útočného pásma vyhnali sami domácí a Grišin se za pár vteřin vrátí na led.
28:53
Potřetí v krátké hrací době se podařilo Petrohradu vyhodit a polovina přesilovky je ta tam.
28:02
Úplně osamocený Omark střílel z první, ale přihrávka mu nesedla přesně na čepel a puk končí za bránou Alexandera Saláka.
27:43
Hagman inkasoval úder do tváře a Alexej Grišin (PET) odchází na trestnou lavici za vysokou hůl.
27:19
Po dalším zákroku Saláka následuje krátká komerční přestávka.
27:02
Jokerit už je zase v útočném pásmu a Salák nyní absolvoval tvrdý střet s Karalahtiho nohou, kterého natlačil do brankoviště jeden z obránců SKA.
26:27
Po slabé střele Kalinina si jednoduchý zákrok připsal Henrik Karlsson.
25:22
Hosté se snaží rychle odpovědět, ale obrana Jokeritu je dnes pevná a nepouští SKA k zakončení.
24:38
Jokerit využil převahy a přidává druhou branku! Po ztrátě Kovalčuka posunul Pöysi puk na rozjetého PETTERI WIRTANENA, který tváři v tvář nedal Salákovi rychlou střelou šanci. Asistence: Eetu Pöysti
23:43
Domácí jsou ve druhé třetině i díky přesilové hře zatím aktivnější a hráči SKA se nemohou dostat k zakončení.
23:05
22:15
Brankář Petrohradu byl po dalším zákroku v hodně nehokejové pozici ležmo na zádech, ale Lajunen dvakrát sám u tyče nedokázal trefit přihrávku. Velká škoda pro tým z hlavního města Finska.
21:38
Domácí zatlačili hostující čtveřici a Salák musel poprvé v přesilovce zasahovat.
21:05
Dmitrij Kalinin (PET) odchází na dvě minuty za hákování.
21:00
Druhá pětka Jokeritu je v útočném pásmu a vykoledovala si faul. Zatím je ponechána výhoda.
20:34
Viktor TIchonov se snažil prosadit do pásma Jokeritu, ale zde byl odzbrojen a domácí obrací hru.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:23.
Máme za sebou docela pohlednou první třetinu dvou velkých týmů a domácí Jokerit vede 1:0.
První dobrou šanci měl v deváté minutě Omark, ale Salák skokem k tyči zabránil gólu a skóre tak zůstalo na nule. Další příležitosti se vyskytly až v závěru třetiny. Červenku skvěle vychytal Karlsson a na druhé straně proto udeřil Steve Moses, který v pohodě dostal puk za brankovou čáru zcela odkryté brány.
20:00
19:51
Petrohrad se však bez větších problémů ubránil a posílá puk do středního pásma.
19:27
Finský tým je opět nastěhován v útočném pásmu a rád by přidal druhou branku.
18:57
Jokerit je při chuti, ale jejích další útok zastavila důrazná obrana hostujícího celku.
18:17
Červenka gól nedal a tak udeřili domácí. Karalahti skvělým pasem našel rozjetého Omarka, který se podél mantinelu prosmýkl do útočného pásma a na druhé tyči našel STEVE MOSESE, který bez problémů poslal puk do odkryté brány. Asistence: Linus Omark, Jere Karalahti
17:34
SKA se podařilo zatlačit Jokerit a Karlsson musel předvést skvělý zákrok, kterým zabránil Červenkovi ve střelení první branky.
16:34
Alexej Grišin nyní doslova sundal Wirtanena, ale zdá se že si sám způsobil nějaké zranění a odjíždí na střídačku.
15:46
Dlouho nyní domácí operovali v útočném pásmu, ale puk se pohyboval převážně u mantinelu, odkud nehrozilo pro bránu Saláka žádné nebezpečí.
15:07
Po krátké fázi, kdy se hrálo ve středním pásmu otestoval pozornost Karlssona Makarov, ale domácí brankář s tímto pokusem neměl sebemenší problémy a v pohodě lapil puk.
13:58
Oba týmy hrají v plném počtu.
13:56
Po objetí brány střílel jeden z hostujících hráčů, ale Karlsson byl na svém místě.
13:28
Snaha Petrohradu ztroskotala hodně záhy, nicméně domácí si počínali naprosto stejně a u puku je Ilja Kovalčuk.
13:06
Z velkého úhlu střílel Gunderson, ale Salák včas stiskl betony k sobě a nenechal mezi nimi mezírku.
12:40
Hostující čtveřice se snažila ohrozit Karlssona, ale puk už je na hokejkách domácích borců.
11:58
Na trestnou lavici shodně míří Tommi Huhtala (JOK) a Alexander Kadějkin (SKA). Oba dostali dvě minuty za hrubost a hrát se bude ve čtyřech.
11:58
Po dalším zákroku Saláka se před bránou Petrohradu vyrojila trojice protihráčů a byla z toho strkanice, po které se bude vylučovat.
11:28
Na druhé straně zakončoval bekhendem Tichonov, ale netrefil bránu.
11:09
Jokerit ohrožuje Salákovu bránu i po přesilovce, ale český gólman zatím odolává.
10:34
10:34
Salák si připisuje další těžký zákrok. Tentokrát zblízka pálil Moses, ale český gólman udržel puk i po dorážkách Koukala.
09:54
Až nyní dvakrát pálil Gunderson, ale ani jeden pokus nedoletěl k Salákovi a hosté vyhazují.
09:28
Domácí sice kombinují v pásu Petrohradu, ale ke střele zatím nedošlo.
08:34
Igor Makarov (PET) odchází na trestnou lavici za sekání.
08:34
První gólovku zápasu měl na hokejce Linus Omark, který šikovně objel bránu a snažil se zasunout puk za brankovou čáru. Salák však skočil ke své tyči a gólu zabránil. Nicméně Jokerit si zahraje přesilovku.
07:54
Dlouho se nemohli hráči Jokeritu vymanit z vlastního pásma, ale nyní už mají kotouč na svých hokejkách a mohou zaútočit.
07:22
Domácí jsou již v plném počtu, ale hosté zůstávají v útočném pásmu.
06:52
Ketov tečoval Kalininovu ránu do ochranné sítě a rozhodčí nařizuje vhazování ve středním pásmu.
06:31
Tato přesilovka SKA je o poznání horší než první a puk letí opět až k Salákovi.
05:57
Z dlouhého souboje pěti hráčů u mantinelu vybojovali puk hostující hráči a usazují se v útočném pásmu.
05:23
Kovalčuk tentokrát nestihl puk na modré a ten letí až za bránu Alexandera Saláka.
05:17
SKA se hrnulo do přečíslení a Niko Kapanen (JOK) zahákoval Martenssona, za což odchází na trestnou lavici.
04:40
A nyní už je to právoplatný ofsajd domácích.
04:23
Čárový rozhodčí zvedá pravici na znamení ofsajdu a Jokerit tak nemůže pokračovat v útoku.
03:38
Třetí pětka domácích se dostala do pásma SKA, ale zakončení Mosese skončilo na chráničích jednoho z obránců ruského celku.
03:06
02:56
K sólu až ze středního pásma se odhodlal Červenka, ale mezi kruhy mu ujel puk a domácí opět vyhazují.
02:36
Jokerit se dostal k puku a podařilo se mu vyhodit.
02:19
Hosté dobře drží útočné pásmo, ve kterém se snaží kombinovat, ale jejich rány nacházejí buď Karlssona nebo jsou sraženy mimo.
01:51
Okamžitě po vhazování musel opět zasahovat Karlsson.
01:46
Po další ráně končí puk v ochranné síti. Vhazovat se však bude v pásmu Jokeritu.
01:20
Kutějkin si sjel z modré na střelu, ale Karlsson byl pozorný a zasáhl.
01:12
Kovalčuk zachytil puk na modré čáře a SKA si tak ihned po vhazování udrželo útočné pásmo.
01:06
Petteri Wirtanen (JOK) byl příliš aktivní v brankovišti a odchází nad dvě minuty za nedovolené bránění.
00:52
Další zákrok Saláka po dělovce od modré.
00:49
Domácí vstoupili do zápasu aktivně a Saša Salák si připisuje první zákrok.
00:17
Niklas Hagman se jako první prosadil do útočného pásma, ale zde jeho snaha skončila.
00:01
V bráně SKA je na poslední chvíli ještě změna a místo Jevgenije Ivannikova nastoupí Alexander Salák! Skvělá zpráva pro české fanoušky.
Ruská hymna je za námi, ještě ta finská a jde se na věc.
Týmy jsou seřazeny na modrých čarách a nyní budou následovat státní hymny. Jako první hymna Ruské federace.

Jokerit Helsinky: Karlsson (Helenius) – Korpikari, Jaakola (A), Karalahti, Ohtamaa, Lajunen, Gunderson – Hagman, Kapanen (C), Rita – Huhtala, Wirtanen, Pöysti – Moses, Koukal, Omark – Mäki, Hahl (A), Sallinen

SKA Petrohrad: Ivannikov (Salák) – Alexandrov, Kutějkin (A), Rukavišnikov, Kalinin, Rjasenskij, Jermakov, Grišin – Kovalčuk (C), Ericsson, Tichonov – Červenka, Martensson (A), Panarin – Makarov, Kablukov, Burdasov – Ponikarovskij, Ketov, Kadějkin

Rozhodčí: Vjačeslav Bulanov, Alexej Anisimov – Ivan Dědulja, Dmitrij Goljak.
Československá stopa v utkání:
Petr Koukal (JOK) 27 záp., 7+10, +14
Roman Červenka (PET) 28 záp., 7+13, +17
Alexander Salák (PET) 17 záp., 2,31, 91,7%
Vzájemné zápasy:
Oba týmy se střetly jen jednou (10.10.2014) a SKA na domácím ledě zvítězilo 4:1.
SKA Petrohrad
Nejbohatší tým KHL zatím potvrzuje všechny prognózy a se 70 body je nejlepším celkem celé ligy.
SKA mělo výborný start do sezóny, když vyhrálo 20 z 21 zápasů, ale v poslední době se tato rozjetá mašina přeci jenom trochu zadrhla a z posledních sedmi zápasů prohrál Petrohrad čtyřikrát.
V zatím posledním utkání si SKA po velkém boji poradilo se Dynamem Minsk, které porazilo 3:2.
Nejproduktivnějším hráčem je bývalá hvězda NHL Ilja Kovalčuk, který je druhým nejproduktivnějším hráčem celé KHL a má na svém kontě již 18 branek a 21 asistencí.
Jokerit Helsinky
Nováček Kontinentální hokejové ligy se ukazuje ve skvělém světle a po 28 zápasech je se ziskem 60 bodů na třetím místě Západní konference.
Z posledních sedmi zápasů dokázali hráči domácího celku pětkrát bodovat, což naznačuje opravdu výtečnou formu týmu z hlavního města Finska.
V posledním zápase se Jokerit střetl se Slovanem Bratislava a na domácím ledě zvítězil 2:1. Jedním gólem se na tomto vítězství podílel také český útočník Petr Koukal.
Nejproduktivnějším hráčem Jokeritu je Steve Moses (16+12).
Vítáme vás u on-line přenosu. Dnes nás čeká zápas dvou předních týmů KHL, a to střetnutí mezi Jokeritem Helsinky a SKA Petrohrad. Utkání začíná v 17:30.