SESTŘIH: 22. kolo extraligy, Kometa Brno - Karlovy Vary 2:1

Z mojí strany je to dnes vše, přeji vám pěkný zbytek pátečního večera.
Vítězí Kometa a zakulacuje tak počet zápasů v řadě, ve kterých bodovala, na číslo 10. V poslední třetině svojí brankou rozhodl o třech bodech pro Brno Vojtěch Němec.
Nejlepší hráči:
Tomáš Závorka (KVA) – Petr Kuboš (KOM)
60:00
59:58
Dvě vteřiny před koncem se bude vhazovat poblíž Čiliaka.
58:36
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny, Kometa teď značnou dobu udržela útočné pásmo.
57:20
Vondráček vyvezl puk a Petr Ton již naskočil na led, Brno je v pěti.
56:49
Ostřížek posílá po mantinelu puk do bezpečí.
56:04
Čermák vyjel s pukem až do pásma Varů, kde málem i zakončoval, ušetřil tak cenné vteřiny pro Kometu.
55:44
Marek Čiliak podržel Kometu! Palátovu střelu z pravého kruhu chytá do lapačky brněnský brankář.
55:06
Kometa právě vstřelila branku!
Brno střílí rozdílovou branku ve vlastním oslabení. Jan Hanzlík vypálil z levého kruhu. K odraženému puku se rychle dostal VOJTĚCH NĚMEC a upravuje na 2:1. Asistence: Jan Hanzlík a Jan Hruška.
54:42
Nahozený puk ze středního pásma si Čiliak betonem odrazil do lapačky a hra je přerušena.
53:48
Akci Komety zastavil Tomáš Závorka, když ukryl pod lapačku puk poslaný k levé tyčce jeho branky.
53:19
Síly na ledě se vyrovnají. Petr Ton (KOM) – 2 + 2 minuty za hru vysokou holí.
53:04
Radomír Heizer (KVA) – 2 minuty za hákování.
52:53
Hruška hledal na protější straně najetého Tona, k tomu se ale puk nedostal.
52:15
Vachovec čekal na přihrávku mezi kruhy. Puk mu ale přeletěl přes čepel.
51:39
Ostřížek se dostal až za modrou lajnu, odkud pálil ke vzdálenější tyčce. Tam ale beton a lapačku postavil Závorka.
50:11
Jakub Koreis (KOM) 2+2 minuty za hrubost a 10 minut osobní trest. Tomáš Vondráček (KOM) – 2+2 minuty za hrubost. Tomáš Harant (KVA) – 2 + 2 minuty za hrubost a 10 minut osobní trest. Vladimír Sičák (KVA) – 2+2 minuty za hrubost. To je výčet trestů ze dvou soubojů na hostující polovině hřiště. Hraje se ve stejném počtu.
50:11
Jakub Koreis a Tomáš Harant se do sebe pustili. Domácímu hokejistovi se podařilo téměř přetáhnout soupeřův dres přes hlavu.
50:00
Dlapovu vyraženou střelu se snažil do sítě zamést Koreis, namísto toho putovala střela na zadní mantinel.
49:40
Hanzlík našel mezi kruhy Čermáka, který se otočkou zbavil dotírajícího beka a vypálil. Touš byl vyražen do ochranné sítě, vhazovaní po levici Závorky.
48:46
Radomír Heizer dobruslil puk mezi kruhy a bekhendovou kličkou se snažil překonat Marka Čiliaka, ten ale dobře zabral veškerý volný prostor u tyčky.
48:33
Kometa je kompletní.
48:22
Petr Ton trefuje rameno Tomáše Závorky.
47:52
Tomečkova rána od modré byla lehce sražena, Čiliaka ale nic nepřekvapilo.
47:15
Hosté si nechali utéct puk až za modrou, Kometa může chvíli šetřit vteřiny oslabení.
46:33
Dvě minuty za držení dostává brněnský Vilém Burian. Karlovy Vary si vykoledovaly trest po velkém náporu na domácí branku, kde Čiliak nepustil puk za svá záda.
46:11
Ptáček vypálil tvrdě z vrcholu levého kruhu, vyrážečkou zakročil Závorka.
45:25
Vondráček po vyhraném buly zkoušel střelu z ostrého úhlu. Nikdo ze spoluhráčů se k dorážce nedostal.
45:02
44:11
Čermák si hledal cestu před brankoviště, kterou málem dokončil, nebýt obětavého pádu jednoho z beků Varů.
43:28
Síly na ledě se nevyrovnají. Rozhodčí sice signalizoval trest, po poradě s druhým hlavním sudím naznali oba rozhodčí, že se o faul nejednalo. Kometa zůstává tak v přesile.
43:05
Hosté rychle vyhazují.
43:02
Radim Hruška (KVA) – 2 minuty za podražení. Tlak Brna tak bude zřejmě pokračovat.
42:58
Kometa má nápor, mohutný potlesk diváků jí ještě napomáhá ve hře.
42:36
Ostřížkovu nabídku nedokázal u protější tyčky umístit Dočekal!
41:59
Vondráčkova střela vypadla Závorkovi z lapačky, k dorážce se dostal Koreis, ale hostující gólman dokázal zakročit!
41:39
Na podobném místě puk rychle dojel Hanzlík, Závorka puk vyrazil do ochranné sítě.
41:33
Honejsek dostal puk na levý kruh, než stihl vypálit tak mu hosté ránu zbrzdili.
40:25
Kometa kontroluje kotouč, ale ve vlastním pásmu.
40:01
Prostřední část branku nepřinesla. V prvních dvou minutách si domácí připravili několik slibných šancí, proti byl vždy Závorka. Do konce periody si dvě zajímavé šance připravili hosté, ani Marka Čiliaka se jim překonat nepovedlo.
Další třetina začne přibližně v 19:44.
40:00
39:41
Kometa chvíli držela puk v útočné třetině.
38:56
Vary vzaly domácím puk ve vlastním pásmu a Roman Pšurný se dostal ke střele, která ale tečí změnila směr a skončila v rohu.
38:10
37:41
Němec hledal mezi kruhy najíždějícího Tona, k němu se ale touš nedostal.
37:20
A znovu se hosté osvobozují.
36:57
Kuboš od modré poslal puk velmi pomalu, Vary vyhazují.
36:10
Další početní výhoda pro Brno. Michal Vachovec (KVA) dostává dvouminutový trest za držení.
36:10
Dujsík neprostřelil chumel hráčů u hostující branky.
35:45
Kometa chvíli pobyla v útočné třetině, je ale vyhnána až k vlastní brance.
34:24
Vondráček donutil Závorku k velkému roztažení nohou, čímž utěsnil mezírku, do které mířil puk.
34:03
Honejsek si dlouho pohrál s pukem, nikdo z hostů ho nemohl o kotouč obrat.
32:57
Kverka se nenatáhl po puku, který by mohl z otočky zkusit zamést do odkryté klece.
32:51
Radek Duda se snažil zamést puk mezi betony Marka Čiliaka, brněnský fantom si ale kotouč pohlídal a přikryl jej lapačkou.
32:00
Druhá rychlá akce Komety, nejprve trefil Vondráček Závorku do masky, poté zkoušel bekhendem poslat puk do sítě Mrázek.
31:28
Karlovy Vary se dostaly do útočné třetiny, ale Brno si rychle bere puk.
30:41
Káňa si řekl o puk, který švihem poslal na svatyni Varů. Tomáš Závorka si s tímto projektilem poradil
29:50
Kometa je kompletní a mohla zahrozit v útočné třetině, ale nestalo se tak.
29:28
Po mantinelu vystřelený puk cestuje až do obranného pásma hostů.
28:57
Dočekal poslal puk pryč z pásma, vysokou holí po něm sáhl jeden z hostujících. Buly před Závorkou.
28:20
Jan Hanzlík posílá puk na druhou stranu hrací plochy.
27:44
Leoš Čermák (KOM) – 2 minuty za nedovolené bránění.
27:43
Nebezpečí u branky Komety, k puku který putoval přes brankoviště se málem dostal jeden z hostujících hráčů.
27:23
Vary jsou kompletní.
26:44
Němec od modré trefil Závorku, k puku obětavě skočil jeden z hostujících hráčů a poslal ho až na druhou stranu ledu.
26:01
Hosté jsou ve čtyřech, střela Komety z úhlu šla velmi vysoko.
25:30
Karlovy Vary vyhazují rychle puk do bezpečí.
25:23
I domácí dostanou možnost přesilovky 5 na 3. Radek Duda (KVA) – 2 minuty za hákování. Osmatřicet sekund bude trvat dvojnásobná výhoda Komety.
25:00
První minuta početní výhody Brna je pryč, ale hostující gólman měl plné ruce práce.
24:53
Na další střelu Petra Kuboše od modré měl Závorka dobrý výhled a bez problému ji zastavuje svým tělem.
24:23
Nejprve Kuboš od modré, poté Čermák z mezikruží zkoušel dostat puk za brankovou čáru, ale marně.
24:01
Radim Bičánek (KVA) je potrestán dvěma minutami za hákování.
23:53
Antonín Honejsek se ale dostal za tento val a z mezikruží prověřil Závorku.
23:44
Kometa se nyní nemůže dostat přes dobře bráněné střední pásmo.
22:59
Petr Ton byl pod tlakem beka hostů, proto jeho střela šla pouze na boční část branky.
22:26
Na druhé straně rychlá akce hostů, Čiliak puk vyráží stejně jako svoji branku.
22:11
Michal Kempný dostal nahrávku do volného prostoru u kruhu, odkud pálil na Závorku, ten ale zastavuje puk na svojí hrudi.
21:50
Leoš Čermák našel zpoza branky Jana Káňu mezi kruhy, druhý jmenovaný ale přestřelil svatyni Karlových Varů.
20:57
Na druhé straně pálil David Hruška, jehož střelu zastavil Čiliak.
20:50
Hanzlík naskočil z trestné lavice a dostal se do úniku! Jeho střela ale šla mimo tři tyče hostující branky.
20:07
Kometa vyhrála buly a posílá rychle puk do pásma Varů.
20:01
První perioda je za námi a skončila nakonec remízou. V sedmnácté minutě využil přesilovku Komety Petr Kuboš svým čistým průstřelem od modré lajny. Hosté dokázali využít dvojnásobnou přesilovku pět sekund před první sirénou díky střele Radima Bičánka, tedy bývalého kapitána Brna.
Druhá třetina začne přibližně v 18:54.
20:00
19:55
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Pět sekund před koncem první dvacetiminutovky je vyrovnáno. Bývalý kapitán Komety RADIM BIČÁNEK vypálil z kruhu a nemýlil se. Jeho střelu ještě pravděpodobně tečoval Leoš Čermák. Asistence: David Hruška a Vladimír Sičák.
19:40
Hosté zmenšili svoje pole působení na malý prostor před Čiliakem, ten si ale se střelou z kruhu poradil.
19:01
Probíhá poslední minuta první třetiny, puk nevycestoval z pásma Komety.
18:43
Kometě teď nastanou krušné chvíle. Minutu a sedmadvacet sekund bude hrát ve třech proti pěti. Jan Hanzlík (KOM) – 2 minuty za držení protihráče.
18:16
Puk letí až za branku Karlových Varů.
18:10
Jan Hruška (KOM) odjíždí na trestnou lavici, kde si posedí dvě minuty za hákování.
17:31
Mrázek na pravém kruhu plácl do kotouče, který Závorka vkleče zastavuje.
16:27
Domácí otevírají dnešní herní účet. Kometa využila svojí přesilovou hru. Na modré dostal nabito PETR KUBOŠ a přesně mířenou ránou rozvlnil síť karlovarské branky. Asistence: Antonín Honejsek a Jan Káňa.
16:16
Čermák dostal přihrávku přes brankoviště, rychlý puk ale nedokázal nasměrovat do branky.
15:10
Ptáčkova střela se odrazila od zadního plexiskla.
14:51
Třetí početní výhoda pro Kometu. Václav Skuhravý (KVA) si odchází odsedět dvouminutový trest za držení protihráče.
14:43
Střela od modré nenabrala směr na branku Komety, domácí Burian ale změnil trasu puku a Čiliak musel přerušit hru.
13:59
13:03
A znovu musí domácí začít akci od vlastní klece. Kometě se nedaří ani ve druhé početní výhodě usadit se před Závorkou.
12:43
Radek Duda dostal puk na hůl a posílá jej až k Čiliakovi.
12:12
Karlovy Vary posílají puk do středního pásma.
11:59
Ondřej Šmach (KVA) – 2 minuty za sekání.
11:40
Burian u brankoviště dostal Dočekalovu přihrávku od zadního mantinelu, ani tentokrát se nenechal hostující brankář překonat.
11:10
Radek Duda střílel z kruhu přes bránícího beka Brna, Marek Čiliak si pohlídal svoji svatyni.
10:54
Od Buriana putoval relativně puk k brankovišti hostů, kde si s lapačkou počkal Tomáš Závorka.
09:43
Čermák se cpal před brankoviště, kam klouzal puk, ale domácí kapitán se nedokázal rychle dostat do střelecké pozice.
09:16
Komerční přestávka.
09:16
Hruška se snažil vymyslet akci od zadního mantinelu, nakonec se ocitl s dorážkou poblíž pravé tyče, Závorku ale nic nepřekvapilo.
08:45
Ton vyváží puk až do útočné třetiny Komety.
08:06
Rychlá akce Komety se nekonala, rozhodčí odpískali zakázané uvolnění.
07:08
Kometa je u své branky a hosté jsou kompletní.
06:58
Petr Kuboš na modré napřáhl a poslal kotouč na svatyni Karlových Varů. Tomáš Závorka ale ukrývá puk do své moci.
06:09
Ptáček si sjel blíž k brance, tečovanou přihrávkou ale nijak nepřekvapil gólmana hostů.
05:17
Karlovy Vary přesouvají hru pryč ze své třetiny, vhazuje se ve středním pásmu.
05:03
Radim Bičánek (KVA) si jde odpykat dvouminutový trest za držení protihráče.
04:42
Ostřížkovu střelu z úhlu od mantinelu vyráží levým betonem Závorka.
04:21
Hanzlík je na ledě, první oslabení zvládla Kometa dobře.
03:59
Redlihs zkusil střelu od modré, ta se ale odráží do ochranné sítě a bude se vhazovat ve středním pásmu.
03:11
Koreis zaváží puk až do útočného pásma. Hosté mají problém vymanit se ze své třetiny.
02:43
Harant pálil od modré, jeho pokus si Čiliak pohlídal. Kempný si sbírá svoji ztracenou rukavici z ledu.
02:21
První trest je na světe. Jan Hanzlík (KOM) si jde na dvě minuty odpočinout za držení protihráče.
01:39
Na druhé straně se Čiliak položil na brankovou čáru aby utěsnil co nejvíce prostoru pro puk jedoucí po kluzišti.
01:20
Káňa hledal zadovkou mezi nohama spoluhráče před brankovištěm, ale jeho záměr nevyšel.
00:56
Napodruhé domácí dobývají pásmo nahozením puku až na zadní mantinel.
00:18
Kometa zakládá akci od vlastní branky.
00:01
Hráči obou celků nastupují na led, utkání brzy začne.

HC Kometa Brno: Čiliak (Falter) – Kempný, Ptáček, Hanzlík, Dujsík, Dlapa, Kuboš, Hájek – J. Hruška, V. Němec, Ton – J. Kána, Čermák (C), Honejsek – Burian, Koreis, T. Vondráček – Dočekal, Ostřížek, Mrázek. Trenér: Vladimír Kýhos.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka (Habal) – Sičák, Harant, Bičánek, Šmach, Redlihs, J. Tomeček, Dvořák, Deyl – Vachovec, Kverka, Duda (C) – Heizer, Skuhravý, D. Hruška – Pšurný, Balán, V. Tomeček – Štals, R. Hruška, Gorčík. Trenér: Karel Mlejnek.

Rozhodčí: Tomáš Horák, Vladimír Pešina – Marek Hlavatý, Rudolf Tošenovjan.
Vzájemný zápas
5. 10. se tito dva dnešní soupeři potkali na ledě Energie. Odtamtud odjelo Brno s prázdnou, jediná trefa Tomáše Svobody nestačila na čtyři góly Karlových Varů, dva z nich si připsal Petr Koblasa.
HC Kometa Brno
Domácí hokejisté jsou na tom o něco lépe. 35 bodů a zápas k dobru oproti Varům drží Kometu na šesté pozici. Oproti Energii v posledních třech zápasech brali všech devět bodů. Začalo to domácí porážkou Pardubic 5:0. Následovala cesta do Plzně, kde za stavu 2:0 ukázalo Brno svoji sílu a zápas skončil 3:5. V úterý 18. 11. se konal druhý vzájemný zápas se Spartou. Byť Pražané otevřeli skóre zásluhou Jaroslava Hlinky, další trefy se již nedočkali. Exsparťan Petr Ton nejprve srovnal na 1:1 a v padesáté minutě rozhodl o třech bodech Jan Káňa.
Ve všech těchto třech střetnutí, ve kterých Kometa nastřílela 12 branek si v každém utkání připsal jednu trefu Petr Ton, dvě trefy Jan Káňa a stejně tak i Tomáš Vondráček.
HC Energie Karlovy Vary
Západočeši přijíždí do moravské metropole s sedmadvaceti body na kontě, což jim zajišťuje desátou pozici. V posledních třech zápasech brali tři body. Nejprve doma porazili v prodloužení Mladou Boleslav. O čtyři dny později, tedy 16. 11. neubránili příjezd Třince, který vyhrál 4:2. Úterní souboj proti Slavii se protáhl až do prodloužení, ve kterém třetí a vítěznou brankou završil hattrick Tomáš Divíšek.
Celkem sedm branek vstřelila Energie v těchto zmíněných duelech a hned čtyři z nich si připsal Radek Duda.
Sportu zdar a hokeji zvlášť! V rámci pátečního dvaadvacátého kola Tipsport extraligy přivítá HC Kometa Brno na svém ledě v hale Rondo tým HC Energie Karlovy Vary. Druhý vzájemný duel této sezóny začíná v 18:00.