Jakub Kovář (JEK) – 20 zásahů, 1 obdržený gól.

Ján Laco (AST) – 48 zásahů, 2 obdržené góly.

Zablokované střely : 4 – 15
Vhazování : 36/76 – 40/76
Trestné minuty : 12 – 8
Hity : 22 – 21
Máme za sebou zápas mezi Jekatěrimburgem a Astanou. Bonusový druhý bod si díky brance Tobiase Viklunda z poslední minuty prodloužení připisují domácí. Hosté si přinejmenším za výkon v první polovině zápasu bod zaslouží. S výkonem, který předvedli ve zbytku zápasu ale jistě spokojeni být nemohou.
64:14
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
Jekatěrimburg vítězí! K odraženému puku se dostal TOBIAS VIKLUND, který prostřeluje ranou mezi nohy Laca! Bez asistence.
63:09
Nepřesná přihrávka Simakova vyhání domácí z pásma ven.
62:47
Další střela Antonova od modré mimo!
62:22
Viklund objel branky hostí a dával přihrávku před branku. Tam si najížděl Brule, ale skákavou přihrávku zpracovat nedokázal.
61:59
Puk za brankou Astany a hostující hráči budou rozehrávat.
61:11
Z pravé strany si do středu sjel Antonov a vystřelil tvrdou střelu, která letěla těsně mimo Lacovi branky.
60:43
Střelou mimo se prezentoval Lazarov.
60:30
Ze začátku prodloužení jsou akitivnější hosté, kteří kombinují v útočném pásmu.
60:01
Začalo prodloužení.
Statistiky třetí třetiny!

Střely : 14 – 3
Zablokované střely : 0 -3
Vhazování : 10/19 – 9/19
Po třech třetinách je skóre vyrovnané 1:1. Ve třetí třetině byli jasně lepší domácí, kteří měly velký tlak a nezbývalo hodně a mohli utkání ještě otočit. Barys výsledek ubránil a zajistil si tak minimálně bod. Bude následovat prodloužení a pokud branka nepadne, uvidíme samostatné nájezdy.
60:00
Třetí třetina skončila.
59:40
Na trestné lavici už sedí hostující Upper a za domácí si půjde odsedět dvou minutový trest Brule.
59:29
Trjamkin se snažil dorážet na brankovišti, ale Laco se roztáhl a puk za sebe nepustil!
59:03
Avtomobilist kombinoval v útočném pásmu, jenže špatná přihrávka Lazarova vyhnala domácí z pásma ven.
58:46
Metljuk čeká na dostřídání svých spoluhráčů.
58:21
Hraje se teď hlavně ve střední pásmu a uvidíme, zda-li se jeden z týmů ještě prosadí, ale vše nasvědčuje tomu, že uvidíme prodloužení.
57:16
Na ledě první formace obou týmů.
57:01
Domácí trenér si vzal oddechový čas.
56:52
Ke střele z levé strany Garejev, ale Laco puk za svá záda nepropustil.
56:08
Avtomobilist přesilofvku přestál a Palushaj je zpět na ledě.
55:56
Domácí rozehrávku Astany vystihly a mohou podniknout protiútok.
55:09
Hosté se ale do pásma dostali a pozornost Kováře zkoušel Gavrilin.
55:04
Lazarev i díky zásahu rozhodčího do útočného opásma neprošel.
54:12
Hned po vyhraném buly Bochenskiho střílel Lundin. Jakub Kovář jeho střelu chytá lapačkou.
54:08
Žajlauov byl podržen Aaronem Palushajem, který si půjde sednout na dvě minuty.
53:51
Kovář vyjel za branku a pomáhá domácím s rozehrávkou, ťi úspěšně založili útok a od modré střílel Gusev. Laco musel na led a puk lapil.
53:12
Na druhé straně postupoval Palushaj po levé straně, ale přízemní střelou Laca nepřekonal.
53:01
Hned po buly střílel Dalmann mimo.
52:50
Nahození Dawese kryje Kovář.
52:23
Po dlouhé době kombinovali hosté v útočném pásmu, ale Puškarjov puk ztratil.
51:33
Ke střele se připravoval Simakov, ale nechal puk za sebou.
50:53
Oba týmy v plném počtu!
50:48
Zakázané uvolnění hostů.
50:20
Hra ve čtyřech více sedí domácím. Od modré střílel Viklund, Laco vyráží.
49:46
Na Laca nahodil puk Popov, k dorážce se ale žádný z jeho spoluhráčů nedostal.
49:02
Avtomobilist zastavilo při přechodu do útočného pásma postavení mimo hru.
48:53
Za sekání odchází na trestnou lavici Nigel Dawis. Zároveň vyloučen i domácí Golyšev.
48:36
Střela Antonova od modré prolétla těsně mimo Lacovi branky.
48:13
Přihrávku na pravé straně dostal Palushaj, ale puk mu lehce ujel a zakončoval z velkého úhlu a Laco si jeho střelu pohlídal.
47:43
Domácí u puku a rozehrávají ze svého pásma.
47:21
Ofsajd hostů.
46:32
Přihrávka Lewandowskiho před branku nedoputovala.
46:12
Oddechový čas pro hosty.
46:12
Celá hala teď žene domácí dopředu.
45:19
Další výborná šance Palushaj přihrával před branku na Golyševa, který ale rychlou přihrávku nedokázal zasáhnout.
44:39
Lazarov teď nahodil puk na Laca a ten si ho málém srazil do sítě, hostující gólman může děkovat Dallmanovi, který puk zametl pod Laca.
44:21
Domácí nepřestávají útočit. Na ledě opět první formace domácích.
43:14
Jekatěrimburg vyrovnává! Střelu Metljuka tečoval ALEXEJ SIMAKOV a stav je 1:1! Asistence: Filipp Metljuk, Anatolij Golyšev.
42:35
Hostující branku objel Viklund a z dobré pozice střílel. Švédský obránce ale minul branku Laca.
42:11
Před brankou byl Brule, ale Laco vyráží.
41:59
Za brankou hostů byl nepříjemně zasažen Solomonov Dallmanem a otřesený odjíždí na střídačku.
41:50
Domácí jsou v začátku aktivnější a jsou usazeni v útočném pásmu.
41:27
Další střela domácí! Z bezprostřední blízkosti zakončoval Michnov, ale střílel mimo!
40:46
Po přihrávce Simakova, střílel Lazarev, ale jeho střele chyběla razance.
40:14
Po přihrávce Boyda střílel z pravé strany Dawes, Kovář zasahuje.

Hity : 5 – 6
Ve druhé třetině jsme viděli velmi aktivní hru z obou stran. Hra byla vrovnaná a jediné, co chybělo byli góly. Střelecky byli aktivnější domácí, který vystřelili 17 střel, ale ani jedna do branky nezapadla. Do třetí třetiny půjdou domácí za stavu 0:1 a budou muset minimálně jednu branku vstřelit, pokud chtějí pomýšlet na bodový zisk. Poslední třetina začně přibližně v 14:46.
40:00
39:59
Hned po buly mohl střílet Michnov, ale puk mu sjel.
39:58
Ještě střela Palushaje a dvě sekundy před koncem bude vhazování před Lacem.
39:48
Michnov s Garejevem se dobře tlačili před Laca, ale ten se roztáhl na brankovišti a puk za svá záda nepustil.
39:03
Z levé strany vystřelil Golyšev, Laco jeho slabou střelu chytá. Vhazování v obranném pásmu Barysu.
38:26
Domácím se rozehrávka nepodařila a možnost protiútoku mají hráči Barysu.
38:01
Pásmo udržel Popov, ale Komarov proti Blochinovi v útočném pásmu úspěšný nebyl.
37:26
Solomonov se pokoušel z pravé strany překonal Jána Laca, ale marně. Slovenský gólman si zatím drží stoprocetní úspěšnost.
37:06
Ofsajd domácích.
36:35
Ke střele z levé strany se dostal Palushaj, ale tvrdá střela Amerického obránce mířila mimo.
36:09
K puku se dostal Puškarjov, ale byl nepříjemně sražen Bartulisem a odjíždí otřesen an střídačku.
35:15
Solomonov je zpět na hřišti!
34:56
Domácí puk vyhodili a mohou podniknout protiútok.
34:01
Další střela Lundina, která byla ale zablokována jedním hráčů Avtomobilistu.
33:45
Od modré se ke střele dostal Lundin, Kovář pozorný.
33:21
Domácí ale vyhráli buly ve svém pásmu a vyhazují.
33:15
Vyloučen je hráč domácích Solomonov na dvě minuty.
32:58
Ke střele se dostal domácí Solomonov, Laco ale lapačkou puk chytá.
32:11
Před branku se cpal Brule, ke střele se ale nedostal, neboť byl zpracován Blochinem.
31:26
Od modré vystřelil Jegin, Laco si vůbec nebyl jist, kam puk letěl. Opakované zaběry ukázali, že puk šel těsně vedle levé Lacovi tyče!
30:49
Nahození Popoviče Kovář raději schoval pod svou lapačku.
30:05
Domácí rozherávali od své branky, ale nepřesnou přihrávku Lepostöho nezpracoval Simakov.
29:01
Po levé straně elegatně proklouzl Garejev, ale u mantinelu ztratil rovnováhua upadl, takže jeho snaha přišla vniveč. U puku hosté.
28:35
28:05
Od modré střílel Metljuk, Laco puk chytil. Na brankovišti si srovnal pořádek Savčenko, který odstrčil Golyševa, který upadl na led.
27:45
Dobrou nabídku před branku dával Palushaj, ale nikdo z domácích hráčů do přihrávky nezasáhl.
26:59
Domácím začátek přesilovky příliš nevychází, hosté dobře napadali a domácí se nemohli dostat do pásma. Nakonec je hra přerušena a vhazuje se ve střední pásmu.
26:35
Na dvě minuty je vyloučen hráč Astany Bartulis na dvě minuty za držení.
26:29
K dobrému beckhendového zakončení se dostal Komarov, ale Laco vyráží svým pravým betonem.
25:41
Od modré vystřelil Popov, Laco puk vyráží do ochranné sítě.
24:59
Daleko s ním ale hráči hostů nedojeli a puk ztratili. Následně Golyšev s Rybakovem dobře zakombinovali v útočném pásmu a druhý jmenovaný vystřelil mimo.
24:31
Puk rozehrává Mike Lundin.
24:01
První útok teď dělal domácí obraně problémy, ale nakonec se Avtomobilist osvobozuje a může vystřídat.
23:28
Bochenski se pěkně prokličkoval ke střela přes obránce. Kovář vyráží!
22:45
Lacu neudržřel puk po střele Dallmana a dorážet mohl Solomonov, ale jeden z hráčů Astany mu hokejku zablokoval.
22:05
Třetí formaci se nepodařilo usadit v pásmu hostů a jdou střídat.
21:35
Z levé strany vystřelil Rybakov, Laco zatím stoprocentní. Vhazování v obranném pásmu Astany.
21:02
Z pravé strany vystřelil Palushaj, Laco připraven.
20:35
Před brankou střílel hostující Dawes, ale Kovář výborný zákrokem vyráží.
20:09
Úvodní buly pro Barys. Dallman nahazuje za ovářovu branku.

Hity : 9 – 10
Prnví třetina nabídl velmi zajímavý a tvrdý hokej. Ze začátku se týmy spíše rozkoukávali, ale v druhé polovině třetiny jsme už viděli nějaké šance. Domácí může mrzet neproměněná šance Bruleho. 45 vteřin před koncem první třetiny totiž Astana zásluhou Savčenka využila přesilovku. Domácí budou muset ve druhé třetině zabrat, pokud chtějí pomýšlet na nějaký bodový zisk. Druhá třetina začne přibližně v 13:54.
20:00
19:15
Astana právě vstřelila branku!
Využitá přesilovka pro Astanu! Od modré čáry se po přihrávce Blochina do střely opřel ROMAN SAVČENKO a propálil vše, co mu stálo cestě! Asistence: Jevgenij Blochin.
19:00
Astana se sama vyhodila z pásma ven a bude muset začínat znovu od Laca.
18:42
Ke střele se dostal po přihrávce Boyda Blochin, jeho střelu ale Kovář lapil.
18:05
Na trestnou lavici ale v zápětí putuje opět hráč domácích Metljuk.
18:04
17:48
Nikita Komarov teď zavezl puk do pásma a ušetřil drahocené sekundy.
17:35
Hosté jsou usazeni v útočném pásmu, ale k ohrožení branky Jakuba Kováře se zatím nedostali.
16:38
Domácí vyhodili a navíc za pukem spěchal Simakov, kterému se podařilo puk získat a vrátit obrácnům do své třetiny.
16:04
Další vyloučení. Za sekání odchází na trestnou lavici hráč Golyšev.
14:39
Osamocen před Lacem se objevil Brule, ale Laco výborně zasáhl.
13:21
První útok hostů postupoval tři na dva, ale Boyd zkazil přihrávku a domácí podnikli protiútok. Z pravé strany střílel Garejev, ale Laco zůstavá stoprocentní.
13:01
Hosté v plném počtu!
12:45
Domácí si vytvořili velký tlak během přesilovky, ale ani jedna jejcih střela úspěšná nebyla. Za pár sekund se navíc vrátí Popvovič.
11:01
Hráč hostí Popovič je vyloučen na dvě minuty za krosček.
10:51
Hosté zahrávají na zakázané uvolnění.
10:44
Jegin střílel od modré a Laco zareagoval až na poslední chvíli, neboť neměl zrovna dobrý výhled.
09:48
Bartulis teď uklidňuje hru za svoji brankou a čeká až na led vstoupí čtvrtá formace Astany.
08:48
Komarov dostal dobrou přihrávku v útočném pásmu, ale nevystřelil pouze přihrával na Popova, který ale puk nedokázal zpracovat, velká škoda pro domácí!
08:02
Na druhé straně ujel Brule, ale jeho střela mířila mimo.
07:53
Hned po vjezdu do pásma vystřelil Blochin, Kovář připraven.
07:48
Domácí ale buly v útočném pásmu prohráli a musejí se bránit.
07:43
Solomonov se dobře tlačil před branku z pravé strany. Byl ale tísněn Savčenkem a z velkého úhlu nedokázal přesně zakončit.
06:54
Bochenski vystihl rozehrávku Jekatěrimburgu a Astana mohla podniknout protiútok, ale Boyd puk ztratil.
05:57
Popovič rozdal tvrdý hit u mantinelu a potése dostal ke střele z mezikruží, ale střela neměla razanci a trefila pouze Laca!
05:18
Buly ve středním pásmu vyhrála Astana a rozehrávala svůj útok. Jejich přechod do útočného pásma, ale zastavil odpískaný ofsajd.
04:59
Hra teď dostává tempo a vidíme hokej nahorů, dolů.
04:41
Ke střele se v blízkosti Laca dostával aktivní Lazarov, ale Laco byl pozorný.
03:49
Třetí formace Jekatěrimburgu nic kloudného v útočném pásmu nevymyslel.
02:44
Po vyhráném buly Boyda střílel od modré Dallman. Střela byla nejspíše tečována a domácí gólman neměl úplně lehkou pozici. Nakonec to ale zvládl.
02:19
Na levé straně se hnal za kotoučem Dawes, který se pokusil zpoza branky, ale Kováře nepřekvapil.
01:42
Čtvrtá lajna domácích si teď vytvořila v útočném pásmu velký tlak. Ke střele se dostal Popov, Laco připraven.
00:56
Michnov se dobře protáhl kolem dvou hostujících hráčů a předal puk na levou stranu, kde Lewandowski zkusil vystřelit, ale Savčenko u něj byl včas a střelu zablokoval.
00:30
Astaně se rozherávka nepovedla a nepřesná přihrávkaBlochina znamená zakázané uvolnění.
00:15
K první střele se dostal Lazarov, ale Laco byl pozorný.
00:03
Úvodní buly pro Jekatěrimburg, který může zahájit útok.
00:01
Hymny již zazněly a hráči se již připravují na úvodní buly.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Kovář (Fomin) – Viklund, Lepistö, Metljuk, Antonov, Gusev (C), Trjamkin, Žuravljov, Jegin – Lazarev (A), Brule, Simakov – Golyšev, Rybakov, Palushaj – Garejev, Lewandowski (A), Michnov – Solomonov, Popov, Komarov.

Barys Astana: Laco (Poluektov) – Dallman (A), Lundin, Blochin, Bartulis, Cerenok, Savčenko, Ryspajev, Grebeščikov – Bochenski (C), Boyd, Dawes – Puškarjov, Gavrilin, Ruděnko – Romanov, Upper (A), Žajlauov – Poliščuk, Lichotnikov, Popovici.

Rozhodčí: Buturlin, Kadyrov – Gorděnko, Lazarev.
Barys Astana

Astaně se v této sezóně velmi daří. Momentálně se nachází na čtyrté příčce Východní konference se ziskem 48 bodů. Poslední zápasy ale Barysu nevyšli podle představ. Nejdříve domácí prohra s Omskem, následně prohra na ledě Ufy a v poslední utkání Barys prohrál po nájezdech na ledě Omsku. Barys tak jistě bude chtít tuto šňůru proher ukončit právě dnes na ledě Jekatěrimburgu. Za Barys v této sezóně nastupuje Ján Laco, který do tohoto týmu přestoupil z Doněcku, který se z politckých důvodů neúčastní letošního ročníku KHL. Nejproduktivnějším hráčem Barysu je Dustin Boyd, který už posbíral 35 bodů (14+21).
Avtomobilist Jekatěrimburg

Domácí se nachází na osmé příčce Východní konference se ziskem 33 bodů. Jekatěrimburg se tedy nachází na poslední postupové příčce do Play-off, jenže devátá Lada má stějně bodů, jen horší skóre. Proto budou mít domácí s hájením této pozice velkou práci. Avtomobilist má za sebou šňůru čtyř venkovních zápasů ze kterých získal děvět bodů. Prohrál pouze na ledě Novosibirsku. Jedničkou týmu je pro tuto sezónu Jakub Kovář, který zatím zasáhl do všech utkání. Za dres Avtomobiliostu bojoval v této sezóně i Jakub Petružálek a z osobních důvodů se rozhodl ukončit angažmá v Rusku a přesunout se zpět do Česka. Jaký bude jeho budoucí klub, zatím není známé.
Hezké sobotní odpoledne. Hokejová KHL má dnes na programu 8 zápasů. My se společně zaměříme na utkání Avtomobilist Jaketěrimburg proti Barysu Astana. Úvodní vhazování je naplánováno na 13:00 a u textového přenosu se na vás bude těšit Jan Havlovic.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.