K tomuto zápasu je to ode mě vše a přeji vám příjemné sportovní odpoledne.
Alexander Pečurskij (MET) 29 zák., 5 gólů, 85,29%
Vladimir Sochatskij (UFA) 30 zák., 2 góly, 93,75%
Statistiky utkání:
Střely na bránu: 32:35
Vhazování: 43:36
Trestné minuty: 22:24
Dnešní atraktivní utkání je za námi a Ufa si z Magnitogorsku veze cenné tři body po vítězství 2:6. V závěrečné třetině se jako první prosadil po Makarovově šikovném přehození brány Sjomin, na něj navázal v 50.minutě Skačkov a rázem bylo jasné, kdo dnes zvítězí. Mozjakinovi se sice v 52.minutě podařilo snížit, ale při trochu zbytečné powerplay se vteřinu před koncem prosadil Dubrovskij a pečetil výhru Salavatu.
60:00
59:59
Ufa právě vstřelila branku!
Tak domácí ještě odvolali Pečurskiho, což se jim vůbec nevyplatilo a hosté přidávají šestou branku. Celé šestici Magnitky ujel Tolpeko s Dubrovskim a první jmenovaný předložil puk právě JEGORU DUBROVSKÉMU, který jej posunul do prázdné brány. Asistence: Denis Tolepko
59:25
Po krásné přihrávce Junkova se do úniku dostal Jakucenja, ale domácí útočník neměl dostatečnou rychlost a trefil jen Sochatskiho.
59:01
Pečurskij je zpět v bráně a zdá se, že se domácí s tímto výsledkem budou muset smířit.
59:01
Hostující brankář ztlumil dělovku Leeho a Kulda rychle vyčistil prostor před svým brankářem.
57:56
Vyhození Ufy možná mířilo do prázdné brány, ale kotouč se nedostal ani za útočnou modrou čáru a domácí vrací hru před Sochatskiho.
57:41
Kovář vyhrál vhazování a dostal se i k teči následné střely, ale Sochatskij poslal puk do ochranné sítě.
57:33
Domácí si berou oddechový čas. Pečurskij samozřejmě zůstane na střídačce.
57:33
Salavat hrál v šesti a bude hrát další oslabení.
57:24
Po jednom z tvrdých soubojů se z ledu těžce sbíral Pihlström a hráči na chvíli jakoby přestali hrát. Než se však hosté zmátořili, dostali se k puku opět domácí a pokračují v útoku.
56:50
Ufa už je v pěti, ale Magnitka zůstává v útočném pásmu.
55:47
Mozjakin skokem zachránil puk před modrou čarou a domácí se dostali do dvou obrovských šancí. Zaripov nejdřív střílel z první jen do skvělého Sochatskiho a Jan Kovář poté trefil místo prázdné brány jen tyč!
55:08
Denis Tolpeko vyhodil puk do hlediště, ale naštěstí pro něj se kotouč otřel o plexisklo a rozhodčí tak nebude vylučovat.
54:48
Před chvíli úspěšný Sergej Mozjakin opět pálil na Sochatskiho, ale ten se tentokrát včas přesunul a lapil puk.
54:27
Metallurg Magnitogorsk odvolává brankáře a zkouší to v šesti!
54:23
Magnitky bude mít další příležitost ke vstřelení branky. Na trestnou lavici totiž podruhé v dnešním zápase putuje Arturs Kulda (UFA), který podrazil Jakucenju.
53:53
Po velmi pohledné fázi se zakázaným uvolněním prezentoval domácí Jakucenja.
52:41
Na ledové ploše se dějí velké věci. Do přečíslení se nyní hrnuli dva hostující hráči, ale obětavý zákrok jednoho z domácích obránců jim zhatil příležitost navýšit vedení.
52:14
Do další šance se tlačil Denis Zaripov, ale zkušený útočník na hranici brankoviště netrefil rychlou křižnou přihrávku Honzy Kováře.
51:09
Metallurg právě vstřelil branku!
Metallurgu se podařilo rychle využít přesilovku a stav utkání je 2:5. Jan Kovář našel volného SERGEJE MOZJAKINA a domácí kanonýr vykřesal přesnou střelou maličkou naději pro svůj tým. Asistence: Jan Kovář
50:44
Rozhodčí opět vylučují. Hráčská lavice Ufy je potrestána za zdržování hry.
50:30
Hraje se ve čtyřech na obou stranách, uvidíme komu bude větší prostor více vyhovovat.
49:59
Menší výměna názorů se strhla mezi Timem Brentem (MET) a Alexanderem Pankovem (UFA) a rozhodčí posílají oba kohouty na trestnou lavici za hrubost.
49:29
A už je to 1:5! Po velké chybě Leeho posunul Kajgorodov puk ke Kolcovovi, který jej poslal na domácí bránu a nikým neatakovaný JEVGENIJ SKAČKOV tečoval kotouč nad rameno bezmocného Pečurskiho. Asistence: Kirill Kolcov
49:09
Teď domácí jen posunuli puk do středního pásma a hosté jej tak získali zcela zadarmo.
48:39
Domácím nemůžeme upřít snahu, ale proti pevné obraně Ufy se prosazuje víc než špatně.
48:13
Francis Pare pálil z otočky a puk prošel Sochatskimu výstrojí. Velmi pohotově však zareagoval Zubarev, který zalehl kotouč a nenechal dorážet Junkova.
47:52
Více domácí z přesilovky nevytěžili a Bodrov je zpátky na ledové ploše.
47:02
Teď už však v útočném pásmu jsou a Sochatskij předvedl vynikající zákrok proti střele Zaripova, který pálil z první po přihrávce Kováře. Hostující brankář se stihl přesunout a lapil puk do své rukavice.
46:30
Přes půl minuty přesilovky je pryč a domácí se ještě nedostali do pásma Salavatu.
45:52
Na trestnou lavici usedá Denis Bodrov (UFA), který se provinil hákováním.
45:40
Mezi kruhy se tlačil k zakončení Tim Brent, což se mu sice nepovedlo, ale domácí si zahrají přesilovou hru. Zatím mají ponechanou výhodu.
45:22
Viktor Antipin neměl šanci dostihnout puk a po icingu hosté se hra stěhuje do útočného pásma Magnitogorsku.
44:36
Sochatskij musel na led, ale s tímto bekhendovým pokusem neměl žádný problém.
43:23
Zničehonic však skórují hosté a zvyšují své vedení. Makarov vyrazil ihned po vhazování za bránu Pečurskiho, kde se dostal ke kotouči, přehodil bránu a DMITRIJ SJOMIN plácl bekhendem do puku tak šikovně, že překonal domácího brankáře. Asistence: Dmitrij Makarov
43:03
Honza Kovář vyzkoušel Sochatskiho, který jeho střelu vyráží ramenem nad.
42:49
Denis Tolpeko dobrým napadáním pozdržel rozehrávku Magnitky, ale Platonov nakonec dokázal posunout puk na útočníky.
42:27
Hra je na začátku třetiny často přerušovaná, což platí i pro tento moment, neboť kus černé gumy je v hledišti.
41:32
Pečurskij stáhl puk ze vzduchu a rychle jej rozehrál na svého spoluhráče, který rozvíjí další útočnou akci domácích.
41:13
I snaha domácího týmu nebyla úspěšná a Salavat obrací hru.
40:27
Jako první se do útočného pásma snažili prosadit hosté, ale Tolpeko jen posunul puk za bránu a odjíždí střídat.
40:01
Další třetina začne přibližně v 14:51.
Do druhé třetiny sice vstoupili aktivněji domácí, jenže jejich snahu hodně zbrzdily dva vyloučení ve 23. a 24.minutě, které dokázali hosté využít ve vstřelení branky. Ilkka Heikkinen vrátil svému týmu dvougólové vedení, které Salavat udržel až do konce třetiny a před domácími je tak velmi těžká práce pokud dnes chtějí získat nějaké body.
40:00
39:56
Ještě poslední střelu si připsal Chris Lee, nicméně Sochatskij dokázal zasáhnout a druhá třetina pomalu končí.
39:49
Teď už je u puku jediný úspěšný střelec Magnitogorsku Francis Pare, ale svou střelu namířil příliš vysoko. Puk byl ještě přizvednut do ochranné sítě a vhazovat se bude u Sochatskiho.
39:00
Ohlášena poslední minuta druhé třetiny a Salavatu se daří usadit v pásmu domácího celku.
38:15
Domácí již jsou v plném počtu, ale Pečurskij nyní musel předvést několik těžkých zákroků proti dorážkám Sjomina se Skačkovem.
37:48
A další vyhození Magnitky. Domácí se opravdu skvěle brání.
37:05
Až nyní se Ufa dostala zpět do útočného pásma, ale tato fáze neměla dlouhého trvání a puk je zase až u Sochatskiho.
36:21
Domácím se daří vyhodit a šetří cenné vteřinky z vlastního oslabení.
36:07
Tim Brent (MET) vyhodil puk do hlediště a putuje na trestnou lavici.
36:03
Antti Pihlström byl první u puku za bránou Pečurskiho a Kajgorodovi chyběly centimetry k tomu, aby se dostal do zakončení z výborné pozice.
35:28
Kajgorodov mohl vyslat svého spoluhráče do úniku, ale místo toho zvolil otočku a vrátil hru do vlastního pásma. Tohle řešení nebylo zrovna nejšťastnější.
35:07
Přechod přes střední pásmo se hostům nepovedl a puk končí na jejich střídačce.
34:48
Obrana hostů zase měla plné ruce práce a právě probíhající komerční přestávka jí jednoznačně přijde vhod.
34:15
Domácí příznivci skandují "Šajbu,šajbu", ale jejich miláčci zatím nemohou překonat brankáře Ufy.
33:22
Hra se opravdu hodně rychle přelévá ze strany na stranu a oba týmy si dokáží vytvářet šance, které však končí na skvělých brankářích. Skvělou akci nyní předvedl Kameněv, ale po sólu přes tři protivníky skončil na vynikajícím Sochatskim.
32:44
Hosté v bílo-zelené kombinací jsou nyní dříve u každého kotouče a domácí mají opět problém dostat se z vlastního pásma.
31:21
Po špatně vyřešeném přečíslení v útočném pásmu Ufy se do podobné pozice dostali i domácí, ale ti chtěli akci vykombinovat až takzvaně do kuchyně a Sochatskij vůbec nemusel zasahovat.
30:20
Hra se opět rychle přesunula na druhou stranu a do šance se dostala i elitní formace Magnitogorsku. Sochatskij zatím drží dvoubrankové rozdíl.
29:32
Hosté po delší době sevřeli domácí a Hartikainen se dokázal vytočit před bránu. Svou střelou však trefil jen boční síť Pečurskiho svatyně.
29:01
Hráči Salavatu posunuli puk až na zakázané uvolnění a hra se stěhuje k Sochatskimu.
28:45
Dubrovskij se dostal do solidní pozice, ale i on trefil jen připraveného brankáře soupeře.
27:59
Na druhé straně se po komerční přestávce dostal ke svižné střele Chris Lee, ale domácí útočník jen vyprášil lapačku Vladimira Sochatskiho.
27:31
Antti Pihlström byl velmi rychle u Pečurskiho a donutil ho schovat puk pod lapačku a přerušit tím hru.
26:32
Osala se nyní dobře uvolnil a hledal najíždějícího Junkova, který nedokázal trefit puk a ten skončil na bočním mantinelu.
25:53
Teď už je v plném počtu i Magnitka a po dlouhé době se hraje v pěti na obou stranách.
25:32
Hosté jsou již v plném počtu, ale k dalšímu zakončení se dostal Zaripov, který po vyjetí zpoza brány trefil připraveného Sochatskiho.
24:42
Denis Zaripov vzal na sebe zodpovědnost, ale jeho velké sólo skončilo kousek za útočnou modrou čarou.
24:07
Hosté využívají přesilovou hru čtyř proti třem a berou si zpět dvougólové vedení. Kirril Kolcov tentokrát nestřílel, přihrál na modrou ILKKA HEIKKINENOVI a ten podobně jako Kolcov v první třetině prostřelil přesnou ranou domácího brankáře Pečurskiho.
23:53
Hlavní rozhodčí se nám nějak rozjeli a vylučují dalšího hráče. Rafael Batyršin (MET) trefil Hartikainena do tváře a je vyloučen za úder do oblasti hlavy či krku. Domácí obránce inkasuje navíc desetiminutový trest za nesportovní chování.
23:32
Přesilová hra Salavatu je u konce. Jevgenij Skačkov (UFA) přidržel stejně jako Junkov hokejku svého protivníka a inkasuje dvě trestné minuty.
22:51
Obrovský závar před Pečurskim, ale ani Slepyšev ani Kajgorodov nedokázal do brány propasírovat puk přes obětavého Birjukova, který jej zalehl v brankovišti Metallurgu.
22:14
Michail Junkov (MET) nyní při snaze dostat se do útočného pásma ujmul hokejku jednomu z obránců Ufy a po zásluze putuje na lavici hanby.
21:32
Na další straně byl v druhé třetině poprvé v permanenci Pečurskij, který v pohodě zasáhl a vhazovat se bude po jeho levici.
20:48
Domácí se okamžitě po začátku druhé třetiny snaží vyrovnat, ale k dalšímu zakončení se zatím nedostali.
20:22
K první střele ve druhé třetině se dostal Jan Kovář a Sochatskij musel předvést výborný zákrok vyrážečkou.
20:01
Další třetina začne přibližně v 13:59.
Je za námi úvodní třetina tohohle střetnutí dvou předních týmů KHL a hosté zatím vedou 1:2. Salavat dostal do vedení bleskově využitou přesilovkou Kirill Kolcov, který o dvě minuty později přidal i druhou branku a rázem to bylo 0:2. V závěru třetiny dostali přesilovou hru k dispozici i domácí a také ji dokázali proměnit v gól, když se opravdu za pět minut dvanáct prosadil Francis Pare a dostal tak Magnitku zpět do hry.
20:00
19:59
Domácím se sice přesilovka příliš nedařila, ale nakonec se radují z branky. Celá obrana Ufy nyní sledovala kotouč, který Viktor Antipin posunul ke zcela volnému FRANCISI PAREMU a ten v posledních setinách třetiny prostřelil hostujícího brankáře. Asistence: Viktor Antipin, Oskar Osala
19:05
Sochatskij si po delší době sáhl na kotouč a zatavil časomíru, která již odpočítává poslední minutu první třetiny.
18:55
Hosté v pohodě našetřili několik sekund pobytem v pásmu Magnitky a mají za sebou 40 vteřin oslabení.
18:16
Domácí budou mít šanci na snížení, neboť Arturs Kulda (UFA) putuje za hákování na trestnou lavici.
17:44
Obrana domácích byla hodně rozhozená a hosté přidávají druhou branku. Od modré čáry nahazoval puk Andrej Zubarev a Pečurskij ho vyrazil jen k volnému KIRILLU KOLCOVOVI, který využil dostatku prostoru a bez problémů zakončil do odkryté brány. Asistence: Andrej Zubarev, Antti Pihlström
17:10
Hosté bez problému posílají puk do středního pásma a z nepřesné přihrávky Bereglazova je dokonce icing Metallurgu Magnitogorsk.
16:35
Domácím se samozřejmě nelíbí dosavadní průběh utkání, ale obrana Salavatu je dnes opravdu pevná.
15:14
Hosté bleskově využívají přesilovou hru a jdou do vedení. Na modrou čáru dostal puk nejproduktivnější hráč Ufy KIRILL KOLCOV, který využil skvělé clony Pihlströma a poslal puk přesnou střelou za záda Pečurskiho. Asistence: Alexej Kajgorodov
15:00
Michail Birjukov (MET) si pomohl hákováním a oslabuje svůj tým.
14:46
Opět je na ledě první formace domácích, ale opět se ji nedaří a jeden z domácích dokonce zamíří na trestnou lavici.
14:16
Hra je opravdu svižná a oba týmy nešetří krokem, jenže obrany jsou zatím velmi pevné a nepouští soupeře do větších šancí.
13:40
Domácí nyní točí Salavat v útočném pásmu, ale to je také vše, co je k vidění. Žádná střela, žádná šance.
12:57
Kovářova pětka měla nemalé problémy s tím, aby se dostala z vlastního pásma a vše nakonec končí přerušením hry.
12:34
Anton Slepyšev se výborně uvolnil, vyhnul se dvěma hráčům a jeho štiplavou střelu z mezikruží zastavil až pravý beton Alexandera Pečurskiho.
11:54
Alexej Gluchov napadal domácí rozehrávku tak aktivně až mu byl odpískán ofsajd.
11:31
Ze snaha Salavatu nic nebylo a oba týmy střídají.
10:58
Teď už však útočí hosté a usazují se v pásmu Magnitky.
10:16
Osala se neprosadil do útočného pásma, ale hosté jen vrací puk na hole domácích hráčů, kteří mohou rozjet další pokus o přechod modré čáry.
09:23
Jeden z hostů ztratil helmu, ale než se domácí dostali ke střele, tak zmiňovaný hráč stihl vystřídat a Salavat se i díky tomu ubránil tlaku první pětky domácích.
08:59
Ufa díky přesilovce přebrala iniciativu a další zákrok si připisuje domácí gólman.
08:30
Metallurg vyhazuje po sólu Kolcova jen na zakázané uvolnění.
07:48
Pečurskij nyní jen vyrazil střelu Makarova a může být velmi rád, že se k puku jako první dostali domácí obránci.
07:34
Hartikainen dlouho rozmýšlel komu přihrát, rozhodl se pro křižnou přihrávku a puk končí ve středním pásmu.
06:55
Salavatu se zatím přesilovka příliš nedaří a teď je hostům dokonce odpískán ofsajd.
06:16
Pečurskij (MET) dostává dvě minuty za podražení, ale gólman samozřejmě na trestnou lavici nemůže, takže trest odsedí Sergej Mozjakin.
06:15
Do úniku se dostal Skačkov, kterého při snaze zasáhnout podrazil Pečurskij a hostující útočník tak nemohl dobře zakončit.
05:51
Sjomin měl dostatek prostoru před brankovištěm, ale svou pohotovou střelu z otočky nasměřoval jen do hrudi Pečurskiho Tohle byla zatím největší šance Ufy.
05:39
Hráčům Salavatu se nyní dařilo přebruslovat domácí a další zákrok si musel připsat gólman Magnitky.
05:03
Od začátku utkání se hraje hodně důrazně a jde vidět, že tento zápas bude mít tu správnou jiskru, kterou by mělo mít každé utkání.
04:34
Jeden z domácích hráčů se nyní provinil hrou vysokou holí a vhazovat se tak bude u Pečurskiho.
03:55
Francis Pare střílel z hodně velkého úhlu, ale tento pokus neznamenal nebezpečí pro brankáře Ufy.
03:22
Elitní formace Magnitogorsku si však počínala naprosto identicky a zasahovat nakonec musel Pečurskij, který přerušil hru.
02:49
Hostům se nepodařilo založit útok a snažit se tak mohou domácí.
02:12
Ihned po vhazování v útočném pásmu vyzkoušel Sochatskiho pozornost Kameněv, ale gólman Salavatu byl na svém místě.
01:50
Ufě se podařilo sevřít domácí, ale další střela od modré, o kterou se postaral Kolcov neprošla až k domácímu brankáři.
01:19
Na druhé straně zasahuje Pečurskij, ale střela Zubareva mu nenadělala větší problémy.
01:00
Magnitce se podařilo výborně napadat rozehrávku Ufy a Potěchin pálil z velice dobré pozice. Svým pokusem však trefil jen povyjetého Sochatskiho.
00:12
Čárový rozhodčí dlouho signalizoval ofsajd, na což však domácí nereagovali a pokračovali ve hře. Během pár vteřin se tak bude znovu vhazovat.
00:03
Denis Chlystov (UFA) se pravděpodobně vyjádřil tak jak neměl a dostává desetiminutový trest za nesportovní chování.
00:03
Ihned po vhazování se ocitl puk mimo hřiště a na programu je tedy buly další.
00:01
Je za námi ruská hymna a zápas každou chvílí začne.

Metallurg Magnitogorsk: Pečurskij (Košečkin) – Antipin, Birjukov (A), Lee, Chabarov, Batyršin, Ibragimov, Těreščenko, Bereglazov – Mozjakin (C), Kovář, Zaripov (A) – Brent, Osala, Kameněv – Pare, Jakucenja, Potěchin – Timkin, Platonov, Junkov

Salavat Julajev Ufa: Sochatskij (Irving) – Bodrov, Kutuzov, Kulda, Heikkinen, Zubarev, Kolcov, Lekomcev – Chlystov (C), Dubrovskij, Tolpeko – Hartikainen, Sjomin, Makarov (A) – Pihlström, Kajgorodov (A), Skačkov – Slepyšev, Pankov, Gluchov

Rozhodčí: Sergej Gusev, Alexander Sergejev – Dmitrij Golovljov, Roman Šichanov.
Posledních pět vzájemných zápasů:
30.8.2014 MET-UFA 2:1 sn. (PŘÁTELSKÝ ZÁPAS)
15.8.2014 UFA-MET 2:0 (PŘÁTELSKÝ ZÁPAS)
11.4.2014 MET-UFA 1:0 pp. (PLAYOFF 2014)
9.4.2014 UFA-MET 0:1 (PLAYOFF 2014)
7.4.2014 UFA-MET 4:0 (PLAYOFF 2014)
Salavat Julajev Ufa
Hosté hrají rovněž již tradičně dobře a nachází se ve vyšších příčkách tabulky stejné konference a letos jsou zatím se 47 body na čtvrtém místě.
Z posledních pěti zápasů má Salavat naprosto stejný bodový zisk jako Magnitka, což činí jen sedm bodů a tři z pěti prohraných utkání. Naposledy se Ufa předvedla na domácím ledě a trochu napravila předchozí prohru s CSKA 7:0, když díky dvěma brankám v poslední minutě porazila kazašský tým 5:3.
Nejproduktivnějším hráčem Ufy je trochu překvapivě obránce Kirill Kolcov, který si připsal již devět branek a jednadvacet asistencí.
Metallurg Magnitogorsk
Obhájci Gagarinova poháru měli opravdu výborný start do sezóny a i díky němu jsou po devětadvaceti zápasech na prvním místě Východní konference.
V poslední době se však Metallurg nepotýká zrovna s nejlepší formou a prohrál ve třech z posledních pěti utkání. Naposledy ale Magnitka dokázala zabrat a porazila Vladivostok 4:2. K tomuto vítězství pomohl jednou brankou a jednou asistencí i český útočník Jan Kovář.
Největší hrozbou Magnitky je první pětka, ve které nalezneme i tři nejproduktivnější hráče týmu, kterými jsou: Denis Zaripov (15+22), Jan Kovář (12+23) a Sergej Mozjakin (12+15).
Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu dvou předních týmů KHL a šlágru dnešního programu. Utkání mezi týmy Metallurg Magnitogorsk a Salavat Julajev Ufa začíná v 13:00.