Děkuji Vám za pozornost.
Ač se domácí snažili o vyrovnání, tak to byli nakonec hosté, kteří dokázali přidat třetí branku. Je však potřeba říct, že Jokerit vítězí úplně zaslouženě a Medveščaku tak vrátil porážku 2:3 z domácího ledu.
58:53
Harju odchází odpykat týmový trest za příliš mnoho hráčů na ledě a domácí okamžitě odvolávají Owuyu z branky.
58:28
Jokerit je s kotoučem za vlastní brankou.
57:55
Domácí se osvobozují.
57:45
Zdá se, že je po šanci domácích na zisk bodů. St. Pierre zbytečně fauloval v útočném pásmu a odsedí si tak dvě minuty na trestné lavici.
56:57
Jokerit právě vstřelil branku!
Nakonec udeřilo na druhé straně. Petr Koukal přihrávkou našel rozjetého STEVEA MOSESE a ten střelou švihem nasadil teploměr Owuyovi. Asistence: Petr Koukal, Linus Omark.
56:31
Karlsson v dalším zákroku vyrážečkou.
56:16
Tak teď už jsme se střely dočkali. Zároveň přišel i zákrok Karlssona, kterého pak útočníci natlačili i spukem do branky. Taková branka samozřejmě nemůže být uznána.
55:05
I když se domácí dostanou do útočného pásma, tak jejich snaha ztroskotá na pozonré obraně soupeře. Ve většině případů domácí ani nevystřelí na branku.
Dnešní utkání sleduje 6200 diváků.
54:11
Domácí tým se opět provinil ofsajdem.
53:36
V brance Owuyi skončil útočící hráč. Rozhodčí hru přerušují a posílají do středního pásma.
53:06
Záhřeb se teď nedokáže dostal ke střele na Karlssona.
52:32
Hosté drží kotouč hodně daleko od své branky.
51:27
Přerušuje se až teď po zákroku Owuyi. Zároveň následuje reklamní přestávka.
50:57
Hraje se hodně dlouho bez přerušení.
50:23
Jeden z domácích obránců si teď málem srazil nahozený kotouč do vlastní branky.
48:38
Jen to tak zahučelo v hledišti. Tři nebezpečné střely letěli směrem na branku Jokeritu, ale Karlsson i se štěstím chytá.
47:53
Domácí se sami vyhnali z útočného pásma. Musí tak zakládat další útok až z vlastní třetiny.
46:41
Domácí se hodně snaží střílet na branku soupeře a některé střely jsou pro Karlssona hodně nepříjemné.
45:40
Nahozený kotouč od modré tečuje jeden z obránců Helsinek do ochranné sítě.
44:46
Zakázané uvolnění Záhřebu.
44:20
Opět jsme viděli menší poštuchovanou za brankou Jokeritu.
43:55
Mezi kruhy stál osamocený domácí útočník. Také na něho mířila přihrávka, ale domácí hráč nedokázal kotouč trefit.
42:52
Naopak šancu měli hráči Jokeritu. Owuya musel zasahovat proti tvrdé střele od modré čáry.
42:06
Hosté velmi účinně brání střední pásmo a domácí se vůbec nedokážou dostat před Karlssona.
41:10
Když už se to povede, tak jejich útok zastaví píšťalka čárového kvůli ofsajdu.
40:59
Domácí sice mají kotouč na svých holích, ale aktivní presink soupeře jim nedovoluje opustit vlastní třetinu.
40:01
Střely na branku ve 2. třetině: 8-11
Další třetina začne přibližně v 19:54.
Jestli byla první třetina zajímavá, tak tahle byla ještě víc. Jokerit měl většinu času obrovský tlak, který nakonec vyústil v branku Harjua. Domácí dokázali odpovědět z ojedinělé akce, když puk doslova dotlačili do branky. Dvě minuty před sirénou však Wirtanen posílá hosty do zaslouženého vedení. Stále je to pouze o jeden gól a v poslední třetině tak bude o co hrát.
40:00
39:30
Karlsson opět v pozoru a chytá tečovanou střelu domácích.
Diváci v hlediště se výborně baví. Vypadá to, že jim prozatimný stav vůbec nevadí.
Rozhodčí ještě rozmlouvají s oběma kapitány.
Rozhodčí nakonec vylučují Perkoviče s Ben-Amorem.
39:00
Na ledě to začíná jiskřit. Po vhazování se do sebe pustilo hned několik hráčů. Na tresty si budeme muset počkat.
38:18
Domácí se snaží o odpověď, ale tentokrát se provinili ofsajdem.
37:31
Zřejmě za protesty dostává desetiminutový trest Pascal Pelletier.
37:31
PETTERI WIRTANEN naskočil ze střídačky na led a okamžitě pelášil směrem na bránu. Linus Omark mu šikovně poslal přihrávku za obranu a prvně jmenovaný sám proti Owuyovi uspěl. Asistence: Linus Omark, Petr Koukal.
37:01
Karlsson musel zasahovat proti tvrdé střele od modré.
36:32
Jokeritu je opět odpískán ofsajd.
35:45
Ben-Amor a Andersson odchází společně na trestnou lavici a my uvidíme hru 4 proti 4.
34:54
Jenže o kotouč přišli a dopředu se žene soupeř z Finska.
34:15
Domácí se poprvé v této části na delší dobu usadili v útočném pásmu.
33:06
Vyrovnávající branka přinesla také vyrovnaní hry. Jokerit již nemá takovou převahu jak v první polovině druhé dvacetiminutovky.
31:17
Medveščak právě vstřelil branku!
Netrvalo dlouho a máem vyrovnáno. Domácí se snad poprvé v této třetině dostali před branku soupeře. Kotouč pouze nahodili na branku, kde se strhla mela, až jej MARK FLOOD dokázal došťouchnout za záda Karlssona.
30:25
Jestli jsme v první třetině viděli vyrovnaný souboj, tak v téhle to říct nemůžeme. Jokerit má zatím jednoznačně navrch.
29:15
Jokerit opět nastěhovaný v obranném pásmu domácích.
27:42
Jokerit právě vstřelil branku! Obrovský tlak hostům konečně přinesl branku. Niko Kapanen na opačné straně kluziště našel volného JAHANA HARJU a ten střelou k protější tyči otevírá skóre zápasu. Asistence: Niko Kapanen.
27:29
Hosté jsou opět nastěhováni v útočném pásmu.
26:39
25:32
25:23
Ale mohlo udeřit na druhé straně. Domácí ujeli do přečíslení 2 na 1, které nakonec končí nepřesnou střelou.
25:09
Jokerit je usazen v útočném pásmu.
24:37
Owuya chytá střelu Koukala.
24:26
24:19
Přechod do útočného pásma se Jokeritu nepovedl – ofsajd.
23:38
Domácí vyhazují.
23:31
Když už se konečně domácí dostali do útočné třetiny, pískají jim rozhodčí přílis mnoho hráču na ledě.
22:50
Záhřeb poprvé v této třetině drží kotouč na svých holích. Bohužel pro ně pouze za svou brankou a střídá.
22:05
Medveščak má velké problémy vyrovnat se svému soupeři.
21:25
Hosté i nadále drží útočné pásmo.
20:36
Do druhé třetiny vstoupili aktivněji hosté. Jaakola svou střelou velké problémy domácím nenadělal.
20:01
Střely na branku v 1. třetině: 10-13
V první třetině jsme sice branku neviděli, ale to neznamená, že by se nebylo na co dívat. Oba celky předvedli pohledný útočný hokej a diváci v Záhřebu se rozhodně nenudili. Doufám, že hráči v nastoleném tempu budou pokračovat i v další třetině, která by měla začít v 18:54.
20:00
19:18
Tvrdá střela hostujícího obránce nemířila na branku Záhřebu. Owuya tak nemusel zasahovat.
18:20
Domácím nechybí nápady ve hře směrem dopředu, Jokerit však umně brání a vytlačuje jejich hráče z ideálních střeleckých pozic.
17:34
Jako malinu teď sebral kotouč ze vzduchu Karlsson.
17:08
Owuya nechtěl, aby se pískalo zakázané uvolnění a tak jel rozehrát kotouč.
16:06
Karlsson opět raději přikryl nahozený kotouč před najíždějícím protihráčem.
15:42
Ofsajd domácího týmu.
15:28
Po dalším zákroku hostujícího brankáře se strhla menš´í mela u jeho branky.
14:55
Hra se zas přesunula před Karlssona, který betonem zastavil pokus domácího útočníka.
14:00
Z ničeho nic se před brankou ocitl osamocený hráč Helsink, ale z bezprostřední blízkosti nedokázal kotouč dostat za záda Owuyi.
13:28
Další nahozený kotouč od modré chytá Karlsson.
13:10
Medveščak sevřel soupeře v jeho pásmu a ostřeloval branku soupeře ze všech stran. Hra je nakonec přerušena kvůli posunuté brance a rozhodčí nařizují vhazování ve středním pásmu.
12:31
Líbivý, ofenzivní hokej z obou stran pokračuje. Teď jej na chvilku přeruší reklamní přestávka.
11:17
Petr Koukal stál osamocen v právém kruhu, kde jej našla přihrávka od spoluhráče. Český útočník však trefuje pouze tyč.
10:33
Po delší době si na kotouč sáhl také Owuya. Zákrok to však byl z kategorie lehčích, když pouze zachytil přihrávku zpoza branky.
09:20
Tentokrát střela od modré ke Karlssonovi nedoletěla.
08:52
Karlsson si připsal jednoduchý zákrok po střele z pravé strany.
08:15
Domácí s jedním vysunutým útočníkem narušují rozehrávku soupeře.
Tak nakonec ne a vhazuje se ve středovém kruhu.
07:28
Zakázané uvolnění Záhrebu.
06:43
Další nepříjemná střela od modré letěla na domácího brankáře. Ten je zatím bezchybný.
06:31
Hagman tečoval nahození od spoluhráče. Owuya byl pozorný a s tímto pokusem Jokeritu si poradil.
06:04
Hra má zatím vysoké tempo a oba celky nám předvádí útočný hokej.
05:05
Střelu Mosese tečoval obránce vysoko nad.
04:31
Konečně je hra prerušena a my se můžeme podívat nazáznam, který ukazuje, že se rozhodčí nemýlil. Domácí útočník totiž trefil tyč hostující branky.
03:26
Domácí se již radovali z branky, ale rozhodčí rozpažil a hra pokračuje dál.
02:48
Segal napřáhl až ke stropu, a tak měl hostující dostatek času vložit mu do střely hůl.
02:01
Útok Jokeritu zastavuje ofsajd.
01:11
Po souboji za brankou zůstal na ledě chvíli jeden z domácích. Rozhodčí ale nevylučuje.
00:46
Icing domácích.
00:36
První šanci si vypracovali hráči Jokeritu, ale střela s mezikruží nakonec končí v ochranné síti.
00:01
Hráči obou celků jsou již na ledě. Nyní si vyslechnou státní hymny Finska a Chorvatska.

Medveščak Záhřeb: Owuya – Popovič, Martinovič, Flood, Carle, Morrisonn – Thomas, Segal, Glumac, Murray, Leino, Pelletier, Anderson, Wright, Trotter, Bjorkstrand, Perkovich, Katič, St. Pierre, Hedberg

Jokerit Helsinky: Karlsson (Kautto) – Todd, Vaananen, Jaakola, Gunderson, Lajunen, Ohtamaa – Hagman, Moses, Maki, Ben-Amor, Wirtanen, Hahl, Kapanen, Koukal, Huhtala, Omark, Poysti, Harju

Rozhodčí: Kulakov Sergej, Odins Eduard – Misjur Sergej, Raming Stanislav.
Podruhé v sezoně se utkají Medveščak Záhřeb a nováček soutěže Jokerit Helsinky. V prvním byl hodně těsný a nakonec zvítězil chorvatský tým rozdílem jedné branky. Jokerit má tak šanci soupeři tuto prohru vrátit.

Medveščak Záhřeb
Fanoušci Medveščaku letos nemají moc důvodů k radosti. Záhřeb se momentálně nachází na spodku tabulky Západní konference a na playoff momentálně ztrácí 6 bodů. Pokud se chce do nadstavbové části dostat, musí začít pravidelně sbírat body. Medveščak k tomu potřebuje hlavně zlepšit hru v obraně, protože s devadesátišesti inkasovanými brankami je nejhorším týmem Západní konferenci.

Jokerit Helsinky
Jokerit vstoupil do KHL jako velká voda a momentálně patří mezi nejlepší týmy v lize. 63 bodů jim zatím stačí na třetí místo v Západní konferenci. Fantastické výkony letos předvádí dvojice Steve Moses a Linus Omark, kteří dohromady nasbírali 59 kanadských bodů. Nezapomeňme ale, že v prvním vzájemném zápase útok Jokeritu dokázali domácí eliminovat.