Jakub Sedláček (RIG) – 14 zásahů, 3 obdržené branky.
Milan Jurčina (RIG) – 0+0, 3 střely, čas na ledě 19:16
Marcel Hossa (RIG) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 18:30

Petr Koukal (JOK) – 0+3, 1 střela, čas na ledě 18:05

Vhazování : 26/55 – 29/55
Trestné minuty : 8 – 8
Využití přesilovek : 0/4 – 3/4
Hity : 13 – 6
Dnešní zápas je u konce a po výborném obratu vítězí hostující Jokerit Helsinky! Domácí Riga odehrála výbornou první třetinu, kdy se nejdříve prosadil hostující Rita, ale po minutě srovnal Genoway. V první třetině se ještě prosadili Darzinš a Sotnijeks a Dinamo vedlo po první třetině 3:1. Druhá třetina patřila hostům, kteří dokázali dvěma brankami srovnat. Trefil se Omark a Moses a před třetí třetinou byl stav srovnaný. V poslední periodě ale vstřelil vítěznou branku Ohtamaa. Na tuto branku už domácí nestihli odpovědět.
60:00
59:57
Hosté vyhodili z pásma a to je konec nadějí Dinama.
59:55
Vhazování v pásmu Jokeritu!
59:47
Domácí ale pásmu neudrželi a Jokerit vyhazuje na zakázané uvolnění!
59:42
Domácí to zkoušejí v šesti!
59:42
Ke hře se za brankou Karlssona nikdo moc neměl, a tak rozhodčí přerušil hru. Vhazování po pravici Karlssona.
59:02
Usadit v útočném pásmu se jim ale nepodařilo a Cibulskis se vrací pro puk do vlastního pásma.
58:46
Domácí zatím rozjíždí akci ze svého pásma.
58:17
Cibulskis neudržel puk na modré a Riga musí opět začínat ze svého pásma.
57:50
Jokerit vyhazuje puk do středního pásma a rychle střídá.
57:16
Po přihrávce Genowaye střílel od modré Jurčina, ale jeho slabou střelu Karlsson v pohodě chytá.
56:12
Na přihrávku Cipulise si dobře najel Cibulskis, který ale zakončoval z velkého úhlu a na Karlssona si nepřišel.
55:38
Dinamo opět ztrácí puk v útočném pásmu a dopředu míří třetí lajna domácích.
55:06
Ke střele od modré se dostal Todd. Deslauriers připraven. Na brankovišti se ještě kočkovali Koukal s Bukartsem, ale rozhodčí je včas odtrhli.
54:05
Domácím zbýva už jen necelých 6 minut. Další nevyužitá přesilovka jim na sebevědomí moc nepřidá.
54:03
52:44
Střela Darzinše z pravé strany mířila mimo.
52:18
Od modré vypálil Cibulskis a na brankovišti se snažil dorážet Mikelis Redlihs, ale Karlsson má puk pod kontrolou.
51:59
Za nedovolené bránění odchází na trestnou lavici Riku Hahl.
51:41
Zatím pouze kombinují Sotnijeks s Jerofejevsem, ale nic z toho.
50:59
Jokerit zatím velmi dobře brání a Dinamo se nemůže dostat do souvislejšího tlaku.
50:12
Indrašisova formace teď dobře napadala a hráči Jokeritu pouze vyhodili k Jurčinovi do středního pásma.
49:57
Videll střílel z dobré pozice vedle.
49:01
Čtvrtá lajna Rigy nic kloudného v útočném pásmu nevymyslela.
47:10
Jokerit právě vstřelil branku!
4:3!!! Krásná kombinace Jokeritu. Koukal udržel puk za brankou, který předal Omarkovi. Ten chvíli vyčkal a pak přihrál před branku ATTEMU OHTAMOVI, který krásnou tečí překonává Deslaurierse! Asistence: Linus Omark, Petr Koukal.
46:51
Moses opět střílel od modré, ale opět mimo.
46:18
Moses si najel do středu a vystřelil, ale jeho střela mířila mimo.
46:12
Na trestnou lavici putuje Milan Jurčina za podražení.
45:06
V rohu o puk bojuje Omark a Koukal. Nakonec ale puk vyhazuje Bukarts.
44:26
Přihrávku Petra Koukala Moses nezpracoval a puk se doklouzal až k obrácnům Dinama.
43:49
43:21
Indrašis ale pásmo neudržel a domácí musejí začít znovu od Deslaurierse.
43:08
Riga znovu kombinuje v pásmu.
42:32
Videll vystřelil z mezikruží, výborný zákrok Karlssona, který ránu útočníka domácích vyrazil pravým betonem!
41:49
Z tlaku domácích teď rezultuje vyloučení Wirtanena.
41:01
Branku obkroužil Hossa, ale zakončit nedokázal.
40:49
Další střelu vyslal Cibulskis, ale Karlsson vyráží levý betonem!

Hity : 4 – 0
Druhá třetina je u konce a hráči odcházejí do kabin za nerozhodného stavu 3:3. Hostům prostřední perioda vyšla na výbornou. Nejdříve využili zásluhou Omarka přesilovku pět na tři a ve 32. minutě vyrovnal Moses. Oba týmy se poté více zaměřily na obranu a viděli jsme velmi bojovný hokej. Podobná hra nás pravděpodobně čeká i ve třetí třetině. Ta začne přibližne ve 20:16.
40:00
39:18
Po přihrávce Darzinše se ke střele dostával na pravé straně Redlihs, ale branku Karlssona netrefil.
38:43
Hraje se teď spíše ve středním pásma. Ve hře obou týmu vidíme hodně nepřesností.
37:25
Jurčina zkusil štěstí ze středního pásma. Karlsson vyráží.
36:29
Útoku Jokeritu zastavil ofsajd.
35:49
Huhtalovi se nepodařilo puk procpat na najíždějícího Pöistyho.
34:48
Po vyhraném buly Mejji střílel Redlihs, jehož střelu zablokoval Hajru.
34:41
Indrašis střílel přes obránce, ale Karlsson předvedl jistý zákrok.
34:21
Omark dobře přihrával na Omarka, tomu ale nějaký ten centrimetr ke zpracování přihrávky chyběl.
34:03
Na zakázané uvolnění zahrál Milan Jurčina. Vhazování před Sedláčkem.
33:14
Sallinen se dobře uvolnil ve středním pásmu a chystal se ke střele. Puk mu ale vypíchl Sotnijeks a hra se přesouvá na polovinu Jokeritu.
32:14
V pásmu Rigy se do tlaku dostala druhá formace Jokeritu a od modré střílel Jaakola. Sedláček něměl moc dobrý výhled, ale nakonec si puk ve vzduchu našel.
Dnešní utkání sleduje 6670 diváků.
31:42
Od modré střílel Hagman, Sedláček puk vyráží do rohu.
31:06
A je vyrovnáno! Na modré se do puku opřel STEVE MOSES a trefuje přesně! Asistence: Linus Omark, Petr Koukal.
30:22
Vyloučen Skvorcovs (RIG) na dvě minuty za vysokou hůl.
30:06
Druhá lajna Jokeritu odevzdala puk a jde střídat.
29:28
Po střele Wilsona se k dorážce dostával Hossa, ale skákající puk nedokázal trefit.
29:02
Ze středu hřiště vypálil Jurčinu a Karlsson měl co dělat, aby tvrdou střelu chytil.
28:41
Čtvrtá lajna domácích dobře najížděla do pásma, ale zastavil je hvizd rozhodčího. Ofsajd.
28:25
Jokerit teď vyhodil puk přes všechny čáry, ale zakázané uvolnění se nepíská, neboť zřejmě nějaký hráč puk ještě tečoval.
27:34
Hned po buly se ke střele dostal Vaananen, ale puk se k Sedláčkovi ani nedostal. Domácí obrana puk zblokovala.
27:29
Hned poté se dostal k puku znovu a před brankou Rigy dorážel a vypadalo to, že Sedláčka překoná, ten ale předvedl výborný zákrok lapačkou!
27:21
Moses se dostal ke střele z pravé strany, ale mířil mimo.
26:01
25:59
Před Karlossen dorážel nejdříve Videll a po něm i Darzinš, ale ani jeden hostujícího gólmana překonat nedokázal.
25:11
Do protiútoku se dostal Kapanen, jehož střela minula branku Jakuba Sedláčka!
24:41
Ke střele od modré se dostal Genoway, Karlsson vyráží.
24:33
Domácí kombinují v útočném pásmu. Puk se dostal před branku na Cipulise, který ale Karlossona překonal nedokázal.
24:01
Další vyloučení! Na trestné lavici sedí Jani Rita za vysokou hůl.
23:34
Darzinš ujížděl sám na Karlssona, ale výborně se vrátil Daine Todd a ve střele mu zabránil. Obránce Jokeritu ale neudržel rovnováhu a vyrazil branku z předepsané pozice a zřejmě si něco udělal ze zády a odchází do šatny.
23:34
23:22
Od modré se dostal ke střele Jaakola, ale Sedláček střelu viděl a bez větších problémů ránu chytá.
22:15
Hosté pokračují v přesilovce, která bude trvat ještě necelou minutu.
22:06
Jokerit přesilovku využívá! Lajulen od modré poslal střílenou přihrávku na Koukala, který předal na druhou stranu LINUSOVI OMARKOVI, který překonává Sedláčka! Asistence: Petr Koukal, Ville Lajunen.
21:48
Moses střílel z levé strany, ale Sedláček vyráží!
21:34
Domácí půjdou do tří. Jurčina vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.
21:29
Jokerit v plném počtu!
21:19
Sotnijeks střílel, ale Karlsson jeho střelu lapil.
20:28
Hned po buly střílel Kapanen, před brankou ale jeho střelu tečoval Hagman. Puk ale proletěl mimo Sedláčkovo tyče.
20:18
Hned ze začátku třetiny je vyloučen Mikelis Redlihs za vysokou hůl.

Hity : 7 – 5
Divoká první třetina je u konce. Domácí nejdříve po brance Janiho Rity prohrávali, ale bleskově vyrovnal Genoway. I po vyrovnání byla Riga jednoznačně aktivnější a do vedení ji poslal v 11. minutě Darzinš. Výborný výkon Dinama završil ke konci třetiny Sotnijeks, který zvýšil na 3:1. Uvidíme, zda-li se ještě Jokeritu podaří utkání nějak zdramatizovat. Druhá třetina začne v 19:22.
20:00
19:28
Na trestné sedí ale právě Moses, neboť po dohrání Jurčinou se i bez helmy zapojil do hry a provinil se tak proti pravidlům.
19:02
U mantinelu byl nepříjemnně dohrán Moses Jurčinou, ale hra pokračuje.
18:57
Ke střele se dostal Mejja, ale jeho střela byla zablokována.
17:30
Riga právě vstřelila branku!
A je to 3:1! Videll skvěle obešel ve středním pásmu dva hráče a předložil krásnou přihrávku KRISTAPSOVI SOTNIJEKSOVI, který se nemýlil! Asistence: Linus Videll.
16:50
Mikelis Redlihs se dostal ke střele v útočném pásmu, ale Karlsson připraven.
15:51
Indrašis teď musel zabojovat o puk ve vlastním pásmu, ale zvládl to, a domácí tak mohou rozehrávat.
14:57
Třetí lajna Jokeritu teď operovala v útočném pásmu, ale Omark se ke střele přes dobře postaveného obránce nedostal.
14:11
Hossa střílel z pravé strany, před brankou dobře stínil Cipulis, ale teč letícího puk se mu nepovedla.
13:44
Redlihs s Darzinšem teď jeli dva na jednoho, ale Darzinš puk přes dobře postaveného Todda neprocpal.
12:55
Třetí lajna domácích teď dobře kombinovala v útočném pásmu, ale ani Bukarts, ani Indrašis nic kloudného nevymysleli.
12:12
Domácí teď drží puk ve svém pásmu a Jerofejevs čeká až jeho spoluhráči dostřídají.
10:27
Za brankou puk dobře udržel Jerofejevs před dvojicí hráčů Jokeritu a poslal přihrávku před branku, kde byl dobře postavený LAURIS DARZINŠ, který prostřeluje Karlssona. Asistence: Alexandrs Jerofejevs, Linus Videll.
10:16
Darzinš vystřelil z pravé strany, ale Karlsson vyráží.
09:43
Puk se dostal před branku na Hagmana, který ale nedokázal puk procpat přes Sedláčka.
09:29
Na ledě první formace Jokeritu, která kombinuje v útočném pásmu.
08:58
Nepřesná přihrávka Hossy na Cipulise. U puku opět hosté.
08:20
Druhé lajně domácích se nepodařilo dostat puk do pásma a hosté obrací hru.
07:24
Dinamo bleskově vyrovnává! Od modré vypálil po přihrávce Mikelise Redlihse CHARLES GENOWAY, který se trefuje přesně! Asistence: Mikelis Redlihs, Lauris Darzinš.
06:14
Čtvrtá lajna hostí se prosazuje! U mantinelu operoval Jaakola, od kterého šla přirhávka před brán, kde puk lehce tečoval Sallinen a puk za sedláčka zasunul JANI RITA! Asistence : Topi Jaakola.
05:41
Ke střele od modré se dostal Lajunen, ale jeho střela byl zablokována Mejjou.
04:39
Džerinšovi dobré napadaní nic platné nebylo. Hosté ho obehráli a mohou jít do útoku.
03:51
Ve velké šanci se teď objevil Cibulskis, který po přihrávce Mikelise Redlihse střílel z mezikruží. Výborný zákrok lapačkou ale předvedl Karlsson!
03:18
Domácí ale buly vyhráli a mohli zaútočit, jenže Indrašisovi se nepodařilo přesně přihrát na Bukartsovi.
03:14
Teď nepřesná rozehrávka Rigy a bude následovat vhazování před Sedláčkem.
03:01
Zatím vidíme velmi opatrný začátek utkání. Ani jeden tým nechce udělat chybu.
02:37
Z útoku hostů ale nic nebylo a třetí útok domácích se usazuje v útočném pásmu.
02:09
Za hostí si vzal puk Petr Koukal a vyváží ho do útočného pásma.
01:01
Útok Dinama měl teď záblesk kombinace ve střední pásmu, ale Wilson puk před Wirtanenem neudržel a hosté budou moci zaútočit.
00:16
Jokerit si hned v úvodu vytvořil tlak v útočném pásmu a od modré střílel Ohtamaa, Sedláček jeho pokus kryje.
00:04
Úvodní buly pro Jokerit. Lajunen nahodil do pásma a za pukem směřuje Hagman.
00:01
Následují hymny obou týmu. Nejdříve finská hymna a poté bude následovat hymna Lotyšska.
Hráči jsou již nastoupeni na ledové ploše. Následovat bude minuta ticha za dnes zesnulého Viktora Tichonova.

Dinamo Riga: Sedláček (Deslauriers) – Redlihs K., Cibulskis, Genoway, Jurčina, Sotnijeks, Jerofejevs, Augstkalns – Darzinš (A), Videll, Redlihs M – Hossa (C), Wilson, Cipulis – Džerinš, Indrašis, Bukarts – Mejja (A), Bicevskis, Skvorcovs.

Jokerit Helsinky: Karlsson (Kautto) – Lajunen, Ohtamaa, Korpikari, Todd, Vaananen, Jaakola (A) – Hagman, Kapanen (C), Harju – Huhtala, Wirtanen, Pöisty – Moses, Koukal, Omark – Sallinen, Hahl (A), Rita.

Rozhodčí: Buturlin, Soin – Koršak, Černyšev.
Dnes nás čeká jistě velmi zajímavé utkání. Oba týmy v posledních utkáních ukazovaly, že formu mají a uvidíme, kdo z tohoto souboje vzejde jako vítěz. U textového onlajnu se na vás bude těšit Jan Havlovic.
Jokerit Helsinky

Hostující tým rozjel svou premiérovou sezonu v KHL velmi dobře. V Západní koferenci patří Jokeritu třetí místo za tandemem CSKA, Petrohrad se ziskem 66 bodů. Pokud si tedy Jokerit udrží svou formu vyřazovací boje i jej minout neměli. Z posledních čtyř utkání byli hosté stoprocentní a získali 12 bodů. Naposledy vyhráli na ledě Záhřebu 3:1. Za Helsinky v této sezoně nastupuje také Petr Koukal, který v tomto ročníku zaznamenal již 19 bodů (7+12).
Dinamo Riga

Domácím se v této sezoně nedaří podle očekávání. Nachází se na 13. místě tabulky se ziskem 37 bodů. Na postupovou osmou příčku ztrácí 6 bodů. Riga na tom mohla být ještě hůř, nebýt posledních utkání. Z posledních čtyř utkání domácí vyválčili 11 bodů a nejvíce cenna je asi domácí výhra nad Petrohradem 4:2 v posledním zápase. Riga tedy vykazuje zlepšení formy a na vítězné vlně bude chtít jistě zůstat i po dnešním zápase. Lotyšský klub ma vé svém kádru i Jakuba Sedláčka, který zatím v této sezóně odchytal už 22 zápasů.
Hezký podnělní podvečer! Hokejová KHL má dnes na programu 10 zápasů a my se společně zaměříme na utkání Dinama Rigy a Jokeritu Helsinky. Úvodní vhazování je naplánováno na 18:30.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.