SESTŘIH: 25. kolo extraligy, Litvínov - Sparta Praha 6:3

Z mé strany je to pro dnešek vše. Přeji příjemný zbytek pátečního večera!
Nejlepším hráčem Sparty byl zvolen Robert Sabolič, jehož ocenění je zasloužené. Na druhé straně si pro cenu přijel pětibodový Viktor Hübl.
Skončilo velmi pěkné utkání, které muselo bavit každého diváka. Viděli jsme celkem devět branek a v závěru utkání dokonce pěstní souboj. Přestože Litvínov prohrával už 0:2, dovedl utkání do vítězného konce a drží se tak bod za vedoucím Třincem. Třetí Sparta ztrácí po dnešku sedm bodů.

Hráčem utkání je nejproduktivnější hráč soutěže Viktor Hübl, který dal tři branky a připsal si dvě asistence. Na jeho výkonu nic nemění to, že dvě branky dal do prázdné klece.

Po dlouhých devíti letech putování světem se v dresu Litvínova objevil odchovanec Jakub Petružálek a hned se uvedl důležitým gólem na 3:3 a asistencí u vítězné branky Hübla.
60:00
59:45
Litvínov právě vstřelil branku!
Sparta se dostala ke střele a vyražený kotouč poslal Pavel Francouz k VIKTORU HÜBLOVI, který trefil prázdnou branku a stanovil definitivní tečku zápasu. Asistence: Pavel Francouz.
59:33
David Dvořáček (SPA) dostal pouze dvě minuty, zatímco Jiří Šlégr (LIT) inkasoval o dvě minuty více.
59:33
Litvínovská aréna bouří! Čtvrtá formace Sparty ještě dohrála řadu soubojů a u mantinelu se pustil Jiří Šlégr do Davida Dvořáčka, který se spíše bránil. Oba kohouti míří na trestnou.
59:03
Je velmi pravděpodobně rozhodnuto. Verva vyhrála vhazování a Ručinský jel s kotoučem po pravé straně. Přesnou přihrávkou našel VIKTORA HÜBLA, který si v klidu zpracoval puk a poslal ho do prázdné branky. Asistence: Martin Ručinský, Peter Jánský.
58:52
U levé tyčky stál obsazený Petr Kumstát, který se snažil domlátit kotouč do branky, ale byl zblokován.
58:35
Vervě se nedaří vyhodit kotouč. Sparta je v útočném pásmu a hledá vhodnou příležitost k zakončení.
58:20
Sabolič s Klimkem se snažili domlátit kotouč u levé tyčky Francouzovy klece, ale neuspěli.
58:05
Po oddechovém času sparťanského týmu se pokračuje v obranném pásmu Vervy. U kotouče je Sparta a Rastislav Staňa zůstal na střídačce!
58:05
Pech výborně v rohu kluziště vymazal obránce soupeře a posunul před branku, kde stál Juraj Mikuš a trefil pouze brankáře soupeře!
57:55
Pražský celek roztočila kolotoč kolem branky Litvínova. Zatím bez střeleckého pokusu.
57:31
Další zákrok litvínovského brankáře.
57:20
Střelu Martina Réwaye z levé strany Pavel Francouz raději pokryl. Bude se vhazovat v obranném pásmu Vervy.
57:00
Sparta má poslední tři minuty na vyrovnání. Zatím se jí nedaří přejít útočnou modrou čáru.
56:43
Hra se přesunula za sparťanskou klec, kde vybojoval kotouč Cingel a Sparta může zaútočit...
56:10
Verva vyhodila na zakázané uvolnění, přestože se jeden z litvínovských hráčů pokusil dohnat kotouč. V souboji s Ďalogou ovšem neuspěl.
55:55
Litvínov špatně rozehrál a Sparta se udržela v útočném pásmu. Hráči v rudých dresech kombinují kolem branky Pavla Francouze.
55:37
Opět jistý Pavel Francouz pokryl dělovku od modré.
54:49
Sparta už musí útočit, protože čas utíká a Litvínov míří za tříbodovým ziskem. Za malý moment začne sparťanská přesilovka.
54:12
Pech dohrál akci, přestože se pískal ofsajd. Dokonce prověřil Francouze, ale následně se omluvil. Michal Trávníček (LIT) jel za rozhodčími a za své diskuze dostal osobní desetiminutový trest.
53:42
Martin Ručinský (LIT) si před brankou počínal nedovoleně a odpyká si menší trest. Oba týmy ve čtyřech.
53:26
Další jistý zákrok Francouze zachránil Litvínov při protiútoku sparťanů. Síly na ledě se vyrovnají.
52:54
Sparta jde do čtyř. Michal Barinka (SPA) dostal menší trest a svému týmu příliš nepomohl.
52:38
Sparta drží domácí pod tlakem a hráči ve žlutých dresech jsou teď trochu rozhození.
52:21
Pavel Francouz nejprve vyrazil tvrdou střelu Karla Pilaře a o chvíli později ukryl kotouč po dalším pokus sparťanského obránce. Vhazování po Francouzově pravici.
51:48
Verva se osvobozuje po vyhození Piroše. Spartě zatím přesilová hra vůbec nejde. Litvínov se dobře brání.
51:25
Pražskému celku se zatím nedaří usadit v útočném pásmu a nějak výrazně ohrozit brankáře Francouze.
50:42
Litvínov okamžitě zaútočil a ke střele se dostal Petr Chaloupka. Jeho pokus byl zblokován mimo hřiště a bude se vhazovat na modré čáře.
50:27
Pražský celek dostane příležitost odpovědět. Tomáš Frolo (LIT) míří na trestnou s menším trestem za hákování.
50:06
Nedáš, dostaneš. Jakub Petružálek se dostal k puku za brankou, objel ji a hodil kotouč před branku, kde stál pozorný ROBIN HANZL. Litvínovský útočník si zpracoval kotouč a zády k brance zakončil backhandem do horního růžku Staňovy branky. Litvínov poprvé v utkání vede. Asistence: Jakub Petružálek.
49:28
Opět výtečný Pavel Francouz. Tentokrát se do samostatného úniku dostal Lukáš Klimek, ale stejně jako jeho kolega ztroskotal na rychlé lapačce domácího brankáře.
48:35
Sparta dobývala útočnou polovinu hřiště, ale Litvínov dobře bránil své obranné pásmo. Spartu tak dostala do ofsajdu.
47:45
Výborný Pavel Francouz podržel svůj tým! Réway perfektně prostrčil na Jaroslava Hlinku, který se objevil úplně sám před litvínovským brankářem a pokusil se ho vymíchat. Proti střele Hlinky zasáhl pravděpodobně lapačkou.
46:59
Na kruhu pro vhazování se ke střele dostal Peter Jánský. Někteří fanoušci už zvedali ruce nad hlavu, ale útočník domácích se nedokázal prosadit.
46:38
Čtvrtá útočná formace Litvínova teď sparťany potrápila a donutila je vyhodit na zakázané uvolnění.
45:46
Ve středním pásmu se dostal ke kotouči aktivní Sabolič, projel do útočné třetiny, kde se uvolnil kličkou do forhendu, ale svou střelu mezi tři tyče neusměrnil.
45:28
Opět hluchá část třetí třetiny. Obě mužstva trápí nepřesnosti.
44:34
Hráči Sparty teď zaváhali a nabídli slibnou šanci Viktoru Hüblovi. Kumstát vrátil na obranné modré kotouč Cingelovi, pro kterého byla přihrávka příliš prudká a Viktor Hübl mohl jet sám na sparťanského brankáře. Útočník Vervy udělal kličku do backhandu, ale Rastislav Staňa potvrdil stoupající formu a zasáhl pravým betonem!
44:16
Sparťanský útok zastavil ofsajd.
43:54
Unavený třetí útok Vervy už neměl dost sil na útok a raději nahodil kotouč, aby mohl vystřídat.
43:27
Do závěrečné třetiny vstoupili lépe domácí hráči, ale v posledních desítkách vteřin se hraje převážně ve středním pásmu.
42:36
Ke kotouči se dostala po dlouhé době Sparta, ale zmohla se pouze na nahození kotouče, pro který si dojeli obránci Litvínova. U puku domácí tým.
42:09
Domácí tým drží soupeře pod zámkem. Ručinský našel Jánského, jehož tvrdou ránu vyrazil Staňa pravým betonem.
41:36
Verva kombinuje v útočné třetině. Staňa zatím bez práce.
41:07
Petružálek si dojel pro puk za branku, objel sparťanskou klec a na zadní tyči hledal číhajícího Gerháta. Tomu zabránil v zakončení jeden z bránících hráčů Sparty.
40:46
Z následného útoku Sparty ohrožení domácí branky nevzešlo. Litvínov u kotouče.
40:17
Viktor Hübl pálil od levého mantinelu směrem ke sparťanské brance a Rastislavu Staňovi pravděpodobně zatrnulo. Dělovka litvínovského útočníka mířila nad branku.
40:01
Už ale nezahrozila. Skončila třetina, ve které jsme viděli celkem pět branek a parádní vývoj. Velký vliv měla vyloučení, kterých bylo celkem sedm.

Sparta nejprve zvýšila na rozdíl dvou branek, ale Litvínovu se podařilo srovnat krok. Pražský celek vzápětí odpověděl nejlepším možným způsobem, ale půl minuty před koncem třetiny udeřil v početní výhodě Jakub Petružálek, který tak oslavil svůj návrat do české nejvyšší soutěže.

Třetí třetina začne přibližně v 19:24.
40:00
39:50
Sparta v závěru prostředního dějství ještě kombinuje kolem branky Pavla Francouze.
39:30
Trpělivost přinesla ovoce. Hübl nabil na hůl JAKUBA PETRUŽÁLKA, který okamžitě vypálil a od ramene sparťanského brankáře skončil puk v síti. Pro Petružálka je to první gól v prvním utkání po návratu do extraligy. Asistence: Viktor Hübl.
38:54
Jaroslav Hlinka (SPA) si v souboji se soupeřem počínal nedovoleně a jeho hákování si všiml hlavní arbitr. Další přesilová hra Litvínova.
38:49
Jedovatá střela Jakuba Petružálka z levé strany skončila v náručí Rastislava Stani. Bude se vhazovat před sparťanskou brankou.
38:32
Pro nahozený kotouč z hole Karla Kubáta nedojel nikdo z jeho spoluhráčů a puku jsou opět sparťané.
37:58
Sparta kombinuje v útočné třetině a roztáčí kolotoč kolem Francouzovy branky. Litvínov svého soupeře zatím nepustil ke střele.
37:29
Sparta právě vstřelila branku!
Rychlá odpověď Sparty. Kumstát zpoza branky posunul kotouč na Pilaře, a ten okamžitě vystřelil. Jeho polonahozený kotouč ještě tečoval LUKÁŠ KLIMEK, od kterého se kotouč odrazil od branky. Asistence: Karel Pilař, Petr Kumstát.
36:52
Verva se dostala na koně. Spartu teď podržel Rastislav Staňa. Slovenský brankář ve službách Sparty zlikvidoval nepříjemnou střelu od modré.
36:19
Máme vyrovnáno. Rychlý protiútok Litvínova táhl po levé straně Peter Jánský a pouze posunul kotouč na najíždějícího MARTINA RUČINSKÉHO. Zkušený forvard si bruslí zpracoval kotouč a doklepl ho do odkryté klece. Asistence: Peter Jánský a Viktor Hübl.
35:49
Moc dlouho ne, protože se před ním zjevil Lukáš Klimek a proti jeho střele zasáhl domácí brankář pravou rukou. Výborný zákrok!
35:37
Třetí útok Sparty drží kotouč v útočné třetině. Francouz je zatím bez práce, uvidíme, jak dlouho mu to vydrží.
35:03
Litvínov se zmocnil kotouče na polovině hřiště a ke střele se dostal Majdan. Proti jeho pokusu nemusel Staňa zasahovat.
34:27
Když už se to Litvínovu podařilo, Sparta svého soupeře ubránila. Pražskému celku zatím oslabení jde.
33:49
Hraje se ve středním pásmu. Litvínovu se nedaří prosadit v útočné třetině.
33:17
Litvínovský tlak nepřinesl žádný střelecký pokus a diváci zatím sledují pouhé obléhání sparťanské svatyně.
32:44
Další vyloučení a opět na sparťanské straně. Karel Pilař (SPA) fauloval Hübla a rozhodčí ho potrestali menším trestem.
32:39
Hübl nachytal obránce Sparty a prověřil brankáře Staňu. Nejproduktivnější hráč Vervy sparťanskou branku minul.
32:03
Cingela dohrál za litvínovskou brankou Frolo, přesto Sparta udržela útočné pásmo. Z této příležitost ovšem neudeřila a musí se bránit.
31:22
Litvínov se nedokázal prosadit na útočné polovině a pro nahozený kotouč dojeli jako první hráči Sparty.
30:30
Při útočné akci Sparty se z druhé vlny přiřítil Sabolič a tvrdý pokus poslal těsně vedle litvínovské klece.
30:13
Domácí tým už hraje v plném počtu a může se vydat směrem ke sparťanské brance.
29:46
Litvínov se osvobozuje.
29:29
Pražané se drží v útočném pásmu. Zatím bez úspěchu.
29:15
Hlinkovi přihrávka na Poláška nevyšla.
28:53
Ke střele se dostal na modré čáře Jan Piskáček, ale Pavel Francouz na jeho pokus viděl a pohodlně ho ukryl ve svém náručí.
28:28
Sparta kombinuje v útočném pásmu. Litvínov se zatím úspěšně brání.
28:07
Potřetí v utkání míří na trestnou Michal Trávníček (LIT). Kapitán Litvínova dostal menší trest za sekání. Oba týmy hrají ve čtyřech.
27:38
Litvínovští hráči si dlouho přihrávali v útočném pásmu, ale jejich útočnou snahu zkazila nepřesná přihrávka. Sparta se osvobozuje.
27:09
Elitní přesilovková formace domácího týmu kombinuje v útočné třetině, ale nedaří se jí prosadit. Sparta se dobře brání.
26:32
Sparta jde opět do čtyř. Jan Švrček (SPA) dostává dvouminutový trest. Další přesilová hra Litvínova.
26:11
Juraj MIkuš dohrál u mantinelu Michala Trávníčka, který se těžce zvedal z ledu. Sudí ovšem slovenského obránce nepotrestají.
25:31
Litvínovu vyšla až druhá kombinace v útočné třetině. Na modré šel do kličky KAREL KUBÁT, ale klička mu příliš nevyšla. Exsparťanský obránce si ale udržel kotouč na hokejce a poslal ho do levého růžku sparťanské klece. Asistence: Viktor Hübl, Martin Ručinský.
24:50
Před brankou se k dorážce dostal Peter Jánský. Jeho dorážka mezi tři tyče nemířila.
24:45
Za hákování míří na trestnou Juraj Mikuš (SPA) a slovenský obránce dostává dvouminutový trest.
24:34
Petružálek se pokoušel prosadit po pravé straně, ale byl hákovaný. Oslabení se tentokrát týká Sparty.
23:35
Spartě tato přesilová hra příliš nevychází. Litvínov se zatím dobře brání.
22:46
Pechův pokus pokryl Francouz.
22:17
Sparta kombinuje v útočné třetině, ale nedaří se jí dostat do střeleckého zakončení.
21:46
A druhý gól Sparty padl při signalizovaném vyloučení. To znamená, že Gerhát opouští trestnou lavici a místo něho na ni usedá Michal Trávníček (LIT). Dvouminutový trest pro útočníka Litvínova.
21:46
Lukáš Pech výborně vyvezl kotouč mezi kruhy a dostal se až před Francouze. Ten jeho backhandové zakončení vyrazil a k odraženému kotouči se dostal ROBERT SABOLIČ, který ho mezi lapačkou a pravým betonem poslal za záda Francouze – 0:2! Asistence: Lukáš Pech, Marek Ďaloga.
21:25
Litvínov se ale osvobozuje.
21:06
Další faul domácích. František Gerhát (LIT) podrazil Lukáše Pecha a Sparta má další přesilovou hru.
20:57
Sparta napadala rozehrávku Litvínova a zmocnila se kotouče. Nahozený kotouč Francouz raději pokryl, což znamená vhazování po jeho levici.
20:16
Litvínovští zahájili druhou třetinu nahozeným kotoučem, který sparťané dostali ze své třetiny.
20:01
Vstup do zápasu vyšel lépe Litvínovu, který byl aktivnějším týmem. Hned při svém prvním střídání mohl skórovat Jakub Petružálek, ale proti Staňovi neuspěl. Následně Sparta neproměnila zkrácenou dvojnásobnou přesilovku, jelikož nedokázala překonat jistého brankáře Francouze a obětavé obránce ve žlutých dresech.

Úder přišel až o něco později. Pražský tým se v další přesilovce trápil, ale v její druhé polovině udeřil Martin Réway. Sparta tedy vede o jednu branku. Podaří se Litvínovu zvrátit stav ve druhém dějství, které začíná přibližně v 18:32?
20:00
19:58
Třetinu zakončil dalekonosnou střelou Rastislav Martynek, ale branku minul.
19:19
Hraje se za brankou Litvínova.
18:49
Litvínovská kombinace ovoce nepřinesla. Kotouč je ve středním pásmu.
18:26
A litvínovští hráči ujížděli ve dvou na jednoho. Piroš držel na pravé straně kotouč, počkal si na ideální příležitost a posunul kotouč na Pavlíka, který se musel po kotouči hodně natahovat a odkrytou branku minul.
18:08
Pech našel zpoza branky Buchteleho, proti kterému zasáhl Pavel Francouz. Litvínov může zaútočit.
17:12
Sparta přesilovou hru využívá. MARTIN RÉWAY dostal kotouč v kruhu pro vhazování a osamocený vystřelil na branku Litvínova. Bohužel pro domácí tým se Pavel Francouz nestihl přesunout a Sparta tak vede 1:0. Asistence: Jaroslav Hlinka.
17:05
Sparťané kombinují v útočné třetině, ale zatím bez střelecké efektivity.
16:45
Sparta vyhrála buly na útočné modré čáře a může založit další útočnou akci...
16:25
Ručinský se vydal sám proti přesile sparťanských obránců a dokázal vybojovat cenné vteřiny. Tato početní převaha Pražanům příliš nejde.
16:01
Kubát úspěšně vyhazuje kotouč.
15:46
Kamil Piroš (LIT) si počínal nedovoleně a Litvínov bude hrát opět v oslabení. Sparta si zahraje další početní převahu.
15:11
Obětavá hra Litvínova přináší ovoce. Domácí hráči padají do střel a společně s brankářem Francouzem odolávají sparťanskému tlaku.
14:48
Pilařův tvrdý pokus vyráží Francouz!
14:21
Domácí tým se brání a Sparta kombinuje v útočné třetině. Několika střeleckými pokusy zasypala branku Litvínova.
13:53
Od modré čáry pálil velmi tvrdě Adam Polášek, ale střela nejproduktivnějšího obránce Sparty trefila pouze Pavla Francouze. Litvínov se po buly osvobozuje.
13:33
Hanzl vyhrál buly a vyhodil kotouč až za sparťanskou branku.
13:19
Slibná příležitost pro Spartu! Michal Trávníček (LIT) fauloval sparťanského navrátilce z trestné lavice a jeho tým bude hrát ve třech proti pěti.
13:05
Sabolič se dostal ke kotouči a po pravé straně se prodral až před branku domácích. Slovinského útočníka zahákoval Martin Ručinský (LIT) a jeho tým půjde za malou chvíli do čtyř.
12:26
Elitní útok Litvínova se vrátil před Staňu a od modré pálil Kubát, který ještě v minulém ročníku hájil barvy pražského týmu. Jeho dělovka trefila pouze Staňu.
11:49
Litvínov kombinoval v útočném pásmu, ale celou akci zhatila nepřesná přihrávka na Piroše. Sparta vyhazuje.
11:09
A Hübla nedovoleně bránil sparťanský kapitán Tomáš Rolinek (SPA), který si odpyká menší trest za držení.
11:09
Litvínov teď velmi dobře vybojoval útočné pásmo a nadělal sparťanským obráncům velké problémy. Před brankou se k puku dostal Viktor Hübl, ale Staňovu branku minul.
10:19
Oba týmy se střídají v držení kotouče, ale hra je plná nepřesností a ani jednomu z celků se nedaří udržet kotouč v útočném pásmu.
09:33
Kotouč držel Litvínov, ale nepodařilo se mu dostat přes dobře napadající sparťany. Pražský celek vybojoval kotouč a Barinkovu dělovku od modré ještě tečoval Klimek, jehož tečovaný puk ukryl Francouz do lapačky.
09:10
Za nahozeným kotoučem se hnal Sabolič a vybojoval pro svůj tým útočné pásmo. Útočnou akci Sparty ovšem zastavila přihrávka rukou.
08:56
Neuspěl ani Litvínov. Dopředu může jít Sparta.
08:29
Elitní útočná formace Sparty kombinovala na své polovině, ale při pokusu o útočnou akci o kotouč přišla.
08:12
Petružálkova střela byla největší šancí dosavadního průběhu zápasu. Zajímavou příležitost měl také Lukáš Pech, jehož dva střelecké pokusy zlikvidoval brankář Francouz.
08:00
V úvodních osmi minutách zápasu byl aktivnějším týmem Litvínov. Hned při svém prvním střídání se ve velké šanci objevil Jakub Petružálek, ale svou střelu tahem poslal pouze do pravého betonu brankář Stani.
Omlouváme se za technické potíže, brzy budeme pokračovat.
00:01

HC Verva Litvínov: Francouz – Chaloupka, Kubát, Pavlík, Šlégr, Frolo, Zeman, Kokeš – Jánský, Hübl, Ručinský – Petružálek, Hanzl, Gerhát – Martynek, Piroš, Trávníček – Majdan, Šrámek, Jurčík

HC Sparta Praha: Staňa – Polášek, Piskáček, Ďaloga, Mikuš, Pilař, Barinka, Švrček – Réway, Hlinka, Rolinek – Sabolič, Pech, Buchtele – Kumstát, Cingel, Klimek – Procházka, Chlapík, Dvořáček

Rozhodčí: Fraňo, Pešina – Hlavatý, Tošenovjan.
Na Zimním stadionu Ivana Hlinky se v pátek večer chystá slavnost, na které nemůže chybět žádný fanda z blízkého i vzdáleného okolí. Přijede totiž tradiční a někdy až nenáviděný soupeř, pražská Sparta. Ani fanoušci s Holešovic si pravděpodobně duel nenechají ujít. Už dlouho nebyl souboj Sparty a Litvínova soubojem druhého se třetím.

Velkým tahákem dnešního duelu budou dva litvínovští odchovanci, kteří se představí na ledě pod Krušnýma horama po dlouhé době. Paradoxně však proti sobě. Jakub Petružálek by dnes měl obléknout černo-žlutý dres s číslem 88, Vladimír Eminger ale oblékne rudý dres s velkým "S" na prsou.

Litvínov
V posledních domácích zápasech těžko snáší dobře připravenou defenzivu soupeře a naopak roztáčí střelecké kolotoče na ledě soupeře. Se Spartou to tedy bude především na útočnících, kteří budou muset skórovat. V brance samozřejmě nebude chybět Pavel Francouz. Otázkou zůstává, kam se zařadí Jakub Petružálek. Bude to pravděpodobně do druhé formace a jako ideální parťáci se tedy jeví Hanzl s Gerhátem. Litvínov je druhým nejlepších celkem na vlastním ledě.

Forma Litvínova (posledních 5 zápasů)
8 bodů, 2 výhry, 2 prohry v prodloužení, 1 prohra, skóre 16:17

Sparta
Sparta je naopak druhým nejlepším celkem na ledě soupeřů, když na výjezdech nadělila už 42 branek, což je nejvíc v extralize. Pražané se mohou spolehnout na kádr plný hvězd a jejich cílem bude vyprovokovat střelecké dostihy. Matematika je jasný. Čím více branek padne, tím vyšší je šance na výhru Sparty.