SESTŘIH: 25. kolo extraligy, Plzeň - Pardubice 5:1

Ode mě to bude všechno, děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek večera! Na počtenou!
Je tu konec, Škodovka na domácím ledě porazila Pardubice!
Do vedení se Plzeňané dostali již po 50 sekundách, kdy se prosadil Nicholas Johnson. Na 2:0 zvyšoval v 15. minutě Vojtěch Mozík. Třetí branku domácího týmu přidal ve 38. minutě Jakub Lev. Pardubice se poprvé prosadily až ve 47. minutě, kdy na 1:3 snižoval Petr Čáslava. V 50. minutě přidal čtvrtou branku Plzně Miroslav Indrák, o čtyři minuty později skóroval Dominik Simon a bylo hotovo.

Plzeň tedy porazila Pardubice 5:1.
60:00
59:56
A nyní Jakub Lev mířil mimo.
59:38
Po krásné akci Jána Sýkory zakončoval Lev pouze do Kristanova betonu!
59:15
Domácí si hrají s kotoučem a utkání se snaží dohrát v klidu.
59:00
Do konce utkání zbývá už jen 60 sekund.
58:32
Zohorna se velmi dobře obtočil okolo branky, Machovský se ale roztáhl a zabránil puku v cestě do klece.
57:59
Jan Starý od mantinelu poslal puk přímo do lapačky Matěje Machovského.
57:44
Ján Sýkora zkusil tzv. "forsbergovku" alias zakončení jednou rukou, na Kristana si ale nepřišel!
57:44
Neuvěřitelná šance Plzně! Ján Sýkora se dostal do úniku a ačkoliv byl faulován, tak zakončil! Z následné dorážky dopravil puk do brány Kubalík, branka ale neplatí, místo toho se pojede trestné střílení!
57:09
Střelu Dominika Kubalíka vyrazil Kristan svou helmou před sebe.
56:37
Cetkovský se poblíž Machovského snažil probít k zakončení. Sice se mu to podařilo, ale kotouč poslal mimo.
56:11
Komerční přestávka.
56:11
Schleiss poslal puk vedle brány a ten se odrazil od zadního mantinelu ke Kristanovi, který ho raději pokryl.
55:44
Lev se prokličkoval k zakončení, bekhendem zamířil ale nad bránu.
55:32
54:55
Kolář při své střele ale zlomil hokejku.
54:41
A Pardubice rozjely útočnou kombinaci.
53:45
Štiplavou ránu Petra Čáslavy vyrazil Machovský. Domácí fanoušci zatím rozjíždí mexickou vlnu!
53:32
A další vyloučený hráč – Branislav Kubka (PLZ) za sekání.
53:18
Plzeň právě vstřelila branku!
Nádherná branka v režii domácích mladíků a je to 5:1! Plzeňští šli do přečíslení 3 na 1, DOMINIK SIMON (3+7) si vyměnil puk s Janem Schleissem a z poměrně těžkého úhlu ho dostal do odkryté branky! Asistence: Jan Schleiss (3+3).
53:08
Na druhé straně to Pardubičtí přehnali s důrazem po dobré šanci Radila a domácí trestali. Trestají ale i rozhodčí – Lukáš Radil (PCE) dvě minuty za sekání, Jakub Jeřábek (PLZ) dvě minuty za hrubost.
52:53
Kristan rozehrál za brankou nepříliš dobře a puku se zmocnil Lev, který ho před branku předával Hollwegovi, jenž byl ale tísněný a nedokázal zakončit úplně ideálně!
52:24
Balej nahodil puk ke Kristanovi, který pokryl puk před napadajícím Kašpaříkem.
52:08
Střelu Petra Čáslavy kdosi tečoval před brankou nad.
51:46
Hollweg obral Cetkovského čistě o puk a Mozík následně vyhodil.
51:21
Po vhazování se puk dostal k Machovskému, který ho podržel.
51:18
Špaček byl na modré čáře faulován Petrem Kadlecem (PLZ), který tak dostává dvě minuty.
50:54
Václav Pletka ze středního pásma prověřil Kristanovu pozornost. Brankář Pardubic obstál.
Dnešní utkání sleduje 4408 diváků.
50:39
Johnson se dostal s pukem před Kristana, následný rozruch před slovinským brankářem ukončil ale rozhodčí písknutím.
50:04
Zohorna se rovnou dvakrát pokusil založit útočnou akci ve středním pásmu, ani jednou se mu to ovšem nepodařilo.
49:26
Domácí ale zůstali v útočném pásmu a přidávají čtvrtou branku! Jakub Lev se obtočil okolo brány, Kristan ale dokázal puk vyrazit. Kotouč se nakonec dostal k MIROSLAVU INDRÁKOVI (3+0), který ho napálil do sítě a dal tak na 4:1! Asistence: Jakub Lev (6+5) a Jakub Jeřábek (0+6).
49:18
49:06
Dobrý pokus Jakuba Jeřábka od modré čáry nakonec zamířil nad.
47:48
Následně šli hosté do přečíslení 2 na 1, které střelou z první zakončoval Petr Sýkora, Machovský se ale stačil přesunout a puk vyrazil!
47:40
Obrovská šance Plzně! Ján Sýkora nahrál na Kašpaříka, který bekhendem překonal Kristana, Petr Čáslava ale zabránil na brankové čáře vniknutí puku do branky!
47:18
Nyní ale dopředu vyrazil Jakub Lev, jehož zahákoval Radoslav Tybor (PCE). Dvě minuty pro hostujícího forvarda.
47:03
Pardubice výrazně ožily a jsou v útoku!
46:57
46:39
Pardubice právě vstřelily branku!
Pardubice snižují na rozdíl dvou branek! Na modré čáře dostal nabito PETR ČÁSLAVA (4+4), který s přispěním teče překonal Machovského! Asistence: Tomáš Zohorna (5+5) a Petr Sýkora (12+5).
46:30
Teď už se dostal puk do útočného pásma hostů, Petr Sýkora pálil ale vedle.
46:17
A Škodovka dlouho držela puk za brankou Pardubic.
45:48
Plzeň hned po buly vyhodila puk.
45:46
Za hákování putuje za katr Jakub Lev (PLZ). Další přesilovka pro Pardubice.
45:26
Simon se prodral k zakončení, kotouč ale s přispěním Kristanova betonu skončil mimo.
44:45
Radoslav Tybor se pokusil vybruslit do střelecké příležitosti, o puk ho ale velmi dobře obral Mozík.
44:08
Ladislav Havlík nahodil ze středního pásma kotouč do Machovského lapačky. Plzeňský gólman poté pro jistotu přikryl kotouč.
43:35
Indrák zkusil své střelecké štěstí, zamířil ale mimo.
42:34
42:22
Proti pokusu pardubického kapitána Petra Čáslavy vystoupil dobře Ryan Hollweg.
41:57
Dělovou ránu Petra Sýkory zblokoval Balej do ochranné sítě nad brankou.
41:43
Machovský ve své náruči ukryl nahození Tomáše Marcinka ze středního pásma.
41:20
Domácí hokejisté vyhodili puk až ke Kristanovi.
40:53
Radil nahrál na Tybora, který se protlačilt ke střele, Machovský si ale dobře pokryl prostor u levé tyče.
40:34
Radil se snažil uvolnit mezi kruhy ke střele, seknul ho přitom ale Vojtěch Mozík (PLZ), který tak dostává dvě trestné minuty.
40:01
Několik sekund po nich přichází i Pardubičtí. Ti doufají, že dnešní utkání dovedou ještě zvrátit ve svůj prospěch. Nečeká je ale vůbec lehký úkol.
Hokejisté Plzně se trousí z šatny nažhaveni na třetí třetinu.
40 minut je za námi a Plzeň po nich vede 3:0. Třetí branku přidal ve 38. minutě Jakub Lev.

Třetí třetina začne přibližně v 19:11.
40:00
39:54
Kristan musel ještě zasáhnout vyrážečekou proti střele Dominika Simona.
39:32
Pokus Tomáše Zohorny vyrazil Machovský svým betonem.
38:47
Hosté v plném počtu. Zároveň byl odpískán ofsajd Plzně.
38:42
Po střele Jakuba Lva bylo před brankou poměrně přehuštěno, až z toho byl brankář Kristan sražen na zem. Hra tak byla přerušena.
37:53
37:29
Škodovka se dostává do vedení 3:0! A byla to ukázková trefa. Ján Sýkora z rohu nahrál na najíždějícího Kadlece, jenž přesně našel volného JAKUBA LVA (6+4), který propálil Kristana! Asistence: Petr Kadlec (1+7) a Ján Sýkora (7+5).
36:47
Tomáš Zohorna (PCE) je vyloučen na dvě minuty za krosček. Nově nasazený přísnější metr rozhodčích je dnes opravdu hodně znát.
36:37
Machovský si nyní hodně vychutnal zákrok lapačkou proti nejproduktivnějšímu hráči Pardubic – Radoslavovi Tyborovi.
36:27
Gregorcovi vůbec nesedla střela od modré, puk skončil mimo.
36:08
V dobré příležitosti poslal Radoslav Tybor puk mimo!
35:53
Útočný faul Pavla Kašpaříka (PLZ) je potrestán. Dvě minuty za nedovolené bránění.
35:02
34:48
Dobrá střela Aleše Píši od modré byla vyražena do rohu kluziště.
34:26
Johnson ve velmi dobré příležitosti trefil pouze Kristanův beton!
34:22
33:38
Dobrou ránu od modré vyslal Branislav Kubka, nakonec ale zamířila vedle brány.
33:35
A nyní jí dokonce i lapil. Komerční přestávka.
33:25
Svižnou ránu Vojtěcha Mozíka vyrazil Kristan.
33:02
Do úniku se snažil procpat jeden z pardubických hráčů, nedovoleně ho ale zastavil Ján Sýkora (PLZ). Dvě minuty za držení protihráče.
32:34
Hosté se osvobozují a jsou ve čtyřech.
32:22
Za sekání je vyloučen Jan Kolář (PCE). Škodovka bude mít k dispozici 12 sekund přesilovou hru 5 na 3.
31:50
Pardubice vyhazují puk do středního pásma, za svou branku s ním sjel Vojtěch Mozík, který čeká na dostřídání svých spoluhráčů.
31:39
Mozíkova dělovka byla zblokována mimo bránu.
30:59
Za zbytečné (a zřejmě i neslušné) protesty dostal desetiminutový osobní trest Petr Sýkora (PCE).
30:59
Dobrou kombinaci Plzeňanů po přihrávce Lva zakončoval před brankářem Johnson, rána mu ovšem moc nesedla a Kristan tak pokryl kotouč! Následně jsme byli svědk menší rozmíšky hráčů obou celků, nic vážnějšího z toho ale nebylo.
30:34
Indrákův pokus bez problémů chytil Kristan. Po přerušení zbytečně Lva fauloval Karol Korím (PCE), jenž tak inkasuje dvouminutový trest.
30:01
Kubalík objel branku a následně poslal puk mimo.
29:45
Na obou stranách ale sledujeme řadu nepřesností.
29:23
Moc dlouho se tam ale neohřáli. Opět útočí Pardubice.
29:00
Po delší době se dopředu dostávají i plzeňští hráči.
28:24
Domácí v plném počtu. Odpískán byl navíc ofsajd.
28:06
Hollweg vypíchl puk Kristanovi z moci, nakonec se ale kotouč zastavil těsně před brankovou čárou!
28:00
27:48
Gregorcovu přihrávku srazil Miroslav Indrák mimo kluziště, bude se tak vhazovat v útočném pásmu Pardubic.
27:04
Moravčík ve středním pásmu nechtěně přenechal puk Petru Sýkorovi, jeho následnou dělovku Machovský vyrazil betonem.
26:43
Ščotka dostal nabito od Čáslavy, branku ale netrefil.
26:28
Machovský vytáhl dobrý zákrok lapačkou proti střele Petra Čáslavy. Následuje komerční přestávka.
26:24
Ve vlastním oslabení pálil Semorád mimo. O chvíli později sekal Petr Kadlec (PLZ), poměr sil na ledě se tak vyrovná.
26:07
Schleiss si vyměnil puk s Kadlecem, následně poslal puk ale vedle brány!
26:00
Jakub Lev byl zahákován v dobré šanci, Aleš Píša (PCE) tak inkasuje dvě trestné minuty.
25:46
Jan Kolář se neprosadil v útočném pásmu, opět tak vyráží do útoku domácí.
25:02
Dominik Simon si vybruslil do střelecké příležitosti, Kristan ho ale vychytal. A poté zneškodnil i jeho dorážku.
24:49
Schleiss střelou z otočky trefil pouze jednoho z obránců.
24:37
V útočném pásmu Pardubic byl kotouč u mantinelu přidržován tak dlouho a tak mocně, až rozhodčímu došla trpělivost a přerušil hru.
23:55
Zdráhal posílal puk před branku, Machovský si ho svou hokejkou raději přitáhl k sobě a přikryl ho.
23:30
Čáslava od modré čáry vyslal ránu jako z děla, kterou ale Kadlec dokázal svou holí zblokovat do rohu kluziště.
23:14
Mladík Michael Špaček se dostal do samostaného úniku, puk ale poslal do betonu Matěje Machovského!
22:51
Jakub Lev v útočném pásmu tak dlouho kroužil s kotoučem, až o něj přišel.
22:23
Pardubice vyhodily na zakázané uvolnění.
21:55
Gregorc objel branku a vystřelil, Machovský si ale pohlídal prostor u tyče.
21:18
Tybor nahrával na Radila, ten jeho přihrávku ale nedokázal zachytit.
20:51
Indrák ve středním pásmu přenechal puk protihráčům.
20:10
Pletka se v útočném pásmu zmocnil puku, byl ale v těžké pozici a tak nedokázal zakončit dle svých představ.
20:01
Hráči obou týmů přichází na led, nachystáni na zahájení druhého dějství hry.
První třetina nám skončila, Plzeň po ní zaslouženě vede 2:0. Hned po 50 sekundách zápasu se prosadil Nicholas Johnson, druhou branku v 15. minutě přidal Vojtěch Mozík. Pardubice se v úvodním dějství hry prakticky k ničemu nedostaly.

Druhá třetina začne přibližně v 18:18.
20:00
19:41
Po nahození Jeřábka se kotouč do brány pokusil dopravit Indrák, z velkého úhlu ale zamířil nepřesně.
18:54
Střelecký pokus se na své konto připisuje Blaž Gregorc. Machvoský si zase může připsat další zákrok, neboť tuto ránu vyrazil betonem.
18:29
Cetkovský obral o puk Mozíka a dostal se ke střele, s níž měl domácí gólman menší problémy. Nakonec jí ale zlikvidoval.
18:07
17:43
Indrák nahrál před branku na Mozíka, ten se ale nedokázal prosadit!
17:33
Parádní akce v podání Nicholase Johnsona, který si vybruslil až do mezikruží a vystřelil. Ještě lepší byl ale Kristanův semafor, díky kterému chytil puk do své lapačky!
16:59
"Perníkáři" vyhodili puk až za Machovského svatyni.
16:34
Střelu Jána Sýkory ztečoval před brankou stojící Kašpařík do ochranné sítě.
16:07
Na dvě minuty je vyloučen Jiří Cetkovský (PCE) za hákování.
15:39
Nepříliš prudkou střelu Jana Semoráda Machovský bez problémů vyrazil.
14:48
A Plzeň má opět puk na svých holích. Zatím hrají domácí velmi dobré utkání.
14:02
A je to 2:0, Plzeň šest sekund před koncem přesilové hry skóruje! Nabito na volej od Dominika Simona dostal VOJTĚCH MOZÍK (6+7), jenž propálil vše, co mu stálo v cestě! Asistence: Dominik Simon (2+7) a Nicholas Johnson (6+5).
13:04
Lev poslal puk bekhendem mimo.
12:57
Dělovku Jána Sýkory vyrazil Robert Kristan betonem!
12:50
Pletka nahrával před branku na Kašpaříka, který ale mířil vedle brány.
12:34
A opět, tentokráte se mu to podařilo po nepřesném pasu Pletky.
12:10
Čáslava hned po buly odpálil puk.
12:08
První přesilovka pro Plzeň. Za hákování je vyloučen Aleš Píša (PCE). Početní výhoda přijde ale až po komerční přestávce.
11:46
Ján Sýkora nahrál přímo na Lva, ten poslal puk bekhendem do bránícího hráče.
10:53
A další velká šance plzeňského mladíka, tentokráte mířil bekhendem sám před pardubickým brankářem mimo!
10:27
Schleiss se rozjel do útoku a za obranou se zmocnil puku, ten ale poslal přímo do Kristana!
10:03
Pardubice byly pod mírným tlakem a tak kotouč pouze vyhodily do středního pásma, aby mohly vystřídat.
09:05
Ján Sýkora měl problémy se zpracováním puku na modré čáře a tak se do šance nakonec nedostal.
08:01
Jan Starý nahodil puk do útočného pásma a sám si pro něj i dojel, více z toho ale Pardubice nevytěžily.
07:28
06:56
A opět. Zatím domácí celek brání velmi dobře.
06:30
Plzeňští vyhazují puk.
06:05
Střela Zohorny byla zblokována, do protiútoku poté vyrazil Balej s Moravčíkem, plzeňský bek ale zakončit v dobré šanci nedovedl.
05:28
Domácím příznivcům se hodně, ale opravdu hodně nelíbí vyloučení Jakuba Jeřábka (PLZ) za podražení. Nic s tím ale nezmohou.
05:04
Dobrou střelu Jakuba Lva dokázal Kristan vyrazit ramenem.
04:51
Odpískán byl Pardubicím ofsajd.
04:01
03:54
Po střele Marcinka dorážel na brankovišti Tybor, Machovský ho ale vychytal!
03:35
Gregorc napálil odražený kotouč vedle branky!
02:49
A nyní totéž zařídil Branislav Kubka.
02:33
Jeřábek vyhodil puk přes všechny čáry.
02:13
Do Čáslavovy střely vložil svou hůl velmi dobře Hollweg.
02:01
Michal Moravčík (PLZ) vyloučen za podražení.
01:58
Sýkorova střela byla vyražena Machovského betonem.
01:38
Pardubice mají ponechanou výhodu, bude se vylučovat na domácí straně.
00:50
A je z toho první gól! Pletka vyjel s kotoučem před branku a nahrál na Jakuba Jeřábka, jenž krásnou přihrávkou ve výborné pozici našel NICHOLASE JOHNSONA (6+4), který otevřel skóre dnešního utkání již po 50 sekundách! Asistence: Jakub Jeřábek (0+5) a Václav Pletka (4+11).
00:28
Kašpařík s Pletkou velmi dobře vybojovali kotouč za brankou soupeře.
00:01
Ještě dochází k menší úpravě ledu u branky Pardubic, začátek se nám tak trochu zpozdí.
Pavel Kašpařík byl oceněn klubem k příležitosti odehrání 800 utkání v extralize. Tohoto milníku dosáhl v posledním domácím utkání s Libercem.
A nyní následuje příchod aktérů dnešního utkání. Konkrétně tedy hokejistů týmů Plzně a Pardubic!
A po jejich příchodu zní plzeňskou ČEZ Arénou hokejová hymna místního celku.
Na led nyní nastoupili za pískotu několika fanoušků rozhodčí.

HC Škoda Plzeň: Machovský (Polívka) – Jeřábek (A), Kadlec (C), Moravčík, Mozík, Pavlíček, Kubka, Marcel – Pletka, Kašpařík, Johnson – Schleiss, Simon, Indrák – Kubalík, Lev, J. Sýkora – Hollweg, Přikryl, Balej – Beran

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Kristan (Halász) – Čáslava (C), Ščotka, Havlík, Gregorc, Korím, Píša, Zdráhal – Cetkovský, Zohorna, P. Sýkora (A) – Tybor, Marcinko, Radil (A) – Starý, Špaček, Kolář – Semorád, Kaut, Voženílek – Půhoný

Rozhodčí: Polák, Hejduk – Flegl, Polonyi.
Sestava Pardubic je zcela beze změn. Jedinou menší změnou je to, že jako třináctý útočník je dnes Jiří Půhoný. Roli si prohodil (oproti minulému utkání) s Danielem Voženílkem.
V sestavě Plzně registujreme několik změn. Na střídačce bude místo Mensatora brankář Patrik Polívka, v obraně nadále chybí Pulpán a dnes i Boháč. Toho nahradí debutant David Pavlíček, jako sedmý bek je připraven Patrik Marcel, který včera oslavil nejen vítězství juniorky nad Jihlavou, ale i narozeniny.
V útoku opět chybí kapitán Ondřej Kratěna, kapitánské céčko tedy bude mít Petr Kadlec.
Vzájemné utkání
To se hrálo v rámci 12. kola v Pardubicích. Domácí šli do vedení už ve druhé minutě po gólu Havlíka, poté ale vyrovnal Dvořák. Endál ve 38. minutě posla Pardubické znovu do vedení, na to ale dokázal v 51. minutě navázat Tomáš Sýkora. Ani to ale nestačilo, Pardubice totiž 73 sekund před koncem zásluhou Petra Sýkory získaly vedení 3:2, které už neztratily.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 3:2 HC Škoda Plzeň
2. Havlík (Nahodil, Benák), 38. Endál (Ščotka), 59. P. Sýkora (Tybor) – 18. Dvořák (Johnson, T. Sýkora), 51. T. Sýkora (Dvořák)
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice
V tabulce je pardubický celek na šestém místě. Má celkem o čtyři body více než jejich dnešní soupeř, ale zato mají utkání k dobru.

Momentálně jsou Pardubičtí v krizi. Z posledních šesti utkání dokázali zvítězit pouze jednou, dnes tedy budou usilovat o prolomení této černé série.

Naposledy hráli "perníkáři" na ledě pražské Sparty. V utkání sice inkasovali jako první, v 11. minutě ale zásluhou Ščotky vyrovnali. Následně Sparťané odskočili do dvoubrankového vedení, snížit ale dokázal mladík Špaček. V 54. minutě dal na 4:2 domácí Buchtele, na což už hosté odpovědět nedokázali a z Prahy tak odjeli s prázdnou.

Nejproduktivnějším hráčem je útočník Radoslav Tybor. Ten se letos ve 21 odehraných zápasech prosadil 9krát, na 16 gólů poté ještě přihrál. Nejproduktivnějším obráncem týmu je Václav Benák (3+9), kterého dobře znají plzeňští fanoušci – odehrál zde totiž několik sezon.

Brankářskou jedničkou je Robert Kristan. 31letý Slovinec si letos zachytal v 18 utkáních a má úspěšnost zákroků 91,82%. Jeho náhradník Tomáš Halász chytal zatím pouze ve čtyřech zápasech, během nichž inkasoval 13 branek – úspěšnost zákroků má 87,85%.
HC Škoda Plzeň
Plzeňané se nachází na osmém místě tabulky. Na svém kontě zatím mají 32 bodů a skóre 59:57.

Škodováci zažívají nyní dobrou sérii. Již třikrát za sebou nenašli přemožitele a zdá se, že už se z nejhoršího dostali. Dnes to ale budou muset potvrdit.

V posledním utkání hrála Plzeň na ledě Olomouce. Po brankách Kadlece a Mozíka se sice dostala do dvoubrankového vedení, ale to posléze ztratila. O vyrovnání se v 57. minutě ale postaral Indrák a utkání dospělo až do prodloužení. V něm po necelé minutě rozhodl mladý obránce Michal Moravčík.

Produktivitě klubu vévodí kapitán Ondřej Kratěna. Ten dokázal ve 21 odehraných zápasech posbírat celkem 15 bodů za šest gólů a devět přihrávek. Nejproduktivnějším obráncem je Vojtěch Mozík (5+7).

Plzeň se může opírat o dobrou brankářskou dvojici. Matěj Machovský má z 20 utkání úspěšnost zásahů 91,3%, Lukáš Mensator, který chytal celkem v šesti zápasech, má 93,75%.
Dnes je na programu 25. kolo hokejové Tipsport extraligy. My budeme sledovat utkání mezi HC Škoda Plzeň a HC ČSOB Pojišťovna Pardubice.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.