Pro dnešek se s vámi loučím a přeji krásný zbytek sobotního večera.
Československá stopa
Jakub Sedláček (RIG) 100% úspěšnost, 0 obdrž. gólů
Marcel Hossa (RIG) 0+1
Dinamo Riga porazila Novokuzněck 1:0. Jediná branka rozhodla o osudu zápasu. Hvězdami zápasu jsou oba brankáři, kteří za pustili jen jednu branku. Rozhodl tedy gól z 25. minuty u kterého hrála velikou roli štěstěna.
60:00
59:58
Mikelis Redlihs měl ještě na levé straně velikou příležitost, ale trefil jen Sorokina. Mrzet ho to ale nemusí!
59:42
Novokuzněck to dnes už asi nestihne.
59:32
58:51
Domácí přežili pětiminutové oslabení, které ale bylo zkráceno trestem Plotnikova.
58:51
58:41
Lotyšům se píská ofsajd.
57:42
Hodně tvrdá rána z hokejky Genowaye, která Sorokinovi nadělala velký problém, ale nakonec to hosté přežili. Stále je to o jednu branku.
57:32
Plotnikov (NOV) dělá obrovskou chybu a zbytečně seká jednoho z obránců Dinama. Hraje se 4 na 4.
57:05
Sedláček nyní předvedl důležitý zákrok. V ten moment byl odvolán Sorokin. Hraje se 6 na 4.
56:40
Jurčina nyní osvobozuje Dinamo.
56:10
Polovina přesilovky je pryč a hosté stále nic nevymysleli.
55:50
Hosté hledají způsob jak překonat Sedláčka.
53:51
Chakimovo problémy s výstrojí jsou vyřešeny změnou brankáře. Sorokin dochytá zápas.
53:51
Romanov byl zasažen do tváře, což si odpyká Skvorcovs trestem na pět minut a do konce utkání. Výrazná přesilovka pro hosty. Trest odpykává Bukarts.
53:05
A Chakimov je již připraven. Pokračujeme.
53:05
Nyní můžeme počítat s menší pauzou. Chakimov má něco s betonem.
52:43
Přes hradbu těl nevystřelil ani Darzinš.
52:10
Milan Jurčina osvobozoval domácí celek vyhozením.
51:42
Ve třetí třetině nesledujeme nějak ofenzivní hru. Riga se snaží bránit výsledek a Novokuzněck zoufale tlačí.
50:48
Jakub Sedláček se nyní musel činit. Roztáhl se po brankovišti a puk chytil.
48:33
Chakimov nyní zahrál na nervy svým spoluhráčům, když vyjel za branku a nahrál protihráčům. Vše nakonec dopadlo dobře pro Novokuzněck.
47:31
Další nepříliš povedená střela. Autorem Zotov.
47:11
Vše ukončil Sedláček, který chytil nahození za branku.
46:54
Novokuzněck kombinuje v útočné třetině.
45:55
45:27
Nyní to ani nevypadá, že Riga hraje v oslabení.
44:30
Lotyši se zatím skvěle brání. Již podruhé vyhazují.
43:55
Přesilovka pro hosty. Vyloučen je Cibulskis.
41:55
Bičevškis měl před brankou tři pokusy a ani jeden nebyl úspěšný!
41:24
Nepovedená přihrávka = Icing domácích.
40:40
Meija se nacpal do brankoviště, ale neuspěl.
40:01
Hráči se pomalu shromažďují na ledě, třetí třetina brzy začne.
Druhá třetina byla již o něco zajímavější! Ve 25. minutě se domácí ujali vedení. K vidění byli i šance a tak se máme ve třetí třetině na co těšit!
Poslední část hry začne v cca. 17:41
40:00
39:59
Hosté měli velmi zajímavé šance, ale v braná stojí skvělá Sedláček!
38:35
Hosté si zahrají přesilovku! Vyloučen je Hossa.
38:10
Ale nyní předvedl krásnou parádičku jeden z hostujicích hráčů! Ten si najížděl před branku z pravé strany a otočkou zvanou "Spin-O-Rama" zakončil jen do betonů Sedláčka.
36:57
A když už vidíme zajímavou kombinaci, tak se vždy o to pokouší domácí celek. Hosté si vůbec nerozumějí.
36:15
Tempo upadá a vypadá to, jako by se oba týmy těšily do kabiny.
33:45
Domácí opět vyslali nebezpečnou ránu, Chakimov je ale stále v pozoru.
32:54
Tlak domácích stále pokračuje.
31:59
Meija dával puk do výborné střelecké pozice na Saulietise! Puk si ovšem dal moc dopředu a Chakimov jej stihl vychytat!
30:25
Riga se hodně drží v útočném pásmu a kombinuje. Nyní je zastavil faul na jednoho z hráčů.
28:05
První třetina byla poznávací, nyní se hraje naostro!
26:57
Linus Videll projel středem a dostal se do skvělé střelecké pozice, naštěstí pro hosty netrefil ani branku.
26:25
Nebezpenčně se řítil na Sedláčka Plotnikov. Před střelou ho ale spíše bojovým zákrokem sundal jeden z domácích obránců.
25:39
Krásnou akci nyní předvedl Bičevškis! Z pravé strany si puk hodil do středu a vyslal tvrdou ránu na Chakimova. Ten byl připraven!
24:46
Riga právě vstřelila branku!
Domácí se nakonec v přesilové hře ujímají vedení! Kyle Wilson vyjel zpoza branky a přes brankoviště poslal puk na MIKSE INDRAŠISE, který po odrazu od hráče i brankáře dává gól!
Asistence: Kyle Wilson, Marcel Hossa
22:54
Alexander Romanov (NOV) vyloučen za držení.
21:37
Hodně nepřesností v rozehrávce obou týmů.
20:18
Hned na začátku druhé třetiny prověřil Sedláčka tvrdou ranou Gavrilyčev.
20:01
Vše je připraveno pro druhou třetinu.
První třetina nenabídla nějak pohledný hokej. První třetina byla spíše "oťukávající" a viděli jsme hodně vyloučených hráčů.
Druhá třetina začne v cca. 16:51.
20:00
19:00
Hraje se poslední minuta hry v první třetině.
18:15
James O'Brien nahodil puk z pravé strany na branku a Sedláček jej musel podržet a přerušit hru.
17:02
Skladničenko se z pravé strany cpal před Sedláčka. Obránci Rigy ho správně a čistě zablokovali a puk čistě odebrali.
16:36
15:50
Krišjanis Redlihs vystřelil a Skvorcovs dělal Chakimovi kličku, ale ten si pohlídal jeho pokus!
14:35
Malinovskij (NOV) dostává dvě minuty za hákování.
14:20
Krišjanis Redlihs dostával krásnou přihrávku před bránu a i díky háčku Malinovskije neproměnil tuto šanci.
14:00
Ryan Stoa (NOV) hodně nesportovně srazil Jakuba Sedláčka a dostává dvě minuty. Spolu s ním je potrestán i Jakub Sedláček za simulování.
13:04
12:40
Dva hráči Novokuzněcku vyvezli puk a ušetřili cenné vteřiny.
11:45
Nejdříve před brankou tečoval puk mimo Mikelis Redlihs, poté vedle střílel jmenovec, Krišjanis Redlihs.
11:04
Vadim Mitrjakov (NOV) vyloučen za faul kolenem.
10:47
Po pravé straně to zkusil Kosourov, ale vybruslil ho jeden z obránců a jeho bekhendovým pokus skončil v lapačce Sedláčka.
08:51
07:57
Nyní byl ovšem před Chakimovem Darzinš, ale nepovedlo se mu ideálně zakončit.
07:50
Domácí kombinují, ale i jim chybí střelba.
06:51
Cade Fairchild (NOV) vyloučen za podražení.
06:02
Sledujeme opatrný hokej.
04:25
Do útoku se vydali i domácí. Chakimov pozorný.
03:55
Novokuzněck slušně kombinoval, všemu ale scházela střela.
03:50
Omlouváme se za technické potíže, snad bude brzy vše v pořádku. Zatím vám přineseme alespoň změny stavu.
00:01
Zatímco Novokuzněck je už připravený na modré čáře, domácí Dinamo vjíždí na led za bouřlivého potlesku.

Dinamo Riga: Sedláček – Redlihs, Cibulskis, Genoway, Jurčina, Pujacs, Jerofejevs – Darzinš, Videll, Redlihs – Hossa, Wilson, Indrašis – Bukarts, Džerinš, Meija – Saulietis, Bičevškis, Skvorcovs

Metallurg Novokuzněck: Chakimov – Fairchild, Skutar, Zotov, Kuklev, Kanarskij, Kamalov, Bělochvostikov, Gavrilyčev – Stoa, Malcev, O'Brien – Komaristyj, Malinovskij, Galimov – Plotnikov, Garifullin, Skladničenko – Kosourov, Mitrjakov, Romanov

Rozhodčí: Gusev, Kulakov – Menšik, Mateyev.
Nejlepší střelci - Marcel Hossa a Laurins Darzinš (oba 7 branek) – Ansel Galimov (11 branek)

Nejlepší nahrávači - Lunis Videll (13 asistencí) – James O'Brien (10 asistencí)

Nejtrestanější hráči - Milan Jurčina (30 TM) – Michail Kuklev (40 TM)
Dnes se proti sobě utkají dva celky, které mají jedno společné. Oba jsou ve svých konferencích na jedenáctém místě. Lotyši mají ovšem o devět bodů více, než jejich dnešní soupeř.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.