SESTŘIH: 29. kolo extraligy, HC Sparta Praha - Mladá Boleslav 4:1

Sparta dnešní utkání zvládla bez komplikací, outsidera z Mladé Boleslavi porazila hladce 4:1. Dvěma góly se prezentoval Jan Buchtele. Hosté se prosadili až ve třetí třetině, a to už za rozhodnutého stavu. Nejlepším hráčem hostů je vyhlášen Lukáš Pabiška, za domácí pak Petr Kumstát. Děkujeme za sledování dnešního onlajnu a těšíme se v příštím kole.
60:00
59:12
Jeden z posledních sparťanských pokusů vyslal na Růžičku Buchtele.
57:59
Kumstát teď mířil na delší tyč. Bylo to vedle, šance na "bůra" se domácím vzdaluje s rychle ubíhajícím časem.
57:25
Další sparťanskou ofenzivu zastavuje brankář Růžička, který si nechává puk v lapačce.
56:03
Spartu inkasovaná branka vytrhla z letargie, nyní měli dobrou šanci Sabolič s Buchtelem.
54:23
Réway na druhé straně střílenou přihrávkou hledal Rolinka před brankou, ten puk tečuje mimo.
52:52
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Co se nepovedlo Vrbatovi, se povedlo už v jednoduché přesilovce MILANU MIKULÍKOVI, který u levé tyčky zakončil nahoru. Asistence: David Vrbata, Tomáš Klimenta.
52:42
Vrbata měl na hokejce velkou šanci, o centimetry přestřelil bránu!
Jan Buchtele si jde přisednout k Ďalogovi, rozhodčí mu pískli faul v útočném pásmu – sekání.
50:33
Mladá Boleslav teď bude mít šanci snížit, Marek Ďaloga oslabí svůj tým na dvě minuty za držení protihráče.
48:29
Sparta už opravdu nemá kam spěchat, domácím stačí vyhazovat puky a čekat na chyby.
47:03
Sparta právě vstřelila branku!
Už je to 4:0. PETR KUMSTÁT se zbavil dvou obránců a svůj únik zakončil střelou do bekendu. Bez asistence.
46:30
Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách. Ze Sparty je potrestán Buchtele za nedovolené bránění.
46:09
A byl to Kotala, kdo si jde sednout na trestnou lavici za hru vysokou holí.
46:00
Nyní se ke střele dostal Jakub Kotala, puk skončil jen na zadním mantinelu.
45:30
Hosté jsou na puku, nedaří se jim ale prosadit přes střední pásmo.
43:49
Eminger nenápadně nahazoval na bránu, Růžička vyráží.
43:00
Novotný klepe o led, Sparta tuhle přesilovku moc přesvědčivě nezahrála. Na druhou stranu nemá při vedení 3:0 kam spěchat.
41:00
Boleslav jde opět do čtyř, dalším vyloučeným je Trončinský za faul loktem.
40:01
40:00
Boris Žabka už si dnes nezahraje, cestou do kabin nadával rozhodčím. Dostal nejdřív desetiminutový trest, za další protesty pak trest do konce utkání.
Sparta zatím neomylně kráčí za vítězstvím v dnešním zápase. Jan Buchtele se prosadil i ve druhé třetině a domácí můžou v poslední dvacetiminutovce bránit pohodlný tříbrankový náskok. Ani několik přesilovek naopak nestačilo Mladé Boleslavi ke skórování. Třetí třetina začne zhruba ve 20:14.
40:00
39:50
Druhá sparťanská pětka ještě stihla zabojovat v útoku, je z toho další faul Borise Žabky. Tentokrát za podražení.
38:50
Pacovský teď v úniku dva na jednoho nabídl gólovku Látalovi, ten střílí mimo!
37:18
Kombinace Výborného s Pabiškou vyšla naprázdno, finální přihrávka nenašla adresáta.
36:22
Zákrok Michala Barinky u mantinelu posoudili rozhodčí jako nedovolené bránění, BK Mladá Boleslav má další početní výhodu.
35:33
Buchtele teď mohl ujet sám, Čermák mu na modré čáře vypíchl puk.
35:02
Domácí drží pohodlné vedení a nikam nespěchají, což se nejspíš projevilo na uplynulé přesilovce. Hosté se ubránili bez problémů.
33:00
Série vyloučení pokračuje, na trestné je opět hráč hostí, konkrétně bývalý sparťan Dominik Pacovský. Verdikt zní: zdržování hry.
31:50
Lukáš Pabiška teď zkoušel dorážet před brankovištěm, domácí defenziva mu ale nedala dost prostoru ohrozit Novotného.
30:47
Střítezský teď střílel těsně mimo. To byla dobrá šance na snížení .
30:28
Početní výhodu nyní budou mít hosté, Jana Buchteleho vylučují rozhodčí na dvě minuty za sekání.
29:28
Mladá Boleslav nepříjemnou situaci zvládla, po dvojnásobném oslabení přežila i krátký zbytek jednoduché sparťanské početní výhody.
28:19
Spartě se zatím nedaří vyšachovat trojici bránících hráčů, navíc je nyní po vlastní chybě zastavil ofsajd.
27:20
Bude se hrát 83 vteřin 5 na 3! David Výborný je vyloučen za hákování!
26:43
Luka Vidmar už také dnes na trestné lavici jednou seděl, nyní jde pykat na dvě minuty za sekání.
26:05
Vhazování na straně hostů, kterým za dosavadních víc než 25 minut zápasu nepodařilo vypracovat si pořádnou šanci.
24:44
Sparta potvrdila svou nadvládu v dnešním zápase. Také třetí branka jde na vrub boleslavské obrany, která opět svého brankáře nechala na holičkách.
22:26
Využitá přesilovka. Lukáš Pech nahrál od pravého mantinelu před brankoviště na nikým nehlídaného JANA BUCHTELEHO, který svým druhým gólem v dnešním utkání snadno zvyšuje na 3:0. Asistence: Lukáš Pech, Michal Barinka.
21:34
Sparta bude mít další přesilovku, podruhé v tomto zápase jde na trestnou Boris Žabka za nedovolené bránění.
21:08
Kumstát nyní prostřelil z pravého kruhu Růžičku! Puk za zády boleslavského brankáře doklouzal ven kolem levé tyče.
20:01
Sparta v první třetině potvrdila roli favorita, dala dva pěkné slepené góly a má utkání pod kontrolou. Skóre otevřel Jan Buchtele snadnou dorážkou, krátce po něm se prosadil efektní otočkou Lukáš Cingel. Druhá třetina začne zhruba v 19:22.
20:00
18:59
Hosty nyní připravily o šance nepřesné přihrávky, sami se vyšachovali z útočné třetiny.
18:22
Sparta nyní vybojovala vhazování v útočném pásmu.
17:26
Sparta se krátce před první přestávkou jde také bránít. Martin Réway jde ven za sekání.
17:09
Čermák nyní vystihl Hlinkův pokus o přihrávku před bránu a Boleslavští tohle oslabení zvládnou.
16:34
Růžička drží puk a přerušuje hru.
16:10
Bruslaři se zatím brání úspěšně. Trončinský nyní bojuje u mantinelu o puk s Klimkem.
15:12
Hosté jdou opět na dvě minuty do čtyř, Luka Vidmar fauloval loktem.
14:37
Hlinka nahodil puk o zadní mantinel a Sparta se pokouší založit útok, tentokrát neúspěšně.
14:10
Filip Novotný nyní přerušuje hru po drobném závaru Mladé Boleslavi.
10:58
A právě Žabka z BK Mladá Boleslav nyní dostává dvouminutový trest za sekání.
10:44
Sparťanští obránci nyní zpracovávají Žabku u sparťanské brány, početní výhoda hostů co nevidět skončí.
09:38
Založení útoku zatím zelenobílému týmu nevychází.
08:54
Hosté teď na chvíli obsadila útočné pásmo, kde si žádnou šanci nevypracovali. Vybojovali ale aspoň dvouminutovou přesilovku, Adam Polášek si jde sednout za hákování.
07:55
Nyní na druhé straně nebezpečně vypálil obránce Vidmar, který dostal na modrou přihrávku zpoza brány. Novotný vyráží betonem do rohu.
06:11
Trenéři Mladé Boleslavi reagují výměnou gólmana, místo Ritticha jde chytat Martin Růžička.
06:11
LUKÁŠ CINGEL, který zůstal úplně osamocen před Rittichem, dostal přihrávku od Petra Kumstáta a efektním gólem z otočky zvyšuje na 2:0. Asistence: Petr Kumstát.
05:58
Sparta je od začátku zápasu aktivnější, nyní se ovšem bude vhazovat v obranném pásmu domácích.
04:33
Nyní už to Spartě vyšlo. Střelu Roberta Saboliče Rittich vyrazil jen před sebe. V prostoru před brankovištěm se pak prosadil JAN BUCHTELE dorážkou mezi nohy gólmana hostů. Asistence: Robert Sabolič, Adam Polášek.
03:03
Kumstát nyní trefil Rittichovu vyrážečku a Ďaloga nebezpečně dorážel. Boleslavský gólman ale zatím bezchybný.
02:43
Hlinka se nyní neprobil přes střední pásmo a Sparta zakládá útok znovu.
02:03
Trončinský vyvezl puk a nabídl spoluhráči přihrávku, ten z ostrého úhlu po zemi vystřelil na Novotného.
00:50
První šanci zápasu měl sparťan Klimek, který se před brankovištěm málem dostal k dorážce.Rittich puk vyrazil.
00:01
Teď už je ale na řadě hokej, na buly se staví Vrbata a Hlinka.
Dnešní zápas je věnován Pavlu Richterovi, který nedávno oslavil kulaté 60. narozeniny. Padesátku pak slaví generální manažer domácího klubu Petr Bříza.
Hosté už jsou na ledě, nyní slavnostně z Brány borců vyjíždí tým Sparty.
Spartě se letos daří, čemuž odpovídá třetí příčka extraligové tabulky. Hned třináct holešovických hráčů posbíralo alespoň deset bodů, z toho tři z nich jsou obránci. Poněkud překvapivě vozí Pražané více bodů z venkovních zápasů, na soupeřových kluzištích ukořistili sedmadvacet bodů, kdežto před domácím publikem jenom čtyřiadvacet. Domácí utkání Sparty navštěvuje přibližně 5400 diváků na zápas, což je třetí největší počet ze všech týmů, lépe jsou na tom pouze Pardubice a brněnská Kometa. Aspektem hry, jenž zdobí výkony Pražanů, jsou přesilové hry. Pětatřicet branek a úspěšnost 22,15 % řadí svěřence trenéra Jandače na druhé místo za Litvínov.
Bruslařský klub je poslední dobou jako na houpačce. Sérii pěti porážek odstartoval domácí neúspěch se Spartou (3:6). Následně ovšem Mladá Boleslav uspěla ve čtyřech zápasech za sebou a zdálo se, že blýská na lepší časy. Opak byl pravdou. Středočeši v posledních čtyřech zápasech získali pouze jeden bod.

Vinu na špatném umístění nese tragická domácí bilance Mladé Boleslavi. Středočeši doma vybojovali pouze dvanáct bodů a jsou nejhorším týmem soutěže. Venku se jim daří mnohem lépe, jelikož tam získali dvojnásobek domácích bodů a jsou čtvrtým nejlepším celkem na ledě soupeřů.
V utkání 29. kola hokejové extraligy na sebe narazí dva týmy z rozdílných pater tabulky, HC Sparta Praha a BK Mladá Boleslav.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.