SESTŘIH: 30. kolo extraligy, Zlín - Liberec 2:1

Poslední utkání před Vánocemi mezi Zlínem a Liberce je u konce. Lepší start do utkání měli hosté z Liberce, ale Berani je postupně dotáhli a přetavili vedení na svoji stranu. Nejprve srovnal obránce Marušák a do vedení poslal žlutomodré útočník Ondráček. Tygři ještě zkoušeli v závěru power-play, ale ani to jim nepomohlo. Budeme se na vás těšit opět po vánočních svátcích. Hezký zbytek neděle.
60:00
59:40
Zlín je na kotouči a stále se hraje v útočné třetině domácích.
59:10
Čajánkovu střelu do prázdné branky zblokoval jeden z obránců Liberce.
58:40
Zlínu se povedlo vyhodit kotouč do bezpečí a Liberec musí znovu začít od vlastní branky.
58:31
Tygři to zkusí bez brankáře, vhazuje se před brankou Štůraly.
58:31
Hlavní kouč Liberce si vyžádal oddechový čas. Je tu poslední porada, moc času už Liberci na vyrovnání nezbývá.
58:17
Jedovatá střela jednoho z libereckých jen těsně minula horní část zlínské klece.
57:29
Duel Beranů proti Tygrům sleduje celkem 4 951 diváků.
56:17
Tygři cítí, že se blíží závěr zápasu a pokouší se o vyrovnání.
55:11
Kotvan je zpátky na ledě, Zlín je v plném počtu.
54:39
Až teď se Zlínu podařilo vyhodit kotouč do bezpečí.
53:50
Zlínu se nedaří vyhodit kotouč do bezpečí. Tygři opět kombinují.
53:34
Liberecká pětice si neustále přihrává a schází tomu střelba od modré.
53:01
Oldrich Kotvan (ZLN) 2 minuty za sekání.
51:17
Zlínští mají momentálně problém vyvést kotouč z vlastního pásma.
50:51
Oba aktéři vyfasovali dvě minutky za hrubost. Pavel Sedláček (ZLN) – Lukáš Derner (LIB)
50:38
Lašák úspěšně kryje do lapačky střelu Kubiše. Posléze se do sebe pustili Derner s Pavlem Sedláčkem a bude se vylučovat.
50:13
Berani vyhazují kotouč na icing. Vhazovat se bude po levé ruce Štůraly.
49:10
Hraje se dlouho bez přerušení, brankář Štůrala si kotouč již delší dobu neosahal.
47:34
Zlínští se opět vydávají do útoku, Liberec se v posledních minutách spíše brání.
46:40
Zlínští okupují branku Lašáka, který si dnes na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemůže.
46:18
Vhazuje se v obranné třetině Zlína.
45:34
Šťastný vybídl do šance Okála, jehož střela se otřela o horní tyčku liberecké klece.
45:01
Liberec přečkal tohle oslabení bez inkasované branky a Šimek může zpátky na hrací plochu.
44:05
Vampola zabojoval a v oslabení se mu podařilo ohrozit zlínského brankáře.
43:45
Tygři vybojovali puk a osvobozují se při hře ve čtyřech.
43:23
Marušák měl nabito, ale střelu si rozmyslel a následně puk ztratil Leška.
42:58
Jeden ze zlínských byl v šanci faulován a je tu další početní výhoda pro žlutomodré. Radim Šimek (LIB) 2 minuty za hákování.
41:27
Zlínští ujížděli sami dva na Lašáka. Kubiš přihrál na opačné křídlo Říčkovi, ale nahrávka byla nepřesná a Říčka ji nedokázal zpracovat.
40:33
Tygři se dokázali ubránit při vyloučení Vitáska a jsou kompletní.
40:01
Druhá třetina je u konce a Zlín otočil nepříznivý stav utkání a dokonce se dostal do těsného vedení. Uvidíme co nám přinese poslední třetina, která začne cca v 17:16.
40:00
39:26
Veselý z otočky neuspěl, Žižka ale zachytil puk a Zlín je stále v útočném pásmu.
38:33
Sedláček z otočky ohrozil Lašáka a byl navíc faulován. Za nedovolené bránění si odpyká dvě minuty Tomáš Vitásek (LIB)
38:02
Štůrala úspěšně kryje nahození Dernera a bude se vhazovat před zlínskou brankou.
37:45
Gřegořek se vrací zpátky na led, Tygři jsou v plném počtu.
37:12
Žižka vybídl do úniku Jiřího Ondráčka, který ale na prudkou přihrávku od zlínského obránce nedosáhl. Tygři opět vyhazují.
36:40
Berani ohrozili v přesilovce branku Lašáka, ale brankář Tygrů rychle rozehrál a hosté se osvobozují.
35:44
Petr Gřegořek (LIB) obdržel 2 minutky za držení protihráče.
34:43
Matějíček na svůj další trest za sebou a Zlín je kompletní.
34:29
Zlínští vyhazují kotouč do bezpečí a jejich oslabení se blíží ke konci.
33:48
Štůrala si poradil i s prudším nahozením obránce Gřegořka.
33:40
Dravý průnik předvedl Koba Jass. Zakončení lotyšského útočníka ztroskotalo na dobrém zákroku zlínského brankáře.
33:18
Zlínu se povedlo vyhrát vhazování a rychle kotouč vyhodit do bezpečí.
32:43
Dnes nejčastějí vylučovaný hráč na straně domácích Martin Matějíček (ZLN) opět za katrem. Tentokrát to budou dvě minutky za sekání.
32:19
Marušák vybojoval kotouč a domácí pětice míří do útočného pásma.
31:24
Jedovatou střelu Bedřicha Köhlera stačil brankář Lašák vytěsnit do bezpečí. Tygři se musí bránit menšímu tlaku Zlína.
30:54
Štůrala úspěšně zasahuje proti střele jednoho z libereckých hokejistů a bude se vhazovat v obranné třetině Zlína.
30:08
Hraje se delší čas bez přerušení, ale oba celky v těchto minutách ztroskotávají na své rozehrávce.
28:42
Pavel Sedláček se protlačil ke střele, kterou mu Lašák se štěstím vyrazil do bezpečných prostor.
28:18
Zatímco v úvodní dvacetiminutovce byli lepším týmem hosté, tak teď je to právě naopak. Brankář Lašák má mnohem více práce.
27:35
Lehčí Okálovo nahození raději brankář Lašák podržel ve výstroji.
26:19
Zlín právě vstřelil branku!
Žlutomodří využívají i tuhle přesilovou hru a přetahují vedení na svoji stranu. Říčkovu střelu vyrazil Lašák přímo před JIŘÍHO ONDRÁČKA, který rychlou střelou z otočky překonává slovenského brankáře. Asistence: Robert Říčka, Petr Leška.
26:15
Lašák neudržel Okálovu střelu a Žižka mohl dorážet. Dorážku zlínského obránce ale vytěsnil jeden z obránců do středního pásma.
25:40
Veselý se vrací na led a přesilovku hrají domácí.
25:05
Petr Gřegořek (LIB) obdržel dvě minutky za sevření kotouče.
24:38
Šimkova ostrá střela byla nepřesná a Štůrala zasahovat nemusel.
24:20
Tygři jsou kompletní a nyní jim začíná přesilová hra pěti proti čtyřem.
23:33
Ondřej Veselý (ZLN) obdržel dvouminutový trest za podražení.
22:40
Kotvanova střela zápěstím branku netrefila, ale Berani stále kombinují v útočném pásmu.
22:20
Ševci hrají přesilovou hru pěti proti třem.
22:18
Ve druhé třetině se vylučuje jako na běžícím páse. Petr Jelínek (LIB) vyfasoval dvě minutky za hru vysokou holí.
22:07
Berani srovnávají stav zápasu v přesilové hře! Nevydařená střela JIŘÍHO MARUŠÁKA byla ztečovaná obráncem Liberce mezi Lašákovy betony. Bez asistence.
21:46
Zlínští budou hrát přesilovou hru čtyři na tři. Tomáš Urban (LIB) vyfasoval dvě minuty za držení.
21:23
Tygři hráli chvíli v šesti a budou za to pykat. Trest za lavičku hostí odsedí Martin Bartek (LIB)
20:45
Tygrům se ale tahle přesilovka moc nedaří, hosté si nejsou schopni přihrát.
20:20
Tygři začnou i druhou třetinu v přesile. Martin Matějíček (ZLN) 2 minuty hákování.
20:01
Dvacet minut dnešního duelu je za námi a Tygři si do kabin odnesou zasloužené těsné vedení 1:0. Liberec byl ve všech ohledech v první třetině lepším celkem a ke vstřelení vedoucí branky jim stačilo hodně málo. Zlín dnes působí opatrným dojmem a žlutomodrým se vůbec nedaří přesilové hry.
20:00
19:15
Je tu poslední minutka první dvacetiminutovky a následuje buly před Lašákem.
18:43
Marušákovi to dnes střílí, ale chtělo by to více seštělovat míření. Zatím všechny pokusy zlínského obránce mířily všude kromě liberecké branky.
18:20
Tygři se v pohodě dokázali ubránit a jsou zase v plném počtu.
17:48
Beranům se ani tato přesilovka nedaří.
17:17
Marušákova tvrdá střela neprošla přes dobře blokující obránce Liberce a Tygři navíc vyhazují puk do bezpečí.
16:41
Marušák už stačil na Lašáka dvakrát vystřelit, ale Lašák ani jednou zasahovat nemusel.
16:19
Rychlého Jakuba Svobodu musel zastavit až za cenu faulu Jan Výtisk (LIB) a ševce čeká přesilová hra. Diváci si přejí před odchodem do šaten srovnat stav zápasu.
15:19
Zlínští se zmocnili kotouče a míří do útoku.
14:40
Liberec kombinuje před Štůralou a spíše to vypadá, že hosté hrají v přesile.
14:12
Branko Radivojevič (LIB) vyfasoval také desetiminutový osobní trest.
14:12
Pavel Kubiš (ZLN) vyfasoval desetiminutový osobní trest za nesportovní chování.
13:55
Liberecký Vlach si může oddychnout, protože Zlín jeho čtyřminutové vyloučení potrestat nedokázal a Tygři jsou v plné síle.
13:04
Divákům se podle jejich projevu přesilovka domácích příliš nelíbí. Berani v ní zatím ještě nic nepředvedli.
12:29
Zlínu se v těchto minutách nedaří příliš kombinovat, protože Tygři aktivně napadají a Zlínu to hodně ztěžují.
11:43
Žižka našel v mezikruží Roberta Říčku, který dělovkou z první ohrozil Lašáka a zároveň přerušil hru.
11:24
Žižkovu tvrdou střelu Lašák srazil před Říčku a Berani pokračují v kombinaci.
10:40
Veselý neudržel puk u mantinelu a Výtisk posílá puk do bezpečí.
10:25
Tygrům se ale povedlo během krátké doby hned dvakrát vyhodit kotouč před Štůralu.
9:55
Berani si svojí aktivitou v útočném pásmu vynutili přesilovou hru, která bude trvat minimálně čtyři minuty. Jaroslav Vlach (LIB) vyfasoval hned dva tresty.
9:19
Zlín se snaží vymyslet nějakou zajímavou akci, ale Tygři se pečlivě brání a domácím toho moc nepovolují.
8:40
Beranům byl při přechodu do útočného pásma odpískán ofsajd. Po komerční přestávce se bude vhazovat ve středním pásmu.
8:24
Kotvan si odseděl svůj trest a domácí celek je kompletní.
8:08
Beranům se opět povedlo vyhodit a jejich oslabení se pomalinku blíží ke konci.
7:32
Zlínu se až teď povedlo vyhodit kotouč do útočného pásma.
7:17
Liberec pokračuje v přesilové hře pěti proti čtyřem a hosté jsou v přesilovce hodně aktivní.
6:29
Liberec právě vstřelil branku!
Tygři velice rychle využivají dvojnásobnou přesilovou hru. PETR VAMPOLA nachytal zlínského brankáře na švestkách, když propustil mezi betony prudší střelu z ostrého úhlu právě z hokejky libereckého útočníka. Asistence: Martin Bartek.
6:19
Liberec si zahraje přesilovou hru pět na tři, která bude trvat přesně minutu a 19 vteřin. Oldrich Kotvan (ZLN) obdržel dvouminutový trest za zdržování hry.
5:52
Urbancovi se nepodařilo vyhodit kotouč pryč z vlastního pásma a hosté opět přebírají kotouč a rozjíždí kombinaci.
5:38
Tygři si vynutili první přesilovou hru. Za katr už putuje Martin Matějíček (ZLN) 2 minuty za podražení.
5:16
Výtisk počkal za vlastní brankou, než jeho spoluhráči vystřídají a následně se Tygři vydávají do útoku.
4:48
Zatím se hraje v solidním tempu a rozhodčí nemusí vůbec hru přerušovat.
4:04
Leška hledal prudší přihrávkou v mezikruží osamoceného Köhlera. Útočník Beranů ale nakonec na kvalitní nahrávku zlínského centra nedosáhl.
3:18
Veselý to přehnal s držením kotouče a kus černé gumy přebírají hosté, kteří se vydávají do protiútoku.
2:39
Zlínský protiútok končí ofsajdem, protože Kubiš vlétl do útočného pásma o něco dříve, než jeho spoluhráč s kotoučem.
2:18
Lašák si připisuje úspěšný zákrok proti jedovaté střele Davida Šťastného.
1:29
Liberečtí ujížděli v přečíslení dvou na jednoho. Střelu vzal na sebe Bulíř, jehož pokus orazítkoval pouze plexisklo za brankou Štůraly.
0:51
Zlínská druhá formace se snažila usadit před Lašákem, který nakonec po dobu střídání zlínské formace zasahovat nemusel.
0:35
Zlínští rozjeli první kombinaci, kterou dokončil svižnou střelou obránce Marušák.
0:05
Úvodní vhazování skončilo vítězně pro hosty, kteří se rychle stěhují do útočného pásma.
00:01

PSG Zlín: Štůrala (Hromada) – Marušák, Stuchlík, Matějíček, Žižka, Kotvan, Urbanec, Janota – Veselý, Čajánek, J. Svoboda – Říčka, Vlach, Ondráček – Okál, Leška, Köhler – Sedláček, Šťastný, Kubiš.

Bílí Tygři Liberec: Lašák (Schwarz) – Výtisk, Šimek, Derner, Vitásek, Kájínek, Gřegořek, Voráček – Radivojevič, Vampola, Urban – Bulík, Filippi, Valský – Krenželok, Jelínek, Bartek – Vlach, Jass, Bulíř

Rozhodčí: Fraňo (CZE), Svoboda (CZE) – Gebauer (CZE), Lederer (CZE).
Hezké odpoledne ze ZS Luďka Čajky ve Zlíně. Tipsport extraliga pokračuje již třicátým kolem a začíná se pomalu vyjasňovat, kdo bude hrát o vrchní příčky a koho čeká boj o spodek tabulky. Letos hodně trapící se Berani se pomalu zvedají a dnes budou chtít do kolonky výher přidat další. Do cesty se jim postaví nebezpečný Liberec, který dokázal získat tři výhry v řadě. Zlínu se nedávno uzdravil brankář Štůrala, který hned nastoupil v Olomouci a mohl se společně s celým týmem radovat s vítězství 3:1. Zlín navíc v týdnu stvrdil podpisem smlouvy setrvání útočníka Jakuba Svobody ve žlutomodrém dresu.

Dnešní utkání startuje neobvykle již v 15:30. Všichni, kteří se nemůžete tohoto utkání zúčastnit, tak můžete sledovat tento online přenos, který vám přinese nejžhavější informace přímo od ledové plochy.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.