SESTŘIH: 30. kolo extraligy, Mladá Boleslav - Litvínov SN 2:3

Z Mladé Boleslavi je to pro tuto chvíli vše. Tipsport extraligu nyní čeká reprezentační přestávka.
S přáním hezkých Vánoc se těším opět někdy u onlajnů napočtenou.
Zápas mezi Mladou Boleslaví a Litvínovem je už minulostí. Utkání bylo vyrovnané, a tak dospělo až do nájezdů, ve kterých byli šťastnějšími hráči Vervy, za které se jako jediný úspěšný exekutor trefil Hanzl.
V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Verva Litvínov.

Nedělní duel zná svého vítěze. Jediným exekutorem samostatných nájezdů je ROBIN HANZL, který uspěl se svou střelou pod víko domácí branky. Boleslavští tedy letos ještě více prohloubili své nájezdové trápení.
Bárta mířil hodně mimo.
Robin Hanzl překonal Martina Růžičku střelou pod víko!
Radan Lenc jel pomalu a snažil se Francouze vymíchat. Reprezentační gólman se ale nenechal vyvést z míry.
Ručinský poslal kotouč mimo branku.
Boleslavský obránce Stříteský se svou střelou do protipohybu neuspěl.
Série se otáčí. Ani Hübl se netrefil.
Robin Hanzl ani nezakončil.
Trončinského pokus šel mimo branku Pavla Francouze.
Petružálek toho příliš nevymyslel. Střelou k tyči taktéž neuspěl.
Milan Mikulík taktéž trefil Francouzovy betony.
František Lukeš trefil Růžičku pouze do betonů.
Jako první jel mladoboleslavský kapitán David Výborný, jenž zkusil blafák, ze kterého trefil jen tyč.
Samostatné nájezdy začínají.
Ani prodloužení v Mladé Boleslavi nerozhodlo. Televizní duel bude tedy muset rozuzlit až penaltový rozstřel, který začne za malou chvíli po krátké úpravě ledu.
65:00
Prodloužení skončilo.
64:26
Na Pavla Musila si Francouz u své pravé tyčky počkal a přerušuje hru. Následuje buly po levici brankáře Severočechů.
63:40
Kubátovi se otevřela dálnice až z Martinu Růžičkovi. Domácí brankář litvínovského beka však vychytal.
62:50
Nyní domácí brankář chvíli nevěděl, kde je puk. Boleslavští obránci jej ale stihli uklidit do bezpečí.
62:06
Hanzl se řítil sám na Martina Růžičku, který si pohotově vyjel a puk ukryl pod svou lapačkou.
61:54
61:39
Už se hraje. Stříteský natrefil břevno hostující svatyně!
61:00
Ve ŠKOENERGO Aréně je menší problém s časomírou. Čeká se, než se technický problém odstraní.
60:58
Vinou špatné rozehrávky se Bruslaři připravili o útočné pásmo.
60:32
Výborný nahodil puk do brankoviště. Tam jej nikdo z domácích nedokázal ztečovat do branky Litvínova.
60:01
60 minut tento zápas nerozuzlilo. Následovat tedy bude pětiminutové prodloužení, ve kterém budou mít domácí k dispozici téměř dvě minuty početní výhody.
60:00
59:54
Mikulík byl u mantinelu tvrdě atakován. Dvě minuty si za hru vysokou holí odpyká Karel Kubát (LIT).
59:40
Zakázané uvolnění Mladé Boleslavi.
59:16
Petružálek na druhé straně těsně minul.
59:05
59:00
Milan Mikulík měl na hokejce gól, jenže místo toho, aby poslal kotouč do odkryté branky Litvínova, poslal jej do plexiskla.
58:47
Boris Žabka to zkusil od modré a Francouz raději přerušuje. Boleslav je v posledních chvílích lepší, uvidíme, zda dokáže rozhodnout ještě v normální hrací době.
58:06
Trončinského pokus byl zblokován. Kotouč se však dostal k Bártovi, jemuž se trestudhodně nepodařilo dotlačit puk za brankovou čáru.
57:35
Stříteského střela od modré byla zblokována.
57:05
Robin Hanzl (LIT) se však ve vlastní útočné třetině provinil faulem. Dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
56:58
Nyní jsou pro změnu zase nebezpeční hosté. Petružálek kombinuje v útočném pásmu.
56:09
Závar v brankovšti Vervy. Nebezpečí však hasí opět gólman Chemiků.
55:54
Proti dojíždějícímu Lencovi si litvínovský brankář raději vyjel, a přerušuje hru.
55:17
Velmi dobře si počínal Slovinec Mitja Robar, jenž je ve službách Mladé Boleslavi. Prokličkoval se až k brance, kde se pokusil zakončit do protipohybu. Francouz si jej nakonec pohlídal.
54:27
Ofsajd týmu z Pojizeří.
53:20
Dnešní utkání sleduje 2 470 diváků.
53:04
Robarův pokus z mezikruží Francouz chytá. Následuje buly po pravici brankáře Severočechů.
52:03
Stříteský to zkusil od modré. Nutno dodat, že málem úspěšně. Chyběl kousek k tomu, aby puk propadl až do branky.
51:10
Na trestnou lavici putuje Rostislav Martynek (LIT). Byl potrestán dvouminutovým trestem za hákování.
50:54
Oba týmy hrají v plném počtu a Boleslavští mají k dispozici ještě výhodu.
49:44
Trončinský to zkusil skrz clonící hráče, ani jeho pokus se však neujal.
49:39
David Výborný si najel do mezikruží, kde nic nevymýšlel a střílel. Škoda pro domácí, že jeho pokus skončil mimo branku.
48:54
Jenže záhy putuje na trestnou lavici i litvínovský Viktor Hülb, který dostává také dvě minuty. Provinil se držením.
48:49
Je tady další vyloučení. Střelec druhé branky Středočechů Dominik Pacovský (MBL) dostává dvě minuty za podražení.
48:22
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
Tak přeci jen Bruslaři nakonec přesilovou hru využívají. Boleslavští clonili před bránou a DOMINIK PACOVSKÝ zakončil do protipohybu brankáře ke vzdálenější tyči. Asistence: Tomáš Klimenta, Mitja Robar.
46:50
Milan Mikulík nedokázal ani nadvakrát dotlačit kotouč za brankovou čáru. Dnes asi největší (neproměněná) šance domácích.
46:43
Hosté ve čtyřech.
46:32
Hosté jdou na chvíli do tří. Filip Pavlík (LIT) dostává dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů na ledě.
46:22
Budu se opakovat, ale přesilové hry Mladé Boleslavi opravdu mnoho šancí nepřinášejí.
45:50
Nyní hosté v pohodě vyhazují.
45:37
Boleslavští se ve vlastní přesilovce dokonce brání.
44:43
Litvínovští si zahrají oslabení. Na trestné lavici sedí Viktor Hübl (LIT), jenž byl potrestán dvouminutovým trestem za hákování.
44:43
Mikulíkovi nedal Francouz šanci. Zasáhl neomylně svou lapačkou.
44:10
Šlégrova šance skončila na betonu Martina Růžičky.
43:54
Zakázané uvolnění Středočechů.
43:45
43:22
Piroš to zkusil z blízkosti, jenže netrefil branku.
42:20
Boleslavští hrají ve čtyřech.
42:10
Lukešova dělovka orazítkovala plexisklo za brankou!
41:45
Jenže to už neplatí. Na 35 sekund jdou Bruslaři do tří. Vyloučen byl Zdeněk Kubica (MBL) – 2 minuty za sekání.
41:38
Ani Litvínovu přesilové hry nevycházejí. Boleslav je nyní dokonce v útočném pásmu.
41:28
Boleslavští vyhazují.
40:20
Po dvaceti sekundách se vylučuje. Na trestné lavici je Michal Bárta (MBL) – 2 minuty za vysokou hůl.
40:01
Další třetina začne přibližně v 19:07.
I druhá třetina je již minulostí. V té padly dvě branky. Nejdříve se podařilo vyrovnat Stříteskému povedenou střelou od modré, když o chvilku později využil nepozornosti mladoboleslavské obrany Petružálek. Hosté tak i nadále v Mladé Boleslavi vedou rozdílem jednoho gólu.
40:00
39:24
Zakázané uvolnění Litvínova.
39:01
Jurčík byl v obrovské šanci, jenže ani na několikrát nedokázal puk dotlačit do branky. Martin Růžička nedovolil další gól za svými zády.
37:49
Francouz si raději vyjel z branky proti dojíždějícímu Vrbatovi.
37:27
37:15
Podruhé v krátkém intervalu se hosté osvobozují.
36:25
Na Trončinského šla výtečná přihrávka. K úspěchu by ovšem musel sledovat dění na ledě.
35:45
Je to podobné jako předchozí přesilovky domácích – ti si totiž nedokáží vytvořit potřebný tlak.
35:27
Za podražení si na dvě minuty odpočine v Boleslavi dobře známý Petr Chaloupka (LIT).
35:20
Boleslavští hrají ve výhodě.
34:34
Nebezpečnou střelu Martina Látala má ve své moci opět hostující brankář, který do Mladé Boleslavi dorazil ve své tradičně skvělé formě.
34:12
Hübl při snaze vystřelit trefil pouze Musila.
33:16
Strkanice v brankovšti hostů. Rozhodčí však nevylučují.
33:00
Proti Stříteskému se Francouz blýskl svými betony, kterými puk vykopl.
32:19
Opět aktivní Michal Trávníček. Martin Růžička měl co dělat, aby chytil pokus litvínovského útočníka.
31:33
Lenc se mohl dostat do úniku, jenže na modré stál jeden z obránců a poslal puk do bezpečí.
30:32
Série nepřesností na obou stranách. Chvílemi to vypadá jako jakási plácaná na rybníce.
29:11
Pěkná střela Romana Čermáka, jehož šanci Francouz vystřelil. Puk se dostal ještě k Luku Vidmarovi, jehož střelu litvínovský brankář taky pokryl.
28:30
Majdan vystřelil i přesto, že byl v ofsajdu, a sklidil tak pískot domácího publika.
27:53
27:20
26:25
Pavlík to zkusil od modré, střela byla spíše z kategorie těch propagačních.
25:53
A domácí dokonce faulovali. Dvouminutový trest obdržel Michal Bárta (MBL) za podražení.
25:51
Mladá Boleslav se ale nemůže usadit v útočném pásmu.
25:20
Nyní už rozhodčí přerušuje hru. Na trestnou lavici odjíždí Petr Kousalík (LIT) – 2 minuty za držení hole.
25:10
Boleslav hraje ve výhodě.
24:56
Martin Látal trefuje vnější síť litvínovské branky.
23:37
Litvínov právě vstřelil branku!
Radost Boleslavských příliš dlouho nevydržela. Poměrně šťastně se opět prosazují Litvínovští. JAKUB PETRUŽÁLEK našel skulinku u pravé tyče Martina Růžičky a puk skončil až za zády mladoboleslavského brankáře. Hostující útočník si tak připisuje už druhý gól v tomto zápase. Asistence: Martin Ručinský, Petr Chaloupka.
22:10
Tento gól byl jako vystřižený z nějaké hokejové učebnice. Někdejší hráč Litvínova MATĚJ STŘÍTESKÝ byl nikým nehlídán na modré čáře. Když mu Martin Látal nahrál, jednoduše vystřelil a kotouč propadl až za Francouzova záda! Asistence: Martin Látal, Milan Mikulík.
21:48
Jedovka Davida Výborného minula cíl jen o centimetry.
20:57
Hosté již potřetí za sebou vyhazují.
20:34
Vyloučení na straně Litvínova. Na dvě minuty je vyloučen exboleslavský Petr Chaloupka (LIT) za držení hole.
20:26
V úvodu prostředního dějství se domácí drží v útočném pásmu.
20:01
Ve městě automobilů skončila první třetina dnešního televizního duelu. Nezbývá než konstatovat, že lepší jsou prozatím hosté, kteří vedou gólem Petružálka z jedenácté minuty. Boleslavští měli zejména v úvodu periody několik dobrých šancí, které však nedokázali proměnit. Uvidíme, jak se bude vyvíjet druhá třetina.
Další třetina začne přibližně v 19:11.
20:00
19:26
A znovu. Hosté si velmi důsledně hlídají svou modrou čáru a Boleslavští mají problémy s přechodem do útočného pásma.
18:24
Látal to zkusil zpoza branky a možná tím Francouze i trochu překvapil. Nakonec vykopává betonem.
17:53
Hosté v plném počtu. Ani tuto přesilovou hru Boleslav nevyužila.
16:57
Mikulík ujel hostům a dostal se až k Francouzovi, jenž jeho úmysly vyčetl a nenechal se překonat do protipohybu.
15:53
Peter Jánský (LIT) – 2 minuty za držení.
15:34
Hübl naservíroval kotouč Lukešovi, kterého si tentokrát Bruslaři ohlídali.
14:58
Jarůšek byl již ve velkém úhlu, jeho střela skončila mimo branku.
13:45
Litvínov si v posledních chvílích hlídá modrou čáru a nepouští Bruslaře do útočné třetiny.
13:24
Růžička musel znovu zasahovat a ukrýt kotouč před dorážejícím Hanzlem.
12:40
12:06
Petružálek si najel až k brankáři. Ten nedovolil další gól za svými zády.
11:46
Kubica zahránil domácí před velkým tlakem a vyhazuje až za Francouze.
11:10
Kubát zkusil dělovku od modré, ta však orazítkovala pouze plexisklo nad brankou M. Růžičky.
10:40
Znovu vyloučení na straně Boleslavi. David Vrbata (MBL) – 2 minuty za hru vysokou holí.
10:09
Boleslavští si nepohlídali hráče, který stál přímo před brankou. Když JAKUBU PETRUŽÁLKOVI naservíroval kotouč ukázkově Michal Trávníček, hostující útočník se nemohl mýlit. Asistence: Michal Trávníček.
09:31
Ani hostům se prozatím početní výhoda moc nedaří. Domácí již poněkolikáté vyhazují kotouč až do litvínovského pásma.
08:56
Hlavní rozhodčí byl nyní nekompromisní a vylučuje Borise Žabku (MBL) na dvě minuty za krosček.
08:19
A nyní raději přikrývá kotouč před dojíždějícím Pabiškou.
07:38
Rychlé nohy Martina Látala! Boleslavský útočník si najel až před brankáře, který jej jen těsně vychytal lapačkou.
07:17
Nenápadná střela Bárty málem propadla až do branky. Puk má však ve své moci opět litvínovský gólman.
06:46
Ofsajd týmu z Podkrušnohoří.
06:28
Aktivita Bruslařů v útočném pásmu se stále stuňuje. Nyní střílel Milan Mikulík, jehož Francouz vychytal pomocí své lapačky.
06:06
Kubica s Pabiškou se postarali o značný rozruch v brankovišti, jejich dorážky ale ke gólu nevedly.
05:44
Majdan nahrával Šlégrovi. Druhý jmenovaný však neměl k dobrému zakončení příliš prostoru.
05:10
Nebezpečná střela Michala Trávníčka, kterou jen těsně zachytil Martin Růžička svým betonem!
04:37
Série nepřesností v obraně Mladé Boleslavi umožnila Gerhátovi volný průjezd až k Růžičkovi. Hostující hráč nakonec vystřelil, jenže domácí brankář v pohodě chytá.
04:27
Zakázané uvolnění Vervy.
04:17
Proti Mikulíkově střele se prezentoval Francouz jistým zákrokem. Následuje buly po pravici litvínovského gólmana.
04:00
Série dobrých šancí v útočném pásmu Mladé Boleslavi. Na domácích je vidět dravost po bodech, které potřebují.
03:50
Kubica se snažil střílet, jenže jeho pokusy vždy zblokovali litvínovští obránci.
03:37
Majdan z blízkosti promáchl.
03:21
Martin Látal v rohu šikovně zachytil kotouč, následně nahrával Mitju Robarovi, jenž stál na modré. Jeho střela jen o kousek minula Francouzovu branku.
02:45
02:38
Úvod přesilovky vypadal slibně, jenže nakonec se Bruslaři téměř na nic nezmohli.
02:05
A nyní znovu...
01:50
Hosté vyhazují až za Růžičku.
01:31
Boleslavští zatím předvádějí pohledné kombinace, chybějí tomu už jen střely.
00:45
Je tady první vyloučení zápasu. Dvouminutový trest si odpyká Karel Kubát (LIT) za hákování.
00:45
00:21
Verva zatím drží domácí ve vlastním obranném pásmu.
00:01
Hráči obou týmů jsou již na ledě, a utkání tak může vypuknout.
V Mladé Boleslavi právě končí předzápasové rozbruslení a oba týmy se odcházejí připravit na dnešní zápas do svých kabin.

BK Mladá Boleslav: Růžička M. (Rittich) – Stříteský, Vidmar, Trončinský, Žabka, Robar, Trška, Čermák – Mikulík, Musil, Klimenta – Lenc, Výborný, Bárta – Látal, Vrbata, Pacovský – Jarůšek, Kubica, Pabiška

HC Verva Litvínov: Francouz (Soukup) – Kubát, Chaloupka, Šlégr, Kousalík, Pavlík, Pavelka, Kasal – Lukeš, Hübl, Jánský – Ručinský, Hanzl, Petružálek – Trávníček, Piroš, Martynek – Gerhát, Jurčík, Majdan – Písařík

Rozhodčí: Hodek, Lacina – Blümel, Lučan.
Jak zápas dopadne, na to si budeme muset ještě počkat. Ve vzájemných zápasech je na tom ale opět lépe Verva. Ta urvala oba duely – ten na ledě Bruslařů 4:3 gólem, který padl čtvrt minuty před koncem. Zápas na litvínovském ledě si domácí také ohlídali a Mladou Boleslav porazili 3:1.
BK Mladá Boleslav
Boleslavští se do extraligy vrátili po dvouleté odmlce. Zpočátku se jim dařilo poměrně pravidelně (zejména ve venkovních zápasech) bodovat. Poslední dobou už ale mladoboleslavského fanouška pohled na zápasy domácích nejspíš příliš nepotěší. Mladá Boleslav za sebou tahá šňůru pěti prohraných zápasů v řadě, tým je navíc sužovaný početnou marodkou, a tudíž i nepříliš dobrou herní pohodou.
HC Verva Litvínov
Hosté jsou bezesporu papírovými favority nedělního zápasu, který se odehraje v mladoboleslavské ŠKOENERGO Aréně. Vervě vyšel vstup do letošního extraligového ročníku na jedničku. Nyní už se Litvínovským ale tolik nedaří. Z posledních šesti utkání zvítězil Litvínov pouze dvakrát a na výhru na hřišti soupeře čeká už tři zápasy. V posledním zápase to vypadalo, že by severočeši mohli dosáhnout na body. Nakonec se tak ale nestalo, a Třinec si tak odvezl z podkrušnohoří tři body.
Hezkou neděli z Mladé Boleslavi, kde je na programu televizní duel mezi desátou Mladou Boleslaví a druhým Litvínovem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.