Střely celkem: 36 – 33
Vyloučení: 3 – 4
Využité přesilovky: 2 – 0
Vyhrané buly: 31 – 21
Ve druhé části padl jediný gól. Postaral se o něj v 51. minutě Platt, který tak uklidnil domácí, protože do té doby byl Viťaz mírně aktivnějším a tlačil se za vyrovnáním. Jenže Lokomotiv využil přesilovou hru a Moskvevská oblast dvoubrankové manko už stáhnout nedokázala. To je pro dnešek vše. Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek dne.
60:00
59:37
Oddechový čas pro hosty.
59:32
Viťaz nemůže odvolat brankaře, protože se stále nemůže dostat k brance Kolesnika. O vítězi je tak v podstatě rozhodnuto.
58:59
Následně nedokázal Porseland přesně přihrát. Kotouč zachytil Kronwall, který jej okamžitě poslal do středhío pásma.
58:21
Sražená střela Horáka donutila hosty opustit útočnou třetinu. Lokomotiv drží puk v pásmu soupeře a šetří cenné vteřiny.
56:32
Tahle početní výhoda prohrávajícímu celku vůbec nevyšla. Na Kolesnika nepřišla jediná střela a domácí jsou v plném počtu.
55:30
Jenže hostům se nedaří usadit v útočné třetině. Víťaz si nedokáže dát přesnou přihrávku, a tak se Jaroslavl brání bez potíží.
54:32
Je tu možná poslední možnost pro Víťaz.Pašnin totiž vyhodil puk za mantinel a dostává dvě minuty za zdržování hry.
53:23
Kempe nebezpečně dorážel před brankovištěm. Ani jednou ale nedokázal kotouč procpat za záda pozorného Kolesnika.
52:11
V této chvíli to už bude mít Viťaz nesmírně těžké. Ba co víc, Lokomotiv se nesnaží bránit, ale pokračuje v ofenzivní hře.
50:53
Jaroslavl právě vstřelila branku!
I tuto početní výhodu domácí využívají a utíkají soupeři narozdíl dvou gólů. Kronwall poslal kotouč ke kruhu na GEORGE PLATTA, který tvrdě vypálil a kotouč usměrnil ke vzdálenější tyči nad vyrážečku hostujícího brankaře. Asistence: Petri Kontiola, Staffan Kronwall.
49:26
Za hru vysokou holí míří na lavici hanby Semjonov. Je tu přesilová hra pro Jaroslavl.
48:43
Hra přerušena, protože na zemi zůstává ležet kapitán Lokomotivu. Toho někdo z hostů trefil pukem, ale nemělo by to být nic vážnějšího.
47:05
I nadále se hraje hodně útočně, bohužel momentálně oběma týmům schází přesnost v koncovce. I přes to se brankaři musí mít neustále na pozoru.
46:33
Jakubov číhal u levé tyče. Krátce na to ho našel Lysenko, jenže druhý zmiňovaný nedokázal kotouč usměrnit mezi tři tyče.
46:04
Vzápětí Víťaz rychle přenesl hru na protější stranu. Od mantinelu si sjížděl před Kolesnika Soloduhin, nicméně ani on nevypálil přesně.
45:13
Po rychlém protiútoku domácích se odražený kotouč od mantinelu dostal k osamocenému Kapustinovi, avšak ten branku netrefil.
44:03
Na hranici levého kruhu napřáhl Kontiola. Jeho dělovka mezi tři tyče nezamířila a Moskvevská oblast míří do protiútoku.
43:29
Sledujeme opět velice pohlednou hru. Hosté mají o něco více ze hry, avšak Lokomotiv se i nadále a s velkým přehledem brání.
42:31
Aktivní Novotný se prosmýkl až k brankovišti, v němž pálil k bližší tyči. Jenže Sateri se po brankovišti roztáhl a ránu českého hráče zneškodnil.
41:26
Hostující celek se od úvodních vteřin snaží vytvořit souvislý tlak a tlačí se před branku soupeře. Další ranou se prezentoval Afinogenov, avšak gólman Jaroslavle opět zasáhl.
40:55
Kousal obkroužil bránu a zakončoval tažnou ranou od mantinelu. Kolesnik na puk dobře viděl a včas máchl lapačkou.
40:01
Střely na branku: 28 -21
Vyloučení: 2 – 3
Vyhrané buly: 21 – 14
V druhém dějství byla Jaroslavl lepším týmem a dočkala se již do dvoubrankového vedení, když se ve 27. minutě svým druhým gólem v zápase prosadil Loktjonov. Jenže Víťaz se nevzdal a snížil, když ve 31. minutě propálil domácího brankaře Vyglazov.
40:00
39:09
V indiviudální akci se prezentoval Afinogenov. Ten svým pokuse nicméně branku netrefil a Kolesnik nemusel zasahovat.
37:34
Jaroslavl nechce polevit a tlačí se do útočné třetiny. Višněvskij vypálil od mdoré čáry, avšak jeho rána byla zablokována.
36:25
35:45
Paradoxně ale opět zahrozili domácí ve čtyřech. I tentokrát si nicméně Sateri poradil a zakročil proti střele Plotnikova.
34:38
Už je ale domácí tým ve čtyřech. Do hry se vrátil prvně vyloučení Kronwall.
34:25
Po přerušení hry dorážel Novotný do Sateriho a nevyhne se tak dvouminutovém trestu. Viťaz bude hrát přesilovku v pěti proti třem!
34:25
Což prokázal i Jiří Novotný! Ten se v oslabení dostal do samostatného úniku, ale střelou z boku nedokázal usměrnit kotouč mezi tři tyče.
33:40
V této fázi ale prokazuje defenzíva Jaroslavle dobrý výkon a soupeř se jen těžce dostává do jakéhokoliv zakončení.
32:38
Kronwall podrazil u mantinelu Šitikova a putuje na lavinci hanby na dvě minuty. Početní výhora pro Moskvevskou oblast.
32:25
Sledujeme velice atraktivní utkání, které má divákům co nabídnout. Rázem se opět mění směr hry a Víťaz se tlačí před branku.
30:58
Viťaz právě vstřelil branku!
Jenže Porseland sebral puk, propasíroval se s ním přes tři protihráče. Následně přihrál z vrcholu kruhu na najíždějícího NIKITU VYGLAZOVA, jenž našel mezírku mezi tyčí a ramenem Kolesnika a právě do ní přesnou ranou dokázal kotouč usměrnit. Asistence: Mathias Porseland.
29:59
Za domácí brankou se pokoušel zahrozit Kousal. Českého hráče ale od puku odstavil pozorný Kronwall. Domácí míří opět do útoku.
28:04
A není se čemu divit, protože Jaroslavl je aktivní i nadále. Lokomotiv je seběvedomější než soupeř a pokračuje v útočné aktivitě.
27:39
Prohrávající celek může litovat nevyužité přesilovky, protože krátce na to Jaroslavl udeřila již potřetí. Víťaz to nebude mít lehké.
26:57
Nádherný gól v podání ANDREJE LOKTJONOVA, který se dostal před brankoviště,kde si přehodil puk, čímž zmátl hostujícího brankaře a poté z bekhendové strany usměrnil kus černé pryže pod břevno.
26:10
25:47
Vzápětí už musel Sateri zasahovat, když se ranou příklepem prezentoval Apalkov. Hostující muž v masce puk vyrazil hokejkou.
24:54
Po dlouhé kombinační souhře přišla špatná přihrávka Plotnikova, čehož hosté využili a odpálili kotouč k protější straně hřiště.
24:10
Poprvé se přerušuje až teď. A bude se opět vylučovat na straně Víťazu. Kempe si odsedí menší dvouminutový trest.
23:38
Jenže stačil jeden rychlý brejk a Sateri měl obrovské potíže! Nejprve vystřelil Platt. Následně se k dorážce dostal Kontiola a gólman Víťazu zasáhl betonem v poslední možné chvíli.
22:08
Hosté se snaží hrát od úvodních vteřin aktivně. Zatím se jim to drží a pokračují v útoku. Domácí muž v masce se musí mít neustále na pozoru.
21:14
Soloduhin napřáhl ze strany a Kolesnik měl velké potíže. Skákavý kotouč ale přes to dokázal zachytit do své lapačky.
20:01
STATISTIKY PRVNÍ TŘETINY:
Střely na branku: 16 – 9
Vyloučení: 0 – 2
Využité přesilovky: 0 – 1
Vyhraná vhazování: 11 – 6
První dějství je za námi. Nabídlo nám zajímavou podívanou, v níž se jako první dostal do vedení tým Víťazu. Již ve 2. minutě se prosadil Soloduchin. Jenže Jaroslavl vzápětí zabrala, vyrovnala zásluhou Galimova a minutu před koncem poslal do vedení domácí při přesilové hře Galimov.
20:00
18:40
Tuto přesilovou hru Lokomotiv využívá velice rychle. ANDREJ LOKTJNOV si najel na vrchol kruhu, kde jej našel zpoza braky Kontiola. Ačkoliv byl druhý zmiňovaný těžké pozici, tak dokázal vypálit a usměrnit kotouč do nepokrytého prostoru u pravé tyče. Asistence: Petri Kontiola, Martin Thornberg.
18:06
Před koncem první části následuje další vyloučení. Za krosček směřuje na trestnou lavici Semjonov.
17:21
Už už to vypadalo, že se Kontiola dostane k puku. Napřahoval až ke stropu, ale dělovku nezužitkoval, protože mu kotouč přes hůl přeskočil.
16:08
V posledních vteřinách dokázal Podolsk vytlačit soupeře ze své obranné třetiny.
15:20
Dobrá rána v podání Novotného končí na ochranné síti. Sateri vyrazil buk betonem a krátce na to se před ním bude vhazovat.
14:34
Soloduhin se snažil překvapit domácího muže v masce projektilem z úhlu, avšak Kolesnik číhal u tyče a ráně zamezil svým betonem.
13:11
Jak je vidět, Viťaz je v herní křeči a nemůže se dostat do původního tempa. Hosty nicméně drží pozorně chytající Sateri.
12:42
Mezi kruhy si Kartajev najížděl na přihrávku. Skákavý puk ale nedokázal zužitkovat. I přes to je Jaroslavl usazena v útočné třetině.
11:25
V dobré střelecké pozici se zjevil Novotný. Český hráč jel ze strany sám na hostujícího brankaře, ale propálil ho nedokázal.
11:03
Rázem Lokomotiv výrazně ožil. Hraje seběvedoměji a pokračuje v tlaku. Víťaz se momentálně pouze brání.
10:04
Přesilovou hru domácí sice nevyužili, ale to je mrzet nemusí. I po příchodu vyloučeného hráče zůstali v útočné třetině a EMIL GALIMOV využil volného prostoru v mezikruží a tažnou střelou ke vzdálenější tyči propálil Sateriho. Asistence: Staffan Kronwall, Kirill Kapustin.
09:45
08:26
Po delší kombinaci se rozhodl vypálit těsně za modrou čarou Gorochov. Nahozený puk poté dorážel Thornberg, avšak gólman hostů zakročil včas.
07:45
Je tu první vyloučení. Na trestnou usedá Seleznjov za podražení. Lokomotiv bude hrát přesilovou hru.
07:16
Z velkého úhlu vypálil Jakbov. Naštěstí pro Jaroslavl vypálil do míst, kde byl Kolesnik, který ránu protivníka bez potíží pokryl.
06:06
Nicméně domácí tým má poměrně velké potíže alespoň na chvíli udržet kotouč v útočné třetině. Viťaz výborně napadá jejich rozehrávku.
05:27
Vaščenko dostal přihrávku k modré čáře. Poté nahazoval puk před brankoviště, ale byl zablokován. U puku je Jaroslavl.
04:36
Od modré čáry napřáhl Semjonov jehož nahození zaplulo přímo do lapačky číhajícího Kolesnika. Následuje další vhazování.
04:10
Zatím sledujeme atraktivní hokej. Oba týmy se prezentují útočným hokejem a hraje se nahoru-dolu.
03:26
Averin posílal kus černé pryže na zteč pro Apalkova. Druhý zmiňovaný se ale k puku nedostal a zaútočit můžou opět hosté.
03:20
Jenže vedoucí tým rychle přenesl hru na druhou stranu a Kousal vypálil z kruhu. Tažná rána zaířila do výstroje Kolesnika, který raději přerušil hru.
02:48
Následovat bude vhazování v útočném pásmu Lokomotivu.
02:25
Domácí se samozřejmě snaží o vyrovnání. V individuální akci se prezentoval Kontiola, ale tomu puk utekl a Sateri zasáhl včas.
01:24
Hosté jdou velice rychle do vedení. Prosadil se VJAČESLAV SOLODUCHIN. Asistence: Anton Koroljov.
01:07
Sražený kotouč nadělal Saterimu nemalé potíže. Hostující brankař se ale včas stihl přemístit a puk vyrazil.