K tomuto zápasu je to ode mě vše a já vám tedy přeji krásný Štědrý den a příjemné prožití vánočních svátků. Nezapomeňte však, že dnes se hraje ještě dalších devět zápasů KHL a všechny vám přiblížím v našich on-line přenosech. Já osobně se na vás budu těšit u zápasu mezi Barysem Astana a týmem AK Bars Kazaň.
Československá stopa v utkání
Michel Miklík (CHA) 0+0, 2 střely, čas na ledě: 19:09
Alexander Salák (SIB) 25 zák., 1 gól, 96,15%
Máme za sebou utkání mezi Amurem Chabarovsk a Sibirem Novosibirsk a hosté si odvážejí tři body za vítězství 1:4. V poslední třetině sice dokázal Ježov v přesilovce snížit na rozdíl dvou branek, ale zbytek utkání si hosté celkem v pohodě pohlídali a 58 vteřin před koncem přidal čtvrtou branku Sibiru Dmitrij Kugryšev. Hosté tak pokračují ve své výborné formě i po reprezentační přestávce a domácí potvrzují svou pověst nejhoršího týmu ligy.
60:00
59:02
Sibir právě vstřelil branku!
Je definitivně rozhodnuto! Krásnou kombinaci elitní formace Sibiru zakončil Jarno Koskiranta zadovkou na DMITRIJE KUGRYŠEVA a ten se trefil do odkryté části branky. Borisov byl prakticky bez šance. Asistence: Jarno Koskiranta
58:20
Jevgenij Orlov jako první dojel puk a zakázané uvolnění se proto nepíská. Následně však přišel o puk i helmu.
57:47
Orlov atakoval Saláka v brankovišti a vhazovat se bude ve středním pásmu.
57:34
Hostující trenér si vybírá oddechový čas.
56:43
Domácí se vlastními chybami připravují o kotouč. Takto utkání určitě případnou kontaktní brankou nezdramatizují.
56:12
Borisov musel vytasit další zákrok proti jedovaté střele od modré čáry. I tentokrát uspěl.
55:40
Monja chtěl nabít Kopejkinovi, ale ten z první netrefil puk. Sibir má převahu.
55:08
Arťom Vorošilo pod tlakem udržel puk a hosté se díky tomu usazují v pásmu Amuru. Dvě střely od modré čáry však Borisov zatím pokryl.
54:37
V posledních minutách je na obou stranách hodně nepřesností a ani jeden z týmů se ne a ne dostat do střelecké pozice.
53:38
Hodně dlouho se domácí nemohli vymanit z vlastního pásma a to i přesto, že měli puk pod svou kontrolou.
53:01
Pobyt Sibiru v útočném pásmu neměl příliš dlouhého trvání, ale hosté nadále dělají Amuru problémy díky svému výtečnému napadání.
52:12
Dmitrij Monja si narovnal puk na čepeli, ale i on trefil pouze blokujícího hráče před sebou.
51:59
51:50
Salák připraven i proti další střele, která byla hodně nepovedená a Ožiganov se za chvíli vrátí.
50:12
Před Salákem byla hned čtveřice hráčů, čehož se snažil využít Litovčenko. Ten svou střelu zamířil jen do jednoho z hráčů a od něj putoval puk do ochranné sítě.
49:59
Přesilová hra se ale zatím Amuru nedaří a první přesilovková pětice odjíždí se sklopenými hlavami střídat.
49:19
Je tady další možnost pro domácí. Hráči Sibiru jsou v posledních minutách horší a plyne z toho již třetí vyloučení ve třetí třetině. Za podražení je tentokrát potrestán Igor Ožiganov (SIB).
48:25
Na druhé straně se dostala do přečíslení druhá pětka hostů, ale Borisov dokázal včas secvaknout betony a nepustil puk za svá záda.
48:00
Hosté již jsou v plném počtu, ale domácí pokračují v tlaku. Střela z pravého kruhu minula Salákovu svatyni.
47:12
Michail Fisenko se tlačil s pukem do brankoviště, ale Salák znovu chytá.
Dnešní utkání sleduje 5200 diváků.
46:55
Rjazancevova rána od modré čáry míří příliš vysoko a hra je přerušena.
46:27
Miklík vyzkoušel slabou střelou Salákovu pozornost, český brankář byl připraven.
46:00
Za podražení putuje na lavici hanby Dmitrij Monja (SIB).
45:00
Domácí budou mít další přesilovou hru, zatím hrají v ponechané výhodě.
44:42
Salák přikryl kotouč pod lapačkou a nechá odpočinout své obraně, která má nyní hodně práce.
44:02
Amur je povzbuzen vstřelenou brankou a dostává hráče Sibiru pod tlak.
43:10
Chabarovsk právě vstřelil branku!
Domácí využívají přesilovou hru a snižují na 1:3. DENIS JEŽOV vypálil od modré čáry a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Dmitrij Lugin
42:23
Maxim Šalunov je dnes již podruhé trestán, tentokrát jde na trestnou lavici za nebezpečnou hru vysokou holí.
41:23
Sibir se ve vlastním pásmu výborně brání a nyní dokázal i zaútočit. Borisov však předvedl dobrý zákrok.
40:40
Domácí začali třetí třetinu logicky aktivněji, ale zatím se dostali jen ke střele od modré, kterou Salák celkem bez problémů vyrazil do ochranné sítě.
40:01
Další třetina začne přibližně v 11:36.
Čtyřicet minut dnešního střetnut je u konce a stav utkání je stále 0:3. Domácí měli na začátku druhé třetiny k dispozici hned několik přesilových her, ale ani jednu nedokázali využít a poté už pokračovali ve své sérii nepřesností a špatné hry. Sibir drží otěže zápasu pevně ve svých rukou a domácí ve třetí třetině těžko zvrátí tento nepříznivý vývoj utkání.
40:00
39:01
Jeden z domácích neuspěl se svým zakončením z mezikruží a na druhé straně se po rychlém brejku marně natahoval po puku mířícím před bránu Jarno Koskiranta.
37:25
Velká chyba v obraně domácího celku, ale hráči Sibiru nedokázali využít přečíslení tří na dva a přišli o kotouč.
36:42
Terjajevovu bombu od modré vykopl Salák opravdu koncem svého levého betonu!
36:28
Salák kryje nepříjemnou ránu od modré a před hostujícím brankářem se strhla strkanice. Hlavní rozhodčí však vše vyřeší bez vyloučení.
35:57
Jonas Enlund už neměl síly na kličku, vystřelil zpoza obránce a trefil Borisova.
35:30
Trojice Kugryšev, Koskiranta, Enlund je opravdu hodně nebezpečná a zatápí domácí obraně.
34:50
První pětka domácích nyní dokázala sevřít hosty, ale ze všeho vyplynula jen Krysanova střela z otočky a navíc přesně do míst, kde stál Salák.
34:12
Dmitrij Tarasov pálil z levého kruhu, ale jen do hrudníku Alexandra Saláka.
34:00
Z hlediště se stále častěji ozývá pískot. Nemůžeme se však moc divit, Amur opravdu nehraje dobře.
33:12
Jako první dobruslil k volnému kotouči Butuzov, který měl po pravici spoluhráče. Ten byl ale obsazen a Butuzov následně střílel jen do betonů Borisova.
31:45
Vjačeslav Litovčenko si rovnal puk na střelu a nakonec také vypálil. Střela však byla tečována a sražena do ochranné sítě.
31:34
Ignatovič nyní zaváhal za vlastní bránou a domácí mohou ohrozit Saláka.
30:58
Polovina utkání je za námi a hosté zatím stále drží pohodový náskok 0:3. Amur už měl k dispozici několik přesilových her, ale ani jednu nedokázal využít a nedostal se vlastně ani k pořádné vyložené šanci.
30:44
30:12
Nepříjemně tečované nahození mířilo na Saláka, ale hostující brankář si poradil i s tímto pokusem.
29:32
Hosté brání opravdu výborně a Koskiranta dokonce ve vlastním oslabení prověřil pozornost domácí obrany.
28:44
Konečně se hráči SIbiru dotkli puku a na trestnou lavici už míří Maxim Šalunov (SIB).
27:38
Kirill Safronov se vydal na výlet až za Salákovu bránu, ale následnou přihrávkou před českého brankáře nenašel nikoho ze svých spoluhráčů. Domácí však budou mít k dispozici další přesilovou hru, zatím hrají v ponechané výhodě.
26:29
Šumakov je zpět na ledě, Sibir přečkal oslabení bez větších problémů.
25:30
Až nyní se Amur usazuje v útočném pásmu. Dělovka jednoho z obránců míří vedle.
25:01
Domácím se vůbec nic nedaří, puk letí a k Borisovovi a z hlediště se ozývá pískot.
24:29
Opět budou domácí hrát přesilovou hru. Za hákování jde na trestnou lavici Sergej Šumakov (SIB).
23:30
Na druhé straně řešil přečíslení dvou na jednoho výborným návratem Patrik Hersley.
23:06
S návratem Mäntyläho se dostal do obrovské šance Jonas Enlund, ale Borisov jeho dorážku dokázal vytěsnit ramenem.
22:01
Před Borisova mířila nebezpečná přihrávka od mantinelu, ale nikdo z hostujících hráčů se k puku nedostal.
21:43
Hosté v plném počtu a začíná jejich přesilová hra.
21:06
Viktor Bobrov inkasoval úder vysokou holí a Tuukka Mäntylä (CHA) odchází na trestnou lavici.
20:25
Domácí se až na třetí pokus dokázali dostat do útočného pásma, ale následně se sami vyhánějí zpět do pásma středního.
20:01
Hráči jsou zpět na ledě, druhá třetina každou chvílí začne.
Další třetina začne přibližně v 10:50.
Je za námi první třetina a ta měla zcela jednoznačný průběh. Hosté potvrdili svou výbornou formu, a když dvěma brankami potrestali pětiminutový trest Baškirova, bylo z toho již v 10.minutě 0:3. Předtím se ještě ve čtvrté minutě prosadil Kopejkin, který načal rozklad domácího celku. Na začátku druhé třetiny bude mít Amur výhodu přesilové hry, kterou by určitě pro zvednutí nálady využít. Uvidíme jak se domácím povede.
20:00
19:43
Teď však je útok Sibiru zastaven neboť se hosté provinili příliš velkým počtem hráčů na ledě.
19:17
Další nebezpečná situace u Borisova. Nahození od modré čáry skončilo kdesi u tyče brány domácího brankáře, ale ten včas zareagoval a přikryl kotouč.
19:08
Hersleyho střelu vyrazil Borisov jen ke Koskirantovi a ten jej následně prověřil z mezikruží.
18:15
Kugryšev zavezl puk do útočného pásma a elitní formace Novosibirsku se usazuje před Borisovem.
17:40
Jevgenij Orlov skončil v útočném pásmu na ledě, ale rozhodčí nebudou vylučovat. Střela letící na Saláka byla sražena do ochranné sítě.
17:12
Amuru se vůbec nedaří projít do útočného pásma. Nejdříve domácí borci pouze odevzdali puk ve středním pásmu, následně jim je odpískán další ofsajd.
16:50
Do konce třetiny zbývají zhruba tři minuty a Amur se proviňuje ofsajdem.
14:30
Sibir je stále aktivnějším celkem, ale další vyložená příležitost zatím nepřichází.
12:42
12:20
Domácí se konečně dostali do zajímavé příležitosti, ale Salák je pozorný a vyráží puk.
11:58
Amur je v plném počtu a začíná jeho zkrácené přesilovka.
10:42
Přesilová hra SIbiru je u konce, protože Renat Mamašev (SIB) dostává dvě trestné minuty za sekání.
09:23
Tak tohle zavání velkým debaklem! Hosté dále využívají pětiminutové přesilovky a zvyšují své vedení. OLEG GUBIN se zapisuje jako třetí do střelecké listiny a Sibir vede již v desáté minutě 0:3. Asistence: Sergej Šumakov
08:37
A je to 0:2! Jeden z nejlepších hráčů uplynulého Channel One Cupu PATRIK HERSLEY se prosazuje v přesilové hře a posílá hosty do dvoubrankového vedení. Asistence: Dmitrij Kugryšev
08:15
Tentokrát ohrozil Borisova Ožiganov, ale domácí brankář byl i nyní úspěšný.
07:20
Hersley tvrdě pálí od modré, ale Borisov výborně zasahuje!
06:58
Tak to je pro Amur velká nepříjemnost hned na začátku utkání. Domácí útočník Ruslan Baškirov (CHA) totiž nebezpečně atakoval jednoho z hostů a dostává trest na 5 minut + trest do konce utkání za úder do oblasti hlavy či krku.
06:35
Na druhé straně se do zajímavé příležitosti dostali opět hosté, tentokrát však stříleli mimo.
06:20
Železnov se snažil ohrozit Sašu Saláka, ale se svým pokusem neuspěl.
04:30
Novosibirsk je nabuzen vstřelenou brankou a nepřestává útočit. Domácí se vůbec nemohou dostat do hry.
03:56
Hosté využívají svého tlaku a dostávají se do vedení. ALEXANDER KOPEJKIN zamířil velmi přesně a Borisov loví puk ze své sítě. Asistence: Dmitrij Monja, Viktor Bobrov
02:10
Nyní si už domácí mohou na chvíli odpočinout a oba týmy střídají své pětky.
01:40
Hosté už jsou zase nastěhováni v útočném pásmu a zle zatápí domácímu Chabarovsku.
01:20
Tarasov se dostal do útočného pásma, ale záhy ztratil puk.
00:40
Sibir se okamžitě po zahájení utkání tlačí do útoku. Nebezpečnou střelu Enlunda vyráží Borisov.
00:01
Týmy jsou na ledě. Ještě si poslechneme hymnu Ruské federace a zápas může začít.
Krásný Štědrý den! Věřím, že i v den, kdy se každý zajímá jen o dárky, kapra a bramborový salát, se zde najde i několik lidí, kteří zůstanou věrni on-line přenosu z KHL. Tímto bych vás chtěl ještě jednou přivítat u zápasu Chabarovsku s Novosibirskem. Utkání by mělo začít přibližně za 10 minut.

Amur Chabarovsk: Borisov (Pečurskij) – Mäntylä, Terjajev, Ježov, Pereťjagin, Velikov, Rjazancev, Loginov, Safronov – Fisenko, Lugin, Achmetov – Tarasov, Miklík, Krysanov – Litovčenko, Orlov, Kopijenko – Baškirov, Tverdochlebov, Železnov

HK Sibir Novosibirsk: Salák (Bespalov) – Hersley, Alexejev, Mamašev, Ožiganov, Ignatovič, Gimajev, Menšikov – Kugryšev, Koskiranta, Enlund – Monja, Bobrov, Kopejkin – Šumakov, Gubin, Sannikov – Šalunov, Vorošilo, Butuzov

Rozhodčí: Vjačeslav Bulanov, Alexander Sojn – Sergej Morozov, Roman Šichanov.
17.11.2012 SIB-CHA 3:2
28.8.2012 SIB-CHA 2:3 sn. (přátelský zápas)
HK Sibir Novosibirsk
Hosté jsou na tom zcela odlišně. V poslední době hrají velmi dobře a stále v týmu panuje velká pohoda, kterou začala úžasná devítizápasová série bez porážky, jež trvala od 30.10 do 23.11!
Po této sérii sice přišly prohry, ale z následujících osmi zápasů byly jen tři a když to vezmeme celkově, tak Novosibirsk vyhrál 14 z posledních 17-ti utkání! Nic na tom nezměnil ani odchod skvěle chytajícího Miky Koskinena, kterého nahradil rovněž výborný, Alexander Salák.
Amur Chabarovsk
Domácí zažívají velmi špatnou sezónu. Po 39-ti zápasech jsou na samém dně Východní konference a nic nenasvědčuje jakémusi zlepšení.
Z posledních sedmi utkání navíc Amur vyhrál pouze v jednom případě a čtyři z těchto zápasů navíc odehrál na vlastním ledě, což nesvědí o dobré pohodě. Největším problémem Amuru se poměr vstřelených a inkasovaných branek, který je 73 ku 130!
Vítáme vás u on-line přenosu ze zápasu Kontinentální hokejové ligy, ve kterém Amur Chabarovsk přivítá na svém ledě HK Sibir Novosibirsk. Utkání začíná v 10:00.