Ode mě je to vše a já si dovolím vám popřát krásný Štědrý večer a bohatého Ježíška. Budu se na vás těšit u dalších on-line přenosů. Napočtenou!
Československá stopa v utkání
Ján Laco (AST) 35 zák., 3 góly, 92,11%
Petr Vrána (KZN) 0+1, 0 střel, čas na ledě: 14:55
Utkání Barysu Astana s AK Barsem Kazaň je za námi a hosté si odváží vítězství 1:4. Dvoubrankové vedení z první třetiny se nakonec ukázalo býti rozhodujícím a Astana se zmohla jen na jednu branku. Výhru Kazaně ještě v 59.minutě pojistil Gluchov trefou do prázdné brány a hosté si upevňují první příčku v tabulce.
60:00
Dnešní utkání sleduje 4070 diváků.
59:20
Ještě o jeden útok se pokusili hosté, Laco byl pozorný a zápas spěje ke svému konci.
58:35
Kazaň vstřelila branku!
Hosté se trefují do prázdné brány a je definitivně rozhodnuto. Úspěšným střelcem je MICHAIL GLUCHOV, který kousek od modré čáry vystřelil a trefil přesně prázdnou bránu. Rozhodčí si ještě pojistili předchozí "negól" Boyda telefonátem a Laco se vrací do své brány. Asistence: Petr Vrána, Jevgenij Medvěděv
58:24
Barys je v šesti a nastěhován v útočném pásmu. Odkrytou horní část branky trestuhodně netrefil Boyd!
57:37
Talgat Žajlauov si to namířil mezi dva obránce Kazaně, ale Nikulin předvedl důležitý obranný zákrok a v poslední chvíli vypíchnul kotouč domácímu útočníkovi
57:11
Hráči Kazaně výborně napadají a dělají problémy domácím se založením útoku.
56:28
Garipov neudržel střelu od mantinelu, ale jeden z obránců Kazaně včas odpálil volný puk z brankoviště pryč.
55:59
Roman Savčenko neudržel modrou čáru a Barys musí vyklidit útočné pásmo.
55:22
Podobná situace na druhé straně a Puškarjov si počínal úplně stejně jako Azevedo.
54:38
Azevedo vzal situaci dva proti dvěma na sebe, ale předvedl příliš nepřesnou střelu na to aby nějak ohrozil Laca.
54:04
Bochenski ještě zachytil puk v pásmu Kazaně, předal jej Boydovi, ale Garipov si pohlídal tyč a o zbytek se postarala obrana Kazaně.
52:57
Michail Gluchov obdržel zpoza brány přihrávku, ale zblízka trefil jen Laca, který se dokázal natlačit na svou pravou tyč.
52:35
Podél mantinelu se až ke střele protáhl Starčenko, ale zakončoval z velkého úhlu a Garipov byl připraven.
51:56
Bochenski sice přebruslil hostujícího obránce, ale Garipov měl blíže k puku a odpravil jej o mantinel pryč z vlastního pásma.
51:34
Garipov neudržel Bochenskiho střelu z pravého kruhu, ale u puku byli nejrychleji obránci Kazaně.
50:37
Několik nepříjemných střel mířilo na Laca, ale ten drží již tak malé naděje Barysu na bodový zisk.
50:01
Zpoza brány se před Garipova vytočil Ruděnko, ale hostující brankář byl připraven i na tuto variantu.
49:18
Střela Azeveda od mantinelu prošla až k Lacovi a ten musel hodně rychle na led.
48:31
Vladimir Tkačjov sice vyhrál vhazování, ale u Medvěděva byl hodně rychle jeden z domácích a obránce Kazaně tak nehodil puk pouze na zadní mantinel.
48:28
Denisov tvrdě pálil od modré čáry, ale Laco celkem bez problémů zachytil kotouč do své lapačky.
47:43
Po souboji u Garipova padá jeden z domácích hráčů, ale rozhodčí tento souboj vyhodnotil jako férový a nebudou vylučovat.
47:14
Domácí se po dvou dobrých šancích dostávají k tlaku a přebírají iniciativu.
46:43
Zpoza brány proskákal volný puk až k Puškarjovovi, ale ten zblízka netrefil bránu!
45:55
Kevin Dallman dostal výbornou přihrávku od mantinelu, ale Garipov se včas přesunul proti střele domácího obránce.
45:10
U Garipovovy brány si chystal puk na střelu Ruděnko, ale jeden z obránců Kazaně se skvěle položil a vypíchl mu kotouč. Po Blochinovově ráně vyhazují hosté na zakázané uvolnění.
44:38
Hosté dokázali sevřít Barys ve jeho pásmu, ale Vránova střela z otočky nebyla nebezpečná.
43:50
Medvěděv si nejdřív rozmyslel střelu, trochu se projel útočným pásmem a pak přeci jenom vystřelil. Puk však skončil u hráčů stojících před Lacem.
43:20
Tečované Blochinovo nahození skončilo v ochranné síti. Vhazování ve středním pásmu.
42:48
Nigel Dawes už už sahal po volném puku, ale Garipov jej včas přikryl.
42:05
Na druhé straně nahazoval puk před Laca Zacharčuk, ale kotouč vůbec nedojel k domácímu brankáři.
41:22
Upper našel Savčenka na modré čáře, ten si popojel blíže k bráně, ale poté nevystřelil do prostoru branky.
40:50
Vysokým obloučkem posílá Lundin puk do středního pásma a zde jej přebírá zcela osamocený hráč Kazaně.
40:01
Další třetina začne přibližně v 15:43.
Čtyřicet minut utkání je pryč a Kazaň si i po druhé třetině drží dvoubrankový náskok. Krátce po zahájení druhé třetiny Varnakov svou druhou brankou v zápase sice dokonce zvýšil na 0:3, ale o osm minut později se trefil Dustin Boyd a vykřesal tak naději domácích na bodový zisk z tohoto utkání.
40:00
39:58
O poslední útok druhé třetiny se ještě pokoušel Varnakov se svými spoluhráči, ale hosté to nakonec překombinovali a neohrozili Laca.
39:19
Ránu od modré Laco jen vyrazil, ale Igor Mirnov se nedostal přes dva obránce k dorážce.
38:19
Garipov má jednoduchý zákrok a po přerušení odjíždí obě pětky střídat.
37:40
Brookbank pálil na Laca, před kterým bojovala dvojice hráčů a puk se tak ke slovenskému brankáři vůbec nedostal.
37:36
Další dva zákroky si připsal Laco, především ten proti Kosticynově střele nebyl vůbec jednoduchý.
36:47
Obuchov nebezpečně posílal puk před bránu, kam se sjížděla hned dvojice hráčů v bílém, ale ani jeden z hostujících hráčů puk nedokázal trefit.
36:26
Kazaň už je v plném počtu a Gluchov se hned zapojil do akce, z které vyplynula Denisovova střela z úhlu. Laco pozorný.
35:58
Dawes po rychlém přechodu do útoku našel Bochenskiho najíždějícího z druhé vlny, ale domácí kapitán trefil opět jen prostor, kde byl Garipov.
35:46
Hosté dokázali vyhodit puk až k Lacovi, ale Barys už zase spěchá na druhou stranu.
35:27
Puk se ocitl mimo ledovou plochu a vhazovat se bude před Garipovem.
35:00
Boyd našel zpoza brány Bochenskiho, ale ten z bezprostřední blízkosti trefil vynikajícího Garipova!
34:33
Kevin Dallman neudržel útočné pásmo a Barys bude rozjíždět přesilovku až zpoza vlastní brány.
34:18
Michail Gluchov (KZN) je čtvrtým vyloučeným hráčem Kazaně. Hostující útočník se provinil držením.
33:57
Další rána míří na Garipova, tentokrát však vedle brány.
33:48
Laco si připisuje další zákrok a na druhé straně se baseballově snažil zakončit volný Antropov. Puk bohužel pro domácí netrefil
32:59
Kirill Petrov srdnatě bojoval proti dvěma hráčům Barysu, ale nakonec o kotouč stejně přišel.
32:27
Kornějevovo nahození se zastavilo jen o několik hráčů bojujících před Lacem.
31:46
Po Brookbankově ráně byl před Lacem opravdu velký provoz, ale k volnému puku se nakonec dostal domácí hráč a odpálil jej do bezpečí.
31:21
30:41
Savčenko zavezl puk do útočného pásma, přenechal jej Semjonovovi, ale ten střelou trefil jen pozorného Garipova.
30:04
Nebezpečná přihrávka mířila na hokejku Bochenskiho, který byl sám před Garipovem, ale domácí útočník kotouč nakonec netrefil.
29:21
Domácí využívají tlaku, který plyne ze vstřelené branky a Jakov Rylov (KZN) se provinil faulem, za který dostává dvě trestné minuty.
28:14
Astana právě vstřelila branku!
Tentokrát už to zakázané uvolnění nebylo a domácí se po chybě jednoho z obránců Kazaně prosazují. Mike Lundin se dostal na středu útočného pásma k volnému puku, chytře nestřílel, ale poslal puk přesně na čepel DUSTINA BOYDA a ten neměl problém s usměrněním puku za Garipova záda. Asistence: Mike Lundin
27:44
Elitní formace Barysu si nyní příliš nerozuměla a je z toho zakázané uvolnění.
26:52
Další zákrok na domácího hráče, který byl hodně na hraně, ale rozhodčí opět nevylučují. Pískot fanoušků je stále častější.
26:16
Hned po vhazování vypálil na Laca Medvěděv, ale slovenský brankář v barvách Barysu byl pozorný.
25:40
Ilja Nikulin vyhodil puk do ochranné sítě, ale podle všeho se kotouč otřel o mantinel a vylučovat se nebude.
24:23
Na druhé straně zasahoval proti střele Starčenka Garipov, ale tento pokus neznamenal nějaké větší nebezpečí.
24:01
Obuchovova střela mířila přesně do míst, kde stál Laco a ten puk bez problému ztlumil v náruči.
23:15
Nejnebezpečnější pětka domácích Dawes-Bochenski-Boyd se usadila v pásmu Kazaně, ale Boyd nedokázal zakončit z hranice brankoviště.
22:47
Bochenski hledal spoluhráče před bránou, ale jeho přihrávka byla sražena.
22:02
Na ledě už je i vyloučený Puškarjov. Takový start do druhé třetiny si však domácí určitě nepředstavovali.
20:45
Teď ale hosté doslova rozebrali bránicí trojici a je to 0:3. Mezi kruhy zcela volný MICHAIL VARNAKOV obdržel od Azeveda přihrávku přesně na střelu a z první prostřelil Laca. Asistence: Justin Azevedo, Konstantin Kornějev
20:31
Azevedo dostal přihrávku k volnější tyči, ale Laco se stihl přesunout.
20:02
Michail Varnakov dostal hned po vhazování vysokou holí do tváře a Konstantin Puškarjov (AST) míří na trestnou lavici. Kazaň bude hrát více než půl minuty přesilovku 5 na 3.
20:01
Další třetina začne přibližně v 14:52.
Máme za sebou první třetinu tohoto velmi pohledného utkání a hosté vedou 0:2. Jako první se již ve čtvrté minutě prosadil přesnou střelou Varnakov a v minutě deváté na něj navázal v přesilovce Mirnov, který bez problémů dorazil Medvěděvovu střelu. V dalším průběhu si oba týmy vytvořily několik dobrých šanci, ale brankáři byli pozorní a v první třetině jsme tak více branek neviděli.
20:00
19:31
Hosté jsou v přesilovkách opravdu hodně nebezpeční. Nikulinovu ránu vyrazil Laco jen ke Kosticynovi, ale poté slovenský brankář předvedl výborný zákrok, když lapil Kosticinovu dorážku směřující do odkryté části branky.
18:42
Domácí jsou hodně nespokojeni s dalším rozhodnutím hlavního rozhodčího, který vylučuje Kevina Dallmana (AST) za držení. Nutno říci, že tohle bylo velmi přísné vyloučení.
18:20
Ruděnko nejdříve přišel o kotouč, ale záhy ho znovu získal, nabil Savčenkovi a ten trefil jen obránce před sebou.
17:25
Puškarjov byl hodně tvrdě atakován a fanoušci se dožadovali vyloučení. Hlavní rozhodčí jejich žádost nevyslyšel.
17:00
Zakázané uvolnění pro změnu zahrávají domácí. Hra se tak stěhuje zpátky před Jána Laca.
16:44
Lukojanov využil zaváhání domácího obránce, ale Tkačjov se k zakončení nedostal a následnou střelu od modré Laco dobře viděl.
16:21
Barys je v posledních minutách aktivnějším týmem a hosté vyhazují puk jen na zakázané uvolnění.
15:29
Ruděnko nabral ve středním pásmu velkou rychlost, ale svou střelou hned po přejetí modré čáry netrefil bránu.
15:03
Dmitrij Upper se snažil pohlídat si modrou čáru, ale nakonec je z toho ofsajd domácích.
14:32
14:13
Boyd zkusil vystřelit z kruhu, ale jeho střela šla vedle brány a puk se poté doklouzal až k modré čáře, kde jej ještě zachytil jeden z domácích obránců.
13:32
Savčenkovu ránu od modré čáry tlumí ve své výstroji Garipov.
13:11
Šikovně prostrčená přihrávka na Antropova, ale ten před bránou netrefil puk.
12:32
Velký závar před vlastní bránou s problémy řeší Laco, ale domácí budou mít možnost přesilové hry. Za hákování jde na trestnou lavici Vladimir Tkačjov (KZN).
12:08
Medvěděv zaváhal v souboji s Dawesem, který nakonec získal puk a Garipov musel likvidovat následnou dělovku od modré čáry.
11:23
Domácí se dožadovali odpískání faulu v útočném pásmu, ale nakonec přerušuje hru svým dalším zákrokem až Laco.
10:58
Sergej Kosticyn švihem vystřelil přes obránce, ale jeho střelecký pokus nemířil mezi tři tyče.
10:01
Na druhé straně musel opět dávat pozor Laco, ale tentokrát slovenský brankář dokázal zastavit přihrávku mířící před svou bránu a následně pokryl i dorážku Lukojanova.
09:28
Barys mohl hodně brzo snížit na rozdíl jedné branky, ale Dawes, který se dostal k volnému puku na brankovišti nedokázal trefit odkrytou bránu!
08:58
Domácí již byli v plném počtu a přesto inkasují. Jevgenij Medvěděv si sjel od modré na kruh, jeho střelu Laco jen vyrazil a IGOR MIRNOV neměl problém s doražením puku do odkryté brány. Asistence: Jevgenij Medvěděv, Sheldon Brookbank
08:26
Před Lacem byl nyní velký závar, ale ani jeden z hráčů Kazaně nedostal dostat puk přes beton ležícího Laca.
08:10
Na modrou čáru dostal nabito Brookbank, ale Laco střelu dobře viděl a schoval ji ve své výstroji.
07:43
První pětce se přesilovka nedaří a po dalším vyhození Barysu jde střídat.
07:12
Po vyhození Astany se Kazaň dostává zpět do útočného pásma a rozjíždí svou kombinaci.
06:54
Za vražení na hrazení jde na trestnou lavici domácí Konstantin Puškarjov (AST).
06:48
Denisov bez problémů projel přes útočnou modrou, ale jeho spoluhráči si nerozuměli a Astana přebírá kotouč.
05:31
Týmy již jsou v plném počtu a Garipov měl znovu napilno.
05:24
Astana stále pokračuje v aktivním pojetím hry a hosté si pomáhají zakázaným uvolněním.
04:39
Hra ve čtyřech zatím více vyhovuje domácím, střela od modré však vůbec nemíří přesně.
03:27
Jenže o tři vteřiny později se poprvé předvedl Petr Vrána (KZN), který putuje rovněž na lavici hanby. Český útočník se provinil nedovoleným bráněním.
03:24
Navíc přichází další komplikace pro domácí. NIkolaj Antropov (AST) dostává dvě trestné minuty za sekání.
03:17
Domácí sice začali zápas aktivněji, ale jako první se prosazují hosté. MICHAIL VARNAKOV se prosmýkl kolem mantinelu, na nic nečekal a přesnou střelou po zemi prostřelil Jána Laca. Asistence: Justin Azevedo, Sergej Kosticyn
02:32
Střelecký pokus Romanova nebyl přesný, Garipov bez práce.
02:18
Starčenko zavezl puk do útočného pásma a domácí už kombinují před Garipovem.
01:14
Útočné choutky hostujícího celku byly již v zárodku zlikvidovány a oba týmy v klidu střídají.
00:25
Od mantinelu přišla před Garipova nebezpečná přihrávka, ale Dallman zblízka netrefil bránu!
00:01
Vše je nakonec jinak. V bráně domácích se představí Ján Laco a na opačné straně uvidíme Emila Garipova. Určitě dobrá zpráva pro slovenského brankáře.
Kapitáni Brandon Bochenski a Ilja Nikulin se pozdravili s hlavními rozhodčími, zápas za chvíli začne.
Dnes se vůbec poprvé představí v dresu Kazaně český útočník Petr Vrána, který přestoupil z Atlantu Mytišči, kde letos zaznamenal pouze čtyři branky. V dresu domácího celku nás bude zajímat převážně Ján Laco, který však dnešní zápas podle předzápasových informací začne na střídačce.

Barys Astana: Ivanov (Laco) – Dallman, Lundin, Savčenko, Semjonov, Bartulis, Blochin, Ryspajev, Ibrajbekov – Dawes, Bochenski, Boyd – Ruděnko, Starčenko, Antropov – Žajlauov, Upper, Puškarjov – Michajlis, Gavrilin, Romanov

Ak Bars Kazaň: Nilsson (Garipov) – Denisov, Niulin, Brookbank, Medvěděv, Zacharčuk, Kornějev, Rylov – Varnakov, Azevedo, Kosticyn – Gluchov, Vrána, Petrov – Mirnov, Tkačjov, Lukojanov – Malychin, Obuchov, Kolcov

Rozhodčí: Anatolij Zacharov, Roman Ščenjov – Alexander Zacharenkov, Alexander Sadovnikov.
AK Bars Kazaň
Hostující celek je na tom ještě lépe než Barys a s tříbodovým náskokem jej nalezneme na první příčce Východní konference.
Z posledních deseti zápasů dokázala Kazaň zvítězit hned sedmkrát a porazila například i Jokerit, Ufu, Omsk či naposledy hvězdný SKA Petrohrad.
Produktivitu Kazaně táhne bývalý hráč Lva Praha, Justin Azevedo (11+20).
Barys Astana
Barys zatím letos předvádí solidní výkony a po 39-ti zápasech se drží na pěkném šestém místě Východní konference. Poslední zápasy domácího celku jsou však jako na houpačce.
Čtyři výhry, osm proher, výhra, prohra, výhra, prohra. Asi tak nějak vypadá posledních dvanáct utkání Barysu Astana. Naposledy se kazašský tým předvedl na ledě Dynama Minsk a odvezl si prohru 5:2.
Vítáme vás u on-line přenosu z KHL. Dnes se zaměříme na zápas, ve kterém Barys Astana přivítá na svém ledě AK Bars Kazaň. Utkání začíná v 14:00.