Já se s Vámi rozloučím. Děkuji všem, kteří si našli v tomto svátečním čase prostor ke sledování našeho online přenosu. Přeji příjemné prožití Štědrého dne i celého zbytku Vánoc.
Rozladěné duše fanoušků Slovanu se nyní snaží naladit na vánoční notu sbor, který zpívá vánoční koledy.
Československá stopa v zápase

Michal Vondrka (SBA) – 1b (0+1), 2 střely, TOI: 12:36
Tomáš Netík (SBA) – 1b (1+0), 2 střely, TOI: 16:03
Václav Nedorost (SBA) – 1b (0+1), 3 střely, TOI: 18:40
Ve třetí třetině jsme viděli nefalšovanou vánoční nadílku branek. Fanoušci ve vyprodané Slovnaft aréně viděli hned sedm gólů. Domácím se sice nejprve povedlo otočit v rozmezí pěti minut z 1:3 na 4:3, v předposlední minutě se však stalo něco neuvěřitelného. Trenér hostí si vzal oddechový čas, po němž dvěma slepenými góly dokonale opařil do té doby rozradostněnou arénu Dan Sexton, který otočil na 5:4. Do prázdné brány poté zpečetil výhru Nižněkamsku Jegor Milovzorov.
60:00
59:52
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Definitivní razítko na výhře Nižněkamsku vystavil JEGOR MILOVZOROV trefou do prázdné brány. Předposlední celek soutěže si tedy z dnešního utkání vezme tři body. Asistence: Alexander Jevsejenkov.
59:20
Janus bruslí na střídačku, Slovan to zkouší v šesti.
58:59
Oddechový čas si vzal i trenér Slovanu, budou domácí stejně efektivní jako hosté?
58:59
Tak to je naprosto neuvěřitelné, ale na Vánoce se zkrátka zázraky očekávat dají. DAN SEXTON se ve středním pásmu zhostil kotouče, dostal se do samostatného úniku, který zakončoval účinným blafákem. Ještě před necelou minutou hosté prohrávali a nyní zničehonic vedou. Asistence: Georgijs Pujacs.
58:20
Tak to jsou věci. Dnešní odpoledne se zřejmě protáhne, protože hosté vyrovnávají. DAN SEXTON vypálil od modré čáry a jeho projektil se odrazil od tyčky do brány. Bez asistence.
58:04
Sudnicin zůstává na střídačce, Neftěchimik bude hrát v šesti.
58:04
Hosté si berou oddechový čas.
58:04
Andersonovu jedovatou střelou vyřešil Janus.
57:46
Barker se dobře zorientoval u mantinelu a poslal kotouč jednoduše ven z pásma.
57:28
Hosté hrají v plném počtu, začíná se jim krátká přesilová hra.
56:23
Následně Belasí vyhráli buly a od modré pálil Starosta, Sudnicin jeho střelu vyrazil.
56:16
Netík pálil po přejezdu modré čáry přes tři hráče. Sudnicin zakročil a přerušil hru.
56:01
Přesilová hra Slovanu měla jepičí život. Václav Nedorost totiž obdržel za nedovolený zákrok dvouminutový trest za nedovolené bránění. Uvidíme tedy hru čtyři na čtyři.
55:25
Pavel Zdunov dostal dvě minuty za nebezpečnou hru vysokou holí a domácí mají možnost definitivně rozhodnout zápas.
55:24
Nikulin vypálil z levého kruhu, Janus si připsal jistý zákrok a chtěl ještě rozehrát, rozhodčí však chvíli předtím přerušil hru.
54:39
Domácí hrají v plném počtu a i když se nacházeli pod velkým tlakem soupeře, neinkasovali.
53:49
Rjasenského střelu od modré čáry vyřešil Janus a na chvíli zastavil velký tlak Neftěchimiku.
53:27
Milovzorovův pokus zamířil mimo bránu.
53:00
Sersen vybojoval kotouč a vzápětí ušetřil cenné vteřiny svému mužstvu, když vyhodil kotouč pryč.
52:53
Milovzorov nahrál na osu Polygalovovi, jehož vychytal Janus.
52:39
Sporné vyloučení Václava Nedorosta. Ten se kolenem otřel o masku Sudnicina, který ale celou situaci přifilmoval. Rozhodčí však vylučuje pouze českého útočníka, což je velká šance pro Neftěchimik.
52:09
Nedorosk zakončil svůj výpad po pravé straně nebezpečnou střelou, kterou Sudnicin vyrazil lapačkou mimo bránu.
51:58
Úmyslný ofsajd Slovanu, což znamená jediná, hra se po dlouhé době přesune před Januse.
51:42
Surový pálil od levého mantinelu, Sudnicin opět musel zasahovat. Hosté se jistě budou snažit vyrovnat. Belasí je však zatím k ničemu nepouštějí a drží kotouč hodně daleko od Januse.
Dnešní utkání sleduje 10 055 diváků. Na Štědrý den je tedy ve Slovnaft aréně vyprodáno.
51:10
Barkerův pokus od modré čáry po vyhraném buly, Sudnicin zakročil.
51:03
Jegličův tvrdý projektil provětral Sudnicinovu lapačku.
50:23
Bartovič pálil z levého kruhu, Sudnicin vyrazil jeho pokus betonem.
49:12
Slovan právě vstřelil branku!
Kdo si počká, ten se dočká. Podle tohoto otřepaného pravidla se radují domácí hokejisté. Po takřka desetiminutové konzultaci s videorozhodčím, hlavní sudí uznává branku TOMÁŠE SUROVÉHO. Ten dotlačil kotouč společně se Sudnicinovým betonem těsně za brankovou čáru a domácí poprvé v zápase vedou. Bez asistence.
49:12
Fanoušci už jsou z dlouhého telefonátu nervózní a pomalu začínají pískat.
49:12
Už více než pět minut rozhodčí telefonuje, vyprodanou Slovnaft arénou obíhají mexické vlny.
49:12
Podle opakovaných záběrů se zdá, že by kotouč mohl skončit za brankovou čárou po dorážce Surového. Rozhodčí se už hodnou chvíli o celé situaci baví s videorozhodčím.
49:12
Barker pálil od modré čáry, jeho nepříliš razantní pokus Sudnicin, neudržel, následně se snažil dorážet Vondrka se Surovým. Rozhodčí půjdou konzultovat celou situaci s videosudím.
48:30
Hosté se chvíli usadili v útočném pásmu, Januse však žádným střeleckým pokusem tentokrát neprověřili.
47:57
Nagy si podobně jako při vyrovnávací brance najel na osu hřiště a vypálil, Sudnicin si tentokrát projektil nejproduktivnějšího hráče Slovanu pohlídal.
46:02
A následně si hosté mohli vzít vedení zpátky, proti Sextonově úniku po pravé straně výborně vyjel Janus.
45:47
A rázem je vyrovnáno! Slovnaft aréna bouří. LADISLAV NAGY si najel na osu hřiště a z otočky vypálil přesně k pravé tyčce. Sudnicin se za kotoučem jen ohlédl. Poprvé od jedenácté minuty je vyrovnáno. Asistence: Václav Nedorost, Cam Barker.
44:58
První formace Slovanu se nakonec raduje ze vstřelené branky. Jeglič zakombinoval s Tičarem, který od pravého mantinelu našel přihrávkou světových paramterů před bránou nikým nehlídaného TOMÁŠE NETÍKA, který překonal Sudnicina. Asistence: Rok Tičar, Žiga Jeglič.
44:47
A následně opět Jeglič, který se efektivní kličkou na střed uvolnil a ocitl před Sudnicinem, ten zakročil.
44:20
Jegličův pokus z levého kruhu vyrazil Sudnicin před sebou, k dorážce se nikdo nedostal.
43:13
Barkerův vysoký oblouček ukryl v lapačce Sudnicin.
42:53
Domácí neskládají zbraně, Nagy vypálil od modré čáry, Sudnicin zasáhl betony.
41:30
Studená sprcha pro Slovan. Hosté odskakují na rozdíl dvou branek. ALEXANDER NIKULIN vjel do útočného pásma a přes Štajnocha vystřelil, jeho projektil zamířil mezi vyrážečkou a tělem Januse. Domácí to budou mít velice těžké. Bez asistence.
41:01
Nagy zakončoval útok Slovanu střelou mimo bránu.
40:01
Druhá třetina se nesla v hodně netradičním duchu. Rozhodčí rozdělil celkem osm trestů. Oba týmy si zahrály kromě klasické přesilové hry pět na čtyři početní převahu čtyři na tři a také hru čtyři na čtyři. Góly však padaly jen při hře v kompletním počtu na obou stranách. Na začátku druhé třetiny rozveselil domácí arénu Rok Tičar. Ve 36. minutě však vrátil hostům vedení Matt Anderson. Stav utkání po dvou třetinách je tedy překvapivý a dá se očekávat, že nás čeká dramatická třetí část.
39:06
Ivanov se následně snažil u bližší tyči propasírovat kotouč přes Januse, což se mu nepovedlo.
38:52
Po tečované přihrávce Berezina se dostal před Januse Polygalov. Slovenský brankář celou situaci vyřešil.
38:32
Zatím se Slovan dobře brání dalšímu oslabení.
38:13
A opět se povedlo domácím vyhodit kotouč.
37:48
Bartovič vystihl přihrávku a následně se dostal až k bekhendové střele, kterou Sudnicin zkontroloval.
37:34
Aby toho nebylo málo, hosté si zahrají početní převahu. Andrej Šťastný dostal dvě minuty za hákování.
36:30
Domácí se nyní snaží vrátit rovnovážný stav, to se však nedaří, protože hosté pečlivě brání.
35:17
Hosté se vracejí do vedení, Andrej Ivanov se dostal před bránu, vypálil z otočky, Janus vyrazil kotouč betonem před sebe, odkud jej do domácí svatyně usměrnil MATT ANDERSON. Asistence: Andrej Ivanov, Jegor Milovzorov.
34:40
Jeglič nabil Tičarovi, který pálil z první, Sudnicin ukryl puk v náruči.
34:16
Jeglič vjel do útočného pásma a pálil přes Kalašnikova mimo bránu.
33:45
Po velmi dlouhé době uvidíme hru v plném počtu na obou stranách. Končí se netypicky dlouhá pasáž plná vyloučení.
33:22
Slovanu se opět povedlo vyhodit kotouč.
32:50
Slovan hraje ve čtyřech, Bartovič naskočil na led.
32:33
Hosté hrají v plném počtu a začíná se jim přesilová hra pět na tři.
32:23
Surový se hnal do samostatného nájezdu, který ale v poslední chvíli zastavil dobrým obranným zákrokem hokejkou jeden z hráčů Nižněkamsku.
31:54
Surový vyvezl kotouč do středního pásma a ulevil domácí obraně.
31:45
To už snad není pravda. Rozhodčí udělují další trest. Tentokrát domácí střídačce za příliš mnoho hráčů na ledě. Přesilovku čtyři na tři si zahrají hokejisté Nižněkamsku.
31:25
V tuto chvíli se hraje čtyři na čtyři.
31:17
Barker následně nezpracoval na modré rychlou přihrávku Tičara a Belasí přišli o pásmo.
31:06
Barkerův tvrdý pokus od modré k Sudnicinovi neprošel.
30:46
Na trestné lavici se snad rozdávají dárky. Jinak si nedovedu představit, proč se tam ve druhé třetině chce každý podívat. Václav Nedorost sekl Sudnicina, za což dostává dvě minuty za sekání. Následně však Dmitrij Kosmačjov dostal dvě minuty za hrubost, když napadl Nedorosta. Přesilová hra Slovanu čtyři na tři tedy bude pokračovat.
30:43
Barkerův pokus byl sražen do rohu.
30:25
S tresty se nyní v Bratislavě roztrhl pytel. Georgijs Pujacs dostal dvě minuty za nedovolené bránění, když u mantinelu nedovoleně zastavil Matta Murleyho. A domácí si zničehonic z oslabení tři na pět zahrají přesilovku čtyři na tři.
29:40
Netík si zpoza brány vyjel na osu hřiště odkud pálil zápěstím, brankový prostor netrefil.
29:30
A teď je navíc v Bratislavě opět veselo, Ladislav Nagy se hnal do brejku, za záchrannou brzdu zatáhl hokejkou Rjasenskij a v dalších dvou minutách se bude hrát ve čtyřech mužích na obou stranách.
29:13
Domácí již hrají ve čtyřech, oslabení o dvou mužích zvládli Belasí skvěle.
28:50
Velká komplikace pro Slovan. Domácí půjdou na 23 vteřin do tří. Milan Bartovič dostal čtyřminutový trest za hru vysokou holí.
28:20
Následně Barker znovu vybojoval kotouč a s pomocí Nedorosta se Belasí osvobodili.
27:40
Barker vybojoval kotouč za bránou a následně jej o mantinel poslal přes všechny čáry.
27:31
Jevsejenkov vyslal od modré střílenou přihrávku, kterou v mezikruží tečoval Anderson, Janus dokázal zareagovat a kotouč ukryl mezi betony.
27:13
Hosté si zničehonic vytvořili několik dobrých šanci, Patrik Luža za bránou uzemnil Milovzorova nedovoleným zákrokem hokejkou do tváře, za což mu rozhodčí udělil dvouminutový trest.
27:03
Ivanovův nebezpečný pokus z levého kruhu musel krýt Janus.
26:31
Rychlý kontr Nižněkamsku zakončoval z pravého kruhu Milovzorov, Janus vyrazil kotouč betonem.
26:03
Hosté hrají v plném počtu.
25:45
Druhá polovina přesilovky Slovanu vůbec nevyšla, Rybin opět vyvezl kotouč bez problémů za vlastní modrou čáru.
25:11
Hudáčkovu čitelnou přihrávku vystihl jeden z hráčů hostí a vyhodil kotouč.
24:52
Následně se Neftěchimiku povedlo poslat kotouč pryč z vlastní třetiny.
24:30
Domácí kombinují v útočném pásmu, Sersen pálil od modré, Sudnicin vyrazil puk.
24:03
Domácí hráči jsou v laufu stejně jako fanoušci, nyní Ivan Polygalov zbytečně podrazil Andreje Šťastného a už usedl za katr. Třetí přesilová hra pro Slovan.
23:17
Co se Slovanu nepovedlo ve dvou početních převahách, se nyní domácím povedlo ve hře pět na pět. Vondrka nahrál zpoza brány na pravý kruh ROKU TIČAROVI, který vypálil a kotouč propadl Sudnicinovi mezi vyrážečkou a betonem. Asistence: Michal Vondrka, Žiga Jeglič.
23:06
Jevsejenkov se vrací na ledovou plochu, Neftěchimik přečkal i druhé oslabení.
22:33
Barker pálil přes hradbu těl, kotouč se k Sudnicinovi nedostal. Hosté se následně osvobodili.
22:06
Až teď se povedlo Belasým dostat do tlaku. Nagy si sjel na osu a pálil, Sudnicin připraven.
21:22
Následně navíc Rybin s Polygalovem dokázali kombinovat v útočném pásmu a ušetřili svému týmu cenné vteřiny.
21:10
Hosté vyhráli úvodní buly oslabení a vyhodili kotouč.
21:06
Sotva se však jedna přesilová hra skončila, zahrají si Belasí druhou. Václav Nedorost si vykoledoval u mantinelu faul, Alexander Jevsejenkov vybojoval kotouč jen za cenu faulu.
20:31
Luža pálil po vyhraném buly pouze na zadní mantinel.
20:09
20:01
Do první třetiny vánočního zápasu vstoupili favorizovaní domácí hokejisté hodně vlažně, jako by byli duchem spíše u stromečku než u ostrého zápasu KHL. Toho využili hosté, kteří si vytvořili spoustu šancí. I díky skvělému Janusovi využili jedinou, když se v 11. minutě prosadil Polygalov. Následně hráli hosté druhou přesilovou hru. Tu neproměnili a Belasí se začali zvedat. V posledních zhruba pěti minutách byli jasně lepší, zatím se však z gólu nezaradovali.
Druhá třetina začne zhruba v 13:53.
20:00
19:00
Hosté se následně dokázali osvobodit.
18:50
Murley tečoval v mezikruží Sersenův pokus od modré, Sudnicin zasáhl.
18:16
Po Sersenově pokusu se kotouč odrazil na Hudáčka, který stál u tyči a měl před sebou odkrytou klec, Sudnicin vytáhl parádní zákrok betonem.
18:09
Domácí jsou od konce druhého oslabení lepší a nyní si i oni zahrají přesilovou hru. Kosmačjov zastavil pronikajícího Hudáčka nedovoleným háčkem a usedl za katr.
17:18
Na druhé straně pálil z mezikruží Jeglič, jeho pokus z první byl zblokován mimo bránu.
16:40
Sexton nepříjemně tečoval před Janusem Pujacsovu střelu, slovenský brankář stačil zareagovat a vyrazit puk.
16:02
Sersen pálil zpoza levého kruhu, Sudnicin jeho projektil vyrazil.
15:30
Hostům se povedlo až nyní vymanit z dlouhého tlaku.
14:51
Domácí jsou v tlaku, Nagy se obtočil kolem brány a následně pálil z otočky, Sudnicin byl připraven. Zdá se, že Slovanu se povedlo probudit.
14:35
Hudáček se ocitl před bránou, Sudnicin zakročil.
13:23
Kozák skáče na led a Slovan se ubránil i druhému oslabení.
13:10
Hosté nyní dostali kotouč za Janusova záda, ale branka uznána nebyla, protože rozhodčí ještě předtím přerušili hru z důvodu postavení útočícího hráče v brankovišti.
12:49
Následně dokonce Milan Bartovič prozkoušel pozornost Sudnicina prudkou střelou zpoza modré čáry.
12:28
Domácí vyhráli vhazování a vyhodili kotouč až k Sudnicinovi.
12:25
Berezin vypálil od modré čáry, Janus ukryl kotouč v náruči.
11:52
Domácí začali oslabení nejlepším možným způsobem, Surový se natlačil před Sudnicina, který musel vytáhnout snad svůj nejtěžší zákrok v dosavadním průběhu zápasu.
11:23
Další nepříjemnost pro domácí. Po souboji s Grigorenkom dostal dvě minuty za držení novic na soupisce Slovanu Lukáš Kozák.
10:42
Hosté se naprosto po zásluze dostávají do vedení. Jegor Milovzorov našel zpoza brány nikým nehlídaného IGORA POLYGALOVA, který pohotově vystřelil k bližší tyči a poprvé překonal Januse. Asistence: Jegor Milovzorov, Andrej Ivanov.
10:08
Ofsajd Slovanu, který se zatím nedokáže v dnešní slavnostní den dostat do potřebného tempa.
09:57
A další pokus Nižněkamsku od modré čáry, Janus vyrazil do rohu.
09:12
A další okno v obraně Slovanu, které nakonec uhasil včasnou rybičkou pod Sextona, jenž si sjížděl před bránu, Šťastný.
08:49
Milovzorov se protáhl po pravém křídle a vypálil, Janus vychytal jej i následnou dorážku Polygalova. Hosté jsou jednoznačně lepší.
08:00
Samostatný únik Kalašnikova vychytal Janus!
07:45
Barker pálil prudce od modré čáry, Sudnicin vyrazil kotouč betonem.
06:55
Domácí první přesilovou hru přečkali bez ztráty kytičky.
06:54
Sextonův pokus z pravého kruhu vyrazil Janus do rohu.
06:45
Poté se hostům podařilo vrátit do útočného pásma, po nepřesné střele však Neftěchimik přijde o pásmo.
05:58
Po úvodní vyložené šance domácí kontrolují oslabení a průběžně vyhazují kotouč daleko od vlastní brány.
05:16
Jevsejenkovův pokus od modré vyrazil Janus před sebe, Bilalov mohl dorážet do prázdné brány, ale na poslední chvíli předvedl výborný obranný zákrok jeden z hráčů Slovanu.
04:55
Hosté jsou na úvod zápasu překvapivě aktivnějším týmem a nyní si zahrají přesilovou hru, na trestnou lavici míří Michal Vondrka na dvě minuty za hru vysokou holí.
04:39
Grigorenko pálil z mezikruží, Janus vyrazil před sebe, odkud dorážel mimo bránu Anderson.
03:58
Hosté to v útočném pásmu překombinovali a Bartovič stačil v poslední chvíli vstoupit do kombinace hostí.
03:15
Zakázané uvolnění Neftěchimiku.
02:57
Starosta se snažil zachytit kotouč na modré čáře bruslí, ale tečoval jej pouze na střídačku.
02:34
Sersen pálil od modré čáry, jeho prudký kotouč zamířil mimo bránu.
01:45
Zakázané uvolnění domácího týmu. Ti vstoupili do utkání poněkud vlažně.
00:46
Anderson vjel do útočného pásma a postaral se o první střelu zápasu, Janus bez problému jeho pokus pokryl betonem.
00:28
Postavení mimo hru domácího mužstva.
00:01
Obě mužstva vjíždějí na ledovou plochu vyprodané Slovnaft arény. Hosté v modrobílé kombinaci, domácí ve speciálních červených dresech. Za malou chvíli zazní nejprve ruská a posléze slovenská hymna.
Hokejisté Slovanu Bratislava dnes nastoupí ve speciálních červených vánočních dresech.

HC Slovan Bratislava: Janus (LeNeveu) – Luža, Sersen, Barker, Starosta, Kozák, Štajnoch – Jeglič, Tičar, Netík – Nagy, Nedorost, Bartovič – Vondrka, Murley, Hudáček – Kudrna, Surový, Ölvecký, Šťastný

Neftěchimik Nižněkamsk: Sudnicin (Kolppanen) – Jevsejenkov, Pujacs, Berezin, Rjasenskij, Kosmačjov, Kalašnikov, Tichonov, Bilalov – Grigorenko, Anderson, Sexton – Milovzorov, Polygalov, Ivanov – Nikulin, Zdunov, Rybin – Andrjuščenko

Rozhodčí: Bukin, Beliajev – Metalnikov, Sirotkin.
Československá stopa v utkání

Václav Nedorost (SBA)
Tomáš Netík (SBA)
Michal Vondrka (SBA)
Neftěchimik Nižněkamsk

Hokejisté z Nižněkamsku jsou aktuálně druhým nejslabším týmem soutěže. Ve 39 zápasech nasbírali pouhých 34 bodů a na poslední Amur Chabarovsk mají náskok pouhých dvou bodů. Neftěchimik prohrál své poslední čtyři duely.

Slovan Bratislava

Hokejisté z týmu jediného slovenského účastníka KHL půjdou do dnešního utkání s povinností vyhrát. Bratislavské mužstvo prožívá poměrně úspěšné období, na osmou příčku zaručující play off však Belasí stále ztrácejí čtyři body a výhra v dnešním utkání s jedním z nejslabších celků soutěže by notně přiblížila slovenské mužstvo k vysněné metě. Tým finského kouče Petriho Martikainena sužují zranění obránců. Před dnešním zápasem se zranil zadák Ivan Baranka. Vedení narychlo angažovalo zámořského zadáka Cama Barkera a Lukáše Kozáka z Dukly Trenčín.

Slovan Bratislava: Lada Togliatti 2:3 sn.
Slovan Bratislva: Jokerit Helsinky 6:2
Slovan Bratislava: Salavat Julajev Ufa 3:2 sn.

Ladislav Nagy – 27 bodů (14+13)
Rok Tičar – 19 bodů (6+13)
Tomáš Netík – 18 bodů (9+9)
Pěkný Štědrý den Vám přeji. Nadnárodní KHL má 24. 12. na programu běžný hrací den, protože v Rusku se Vánoce slaví podle juliánského kalendáře až kolem 6. ledna. Do hry tak zasáhne i bratislavský Slovan. A jelikož se na Slovensku Vánoce slaví stejně jako ve většině Evropě již dnes, připravilo si vedení bratislavského mužstva pro návštěvníky zápasu speciální program. V dnešním zápase Slovanu Bratislava s Neftěchimikem Nižněkamsk se tak mohou těšit na bohatý doprovodný program.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.