SESTŘIH: 31. kolo extraligy, Plzeň - Mladá Boleslav 6:1

Máme tu konec, Škodovka na domácím ledě zdolala Mladou Boleslav 6:1! A musíme uznat, že vítězství je to zcela zasloužené.

Ode mě to bude pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a loučím se s vámi, někdy příště na počtenou!
Nejlepší hráči: Ondřej Kratěna (1+1) – Milan Mikulík (1+0)
60:00
59:51
Plzeň právě vstřelila branku!
Vypadá to, že se nám bude opakovat výsledek z prvního měření sil, kdy Plzeň také vyhrála 6:1! Po Johnsonově krásné přihrávce se ještě hezčí kličkou prosazuje JAN SCHLEISS (4+4)! Asistence: Nicholas Johnson (7+9) a Jakub Jeřábek (2+15).
59:33
Simon dostal přihrávku do dobré pozice, na Růžičku ale nevyzrál!
58:57
Mozíkovu střelu vyrazil Růžička před sebe, tam byl připravený Bližňák, který ale svou dnešní druhou branku nepřidal.
58:10
Ctirad Ovčačík (MBL) je vyloučen za hákování.
58:02
Jakub Lev byl v samosatném úniku vychytán Růžičkou, hostujícímu brankáři se tyto situace dnes daří!
57:51
Ovčačík mířil bekhendem vysoko nad.
57:28
Lvův pokus šel pouze do boční sítě, někteří diváci už se ale radovali.
57:06
Komerční přestávka.
Dnešní utkání sleduje 6301 diváků.
56:58
Pulpán se dostal k odraženému puku a už se chystal vystřelit, puk mu ale sjel z hole!
56:36
Třináctý útočník Richard Jarůšek se zapojil do hry a hned vystřelil, Machovský ale vyrazil puk.
56:25
Pacovský pouze nahodil puk do pásma.
55:39
55:25
Pokus Kašpaříka z velké dálky vyrazil v poklidu Machovský betonem.
54:38
A v oslabení se dokonce prosazuje! Z velmi dobré práce Jakuba Lva těžil JOZEF BALEJ (3+6), který si položil a následně i překonal Martina Růžičku, 5:1! Asistence: Jakub Lev (9+7).
54:30
Machovský vyrazil další pokus a Plzeň má kotouč ve své moci.
53:58
Trončinského střela se otřela o Machovského beton a zamířila taktéž vedle.
53:46
Roman Čermák mířil vedle brány.
53:39
Mikulík procházel velmi dobře obranou, hákoval ho při tom ale Michal Moravčík (PLZ). Dvě minuty pro domácího beka.
52:23
Neskutečná práce domácího obránce Jakuba Jeřábka přináší čtvrtý gól do sítě Mladé Boleslavi! Obránce s číslem 5 si položil hned dva protihráče a zakončil, jeho bekhend ale vyrazil Růžička do míst, kde stál DOMINIK SIMON (6+7), který už nezaváhal a upravil na 4:1! Asitence: Jakub Jeřábek (2+14) a Ján Sýkora (14+10).
52:02
Čermákova dělovka skončila v hradbě těl před Machovského bránou.
51:56
Plzeň hrála v šesti a hráčská lavice tak dostává dvě trestné minuty. Odpyká je Miroslav Indrák (PLZ).
51:37
Nyní vyhodil od levého mantinelu Milan Mikulík.
51:10
Kratěnovu střelu po buly vyrazil Růžička mimo, Boleslav poté vyhodila.
51:07
Za držení je vyloučen Ctirad Ovčačík (MBL).
50:56
Další velká šance Jána Sýkory skončila na Růžičkovi, byl při tom ale faulován!
50:15
Moravčík s Bližňákem nyní aktivním napadáním vybojovali vhazování v útočném pásmu – kotouč byl totiž přidržen bránícími hráči za brankou u mantinelu.
49:41
Na druhé straně byl v brankovišti útočící hráč, což se pochopitelně nesmí.
49:27
Krásná kombinace Plzně skončila střelou Dominika Simona, kterou ovšem Růžička hbitě vyrazil!
48:45
48:12
Jozef Balej se zjevil zcela osamocený s pukem před Růžičkou, hostující brankář ale jeho kličku vyrazil vedle branky!
47:36
Střelu Tomáše Sýkory na druhé straně srazil Čermák nad branku.
47:21
Žabkův skrytý pokus dokázal Machovský vyrazit.
47:01
Ján Sýkora se chtěl prodrat přes tři protihráče, bylo to ale příliš velké sousto.
46:45
Přesilovka Plzně ale končí, Vojtěch Mozík (PLZ) je vyloučen za držení.
46:25
Trška v oslabení mířil vedle.
46:08
Ján Sýkora opět nedokázal v dobré šanci vyzrát na Rúžičku, seknul ho při tom ale Marek Trončinský (MBL). Po komerční přestávce tak bude hrát Plzeň přesilovku.
45:56
Čermák dostal puk do pásma, kde se k němu dostal Pacovský, jenž ovšem trefil pouze Machovského vyrážečku.
45:32
Kotouč byl dlouho přidržován u mantinelu a rozhodčí přerušil hru.
45:09
Po zásahu střídačky se bude vhazovat v útočném pásmu Mladé Boleslavi.
44:47
Hosté se nyní dostali do ofsajdu.
44:18
Ján Sýkora obral Mikulíka o puk a pelášil sám na branku, zvolil ovšem střelu, kterou branku Martina Růžičky minul!
43:44
Bárta od modré po špatné rozehře Plzně mířil mimo.
43:06
A z následného protiútoku mohl být gól, Kašpařík ale před odkrytou brankou promáchl puk!
42:55
Kratěna tak dlouho kličkoval za brankou, až přišel o puk.
42:15
Icing hostů.
42:09
Bližňák měl na holi svůj druhý gól, když dostal pas od Kratěny, Růžičku ale tváří v tvář nedokázal překonat!
41:44
41:10
Hostující obránce si nyní nezpracoval puk a Plzeň ho tak vyhodila.
40:57
Trškova střela trefila Výborného do brusle.
40:33
40:18
Domácí mají puk pod kontrolou.
40:01
Hokejisté obou celků nastupují na led, brzy začne třetí třetina. 33 sekund se bude hrát 4 na 4, poté přijde přesilová hra Mladé Boleslavi.
Je za námi 40 minut hry a Plzeň vede 3:1. Ve 25. minutě se prosadil kapitán Ondřej Kratěna, na rozdíl dvou branek upravil při své premiéře v plzeňském dresu Mario Bližňák.

Hru nám okořenila i bitka, kde největší ovace sklidil domácí útočník Jozef Balej.
Další třetina začne přibližně v 17:21.
40:00
39:44
Látal nyní potrápil Plzeňské a vybojoval faul na svou osobu – za držení je vyloučen Petr Kadlec (PLZ).
39:29
S přispěním mantinelu vyhodil Žabka puk mimo ledovou plochu.
39:25
Puk zasáhl ochrannou síť nad ledem, domácí ale v útočném pásmu zůstanou.
39:20
Střelu Jána Sýkory neúspěšně tečoval Johnson.
38:53
38:43
Zpět ke hře – Mladá Boleslav se dopustila zakázaného uvolnění.
38:33
A samozřejmě přichází i tresty. Vyloučeni jsou Jozef Balej (PLZ) 2+2 minuty za hrubost, Lukáš Pulpán (PLZ) na 2+2 minuty za hrubost, Radan Lenc (MBL) na 2+2 minuty za hrubost a 2 minuty za sekání a Zdeněk Kubica (MBL) na 2+2 minuty za hrubost. 20 sekund se tak bude hrát 4 na 4, poté bude následovat přesilovka Plzně.
38:33
Jozef Balej přepral Zdeňka Kubicu a sklidil obrovský potlesk domácích tribun, ve druhé dvojici se popral Radan Lenc s Lukášem Pulpánem, tato šarvátka ovšem skončila remízou!
38:33
Kubica a Musil to přehnali s důrazem u Machovského a strhla se nám bitka!
38:15
Stříteského střelu lapil Machovský.
37:52
A tam ho ve spolupráci se spoluhráči dlouho podržel, rozhodčí tak přerušil hru.
37:43
Schleiss vyvezl kotouč až do rohu v útočném pásmu.
37:12
A opět, nyní se o to postaral Jakub Jeřábek.
36:50
Výborného střelu chtěl tečovat Mikulík, moc se mu to ale nepovedlo a puk opět končí za brankou hostujícího gólmana.
36:15
Machovský Stříteského střelu vidět nemohl, obránci jí ale zblokovali za něj a poté i vyhodili puk.
36:00
Ofsajd Mladé Boleslavi.
35:45
Kotouč se poté dostal až k Růžičkovi, který ho před Janem Schleissem raději podržel.
35:32
Kašpařík se před brankou neprosadil a Schleiss poté vyhodil puk.
35:14
A další výhoz Plzně.
34:45
Domácí zatím brání dobře, opět vyhodili puk.
34:15
Kratěna se v útočném pásmu dostal k puku a ihned ho napálil na branku, trefil ovšem tyčku!
34:05
Domácí vyhazují až k Růžičkovi.
33:53
Ryan Hollweg (PLZ) poté u mantinelu tvrdě srazil Davida Vrbatu a je vyloučen na pět minut a do konce utkání! Pětiminutový trest za něj odpyká Miroslav Indrák.
33:44
Zajímavá situace! Hollweg šel úplně sám na branku, Růžička proti němu ale vyjel a o puk ho obral, k němu se ovšem dostal posléze Tomáš Sýkora, jenž branku ale přestřelil!
32:44
Další kombinace domácích už ovšem končí brankou! Po přihrávce Mozíka se nepovedlo moc dobře zakončit Kratěnovi, k puku se ovšem dostala nová posila modrobílých MÁRIO BLIŽŇÁK (1+0), který tak posílá Plzeň do vedení o dva góly! Asistence: Ondřej Kratěna (7+10) a Vojtěch Mozík (7+11).
32:24
Kratěnova střela se neujala, zastavila jí tyčka Růžičkovy branky!
32:14
Za hákování putuje na trestnou lavici Peter Trška (MBL). Po přestávce, která slouží jako komerční, tak uvidíme další přesilovku Plzně.
32:04
Na druhé straně mířil vedle branky Michal Bárta, rozhodčí poté odpískali špatně icing a vhazovat se tak bude ve středním pásmu.
31:49
Indrák dostal přihrávku před bránu, zakončit ale nedokázal.
30:52
Kratěna dobře vyslal do útoku Kubku, jehož střelu ovšem zblokoval hostující bek.
30:22
30:06
Akce domácích se nyní nepovedla a puk na holích mají hosté.
29:49
Pokus Petra Kadlece od modré tečoval Johnson nad branku do ochranné sítě.
29:30
Zelenobílí dostali puk do středního pásma.
29:17
Kadlec svou střelou trefil pouze Simona.
29:10
Martin Růžička i přes nepříliš dobrý výhled lapil Jeřábkovu střelu.
28:43
Kratěnovu přihrávku nadvakrát zblokoval Trončinský, který posléze dokázal vyhodit puk.
28:22
Před přesilovkou tu ale máme ještě komerční pauzu.
28:22
Lev se před brankou dostal k odraženému kotouči, byl ovšem seknut Pavlem Musilem (MBL), který tak dostává dvě trestné minuty.
27:58
27:51
Další dobrou ránu vyslal Milan Mikulík, svůj druhý gól ale prozatím mladoboleslavský útočník nepřídá – proti byl totiž Matěj Machovský.
27:30
Výborný se pokusil svižnou střelou zaskočit Machovského, ale nepovedlo se mu to.
26:57
Puk se nyní po výhozu Baleje a odrazu od Stříteského hole dostal na střídačku Plzně.
26:45
Slovenský bek nyní zblokoval střelu Kašpaříka do ochranné sítě nad ledem.
26:35
A nyní domácí osvobodil Kubka.
26:19
Moravčík vyhodil až za branku Růžičky.
26:06
Tomáš Sýkora dokázal dostat puk do středního pásma.
25:58
Vyloučení na domácí straně – Václav Pletka (PLZ) je vyloučen za držení.
25:15
25:14
Střelu Vojtěcha Mozíka lapil Martin Růžička.
24:50
Z první nyní pálil Schleiss, branku ale těsně míjí.
24:29
Ján Sýkora projel obranou Boleslavi jako nůž máslem, jeho bekhendovou kličku ale zastavil Růžičkův beton!
24:02
Domácí se ale z další akce prosazují, je to 2:1! Od Jakuba Jeřábka dostal nabito ONDŘEJ KRATĚNA (7+9), který, jak se říkává, udělal z pavouků bezdomovce – vymetl přesně horní růžek hostující branky! Asistence: Jakub Jeřábek (2+13).
23:38
Trška dokázal vyhodit přes všechny čáry.
23:33
Z první střílel Jakub Lev, Růžička ovšem sklapl své betony včas!
23:15
Dnes podruhé jdou hosté do tří – na dvě minuty za podražení je vyloučen David Výborný (MBL). 1:46 dlouhá dvojnásobná početní výhoda pro Plzeň!
23:01
Za hákování je vyloučen Zdeněk Kubica (MBL). Snad nám přesilová hra trochu zlepší obrázek hry.
22:45
Vrbata se uvolnil a nahrál na Pabišku, který byl ovšem tísněný a nevystřelil.
22:10
Ani jednomu z týmů se nyní nepodařilo po nahození vytvořit útočnou akci.
21:26
Bližňákova přihrávka byla nepřesná, je z toho zakázané uvolnění.
21:08
20:54
Modrobílí nadále útočili a Hollweg se dostal do ofsajdu.
20:45
Puk je nyní za hostující brankou.
20:27
Bártovu střelu po vhazování srazil Balej.
20:22
Pabiška a Výborný napadali Machovského a zamezili mu tak v rozehrávce.
20:01
Na led již nastupují hokejisté obou celků.

Mladá Boleslav bude dohrávat 68 sekund přesilové hry po vyloučení Dominika Simona.
Po první třetině máme stav 1:1. Do vedení se dostal domácí celek, když se dokázal prosadit Jakub Lev. O vyrovnání se ve třinácté minutě postaral Milan Mikulík v přesilové hře.
Další třetina začne přibližně v 16:22.
20:00
19:54
Ke střele se ovšem nedostala, Plzeňští vyhazují kotouč.
19:42
Mladá Boleslav zamknula Plzeň v pásmu.
19:08
Dominik Simon (PLZ) je vyloučen na dvě minuty za hákování.
18:49
Boleslav bude hrát přesilovku, zatím je ponechána výhoda.
18:40
Hosté vyhodili na zakázané uvolnění.
18:27
18:12
Pletkova střela už šla na branku, ale chytit jí dokázal Martin Růžička.
16:40
Stříteského střelu z velké vzdálenosti Machovský vyrazil svým betonem.
16:27
Za držení je nyní vyloučen Pavel Kašpařík (MBL).
15:34
Kratěna se krásně uvolnil podél levého mantinelu a předkládal puk Schleissovi před branku, jenže malý černý neposeda jeho hůl přeskočil!
14:33
Machovský na druhé straně musel vyrazit střelu Radana Lence z mezikruží.
14:18
Ján Sýkora nyní operoval v útočném pásmu, Pacovský ho ale obral o puk.
13:33
Od modré nyní vystřelil Mitja Robar, domácí gólman udržel kotouč.
13:24
Nyní Matěj Machovský Mikulíkovu střelu lapil, bude se vhazovat po jeho pravici.
12:51
Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
A hosté vyrovnávají z přesilové hry! Machovskému vypadla střela MILANA MIKULÍKA (9+12), kterému posléze bylo umožněno dorazit puk za záda plzeňského brankáře! Bez asistence.
12:41
První vyloučení na domácí straně – Tomáš Sýkora (PLZ) dvě minuty za podražení.
12:26
Komerční přestávku nám nyní Machovský zajistil zásahem proti střele Radana Lence.
12:20
Indrák objel branku a předložil kotouč Pletkovi, tomu ovšem nebylo umožněno zakončit.
11:37
Lev se uvolnil podél obránce, z dobré pozice ale zamířil těsně nad branku.
11:00
Bárta chtěl založit útočnou akci hostů, měl proti sobě ale příliš protihráčů a tak o kotouč přišel.
10:45
Zakázané uvolnění Mladé Boleslavi.
10:39
Kratěna nyní obdržel dobrý pas před branku, zakončení se mu ovšem nepovedlo a pro Růžičku tak nebylo problémem.
10:15
Plzeňská posila Mário Bližňák vyrazil do samostatného úniku, jeho střelu ovšem Růžička dokázal vyrazit!
09:25
Ani jednomu z týmů se nyní nedaří založit útočnou akci.
08:38
Moravčíkův pas nedokázal Ján Sýkora zachytit, je z toho icing. Následuje komerční přestávka.
08:04
07:57
Jakub Lev se snažil zachránit útočné pásmo, už to ale nestihl – ofsajd.
07:18
Pletka nahrál před prázdnou branku na Jeřábka, tomu ale střela nesedla a puk tak šel mimo!
07:14
Hosté jsou ve čtyřech.
07:05
Nyní dostal od Jeřábka nabito Jakub Lev, jehož pokus z první chytá Martin Růžička.
06:55
Mozík nyní vybídl ke skórování Jána Sýkoru, dělovou ránu slovenského útočníka ovšem zastavilo břevno hostující branky!
06:29
Mozíkovu dělovku skvěle vyráží Martin Růžička do rohu kluziště!
06:16
Schleiss mířil nad branku.
06:04
Čeká nás přesilová hra 5 na 3 dlouhá 1 minutu a 10 sekund. Boris Žabka (MBL) je vyloučen za napadení.
05:46
Puk je stále za domácí brankou.
05:23
Boleslavští ale dovezli kotouč do útočného pásma a ušetřili tak první vteřinky v oslabení.
05:14
První vyloučení v zápase – Roman Čermák (MBL) dostává dvě minuty za sekání.
05:11
Modrobílí pokračují v útočení, Jeřábek ovšem mířil mimo.
04:31
Domácí teď uzavřeli Mladou Boleslav v pásmu a dokázali se prosadit! Nejaktivnějším forvardem byl JAKUB LEV (9+6), který se také po přihrávce od Jána Sýkory prosadil a poslal tak Plzeň do vedení 1:0! Asistence: Ján Sýkora (14+9).
03:47
Nyní se Bruslaři dopustili zakázaného uvolnění.
03:31
Další akce Mladé Boleslavi taktéž byla zastavena, nyní ovšem ofsajdem.
02:51
Pulpán nyní skvělým obranným zákrokem zastavil hostující přečíslení 2 na 1!
02:42
K dobré střele se nyní na modré čáře dostal domácí útočník Balej, puk ještě tečoval Tomáš Sýkora, ale Růžička kotouč chytil.
02:18
Vhazovat se nyní bude po levici Machovského. Boleslav do zápasu vstoupila aktivněji.
02:00
Po chybě domácí obrany se do dobré šance dostal Lukáš Pabiška, který ale Machovského prostřelit nedokázal! A to i přes to, že před ním byl zcela osamocený.
01:47
Na druhé straně od modré střílel slovinský bek Robar, puk se poté pokusil do klece dostat Pacovský, Machovský ale tento pokus vyrazil nad.
01:30
Kubka nahrával před bránu na Johnsona, ten byl ovšem důrazně bráněný a ke střele se nedostal.
01:03
Do útoku vyrazila také Plzeň, ale Johnson za brankou přišel o kotouč.
00:39
Stříteskému vůbec nesedla střela, dopravit puk do sítě se ale pokusil Látal, jenže ani ten nemířil přesně.
00:31
Nyní Michal Bárta s přispěním teče zasáhl ochrannou síť nad ledem.
00:19
Trončinského střela se dá označit spíše za propagační.
00:01
Úvodní vhazování vyhráli hosté, kteří začínají akci zpoza své branky.
00:01
Hokejisté nastupují na led, což značí jediné – blíží se začátek dnešního utkání! Snad nás čeká pohledný hokej se spoustou akcí! Přeji příjemné počtení.

HC Škoda Plzeň: Machovský (Mensator) – Jeřábek (A), Kadlec (A), Pulpán, Mozík, Moravčík, Kubka, Boháč – Schleiss, Bližňák, Kratěna (C) – Johnson, Lev, J. Sýkora – Pletka, Simon, Indrák – Hollweg, T. Sýkora, Balej – Beran

BK Mladá Boleslav: M. Růžička (Rittich) – Ovčačík (A), Trončinský, Stříteský, Žabka, Robar, Trška, Čermák – Mikulík, Výborný (C), Bárta – Látal, Kašpařík, Klimenta – Pacovský, Musil, Lenc – Kubica, Vrbata, Pabiška – Jarůšek

Rozhodčí: Homola, Horák – Gebauer, Lederer.
V sestavách obou celků se nám představí čerstvé posily. Mário Bližňák v domácím dresu nastoupí v centru první formace, Pavel Kašpařík se do plzeňské ČEZ Arény navrátí jako člen druhé formace mladoboleslavského útoku.

Domácím se po reprezentační přestávce vrátili také zranění hráči a do dnešního utkání jdou téměř v plné síle. Chybí akorát Dominik Kubalík, který jako kapitán vede juniorský tým na MS.
Nedávné posily
Na začátku zimní přestávky si Plzeň a Mladá Boleslav dopřáli předvánoční dárek – posilu do svého kádru.

Mladá Boleslav získala právě z Plzně útočníka Pavla Kašpaříka.
Indiáni posilovali v KHL – ze Slovanu Bratislava přišel Mário Bližňák.
Vzájemné zápasy
Oba zápasy letos vyhrála Plzeň. Na domácím ledě si nejprve s Boleslaví poradila poměrně s přehledem, venku už to ovšem měla těžší – přesto si našla cestu k zisku tří bodů.

Plzeň 6:1 Ml. Boleslav
6. Lev (Kratěna, Jeřábek), 8. Kratěna (Pletka), 21. Johnson (Lev), 28. Johnson (Pulpán, Balej), 33. J. Sýkora (Simon, Schleiss), 47. Lev (Simon, Jeřábek) – 53. Klimenta (Mikulík)

Ml. Boleslav 1:2 Plzeň
19. Vrbata (Jarůšek) – 33. Schleiss (Pulpán, Kubka), 42. Schleiss (Simon, Kubka)
BK Mladá Boleslav
Nováček z Mladé Boleslavi se momentálně nachází na 11. příčce se ziskem 37 bodů a skóre 85:95.

Klubu z města Škodovek se daří především na kluzištích soupeřů. V tomto ohledu je v lize pátý nejlepší. Doma ovšem potěšil své příznivce výhrou pouze pětkrát.

Boleslav zažila po pětizápasové sérii proher čtyři výhry v řadě, momentálně je ovšem v nepříjemné situaci – z posledních šesti zápasů získala pouze dva body.

Naposledy na domácím ledě silně potrápila druhý Litvínov. V utkání dokázala dvakrát dotáhnout vedení soupeře a vyrovnat, v nájezdech ovšem prohrála. V tomto zápase přestřílela Chemiky 48:30.

Ml. Boleslav 2:3sn. Litvínov
23. Stříteský (Látal, Výborný), 49. Pacovský (Klimenta, Robar) – 11. Petružálek (Trávníček), 24. Petružálek (Ručinský, Kubát), roz. náj. Hanzl

V čele produktivity je 39letý útočník David Výborný, jenž odehrál letos 29 utkání s bilancí 7+21. Nejlepším střelcem týmu je s 8 zásahy Milan Mikulík, nejproduktivnějším zadákem poté Matěj Stříteský (6+6).

V brance Mladé Boleslavi se v této sezoně představilo celkem pět brankářů.