SESTŘIH: 31. kolo extraligy, Karlovy Vary - Hradec Králové 2:1

Zápas 31. kola Tipsport extraligy je u konce, Karlovarští udrželi jednobrankový náskok z druhé třetiny a stáhli náskok na svého dnešního soupeře na tři body. Ve třetí periodě již byli energetici lepší a měli ještě několik zajímavých šancí, žádnou ale neproměnili. Mrzet je to ovšem nemusí, protože ani hosté už se nedokázali prosadit, a tak střetnutí skončilo výsledkem 2:1.

58:17
Mikuš nahodil od modré puk na branku, kotouč ale skončil těsně vedle.
57:37
Domácí vyvezli puk do útočné třetiny, Vachovcova zblokovaná střela ale skončila v ochranné síti.
57:26
Energie hrála v šesti, a tak se nyní bude muset bránit. Trest odsedí Balán.
57:20
Šimánek na pravé straně unikl obraně Energie a hosté mohou zaútočit.
56:35
Přihrávku před branku domácího týmu zachytil Duda, hosté jsou ale s pukem stále v útočném pásmu.
56:13
Střelu Červeného z levé strany bez problémů skryl ve výstroji karlovarský brankář.
55:38
Skuhravý vyvezl puk do útočného pásma a poté vypálil, obránce ale zblokoval jeho ránu do ochranné sítě. Buly po pravici Kantora.
54:58
Domácí lacině ztratili kotouč ve střední třetině, Mountfield tedy může zahájit nápor na branku Energie.
54:24
Skuhravý zakončil rychlý protiútok Energie střelou z pravého kruhu, Kantor si ale s jeho pokusem poradil.
53:59
Vhazuje se ve středním pásmu.
53:19
Tvrdou střelu Dietze vyrazil pohotovým zákrokem mino gólman Habal, domácí jsou ale i nadále pod tlakem.
52:24
Dnešní utkání sleduje v hledišti KV Areny 4129 diváků.
52:07
Po ofsajdu domácího celku následuje komerční přestávka.
51:45
Červený sebral puk v mezikruží a vypálil, kotouč ale skončil nad, a tak Habal vůbec nemusel zasahovat.
51:16
Karlovarští hrají v plném počtu.
50:33
Domácí hokejisté zatím toto oslabení zvládají velmi dobře.
50:09
Skokanův pokus od modré čáry zblokovala defenziva karlovarského týmu.
49:37
Energetici se osvobozují.
49:16
Mountfield bude mít šanci vyrovnat, menší trest za nedovolené bránění obdržel Ondřej Šmach.
49:00
Oba týmy bojují o puk za brankou domácího týmu.
48:27
Hradec Králové v plném počtu.
47:58
Hosté jsou pod velkým tlakem, nyní je pro změnu povedeným zákrokem zachránil Kantor.
47:38
Tvrdou střelu kapitána Radka Dudy zastavila tyč!
47:10
Balán našel přihrávkou v pravém kruhu Haranta, kterému ale střela nevyšla a skončila úplně mimo.
46:51
Karlovarským se zatím nedaří zavézt kotouč do útočného pásma, hosté dobře brání.
46:27
Vyloučen Tomáš Mertl (HKM) za nedovolené bránění.
46:15
Hosté sice dostali domácí tým pod tlak, nevystřelili ale na branku.
45:31
Balán přišel o kotouč u pravého mantinelu, a tak mohou dopředu zamířit hosté.
45:07
Zakázané uvolnění domácího celku.
44:59
Energie v plném počtu.
44:18
Domácím se podařilo dostat kotouč až k brance soupeře.
44:03
Další střelecký pokus obránce Mountfieldu zblokoval Vachovec.
43:37
Od modré tvrdě vypálil Vydarený, Habal ale jeho střelu vyrazil mimo.
42:59
Vyloučen Stanislav Balán (KVA) za držení protihráče.
42:35
Energetiky nyní přibrzdilo v rozletu zakázané uvolnění.
41:31
Hra je zatím ve třetím dějství celkem rozháraná a oba týmy se střídají v držení puku.
40:50
Karlovarské hokejisty zastavil ofsajd, vhazovat se bude ve střední třetině.
40:29
Hosté drží puk ve vlastním pásmu a snaží se rozehrát útočnou akci.
40:01
Ve druhém dějství se diváci v KV Areně konečně dočkali branek. Do vedení se dostal Mountfield, který dokázal využít přesilovou hru pět na tři. Totéž se ale asi o osm minut později podařilo i domácím, kteří navíc o chvíli později přidali i druhý gól. Stav utkání je tak před třetí třetinou 2:1. Třetí perioda dnešního duelu odstartuje asi v 17:22.
40:00
39:30
Červený zavezl puk do útočného pásma, tam se ho ale okamžitě zmocnili domácí hráči.
39:08
Další přečíslení Energie táhl Balán, jehož nepřesnou přihrávku ale Duda nemohl zpracovat, a tak tato akce gólem nekončí.
38:46
Z levého kruhu vypálil tvrdě Vojtěch Tomeček, jeho pokusu ale chyběla přesnost.
38:22
Domácí tým je i nadále aktivnější, Hradec Králové je zřejmě trochu otřesený.
37:35
Karlovy Vary právě vstřelily branku!
Domácí hráči otáčejí vývoj dnešního zápasu a vedou 2:1. Karlovarští se hnali do přečíslení dva na jednoho a Balán našel u tyčky volného DAVIDA HRUŠKU, který neměl se zakončením žádný problém a poslal puk za brankovou čáru. Asistence: Stanislav Balán, Tomáš Harant.
37:05
Dej zavezl kotouč do útočné třetiny, tam ale puk získali hráči Energie.
36:38
Skokan poslal před branku domácího týmu nepřesnou přihrávku, Hradec ale i nadále okupuje útočné pásmo.
36:01
Hosté hrají v plném počtu.
35:45
Z pravé strany nyní otestoval pozornost gólmana Vojtěch Tomeček, Kantor byl ale připravený.
35:19
Karlovarští také využili přesilovou hru pět na tři, stav zápasu je 1:1. Duda s Davidem Hruškou si dlouho přihrávali za brankou, druhý jmenovaný poté našel v levém kruhu RADIMA BIČÁNKA, který tvrdou střelou z první nedal Kantorovi šanci zasáhnout. Asistence: David Hruška, Radek Duda.
34:48
Východočechům se podařilo vyhodit.
34:29
Bičánkova tvrdá střela od modré čáry skončila těsně vedle.
34:01
A vzápětí putuje na trestnou lavici i Tomáš Mertl, který zasáhl protihráče vysokou holí a dostal menší trest. Hosté budou hrát ve třech!
33:44
Energetici budou mít šanci srovnat krok. Vyloučen Tomáš Troliga za nedovolené bránění.
33:06
Pospíšil přistrčil do mezikruží Kukumbergovi, který vyslal na branku Energie hodně tvrdou střelu, brankář Habal ale jeho pokus povedeným zákrokem vyrazil.
32:45
Píská se zakázané uvolnění Energie.
32:26
Hosté mají nyní problémy s rozehrávkou, karlovarští hokejisté výborně napadají.
31:38
31:16
Domácím hráčům se podařilo vyhodit.
30:35
Skuhravý se málem dostal k puku před brankou soupeře, brankář Pavel Kantor ale vybruslil z brankoviště a zachránil situaci.
30:14
Hosté jsou s pukem v útočném pásmu, zatím se však nedostávají ke střelbě.
29:38
Další přesilová hra pro Hradec Králové. Tentokrát na trestnou lavici usedl Radim Bičánek, který dostal dvě minuty za vysokou hůl.
29:25
Domácí hrají v plném počtu.
28:41
Pokračuje klasická přesilová hra Mountfieldu, domácí se ale zatím úspěšně brání.
27:38
Hradec právě vstřelil branku!
Hosté okamžitě využili dvojnásobnou početní výhodu a dostali se do vedení. Nikým nerušený MARTIN PLÁNĚK napřáhl na modré čáře a jeho dělovka rozvlnila síť za zády gólmana Habala. Asistence: Jiří Šimánek.
27:25
Karlovarští budou hrát ve třech! Na trestnou lavici míří kapitán Radek Duda, který si vysloužil dvě trestné minuty za hákování.
27:08
Hosté hrají v plném počtu a začíná jejich zkrácená přesilová hra.
26:44
Vachovec nezpracoval prudkou přihrávku a puk mu utekl, energetici však alespoň vybojovali vhazování před Kantorem.
26:20
Početní výhoda Energie končí. Stanislav Dietz vyvezl puk do útočného pásma a byl faulován, menší trest za podražení obdržel Tomáš Harant.
25:30
Bičánek vypálil tvrdě od modré čáry a před brankou byl v daný moment velký počet hráčů, puk ale skončil mimo.
25:08
Vyloučen Rudolf Červený za hákování.
24:55
Domácí budou hrát přesilovou hru, zatím je ponechána výhoda.
24:21
Zakázané uvolnění domácího týmu, hra se opět stěhuje před karlovarskou svatyni.
23:47
Redlihs nahazoval puk na branku Hradce Králové z pravé strany, puk se ale nakonec k brance vůbec nedostal.
23:20
Vantuch ztratil kotouč na pravé straně u mantinelu, a tak mohou do útoku spěchat domácí hokejisté.
22:47
Karlovarští se ale celkem bez problémů ubránili a sami míří dopředu.
22:26
Vydarený se prohnal středním pásmem jako horký nůž máslem a hosté vzápětí vybojovali buly po levici Habala.
21:49
Jank rozehrál útočnou akci Mountfieldu, hosté jsou s pukem stále v útočné třetině.
21:04
20:53
Bičánkova tečovaná střela od modré vypadala celkem nebezpečně, brankář Kantor si s ní ale poradil.
20:22
Domácí hráči se usadili v útočném pásmu a snaží se vytvořit si střeleckou pozici.
20:01
Karlovarští budou ve druhé třetině hrát ještě minutu a čtyři sekundy v početní výhodě.
V první třetině neměl ani jeden z týmů jasně viditelnou převahu. Hosté hráli tři přesilové hry v řadě, ani jednu však nevyužili. Vylučovat se poté začalo i na druhé straně, ani Energie ale na obranu soupeře zatím nevyzrála. Brankáři zatím chytají spolehlivě, a tak je stav zápasu 0:0. Druhá perioda začne cca v 16:25.
20:00
19:56
Ještě jednou se bude vhazovat v obranném pásmu Mountfieldu.
19:33
Energetikům se ale ani tato přesilová hra nedaří.
19:04
Zápas je nyní hodně nervózní. Jiří Vašíček (HKM) obdržel dvouminutový trest za hrubost, desetiminutový osobní trest za nesportovní chování a osobní trest do konce utkání, opět za nesportovní chování. Menší trest za něj odsedí Pospíšil.
18:52
18:31
Vyloučeni Peter Mikuš (HKM) za hrubost a Radek Duda (KVA) za sekání. Pokračuje přesilová hra Energie pět na čtyři.
18:31
Před brankou Mountfieldu se strhl velký závar a poté i potyčka. Branka z toho každopádně není, bude se ale vylučovat.
17:36
Energetikům se zatím vůbec nedaří zavézt puk do útočného pásma.
17:11
Hostům se podařilo vyhodit kotouč až k brance soupeře.
16:52
V početní výhodě budou nyní hrát domácí hokejisté, vyloučen Stanislav Dietz za držení.
16:19
Vojtěch Tomeček výborným obranným zákrokem zastavil vznikající rychlý protiútok Hradce Králové.
15:49
Energie hraje v plném počtu, Mountfield se ani nyní neprosadil.
15:10
Karlovarští se mohli hnát do útoku ve třech na jediného obránce, zastavilo je ale postavení mimo hru.
14:54
Martin Pláněk vystřelil z mezikruží, Habal ale jeho pokus vyrazil mimo.
14:24
Energetici se znovu osvobozují.
14:00
Bojovník Duda dostal puk alespoň do střední třetiny.
13:49
Ale ne na dlouho. Vyloučen obránce Ondřej Šmach za zdržování hry.
13:45
13:11
Dejovu střelu od modré zblokovala obrana a domácí následně opět vyhodili.
12:43
Harant poslal kotouč až k brance Hradce Králové.
12:12
Domácí se osvobozují.
11:52
Mertl byl v brankovišti až moc aktivní, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.
11:45
Energie se bude muset opět bránit, Radek Duda dostal menší trest za vysokou hůl.
10:57
Na druhé straně pálil z levého kruhu Skuhravý, i Kantor ale předvedl své umění a puk vyrazil do rohu.
10:36
Lukáš Vantuch vystřelil přes obránce, Habal ale jeho ránu vyrazil mimo.
10:10
Hosté opět okupovali útočné pásmo, po nepřesné kombinaci se ael hra stěhuje do střední třetiny.
09:46
Zakázané uvolnění karlovarského mužstva.
09:37
09:13
Kukumberg se dostal před brankou k odraženému puku, z úhlu ale poslal kotouč nad.
08:36
Peter Mikuš se dvakrát pokusil vypálit od modré čáry, energetici ale vždy dokázali jeho pokus zblokovat.
08:07
Kapitán Duda zabojoval a vyvezl puk až do útočného pásma.
07:45
Kotouč se ocitl v hledišti, bude se vhazovat po levici brankáře Habala.
07:37
A nyní si Mountfield navíc zahraje přesilovou hru, vyloučen Michal Vachovec za sekání.
07:15
Hosté pokračují v náporu, Energie se brání.
06:26
První velká šance dnešního zápasu. Tomáš Knotek se po zaváhání domácí obrany dostal k puku před odkrytou brankou, kotouč ale poslal mimo.
06:01
Hosté nyní zatlačili soupeře a vybojovali vhazování v útočném pásmu, následuje komerční přestávka.
05:35
Balán se probojoval k puku před brankou a byl v nadějné pozici, jeden z obránců ale jeho střelu zblokoval do ochranné sítě.
04:58
Červený se snažil probít do útočného pásma individuálně, o kotouč ale brzy přišel.
04:42
Další zakázané uvolnění Mountfieldu, hra se vrací do obranného pásma hostujícího celku.
04:15
Vachovec hledal přihrávkou před brankou Vojtěcha Tomečka, ten byl ale těsně bráněn, a tak se k puku nedostal.
03:48
Domácí jsou v posledních okamžicích aktivnější, Hradec Králové ale zatím spolehlivě brání.
03:01
Bičánek se pokusil překvapit Kantora střelou ze středního pásma, gólman Mountfieldu ale kotouč bez větších potíží vyrazil do rohu kluziště.
02:24
Sičák je s pukem za brankou a čeká na spoluhráče, aby se mohl pokusit založit útočnou akci Karlových Varů.
02:03
Hosté dostali soupeře pod tlak a nakonec je z toho zakázané uvolnění Energie.
01:23
Na opačné straně kluziště vypálil od modré lajny Jan Tomeček, gólman Hradce Králové si ale s jeho pokusem poradil.
00:41
Tomáš Mertl se probil až do mezikruží, jeho tvrdá střela ale skončila nad brankou domácího mužstva.
00:26
Píská se zakázané uvolnění Mountfieldu, bude se vhazovat po levici brankáře Kantora.
00:05
Úvodní buly dnešního duelu získali domácí hráči.
00:01
Hokejisté obou celků už jsou zpět na ledě, utkání začne za několik okamžiků.
Hráče nyní na ledě vystřídala rolba, která se postará o úpravu hrací plochy.
Ještě jednou vás zdravím z lázeňské metropole! Hokejisté obou týmů již jsou na ledové ploše, protože probíhá tradiční předzápasové rozbruslení.

HC Energie Karlovy Vary: Habal (Závorka) – Sičák, Harant, Bičánek, Šmach, Redlihs, J. Tomeček, Šidlík, Deyl – Duda (C), Balán (A), D. Hruška (A) – Micka, R. Hruška, Flek – Vachovec, Skuhravý, V. Tomeček – Pšurný, Kverka, Koblasa

Mountfield HK: Kantor (Kacetl) – Vydarený (A), Dietz, Mikuš (A), Pláněk, Vašíček, Jank, Piegl – Šimánek (C), Mertl, Knotek – Pospíšil, Kukumberg, Dej – Červený, Tvrdík, Skokan – Vantuch, Troliga, Beránek

Rozhodčí: Pešina, Svoboda – Gerát, Hynek.

MOUNTFIELD HK

Výkony hokejového klubu z Hradce Králové mají sestupnou tendenci. Zatímco první čtvrtina základní části vyšla Mountfieldu parádně, v dalším průběhu podzimu už to tak úžasné nebylo. Na přelomu listopadu a prosince prohrála parta trenéra Petera Draisaitla šest utkání v řadě a tuto černou sérii zlomila až v posledním duelu před reprezentační pauzou, kdy doma zdolala v derby 6:4 Pardubice. Na ledě soupeře naposledy Hradec Králové uspěl 14. října, kdy zvítězil 4:2 v Olomouci, od té doby nezískal venku ani jeden bod. V tabulce je se ziskem 44 bodů na sedmé příčce.

Nejproduktivnějším hokejistou v sestavě Východočechů je Tomáš Mertl, který má na kontě 31 kanadských bodů (14+17). Dalšími nebezpečnými útočníky jsou Jiří Šimánek (11+14) a Jaroslav Kudrna (10+14). Branku hájí nejčastěji Pavel Kantor, který se zatím na ledě objevil třiadvacetkrát (90.66 %, 2.44 g/z).
HC ENERGIE KARLOVY VARY

Karlovarskému týmu se v listopadu příliš nedařilo, když prohrál šest z osmi utkání hraných v tomto měsíci. Jediné výhry zaznamenala Energie na domácím ledě, a to v duelech proti Mladé Boleslavi a Liberci. V podobném duchu pokračují svěřenci trenéra Karla Mlejnka i v posledním měsíci roku 2014. Na stadionech soupeřů moc bodů nesbírají (Litvínov 2:4, Plzeň 3:4p), oporou je jim ale domácí prostředí (Vítkovice 2:0, Sparta 5:3). V tabulce jsou aktuálně Karlovy Vary se ziskem 38 bodů na desátém místě, na Mladou Boleslav a Zlín mají náskok jediného bodu.

Ofenzivu domácího mužstva táhne kapitán Radek Duda, který doposud nasbíral 25 kanadských bodů (13+12). Za ním s určitým odstupem následují Stanislav Balán (8+8) a David Hruška (5+11). V brankovišti se nejčastěji objevuje Tomáš Závorka, který zasáhl do dvaceti zápasů (91.68 %, 2.92 g/z).
Dobrý den, zdravím vás z Karlových Varů. Reprezentační přestávka je za námi, a tak se opět roztáčí kolotoč extraligových zápasů. V místní KV Areně se dnes odehraje utkání 31. kola Tipsport extraligy, ve kterém domácí HC Energie Karlovy Vary přivítá Mountfield HK.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.