Čeljabinsk – Martin Růžička (0+0), 2 střely, 16:38
Statistiky utkání: (Po třetí třetině, v závorce v celém zápase)
Střely: 9-10 (35-30)
Vhazování: 5-13 (44-44)
Vyloučení: 0-0 (3-3)
Třetí třetina přinesla 4.gól Neftěchimiku, který dal Milovzorov. Pak už domácí nepřipustili vyrovnání a pohlídali si vedení o dvě branky až do konce. Traktor ani nemohl skórovat, jelikož Neftěchimik hrál tak skvěle, že nepustil hosty skoro do zakončení. Takže zápas končí 4:2 pro Nižněkamsk, který vyhrál zaslouženě.
60:00
59:42
Traktor ne a ne se dostat do pořádného tlaku, tak aby mohl rozdávat přihrávky a vytvářet si příležitosti ke skórování.
59:40
Dva pokusy Nižněkamsku trefit opuštěnou klec nevyšly.
58:50
Pozor na buly Růžička z Čeljabinsku, který tedy dostal prostor ukázat se v posledních minutách.
58:50
Oddechový čas pro domácí.
58:28
A hosté se odhodlali ke hře v šesti proti pěti. Hostující brankář Garnett na střídačce sleduje počínání svých spoluhráčů.
58:14
Oddechový čas pro hosty.
57:34
Přihrávka zpoza brány na útočníka Traktoru, ten netrefil puk ideálně a proto z toho nebylo nic, co by mělo vliv na skóre svítící na tabuli.
56:42
Zoufalá snaha Traktoru. Až při druhém pokusu musel Sudnicin vytasit zákrok. Puk pokryl a nyní je na programu buly před ním.
55:28
S Čeljabinskem to už vypadá zle nedobře. Domácí usídleni v jeho pásmu a nehodlají kotouč pouštět, tak aby nemohl Traktor něco vymyslet a vytvořit si šance na vyrovnání.
54:58
Nyní zákrok Garnetta. Vhazování po jeho pravé ruce.
54:30
Nižněkamsk zase málem dostal puk na Garnetta, střela byla zblokována.
53:00
Traktor začíná působit poněkud rezignovaně. Nižněkamsk roztáčí kola kombinací v útoku a Traktor jen pasivně brání
51:58
Pokus překvapit Sudnicina z velkého úhlu. Sudnicin nemusel zasahovat, poněvadž šel kotouč mimo jeho branku.
50:52
Polygalov vymýšlel kolmici v útočné třetině. Příjemci se puk na hokejku bohužel nedostal a místo toho skončil na zadním mantinelu.
49:26
Náznak brejku Neftěchimiku, nepovedený. Poté se ale dobře proháčkoval domácí útočník až před bránu Garnetta a zkoušel puk zasunout pod betony. Ani to nevyšlo.
48:16
Oba týmy ubraly na tempu a vypadá to na taktičtější bitvu, než kterou jsme mohli vidět doteď.
47:00
Tohle se bude horkotěžko vyrovnávat, navíc když je Nižněkamsk dnes více na kotouči a vládne ledu.
46:00
Nižněkamsk právě vstřelil branku!
Gól Nižněkamsku dává po brejku JEGOR MILOVZOROV . Vystřelil nad vyrážečku a gólman neměl nárok na tak vydařenou ránu zápěstím. Asistence:Jevgenij Rjasenskij, Andrej Ivanov
45:10
Zápas pokračuje tzv. nahoru – dolů. Oba týmy ví, že už jde do tuhého, do konce zbývá necelých 15 minut.
44:35
Hra je hodně rozkouskovaná, opět se přerušilo a vhazuje se před Sudnicinem.
44:20
Ofsajd Traktoru. Bude se vhazovat těsně před útočnou modrou Traktoru.
44:08
Hra se zrychlila a tempo je vysoké, avšak nyní je hra přerušena kvůli vyhození puku mimo kluziště.
42:26
Za brankou dribloval neftěchimský útočník, bohužel pro domácí příznivce ho zpacifikovali beci hostů a nedovolili mu přihrát ani zakončit.
41:21
Bruslařský souboj, který dovedl oba protihráče až za bránu. Ze souboje nakonec vyšel vítězně hráč Čeljabinsku.
40:20
Třetí část začala opatrněji, více se brání a je vidět, že v této třetině už se nesmí chybovat pokud chtějí týmy myslet na body.
40:01
Další třetina začne přibližně v 18:40.
Střely: 11-12
Vhazování: 10-4
vyloučení: 2-2
Ve druhé třetině jsme mohli vidět více branek. Domácí začali lépe. Vstřelili branku – Milovzorov. Poté využil i svou druhou přesilovku utkání Traktor, který opět vyrovnal. Do vedení pak dostal domácí Pavel Kulikov svým druhým gólem v zápase.
40:00
38:58
Glinkin golfákem prověřil propustnost Sudnicinovi lapačky, ta střelu vydržela perfektně a tak se pokračuje buly po pravé ruce zmiňovaného brankáře.
38:23
Neftěchimik úřaduje v útoku, konkrétně vodí puk v rohu a tam ho napadají beci Traktoru velmi aktivně, zatím mu nemohou kotouč vzít.
37:42
Střela mimo branku Sudnicina, který tak nemusel zasahovat proti ráně, která šla skoro od modré.
32:31
Střelou zápěstím přes obránce se prosazuje znovu PAVEL KULIKOV. Branku dal do dolní poloviny branky. Asistence: Maxim Berezin, Jegor Milovzorov
30:51
Čeljabinsk právě vstřelil branku!
Opět je srovnáno. Přesilovku Traktoru využil DMITRIJ PESTUNOV. Asistence: Andrej Popov, Anton Glinkin
30:41
Další přesilovka pro Čeljabinsk.
30:41
Vhazování před Sudnicinem.
30:10
Levé křídlo nabilo na střed útočníkovi Neftěchimiku, jenže tomu střela moc nesedla a sotva doskákala vedle branky.
28:35
JEGOR MILOVZOROV ujel všem obráncům a bránicím hráčům a v samostatném úniku volil blafák ze strany na stranu. Trik mu Garnett jak se říká zbaštil a tak je stav 2:1 pro Neftěchimik. Asistence: Stanislav Alševskij
27:25
Teď se puk odrazil od zadního mantinelu rovnou před branku a Garnett se musel rychle přesouvat ke druhé tyčce, i když se nakonec domácí útočnící nedostali k zakončení.
27:00
Nižněkamsk pokračuje v tlaku i po přesilové hře. Vyhrál buly v obranném pásmu a pak se dostal až do útočné třetiny, kde vymýšlel recept na Garnetta.
26:10
25:29
Nižněkamsk rozjel útočné "orgie" a snaží se využít přesilovku. Nyní střílel na branku Garnetta, ten kotouč vyrazil a následně přikryl pod lapačkou.
24:10
Ano je to tak, vyloučen je Oleg Piganovič na 2 plus 10 minut.
24:10
Faul po kterém zůstává na ledě ležet domácí útočník. V opakovaném záběru je vidět, jak byl ošklivě poslán k zemi soupeřem. Dalo by se vylučovat minimálně za úder na hlavu.
23:09
Buly na útočné modré, které vyhrál Čeljabinsk.
22:51
Quint poslal puk po mantinelu zeza brány a založil útok hostů. Útočnící ho však nedokázali dovézt až do útočné třetiny.
22:11
Nižněkamsk se ocitl před Garnettem, kde selhal jeho útočník, první tyčku si Garnett pohlídal.
21:00
Traktor těží z psychické výhody a začal nátlakovou hrou. Zatím jen okolo brány a bez velkého počtu střel.
20:02
Druhá třetina začala nahozením na zadní mantinel nižněkamského obranného pásma.
20:01
Hráči už se rozcvičují na ledě na druhou třetinu, která za malou chvíli začne.
Další třetina začne přibližně v 17:50.
Střely: 13-4
Vhazování: 6-7
Vyloučení: 1-1
Nižněkamsk sice jasně přehrál svého soupeře v první třetině, ale skóre tomu rozhodně neodpovídá. Navíc inkasoval v poslední minutě v oslabení gól z hole antona Glinkina a tak je stav 1:1 po první části dnešního střetnutí.
20:00
19:26
ANTON GLINKIN dostal přihrávku za obranu, a plácl do puku tak, že skončil za Sudnicinem. Trefil to přesně pod vyrážečku a Traktor se tak může radovat z vyrovnání. Asistence: Andrej Popov, Dmitrij Pestunov
19:26
Neftěchimik se osvobozuje, dále brání laxně, protože Traktoru se vydařila akce.
18:28
Další faul. Teď na opačné straně a odsedí si ho Dmitrij Kasmačjov za podražení. (Nižněkamsk)
17:47
17:47
Neftěchimik sice odehrál většinu přesilovky v pásmu Traktoru, ale žádný zásadní moment z toho nedokázal vytěžit. Gól domácí nedali a tak utkání pokračuje za stejného stavu.
15:47
2 minuty si na trestné odsedí Alexej Petrov z Traktoru za vražení na hrazení.
14:25
Nižněkamsk v útoku. Obléhání branky Garnetta pokračuje. Střela na Garnetta, ale nebyla přesná.
13:41
Nižněkamsk zvýšil útočnou aktivitu a plynula z toho střela nad Garnettovu branku. Stále 1:0.
12:18
Neftěchimská snaha tentokráte skončila ve středním pásmu, protože dál je nepustil rozhodčí, kvůli ofsajdu.
10:50
Nižněkamsk zase kombinuje v útočné třetině. Sice domácí hráči nezakončili, ale i tak přidělali vrásky hostujícímu trenérovi.
09:37
Teď musí Neftěchimik začít odzadu.
09:12
Nižněkamsk stále lepším týmem, více drží puk, snaží se tvořit a hraje ofenzivní hokej.
06:13
Z pravé strany našel svého spoluhráče PAVLA KULIKOVA a ten se v zakončení nemýlil. Trefil přesně do volného místa a hostující brankář Garnett se nestačil včas přesunout. Asistence: Jarodslav Alševskij
05:45
Teď se na druhé straně prokličkoval do šance také útočník Traktoru, ale nic z toho nebylo.
05:13
Nižněkamsk stále potvrzuje útočné choutky, opět má puk v moci a vymýšlí útočné akce.
04:11
Rychlý vjezd domácích do útočného pásma. Navíc rozjíždějí další "kolotoč" ve třetině Traktoru.
01:56
Neftěchimik znovu hrozil, nic závažného, po chvíli útočení Traktoru, se puku znovu ujímá Neftěchimik a tlačí hosty hluboko do obrany.
01:21
Nižněkamskou akci zlikvidoval Garnett, pokryl puk a předává ho rozhodčím, kteří ho nyní vhodí mezi dva centry obou soupeřů.
00:02
Utkání začalo a Traktor už rozjíždí první akci za brankou. Nicméně ta se nepovedla a dopředu nyní bude hrát Nižněkamsk.
00:01

Neftěchimik Nižněkamsk: Sudnicin (V.Kollpanen) – Kalašnikov, Kosmačjov, Berezin, Rjasenskij, Eronen, Pujacs, Jevsejenkov, Bryncev – Mnichovič, Nikulin, Rybin – Milovzorov, Polygalov, Ivanov – Anderson, J.Grigorenko, Žukov – Kulikov, S.Alševskij, J.Alševskij

Traktor Čeljabinsk: Garnett (Demčenko) – Quint, Vasilčenko, Kondratěv, Piganovič, Aťušov, Martynov, Petrov – Panov, Pěnkovskij, Čistov – Glinkin, Pestunov, Popov – Osnovin, Růžička, Veličkin – Kručinin, Pare, Gubarjov

Rozhodčí: Běljajev, Oškirko – Misjur, Raming.
Zápas byl vedením soutěže odložen na 26.ledna 2015 kvůli onemocnění domácích hráčů.
Čeljabinsk – Martin Růžička (7+6)
Jan Bulis (5+5)
Traktor Čeljabinsk:
Traktor má přesně opačnou situaci. Na 9.místo má náskok 7 bodů, je sedmý s 67 body a tak drží velmi dobrou pozici před vyřazovacími boji. Z posledních 5 zápasů dokázal vyhrát rovnou tři.

Nejproduktivnější hráči:
1. A.Glinkin (11+23)
2. A.Popov (17+10)
3. S.Čistov (8+18)
Neftěchimik Nižněkamsk:
Neftěchimik ztrácí na příčky zaručující play off 7 bodů a tak to bude mít s postupem velice těžké. Z posledních 5 zápasů prohrál jen jednou a tak uvidíme jestli jeho mocný finiš bude stačit na dotáhnutí 8.místa.

1. D.Sexton (17+24)
2.M.Anderson (13+18)
3.J.Milovzorov (9+21)
Dobrý den, hezké lednové odpoledne i dnes jsou na programu zápasy KHL a já se s vámi podívám na duel Východní konference Nižněkamsk – Čeljabinsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.