SESTŘIH: 32. kolo extraligy, Kometa - Sparta 2:8

Ode mne je to vše, děkuji za pozornost nejen u tohoto zápasu, ale v celém roce 2014. Budeme se na Vás těšit u dalších utkání, které nás s brněnskou Kometou čekají v příštím roce. Ten první se hraje v Rondu 4. 1. 2015, kdy Kometa vyzve Plzeň.

Mějte hezký večer, pěkný zbytek víkendu. Za tento kalendářní rok se s Vámi loučí redakce HC Kometa Brno, která pro Vás onlajny komentuje. Hodně zdraví do toho následujícího roku!
Je konec. Pro Brno hodně hořký. Dvě třetiny se totiž v Rondu hrál výborný hokej, kterému nic nechybělo a přesně ukazoval, o co že v něm šlo. Celé utkání rozhodly dvě minuty v úvodu třetí periody, ve kterých Sparta vstřelila tři branky. V září Sparta deklasovala brněnskou Kometu 8:1, nyní 8:2 – i když tomu nic čtyřicet minut nenasvědčovalo. Díky zaváhání Litvínova se navíc hosté dostávají na druhé místo extraligové tabulky. Kometa zůstává na čtvrtém místě. Mezi Brňany a Spartou tak nadále platí, že kdo hraje doma, tak prohraje. Uvidíme, zda to Kometa potvrdí ve čtvrtém letošním vzájemném utkání, který sehraje v novém roce v Holešovicích.
Nejlepšími hráči dnešního utkání jsou: Tomáš Rolinek (SPA)Michal Kempný (KOM).
60:00
59:13
Sparta právě vstřelila branku!
Už se zdálo, že se dnes obě mužstva rozloučí za stavu 2:7, ale to odmítl LUKÁŠ PECH, který vystihl rozehrávku domácích a v oslabení všem brněnským hokejistům ujel. Pro své zakončení zvolil střelu na bližší tyč. Sparta se tak raduje opět z osmi branek, které Brnu vstřelila už podruhé v letošní sezoně. Bez asistence.
58:52
Oba týmy vystřídaly, rozhodčí přerušují hru po zalehnutí kotouče. Pokračovat se bude po pravici hostujícího gólmana.
58:24
Střela Kempného končí na betonech Novotného, ten si tak připisuje další dobrý zákrok.
57:37
Na konci ještě pořádně rozdmýchal emoce hostující Adam Polášek (SPA), když nemilosrdně poslal k zemi Koreise, kterému oplácel předešlý zákrok. U toho však bylo vše v pořádku dle sudích. Polášek dostává dvě minuty za hrubost a Kometu tak čeká ještě jedna přesilovka.
57:21
Hosté jsou kompletní, ale domácí se neustále drží v útoku.
56:40
Druhá brněnská lajna si vypracovala velký tlak na pražskou branku, ale ani ve třech hráčích puk neprotlačili přes hradbu hostujících těl v brankovišti.
55:46
Zatím se však elitní domácí formace trápí, snaha odpovídá také stavu, další důležité utkání totiž čekají oba týmy. Sparta znovu vyhazuje až k brněnské brance.
55:04
Martin Procházka (SPA) fauluje v útoku a Kometa si ještě zahraje jednu přesilovku.
54:55
V útoku jsou hosté, kteří se dostali do dalšího dobrého zakončení. Eminger si sjel pro přihrávku a mířil do vrchní části branky, Falter si ovšem povyjel a střelu pokryl.
53:52
Oba týmy už dobře vědí, že o bodech je dnes rozhodnuto a podle toho to začíná vypadat na ledě. Ani jedno mužstvo už se do ničeho nehrne.
52:44
Kempný našel na modré čáře napřáhnutého Ptáčka, ale brněnský obránce netrefil branku.
52:18
Sudí po vzájemné potyčce vylučuje na obou stranách. Zdeněk Bahenský (SPA) a Tomáš Vondráček (KOM) dostávají po dvou minutách za hrubost. Pokračuje se ve stejném počtu hráčů.
51:51
Další gól v síti Martina Faltera. Tomu nyní propadla střela z vrcholu kruhu od LUKÁŠE CINGELA. V Brně to začíná vypadat jako při poslední návštěvě Holešovických. V září zde vyhráli 8:1, nyní je to 7:2 a do konce utkání ještě chybí víc jak osm minut. Asistence: Miroslav Forman, Jan Piskáček.
51:39
Hosté se soustředí na obranu, a to jim jde náramně. Kometa se nemá kudy prosadit.
50:50
Honejsek se hnal za nahozeným pukem, předjel obránce a stihl jej před brankovou čárou, ale přihrávku už nezvládl poslat přesně na hůl spoluhráče.
50:04
Sparta už nikam nespěchá. Ve vlastní přesilovce se vystavila ofsajdu, ale hráče to nemusí mrzet. Pro ně je důležité, že dvě minuty už nezahrozila Kometa a dál drží svoje luxusní vedení.
49:35
Kometě se zatím daří dobře bránit ve čtyřech a soupeře ještě nepustila k jediné střele. Místo obrany by však raději myslela na útok.
48:40
Rozhodčí poprvé ve třetí části vylučují. Dvě minuty za vysokou hůl obdržel Tomáš Dujsík (KOM).
48:28
Ani jednomu týmu se nyní nedaří vymyslet nějakou překvapivou akci. Hraje se hodně neurovnaně. Tři rychlé góly obraz skvělého utkání samozřejmě hodně poznamenaly.
47:15
Hned po buly v útočném pásmu pálil nebezpečně Hruška, ale proti jeho střele vytáhl dobrý zákrok vyrážečkou Novotný.
46:47
Opět se hostujícímu hráči dostalo v předbrankovém prostoru mnoho prostoru pro zakončení. Tentokrát však Piskáček nenavýšil vedení. Brňané zcela zapomínají na obranu.
46:21
Sparťané opět vyhazují pouze do středního pásma a odcházejí střídat. Pokud chtějí domácí ještě něco vymyslet se zápasem, musejí hodně rychle zabrat.
45:48
Sparta vyhazuje přes všechny čáry a bude se znovu bránit. Nijak víc ji to však nemusí mrzet, když si na startu třetí třetiny vypracovala pohodlný náskok.
45:26
Po něm už se Brňané přece jen trochu zvedli, když se nemusí bránit, ale naopak vymýšlí útočné výpady. Novotný však zatím nemusel řešit nějaké složitější situace.
44:30
V ten samý čas si Kometa řekla o oddechový čas.
44:30
Neuvěřitelné. Jen dalších devatenáct sekund potřebovali hosté na další branku. Prvně si řekli o faul, ale využili už ponechanou výhodu, namísto možné následující přesilovky. Potřetí v krátké době překonal Faltera LUKÁŠ CINGEL. Asistence: Marek Ďaloga, Juraj Mikuš.
44:11
Ještě než se domácí vzpamatovali ze čtvrté branky v jejich síti, musí řešit další nepříjemnost. Hostující hráči znovu využili velkého prostoru v útočném pásmu. Kometa jakoby přestala bránit. O branku pod víko se postaral ROBERT SABOLIČ. Asistence: Lukáš Pech, Petr Kumstát.
42:33
Nejenže nemusejí nikam spěchat, ale dokonce sami skórují. Cingel našel před Falterem znovu zcela osamoceného hráče. MIROSLAV FORMAN s touto nabídkou už naložil lépe jak jeho spoluhráč před malou chvílí. Položil si brněnského gólmana a pohodlně poslal puk do sítě. Krásná branka hostí ztěžuje cestu za vyrovnáním Brňanů. Asistence: Lukáš Cingel.
42:00
Kometě se nedaří rozehrávku, čehož pro své pohodlí využívají hosté, kteří nemusejí nikam spěchat.
40:59
Ve velké šanci se zničehonic objevil Kumstát, který dostat nezištnou přihrávku před branku, odkud hned z první mířil mezi Falterovy betony. Ten je včas scvakl.
40:52
První akce domácích končí zakázaným uvolněním. Vhazovat se bude po levici Martina Faltera.
40:14
Třetí dvacetiminutovku zahajuje střelou Buchtele, jeho pokus však dolétl až do ochranné sítě po teči jednoho z brněnských beků.
40:01
Také po druhé třetině platí, že domácí Kometa na svého soupeře ztrácí jeden gól. V druhé periodě za Brno skórovali oba obránci první lajny, oba navíc v početní výhodě. Nejprve snižoval Kempný, poté vyrovnával Ptáček. Za oběma sparťanskými góly stojí Rolinek, který vstřelil zatím rozdílovou branku. Oba týmy ukazují, proč patří na špici extraligové tabulky. Utkání nechybí ani poměrně časté potyčky. Jde znát, že v tomto zápase jde opravdu o hodně, ve třetí části se ještě mají diváci v Rondu rozhodně na co těšit.

Další dvacetiminutovka začne asi v 19:24.
40:00
39:30
Koreis se ještě dostal k jedné střele a nadále je na puku. U mantinelu mu však dělají společnost dva hostující obránci.
38:41
Zbytek početní výhody se už domácím příliš nepovedl a Sparta tak přečkala těžké chvíle v závěru druhé třetiny.
38:03
Kometa si i v dalších sekundách přesilovky vypracovala několik dobrých střel, ale ani s jednou neuspěla. Novotný nyní podržel holešovický klub a drží nejtěsnější vedení hostí.
37:10
Hruška našel přihrávkou přes brankoviště volného Tona, ale proti jeho střele po zemi se stihl Novotný dobře přemístit. Důležitý zákrok pražského brankáře.
36:41
Kometa si zahraje dlouhou přesilovku 5/3. Adam Polášek (SPA) dostává dvě minuty za podražení.
36:30
Zatím ne. Čermák z kruhu trefuje jen ochrannou síť, když mu jeden z hostí přizvedl střelu.
35:48
To už teď ale neplatí. Třetí brněnská lajna nyní zamotala naopak nohy sparťanů a navíc si vykoledovala další faul. Michal Barinka (SPA) je vyloučený za vyhození puku mimo hřiště. Využije Kometa další přesilovku ve druhé třetině?
35:01
A zdá se, že hostům to ani v nejmenším nestačilo. Dál jsou hodně aktivní a dělají domácí obraně problémy.
34:06
Pražané jdou znovu do vedení. Netrvalo ani dvě minuty, co se domácí radovali z vyrovnání a hosté znovu udeřili. Pěknou akci Pech ještě vyšperkoval přihrávkou přes brankoviště na hokejku TOMÁŠE ROLINKA, který už věděl, co s pukem. Druhou brankou v zápase tak odměnil hosty za zvýšenou aktivitu. Asistence: Lukáš Pech, Jan Piskáček.
33:06
Hostům se další změna stavu hodně nelíbí a s velkou vervou se pustili znovu do útočení. Martin Falter si však se všemi pokusy zatím poradil a drží vyrovnaný stav.
32:27
Kometa právě vstřelila branku!
Ano. Kometa se raduje z druhé přesilovkové branky a především z vyrovnání. Střela FRANTIŠKA PTÁČKA od modré čáry propadla až do sítě, když se před Novotným prohnalo několik těl a gólman nemohl střelu vidět. Oba brněnské góly se hodně podobaly, když hostující brankář neměl ani jednou dobrý výhled na střely brněnských beků. Asistence: Petr Ton, Vojtěch Němec.
32:27
Kometa vstřelila v početní výhodě branku, ale rozhodčí ihned ukázal, že bude znovu volat, zda byl gól regulérní.
31:28
Brněnští obránci Hanzlík s Dujsíkem teď zachytili rozehrávku hostí a trochu netypicky oni sami dva v útoku vymýšleli zakončení. Hanzlík hledal před bránou Dujsíka, ale ten měl tečování na dlouhou hůl a Novotného příliš neohrozil.
30:50
Přesilovku hostí utnul sudí po dalším faulu. Tentokrát je vyloučený Adam Polášek (SPA) za zdržování hry – sevření puku. Hraje se 4/4. Poté by měla následovat přesilovka domácích.
30:29
Kometě se opět daří dobře bránit a hostům vůbec nepovoluje rozehrát.
29:34
Leoš Čermák (KOM) dostává dvě minuty za vyhození puku mimo hřiště. Kometa tak bude hrát znovu ve čtyřech.
29:18
Největší šanci si připravila Sparta až na úplném konci přesilovky. Polášek však z mezikruží pálil na vzdálenější tyč, což předpověděl také Falter, který mu velkou šanci sebral.
28:37
Když už se zdálo, že si Sparta může zakombinovat, tak ji zradila opět rozehrávka. Dočekal puk odpálil z obranného pásma Komety.
28:00
Hosté neudrželi puk v útoku a Jan Hanzlík vyhazuje přes všechny čáry. Jako jediný však nevystřídal.
27:19
Nyní se však brněnská Kometa bude muset bránit. Čárový rozhodčí si všiml špatného střídaní. Trest za příliš mnoho hráčů na ledě odsedí Jan Hruška (KOM).
26:24
Také brněnská Kometa využívá početní výhodu a snižuje rychle. Ihned od buly si domácí vytvořili tlak, který na konci korunoval přesnou střelou od modré čáry MICHAL KEMPNÝ. Ten se tak z reprezentačního turnaje vrátil nejlépe, jak mohl. Asistence: Jan Hruška, František Ptáček.
25:36
Adam Polášek (SPA) dostává dvě minuty za hákování. Za následnou potyčku už sudí netrestají. Kometa si zahraje přesilovku.
25:19
Na hřišti se hodně přitvrzuje. Nyní to na vlastní kůži pocítil brněnský Hruška. Rozhodčí budou opět vylučovat.
24:46
Kometa hned po buly zavezla puk do brankoviště Novotného, který měl plné ruce práce. I když ale už puk přikryl a přerušil hru, hráči se do sebe pustili. Emoce se začínají zvyšovat. Vyloučenými hráči jsou Jan Buchtele (SPA) a Jan Káňa (KOM), oba na 2+2 minuty za hrubost. Hrát se bude i nadále 5/5.
24:22
Sparta se ujímá dvoubrankového vedení. O gólu musel rozhodnout až videorozhodčí, protože Falterova branka zůstala po brance posunutá. Nikdo z aktérů ani diváku si nemohl být jistý, kdy puk přešel brankovou čáru, a proto to velkou řadu brněnského publika hodně překvapilo. Kotouč za záda brněnského gólmana procpal TOMÁŠ ROLINEK. Asistence: Petr Kumstát, Lukáš Pech.
23:41
Pasáž, která byla hodně neurovnaná, ukončil Petr Kumstát, který si na pravé straně dovolil prostřelit puk mezi soupeřovýma nohama a ohrozit branku.
22:40
Juraj Mikuš si udělal dostatek prostoru pro střelu, ale ani on nezamířil přesně. Na druhé straně puk skončil v ochranné síti.
22:11
Domácí se dostávali do akce dva na dva, ale rozhodčí přerušili hru, když u mantinelu našli kus, který jej spojuje.
21:15
Na druhé straně se ke střele dostal Buchtele, ale jeho rána nemířila na bránu. Brňané rychle spěchají do útoku.
20:21
Kometa se ihned po buly dostala do útočné třetiny, ale jak rychle se tam dostala, tak rychle jí musela zase opustit.
20:01
První třetina v souboji o třetí místo je za námi. Dlouho se zdálo, že ani jeden tým už v úvodní dvacetiminutovce gól nevstřelí, ale nakonec se hosté v přesilovce ujali vedení. Falterovi prošla za záda střela Barinky od modré čáry. Na tento pokus domácí brankář moc neviděl a i přes její slabou razanci ji nepokryl. Domácí v následující přesilovce neodpověděli, a tak začnou v početní výhodě i druhou třetinu.

Ta začne asi v 18:23.
20:00
19:44
Ton hledal na brankovišti hokejku Němce, tomu však v zakončení zabránili hostující obránci společně s brankářem.
19:20
První střelu v přesilovce vyslal na bránu Novotného aktivní Kempný. Hostující brankář ji pohotově lapil do své rukavice.
18:43
Ihned po inkasované brance se domácí vydali do útoku a také oni si řekli o faul. Nedovolené bránění odpískali sudí Lukáši Cingelovi (SPA).
18:32
I když se jí dlouho nedařilo a Kometa hrála oslabení výborně, nakonec udeřila. Hosté se tedy v přesilovce ujímají vedení. Pech našel od mantinelu na modré čáře MICHALA BARINKU, který spíš než střílel, nahazoval puk na bránu. Jeho pokus ale zapadl až do sítě. Asistence: Lukáš Pech, Juraj Mikuš.
18:10
Spartě se v přesilovce zatím vůbec nedaří, znovu si pro puk musí až ke svému gólmanovi.
17:32
A znovu Kometa vyváží kotouč. Obstaral to Vondráček, který se dokonce odhodlal ke střele a získal vhazování před sparťanskou brankou.
17:01
Brnu se hned na úvod oslabení podařilo dvakrát vyhodit až k Novotnému. Spartu musí začít za svou brankou.
16:38
První přesilovku si zahrají také hosté. Na trestnou lavici usedá Tomáš Dujsík (KOM) na dvě minuty za hákování.
16:26
Hruška s Němcem a Tonem opět ukázali, jak si dokáží na ledě vyhovět. Celou akci zakončoval poslední jmenovaný. Střelu zpoza obránce však poslal mimo tři tyče.
15:41
Tentokrát dobře forčekovala brněnská čtvrtá formace. Honejsek hledal před brankou své spoluhráče, ale puk přes bránícího hráče nedostal.
14:26
Hostům se dlouho dařilo držet puk v obranné třetině Brna, ale kromě hraní po mantinelu se k ničemu výraznějšímu nepropracovali.
13:36
Elitní lajna domácích opět zamotala hlavy hostům, ovšem Novotný si dával dobrý pozor a nepřipustil otevření skóre.
13:13
Sparťané začínají přitvrzovat, což vzbuzuje hodně emocí především u brněnských fanoušků. Utkání dostává ten správný náboj souboje o třetí místo.
12:40
Forman dostal do předbrankového prostoru parádní přihrávku, kterou málem dokonce zužitkoval. Falter však vytáhl povedený zákrok pravým betonem.
11:43
Modrobílí se dlouho drželi před Novotným a i jej několikrát prověřili. Se vším si však hostující gólman poradil a první početní výhoda tak zůstala bez využití.
10:32
Teď už sehráli hezkou kombinace, na jejímž konci střílel od modré čáry Kempný. K dorážce se však nikdo z domácích nedostal a Pražané vyhazují přes všechny čáry.
09:58
Na ledě je první brněnský útok, ale tomu se nedaří puk udržet v útočné periodě.
09:34
Brňané si zahrají první přesilovku. Dvě minuty za nedovolené bránění si odsedí Jan Piskáček (SPA).
09:06
Ti ovšem doplatili při přejezdu útočné modré čáry na kličku, která byla navíc. Ofsajd.
08:48
Koreis s Burianem se snažili vepředu něco vymyslet, ale puk jim přeskakoval přes hokejky tak dlouho, až jej získali hosté.
07:19
První domácí formace se ještě udržela v útočném pásmu a několikrát si připravila dobrou palebnou pozici, ale hostující obránci málokterou střelu pustili na gólmana. Přesto se Kometa po delší době ukázala v útoku.
06:30
Kempný si řekl o puk do jízdy a ihned po přejetí modré čáry mířil na bránu. Jeden z hostí však přizvedl puk a ten zamířil hodně vysoko nad bránu.
06:16
Hosté nahazovali puk na branku Faltera. Puk dost nepříjemně skákal, a tak se rozhodl brněnský brankář puk raději přikrýt a hru přerušit. Následuje komerční přestávka.
05:31
Sparťané jsou v této části hry častěji na puku a jsou hlavně nebezpečnější. Brnu se však daří nepouštět hosty do velkých šancí.
04:40
Další dobrá akce hostí. Petr Kumstát využil svá kila a výšku v souboji s obráncem a natlačil se do brankoviště. Falter nakonec udržel puk před svým tělem a i brankovou čarou.
04:02
Němec si vyměnil puk s Hruškou a prověřil pozornost Novotného, ten si jeho střelu z pravé strany bez problému pohlídal.
03:09
Lukáš Klimek se dostal ke dvěma dobrým střelám. Zvlášť s tou první měl Falter co dělat. Na puk dlouho neviděl, v poslední chvíli jej ale vytěsnil lapačkou mimo tři tyče.
02:56
Nyní jsou to Brňané, komu se nepovedlo založit útočnou kombinaci a puk končí až na icingu.
02:21
Jenže domácí nevyhráli buly a rychle se museli vracet. Falterovi se podařilo nevyrazit Formanovu střelu a přerušuje hru na druhé straně kluziště.
02:04
Také Sparta se začala osmělovat, ale její akce končí zakázaným uvolněním a hra se vrací před branku Pražanů.
01:20
Tentokrát našel mezi kruhy volného Dočekala Káňa, ale první jmenovaný svým pokusem opět netrefil zařízení. Novotný tak v brance zůstává bez zákroku.
00:55
Jako první se k nebezpečné střele dostal Dočekal, který ovšem z mezikruží netrefil bránu Novotného.
00:34
První útoky odchází střídat, ani jednomu týmu se nepovedl úvodní útok.
00:01
Ještě před úvodním buly v Brně proběhlo křtění nové rolby, která v přestávkách bude vozit vybrané diváky na své kapotě, která je k tomu speciálně uzpůsobená. Její jméno je Maruška.

HC Kometa Brno: Falter (Klimeš) – Kempný, Ptáček, Hanzlík, Dujsík, Dlapa, Kuboš, Vágner – Hruška, Němec, Ton – Káňa, Čermák (C), Dočekal – Burian, Koreis, Vondráček – Honejsek, Ostřížek, Holec – Zohorna.
Trenér: Vladimír Kýhos

HC Sparta Praha: Novotný (Lukáš) – Polášek, Eminger, Mikuš, Ďaloga, Piskáček, Barinka, Švrček, Pilař – Buchtele, Hlinka, Klimek – Rolinek (C), Pech, Kumstát – Sabolič, Cingel, Forman – Dvořáček, Bahenský, Procházka.
Trenér: Josef Jandač

Rozhodčí: Pavel Mikula, Roman Polák – Jiří Gebauer, Vít Lederer.
Letošní vzájemné zápasy

Výstražným prstem brněnskému týmu by však měl být poslední vzájemný duel obou celků na jihomoravském ledě. Koncem září využila Sparta nevyrovnané brněnské formy a uštědřila Kometě zatím nejvyšší letošní porážku. Před modrobíle vyprodanou halou Rondo opanovala zápas poměrem 8:1, čtyřmi góly se na rozkladu brněnské defenzivy podepsal Lukáš Klimek, aktuálně nejlepší střelec holešovického týmu.

Všechno zlé je ale k něčemu dobré. Odvetný duel v hlavním městě už podobný průběh neměl a z těsného vítězství 2:1 se mohla radovat Kometa. Té k výhře dopomohl i brankář Martin Falter, který stejně jak v posledním zápase proti Litvínovu dostal přednost v brněnském brankovišti před Markem Čiliakem.
HC Kometa Brno – HC Sparta Praha

Náboj zápasu je jednoznačný – boj o třetí místo v tabulce. To zatím okupuje pražská Sparta, s 57 body na kontě jí ale od čtvrté Komety dělí jen lepší skóre. Je tedy jasné, že vítěz zápasu bude po 32. kole třetí. A nebo klidně i druhý. Aktuálně stříbrný Litvínov má totiž od obou pronásledovatelů pouhý dvoubodový náskok, a pokud by svůj duel v Hradci Králové nezvládl, mohl by vítěz brněnské bitvy jít před něj.

Šance brněnské Komety na skalp svého konkurenta z jarních play-off bojů navíc nejsou nijak malé. Brňané z posledních sedmi zápasů zůstali bez bodů jen jednou, poslední dva duely navíc vyhráli identickým poměrem 3:1. Sparta svůj první zápas po Vánocích také zvládla, před výhrou nad městským rivalem ze Slavie však padla v Karlových Varech 3:5.
Dobrý den, hezký nedělní podvečer. Po vánočních svátcích se vrací extraligový hokej také do Brna. Brněnští hokejisté, stejně jako jejich dnešní soupeř z Prahy, uspěl v utkání na Štěpána. Kometa vyhrála v Litvínově, který porazila poprvé v této sezoně (3:1). Sparťané ovládli derby pražských "S", Slavii přetlačili 3:0. Nyní je čeká vzájemný zápas, ve kterém půjde o třetí místo v tabulce. V letošní sezoně se už Kometa se Spartou utkala dvakrát, přičemž oba celky si připsaly po jedné výhře.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.