SESTŘIH: 33. kolo extraligy, Pardubice - Brno 4:1

Ode mne je to pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera a u dalších zápasů z hokejové Tipsport extraligy zase někdy příště, na shledanou!
Nejlepší hráči:
Pardubice: Petr Sýkora
Kometa: Leoš Čermák
Je konec, ve třetí třetině byly k vidění dvě branky a tři body zůstávají v Pardubicích!
60:00
59:22
Pardubice právě vstřelily branku!
A je rozhodnuto! Pardubice se čtvrté branky dočkaly poté, co Lukáš Radil nahrál lépe postavenému JANU STARÉMU, jenž skóroval do prázdné brněnské klece. Asistence: Lukáš Radil, Lukáš Nahodil.
58:47
V brněnské bráně je zřejmě jakýsi magnet, který odpuzuje kotouč, jelikož Pardubice nedali ani ve třech případech branku!
57:47
Zohorna byl velice blízko ke vstřelení hattricku, trefil však pouze boční síť brněnské brány.
57:26
Po vyhraném vhazování pálil od modré čáry Petr Ton, střela však postrádala razanci a Vejmelka neměl větší problémy s jejím zlikvidováním.
57:20
Kometa to zkusí v šesti hráčích v poli!
57:20
Domácí vyhazují kotouč na zakázané uvolnění.
56:49
Zohorna nabil mezi kruhy stojícímu Sýkorovi, jehož střelu však dokázal Falter vyrazit betonem.
56:35
56:10
Hosté vyhazují až k Vejmelkovi, jenž rozehrává zpoza brány další pardubickou akci.
55:56
Tomáš Vondráček volil v akci 2 na 1 střelu, ale trefil pouze pravé rameno brankáře Karla Vejmelky.
55:36
Václav Benák pálil od modré čáry, tento přízemní pokus se však mezi tři tyče brněnské brány nevešel.
55:01
Zohorna to zkusil z velmi ostrého úhlu, kotouč se však odrazil od betonu Faltera za brněnskou bránu.
54:35
Petr Kuboš (KOM) vyloučen na dvě minuty za sekání.
54:19
Gregorcova přihrávka se odrazila od hole Martina Dočekala mezi diváky. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
53:51
Kometa právě vstřelila branku!
Čisté konto se tentokrát nekoná! Petr Ton naservíroval kotouč na hůl před bránou stojícího JANA HRUŠKY, jenž trefil horní roh pardubické brány, čímž snížil na rozdíl dvou branek. Asistence: Petr Ton.
53:25
Odražený kotouč končí mimo hrací plochu. Vhazovat se bude po pravici Karla Vejmelky.
53:07
Dujsíkova střela se odrazila od hole jednoho z bránících hráčů pouze do boční sítě pardubické brány.
52:37
I Kometa už hraje v pěti hráčích.
52:12
52:05
Hanzlíkův pokus číslo 2. Ani teď si však brněnský bek bekhendovou střelou na Vejmelku nepřišel. Následuje komerční přestávka.
51:45
Tentokrát Hanzlík hůl nezlomil, avšak jeho střela skončila pouze v lapačce domácího juniora Karla Vejmelky.
51:26
Při hře 4 na 4 se zatím spíše nahazuje. František Ptáček vyhazuje kotouč na zakázané uvolnění.
50:37
Tomáš Dujsík (KOM) vyloučen na dvě minuty za sekání.
50:37
Jan Hanzlík zlomil při rozehrávce hokejku, Sýkora naservíroval v akci 2 na 1 kotouč Zohornovi, ten však kvůli nepřesné střele hattrick nezaznamenal.
50:12
Petr Čáslava (PCE) vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.
50:04
Vágner to zkusil při signalizované výhodě přízemní střelou, avšak minul pardubickou bránu.
49:39
Pardubice na ledě v těchto minutách dominují. Kuboš raději vyhodil kotouč na zakázané uvolnění.
49:11
Radil napřáhl na hranici levého kruhu pro vhazování, jeho tvrdou střelu však Falter vytěsnil hokejkou do ochranné sítě za brněnskou bránou. Následuje komerční přestávka.
48:24
Petr Sýkora nepřesně nahrál Petru Čáslavov a málem z toho byl nebezpečný protiútok Komety.
47:51
Jan Hanzlík vyhazuje kotouč přes všechny čáry, Pardubice musí celou akci rozejt znovu.
47:27
47:16
Lukáš Radil ukořistil kotouč ve středním pásmu a poslal ho na obránce, jež čekají na návrat Jakuba Čutty.
46:44
Východočeši kombinují v útočném pásnu, ale chybí tomu střelba.
46:19
Jan Hruška (KOM) vyloučen na dvě minuty za podražení.
46:06
Petr Ton nahrával do míst, kde nestál žádný z jeho spoluhráčů a kotouč opustil koncové pásmo Pardubic.
45:45
Jen se Kometa dostala do útočného pásma, už ho musí zase vyklidit, jelikož čárový sudí Milan Kis odpískal ofsajd.
45:27
Jakub Čutta (PCE) vyloučen na dvě minuty za sekání.
44:45
Ondřej Dlapa zavezl kotouč za vlastní bránu, počkal na dostřídání spoluhráčů, avšak jeho následná přihrávka postrádala patřičnou přesnost.
43:48
Zohorna adresoval svou přihrávku na volného Cetkovského, ten však tísněn hostujícím obráncem netrefil kotouč ideálně.
43:22
K vidění byly nepřesnosti na bou stranách, hra se odéhrává převážně ve středním pásmu.
42:10
Aleš Píša chyboval v rozehrávce, Tomáš Vondráček se dostal ke kotouči, snažil se probojovat až před bránu Pardubic, v tom mu však zabránil Petr Čáslava.
41:36
Lukáš Nahodil zavezl kotouč do útočného pásma, odkud naservíroval kotouč na hůl před bránou stojícího Starého, jehož střelu však zlikvidoval brankář Falter.
41:08
Hostující celek vyhazuje na zakázané uvolnění. Buly bude vhozeno po levé ruce Martina Faltera.
40:23
Pardubičtí se na úvod třetí třetiny usadili v útočném pásmu.
40:01
Druhá třetina je za námi a narozdíl od té první připravila pro diváky mnoho pohledných hokejových akcí na obou stranách. Skóre otevřel v jednatřicáté minutě Petr Sýkora střelou pod lapačku Faltera. Na 2:0 zvýšil o sedm minut později Tomáš Zohorna, jenž pálil do takřka odkryté brány a třetí trefu přidal taktéž Zohorna poté, co potrestal obrovskou chybu brněnského brankáře.
40:00
39:57
Tu máš, dej si branku! Jinak se tento gól Pardubic snad ani nedá popsat. Brankář Martin Falter trestuhodně chyboval při rozehrávce za vlastní bránou, kotouč poslal na připraveného Sýkoru, který ho posunul na před bránou stojícího TOMÁŠE ZOHORNU, jenž po bekhendovém blafáku zaznamenal svou druhou trefu v tomto utkání. Asistence: Petr Sýkora.
39:30
Tak jsem se mýlil! Kotouč dle videorozhodčího nepřekročil brankovou čáru a na kostce nadále svítí stav 2:0.
39:30
Kometě se, zdá se, snaha vyplatila. Kotouč skončil v bráně, avšak hlavní sudí se půjde přesvědčit přes telefon s videorozhodčím.
38:38
Mezi kruhy pro vhazování dostal přihrávku Petr Mrázek, trefil však pouze pozorného Karla Vejmelku.
38:03
Odražený kotouč se proměnil v suvenýr pro jednoho z přihlížejících diváků. Vhazovat se bude ve středním pásmu.
37:05
Pardubice odskakují na rozdíl dvou branek! Perfektní akci teď předvedla první útočná formace východočeského celku. Petr Sýkora přihrál úplně volnému TOMÁŠI ZOHORNOVI, který v pokleku rozvlnil síť brněnské brány. Asistence: Petr Sýkora, Blaž Gregorc.
36:07
Protentokrát už se to níže uvedenému obránci s číslem 38 podařilo a Kometa může vystřídat.
35:28
Benák tresli svou střelou zápěstím pouze blokujícího Hanzlíka, jemuž se však nepodařilo vyhodit kotouč z obranného pásma.
35:01
František Ptáček (KOM) vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.
34:00
Zohorna nabil na levém kruhu stojícímu Sýkorovi, kterému šel však kotouč na paty, a tak měla jeho střela o pár desítek kilometrů v hodině méně. Netrefil však ani bránu, přičemž pardubičtí hokejisté zůstávají u kotouče.
33:35
Do Hanzlíkovy střely obětavě padl Petr Sýkora, čímž dostal kotouč ven z obranného pásma.
33:28
33:02
Leoš Čermák (KOM) vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.
32:40
Tomáš Dujsík vypálil z první od modré čáry, tento projektil skončil v síti, ale v té, která je ve Vejmelkově lapačce.
32:03
Hostům se nedaří usadit v útočném pásmu, Pardubice jsou dokonce i ve vlastním oslabení častěji u kotouče.
31:32
Zkušený obránce Aleš Píša vyhodil kotouč na střídačku brněnské Komety. Vhazovat se bude v obranném pásmu domácího celku.
31:28
Jakub Gašparovič (PCE) vyloučen na dvě minuty za vysokou hůl.
30:51
Ve výborné šanci se ocitl Lukáš Radil, Falter se však stihl včas přesunout a kotouč vyrazil.
30:02
Pardubice se dostávají do jednobrankového vedení! Tohle si brněnští obránci za rámeček rozhodně nedají, jelikož právě po jejich chybě se dostal ke kotouči PETR SÝKORA, který zamířil přesně pod lapačku hostujícího brankáře. Bez asistence.
29:19
29:16
Kaut sice zblokoval nebezpečnou brněnskou přihrávku, ale hostující kombinace nadále pokračuje.
28:41
Brněnskou akci zastavuje odpískaný ofsajd.
28:07
Kometa se trápí v koncovce, Vejmelka zatím nemusel řešit vážnější situaci a domácí opět vyhazují kotouč ven z obranného pásma.
27:24
Aleš Píša vyhazuje po vyhraném buly kotouč po mantinelu až za bránu soupeře.
27:19
Lukáš Radil (PCE) vyloučen na dvě minuty za hákování.
26:14
Petr Ton se octl v samostatném úniku, zkoušel kličku do bekhendu, po níž nasměroval kotouč mezi Vejmelkovi betony, ten však zareagoval včas a betony k sobě ve správný moment srazil.
25:16
Sýkora byl bohužel pro Pardubice rychlejší než Gregorcova přihrávka, ofsajd.
25:04
Pardubice vyhazují po vyhraném buly na zakázané uvolnění.
24:54
Ostřížek hledal svou přihrávkou najíždějícího si Mrázka, kotouč se však od brusle jednoho z obránců Pardubic odrazil k Vejmelkovi, který ho raději zalehl.
24:38
Pardubice se proviňují dalším zakázaným uvolněním.
24:20
Čutta trestuhodně chyboval v rozehrávce poté, co mu kotouč sjel při přihrávce z čepele, Vondráček však tuto chybu nedokázal potrestat a kotouč skončil v ochranné síti za pardubickou bránou.
24:12
Benákovo nahození vyšlo vniveč, jelikož jeden z čárových sudí viděl ofsajd.
23:38
Jan Starý se prokličkoval až za dvojici obránců Komety, avšak ve finální fázi akce mu kotouč vysekl Ondřej Dlapa.
23:26
Obávaný kanonýr Petr Ton na nic nečekal a vyslal tvrdou střelu od modré čáry, kterou však lapil do své rukavice Karel Vejmelka.
23:07
Padubická ČEZ Aréna už jásala, avšak Korímova střela skončila pouze na boční síti brněnské brány. Buly bude vhozeno po levé ruce Martina Faltera.
22:43
Tomáš Dujsík neúmyslně vychýlil bránu ze standardní pozice. Vhazovat se bude v koncovém pásmu Komety.
22:13
Ani další brněnský pokus z ostrého úhlu se nevešel mezi tři tyče. Domácí navíc hrají v plném počtu.
21:49
Radil se vydal na útočný výlet i při vlastním oslabení, bránu soupeře však nikterak neohrozil.
20:55
Dlapa napřáhl na modré čáře, ale střelou bez přípravy netrefil pardubickou bránu.
20:13
Blaž Gregorc (PCE) vyloučen na dvě minuty za sekání.
20:13
Vejmelka se ukázal hned z úvodu druhého dějství. Vhazovat se bude po jeho levici.
20:01
V první třetině dnešní reprízy extraligového finále z roku 2012 jsme branku neviděli. Obě mužstva si přitom vytvořila několik slibných šancí. Tu největší spálila v osmé minutě domácí dvojice Sýkora se Zohornou. Přečíslení dva na nikoho vychytal brněnský gólman Falter. Další třetina začne přibližně v 18:51.
20:00
19:00
Probíhá poslední minuta první třetiny.
18:41
Pardubice hrají v plném počtu, i oni své oslabení zvládli.
18:27
Brněnská Kometa tlačilai po skončení přesilové hry, Pardubicím se podařilo vyhodit kotouč z obranného pásma.
18:00
Dlapa pálil od modré čáry mimo bránu.
17:27
Cetkovský vyhrál buly, nahrál Gregorcovi, který poslal kotouč až za brněnskou bránu.
17:21
Brněnskou kombinaci zakončoval od modré čáry Hruška. Jeho pokus mířil nad bránu, Vejmelka však neváhal a ukryl projektil brněnského útočníka v lapačce.
16:52
Domácí vyhráli úvodní buly oslabení a vyhodili kotouč k Falterovi.
16:41
Jedna přesilová hra končí, druhá zase začíná. Pro změnu si početní převahu zahrají hosté. Dvě minuty za hákování obdržel Lukáš Nahodil.
16:32
Hosté hrají v plném počtu.
16:27
Benák vypálil tvrdě od modré čáry, Falter s problémy eliminoval jeho pokus.
16:03
Hosté se dokázali osvobodit.
15:21
Domácí dlouho kombinovali bez střelby, poté však zpoza modré čáry nahazoval Zohorna, Falter si poradil i s jeho pokusem i s následnou nebezpečnou dorážkou Čáslavy.
14:32
Semorád se ocitl sám před brankou, v poslední chvíli jej nedovoleně zastavil Tomáš Dujsík. Ten se při inkriminovaném zákroku zranil, a tak si za něj trest odpyká Petr Mrázek. Dvě minuty za nedovolené bránění.
14:09
Dočekal se hnal do brejku, ale při přejezdu modré čáry nechal kotouč za sebou.
13:56
Píša pálil od modré čáry, vše vyřešil pozorný Falter, který měl odkrytý výhled.
13:28
Nepřesná přihrávka Komety končí až za pardubickou bránou, zakázané uvolnění.
12:10
Semorád dokázal i v tísni brněnského obránce vystřelit na Faltera, který kotouč schoval ve výstroji. Po přerušení hry následuje komerční přestávka.
11:26
Vondráček střílel zpoza pardubického obránce, ale jeho přízemní střelu vyrazil Karel Vejemlka levým betonem.
10:52
Pardubický útok zastavuje zdvižená pravice čárového sudího, ofsajd.
10:10
Kuboš to zkusil střelou příklepem od modré čáry, trefil však pouze clonícího spoluhráče, od něhož se kotouč odrazil do rohu kluziště.
10:00
Čáslavova přihrávka nenašla žádného ze spoluhráčů a končí až za hranicí brankové čáry, zakázané uvolnění.
09:23
Brno aktivně napadá rozehrávku Pardubic, z čehož mohl těžit Petr Ton, který však střílel pouze doprostřed pardubické brány. Vhazovat se bude po levici Vejmelky.
08:27
Vejmelka si připisuje další úspěšný zákrok, po němž se do sebe pustili před bránou Korím a Vondráček. Sudí se rozhodli nevylučovat.
08:15
Po přerušení hry následuje komerční přestávka.
07:59
07:50
Cetkovský vyhazuje kotouč za soupeřovu bránu, více v této přesilové hře od Brna již neuvidíme.
07:07
Sýkora se Zohornou se řítili sami na brankáře Faltera, dvakrát si vyměnili kotouč, avšak brněnský brankář se skvěle přesunul a celou akci zlikvidoval!
06:46
Hosté aktivně ohrožují Vejmelku, ten však zůstává stejně jako Falter zatím nepřekonán.
05:59
Tomáš Kaut (PCE) vyloučen na dvě minuty za hákování.
05:03
Gašparovič si na červené čáře dobře zpracoval kotouč, avšak obránce Dujsík ho tvrdým zákrokem poslal k ledu.
00:26
V další dobré šanci byl Ton, avšak tváří v tvář Vejmelkovi minul!
00:11
Hruška se hned na úvod utkání dostal do slibné šance, avšak jeho bekhendový pokus likviduje brankář Karel Vejmelka.
00:01

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Vejmelka (Halász) – Gregorc, Čáslava, Benák, Korím, Píša, Čutta, Havlík – Sýkora, T. Zohorna, Cetkovský – Radil, Nahodil, Starý – Gašprovič, Marcinko, Semorád – Půhoný, Kaut, Rod – Kňazev

HC Kometa Brno: Falter (Klimeš) – Ptáček, Vágner, Dujsík, Hanzlík, Kuboš, Dlapa – Ton, Němec, Hruška – H. Zohorna, Čermák, Káňa – Vondráček, Dočekal, Burian – Holec, Ostřížek, Mrázek

Góly: Petr Sýkora – 18
Tresty: Tomáš Marcinko – 52 (2,17/zápas)
Střely: Petr Sýkora – 146 (4,71/zápas)
Čas na ledě: Petr Čáslava – 23:54/zápas
Vhazování: Tomáš Kaut – 53,97%
Horké téma – HC Kometa Brno:

Vínová noční můra – Kometa dostala od Sparty podruhé osm kousků!
V šestém kole Tipsport extraligy přivítala Kometa na svém ledě pražskou Spartu a pro brněnský celek dopadl tento zápas tragicky. Nejen, že si Sparťané odváželi tři body, ale soupeři nasázeli osm branek! Ve třiadvacátém kole přijeli Pražané znovu do Brna a skončilo to takřka stejně. Úvod utkání ovšem žádnému debaklu nenahrával. Ještě ve čtyřiatřicáté minutě se hrálo za vyrovnaného stavu, ovšem Rolinkův gól na 2:3 v čase 34:06 odstartoval gólovou hitparádu v podání Sparty. Ve třetí třetině přidali Pražané pět branek a zopakovali suverénní výkon z úvodu sezóny. „Musíme to hodit za hlavu. Další zápas začíná opět za stavu 0:0,“ burcuje před utkáním s Pardubicemi brankář Martin Falter, jenž odchytal v zápase proti Spartě všech 60 minut.
Horké téma – HC ČSOB Pojišťovna Pardubice:

Po prohře se Zlínem přišla stížnost na rozhodčí
Východočeský tým si počínal doslova suverénně na domácím ledě v utkání proti Olomouci. Ve Zlíně se však karty obrátily a 6102 diváků přihlíželo vítězství týmu ve žlutomodré kombinaci, načež vedení pardubického klubu zaslalo sedmibodovou stížnost o vetování sudího Štěpána Součka. „Na jeden zápas bylo sporných situací až moc. Některé hrubě ovlivnily průběh a vývoj utkání. Stížnost jsme zaslali z důvodu, že si myslíme, že vedení utkání bylo ze strany rozhodčích jednostranné,“ vysvětloval sportovní manažer Dušan Salfický.
Příjemný sportovní podvečer, dovolte mi vás dnes provést utkáním triatřicátého kola hokejové Tipsport extraligy, v němž se střetnou domácí HC ČSOB Pojišťovna Pardubice a hostující HC Kometa Brno.