To je ode mě pro dnešek všechno, přeji příjemný zbytek dne.
Československá stopa v utkání

Jan Kolář (VLD) – 1 b (0+1), 1 s, TOI: 24:10
Alexander Salák (SIB) – 30 SA, 1 gól, 96,67%
Hosté už při vlastní power play nic nevymysleli, a tři body zůstávají v Novosibirsku. Hokejisté Sibiru se tak minimálně do zítřejšího hracího dne dostávají do čela své divize a nyní se nachází na parádním druhém místě Východní konference.
Třetí dějství nabídlo po úvodních dvou bezbrankových periodách záživnou podívanou. Domácí se po trefách Monji a kapitána Kopejkina dostali do dvoubrankového náskoku. V 55. minutě vrátil hostům naději úspěšnou tečí Kolářovy rány Bergfors, ale to bylo ze strany hostí všechno.
60:00
59:37
Dmitrij Monja netrefil odkrytou klec.
59:30
Domácí vyhráli buly a vymanili se z vlastní třetiny.
59:27
Následně mohli domácí rozhodnout, střela jednoho z jejich hráčů ovšem mezi tři tyče nemířila, bylo to zakázané uvolnění. Hra se vrátí před Saláka, napětí graduje.
59:12
Nalimov prchá na střídačku, hosté to zkouší v šesti.
58:50
Domácí operují s pukem v útočném pásmu a drží svého soupeře na distanc od vlastní brány.
58:00
Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.
57:50
Oddechový čas pro hostující mužstvo, zmůže se Admiral na vyrovnání?
57:50
Hosté hrají v plném počtu.
57:27
Ugarov se navíc následně dostal ke střeleckému pokusu, z pravého kruhu pálil nebezpečně ke vzdálenější tyči, tam ovšem byl připraven Nalimov, který zakročil betonem.
57:10
Hosté se zatím bez problémů osvobozují.
56:32
Kolář poslal vzápětí kotouč přes všechny čáry a Sibir musí zakládat útočnou akci opět až od svého gólmana.
56:08
Už je vše v pořádku a pokračuje se ve hře, hosté se již stačili vymanit z tlaku.
55:57
Hersleyovu střelu polapil Nalimov. Při zákroku si však přivodil nějakou bolest, kterou se nyní pokusí zpacifikovat lékař týmu, jenž přišel za svým svěřencem.
55:50
Klid na hokejky domácího mužstva může přinést následující přesilová hra. Tu si Sibir zahraje po faulu Konstantina Makarova, který dostal dvě minuty za sekání.
55:36
Na druhé straně pálil od modré zápěstím Ignatovič, mezi tři tyče nemířil.
55:12
Zubov pálil bekhendem, Salák tentokrát vyrazil.
54:19
Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
Alexander Salák si dnes nulu nepřipíše. Čisté konto svému krajanovi pomohl zhatit Jan Kolář, jehož střelu od modré čáry tečoval za Salákova záda NIKLAS BERGFORS. Tohle utkání ještě bude zajímavé. Asistence: Jan Kolář, Enver Lisin.
53:49
Monja vyjel zpoza brány do mezikruží a střelou z otočky se snažil zaskočit Nalimova, ten se tentokrát nenechal nachytat a zakročil.
53:28
Ugarov se snažil zaskočit Saláka střelou zpoza brankové čáry, to se mu ovšem nepovedlo a český gólman je blízko vychytané nule.
51:59
Sibir právě vstřelil branku!
Obrovská radost v Novosibirsku, kde nyní panuje vynikající atmosféra. Domácí přece jen využívají přesilovou hru. Ožiganov místo střely od modré čáry volil přihrávku na lépe postaveného ALEXEJE KOPEJKINA, který z pravého kruhu střelou první prostřelil Nalimova. Asistence: Igor Ožiganov, David Ullström.
51:29
Jenomže Sibiru dnes přesilové hry nejdou a opět domácí ztratili pásmo.
51:09
A nakonec si vysloužila i přesilovou hru. Dmitrije Kugryševa zastavil Arťjom Zemčjonok nedovoleným zákrokem – podražením a Sibir může rozhodnout.
50:40
První formace Novosibirsku si vypracovala tlak a rozvášnila temperamentní domácí fanoušky.
49:16
Osipov měl hodně vychýlená mířidla, když pálil od modré čáry, jeho projektil skončil na zadním mantinelu.
48:52
Od pravého mantinelu to následně zkoušel autor první branky Monja, Nalimov byl opět připraven.
48:48
Sannikov pálil po přejezdu modré čáry, jeho nepříliš prudká střela se stala snadnou kořistí pro Nalimova.
47:07
Domácí se dočkávají úvodní trefy zápasu. DMITRIJ MONJA se rozjel na pravé straně, udělal kličku na osu hřiště a přes hokejku Osipova překvapil Nalimova střelou k bližší tyči. Asistence: Alexej Kopejkin, Konstantin Alexejev.
46:50
Následně nachytal rozhodčí v ofsajdu hostující celek a následuje reklamní přestávka.
46:20
Heshka spíše nahazoval kotouč od modré čáry na Saláka, zasáhl jen hokejku Vereščagina.
45:45
Ani Nalimov nezůstal dlouho bez práce, od modré čáry jej prověřil jeden z domácích hráčů.
45:12
Momentálně je to spíše naopak, hosté na chvíli zavřeli svého soupeře v útočné třetině a Zemčjonok pálil od modré do připraveného Saláka.
44:30
Domácí fanoušci mohutně povzbuzují své mužstvo, odhodlají se jejich oblíbenci k větší aktivitě?
44:00
To se snažil změnit Beljakov, který poslal od modré tvrdou ránu, jež ovšem mířila pouze do zadního mantinelu.
43:50
Poslední minuty jsou hodně opatrné, hlavně Vladivostok hraje hodně defenzivně.
43:04
Sannikov se hnal proti jasné přesile soupeře, a tak se není co divit, že jen kotouč nahodil na Nalimova, který bez problémů tuhle zdravici přijal a přerušil hru.
42:17
Kugryšev našel perfektní dalekonosnou přihrávkou Ullströma, jež se hnal sám na Nalimova, brankář Vladivostoku vytasil svou lapačku a zabránil inkasování úvodní branky.
41:44
Enlund přes Beljakova kotouč neprocpal a Nalimov nemusel zasahovat.
41:20
Domácí hrají v plném počtu.
41:00
Gynge pálil z pravého kruhu, Salák vyrazil jeho projektil ramenem mimo bránu.
40:19
Hersley se za bránou ujal puku a bekhendem jej poslal přes všechny čáry.
40:01
Ve druhé třetině budou hrát hosté ještě téměř minutu a půl přesilovou hru.
Ani ve druhé dvacetiminutovce jsme branku neviděli. Nejblíže byl vstřelení prvního gólu zápasu kapitán Sibiru Kopejkin, který trefil tyčku brány Vladivostoku. Jinak však mnoho šancí k vidění nebylo a zatím sledujeme především defenzivní bitvu. Snad se gólu dočkáme ve třetí třetině, která začne zhruba v 15:41.
40:00
39:33
Domácímu celku se povedlo osvobodit po vyhraném buly.
39:19
A hosté si podobně jako na závěr první, zahrají podobně i na závěr té druhé přesilovou hru, dvě minuty za hákování obdržel domácí obránce Renat Mamašev.
39:00
Probíhá poslední minuta druhé třetiny.
38:58
Zubov si dlouho hledal ideální prostor k zakončení kroužil na pravé straně, nakonec se ke střele odhodlal, nebyla však vůbec přesná.
38:05
Vladimir Butuzov se při svém útočném výpadu zastavil na levém kruhu a zkusil štěstí střelou příklepem ke vzdálené tyči. Nalimov zasáhl betonem.
37:03
Kugryšev posílal kotouč do ohně, kde ho ovšem nepřevzal žádný z jeho parťáků, čehož využil Nalimov a vzápětí poslal puk do rohu.
36:20
Přečíslení tři na dva hostujícímu celku nevyšlo. Jan Kolář se nedostal ideálnímu zakončení a na svého krajana z reprezentace Saláka poslal jednoduchý kotouč.
35:36
Pokud jednoho z hráčů Sibiru od modré čáry neměl parametry velké šance, která by mohla ohrozit jistého Nalimova.
34:31
Na druhé straně se po rychlém protiútoku dostal před Nalimova Sannikov, tomu ovšem těsně před samotným zakončením ujel puk, a tak už neměl v rozhodné chvíli tolik prostoru k manévrování, nakonec poslal útočník Sibiru svůj pokus bekhendem do betonu Nalimova.
34:02
Konstantin Sokolov to vzal na sebe a procpal se až před Saláka, jehož ovšem nepřekonal.
33:14
Dmitrij Kugryšev se hnal sám proti čtyřnásobné přesile, a tak se nebylo co divit, že se ke střeleckému pokusu nedostal.
32:31
31:48
Po nepřesné kombinaci se hosté sami připravili o pásmo a moc nadějně to s jejich šancemi v této přesilové hře nevypadá.
31:23
Svůj další pokus Zubov zkusil zápěstím, Salákovu bránu ani tentokrát netrefil a český gólman nemusel proti vladivostockému kapitánovi zasahovat.
31:02
Zubov svou prudkou ránu mezi tři tyče nevměstnal a hosté vzápětí ztratili výhodu útočné třetiny.
30:31
Přesilovka pro Admiral. Dvě minuty za podražení obdržel Dmitrij Kugryšev.
30:22
Vladislav Ušenin pálil z mezikruží nad bránu.
29:49
Ullström obdržel kotouč u brankové čáry a snažil se pohotově puk zasunou k bližší tyči. Tam byl připravený Nalimov.
29:30
Kopejkin pálil po vyhraném buly do tyčky!
29:27
Zakázané uvolnění Admiralu Vladivostok.
29:01
Hosté hrají v plném počtu. I dalšímu oslabení se ubránili bez ztráty kytičky a těsně před polovinou zápasu stále čekáme na úvodní branku partie.
28:26
Následně se hosté hnali ve dvou do přečíslení, Bergfors ovšem nedokázal přehodit obětavého Hersleyho.
28:09
Zubov poslal kotouč přes všechny čáry a Vladivostok opět s přehledem brání soupeřovu přesilovku.
27:05
Hosté vyhodili puk k Salákovi.
27:01
Vykoledovali si alespoň přesilovou hru. Dvě minuty za nebezpečnou hru vysokou holí obdržel Nikita Lisov, jenž trefil holí do hlavy Viktora Bobrova.
26:40
Na druhé straně operovali v útočné třetině domácí hokejisté. Ani oni se však ke střele nedostali.
25:46
Hosté chvíli kombinovali v útočném pásmu, k přímému ohrožení Saláka se ovšem ke své škodě nedostali.
25:11
Zakázané uvolnění domácího týmu. Hra se vrátí před českého reprezentačního gólmana Alexandera Saláka.
24:50
Obě mužstva dnes výborně brání a zatím je velmi těžké dostat se do dobrých šancí.
23:48
Zubovův průnik zhatil včasným zákrokem hokejkou jeden z hráčů Sibiru, Salák následně zachytil puk a přerušil hru.
23:29
Přečíslení první formace tři na dva zakončoval Gynge nad bránu.
23:22
Ofsajd a v něm domácí hokejisté.
22:26
Gubin stál před bránou, dostal tam kotouč, poté se snažil ještě celou akci vyšperkovat nahrávkou na Sannikova, jenž by pálil do odkryté klece. Jeho záměr ovšem Sannikov nevystihl a bylo po šanci.
21:50
Ullström se dostal do samostatného úniku, Nalimova ovšem nepřekonal. Brankář Vladivostoku včas vystrčil hokejku.
21:37
Wandell vjel do útočného pásma, jeho střelecký pokus ovšem skončil po teči bránícího hráče na ochranné síti.
20:52
Nyní už domácí hrají v plném počtu.
20:49
Hráči Admiralu se navíc dopustili zakázaného uvolnění, hra se přesune před Nalimova.
20:33
Domácím se zatím jinak daří držet soupeře na distanc od Saláka.
20:14
Salák poslal kotouč zpoza vlastní brány na ochrannou síť. Ke štěstí jeho a celého Sibiru puk tečoval tvrzené sklo a domácí nepůjdou do tří.
20:01
Hosté budou na úvod druhé třetiny dohrávat přesilovou hru z úvodní části.
V první třetině jsme viděli spoustu vyloučení a tím pádem i přesilových her, ovšem ani jednu branku. Domácí nevyužili tři přesilové hry, hosté zase početní převahu pět na tři. Oba brankáři, jak Alexander Salák, tak Ivan Nalimov, v první třetině naznačili, že nedají svou kůži lacino a zatím drží čistá konta.
Druhá třetina začne v Novosibirsku zhruba ve 14:52.
20:00
19:55
Lisinův pokus byl zblokován.
19:25
A opět se povedlo Sibiru vyhodit kotouč a vzápětí úspěšně vystřídat.
19:02
Domácí vyhráli buly a poslali puk na druhou stranu.
19:00
Přesně ve chvíli, kdy se začala poslední minuta první třetiny, vyloučil rozhodčí domácího hráče. Konkrétně Sergeje Šumakova za podražení.
18:00
Bergfors objel bránu a vystřelil k bližší tyčce. Salák si celou situaci pohlídal.
17:47
Zakázané uvolnění domácího mužstva.
17:43
A tak se z tribun slušně zaplněné novosibirské arény ozývá pískot, právě končící přesilová hra Sibiru byla totiž hodně platonická.
17:20
Ani tahle přesilovka domácímu týmu příliš nevychází, Tom Wandell se nyní projel s kotoučem až za Salákovu bránu.
16:32
Hostům se následně povedlo brzy zneškodnit tlak domácího mužstva vyhozením puku přes všechny čáry.
16:00
Rychlý výpad Makarova musel krýt Salák.
15:50
Po vyhraném buly trefil Dmitrij Kugryšev tyčku.
15:43
Domácí si zahrají již třetí početní převahu v první třetině. Alexander Gorškov si pomohl při bránění Dmitrije Monji přidržením a podruhé v utkání míří za katr.
14:28
Po střele od modré vyrazil Nalimov kotouč jen na volného Bobrova, který netrefil odkrytou klec!
13:27
Ullström navíc dostal na pravé straně vagon času, na dvakrát ovšem pozorného Nalimova nepřekonal.
13:02
Sibir hraje v plném počtu, na ledě už se nachází i Ožiganov.
12:40
Hersley navíc poslal kotouč bekhendem na druhou stranu, Sibir nyní brání bez větších trablí.
11:59
Aby těch radostí fanoušků Sibiru nebylo málo, Oleg Gubin se utrhl ve vlastním oslabení a svůj výpad zakončil střelou, kterou Nalimov sice pokryl, domácím ovšem ušetřili cenné vteřinky.
11:28
Domácím se povedlo vyhodit kotouč a navíc už hrají ve čtyřech poté, co se na led vrátil vyloučený Butuzov.
11:23
Hosté vyhráli buly a tlačili svého soupeře, Lisin stál před bránou a dostal tam přihrávku, z otočky si ovšem na Saláka nepřišel.
11:02
A pozor, domácí půjdou na chvíli do tří, Igor Ožiganov podrazil za bránou Wandella a zamířil za katr.
10:25
Sibiru se povedlo vyhodit kotouč z vlastní třetiny.
10:15
Hosté si vytvořili velký tlak, pohlednou a rychlou kombinaci zakončoval z levého kruhu opět Heshka, Salák však byl připraven a zakročil.
09:49
Heshka pálil z levého kruhu mimo bránu.
09:28
Svou první přesilovou hru v zápase si zahrají hosté, Vladimir Butuzov dostal dvě minuty za hákování.
09:06
Hosté vybojovali kotouč a Makarov následně pálil v dobré pozici z levého kruhu do připraveného Saláka.
08:13
Gorškov nahrál na osu Makarovovi, který z první zamířil kotouč mimo Salákovu klec.
08:02
Od levého mantinelu to zkusil Ignatovič, Nalimov si připsal další jistý zákrok. Následuje úvodní reklamní pauza.
07:47
Admiral hraje v plném počtu, opět se ubránil bez větších problémů.
07:42
Následně se domácí dopustili zakázaného uvolnění, a tak konec přesilové hry stráví ve vlastní třetině.
07:29
Hosté zřejmě poslední buly v tomto oslabení zvládli a vyhodili touš pryč.
07:22
Zanedlouho potě to zkusil Renat Mamašev, jeho dělovku ukryl Nalimov.
07:06
Ožiganovova tvrdá rána z první zamířila mimo bránu.
06:19
I třetí buly v přesilovce zvítězili domácí, tentokrát však střela skončila na hokejce hráče Admiralu, který puk odpravil na protější stranu kluziště.
06:15
Další střela zápěstím, tentokrát v podání Konstantina Alexejeva skončila v moci Ivana Nalimova.
06:00
Hersley pálil od modré čáry zápěstím mimo bránu, kotouč se od zadního mantinelu odrazil před Nalimova, načež ruský gólman kotouč přikryl.
05:47
Domácí si zahrají druhou přesilovku. Dvě minuty za podražení dostal Alexander Gorškov.
05:10
Zatím sledujeme poměrně opatrnou partií se sporadickými střeleckými pokusy.
04:26
Hosté hrají v plném počtu, prvnímu oslabení se ubránili bez sebemenších problémů.
04:16
Ullström trefil jen hokejku bránícího hráče.
03:49
Ožiganovova prudká rána od modré čáry byla sražena na ochrannou síť.
03:32
Hostům se opět povedlo poslat kotouč přes všechny čáry.
03:19
Ullström pálil z dobré pozice do Nalimova, od něhož se kotouč odrazil na hůl dalšího útočníka Sibiru, který ovšem přestřelil bránu.
02:40
Díky dobrému forčekinku Admiralu se dlouho nepovedlo domácím poslat kotouč do útočné třetiny.
02:30
Hosté vyhráli buly a vyhodili kotouč až k Salákovi.
02:26
První přesilovou hru zápasu si zahrají domácí, dvě minuty za sekání obdržel Konstantin Makarov.
01:46
Gorškov objel bránu a snažil se přihrát svým spoluhráčům, to se mu však proti přesile nepovedlo.
00:50
Na druhé straně pálil od modré Mamašev, ani jeho střela mezi tři tyče nemířila, Nalimov zasahovat nemusel.
00:14
Od modré čáry to zkoušel Heshka, jeho pokus k Salákovi neprošel.
00:01
Hlasatel představil první pětice obou mužstev, týmy vzápětí vyjely na ledovou plochu, za malou chvíli zazní hymna Ruské federace, po níž bude moci utkání začít.

HK Sibir Novosibirsk: Salák (Bespalov) – Hersley, Alexejev, Mamašev, Ožiganov, Gimajev, Ignatovič, Menšikov, Vereščagin – Kugryšev, Enlund, Koskiranta – Ullström, Monja, Kopejkin – Šumakov, Gubin, Sannikov – Bobrov, Vorošilo, Butuzov

Admiral Vladivostok: Nalimov (Proskurjakov) – Kolář, Heshka, Osipov, Beljakov, Kuzmin, Zemčjonok, Lisov – Bergfors, Gynge, Zubov – Lisin, Ugarov, Wandell – Gorškov, Vl. Ušenin, Vj. Ušenin – Gorošanskij,Ivanov, Sokolov, Makarov

Rozhodčí: Drejev, Ščenjov – Sadovnikov, Medvěděv.