SESTŘIH: 42. kolo extraligy, Zlín - Olomouc 3:0

Ševci si ve třetí třetině bez problémů pohlídali své vedení a navrch přidali ještě jednu branku. Mora se sice snažila ještě s průběhem zápasu něco udělat, ale obrana Zlína působila ve třetí části a i po celý zápas nezdolně. Zlínští se tak mohou radovat ze zisku tří bodů, které je opět posunou blíže ke středu tabulky.
60:00
59:55
Zlínští drží kotouč na svých holích a čekají na závěrečný hvizd.
59:50
Vhazovat se bude po levici brankáře Kašíka.
59:30
Olomoučtí vyhazují kotouč až k domácímu gólmanovi.
59:02
Střelu Kotvana od modré dokázal zpacifikovat brankář Vošvrda až na druhý pokus.
58:54
Před koncem třetí třetiny ještě přesilovka pro Zlín. na trestnou lavici usedá Ondrušek (OLO).
58:48
Sražená střela Lešky skončila pouze u mantinelu.
57:38
Jakub Svoboda nabral rychlost a dostal se až před Vošvrdu, kterého ale z prostoru mezikruží střelou zápěstím nepřekonal. Gólman Mory vytěsnil jeho pokus svoji vyrážečkou.
57:00
Po delší době příležitost pro Olomouc! Rác se ocitl zcela sám před Kašíkem, ale z blízkosti bekhendem brankáře ševců nepřekonal.
56:30
Mora má s vytrvalým napadáním domácích značné problémy při rozehrávce.
55:35
Hraje se dlouhou dobu bez přerušení, což vyhovuje především domácím, kteří navíc dokáží držet kotouč převážně mimo svoji třetinu.
54:43
Zlínská obrana nadále velmi dobře funguje a nepouští Olomoucké do střeleckých prostorů.
53:29
Dávid Buc za brankou Zlína příliš dlouho kotouč neudržel.
53:00
Tomáš Rachůnek schytal nepříjemnou ránu a je za pomoci spoluhráčů dopraven na střídačku.
53:00
Tvrdá střela obránce Staňka od modré trefila pouze jednoho z jeho spoluhráčů clonících před brankou.
52:01
Útočnou akci zastavil odpískaný ofsajd.
51:13
Domácí si nekomplikují situaci a v tísni raději pouze vyhazují kotouče do středního pásma.
50:50
Richard Diviš se dostal ke kotouči a ihned ho poslal na branku Kašíka, jeho pokus minul zlínskou klec jen o malinký kousek.
50:25
Olomouc drží puk v útočném pásmu pouze od mantinelu, odkud se nemůže vymanit.
49:45
Obě dvě mužstva se v posledních okamžicích jen velmi ztěžka dostávají k zakončení.
48:55
48:17
Kotvan je ve hře, začíná zkrácená přesilovka Zlína.
48:08
Kohouti opět lacino ztrácejí kotouč v útočném pásmu.
47:37
Herman vybojoval v útočném pásmu kotouč, ke střele se ale přes dvojici obránců nedostal.
46:55
Další vyloučení. Tentokrát putuje za katr Dávid Buc (OLO) za hákování. Bude se hrát 4 proti 4.
46:35
Prozatím se Mora v přesilovce pouze trápí.
46:17
Přesilovka pro Olomouc. Oldřich Kotvan (ZLN) dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
45:40
Olomoučtí se dostali dopředu, ale prozatím pouze bojují o puk u mantinelu.
44:58
Zlín právě vstřelil branku!
Ševci navyšují své vedení v přesilové hře! Petr Čajánek dokázal za brankou zkrotit kotouč a ihned ho poslal na zcela volného JAKUBA SVOBODU, který z voleje propálil Vošvrdu. Asistence: Petr Čajánek, Jiří Marušák.
44:18
Mora jde opět do čtyř. Dvě minuty za nedovolené bránění vyfasoval obránce Škůrek (OLO).
44:17
Jiří Ondráček se vřítil do pásma a ihned vypálil. Jeho pokus schoval gólman Vošvrda do své výstroje.
43:49
43:35
Opět kombinaci Zlínských zakončoval zkušený obránce pouze střelou mimo branku.
43:20
Další pokus Marušáka od modré opět nenašel prostor tří tyčí.
42:44
Kohouti se prozatím velmi dobře brání a nepouští svého protivníka v oslabení do pásma.
42:07
Střela Marušáka od modré prolétla pouze vedle olomoucké branky.
41:49
Přesilovka pro Zlín. Martin Cibák (OLO) dostává dvě minuty za držení protihráče.
41:23
Richard Diviš se dostal ke střele, brankář Kašík byl ale pozorný a jeho pokus bez problémů vyrazil.
41:01
Kohouti se nastěhovali do pásma ševců.
40:30
Mora se hned dvakrát pokoušela posunout puk do útočného pásma. Přes obranou hrát Zlínských se jí to ale zatím nepovedlo.
40:01
V prostřední dvacetiminutovce se už skóre dvakrát měnilo – v obou případech ve prospěch domácích Ševců. Ti se ujali vedení v 27. minutě díky šťastné teči Kubiše, minutu a půl před sirénou zvýšil na 2:0 v přesilovce Petr Čajánek. Mora se bude muset zvednout, pokud chce tady ve Zlíne pomýšlet na úspěch – a to především v přesilovkách. Třetí třetina začne v 19:13.
40:00
39:49
Sudí Hribik byl ještě jednou nucen fouknout do píšťalky, Libor Kašík totiž pro jistotu přerušil hru.
39:33
Zuzin se Skrbkem se postarali o zřejmě poslední rozruch před Kašíkem, poté se však sami vyhnali z pásma.
39:00
Už běží poslední minuta druhé třetiny!
38:32
Den a noc, Dr. Jekyll a Mr. Hyde. Takové jsou rozdíly v přesilovkách dnešních soupeřů! Svobodovu střelu za Vošvrdova záda doklepl kapitán PETR ČAJÁNEK. Asistence: Jakub Svoboda, Jiří Marušák.
37:47
Mora navíc půjde do čtyř, Pavel Skrbek (OLO) už usedá na trestnou lavici.
37:15
Domácí v plném počtu. Olomouc je paradoxně lepší ve hře proti pěti než v početní výhodě...
36:22
A znovu...
35:46
Zmar a bída. Tak se dají stručně charakterizovat přesilovky Olomouce, domácí se znovu osvobozují.
35:15
Veselý (ZLN) podrazil Jiřího Řípu, což neuniklo pozornosti sudích.
34:57
Domácím se lepí na hole smůla, nyní jsou vykázáni z útočného pásma pro přihrávku rukou.
34:40
Olomouc vystrkuje růžky! Vyrovnání měl na holi snajpr Rostislav Marosz, Kašík jeho jedovatici parádně lapil!
33:53
Syn hlavního lodivoda PSG Roman Vlach vyhnal své spoluhráče do středního pásma.
33:28
Po komerční přestávce se znovu hraje, zlínský odchovanec v barvách Olomouce Herman zatápí domácím zadákům.
33:06
Domácí už hráli v plném počtu, když nebezpečně pálil Martin Cibák. Kašík se blýskl efektním, avšak stále neméně efektivním semaforem!
32:39
Martin Matějíček znovu osvobodil Berany, Čechův trest se rychle blíží ke konci.
32:04
Hosté se sami vyhnali z pásma, může za to nepovedená Kucharczykova přihrávka.
31:39
Marosz spadl při souboji v rohu, vylučovat se však nebude – alespoň tak to nyní vypadá.
31:03
Filip Čech (ZLN) si půjde sednout na lavici hříšníků, inkasoval dvouminutový flastr za hákování.
30:38
Signalizovaná výhoda pro Olomouc po zákroku na Ráce.
30:12
Dvě velké šance na obou stranách! Tomáš Rachůnek se neprosadil a do protiútoku se vydal Okál, pěkně našel Čecha, jehož střelu ještě za ležícího Vošvrdu dorážel Leška. Neúspěšně!
29:55
Ostřejší výměna názorů mezi Svobodou a Jerglem, rozhodčí však oba kohouty oddělili od sebe.
29:27
Hra je znovu přerušena, bude se vhazovat ve středním pásmu. Patrik Urbanec byl zřejmě tím hráčem, který se jako poslední dotkl touše.
29:06
Kotvanův dalekonosný pas jen na hůl Ondruška, jenž v poklidu rozehrává z vlastní obranné třetiny.
28:22
Ševce vstřelený gól nabudil, je jich doslova plný led a v každém souboji jsou o krok dva dříve než soupeř.
27:51
Zakázané uvolnění domácích, na řadě je komerční brejk.
27:17
Leška je při chuti, jeho další pokus z pravého kruhu Vošvrda na poslední chvíli vytěsnil do rohu.
26:05
Zprvu nenápadná akce končí úvodním gólem Ševců! PAVEL KUBIŠ umně tečoval Žižkův projektil od modré a rozhozený Vošvrda na to vůbec nezareagoval. Asistence: Tomáš Žižka.
25:09
Říčka se v rohu ne a ne odpoutat od svého strážce, ale puk stále drží.
24:32
Veselý je na ledě!
24:22
Hra je znovu přerušena, tentokrát kvůli ofsajdu. Olomouckým se dnes v početních výhodách nedaří...
23:54
Petr Čajánek vyhodil puk přes všechny čáry až k Vošvrdovi.
23:30
Houdek se odhodlal k dalekonosné střele, Libor Kašík bez problémů zasáhl.
23:05
Rachůnek je na ledě, následuje početní výhoda hostí.
22:32
Přesilovka Ševců končí, Ondřej Veselý (ZLN) jde pykat na dvě minuty za vysokou hůl.
22:28
Chyba ve zlínské rozehrávce, Kašík na poslední chvíli zasáhl a přerušil hru.
22:06
Jako by se Zlínští báli vystřelit. Leška pohrdl skvělou pozicí a vracel puk na modrou, odkud zkusil štěstí Marušák, avšak nemířil mezi tři tyče.
21:29
Žižkův projektil od modré byl ještě tečován Ondřejem Veselým, ale Vošvrdu to nevyvedlo z míry. Buly v útočném pásmu Zlína.
21:05
Tomáš Rachůnek (OLO) – dvě minuty, hákování.
20:43
Leška se neprosadil, na druhou stranu upaluje Marek Laš.
20:24
Vošvrda si připsal svůj první zákrok ve druhé třetině proti skrytému pokusu Čajánka z ostrého úhlu.
20:01
V první dvacetiminutovce se skóre neměnilo. Oba mančafty si v první řadě hlídaly zadní vrátka, zatím jsme tak sledovali opatrnou, taktickou bitvu plnou nepřesností a nervozity. Zřejmě největší šanci měl hned ve druhé minutě olomoucký Herman, jenže z rychlého brejku těsně minul branku. Druhá třetina začne v 18:18.
20:00
19:36
Domácí v plném počtu, Kubiš je na ledě.
19:05
Rachůnek vypálil z vrcholu kruhů, ale jeden z Beranů jeho pokus zblokoval. To už probíhá poslední minuta první třetiny!
18:28
Vyrůbalík sice napoprvé zuby, nehty udržel útočné pásmo, ale o pár sekund později se to stejnému muži nepovedlo.
17:47
Zlínští ihned po buly vyhodili puk, hosté musí vyklidit pozice v útočném pásmu.
17:36
Pavel Kubiš (ZLN) zatáhl za záchrannou brzdu, zahákoval pronikajícího Diviše a dnes už podruhé půjde zchladit hlavu na trestnou lavici.
17:14
Valenta, Marušákův dnešní parťák z obranné dvojice, se musí pro puk vracet až do svého obranného pásma.
16:51
Okálovo nahození Vošvrdu nevyvedlo z míry, Marušák ještě udržel puk pro domácí.
16:16
Jeden z Kohoutů podklouzl při souboji v rohu kluziště, oba týmy střídají a Cibák se snaží udržet útočné pásmo.
15:28
Obětavý Houdek skočil do Okálova projektilu a svalil se k ledu. S bolestivou grimasou a rukou na levém boku odjíždí olomoucký obránce na střídačku.
14:54
Už několik minut se na ledě nic kloudného neděje, nezměnil to ani Ondřej Veselý.
14:21
Libor Kašík rychle vytřepal nahozený touš ze své lapačky a pomohl Kotvanovi s rozehrávkou.
13:44
Je vyhlášena další komerční přestávka.
13:28
Okál s Čechem se s pukem na svých čepelích dlouho nepomazlili, dobře zasáhl Jergl a obral Ševce o černou pryž.
12:45
Hosté v poklidu rozehrávají, Marek Laš zaváží puk do útočného pásma.
11:57
Čajánek našel křižným pasem Matějíčka, ten však bekhendem nedokázal přehodit z ostrého úhlu Vošvrdův beton.
11:14
Pavel Skrbek rozehrál touš na zakázané uvolnění, zatím sledujeme velice nervózní bitvu, je vidět, že jde oběma týmům o hodně.
10:50
Nepřesnosti na obou stranách, Marušák v problémech u mantinelu.
10:15
Buly před Kašíkem. Hosté postupně přebírají otěže zápasu do svých rukou.
09:51
Trma-vrma před Kašíkem, ale Zuzin jej nedokázal z bezprostřední blízkosti překonat!
09:18
Tlak Mory byl bezzubý, domácí vyhazují puk až k Tomáši Vošvrdovi.
08:37
Zlínští mají problémy s rozehrávkou, nyní se nepodařilo kloudně přihrát Veselému.
08:14
Zakázané uvolnění v podání Ševců, hra se znovu vrací před Libora Kašíka.
07:47
Komerční přestávka.
07:15
Zlín je znovu v pěti, také on své oslabení zvládl.
06:31
Kucharczyk dostal nezištnou přihrávku před branku, ale trefil jen hruď připraveného brankáře.
06:05
Kombinaci hostů zkusil zakončit Roman Rác střelou z otočky v mezikruží, ale netrefil se do kotouče.
05:37
Olomoucký útok zastavuje ofsajd.
05:15
Kubiš (ZLN) odchází na trestnou lavici za hákování.
05:15
Maroszova teč nadělala Kašíkovi problémy, následně se bude vylučovat na zlínské straně.
04:47
Herman hledal prudkou přihrávkou najíždějícího Laše, ten na kotouč nedosáhl.
04:23
Aktivní Herman už v situaci pět na pět protáhl Kašíka střelou ke vzdálenější tyči.
04:05
Olomouc krušné chvíle přežila a je v plném počtu.
03:48
Vošvrda drží Olomouc, teď vyráží ránu Říčky od modré.
03:15
Vošvrda špičkou betonu zastavil Holíkovu střelu ze středu kluziště.
02:57
Houdek už je zpátky na ledě, Olomouc ve čtyřech.
02:53
Kotvanova rána z vrcholu kruhu míří nad břevno. Z dvojnásobné přesilovky už zbývají jen dvě vteřiny.
02:27
Zlín obléhá olomouckou branku, ale zámku chybí střelba. Olomoucká trojice navíc hraje velmi obětavě.
02:05
Cibák (OLO) inkasuje dvě minuty za hákování.
02:05
Zlín si zahraje přesilovku pět na tři. Po situaci před Vošvrdou signalizují sudí trest Cibákovi.
01:03
Herman v rychlém brejku zakončoval u levé strany, ale těsně minul.
00:55
Houdek (OLO) vyloučen za držení.
00:38
Rozhodčí signalizují olomoucký trest, Zlín stále obléhá Vošvrdovu branku.
00:20
Domácí se ihned dostali do náporu a Vošvrda musel poprvé zasahovat.
00:01

PSG Zlín: Kašík (Štůrala) – Marušák, Valenta, Matějíček, Žižka, Kotvan, Urbanec, Stuchlík – Svoboda, Čajánek, Veselý – Holík, Vlach, Říčka – Okál, Leška, Čech – Ondráček, Šťastný, Kubiš.

HC Olomouc: Vošvrda (Urbisch) – Skrbek, Houdek, Vyrůbalík, Škůrek, Ondrušek, Staněk, Rašner – Jergl, Marosz, Rác – Laš, Herman, Rachůnek – Buc, Cibák, Zuzin – Řípa, Diviš, Kucharczyk.

Rozhodčí: Hribik, Wagner – Flegl, Polonyi.
Barometr formy? Mistr nad nováčkem ční

Kohouti se dlouho pohybovali na postupových pozicích, nicméně v momentální době jakoby jim forma uletěla pryč. Z posledních osmi zápasů soubor trenérského tandemu Fiala – Dopita vyválčil pouhé čtyři body. Hokejisté z Baťova města naopak po fatálním rozjezdu sezony začali své výkony zlepšovat a po poslední výhře 4:2 nad Kometou se poprvé v sezoně procpali do desítky!
Zlín se pokusí vyrovnat nepříznivou sérii

Dnešní souboj mezi Zlínem a Olomoucí bude čtvrtým v pořadí. V předchozích třech nasbírali více bodů Hanáci. Ti nejprve na svém ledě ve třetím kole otočili z 0:2 na 3:2 a poté zvítězili i v odvetě na půdě beranů, kdy utkání skončilo 2:2, nerozhodlo se ani v prodloužení a o bonusovém bodu pro své barvy rozhodl až v nájezdech Pavel Patera. Až napotřetí se žluto-modrým podařilo uspět, když si z Plecharény odvezli tři body za výhru 3:1.
Kdo táhne dnešní soupeře?

Produktivitě na východě Moravy vévodí zkušený Petr Čajánek, jenž prozatím nastřádal 28 bodů (8+20) a je tak dokonce lepší než klasická záruka branek a především asistencí Petr Leška (5+19). Nejvíce zásahů má na svém kontě Roman Vlach, který se trefil doposud desetkrát. Bekům pak vévodí veterán Jiří Marušák (8+11).

Nejvíce kanadských bodů mezi Olomouckými má pak na svém kontě dvojice Rostislav Marosz (9+23) – Roman Rác (10+20). Gólů nejvíce nasázel Martin Cibák, který přesně mířil jedenáctkrát. Obráncům pak osmnácti body vládne Pavel Skrbek (5+13).
Ševci i Hanáci urputně bojují o desítku

Duel je velmi důležitý pro oba celky, neboť jak Zlín, tak Olomouc stále musejí získávat body, aby po závěrečném kole patřily na pozice, které zaručují předkolo play-off. PSG je na tom aktuálně lépe a s 54 body se drží na deváté příčce, kohouti jsou pak se tříbodovým odstupem na dvanácté pozici.
Dobrý den, vítám všechny příznivce extraligového hokeje! Tuzemská nejvyšší soutěž má během dnešního večera na programu kompletní dvaačtyřicáté kolo, během něhož změří síly i Zlín a Olomouc. Střetnutí startuje v 17:30 za komentáře Tomáše Pavlíka!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.