Vladimír Sobotka: 0+0, 3 střely na branku, čas na ledě: 18:34
Ondřej Němec: 0+0, 2 střely na branku, čas na ledě: 15:56
Střely na branku: 28 – 27
Vyloučení: 4 – 6
Využité přesilovky: 0 – 2
Vyhrané buly: 22 – 30
Už se nic nestane. Třetí dějství nepřineslo nikterak atraktivní podívanou a CSKA Moskva s přehledem ubránilo dvoubrankové vedení. Díky výhře si tak pojistilo první místo v tabulce. To je pro dnešek všechno. Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek dne.
60:00
59:29
Grigorenko ujel a pálil téměř do prázdné. V poslední chvíli se vrátil Gustafsson, který zakročil jako brankař a puk zastavil těsně před brankovou čárou.
58:45
Jenže ze strany prohrávajících je to značně neefektivní nápor. Domácí se stále nemohou usadit v útočné třetině.
57:13
Teď už nemá Omsk na co čekat, Kostin odjíždí na střídačku a Avangard to zkouší v šest!
56:39
Domácí tým nemá čas ani na to, aby odvlola gólmana, protože se nepřerušuje a hraje se nahoru-dolu. Mírně navrch má ale stále Moskva.
55:50
Následně se aktivní Muršak natlačil před branku, která vypadla a hra je proto přeřušena. Následovat bude vhazování před Kostinem.
54:36
To samé se povedlo i Artuchinovi, který podél mantinelu dostal kotouč do útočné třetiny, kde ho odevzdal a poté vystřídal.
53:19
Čas neúprosně běží a Moskvanům se daří držet kus černé pryže daleko od své branky. Omsku už moc času nezbývá.
52:03
51:37
Dobrou práci odvedl Lalande, který zneškodnil nahození Pivcakina. Nechtěl přerušit hru, a tak sám puk vyhodil do středního pásma.
51:03
A opět se vylučuje. Za hákování míří na trestnou Muršak. Je tu velká šance Omsku snížit na rozdíl jediného gólu.
50:21
Da Costa zkoušel zakončovat individuálně. Dostal se sice mezi kruhy, nicméně jeho střelecký pokus byl zablokován.
49:48
Bohužel třetí třetina nenabízí tak atraktivní hokej, jako ve druhé části. Hra je sice plynulá, ale bez náznaku nějakých větších šancí.
48:24
Nedaří se a nedaří. Domácí sice dlouho kombinovali v útočné třetině, až svou akci překombinovali. CSKA se ubránilo a je v plném počtu.
46:24
Grigorenko míří na trestnou lavici, protože se provinil úderem loktem.
46:11
To se změnilo, když po střele Pervušina zazvonila tyč! Fanoušci už se zvedali ze sedaček, ale gól to není.
45:26
Krátce na to šli domácí do útoku, ale pokus Širokova byl také nepřesný. Omsku schází větší přesnost a důraz v koncovce.
45:03
Vedoucí tým zatlačil Omsk do obranné třetiny, a tak Avangard pod tlakem vyhodil kus černé pryže jen za cenu zakázaného uvolnění.
44:37
Chomickij napřáhl od modré čáry, jenže jeho projektil byl nepřesný a hostující muž v masce tak nemusel zasahovat.
43:19
Hra je se zatím plynulá. Ani jeden z týmů nemá převahu, což v této fázi vyhovuje mnohem více CSKA, které vede o dva góly.
42:27
Ljubimov sebral puk a do mantinelu si s ním najížděl před brankoviště s cílem zakončit k bližší tyči, jenže zmiňovaný útočník neuspěl.
41:31
Najíždějící Sobotka hledal mezírku u pravé tyče, ale Lalande se včas přemístil a pokus českého útočníka vyrazil ke straně.
40:57
40:32
Hosté ještě pokračují v krátké přesilové hře z předchozí části. Ránu z hole Da Costy ale Rejzvich dokázal zneškodnit.
40:01
Střely na branku: 19 – 20
Vyloučení: 4 – 3
Vyhrané buly: 18 – 21
Druhé dějství skončilo stejným výsledkem, jako to první. Zápas značně ovlivnilo vyloučení Musatova, jenž dostal trest do konce utkání. Pětiminutovou přesilovou hru následně CSKA zužitkovalo dvěma góly. Omsk se ale nevzdal a zásluhou Pivcakina snížil opět narozdíl dvou branek.
40:00
38:52
V závěru si zahrají Moskvané ještě jednu přesilovou hru. Paršin totiž odsedí trest za svůj tým, protože Avangard hrál v šesti.
38:26
Stas byl už příliš unavený, a tak kotouč v útočné třetině pouze hodil za branku a následně odjel vystřídat.
37:52
37:11
Domácí v plném počtu. Teď mají necelou minutu na to, aby svou zkrácenou přesilovku zužitkovali.
37:05
Krátce na to se Makarov natlačil před branku a domácí muž v masce neriskoval a raději přerušil hru.
36:08
Da Costa se zjevil v dobré střelecké pozici. Pálil z bekhendu, ale svatyní Rejzvicha netrefil.
35:50
Síly na ledě se vyrovnají, protože Mursak je vyloučen za sekání. Hrát se bude ve čtyřech a poté bude hrát Omsk krátkou přesilovku.
35:44
Zatím se v této přesilové hře hostům nedaří. Moskvané se stále nemohou usadit v útočné třetině.
35:10
Vzápětí se vylučuje na straně Omsku. Chomickij dostává menší trest za podražení.
33:54
Avangard právě vstřelil branku!
Jenže z ničeho nic přichází nesmíně důležitý gól, který Omsk vrací zpět do utkání. Fiščenko napálil puk z první a ačkoliv Lalande tuto ránu dokázal zneškodnit, tak na následnou dorážku NIKITY PIVCAKINA již neměl nárok. Asistence: Ivan Fiščenko, Kirill Rasskazov.
32:43
Až teď se přerušuje. Po nahození Panina se bude vhazovat před domácí svatyní.
32:21
Poradili si i dalším náporem. Vyhodili kotouč do střední třetiny a následně oba týmy odjely vystřídat.
31:43
Chomickij posílal kus černé pryže na zteč před branku soupeře, nicméně hosté bez potíží kotouč odpálili pryč.
31:08
Nutno ale dodat, že se hraje hodně dlouho bez přerušení a diváci mohou sledovat zajímavou a atraktivní podívanou.
30:46
Semjonov si obhodil protihráče a následně dojížděl kotouč za brankou Lalandeho. Do zakončení se nicméně nepropracoval.
29:48
V této chvíli to bude pro Omsk nesmírně těžké, protože inkasoval dva góly během krátké chvíle a CSKA je na koni.
29:13
Hosté hráli v šesti a bude se hrát ve čtyřech na obou stranách. Trest si odsedí Arťuchin.
28:16
CSKA právě vstřelilo branku!
Ani Rejzvich se v brance dlouho neohřál a také inkasuje z početní výhody soupeře. BOGDAN KISELEVIČ zužitkoval přihrávku k modré čáře a přesně mířenou ranou vymetl veškeré pavučiny v pravém horní růžku domácí svatyně. Asistence: Igor Makarov.
27:35
Na to domácí reagují střídáním. Kostin jde na střídačku a místo něj si zachytá Rejzvich
27:35
Němec vysunul JANA MURŠAKA. Ten na vrcholu kruhu dlouho otálel, zda vystřelí, nebo přihraje, ale nakonec zvolil první možnost a vzhledem k tomu, že měl Kostin zakrytý výhled, nestihl na jeho ránu mezi betony včas zareagovat. Asistence: Ondřej Němec.
27:13
Zajcev hledal z vrcholu kruhu najíždějícího spoluhráče a ačkoliv neuspěl, zůstavá CSKA V útočné třetině.
26:48
Tohle by pro Moskvany, kteří ve druhé třetině nepůsobí moc aktivním dojmem mohla být velká šance na zvýšení skóre.
26:08
Na ledě vznikla menší strkanice, ale tu rozhodčí velice rychle ukončili. Musatov dostane po faulu do oblasti hlavy trest 5 minut + do konce utkání.
25:09
Až překvapivě laxně působí CSKA, protože momentálně to vypadá, jak při přesilové hře Avangardu.
24:51
Pěrežogin se dostal do brejkové situace, ale zpomalil a vracející se obránce ho natlačil do branky. Vylučovat se nicméně nebude.
24:17
V individuální akci se chtěl ukázat Kalinin, ale tomu přeskočil puk přes hokejku a CSKA jej získalo do své moci.
23:48
Prohrávající celek má momentálně ze hry více. Natlačil se do útočné třetině, kde Rasskazov dorážel nebezpečně před brankovištěm. Lalande raději přerušil hru.
23:16
Sobotka se propracoval do zakončení, když napřáhl od mantinelu, jenže i tentokrát si Lalande dokázala porazit.
22:26
Hodně se přerušuje a plynulosti hry to nepřidá. Tentokrát budou hrozit domácí před brankou Moskvy, protože tam se bude vhazovat.
21:57
Stas přenechal zadovkou puk najíždějícímu Makarovovi, nicméně ten pálil nepřesně.
21:46
Následovat bude vhazování v útočné třetině Avangardu po pravici hostujícího brankaře.
20:52
Domácí se snaží hned o začátku zatlačit soupeře do obranné třetiny. Rána Sobotky ale skončila na betonu Lalandeho.
20:01
Hráči už jsou zpět na ledové ploše a za malý okamžik druhé dějství vypukne.
Druhá třetina začne přibližně v 14:52.
Střely na branku: 4 – 10
Vyloučení: 0 – 1
Vyhrané buly: 6 – 13
Úvodní dějství je za námi. Nejprve šli do vedení hosté, když se jako první prosadil v 7. minutě Enqvist. Omsk se ale nevzdal, zvýšil aktivitu a srovnal zásluhou Semjonova. Radost ale domácím dlouhou nevydržela, protože 52 vteřin před sirénou vrátil vedení CSKA Stas.
20:00
19:08
V závěru si ale Moskvané berou vedení zpět na svojí stranu a nutno dodat, že to byl parádní gól. Makarov od mantinelu poslal křižnou přihrávku na najíždějícího Volkova. Ten následně kus černé pryže přeposlal na střed brankoviště, kde číhal osamocený ANDREJ STAS, jenž neměl potíže doklepnout puk do prázdné branky. Asistence: Igor Makarov, Igor Volkov.
18:24
Další úspěšné vhazování Moskvanů a další střelecký pokus. Tentokrát z hole Stašenka byl puk zablokován.
18:19
Hosté vyhráli vhazování a od modré čáry vypálil Murska. Jeho střelecký pokus vytěsnil domácí muž v masce do ochranné sítě.
17:38
Ofsajd CSKA vrátí hru do středního pásma.
16:59
V závěru první periody ale domácí vyrovnávají. Grigorenko našel přesnou přihrávkou najetého KIRILLA SEMJONOVA, který z prostoru mezikruží vypálil a přízemní střelou usměrnil puk k pravé tyči. Asistence: Igor Musatov, Nikolaj Gluchov.
15:49
Magarilov musel zasahovat, když ho ranou z kruhu prověřil Širokov. Hostující muž v masce raději přerušil hru.
14:11
Nutno dodat, že se hraje dlouho bez přerušení. Zaplněný stadión je ale až překvapivě klidný. Určitě by to chtělo lepší diváckou kulisu.
12:37
Z rohu kluziště přihrával Bochenski před branku, ale Dawes jeho přihrávku nedokázal zužitkovat.
11:30
Zatím se hraje opatrný hokej. Ačkoliv mají hosté herní převahu, tak se momentálně nemohou dostat do útočné třetiny.
10:36
Je tu první vyloučení v utkání. Denisov dostává menší trest za držení. Přesilovka pro CSKA.
06:28
Hosté jdou do vedení, když se prosadil ANDREAS ENQVIST, který zužitkoval v útočné třetině bekhendovou přihrávku, z hole Grigorenka. Prvně zmiňovaný následnou dělovkou propálili vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Igor Grigorenko.
00:01

Avangard Omsk: Poluektov (Laco) – Dallman, Lundin, Savčenko, Semjonov, Bartulis, Blochin, Ryspajev – Boyd, Dawes, Bochenski (C) – Ruděnko, Starčenko, Antropov – Žajlauov, Upper, Romanov – Michailis, Kvaša, Poliščuk,

CSKA Moskva: Magarilov (Smirjagin) – Konev, Arzmastcev, Stašenko, Urbom, Pyett, Chochlov, Antropov – Trubačjov (C), Trunjov, Kvapil – Kovyršin, Buchněvič, Kazakovcev – Kagirlickij, Černov, Thuresson – Berdnikov, Mons, Nikoncev.

Rozhodčí: Gofman, Cyplakov – Balodis, Lazarev.
Československá stopa v utkání

Ondřej Němec (MOS)
Vladimír Sobotka (OMS)
Miroslav Blaťák (OMS)
CSKA Moskva

Rudoarmějci vládnou celé soutěži, když v dosud odehraných 48 zápasech nastřádali vynikajících 111 bodů. V posledních zápasech se ovšem "Rudá mašina" zadrhla. Z posledních pěti partií CSKA vyhrálo pouze dvě.

Nejproduktivnější hráči

Alexander Radulov – 61 bodů (19+42)
Stéphane Da Costa – 46 bodů (24+22)
Igor Grigorenko – 38 bodů (19+19)
Avangard Omsk

Sibiřskému celku patří druhá příčka Východní konference se ziskem 93 bodů. Z posledních pěti zápasů slavil Avangard tři výhry a dvě porážky. V dosud posledním odehraném zápase Omsk těsně prohrál na domácím ledě se Salavatem Julajev Ufa v poměru 4:5 po prodloužení.

Denis Paršin – 50 bodů (24+26)
Vladimír Sobotka – 37 bodů (9+28)
Alexander Popov – 36 bodů (12+24)
Pěkné středeční odpoledne, KHL má dnes na programu vyčerpávající porci zápasů, šlágrem dne bude duel mezi Avangardem Omsk a CSKA Moskva, kterým Vás provedu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.