Dnešní utkání sledovalo 953 diváků.
Nejlepšími hráči zápasu byli vyhlášeni:

Piráti Chomutov: Tomáš Bartejs
Salith Šumperk: Miroslav Svoboda
Je tu konec dnešního zápasu ve kterém si Chomutov odváží všechny body za výhru 3:7. Ve třetí třetině dokázal Šumperk snížit stav utkání na 3:5 po trefě Patrika Moskala. Skóre zápasu potom na konečných 3:7 upravili Marek Račuk a Roman Chlouba.
60:00
58:52
Piráti právě vstřelili branku!
Chomutov přidává ještě jednu branku. Tomas Sinisalo poslal puk na ROMANA CHLOUBU a ten ho následně usměrnil pod vyrážečku domácího gólmana. Asistence: Tomas Sinisalo.
58:24
Velecký to zkusil ze středního pásma, Hanuljak jeho pokus likviduje vyrážečkou.
57:02
Kadlec zpoza branky poslal kotouč před bránu na nikým nehlídaného MARKA RAČUKA, který dokázal obelstít Miroslava Svobodu a následně zasunout kotouč k pravé tyči jeho brány. Asistence: Martin Kadlec.
56:50
Sinisalo pálil z velkého úhlu, Svoboda nemusel zasahovat.
55:38
Puk u mantinelu mezi několika bruslemi hráčů, rozhodčí nakonec přerušuje hru.
55:17
Na druhé straně pálil do Svobodových betonů Veselý.
54:58
Vrdlovec zpoza branky přihrál puk Bergerovi, ten střelou z první trefil betony hostujícího gólmana.
54:29
Račuk s McGregorem jeli do přečíslení dva na jednoho. Prvně jmenovaný dokázal obejít domácího obránce a následnou bekhendovou střelou nechal vyniknout Miroslava Svobodu, který předvedl skvělý zákrok lapačkou.
53:38
Další pokus Baila, ten je tentokrát zablokován jedním z hostujících hráčů.
53:30
Bailova střela tahem končí na betonech Hanuljaka.
52:51
Rýgl poslal dlouhý pas na Kadlece, ten tvrdou střelou oprášil výstroj Miroslava Svobody.
52:12
51:54
Hodně mimo bránu teď pálil Aleš Holík.
51:31
Šumperk kombinuje v obraném pásmu Chomutova ...
51:05
Drtil nabil puk Sedlákovi, ten při své střele zlomil hůl.
50:20
Chomutov vyhazuje puk až k domácímu gólmanovi.
50:08
Šumperk si zahraje přesilovku. Dvě minuty za napadení si jede odsedět Marek Račuk.
49:41
Svoboda zastavuje Chloubův pokus svou maskou.
47:45
Obě mužstva hrají v plném počtu.
47:40
Brunec pálil do betonů Hanuljaka.
46:54
Berger se snažil poslat kotouč před bránu to mu ale několikrát za sebou znemožnil Titov.
45:40
Draci právě vstřelili branku!
Tomáš Drtil poslal puk před bránu, kde ho dokázal usměrnit nad rameno Hanuljaka, PATRIK MOSKAL. Asistence: Tomáš Drtil, Tomáš Sedlák.
45:29
Martin Kadlec vyloučen za podražení, ve stejném čase vyloučen i Aleš Staněk za nafilmovaný pád.
45:11
McGregor objel s pukem bránu a poté se snažil zakončovat, to mu ale znemožnil domácí gólman svou holí.
44:54
Zakázané uvolnění Šumperka, vhazuje se po pravici Svobody.
44:40
Ondřej Kaše nabil puk Davidu Kaše, ten z první trefuje hruď domácího gólmana.
44:13
Odpískán ofsajd Chomutova.
43:55
Chomutov kombinuje v obraném pásmu Šumperka.
43:08
Novotný čeká s pukem za domácí bránou než jeho spoluhráči vystřídají.
42:15
Puk v hledišti, vhazuje se před Svobodou.
41:45
Střela Ondřeje Kašeho končí mimo tři tyče Svobodovy brány.
41:37
Račuk poslal na Svobodu lehké nahození, ten si puk ponechal raději ve své výstroji.
40:40
Sedlák nahazoval puk před branku, tam se ho pod Hanuljakovy betony snažil stáhnout Moskal, ale hostující gólman byl pozorný.
40:01
Svoboda je zpátky v brance!
40:01
Domácím se vstup do druhé třetiny vyvedl. V dvaadvacáté minutě poslal Šumperk do vedení Aleš Staněk. Poté už ale puky padaly pouze za záda Miroslava Svobody. Góly Jakuba Stehlíka, Martina Rýgla, Marka Račuka a Bryana McGregora znamenají skóre 2:5 po druhé třetině. Domácí po pátém gólu střídali gólmany, mezi tři tyče se místo Miroslava Svobody postavil Daniel Zelenka.

Střely na branku po dvou třetinách: 15:32
40:00
38:19
Šumperk střídá gólmany, místo Miroslava Svobody se mezi tři tyče staví Daniel Zelenka.
38:19
Sinisalo se vracel z trestné lavice, když se k němu dostal puk tak jej před bránou poslal na volného McGREGORA, který kotouč usměrnil k levé tyči Svobodovy branky. Asistence: Marek Račuk, Tomas Sinisalo.
38:11
37:40
Holíkova tvrdá střela končí mimo tři tyče Hanuljakovy brány.
37:20
Chomutov drží puk na svých holích a šetří tak čas, než se vrátí vyloučený Sinisalo.
36:13
Šumperku se naskytá přesilová hra. Sinisalo dostává dvě minuty za podražení.
34:39
Hosté odskakují Šumperku na rozdíl dvou branek. Souhra MARKA RAČUKA, Tomáše Bartejse a Bryana McGregora končí gólem prvně jmenovaného. Asistence: Tomáš Bartejs, Bryan McGregor.
34:09
Chomutov v přečíslení tři na jednoho. Chlouba přihrával puk Sinsialovi a ten ho následně poslal do betonů Miroslava Svobody.
33:37
Vrdlovec nahrál puk na Vachutku, ten se již napřahoval ke střele, Hanuljak byl ale pozorný a přihrávku vytěsnil koncem své hole.
33:02
Střelu Martina Račua vyráží Svoboda svým betonem.
32:45
Moskal dostal přihrávku od Žálčíka a ve vyložené šanci trefuje beton Hanuljaka.
31:55
Šumperk v útočném pásmu, hosté ale dobře brání a nepouští domácí do zakončení.
29:32
David Kämpf poslal pas na MARTINA RÝGLA, tomu poté stačilo nastavit pouze hokejku a usměrnit puk do prázdně klece. Asistence: David Kämpf, Martin Kadlec.
29:06
Radek Veselý dostal dobrý pas od svého spoluhráče, v dobré šanci nedokázal trefit domácí bránu.
28:26
28:13
Draci si dlouho v pěti nezahráli. Jakub Slavík vyloučen za držení protihráče.
28:06
Šumperk v plném počtu.
27:46
Chlouba se dostal do dobré střelecké pozice, Svoboda nakonec zasahovat nemusel.
27:11
Sedlák nahazoval puk na bránu, kde se jej snažil tečovat Staněk, hostující gólman byl pozorný.
26:48
Chomutov ve čtyřech.
26:28
Bude se hrát čtyři na tři. David Kämpf dostává dvě minuty za držení protihráče.
26:06
Aleš Holík dostává dvě minuty za podražení. Hraje se čtyři na čtyři.
26:06
David Kämpf se řítil sám na Svobodu, ten jeho pokus dokázal chytit betonem.
25:35
Holík trefuje prvního bránícího hráče.
25:08
Puk mezi diváky, vhazuje se před hostujícím gólmanem.
24:58
Marek Haas nabil puk Holíkovi, ten z první orazítkoval betony Miroslava Hanuljaka.
24:43
David Kaše dostává dvě minuty za podražení.
24:32
Svoboda na střídačce, domácím je ponechaná výhoda.
23:40
Tvrdá střela v podání Jana Bergera končí na betonu Hanuljaka.
22:15
Draci se z vedení dlouho neradovali. Radek Veselý poslal kotouč na Svobodu, ten jej vyrazil před sebe a k následné dorážce se dostal JAKUB STEHLÍK, který posílá kotouč za záda domácího gólmana. Asistence: Radek Veselý.
21:41
Šumperk se ujímá vedení. Tomáš Sedlák poslal křižnou přihrávku na ALEŠE STAŇKA, který poté poslal puk do polo odkryté klece. Asistence: Tomáš Sedlák.
20:51
Velecký z otočky trefuje boční síť Hanuljakovy brány.
20:13
Holík ze středního pásma prověřil pozornost Hanuljaka.
20:01
Další třetina začne přibližně v 18:46.
Máme za sebou první třetinu dnešního utkání. Hosté se dostali do vedení v desáté minutě, puk za záda Miroslava Svobody dostal David Kämpf. Šumperk dokázal vyrovnat v šestnácté minutě, v přesilové hře se dokázal trefil Marek Haas.

Střely na branku po 1. třetině: 7:14
Vyloučení po 1. třetině: 1:2
20:00
19:32
Chlouba pálil z prostoru mezi kruhy, Svoboda proti němu zasahoval betony.
19:03
Střela Ondřeje Kašeho končí na vyrážečce domácího gólmana.
18:31
Moskal dostal dobrý pas od svého spoluhráče, Hanuljak si proti jeho pokusu dokázal dobře vyjet a zmenšit mu tak střelecký úhel.
18:16
Milan Toman si hledal střeleckou pozici, tu nakonec našel u pravého kruhu a puk následně poslal do výstroje Miroslava Svobody.
17:40
Chlouba přihrával puk Sinsialovi, ten v dobré šanci nedokázal trefit šumperskou bránu.
15:39
Šumperk využívá svou přesilovou hru a srovná stav utkání na 1:1. Aleš Holík pálil z modré, puk se od zadního mantinelu odrazil přímo na hůl MARKA HAASE, který jej následně umístil k levé tyči Hanuljakovy branky. Asistence: Aleš Holík, Michal Velecký.
15:04
Chomutov jde do čtyř. Roman Chlouba je vyloučen za hrubost.
14:42
Ofsajd Chomutova. Obě mužstva toto přerušení využili ke střídání.
14:18
Střela McGregora z velkého úhlu skončila na betonu Svobody.
13:39
13:31
Stehlíkovi utíká puk, Šumperk se osvobozuje.
13:16
Stehlík na ledě, začíná zkrácená přesilovka pro Chomutov.
12:44
Chomutov šel do přečíslení dva na jednoho. Aleš Holík dokázal Veselého přihrávku vystihnout.
11:39
Bude se krát ve čtyřech na obou stranách. Tomáš Sedlák dostává dvě minuty za nedovolené bránění.
11:16
Vyloučen hráč Chomutova Jakub Stehlík na dvě minuty za hákování.
09:49
Hosté se ujímají vedení. Alexandr Titov pálil z modré, Svoboda vyrazil puk před sebe přímo na hůl DAVIDA KÄMPFA a ten kus černé gumy namířil přímo za záda Miroslava Svobody. Asistence: Alexandr Titov, David Kaše.
08:54
Šumperk nepřesně rozehrál a teď se musí bránit.
08:35
Račuk střílel, domácí gólman zasahoval betony.
08:11
Zakázané uvolnění Šumperka.
07:55
Chlouba přihrával puk na Šuláka, ten střelou tahem minul Svobodu svatyni o pár centimetrů.
07:39
Nepřesná rozehrávka Chomutova končí až na zakázaném uvolnění.
06:54
McGrregor pálil z prostorů mezi kruhy, domácí gólman má puk ve své lapačce.
06:20
McGregor poslal puk na Veselého, ten následnou střelou netrefil Svobodovu branku.
05:45
Chomutov vyhazuje puk do středního pásma a odjíždí střídat.
05:34
Vrdlovec poslal puk před bránu na Brunce, ten bekhendovou střelou trefuje betony hostujícího gólmana.
04:28
Další střela vyšla z hole Holíka, Hanuljak vyráží betony.
04:15
Další střela domácích, tentokrát v podání Aleše Holíka, Hanuljak si ponech puk ve své výstroji.
04:13
Ve velké šanci se ocitl Michal Velecký, který dokázal obejít dva protihráče. Jeho zakončení skončilo na betonech Hanuljaka.
03:44
Marek Haas vyhodil puk až na zakázané uvolnění. Vhazuje se po levici Svobody.
03:32
Nahození ze středního pásma si ponechal domácí gólman ve své lapačce.
02:58
Kämpfovu nebezpečnou střelu zlikvidoval Svoboda vyrážečkou.
02:26
Vachutku v dobré šanci obral o puk Titov.
02:04
McGregor pálil z mezikruží, střela těsně minula Svobodu branku.
01:27
Sinsialo trefil Holíka holí do obličeje, ten se po tvrdém úderu skácel k ledu, rozhodčí ale nevylučuje.
01:02
Libor Šulák pálil z modré hodně nepřesně.
00:37
Nepřesná rozehrávka draků končí až za bránou Hanuljaka, zakázané uvolnění se ale nepíská.
00:01
Úvodní buly vhozeno, jako první se puku ujali hosté.
00:01
Hráči obou celků jsou již na ledě, utkání za malou chvíli začne.

Salith Šumperk: Svoboda (Zelenka) – Bail, Holík, Drtil, Sedlák, Novotný, Slavík, Prokop – Haas M., Plášek, Velecký – Staněk, Moskal, Žálčík – Brunec Vrdlovec, Vachutka – Rimmel, Berger, Popelka

Piráti Chomutov: Hanuljak (Dvořák) – Toman, Titov, Šulák, Rýgl, Bartejs, Stehlík – Kaše D., Kämpf, Kaše O. – Sinisalo, Chlouba, Kadlec – Veselý, Račuk, McGregor

Rozhodčí: Trombík – Hanzlík, Moravec.
Vzájemné zápasy ze sezóny 2014/2015:

Piráti Chomutov – Salith Šumperk 5:3
Salith Šumperk – Piráti Chomutov 2:1
Piráti Chomutov – Salith Šumperk 5:0
Salith Šumperkse stále nachází těsně pod hranicí předkola play-off 1. ligy. Od desáté příčky jej dělí skóre, které má Ústí nad Labem lepší. Po nepodařeném dvojzápase s Jihlavou se svěřenci Radka Kučery vydali do Třebíče, odkud si následně odvezli všechny body za výhru 5:3. O dva dny později již Šumperk bojoval o body na domácím ledě, kde přivítal poslední celek prvoligové tabulky Havlíčkův Brod. Zápas se za stavu 4:0 pro šumperské hráče zdál být rozhodnutý, ale nakonec museli draci bojovat o výsledek až do poslední minuty. Tento zápas nakonec skončil 5:4.
Produktivitě šumperského týmu vévodí s padesáti sedmi body (19+38) Patrik Moskal.
V brance draků se prostřídali tři gólmani. Nyní dostává více prostoru nová posila Miroslav Svoboda, úspěšnost 92,78%. Nejvíce minut mezi třemi tyčemi Šumperka má stále odchytáno Vladislav Koutský, jeho úspěšnost činí 90,37%.
Piráti Chomutov mají na svém kontě sto osm bodů a již s předstihem se stali vítězi základní části 1.ligy, jelikož druhé Kladno má bodů devětaosmdesát a do konce základní části zbývají čtyři kola. Chomutov okusil hořkost prohry naposled 12.1, to když nestačil venku na Jihlavu, které podlehl 3:2 v prodloužení. Od té doby svěřenci Břetislava Kopřivy zaznamenali šest výher v řadě. Naposledy to odnesl Havířov, který si z chomutovského ledu odvezl vysokou prohru 9:1.
Nejproduktivnějším a zároveň i nejlepším střelcem Pirátů je s padesáti body (23+27) Marek Hovorka.
Mezi třemi tyčemi se v Chomutově postavili tři gólmani. Nejvytěžovanějším z nich je s dvaatřiceti odchytanými zápasy Miroslav Kopřiva, jeho úspěšnost zákroků činí 93,71%. Třináct odchytaných zápasů má potom Miroslav Hanuljak, jeho úspěšnost zákroků se zastavila na 93,48%.
Přeji Vám hezký den ze šumperského zimního stadionu. Dnes se v rámci 49. kola první ligy utkají týmy Salith Šumperk a Piráti Chomutov. Úvodní buly je naplánováno na 18:00.