Dnešní utkání je u konce! Avangard Omsk prohrává na svém ledě s Torpedem Nižnij Novgorod 2:3!

V první třetině jsme se nenudili. Na obou stranách bylo k vidění mnoho šancí na skórování a oba gólmani zatím předvádí výborné výkony. Jediným úspěšným střelcem první třetiny se stal Vladmiír Sobotka, která dorazil nepovedenou střelu Kalinina.

V závěru třetí třetiny nejdříve rozhodčí uznali po konzultaci s videorozhodčím gól Nikity Filatova. Poté to domácí zkusili v šesti, ale do prázdné se trefil Alexej Potapov. Omsk ale ještě 47 sekund před konce snížil zásluhou Alexandra Pěrežogina. Více už ale domácí nestihli.

Československá stopa

Vladimír Sobotka (OMS) – 1+0, 2 střely, čas na ledě 19:50.

To je z mé strany vše a u dalšího (nejen) hokejového přenosu se těším brzy nashledanou!
60:00
59:58
Sobotka ale buly prohrál a je konec!
59:56
Oddechový čas si bere hostující celek!
59:56
Hosté zahráli puk na zakázané uvolnění a čtyři sekundy před koncem se bude vhazovat před Kasutinem!
59:43
Domácí to zkoušejí v šesti! Kostin znovu na střídačce!
59:31
Puk má Pivcakin za svou brankou a rozjížďí možná poslední akci domácích.
59:13
Avangard právě vstřelil branku!

No tak závěr je hodně zajímavý! Domácí dávají ještě kontaktní branku! Střelu ALEXANDRA PĚREŽOGINA si do vlastní sítě ztečoval bruslí Osipov. Asistence: Vadim Chomickij.
58:39
Torpedo právě vstřelilo branku!

Domácí to zkoušeli bez brankáře, k puku se ale u mantinelu dostal ALEXEJ POTAPOV, který trefuje prázdnou branku! Kostin se klouzal marně! Bez asistence.
58:25
Na brankovišti Torpeda se teď postrkovalo několik hráčů a rozhodčí pravděpodobně bude vylučovat!
58:04
Hra tedy pokračuje , následuje vhazování před Kasutinem po zakázaném uvolnění hostů.
57:32
No a branka je opravudu uznána! Torpedo tedy jde dvě a půl minuty před konce do vedení! Střelcem branky je NIKITA FILATOV! Asistence: Jevgenij Mozer.
57:32
Rozhodčí teď pravděpodobně bude muset vrátit čas na ledové kostce.
57:32
Tak to je hodně zajímavé! Rozhodčí se teď podívali na opakovaný záběr a střela Filatova dle opakovaných záběrů skončila v síti!
57:32
Po pravé straně ujel Filatov, který trefuje tyč!
57:12
Tak teď se předvedl Denis Kostin! Od modré vypálil Hietanen, gólman domácích střelu jen vyrazil a Filatov měl poloodkrytou branku, jenže Kostin jeho ránu výborně chytil lapačkou!
56:57
Denis Kazionov se dostal do zakončení, Kostin ale drží nerozhodný stav.
56:38
Kazionov teď měl prostor ke střele na levé straně, raději ale puk předal svému bratrovi a Torpedo pokračuje v kombinaci.
56:04
Kuljaš je zpět na ledě a Omsk je v plném počtu!
55:40
A další vyhození, tuto přesilovku si Torpedo za rámeček nedá.
55:18
Stoljarov teď přímo namazal Pěrežoginovi, který v poklidu vyváží kotouč do středního pásma.
54:50
Topedo teď stále kombinuje v útočném pásmu, střela Hietanena byla zablokována.
54:12
Z pravé strany vypálil z poklku Wolski, jeho rána na vzdálenější tyč nebyla přesná.
54:04
Přesilovku si zahraje Torpedo! Potapov inkasoval tvrdý úder do obličeje od Kuljaše, a ten je vyloučen na dvě minuty.
53:47
Právě Blažijevskij vypálil z levé strany, Kostin ale jeho ránu dokázal lapit.
53:29
Pěrežogin se dostal k puku na pravé straně, neměl ale dostatečnou rychlost a o puk jej obral Blažijevskij.
52:46
Salminenova rána byla zablokována Pěrežoginem.
52:20
Hietanen se teď prokličkoval středem obrany Omsku, ale vypálil mimo tři tyče.
51:48
Denis Kazionov ujížděl se svým bratrem sám na jediného obránce, dříve než ale stačil cokoliv udělat se výborně vrátil Kulik a o puk jej obral!
51:04
Pěrežogin si teď ale neporozuměl s Paršinem a hosté vyhazují až k Kositnovi.
50:48
Popov teď vybojoval puk pro Pěrežogina a Omsk se usazuje v útočném pásmu.
50:20
Kostin si teď připsal další zákrok, tentokrát pálil Filatov.
50:01
Salminen teď našel mezi kruhy Immonena, který vypálil. Kostin střelu vyrazil jen na hůl Wolskiho. Gólman domácích ale i dorážku polského kanonýra vyrazil!
49:24
Krasnoslobodcev si teď najel do pásma a dostal přihrávku od Potapova. Jeho střela zápěstím ale Kostina nepřekvapila.
48:57
Sobotka si teď najel do pásma po levé straně, jeho ránu ale zablokoval jeden z obránců do ochranné sítě.
48:25
Kalinin je zpět na ledě a Omsk tuto oslabení úspěšně ubránil.
47:58
Gustafsson inkasoval tvrdý úder bruslí od Kazionova a je velmi otřesen. Krev v jeho obličeji ale není.
47:46
Z pravé strany teď pálil Immonen, Kasutin si ale povyjel a ránu lapil.
47:34
Rána Pepeljajeva teď proletěla mimo.
47:06
Po dobré práci Gustafssona ujížděl Mozer, ale ten promáchl a musí se rychle vracet.
46:39
Wolski teď nepřesně přihrával na Salminena a Popov se puku zmocnil a vyhazuje.
46:25
Za vysokou hůl teď putuje na trestnou domácí kapitán Kalinin
46:03
Přihrávka Pivcakina na Kalinina přesná nebyla.
45:50
Ve hře teď vidíme hodně nepřesností. Týmy si spíše puky vyměnuji.
44:39
Teď už se ale zakázané uvolnění píská a hra se přesune před Kasutina.
44:20
Torpedo teď vyhodil kotouč tak, aby se nepískalo zakázané uvolnění.
43:52
Na zemi teď zůstal ležet Pepeljajev, který byl tvrdě naražen Pervušinem na mantinel.
43:15
Pervušin nebyl rychlejší než Vasiljev a rozhodčí odpískal zakázané uvolnění.
42:58
Střelu Semjonova od modré lapil Kasutin, následuje vhazování v pásmu Torpeda.
42:29
Hietanen se hned dostával do šance, výborně se ale vrátil Pivcakin, který ho o puk obral.
42:14
HIetanen je zpět na ledě, Torpedo v plném počtu.
41:54
Rasskazov teď přenechal puk Pěrežoginovi, který vypálil z pravé strany, Kasutin vyráží.
41:18
Pěrežogin dostal ideální pas před branku od Popova. Bohužel pro domácí ale nedokázal puk trefit.
41:01
Kalinin si zpoza branky sjel na levou stranu, poté vypálil zápěstím. Kasutin ale jeho ránu chytil do náruče.
40:36
Kuljaš vypálil od modré, jeho ránu ale před Kasutinem zablokoval Pepeljajev.
40:14
Omsk si hned zkraje poslední třetiny zahraje přesilovku. Za podražení míři na trestnou Hietanen.
40:01
Druhá třetina nenabídla tak dobrý hokej, jako jsme měli možnost vidět v první třetině. Prosadili se ale pouze hosté, kteří v 34. minutě využili přesilovku zásluhou Gennadyho Stoljarova. Před třetí třetinou je skóre otevřené a uvidíme, kdo se na konci utkání bude radovat.

39:51
Stoljarov se teď uvolnil na levé straně a vypálil. Kostinovi stínili bratři Kazionové, ale gólman Omsku i tak puk lapil.
39:17
Kulik teď chtěl vyhodit puk, ten ale na modré zachytil Filatov. Čárový rozhodčí ale dobře viděl, že puk už byl za modrou a odpískal ofsajd.
39:01
Hra pokračovala a domácí zahráli puk opět na zakázané uvolnění. Kuljaš ale leží na zemi a spoluhráči mu teď pomáhají opustit ledovou plochu. Utkání pro ruského obránce zřejmě skončilo.
38:49
Immonen ujel po levé straně, poté lehce zvolnil a dával puk před branku na Wolskiho. Jeho ránu ale zablokoval Kuljaš.
38:13
Právě Popov teď nabil na modrou Kulikovi, jehož tvrdá rána prolétla mimo Kasutinovu branku.
37:53
Pěrežogin pouze nahodil puk do pásma, za tím jde Popov.
37:26
Výkon Omsku v druhé třetině opravdu není dobrý. Teď se rozehrávka Gustafssona opět nepovedla a je odpískáno zakázané uvolnění.
36:45
Tak tato přesilovka se domácím hrubě nepovedla. Pepeljajev už skáče zpět na led a Torpedo je v plném počtu.
36:18
Avangard teď kombinuje v útočném pásmu, ale zatím bez zakončení.
35:29
Domácí se zatím marně snaží dostat do útočného pásma.
34:55
Hietanen se ale hned po buly dostal k puku a vyhodil jej až ke Kostinovi.
34:45
Za brankou teď srazil Pepeljajev Paršina a je vyloučen. Velmi přísné rozhodnutí hlavního rozhodčího.
33:54

No a i hosté přesilovku využívají! Salminen výborně prostrčil puk na GENADDYHO STOLJAROVA, který tvrdou ranou propálil Kostina a vyrovnává! Asistence: Sakari Salminen, Ivan Kasutin.
33:36
Torpedo se teď usazuje v útočném pásmu, po chvilce kombinace se ale dostal k puku Sobotka, který vyhazuje.
33:10
Po dlouhém rozhovoru rozhodčí je nakonec vyloučen domácí Pěrežogin za vyhození kotouče mimo hrací plochu.
33:04
Pivcakin ale nedokázal udržet puk na modré čáře a Omsk přichází o pásmo.
32:45
Omsk se ted po dlouhé době dostává do kombinace v útočném pásmu.
32:18
Sobotka teď dostal "fotbalově" puk ven z pásma.
32:09
Další zakázané uvolnění Omsku, vhazování po pravici Kostina.
31:47
Salminen teď chtěl poslat puk před branku na Immonena, byl ale výborně bráněn Pivcakinem.
31:15
Po dobré práci Wolskiho teď pálil od modré Vasiljev, Kostin tvrdou ránu vyrazil do rohu.
30:39
Na zakázané uvolnění teď zahrál Vasiljev, následuje vhazování před Kostinem.
30:13
Krasnoslobodcev teď vypálil od modré a jeho ránu tečoval těsně mimo Potapov!
29:49
Hra teď v posledních minutách ztratila tempo, vidíme spíše jen nahazování puků.
29:18
Do úniku se teď dostává Popov, ale puk mu ujel.
28:49
Omsk teď vyhodil puk až do pásma Torpeda, kde si jej dojel Pepeljajev a rozehrává.
28:26
Kalinin teď nedokázal zpracovat přihrávku od Sobotky a hosté otáčejí hru.
28:16
Torpedo teď zahrálo puk na zakázané uvolnění.
27:44
Gustafsson teď nechal kotouč za sebou, naštěstí pro něj byl ale Stoljarov daleko a švédský obránce se pro něj stihl vrátit.
27:25
Po levé stran teď ujel Pervušin, který se ale ke střele neodhodlal, do zakončení se poté nedostali ani Gončarov.
26:59
Druhá rána Ljamina už byla povedenější, Kasutin tentokrát zasáhl lapačkou.
26:39
Ljamin teď spíše nahodil kotouč na Kasutina, ten skákavou střelu vyrazil do rohu.
26:10
Kalinin dostal přihrávku od Pivcakina, pálil ale z velkého úhlu a Kasutin puk chytil.
25:45
Wolski si teď sjel z pravé strany do středu a vypálil. Kostin ale střelu zápěstím bez problémů lapil.
25:15
Wolski zadovkou přihrál Salminenovi, který vypálil. Jeho rána ale mířila mimo.
24:38
Pivcakin poslal velmi těžkou přihrávku Sobotkovi, kterému puk ujel a připravil tak svůj tým o pásmo.
24:18
Akci Omsku teď rozehrává Pivcakin s Kuljašem.
23:54
Přihrávka na Kalinina byla příliš dlouhá a je odpískáno zakázané uvolnění.
23:42
Širokov teď protečoval puk pro Sobotku, ten byl ale v pásmu dříve než kotouč a čárový odpískal ofsajd.
23:28
Rozehrávka Ljamina příliš konstruktivní nebyla a hra se přesune před Kostina.
23:19
Pěrežogin je zpět na ledě a Omsk je v plném počtu. Hostům byl navíc odpískán ofsajd, takže následuje vhazování ve středním pásmu.
23:04
Do zakončení se teď dostal Mozer, Kostin ale jeho slabou ránu lapil.
22:31
Pepeljajev teď přihrál Wolskimu, který se vyhnul Něprejajevovi a vypálil z mezikruží. Kostin ale ránu vyrazil!
22:01
K puku se teď dostal Sobotka, který vyhazuje až ke Kasutinovi.
21:41
Přesilovková formace Torpeda teď kombinuje v útočném pásmu, do zakončení se zatím nedostal.
21:40
Wojtek Wolski byl zahákován Pěrežoginem a ten si půjde sednout na dvě minuty na trestnou lavici.
21:14
Wolski teď dával puk před branku na Immonena, ten ale kotouč nedokázal zasáhnout.
20:39
Hra ale pokračovala a z levé strany vypálil Kulik, Kasutin zasahovat nemusel, neboť střela byla ztečována Pepeljajevem do ochranné sítě.
20:30
Sobotka teď vybojoval puk pro Kalinina, ten se ale ke střele před Hietanena nedostal.
20:03
Na buly byl úspěšnější Vladimír Sobotka.

19:43
Střela Pervušina mířila nad branku Kasutina.
19:31
Na druhé straně ujel Savinainen, byl ale tísněn Pivcakinem a nevystřelil s takovou razancí. Kostin ale musel zasahovat svým levým betonem!
19:04
Gustafsson neudržel puk na modré a hosté se znovu osvobozují.
18:46
Kombinace Sobotky s Pivcakinem teď nevyšla a k puku se dostal Filatov, který vyhazuje.
18:16
Torpedo dostalo puk do středního pásma a mohou střídat.
18:05
Pěrežogin se teď výborně vyhnul Kazionovi a vypálil. Kasutin ale jeho ránu se štěstím lapil!
17:36
Hned po vhazování se ale puk dostal mimo hrací plochu a hráči si vhazování zopakují.
17:32
Teď se ale vylučovat bude. Jevgenij Mozer jde na trestnou lavici za podražení.
17:26
Rasskazov našel na levé straně najetého Semjonova, který vypálil, ale Kasutin jeho ránu lapil. Na brankovišti pak Semjonov dostal úder od Pepeljajeva, rozhodčí ale nevylučuje.
16:56
Ani nedostane, neboť se puku zmocnil Mozer, který míři vpřed.
16:37
Třetí formace Omsku teď dobře kobminuje v útočném pásmu, do zakončení se ale nedostala.
16:13
Chomickij teď byl v pásmu dříve než puk a je odpískán ofsajd. Vhazování ve středním pásmu.
15:36
Do zakončení se teď dostal Popov, ale Kasutin se prostor u své levé tyče pohlídal.
15:16
14:47
Rozehrávka se Blažijevskijovi moc nepovedla, ale zakázané uvolnění se nepíská.
14:18
Wolski teď neudžel puk proti Chomickijovi a Omsk otáčí hru.
13:55

Omsk se ale hodně rychle dostal zpět do pásma a přesilovku využívá! Širokov přistrčil puk na Kalinina, kterému ránu vůbec nesedla. Na brankovišti ale puk do sítě dorazil VLADIMÍR SOBOTKA! Asistence: Sergej Kalinin, Sergej Širokov.
13:40
Sobotkova přihrávka před branku byla zablokována a hosté vyhazují.
13:13
Přesilovková formace Omsku už se usazuje v útočném pásmu a rozjížďí kolotoč přihrávek.
13:01
Přesilovku si tedy zahraje i Omsk. Za nedovolené bránění míří na trestnou lavici hostující Potapov.
12:50
Po zákroku na Kostina se bude vylučovat. Omsk má výhodu.
12:24
Na druhé straně pálil z levé strany Salminen. Kostin ale nemusel zasahovat, neboť rána mířila mimo.
11:59
Paršin teď vymýšlel přihrávku na levou stranu pro Popova, tu ale zablokoval Aljajev.
11:37
V ofsajdovém postavení byl teď nachytán Sobotka.
11:22
Denis Kazionov teď neudžel puk v útočném pásmu a Kuljaš rozehrává.
10:39
Pivcakin zpět na ledě a Omsk je v plném počtu.
10:35
Další rána Pepeljajeva už byla nebezpečnější, neboť Kostin měl zakrytý výhled. Na poslední chvíli ale dokázal puk vyrazit vyrážečkou.
10:15
Kostin vyrazil ránu Pepeljajeva do ochranné sítě.
09:56
Filatov teď nabil Wolskimu, kterému ale rána nesedla a Kostin puk vyrazil.
09:36
K puku se teď dostal Kulik, který vyhazuje. Omsk tak může vystřídat.
09:20
Velmi tvrdou ránu vyslal Hietanen, ale nemířil přesně.
08:51
Torpedo teď začíná ze středního pásma, ale velmi lehce se dostává do útočné třetiny.
08:37
Máme tu první vyloučení utkání. Na trestnou lavici míří domácí Pivcakin.
08:12
Kuljaš teď dokázal udržet modrou čáru, ale Omsku to k ničemu nebylo, neboť žádný z jeho spoluhráčů za pukem nešel.
07:56
Tlak Torpedo zakončil střelou od modré Makarov. Kostin měl ale dobrý výhled a střelu v pohodě lapil.
07:39
Čtvrtá lajna Torpeda se teď usazuje v útočném pásmu.
07:04
Na Kostina teď najížděl z levé strany Osipov. Gólman Avangardu si ale prostor u bližší tyče pohlídal.
06:39
Ke střele z mezikruží sse dostal Gončarov po dobré práci Pervušina. Kasutin ale puk dokázal vyrazit!
06:16
Po komerční pauze se bude vhazovat po levici Kasutina.
06:16
K puku se ale dostal Paršin, který vypálil z hranice pravého kruhu. Jeho ránu ale ztečoval do ochranné sítě jeden z obránců hostů.
06:05
Kuljaš dostal puk pouze do středního pásma a Torpedo otáči hru.
05:56
Denis Kazionov vypálil z mezikruží po dobré práci jeho bratra, Kostin ale předvedl jistý zákrok.
05:23
K odraženému puku se dostal Rasskazov, který se vyhnul Makarovovi a pálil z mezikruží. Jeho rána ale letěla mimo!
04:53
Další zákrok si připisuje i Kasutin, který lapil ránu Popova.
04:39
Od modré vypálil Filatov, Kostin puk vyráží.
03:52
Na druhé straně mohl pálit Wolski, ale přenechal puk Salminenovi, který obkroužil branku, ale nedokázal puk zasunout do branky!
03:32
Puk teď ze skrumáže vydoloval Blažijevskij, který rozehrává.
02:51
Paršin teď operoval s pukem za brankou, který posléze poslal před Kasutina, kde zakončoval Sobotka. Kasutin ale puk za svá záda nepustil!
02:34
Na modré nedokázal udržet puk Pivcakin a vpřed mířil Stoljarov, hosty ale opět zastavuje odpískaný ofsajd.
02:13
Hosté poté mířili vpřed, ale jejich postup zastavil odpískaný ofsajd.
01:58
Gončarov dostal dobrý pas od Něprjajeva, ale přes obránce Makarova se ke střele nedostal.
01:45
Třetí formace Torpeda teď velmi dobře napadala a Omsk byl donucen zahrát puk na zakázané uvolnění.
01:14
Akci Omsku teď rozehrává obránce Kulik.
00:54
Na levé straně se nedokázal dostat do pásma Salminen a u puku jsou domácí.
00:29
Omsk dokázal dostat puk jen do středního pásma a puku se ujal Pepeljajev, který rozehrává.
00:03
Na úvodním buly byli úspěšnější hosté.
00:01
Hráči již jsou nastoupeni na hrací ploše a nyní zazní hymna Ruské federace.

Avangard Omsk: Kostin (Rejzvikh) – Kuljaš (A), Pivcakin, Gustafsson, Kulik, Gluchov, Chomickij, Ljamin – Kalinin (C), Sobotka, Širokov – Pěrežogin (A), Popov, Paršin – Pervušin, Něprjajev, Gončarov – Rasskazov, Fiščenko, Volkov – Semjonov

Torpedo Nižnij Novgorod: Kasutin (Aljapkin) – Hietanen, Pepeljajev, Osipov, Vasiljev, Makarov, Blažijevskij, Aljajev – Stoljarov, Dm. Kazionov (A), Den. Kazionov – Salminen, Immonen, Wolski (C) – Mozer, Galuzin (A), Filatov – Dvurečenskij, Savinainen, Krasnoslobodcev – Potapov

Rozhodčí: Gofman, Karabanov – Goljak, Dedulja.
Hezké páteční odpoledne! Hokejová KHL dnes pokračuje jedenácti zápasy. My se společně zaměříme na úplně první utkání dnešního programu mezi Avangradem Omsk proti Torpedu Nižnij Novgorod. Úvodní vhazování je naplánováno na 14:00 a u textového onlajnu se na vás bude těšit Jan Havlovic.
Avangard Omsk

Omsk se zatím nachází na čtvrté pozici se ziskem 93 bodů a v posledních zápase se potácí s lehkoou ztrátou formy. Účast ve vyřazovacích bojích už by ale měl Avangard mít téměř jistou. V poslední dvou zápasech ale Omsk vůbec nebodovat. Nejdříve prohrál doma s Ufou 4:5 po prodloužení a v posledním zápase přivítal silné CSKA. Před našlapanou Omsk Arenou ale prohrál 2:4. Uvidíme, jak se tedy tým Raima Summanena předvede. Barvy Omsku v letošní sezoně hají obránce Miroslav Blaťák a útočník Vladimír Sobotka.

Nejproduktivnější hráči

Denis Paršin – 50 zápasů, 50 bodů (24+26)
Vladimír Sobotka – 48 zápasů, 37 bodů (9+28)
Alexandr Popov – 47 zápasů, 36 bodů (12+24)
Torpedo Nižnij Novgorod

Novgorod se zatím nachází na hranici postupu do vyřazovacích bojů. Momentálně je na desáté pozici se ziskem 67 bodů. Na sedmou Rigu ale ztrácí pouhý bod, takže to bude ještě hodně zajímavé. Topedo po sérii pěti porážek v posledním zápase konečně zabralo. Na ledě silné Ufy překvapivě lehce vyhrálo 6:0. Zářila hlavně lajna Salminen-Wolski-Immonen, která zařídila čtyři z šesti gólů.

Sakari Salminen – 50 zápasů, 41 bodů (17+24)
Wolski Wojtek – 43 zápasů, 40 bodů (22+18)