Roman Horák (CEC) – 0+1, 1 střela, čas na ledě 19:15
Robert Kousal (CEC) – 0+0, 2 střely, čas na ledě 14:09
Střely na branku ve druhé třetině (celkem):

Soči - 9 (24)
Viťaz - 14 (39)
Soči nakonec třetí třetinu zvládlo excelentně, díky čemuž si do tabulky připisuje tříbodový zisk. Domácí tým dvakrát za sebou prohrával, nakonec ale svého soupeře ve třetí části přehrál.
60:00
58:41
Ljuduchin přihrávkou zpoza branky našel najíždějícího Ščerbinu, který tvrdou ranou napálil pouze brankáře Sateriho!
58:01
Soloduchin ještě zkusil samostatnou akci po levém mantinelu, jeho průnik ale neměl velkou šanci na úspěch.
57:23
Utkání se již pouze dohrává, domácí fanoušci se radují z dalšího tříbodového vítězství...
56:37
Soči právě vstřelilo branku!
V Soči je definitivně rozhodnuto! Anisin přesnou přihrávkou našel na mezikruží volného PJOTRA SČASTLIVIJE, který tvrdou a přesně umístěnou ranou nedal Saterimu šanci zatáhnout – 5:2! Asistence: Michail Anisin.
55:38
Kučerjavenkova akce skončila nepřesnou zadovkou na Koroljova, Soči se osvobozuje vyhozením kotouč do střední třetiny.
54:41
Čas do konce zápasu však utíká velmi rychle, před hosty je ještě velký kus práce. Případná výhra Soči by znamenala udržení nováčka KHL v elitní osmičce.
54:03
Hosté rázem zvýšili svoji aktivitu směrem dopředu, jejich kombinacím však schází potřebná přesnost.
52:14
Po čtvrté inkasované brance si Viťaz vyžádal oddechový čas!
52:14
To již vypadá pro Viťaz velmi špatně! Domácí osm minut před koncem udeřili počtvrté, souhra COREY EMMERTONA a Andre Peterssona skončila až přesným zakončení prvního jmenovaného – 4:2! Asistence: Andre Petersson.
50:57
Vše chtěl na sebe vzít Maxim Afinogenov, jeho ránu na vzdálenější tyč ale Gavrilov zlikvidoval.
50:13
Viťaz musí rázem hodně přidat, poprvé v zápase si vyzkouší hru za nepříznivého stavu.
49:44
Domácí se poprvé dostávají do vedení a přibližují se potřebnému zisku tří bodů! Hrdinou je ANDREJ KOSTICYN, který prostřelil brankáře Sateriho – 3:2! Asistence: Igor Ignatuškin.
48:55
Rychlý protiútok Viťazu skončil ještě v začátcích, Soči si ale následně nevedlo o nic lépe.
48:00
Hra se uklidnila, ani jeden z týmů nechce zbytečně přijít o naději na body. Na tomto zápase je velmi vidět, že oběma celkům jde opravdu o hodně.
47:19
Po dlouhé době si zákrok připsal také brankář Sateri, střela Sčastlivije mu ale nenadělala příliš velké problémy.
46:44
Dlouhou dobu se hrálo bez jediného přerušení, vše ukončil zákrok Sateriho proti střele Emmertona.
45:11
Hra se poměrně uklidnila, Viťazu má doposud více ze hry. Gavrilov je mezi tyčemi ve třetí části neomylný.
44:32
Rána Vyglazova od pravého mantinelu skončila v rukavici připraveného Gavrilova.
43:55
Domácí jsou v pěti, v poklidu se ubránili.
43:33
Ani tato početní výhoda nepřinesla žádnou změnu ve hře Viťazu, Soči se brání s velkým přehledem.
41:55
Michail Anisin (SOC) posílá svůj do čtyř, provinil se sekáním.
40:45
Soči si tentokrát úvodní minutu třetiny pohlídalo a soupeře dopředu nepustilo.
40:01

Soči - 10 (15)
Viťaz - 16 (25)
Druhá třetina nám skóre trochu posunula, stále jsou však oba týmy od vítězství stejně daleko. Další výpad Aginogenova a Ljuduchinovo vyrovnání znamená skóre 2:2, dočkáme se rozhodnutí již ve třetí třetině? Další část odstartuje asi v 18:40.
40:00
39:23
Dnešnímu zápasu přihlíží v Ledovém paláci Bolšoj 6 179 diváků.
38:49
Domácí jsou v pěti.
38:11
Tato přesilová hra v podání Viťazu patří k těm vydařenějším, stále se však hostujícímu týmu v zakončení příliš nedaří.
37:44
Soloduchinova střela skončila na pravém betonu brankáře Gavrilova, domácí následně odpalují puk daleko od vlastní branky.
37:00
Viťaz je v plném počtu a začíná jeho zkrácená přesilová hra.
36:49
Přesilová hra Soči je v tuto chvíli u konce. Jevgenij Lapenkov (SOC) je vykázán na trestnou lavici za hrubost.
35:45
Emmerton vyslal v přesilové hře nepříjemný pokus, který Sateriho napálil do ramene! Velká smůla pro domácí!
35:00
Igor Golovkov (CEC) vzápětí nabízí domácím přesilovou hru, dočkáme se další změny stavu?
33:54
Soči se ubránilo, vyloučený hráč již znovu krouží po ledové ploše.
33:11
Nikita Vyglazov dvakrát za sebou vyslal nepříjemnou ránu od modré čáry. Nejprve se puk zastavil o zadní mantinel, druhý pokus již lapil Gavrilov.
32:44
Krikunov dostal puk mimo obrannou třetinu Soči a nasbíral řadu cenných vteřinek na polovině soupeře.
31:54
Vzápětí je Alexander Ščerbina (SOC) vyloučen za nedovolené bránění.
31:45
Jevgenij Lapenkov vnikl do útočného pásma, dostal se s pukem do ostrého úhlu a následně zamířil mimo tři tyče.
31:01
Robert Kousal se pokusil strhnout vedení na stranu Viťazu, tvrdá střela z levé strany skončila u pozorného Gavrilova.
30:29
Denis Grebeškov se napřáhl do kotouče od modré čáry, Gavrilov byl u své levé tyče připraven včas.
29:56
Soči se z využité přesilové hry také neradovalo, oba týmy jsou v plném počtu.
28:31
Domácí jsou usazeni v útočné třetině a ostřelují branku Sateriho ze všech stran. Brankář Viťazu ale drží nerozhodný stav.
27:56
Aleksej Semjonov (CEC) nebyl s verdiktem jednoho z hlavních rozhodčích spokojen, dal to najevo, díky čemuž si ke svým dvěma minutám přibalil ještě osobní desetiminutový trest.
27:56
Rázem si hru v početní převaze vyzkouší také Soči. Potrestán je totiž Aleksej Semjonov (CEC), který se provinil podražením.
27:48
27:11
Rána Kempeho skončila na hrudi domácího gólmana, Soči následně vyhazuje až za branku Sateriho.
26:50
A znovu to není žádná hitparáda, po minutě oslabení čeká Gavrilov stále na svůj úvodní zákrok.
25:48
Nyní však tlak domácího týmu ustane, vyloučen je totiž za sekání Igor Ignatuškin (SOC). V dosavadním průběhu však Viťazu přesilové hry vůbec nejdou.
24:33
Soči se usadilo v útočném pásmu, jejich tlak ale výraznější ohrožení branky Sateriho nepřinesl.
23:54
Ignatuškin prudkým nahozením hledal před brankou své spoluhráče, puk ale bez jediné teče skončil v rohu kluziště.
22:56
Domácí po vstřelené brance ožili, nyní aktivně kombinují v obranné třetině soupeře.
22:05
Ani tentokrát se ale Viťaz z vedení příliš dlouho neradoval! Krutov rychlým způsobem vnikl do pásma, jeho střelu z levého kruhu vyrazil brankář Salteri pouze na hůl ROMANA LJUDUCHINA, který dokázal trefit odkrytou část hostující svatyně – 2:2! Asistence: Alexej Krutov a Alexander Ščerbina.
21:59
Další rychlý útok Viťazu končí postavením mimo hru, vhazovat se bude v neutrální zóně.
21:03
Viťaz pokračuje ve své úvodní aktivitě, Kempeho ránu dokázal brankář Gavrilov bez potíží pokrýt.
20:21
Viťaz právě vstřelil branku!
Tak to je neuvěřitelné! Stejně jako v první části se hostující tým prosazuje hned při prvním střídání ve druhé třetině! Tentokrát to bylo jednadvacet vteřin po úvodním vhazování, kdy pasu Romana Horáka využil opět MAXIM AFINOGENOV a přesnou ranou našel skulinku mezi betony Gavrilova – 1:2! Asistence: Roman Horák a Mario Kempe.
20:01
Střely na branku v první třetině:

Soči - 5
Viťaz - 9
Úvodní dvacetiminutovka přinesla v Soči dvě branky a vyrovnaný stav. Hosté vstoupili do zápasu opravdu ukázkově, vedení po brance v patnácté vteřině však udrželi pouze do 9. minuty. Soči zatím drží brankář Gavrilov, který se zaskvěl zejména při střele Kempeho. Druhá část odstartuje asi v 17:46.
20:00
19:03
Krikunov prudkým pasem našel rozjetého Kosticyna, jeho zakončení si ale brankář Sateri bez potíží pohlídal.
18:23
Mario Kempe mohl strhnout vedení na stranu Viťazu, Gavrilov ale předvedl vynikající zákrok, kterým zabránil nejhoršímu!
17:39
Čekáme na výraznější příležitost na jedné či druhé straně. Po vyrovnávací trefě Lapenkova se hra výrazně zklidnila.
17:01
Hosté jsou na střelecké pokusy aktivnější, v tuto chvíli je to 4:8 z pohledu domácího Soči.
16:26
Sčastlivyj při přechodu přes střední pásmo nechal puk za sebou, domácí je odpískáno postavení mimo hru.
15:44
První část nám vstoupila do závěrečné pětiminutovky, ani jeden z týmů se nedokáže na delší čas usadit na polovině soupeře.
14:26
Hosté se nedočkali, vyloučený Pěrvyšin je zpět na ledové ploše.
14:01
Derljuk napřáhl od modré čáry, jeho prudká rána se však mezi tři tyče vejít nedokázala. Hosté však zůstanou s kotoučem v útočné třetině.
13:11
Domácí vyhazují puk a posílají na led čerstvé síly. Viťaz je zatím v početních výhodách bezzubý.
12:26
Trestat se bude pro změnu na domácí straně, vyloučen je za sekání Andrej Pěrvyšin (SOC).
11:01
Dalším, kdo prověřil pozornost brankáře Sateriho, byl Andrej Kosticyn. Brankář Viťazu tentokrát puk dokázal lapit.
10:29
Soči je v současné době o poznání aktivnější a snaží se zvrátit nepříznivý stav. Jejich aktivitu nyní přeruší komerční přestávka.
09:52
Následné oslabení již hráči Viťazu dokázali přestát, po dlouhé době nás čeká hra v pěti hráčích na obou stranách.
08:02
Domácí tým nabídnutou dvojnásobnou přesilovou hru bez okolků využívá! Po vyhraném vhazování došlo na přihrávku zpoza branky od Wilsona, na brankovišti došťoural kotouč do sítě JEVGENIJ LAPENKOV – 1:1! Asistence: Clay Wilson a Andre Pettersson.
07:52
Seleznjov (CEC) podrazil unikajícího protihráče, za což nyní stráví dvě minuty na trestné lavici.
06:54
Soči se dokázalo na delší čas usadit v útočném pásmu, Sateri musel být opět v pohotovosti.
06:19
Domácí jsou v plném počtu, jejich honba za vyrovnávací brankou může pokračovat.
06:08
Pokračovat se bude ve čtyřech, dvouminutový trest si za hru vysokou holí vysloužil hostující Denis Grebeškov (CEC).
06:01
V oslabení se dokonce povedlo zaútočit Ljuduchinovi, který nepříjemnou ranou poprvé donutil Sateriho zasahovat. Ani početní výhoda Viťazu rozhodně nepatří k těm kvalitním.
05:25
Soloduchinova rána zaplula pouze do lapačky připraveného brankáře Soči, vhazovat se bude v obranné třetině domácího týmu.
04:51
Aktivní Afinogenov znovu prozkoušel pozornost Gavrilova, tentokrát z jejich minisouboje vyšel vítězně brankář nováčka KHL.
04:19
A prozatím se ho zřejmě nedočká. V době, kdy se vyloučený hostující hráč vracel na ledovou plochu, posílají ruští sudí za katr Jevgenije Lapenkova (SOC) za sekání. Přesilovku si vyzkouší také Viťaz.
03:39
Přesilovka Soči není příliš vydařená, brankář Viťazu stále čeká na úvodní zákrok dnešního večera.
03:16
Soloduchin zablokoval prudké nahození od modré čáry a prudkým vyhozením nechal své spoluhráče vystřídat.
02:54
Domácí se usadili v útočné třetině, k ohrožení branky Sateriho se ale zatím nedostali.
02:19
První vyloučeným v dnešním utkání je Grigorij Vaščenko (CEC), který se provinil držením. Podaří se Soči v přesilové hře odpovědět?
01:58
Domácí mají k dispozici výhodu a kombinují s šesti hráči v poli v útočné třetině.
01:31
První střelecký pokus mezi tyče si připisuje také český útočník v dresu Viťazu Robert Kousal, jeho rána ale skončila v moci připraveného Gavrilova.
00:49
Domácí se ihned pokusili o smrtící odpověď, jejich útok však skončil pouze za brankou Sateriho.
00:15
Tak to je začátek utkání jako z říše snů! Úvodní formace Viťazu vstoupila do duelu hodně aktivně a po právu za to byla odměněna! MAXIM AFINOGENOV prošel přes obránce až do samostatného úniku a po bekhendové kličce překonal Gavrilova – 0:1! Bez asistence.
00:01
Oba celky již krouží po ledové ploše, přímé střetnutí o místo ve vyřazovacích bojích za malou chvilku začne.

HK Soči: Gavrilov (Jerjomin) – Whitney, Koledov, Pěrvyšin, Ščitov, Wilson, Děrljuk, Pautov – Krikunov, Ignatuškin, Kosticyn – Petersson, Emmerton, Lapenkov – Anisin, Warn, Sčastlivyj – Krutov, Ljuduchin, Morozov – Ščerbina.

Viťaz Moskevská oblast: Sateri (Lisutin) – Semjonov, Porseland, Grebeškov, Berdjukov, Seleznjov, Golovkov, Tatalin, Vaščenko – Kempe, Horák, Afinogenov – Soloduchin, Kučerjavenko, Koroljov – Šitikov, Kousal, Makejev, – Mamin, Vyglazov, Ivanov.

Rozhodčí: Kulakov, Cyplakov – Parfjonov, Tomilov (všichni Rusko).
Česká stopa v utkání
Tomáš Pöpperle (HK Soči) – 44 zápasů – 91,2% úspěšnost zásahů.
Viťaz Moskevská oblast
Viťaz na rozdíl od minulých sezón tento ročník bojuje velice reálně o play-off s 68 body je na 9.místě ihned za Soči, nicméně má odehrané o dva zápasy více. V posledních pěti zápasech získal Viťaz také 8 bodů, poslední utkání odehrál tým na ledě Jaroslavle a prohrál 2:1 na samostatné nájezdy. Nejproduktivnějším hráčem Viťazu je Roman Horák s 30 body (18+12).
HK Soči
Tým z Ledového paláce Bolšoj se nachází na místě zajišťující play-off, konkrétně na 8.místě se ziskem 68 bodů. Soči v posledních pěti utkáních získalo 8 bodů, nicméně poslední střetnutí prohrál tým na ledě Dynama Moskva 3:0. Nejproduktivnějším hráčem týmu je Andre Petersson s 33 body (18+15).
Vítám vás při sledování on-line přenosu z utkání ruské KHL mezi týmy HK Soči a Viťaz Moskevská oblast. Oba týmy mají shodný počet 68 bodů na hranici play-off, takže nás čeká utkání o tzv. ''šest'' bodů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.