Dinamo Moskva v dnešním zápase vítězí nejtěsnějším možným rozdílem. Jediným úspěšným střelcem dnešního večera je Maxim Karpov, jenž dostal puk za Sanforda v 29. minutě střetnutí.
60:00
59:50
Domácím se nepodařilo ani nadvakrát trefil opuštěnou klec Lokomotivu.
59:01
Curtis Sanford míří na střídačku, hosté to zkoušejí v šesti!
58:01
Začaly dvě poslední minuty hry ve třetí třetině.
Dnešní utkání sleduje 7631 diváků.
57:27
Alexander Lazušin nyní opět přerušuje hru, neboť raději ukryl kotouč před dojíždějícími hráči Jaroslavle.
56:52
Střela Kronwalla šla nad Lazušinovu branku.
56:32
55:58
Solovjov dostal nabito někam na vrchol krůhu, jenže jeho následná dělovka nebyla přesná.
55:05
Domácí jsou opět rozestaveni v útočném pásmě, ale zatím bez střelby.
54:58
Volkov trefuje pouze beton Sanforda.
54:32
Domácí si zahrají další přesilovku. Na dvě minuty je vyloučen hostující kapitán Ilja Gorochov – podražení.
53:58
Moskvané rozjíždí další útok zpoza vlastní branky.
53:32
Další útočnou snahu Lokomotivu zastavuje odpískaný ofsajd.
52:45
Střela Vasiljeva z pravého kruhu byla zblokována do rohu hrací plochy.
51:41
51:30
Hráči Dinama jsou stále v obležení hostující klece, ale na další pokus to už při početní výhodě nevypadá.
50:34
Kaspars Daugaviňš dostal nahrávku na pravý kruh ale svou střelou zápěstím trefil pouze boční síť Sanfordovy branky.
50:24
Domácí díka Višněvskému získali útočné pásmo.
49:41
Sudí vylučuje. Na dvě minuty za nedovolené bránění je potrestán Emil Galimov, jenže dohrál Jalasvaaru.
49:00
Bryukvin se dostal před Sanforda ale ani ve spolupráci s Glazačevem neusměrnili kousek černé gumy za jeho záda.
47:48
Vyloučený Karsums je opět na ledě a oba celky jsou tak zase v pěti.
47:26
Hráči Jaroslavle jsou usazeni před brankou Lazušina.
45:48
Ještě než sudí vhodil buly, tak je tu další vyloučení. Na trestnou lavici putují Janne Jalasvaara (DMS) a Sergej Plotnikov (JAR). Oba hráči dostávají dvouminutové tresty za hrubost.
45:48
Na dvě minuty je vyloučen domácí Martiňš Karsums.
45:16
Žerděv s Daugaviňšem nyní získali díky dobré práci útočnou třetinu pro svůj tým, jenže nedokázali z toho vytěžit další branku, i když Daugaviňš tečoval kotouč před Sanforem, akorát mimo.
44:25
Střela Jakovleva nebyla přesná, přesto hosté svírají svého soupeře v jeho pásmu.
43:48
Plotnikov zpoza brankové čáry nahrával do předbrankové prostoru kde stál Apalkov, jenže druhý jmenovaný i přes sérii dorážek nedostal kotouč do sítě.
43:12
Hosté jsou tu s dalším pokusem, své štěstí vyzkoušel Plotnikov.
41:57
41:46
Kontiolova střela byla zblokována, takže k Lazušinovi nedošla.
40:10
Hosté do poslední třetiny vstoupili pokračující početní výhodou a toho zatím využívajíjí ke kombinaci v útočném pásmu.
40:01
Druhou třetinu vyhráli domácí hokejisté, kteří se díky Maximu Karpovovy dostali do vedení. Dokáže Jaroslavl ve třetí třetině prostřelit brankáře Lazušina?
40:00
39:57
V samém závěru je vyloučen domácí Konstantin Volkov.
39:50
Třetina se dohrává ve středním pásmu.
39:20
Moskvané jsou s pukem před Sanfordem, ale zatím vyslali jen jednu nepřesnou střelu.
38:36
Píská se další ofsajd na hostující straně.
37:50
Domácí podnikají další útok, ale usazení v pásmu Jaroslavle trvalo jen chvilku.
37:00
Novotný se nyní snažil zaskočit Lazušina střelou z úhlu, ale nepovedlo se mu to, hosté přesto zůstávají před domácí klecí.
36:05
Bryukvin se opět prodíral okolo mantinelu ale při své snaze skončil na ledové ploše. Diváci se dožadují odpískání faulu, jenže sudí jsou jiného názoru.
35:11
35:05
Domácí opět posílají kotouč do bezpečí.
34:50
Po zákroku Lazušina se před jeho klecí strhla menší potyčka. Vše ale bylo vzápětí uklidněno.
34:30
Píská se ofsajdu Jaroslavle. Staffan Kronwall hrál kotouč už za modrou čarou.
34:05
Po nepřesné rozehrávce hostů se dostal do souboje s brankářem Karsums, a při nezaviněné srážce shodil brankáři helmu. Po přerušní mu ji v duchu fair-play podal.
33:30
Domácí se osvobozují.
33:11
Na dvě minuty je vyloučen Sergej Soin (DMS).
32:55
Moskvané jsou tu s dalším náporem, neboť kombinují v okolí hostující klece.
32:40
Denis Kokarev náskok Dinama nezvýšil, neboť jeho pokus skončil mimo branku. Je dost možné, že kanadský gólman Sanford puk lehce vytečoval koncem své hole.
32:40
Za hostujcí obranu se dostal Kokarev a byl při zakončení podražen. Sudí píská trestné střílení.
32:10
Pašninovo nahození nemělo přílíš velký úspěch.
30:59
První útočná řada Lokomotivu v čele s Jiřím Novotným se snaží o brankovou odpověď. Jenže právě český reprezentant byl o kotouč obrán domácími beky.
29:50
Domácí jsou nyní velmi aktivním celkem na hrací ploše a přehrávají svého soka.
28:13
Dinamo právě vstřelilo branku!
A máme tu přeci jen vedoucí branku. Višněvskij poslal kotouč do brankoviště a tam byl důrazný MAXIM KARPOV a otevírá skóre. Asistence: Dmitrij Višněvškij a Mat Robinson.
27:19
Curtis Sanford se nyní vyznamenal! Nejprve zneškodnil pokus z pravé strany a poté tygřím skokem zábránil skórování i druhému hráči Dinama.
26:41
Daugaviňšův pokus od mantinelu vystihl Galimov a vyváží puk.
26:30
Máme tu další buly před hostujícím brakářem.
25:22
Ve velké šanci se ocitl Kokarev, jenž si ale střelou přes beka nepřišel na Stanforda, jenž puk našel v lapačce.
25:16
Konkov nevybojoval kotouč na dvojici obránců domácího týmu.
24:21
Jiří Novotný nepřihrál přesně na svého spoluhráče a puku se zmocnili hráči Dinama.
23:50
Lazušin ukryl kotouč před Kapustinem. Nutno dodat, že tomu předcházela nebezpečná nahrávka jednoho z beků Dinama.
23:25
Píská se zakázané uvolnění na straně Lokomotivu. Hra se tak opět stěhuje před brankáře Sanforda.
22:40
Bryukvin si obhodil Gavrikova, ale přes bránícího zadáka se nedostal. Sanford kryje kotouč ve své moci.
21:50
Tereščenko s Karpovem nadělali drobré problémy hostující obraně. Vše ale vyřešil svým zákrokem brankář Sanford.
21:00
Moskvané kombinují v okolí Sanfordovy branky.
20:17
Druhé dějství začali s kotoučem na hokejkách hráči Jaroslavle, jenže zatím jsou jen ve středu kluziště.
20:01
A nyní přicházejí i hráči domácího souboru.
Hostujicí hokejisté již krouží na ledové ploše.
V první třetině branka nepadla, i když šance na její vstřelení byly k vidění na obou stranách.
20:00
19:45
Hosté dohrávají periodu před brankou Lazušina.
19:05
Moskvané jeli dva proti dvoum, ale Nikolaj Žerděv to nevyřešil úplně ideálně a navíc jeho pokus byl lehce tečován mimo Sanfordovu branku.
18:53
Ofsajd Lokomotivu.
18:30
Hráči Dinama jsou s černou pryží za vlastní klecí a snaží se o další útok.
18:01
Začala nám poslední dvouminutovka hry v první třetině.
17:46
17:37
Po střele jednoho z hráčů Lokomotivu skončil puk ve středním pásmu a při opětovném návratu do třetiny Dinama se píská ofsajdové postavení.
17:07
Hostům se početní výhoda zatím příliš nedaří.
15:46
Máme tu první vyloučení na domácí straně. Na dvě minuty jde za katr Sergej Soin, jenž se provinil podražením.
15:30
Kokarev našel přihrávkou Soina, jenže tomu puk ve finální části sjel z čepele, takže z této šance nic nebylo.
15:05
Píská se ofsajd hostujícího celku.
14:30
Mironov pouze nahodil kotouč za Standfordovo branku. Tam se kotouč ujal Thörnberg a započal další akci Jaroslavle.
13:50
Domácím se ani několik pokusů nepodařilo udržet na větší čas v útočné třetině.
12:51
Nyní ale musejí začít s útokem až od vlastní klece.
12:23
Volkov porazil na buly Novotného a Moskvané získali kotouč na své hokejky.
12:22
Sanford kryje pokus z hole Denise Kokareva.
11:30
Hostující hráči měli kotouč v pásmu svého soupeře, jenže nevyšla žádná střela směrem k Lazušinově kleci.
10:51
Snaha Jaroslavle je přerušena, neboť se píská ofsajd.
09:43
Vladimir Bryukvin se protáhl od mantinelu mezi dva bránící hráče Lokomotivu, ale svou následnou střelou našel pouze připraveného Sanforda.
09:17
Střela Pašnina končí v moci brankáře Lazušina.
08:49
08:26
A opět se hostům z Jaroslavle podařilo osvobodit vyhozením.
07:50
Nyní je puk za brankou Lazušina.
07:21
Kronwall zariskoval v rozehrávce a domácí se tak dostali ke kotouči.
06:49
Na dvě minuty je vyloučen Jegor Averin (JAR) – držení.
06:43
Dinamo má ponechanou výhodu.
06:09
Sanford kryje kotouč před dojíždějícími hráči domácích. Následuje buly před jeho klecí.
05:45
Vzápětí se dostal až před kanadského brankáře Bryukin, akorát chybělo přesnější zakončení.
05:24
Kokarevovu střelu vyráží Sanford mimo nebezpečí.
04:53
Ofsajd domácího celku.
04:15
Ve velké šanci se ocitl Kontiola, jenže Lazušina nepřekonal.
03:50
Domácí si vyměnují přihrávkami kotouč, jenže postupují spíše směrem k vlastnímu brankáři.
02:32
Jaroslavl je usazena ve třetině svého soka. Jenže zatím bez většího ohrožení branky Alexandera Lazušina.
02:10
Střela Vladislava Kartajeva končí v lapačce Lazušina.
01:29
Lokomotiv začíná další akci zpoza vlastní branky.
00:42
Lazušin kryje střelu Plotninkova.
00:23
První útok utkání podníkají domácí, jenže Daugaviňš byl zastaven těsně za modrou čárou.
00:01
Na stadionu právě hrají tóny ruské státní hymny.
Hráči Jaroslavle již jsou nastoupeni na modré čáře. Domácí nastupují právě nyní. Vše se tak chystá ke startu zápasu.

Dinamo Moskva: Lazušin – Robinson, Višněvskij, Jalasvaara, Solovjov, Korjagin, Mironov, Osipov – Žerděv, Volkov, Daugaviňš – Karsums, Tereščenko, Karpov – Babenko, Soin, Kokarev – Glazačev, Dugin, Bryukvin.
Trenér: Harijs Vitolins.

Lokomotiv Jaroslavl: Sanford – Holos, Jakovlev, Kronwall, Ljubuškin, Pašnin, Vasiljev, Gavrikov, Gorochov – Plotnikov, Novotný, Averin – Kontiola, Loktionov, Konkov – Thörnberg, Apalkov, Platt – Kartajev, Galimov, Kapustin.
Trenér: Dave King.

Rozhodčí: Zacharov, Ragačjov – Otmachov, Fatejev.
Československá stopa v utkání

Na každé straně najdeme po jednom českém zástupci. Barvy Dinama hájí obránce Filip Novák, jenž je ale nyní na marodce. Dres Jaroslavle přetahuje přes hlavu forvard Jiří Novotný.
Lokomotiv Jaroslavl

Hosté z Jaroslave zatím nemají jisté play off, ovšem nic by jejich cestu do bojů o Gagarinův pohár nemělo ohrozit. Na svém kontě mají 85 bodů a patří jim šestá pozice. Na sedmý a osmý celek Západní konference mají svěřenci kanadského trenéra Dave Kinga náskok 17 bodů. Z posledních pěti střetnutí vytěžila Jaroslavl 4 výhry, z toho tři po základní hrací době. Jen ve středu s Podolskem musely rozhodnout nájezdy.

Nejproduktivnější hráči družstva:
1.-2. Sergej Plotnikov – 46 zápasů, 32 bodů (15+17)
1.-2. Jegor Averin – 49 zápasů, 32 bodů (15+17)
3.-4. Martin Thörnberg – 50 zápasů, 29 bodů (10+19)
3.-4. Jiří Novotný – 50 zápasů, 29 bodů (6+23)
Dinamo Moskva

Moskevský soubor má již jistotu vyřazovacích bojů. Aktuálně mu náleží čtvrtá pozice v Západní konferenci. Na svém kontě mají hokejisté Dinama rovných sto bodů. V posledních pěti duelech získali jedenáct bodíků za tři tříbodové výhry a dvoubodový duel se Záhřebem. Prohráli pouze s Togliatti. Ve středu porazili svěřenci trenéra Harijse Vitolinse Soči 3:0.

Nejproduktivnější hráči týmu
1. Kaspars Daugaviňš – 46 zápasu, 35 bodů (20+15)
2. Maxim Pestuško – 47 zápasů, 30 bodů (13+17)
3. Maxim Karpov – 43 zápasů, 24 bodů (14+10)
Hezké pozdní páteční odpoledne fanynky a fanoušci! Hokejová KHL dnes pokračuje dalším kolem, které nabídne rovnou jedenáct zápasů. Na ledové ploše Lužniki Palace of Sports se odehraje střetnutí mezi domácím Dinamem Moskva a Lokomotivem Jarolavl.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.