Ústečtí hokejisté dokázali v sobotu vybojovat s předstihem účast v předkole play-off, když zdolali Litoměřice 4:3! Rozhodující trefu zaznamenal až sedmdesát sekund před koncem řádné hrací doby David Tůma. Při podávání rukou si ještě vyměnili názor brankáři Martin Volke a Tomáš Král, které museli rozdělovat rozhodčí. Ladislav Gengel si po zápase opět neodpustil oslavu, tentokrát v podobě několikavteřinové stojky.

Z Ústí nad Labem je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml.
V pozápasovém zápisu o utkání stojí:

"V čase 60:00 min. uděleny tresty při podávání rukou hráči domácích č. 77 a hráči hostů č. 31. Hráč hostí č. 31 verbálně napadl hráče domácích č. 77 blíže nezjištěnými slovy. Hráč domácích č. 77 reagoval úderem do hráče hostí č. 31. Oba hráči potrestáni trestem 5 + OK."
Pozápasové statistiky:

Branky a nahrávky:
3. Roubík (Kolafa), 32. Roubík (Smetana), 38. Vaněk (Grin), 59. Tůma (Vágner, Kolafa) – 29. V. Bílek (Šulc, Kalla), 33. Kalla, 47. Z. Doležal (Černoch, Kolář).
Rozhodčí: Kopeček – Beneš, Štofa.
Vyloučení: 9:7, navíc Volke [HRUB] – Král oba 5 + OK [NESP].
Využití: 2:1.
V oslabení: 1:0.
Diváci: 2 483.
Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3.
Střely na branku: 29:36 (9:10, 9:15, 11:11).
Zakázaná uvolnění: 6:2.
Ofsajdy: 2:2.
Vyhraná vhazování: 41:25 (13:9, 14:7, 14:9).
Pozor, Ladislav Gengel se nyní několikavteřinovou blýskl stojkou na ledě.
Uvidíme, zda se nějaký záznam objeví ještě v zápise o utkání. Tradiční děkovačky se nyní zúčastňují také oba trenéři.
Na ledovou plochu vtrhl již také trenér Miroslav Mach a kustod a masér Vladimír Brož starší. Rozhodčí museli od sebe rozdělovat brankáře Martina Volkeho a Tomáše Krále.
Pozor, na závěr ještě bitka brankářů!
Nejlepší hráči:

HC Slovan Ústí nad Labem:
Jaroslav Roubík (2+0)
HC Stadion Litoměřice: Ondřej Šafář (0+0)
60:00
59:55
Slovan se zmocnil puku a výhru nejspíše již nepustí.
59:28
Litoměřice pokračují v šesti.
59:28
Oddechový čas pro hosty.
59:28
Šance pro hosty. David Tůma (UNL) míří na trestnou lavici na dvě minuty za podražení.

Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
Využitá přesilovka! Střelu Martina Vágnera (1+19) po vyhraném vhazování tečoval do horního růžku hostující branky DAVID TŮMA (26+11). Asistence: Martin Vágner (1+19), Tomáš Kolafa (7+22).
58:45
Početní výhoda pro Slovan. Lukáš Špelda (LTM) vyloučen na dvě minuty za podražení.

Celkem TM v letošním ročníku: 64.
Vyloučení celkem v zápase: 8:7.
58:28
Baránek nalezl křižnou přihrávkou v levém kruhu Kloze, který vystřelil pouze do Krále.
57:31
57:24
Rod vyhazuje puk k brance soupeře.
56:57
Gengel po nahrávce Smetany v oslabení vybojoval vhazování v ofenzivním pásmu.
55:31
Stadion si zahraje v přesile. David Tůma (UNL) vyfasoval dvě minuty za nedovolené bránění.

Celkem TM v letošním ročníku: 38.
Vyloučení celkem v zápase: 8:6.
55:31
Teď málem nastala smolná situace pro domácí, když si Vladimír Brož nechtěně tečoval puk na vlastní branku. Michael Petrásek připraven.
54:36
Po vyhození Smetany píská čárový sudí zakázané uvolnění Slovanu (na icingy 6:2).
Dnešní utkání sledují 2 483 diváci.
53:10
Komerční přestávka.
52:25
Ondráček z pravého kruhu obranný val domácích nepřekonal.
51:55
Klozovu dělovku z dálky Král vyrazil.
51:29
Zdeněk Doležal se dostal ke skákajícímu kotouči před Michaelem Petráskem, naštěstí pro domácí levý křídelní útočník minul.
51:06
50:36
Stadion vyčkává se střelbou a pouze si přihrává.
49:58
Jedovka Kally od levého mantinelu končí v náruči domácího brankáře.
49:24
Kalla otočkou zpoza branky Petráska nepřekvapil.
49:06
Přesilovka pro Litoměřice. David Merta (UNL) potrestán dvouminutovým trestem za vysokou hůl.

Celkem TM v letošním ročníku: 51.
Vyloučení celkem v zápase: 7:6.
48:25
Slovan drží touš v ofenzivní části hřiště a čeká na vhodnou příležitost.
47:34
Třetí dnešní postavení mimo hru Stadionu (na ofsajdy 1:3).
46:47
Litoměřice právě vstřelily branku!
Z nepřehledné situace na brankovišti těží ZDENĚK DOLEŽAL (10+5), na jehož dorážku byl Michael Petrásek krátký. Asistence: Jiří Černoch (2+6), Jakub Kolář (0+5).
46:22
Kloz adresoval přihrávku Mertovi, který z levého kruhu nechal vyniknout Krále. Komerční přestávka.
44:56
Icing Ústí nad Labem (na icingy 5:2).
44:48
Domácí v plném počtu, Stadion při přesilovce bezzubý.
44:25
Litoměřicím se nedaří probojovat k brance Petráska a kombinují ve střední třetině.
43:44
Těsné postavení mimo hru Litoměřic při početní převaze (na ofsajdy 1:2).
42:48
Ondřej Smetana (UNL) oslabí svůj tým, neboť se mu dnes na trestné lavici zřejmě líbí. Ústecký bek míří dnes již potřetí do boxu trestoměřičů, tentokrát na dvě minuty za podražení.

Celkem TM v dnešním utkání: 6.
Celkem TM v letošním ročníku: 42.
Vyloučení celkem v zápase: 6:6.
42:04
Gengel pouze nahodil do útočné třetiny.
41:35
Ústí nad Labem drží kotouč na svých čepelích a nikam se nežene.
40:23
40:15
Tůma z bezprostřední blízkosti nepřekonal Krále.
40:01
Na zahajovacím vhazování třetí části úspěšnější domácí.
40:01
Ve druhé periodě zhlédlo obecenstvo na zimním stadionu v Ústí nad Labem po dvou přesných zásazích na každé straně. Nejprve se podařilo vyrovnat Vítězslavu Bílkovi, vedení vrátil Slovanu druhým gólem v utkání Jaroslav Roubík. Ve dvojnásobné přesilové hře následně stanovil znovu vyrovnaný stav Jaroslav Kalla, na 3:2 z pohledu domácích upravil skóre dvě a půl minuty a pět sekund před druhou přestávkou Radomír Vaněk.
Zásahy brankářů ve druhé dvacetiminutovce:

Michael Petrásek
– 13;
Tomáš Král – 7.
Statistiky úvodního a druhého dějství:

3. Roubík (Kolafa), 32. Roubík (Smetana), 38. Vaněk (Grin) – 29. V. Bílek (Šulc, Kalla), 33. Kalla.
Vyloučení: 5:6.
Využití: 1:1.
Zakázaná uvolnění: 4:1, 0:1.
Ofsajdy: 1:1, 0:0.
Vyhraná vhazování: 13:9, 14:7.

Další třetina začne přibližně v 18:47 hod.
40:00
39:20
Hrubá chyba ústecké obrany. Martin Novák se dostal v oslabení do samostatného úniku, ve kterém doslova zazářil Michael Petrásek, jenž vychytal pravé křídlo druhého útoku hostů pravým betonem a díky tomuto muži jsou domácí i nadále v těsném vedení.
38:23
Jak již bylo zmíněno, Lukáš Špelda (LTM) se po přibližně pětiminutovém přerušení poroučí na trestnou lavici, a to na dvě minuty za hrubost.

Celkem TM v letošním ročníku: 62.
Vyloučení celkem v zápase: 5:6.
38:23
Vhazovat se původně mělo u branky Petráska, čároví rozhodčí se již přesunují ke svatyni Krále.
38:23
A skutečně, vrátka od trestné lavice hostů se již otevírají!
38:23
Hlavní rozhodčí již přijel ke střídačce Stadionu a vypadá to, že se možná bude vylučovat.
38:23
Celou situaci nyní probírá hlavní rozhodčí s kolegou na čáře.
38:23
Jan Kloz odjíždí na střídačku po svých, domácí reklamují vyloučení.
38:23
Špelda zákrokem na hranici pravidel dohrál mimo hru za zády hlavního rozhodčího Kloze. Sudí přerušil hru, ke zraněnému spěchá lékař.
37:25
Gól do šatny! RADOMÍR VANĚK (1+0) se napřáhl a z vrchního hrotu levého kruhu pro vhazování se trefuje do černého k opačné tyči. Asistence: Jakub Grin (0+1).
36:19
35:25
Slovanu se nedaří dostat do útočného pásma, Litoměřice pozorně brání.
34:30
Vítězslav Bílek se po špatné rozehrávce domácí defenzivy dostal v oslabení do slibného úniku, forvarda z první útočné formace hostů vychytal Petrásek.
34:19
Opět se bude vylučovat. Radek Míka (LTM) míří do boxu trestoměřičů na dvě minuty za hákování. Komerční přestávka.

Celkem TM v letošním ročníku: 50.
Vyloučení celkem v zápase: 5:5.
34:03
33:10
Po přihrávce Gengela orazítkoval v oslabení Kolafa břevno.
32:42
Využitá dvojnásobná přesilovka! JAROSLAV KALLA (11+48) prostřelil z pravé kruhu vše, co mu stálo v cestě a vyrovnává stav dnešního utkání. Bez asistence.
32:03
Domácí jdou do tří. Ondřej Smetana (UNL) si musí jít odsedět dvě minuty za zdržování hry – vystřelení puku mimo hřiště.

Vyloučení celkem v zápase: 5:4.
31:59
Nyní pro změnu šance pro Stadion. Jan Kloz (UNL) potrestán menším trestem za vysokou hůl.

Celkem TM v letošním ročníku: 48.
Vyloučení celkem v zápase: 4:4.
31:01
Využitá přesilovka! JAROSLAV ROUBÍK (35+32; dnes 2+0) si vybruslil do pravého kruhu, odkud nechytatelnou dělovkou vymetl pavučiny z horního růžku svatyně Tomáše Krále. Asistence: Ondřej Smetana (0+8).
30:13
Domácí dostávají šanci získat zpět své vedení v podobě přesilové hry. Jakub Kolář (LTM) obdržel dvě minuty za držení protihráče.

Celkem TM v letošním ročníku: 22.
Vyloučení celkem v zápase: 3:4.
29:55
Začala signalizovaná výhoda pro Ústí nad Labem.
28:55
Stadion těží z dorážky! K odražené střele Jakuba Šulce (8+16) se jako první dostal VÍTĚZSLAV BÍLEK (33+20), který z bezprostřední blízkosti nedal Michaelu Petráskovi šanci na nějakou reakci. Asistence: Jakub Šulc (8+16), Jaroslav Kalla (10+48).
28:31
27:44
Roubík se dostal před Krále, který vůbec nevěděl, jak zasáhl.
27:05
Rod si vyměnil kotouč v útočné třetině s Tůmou, který pálil do Krále.
26:31
Martin Ondráček (LTM) si počínal proti pravidlům, a tak mu náleží menší trest za podražení.

Vyloučení celkem v zápase: 3:3.
26:31
Komerční přestávka, po reklamní pauze se bude vhazovat v útočném pásmu Ústí nad Labem.
25:30
Smetana využil návratu z trestné lavice a z ostrého úhlu prověřil pozornost maskovaného muže Stadionu.
25:24
24:20
Tak tento hokej se musí fanouškům líbit, navíc dnešní zápas není rozhodně určen pro slabé povahy! Ihned po neúspěšném brejku Vítězslava Bílka se do samostatného úniku v oslabení na opačné straně kluzistě dral David Merta, jenž z levé strany nastřelil lapačku Tomáše Krále.
24:10
Vítězslav Bílek šel sám na Michaela Petráska, v přesilové hře pravé křídlo hostů na brankáře Slovanu nevyzrálo, když zamířilo vedle.
23:24
Potřetí si Litoměřice zahrají dnes v početní převaze. Za katr míří na dvě minuty Ondřej Smetana (UNL), jenž je vyloučen za držení protihráče.

Vyloučení celkem v zápase: 3:2.
23:15
Ondřej Šafář si došel pro faul u pravého mantinelu, Tomáš Král spěchá na střídačku.
22:20
Litoměřice se snaží o vyrovnání, Ústí nad Labem pozorně brání.
21:09
Stadion vyhazuje na zakázané uvolnění (na icingy 4:2).
20:25
20:09
Ústečtí vlétli do druhé periody jako uragán! David Tůma mířil sám proti Tomáši Královi, ze souboje tváří v tvář vzešel jako vítěz brankář Stadionu, který betonem kotouč vyrazil.
20:01
Na zahajovacím vhazování druhé části šťastnější domácí.
20:01
První dvacetiminutovka patřila hokejistům Ústí nad Labem, kteří jedinou přesnou trefu zaznamenali v oslabení, když se ve třetí minutě prosadil ze samostatného úniku Jaroslav Roubík. Další branky se diváci nedočkali, přestože brankových příležitostí bylo k vidění hodně.

Vyhraná vhazování: 13:9.

Další třetina začne přibližně v 17:50 hod.
20:00
19:55
Na Roubíka zívala odkrytá branka, výborně se přemístil Král, který zabránil na poslední chvíli ústeckému kanonýrovi v navýšení skóre.
19:46
Kolafa zkoušel střelecké štěstí z dálky, Král vyrazil.
19:15
Svěřenci Miroslava Macha a Tomáše Mareše kombinují za brankou Tomáše Krále a vyčkávají na šanci.
18:56
Ústečtí se dostávají do ofsajdové pozice (na ofsajdy 1:1).
18:25
Avizovaná přesilovka pro Ústí nad Labem. Tomáš Doležal (LTM) si musí jít odpykat menší trest za sekání.

Vyloučení celkem v zápase: 2:2.
18:20
Domácí doslova uzamkli soupeře v pásmu. Hlavní sudí navíc zvedá ruku a začíná tak signalizovaná výhoda Slovanu.
17:37
Šafář přijal ve středním pásmu přihrávku rukou od spoluhráče, Kopeček přerušuje hru.
16:01
Ondráček nahodil do ofenzivní části hřiště, u černé gumy byli ale dříve hráči ve žlutomodrých dresech, kteří zakládají útočnou akci.
15:39
Postavení mimo hru v podání Litoměřic (na ofsajdy 0:1).
15:03
Dnes již čtvrtý icing domácího mužstva (na icingy 4:1).
14:35
Vávra díky včasnému návratu odebral čistě kotouč Kallovi.
14:04
Černochovu jedovku z dálky lapil Petrásek do lapačky. Komerční přestávka.
13:11
Domácí v plném počtu, Litoměřice si žádnou výraznou brankovou příležitost při přesilovce nevytvořily.
12:20
Ústečtí se osvobozují a vyhazují touš co nejdále od své branky.
11:11
Jakub Pořický (UNL) se zřejmě pokouší o stejnou taktiku jako u předchozího trestu, kdy tým Ústí nad Labem vstřelil při jeho absenci branku. V tomto případě je útočník domácích potrestán dvouminutovým trestem za sekání.

Celkem TM v letošním ročníku: 30.
Vyloučení celkem v zápase: 2:1.
10:50
Jaroslav Kalla hledal v mezikruží nikým neobsazeného Vítězslava Bílka, který mířil sám proti Michaelu Petráskovi. Druhý jmenovaný se ale dostal do slepé uličky, když gólman Slovanu dal k levé tyčce včas svůj beton. Bude se však vylučovat, hlavní arbitr viděl zákrok domácích proti pravidlům.
10:09
09:35
Merta a následně také Brož se snažili navýšit vedení svého týmu, prvně jmenovaný nepropálil obranný val hostů, střelecký pokus Brože na brankoviště Krále neputoval.
08:44
Stadionu se podařilo vyhodit k brance Petráska.
08:32
Tůma z bezprostřední blízkosti vystřelil vedle.
08:09
Početní výhoda pro Ústí nad Labem. Jakub Šulc (LTM) vyfasoval menší trest za nedovolené bránění.

Celkem TM v letošním ročníku: 70.
Vyloučení celkem v zápase: 1:1.
08:02
Hokejisté Slovanu vyhazují dnes potřetí přes všechny čáry, zakázané uvolnění (na icingy 3:1).
07:12
Zdeněk Doležal si od pravého mantinelu na hájce domácí svatyně nepřišel.
06:55
Baránkova střelecká muška z pavého kruhu po přihrávce Kloze nebyla přesná.
06:40
06:25
Hraje se v rychlém tempu, hra se přelévá ze strany na stranu, přerušuje se minimálně.
05:14
Zakázané uvolnění, pro změnu v podání Litoměřic (na icingy 2:1).
04:49
Žlutomodří vyhazují podruhé v krátkém časovém sledu na icing (na icingy 2:0).
04:10
Zakázané uvolnění Ústí nad Labem (na icingy 1:0), buly po pravici Petráska.
03:52
03:35
Domácím se podařilo vyvézt kotouč, Slovan drží puk v oslabení v útočném pásmu.
02:53
Nebezpečná střela Švagrovského propadla domácímu brankáři jen těsně vedle levé tyče!
02:37
Gól v oslabení! Tomáš Kolafa (7+21) adresoval přesnou přihrávku k hranici útočné třetiny JAROSLAVU ROUBÍKOVI (34+32), který ze samostatného úniku ve vlastním oslabení nalezl blafákem recept na Tomáše Krále. Asistence: Tomáš Kolafa (7+21).
01:52
Přesilová hra ve prospěch Litoměřic. Dvě minuty za podražení inkasoval za faul v ofenzivní třetině Jakub Pořický (UNL).

Celkem TM v letošním ročníku: 28.
Vyloučení celkem v zápase: 1:0.
01:12
Kloz z levého kruhu zamířil nad.
00:43
První střelu zápasu vzal na sebe Rys, který z pravé strany přízemním pokusem prověřil Petráska.
00:01
Na úvodním vhazování úspěšnější Roubík.
00:01
Před samotným začátkem utkání je popřáno všechno nejlepší k osmdesátým pátým narozeninám Oldřichu Rejnovi, který tak vstupuje mezi patrioty Ústí nad Labem. Třiadvacet let byl Oldřich Rejna předsedou ústeckého hokejového klubu.
V brankovišti týmů na začátku stanou:

Michael Petrásek (36 zápasů; 20 výher; 112 inkasovaných gólů; úspěšnost zákroků 90,86 %, průměrný počet inkasovaných branek/zápas 3,12).

HC Stadion Litoměřice:
Tomáš Král (36 zápasů; 20 výher; 81 inkasovaný gól; úspěšnost zákroků 92,53 %, průměrný počet inkasovaných branek/zápas 2,34).
Celá jména sudích:

Hlavní rozhodčí:
Svatopluk Kopeček.
Čároví rozhodčí: Václav Beneš, Milan Štofa.

HC Slovan Ústí nad Labem: Petrásek (Volke) – Kolafa, Smetana, Vl. Brož, M. Vágner, Grin, Vaněk, M. Zdvořáček – D. Tůma, Roubík, Rod – Baránek, J. Kloz, D. Merta – Pořický, M. Hanzl, Gengel – Suchan, T. Vávra, Poulíček. Trenéři: Miroslav Mach, Tomáš Mareš.

HC Stadion Litoměřice: T. Král (Přikryl) – J. Šulc, Šafář, Míka, Mikliš, Špelda, Jakub Kolář, D. Bílek – V. Bílek, Kalla, Rys – Martin Novák, Švagrovský, T. Doležal – M. Ondráček, Černoch, Z. Doležal – Brandejský, Antončík, Racek. Trenéři: Jiří Doležal, Daniel Tvrzník.

Marketingové oddělení HC Slovan Ústí nad Labem vymyslelo pro dnešní klání tzv. "žluté peklo", kdy domácí příznivci mají za úkol přijít na stadion ve žlutém a rozpoutat ono zmíněné "žluté peklo".
Exkluzivně pro onlajny.cz před utkáním:

Ladislav Gengel (útočník HC Slovan Ústí nad Labem):

"Věřím, že fanoušci přijdou v hojném počtu, vždy nás tlačí kupředu. Naposledy s Českými Budějovicemi byla parádní kulisa a podařilo se nám vybojovat veledůležité body. Co se taktiky týče, cílem je vstřelit alespoň o gól více než soupeř (smích)."

Tomáš Mareš (trenér HC Slovan Ústí nad Labem):
"V dalším utkání s Litoměřicemi chceme navázat na výborné výkony z posledních zápasů, chceme vyhrát za tři body a opět se o kousek přiblížit play-off. Diváky bych chtěl pozvat na derby, na hokej, který bude bolet, a na to, že naše mužstvo potvrdí výkonnost z posledních utkání a zajistí si s předstihem účast v předkole play-off."
Nejproduktivnější hráči obou týmů:

Jaroslav Roubík (49 zápasů; 33+32)

Jaroslav Kalla (49 zápasů; 10+47)
Poslední ligové střetnutí z pohledu obou soupeřů:

LHK Jestřábi Prostějov – HC Slovan Ústí nad Labem

1:5 (0:3, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 54. Roupec (R. Meidl, Indra) – 12. J. Kloz (D. Merta), 13. J. Kloz (Poulíček), 14. D. Tůma (Roubík, Smetana), 28. Roubík (J. Kloz, Rod), 49. D. Tůma (Rod, Roubík).
Rozhodčí: Doležal – Čížek, Křivohlavý.
Vyloučení: 4:7.
Diváci: 1 150.
Střely na branku: 29:35 (6:14, 16:10, 7:11).
Průběh utkání: 0:5, 1:5.

HC Stadion Litoměřice – HC Benátky nad Jizerou
2:4 (0:0, 1:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 31. Rys (Kalla, V. Bílek), 43. Švagrovský (Míka) – 25. Plutnar (J. Plodek, Jonák), 39. J. Plodek (Mikyska, Plutnar), 50. D. Špaček (Plutnar, Pálek), 60. Miškovský (Hrníčko, Plutnar).
Rozhodčí: Talpa – Štofa, Beneš.
Vyloučení: 10:8.
Využití: 1:2.
Diváci: 830.
Střely na branku: 28:37 (11:10, 6:15, 11:12).
Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:4.
Poslední vzájemný duel (37. kolo I. hokejové ligy ČR, 20. 12. 2014):

HC Stadion Litoměřice – HC Slovan Ústí nad Labem

3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 33. Švagrovský (Martin Novák, Míka), 38. Švagrovský (Ondráček, Šulc), 60. Martin Novák (Míka) – 9. Budínský (Volke).
Rozhodčí: Horinek – Štofa, Beneš.
Vyloučení: 10:11.
Využití: 1:0. V oslabení: 1:1.
Diváci: 1 580.
Střely na branku: 41:26 (8:9, 19:9, 15:8).
Průběh utkání: 0:1, 3:1.
Statistiky vzájemných zápasů z pohledu HC Slovan Ústí nad Labem:

17 zápasů: 8 výher, 3 výhry po základní hrací době, 1 prohra po základní hrací době, 5 porážek, skóre 59:50.

Nejčetnější výsledek v historii neexistuje, každé utkání bylo výsledkem originální. Nikdy v historii se totiž neopakoval výsledek jiného historického vzájemného zápasu.
Letošní bilance obou týmů v letošním ročníku:

49 zápasů: 21 výhra, 1 výhra po základní hrací době, 5 proher po základní hrací době, 22 porážky; skóre 150:156, 70 bodů, v tabulce 10. místo.

49 zápasů: 24 výhry, 2 výhry po základní hrací době, 3 prohry po základní hrací době, 20 porážek; skóre 143:122, 79 bodů, v tabulce 6. místo.

Favoritem dnešního duelu jsou podle sázkových kanceláří domácí.
Svěřenci Miroslava Macha a Tomáše Mareše jsou aktuálně na vítězné vlně, když v posledních pěti kolech zaváhali pouze s vítězem základní části, s Piráty Chomutov (1:2). Ve zbylých duelech získali žlutomodří vždy plný počet bodů, když nalezli recept na Benátky nad Jizerou (3:0), Havířov (5:3), ČEZ Motor České Budějovice (6:4) a také na celek Jestřábi Prostějov (5:1; všechny výsledky z pohledu Slovanu). V případě, že Ústí nad Labem porazí dnes Stadion Litoměřice a kladenští Rytíři zdolají Salith Šumperk, mohou hokejisté Slovanu slavit účast v letošním předkole play-off.

Celek pod vedením Jiřího Doležala a Daniela Tvrzníka není aktuálně v nejlepší formě, když z posledních pěti klání získal pouze čtyři body. Stadion si věděl rady pouze s Baníkem Most (6:3), čtyři měření sil prohrál (1:2 po prodloužení se Salithem Šumperk, 3:4 s Rytíři Kladno a Sportovním klubem Kadaň a 2:4 s Benátkami nad Jizerou; všechny výsledky z pohledu Litoměřic).
Příjemné sobotní odpoledne z krajské metropole Ústeckého kraje, kde zanedlouho budeme svědky utkání 50. kola I. hokejové ligy ČR. HC Slovan Ústí nad Labem hostí tým HC Stadion Litoměřice.
Vítáme Vás u on-line přenosu z Ústí nad Labem, kterým Vás bude provázet Zdeněk Kamínek ml. Utkání začíná v 17:00 hod.