Jakub KOVÁŘ (JEK) 28 zákroků, 0 gólů, 100 %.

Lukáš KAŠPAR (JUG) 0+0, 2 střely, čas na ledě 19:37.
Duel je u konce, Jekatěrinburg se raduje! Největší radost však může mít Jakub Kovář, který udržel osmé čisté konto v letošní sezóně!
60:00
59:30
Brust spěchá na střídačku, hostům ale již mnoho času nezbývá!
58:51
Hosté se ještě snaží o stáhnutí manka, nemohou se však dostat do útočné třetiny.
58:24
Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
A je s největší pravděpodobností hotovo! Nabídnutou přesilovou hru domácí hráči nakonec využívají! Puk se dostal na modrou čáru na DMITRIHO MEGALINSKIHO, který tvrdou střelou po ledě dostal puk za brankáře Brusta – 2:0! Asistence: Alexander Nestěrov a Arťom Garejev.
58:03
Rybakov mohl definitivně rozhodnout o výhře domácího týmu po skvělé kombinaci na jeden dotek! Barry Brust fantastickým zákrokem udržel jednobrankovou ztrátu pro Chanty-Mansijsk!
57:39
Lepistöho rána skončila dalším zákrokem Brusta, hosté se následně osvobozují.
57:10
Rjabykin (JUG) pokračoval ve svém excesu proti rozhodčímu, za což si vykoledoval osobní desetiminutový trest navíc.
57:10
Tak to je další rána pod pás v podání Jugry. Nervy na uzdě nedokázal udržet Dmitrij Rjabykin (JUG), který za hrubost stráví dvě minuty na trestné lavici.
57:04
Domácí stále hrají před brankářem Jugry, to však hostům nevyhovuje ani náhodou.
56:36
Icing Chanty-Mansijsku vrací hru před Brusta.
56:18
Avtomobilist se v přesilové hře neprosadil, vyloučený hráč již znovu bruslí po ledové ploše.
55:54
Jekatěrinburg kombinuje v útočném pásmu, hodně aktivní je zejména Anton Lazarev. Brust však drží naděje Jugry nad vodou.
55:33
Loginov od modré čáry vyslal jedovatou střelu, trefil ale pouze skrumáž hráčů před brankou. Domácí pokračují v tlaku.
55:00
Domácím se nedaří dostat přes střední pásmo do útočné třetiny, Jugra se brání naprosto bezchybně.
54:18
Chvíli na to však přichází zbytečný krosček hostujícího Larsena (JUG), který tak oslabuje Jugru v honbě za vyrovnáním. Jekatěrinburg se těší z výhody jednoho muže v poli.
54:12
Rybakov dlouho držel v útočné třetině kotouč, následnou zadovkou však akci domácích pokazil.
53:33
Hosté se snaží něco udělat s nepříznivým vývojem střetnutí, čas jim ale příliš do karet nehraje.
52:19
Za vzájemnou konflikt si odnesou po dvou minutách trest hostující Maxwell (JUG) a domácí Antonov (JEK). Pokračovat se bude ve čtyřech hráčích na obou stranách.
52:19
Tentokrát si Megalinskij plnil své obranné povinnosti, spolu s Kovářem zastavili nepříjemnou střelu Kašpara.
52:01
Megalinskij se dostal k odraženému kotouči na útočné modré čáře a zametl ho na branku. Brust dobře viděl a puk sebral do lapačky.
51:26
Domácí se poměrně zatáhli na vlastní polovině a čekají, s čím přijde soupeře. Během následujících minut se dozvíme, zda to byla ta správná taktika.
50:37
Avtomobilist se znovu ubránil a hraje v plném počtu.
50:29
Vzápětí přišla další akce Kašpara, jeho chytrá klička ale nevyšla. Puk nakonec doklouzal pod lapačku Kováře.
49:58
Lukáš Kašpar pozdravil svého kolegu v brance Avtomobilistu dvěma pokusy v krátkém sledu. Kovář znovu neomylný.
49:16
Larsenova střela z pravého kruhu končí v náruči Kováře. Pro jedničku Jekatěrinburgu to je již dvacátý zákrok dnešního dne.
48:37
Komplikace pro domácí tým. Alexander Nestěrov (JEK) ihned po vhazování podkopl unikajícího protivníka a nabídl tím Jugře přesilovou hru.
48:05
Český brankář v Jekatěrinburgu kryje střelu z mezikruží v podání Guseva. Dvanáct minut před koncem má stále šanci na další nulu.
47:52
Jugra se tentokrát dopustila zakázaného uvolnění, znovu se bude vhazovat daleko od Kovářovy svatyně.
47:41
Jakub Kovář má stále nakročeno k zisku osmého čistého konta v sezóně, čímž navýší svůj náskok před dvěma brankáři CSKA Moskva. Před reprezentační pauzou má český gólman vynikající formu.
47:03
Palushajovo zakončení končí až v ochranné síti, oba celky si na chvíli oddychnou při reklamní přestávce.
46:45
Postnikov dlouho čekal na střelecký pokus, nakonec jeho prudká rána zaduněla o zadní mantinel.
45:48
Útočnou akci Jekatěrinburgu zastavilo postavení mimo hru, v tuto chvíli to vedoucímu mužstvu příliš vadit nemusí.
44:59
Puk skončil mimo ledovou plochu a zamířil do hlediště. Patnáct minut před koncem nás čeká vhazování v neutrální zóně.
44:27
Skvělý průnik hostujícího Jacenka přinesl velké potíže pro českého brankáře! Jeho zakončení nejprve Kovář vyrazil před sebe, následně musel náš reprezentant likvidovat další dvě dorážky z bezprostřední blízkosti!
43:36
Příklep Romanceva od modré čáry byl jedním z obránců přizvednut až do ochranné sítě, vhazovat se bude před brankou Kováře.
43:02
Jekatěrinburg se dlouho držel v útočné třetině, vzápětí se do ní znovu vrátí. Hosté totiž vyhodili puk na zakázané uvolnění.
42:22
Domácí se také pokusili odpovědět, Brust vytěsnil mimo tři tyče ostrou ránu Palushaje.
41:51
Následně musela Jugra vyklidit útočnou třetinu kvůli postavení mimo hru.
40:44
Hostující tým vstoupil do třetí části aktivněji, zakončení Maxwella však skončilo mimo tři tyče Kovářovy branky.
40:01
Druhá dvacetiminutovka přinesla více radosti pro fanoušky Avtomobilistu, domácí se zásluhou přesné trefy Nestěrova dostali do vedení, které budou v čele s Jakubem Kovářem v brance bránit. Jejich obranné povinnosti odstartují zhruba ve 14:41.
40:00
39:03
Larsenova prudká rána od modré čáry skončila u pozorného Kováře. Čas do konce třetiny se blíží velkým tempem.
37:46
Ani tato přesilová hra Kovářovi vrásky nenadělala, Jekatěrinburg je znovu v plném počtu.
36:31
Metljuk vystihl rozehrávku soupeře, vnikl do útočné třetiny a tvrdě vypálil. Brust se zaskočit nenechal.
35:46
Eduard Lewandowski (JEK) držením posílá domácí Jekatěrinburg do čtyř. Dočká se Jugra vytouženého vyrovnání?
34:38
Útok Maxwella nadvakrát zastavil ve své výstroji Jakub Kovář, který má znovu nakročeno k dalšímu čistému kontu v letošní sezóně.
33:21
Chanty-Mansijsk se vzápětí pokusil o vstřelení vyrovnávací trefy, proti ráně Maxwella ale zasáhl pozorný brankář Kovář.
32:42
Krátce po přelomu do druhé poloviny zápasu tu máme první změnu stavu, domácí se dostávají do potřebného vedení! Na modré čáře se k odraženému kotouči dostal ALEXANDER NESTĚROV, který ho tahem přes ležícího obránce poslal do sítě Jugry – 1:0! Asistence: Sergej Gusev.
31:33
Početní výhody ani na jedné straně nejsou vůbec vydařené, Avtomobilist se k ohrožení hostující svatyně příliš nedostal.
30:49
Hosté dvakrát za sebou poslali puk až za klec českého brankáře ve službách Jekatěrinburgu.
30:04
Čeká nás další početní výhoda domácího týmu. Michail Mamkin (JUG) totiž podrazil unikajícího soupeře a nyní si za svůj přestupek posedí na trestné lavici.
29:52
Brankář Brust předvedl za vlastní brankou velkou hrubici, dojíždějící Rybakov ale nedokázal prázdnou branku Jugry z ostrého úhlu trefit!
28:44
Po dalším zásahu českého brankáře následuje komerční přestávka.
27:59
Valentěnko šikovně projel až do útočného pásma, svoji střelu zápěstím však umístil přímo do připravené Kovářovy lapačky.
27:13
Jugra je v posledních minutách aktivnější, Kovář si na nedostatek práce stěžovat nemůže.
25:58
Zakončení Guseva od levého mantinelu skončilo po zásahu Kováře v rohu kluziště, protiútok Jekatěrinburgu nic zajímavého nepřinesl.
25:03
Lemtjugov ztratil puk v útočném pásmu, následující protiútok skončil v náruči brankáře Brusta.
24:22
Ostřelování branky Jugry nic vážného nepřineslo, vyloučený Koroljuk je zpět na ledové ploše.
22:58
Tvrdá střela od modré čáry napálila Larsena, který musel odkulhat na střídačku. Nakonec to zřejmě nebude nic vážného a obránce Jugry bude moci pokračovat v zápase.
22:22
Jekatěrinburg se podíval do útočné třetiny a ihned si vykoledoval vyloučení. Alexander Koroljuk (JUG) dostává menší trest za nedovolené bránění.
21:45
Buljanskij dostal přesnou přihrávku na pravý kruh a příklepem vypálil! Jeho ránu vytěsnil brankář Kovář betonem do ochranné sítě!
21:12
A pokračujeme ve stejném tempu, v jakém jsme skončili. Hraje se v obranné třetině Avtomobilistu.
20:01
Úvodní dějství nepřineslo příliš pohledný hokej, vedoucí branky jsme se také nedočkali. Perioda se dá rozdělit na několik pasáží, kdy byly jednotlivé celky aktivnější, brankář Jakub Kovář si připsal devět úspěšných zákroků. Druhá třetina odstartuje asi v 13:50.
20:00
19:08
Sergej Lesnuchin (JUG) v závěru první části oslabuje svůj tým a nabízí domácí přesilovou hru. Provinil se podražením.
18:36
Bortnikov dokázal zpoza branky prostrčit puk do předbrankového prostoru, tam se ale nikdo v barvách Jugry nenacházel.
17:31
17:03
Magogin vnikl do útočné třetiny, prudkou střelou na vzdálenější tyč protáhl českého brankáře mezi tyčemi Jekatěrinburgu.
16:46
Kovář stále bez zákroku, jeho obránci pracují s obrovským přehledem.
15:34
Jugra je v pěti a začíná její přesilová hra.
15:31
A přijde ještě o chvíli dříve, než se čekalo. Nikita Trjamkin (JEK) totiž na útočné modré čáře podrazil svého protihráče. Pokračovat se bude ve čtyřech.
15:27
A znovu se domácí nedokázali usadit v útočné třetině, čas v početní výhodě se blíží ke konci.
14:30
Ani početní výhoda se ale domácímu týmu nedaří, Chanty-Mansijsk vyhazuje puk za branku Kováře.
13:34
Dmitrij Rjabykin (JUG) nabídne domácímu týmu přesilovou hru, vyloučen je za hrubost.
12:13
Na obou stranách zároveň vidíme velkou řadu nepřesností, ani jeden z celků se nedokáže delší čas usadit v útočné periodě.
10:59
Na střelecké pokusy je zatím aktivnější Jugra v poměru 6:4,na výraznější příležitost na jedné či druhé straně však již chvíli čekáme.
10:03
Hra znovu pokračuje, Jekatěrinburg kombinoval v útočné třetině, z rohu kluziště se ale vymotat nedokázal.
09:31
Jakub Kovář raději ukryl nahození ze středního pásma od Kašpara pod svoji lapačku, přerušení znamená příležitost pro reklamní brejk.
08:43
Jugra převzala úvodní aktivitu svého soupeře, její tlak ale zatím žádné ovoce nepřináší.
07:49
Kovář nemusel zasahovat, vyloučený Lazarev je zpět na ledové ploše.
07:11
Přesilová hra se zatím hostujícímu týmu vůbec nedaří, čtveřice Jekatěrinburgu se brání s velkým přehledem.
05:49
Avtomobilist bude pokračovat v bránění, Anton Lazarev (JEK) totiž vyfasoval dvě minuty na trestné lavici za zdržování hry.
05:35
Vzápětí se na druhé straně zaskvěl Jakub Kovář! Český gólman totiž zlikvidoval stoprocentní příležitost Maxwella, který zakončoval do poloprázdné branky! Český reprezentant se stihl přesunout a zabránit nejhoršímu!
05:29
Nahození Metljuka od modré čáry sebral Brust lapačkou, hostující gólman navíc stihl ještě rozehrát.
04:58
Domácí se nedokázali v rozehrávce dohodnout, jejich nepřesná přihrávka končí zakázaným uvolněním.
04:21
Mamkin z pravé strany zametl puk na branku domácího týmu, Jakub Kovář se stihl včas přesunout a kotouč ukrýt do své výstroje.
03:54
Jekatěrinburg je v úvodu mnohem aktivnější, Chanty-Mansijsk má ve své obranné třetině velké množství práce.
03:01
Nestěrov se rozjel poměrně rychle, nakonec volil střelu tahem přímo na lapačku, kterou ale Brustovi trefil! Domácí tak první velkou příležitost na změnu stavu nevyužívají!
03:01
Alexander Nestěrov se skvěle protáhl přes dva obránce Jugry, kteří ho museli faulovat, za což je nařízeno pro Avtomobilist trestné střílení!
02:29
První zákrok odpoledne si připsal český gólman Jakub Kovář, nahození od levého mantinelu mu ale nenadělalo žádné potíže.
01:53
Barry Brust si za vlastní brankou dvakrát vyzkoušel hru s hokejkou, s rozehrávkou neměl sebemenší problém.
01:16
Zatím se hraje bez jediného přerušení, brankáři jsou však také bez práce. Oba celky nechtějí soupeři dovolit nebezpečnější příležitost.
00:29
Úvodní útok Avtomobilistu střeleckým pokusem neskončil, Jugra si ale na druhé straně vedla naprosto totožně.
00:01
Ještě před úvodním vhazováním si poslechneme státní hymnu Ruské federace.
Oba celky nastupují na ledovou plochu, v brance Jekatěrinburgu můžeme vidět českého brankáře Jakuba Kováře. Členem první formace Jugry je naopak útočník Lukáš Kašpar.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Kovář (Justinskij) – Metljuk, Postnikov, Lepistö, Loginov, Gusev, Trjamkin, Megalinski, Antonov – Klimenko, Palušaj, Popov – Lazarev, Rybakov, Simakov – Lewandovski, Nesterov, Garejev – Golyšev, Jemelin, Bumagin.

Jugra Chanty-Mansijsk: Brust (Gorjačevskich) – Larsen, Valentěnko, Melart, Želďakov, Mamkin, Rjabykin, Adamčuk – Kašpar, Maxwell, Lemťjugov – Gusev, Buljanskij, Magogin – Jacenko, Koroljuk, Bortnikov – Koreněv, Čibisov, Lesnuchin – Romancev.

Rozhodčí: Gašilov, Soin – Novikov, Sazonov (všichni Rusko).
Chanty-Mansijsk je na tom tabulkově ještě hůře, na Avtomobilist v tuto chvílí ztrácí sedm bodů, což se po dnešním dnu pochopitelně změní. Dvanácté místo východní konference se událo zejména po třech posledních porážkách proti silným soupeřům, hodně však může Jugru mrzet duel proti Magnitogorsku, kdy Chanty-Mansijsk ještě ve třetí třetině vedl a nakonec prohrál 5:3.
V současné fázi sezóny týmy zběsile bojují o vyřazovací boje, ani dnešní střetnutí nebude výjimkou. Jekatěrinburg je v současné době na osmé pozici východní konference s náskokem jediného bodu na devátý Vladivostok. Jeden z týmů, které se jistě nechlubí svoji střeleckou efektivitou, se pokusí své statistiky změnit, na domácí půdě bude proti Jugře favoritem.
Nedělní odpoledne znovu ve znamení Kontinentální hokejové ligy. Konkrétně v tomto onlajn přenosu budete moci sledovat přímý souboj českého brankáře Jakuba Kováře na straně Jekatěrinburgu a útočníka Lukáše Kašpara v dresu Jugry Chanty-Mansijsk.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.