SESTŘIH: 44. kolo extraligy, Zlín - Vítkovice 5:2

Ochozy zlínského stadionu Luďka Čajky se vyprazdňují. Děkuji vám za pozornost a přeji vám hezký zbytek neděle.
Nejlepšími hráči byli vyhlášeni: Za domácí Aleš Holík, jako nejlepší hráč hostů bude do zápisu o utkání uveden Ondřej Roman.
O osudu utkání rozhodla až třetí třetina. Domácí nejdříve využili předlouhou přesilovku pěti proti třem, když Aleš Holík zaznamenal první branku v dresu Zlína. Pokračující pětiminutové vyloučení Dlapy stihl ztrestat také Vlach a o další dvě minuty později vítězství korunoval Okál. Zlín díky třem brankám ovládl závěrečnou část a přestože Vítkovice utkání nevzdaly, branku už nevstřelily. Hosty je třeba pochválit především za druhou část, kterou vyhráli 2:1. Ševci naopak měli nejvíce šancí v první třetině, po které vedli 1:0.
60:00
59:56
Klok ještě nahodil na Štůralu. Puk zmizel někde pod brankářem a více se už nestane.
59:48
Petr Holík ještě podrazil Němce a posledních dvanáct vteřin budou mít hosté přesilovku.
59:14
Puk dopředu zavezl Roman a Huna vystřelil, trefil jen obránce.
58:52
Puk je za brankou Vítkovic.
58:24
Leška hledal Okála, ten puk tečoval a zakázané uvolnění se tak nepíská. Ke střele z levé strany se dostal Čech. Dolejš byl pozorný.
57:43
Stadionem se nese známá píseň "Vysoký jalovec", utkání přihlíží 4950 diváků.
56:53
Káňa u mantinelu vybojoval puk, ale ke střele se nedostal.
56:19
Klok po přihrávce od Burgera natáhl k dobré ráně, ale Štůrala vykopl beronem.
55:41
Domácí vyhodili a Vítkovice musí začínat od svého brankáře.
54:54
Štencel byl na konci přesilovkového kolotoče Vítkovic a mohl zakončovat do poloodkryté branky, jenže minul. Je ale možné, že zasáhnout stihl také některý ze zlínských obránců.
54:36
Žižka je vyloučen za hrubost.
53:59
Vítkovický útok vyšuměl do prázdna, u puku je Žižka.
53:44
Stříají obě strany.
52:51
Po dalším icingu už se povedlo domácím chvíli udržet puk a vystřídat. Hraje se v útočném pásmu Vítkovic.
52:36
Důrazná Burgerova formace donutila domácí znovu vyhodit přes všechny čáry. Hosté střídají, domácí musejí zůstat.
52:13
Vlach uspěl na buly proti Burgerovi, ale rozehrávka ševců skončila na zakázaném uvolnění.
51:57
Svačina našel na levém křídle Romana, který prásknul do koní a prosvištěl kolem obránců, střela švihem ale narazila na připraveného Štůralu. Vítkovice zápas ještě nevzdaly.
50:20
Kucsera se před brankou několikrát dostal k odraženému kotouči a zkoušel dorážet bekhendem, forhendem, bruslemi, ale Štůralu nepřekonal. Zlínskému brankáři přálo štěstí.
49:09
Vítkovice zamíchaly jednotlivými útočnými řadami a šanci v přesilovce dostal Erik Němec. Ten se po stříleném pasu natahoval marně, pokud by se mu povedlo do puku sáhnout, velmi pravděpodobně by jej poslal za záda Štůraly.
48:52
Zíb založil útok, ale záhy ševci vyhodili přes všechny čáry.
48:30
Domácí Martin Matějíček si pomáhal nedovoleně a Vítkovice dostávají další šanci na snížení.
47:44
Po buly ve středním pásmu založil Zlín útok, ale možnost dostat se do šance byla překažena už na modré čáře.
47:31
Klok se umně proháčkoval a ukázal své útočnické choutky, ale po ataku Aleše Holíka putuje puk zpět na hole žlutomodrých.
46:39
Domácí kompletní, vítkovický tým zahájí zpoza vlastní branky.
45:37
Vítkovičtí si připravili velkou šanci, ale nepodařilo se jim skóroval. Zíb našel střílenou přihrávkou Romana, ten tečoval směrem k brance a do puku ještě plácl Rudolf Huna, ale z bezprostřední blízkosti trefil jen lapačku Štůraly.
45:21
O snížení se teď pokouší formace Ondřeje Romana.
44:35
Domácí Ondráček na modré zastavil Klokovo prohození a poslal puk přes všechny čáry. Následně hosty zastavil ofsajd.
44:16
Říčka je vyloučen za sekání.
43:42
Zlín právě vstřelil branku!
Na co sáhnou, to se jim povede. Zlínští během čtyř minut odskakují do tříbrankového trháku. Leška zachytil na modré vyhození, přihrál přes šířku pásma na ZDEŇKA OKÁLA a zlínský střelec z první vypálil. Dolejš už zasáhnout nestihl. Asistence: Petr Leška.
43:02
Hráči z Vítkovic už jsou kompletní a budou teď muset přidat, dotahují dvoubrankovou ztrátu.
41:41
Pětiminutové vyloučení musí Vítkovické velice mrzet. Valentovo nahozené vyrazil Dolejš k volnému ROMANU VLACHOVI, který dokázal bekhendem pověsit puk do sítě. Asistence: Tomáš Valenta, Petr Holík.
40:46
Tak se na to podívejme. ALEŠ HOLÍK vstřelil svou první branku v dresu Zlína. Svoboda posunul z rohu na Matějíčka, ten přistrčil obrovitému obránci a ten se ranou z mezikruží nemýlil. Dobrou práci odvedl na hranici brankoviště Čajánek. Asistence: Jakub Svoboda, Martin Matějíček.
40:05
Domácí se ihned přesunuli do útočného pásma, hosty ale osvobodil dobře bránící Olesz.
40:01
Vítkovice byly v první polovině druhé třetiny lepším týmem a byly po zásluze odměněny. Nejdříve snižoval na rozdíl jediné branky Stehlík, o tři minuty později srovnal stav utkání se štěstím Roman. Následně Zlín začal praktikovat aktivnější hru a zatlačil na soupeře. Svou aktivitou získal v závěrečných minutách výhodu přesilovky 5 na 3, kterou si odnese i do třetí části.
40:00
39:37
Vítkovice vyhazují.
38:47
Leška nadvakrát dorážel u Dolejšovy tyčky, ale ten mezírku na poslední chvíli utěsnil betonem.
38:20
Střela Aleše Holíka byla zblokována a navíc vyskočila z pásma.
37:56
Svačina bude pykat za podražení.
37:56
Ondřej Dalapa je vyloučen na pět minut plus do konce utkání za útok do oblasti hlavy a krku. Berany čeká skoro tříminutová přesilovka pět na tři. Trest odpykává Káňa.
37:37
V brankovišti doráželi Veselý s Čajánkem. Skotačící puk ani jeden z nich nezasáhl, navíc oba schytali několik ran.
36:51
Přesilovku zahájila Čajánkova formace a po krátké kombinaci se o střelu pokusil Matějíček, jeho pokus byl zblokován.
36:49
Opět se vylučuje a zároveň se v obranném pásmu Zlína strhla krátká potyčka. Nicméně na trestnou lavici putuje na dvě minuty Erik Němec za vysokou hůl.
35:26
Vítkovice právě vstřelily branku!
Je srovnáno! Věci teď nabraly rychlý spád, Vítkovice se prosadily v přesilovce. ONDŘEJ ROMAN dostla ideální přihrávku skrz obranné pásmo Zlína a s porcí štěstí prostřelil Štůralu. Asistence: Ondřej Dlapa, Lukáš Zíb.
35:14
Od modré tvrdě pálil Zíb, ale minul. Puk se vrátil do brankoviště, ale Štůrala jej má pod kontrolou.
33:54
Domácí na dvě minuty oslabí jejich kapitán, je vyloučen za držení protihráče.
32:55
Je sníženo! Po buly na levé straně se do střely opřel obránce Kovář, dráhu puku ještě před brankou změnil MICHAL HLINKA a na teč už Štůrala neměl šanci zareagovat. Asistence: Richard Stehlík.
32:50
Před brankou se zjevil Svoboda a z úhlu zkoušel překvapit Štůralu, na zlínského gólmana si ale nepřišel.
32:26
Čerešňák dostal křižný pas, ale od modré vyslal jen slabou střelu přímo do míst, kde operoval Štůrala.
32:13
Na ledě prýští emoce. Každé nahození puku provázejí hosté důrazem na brankovišti, domácí si to samozřejmě nenechávají líbit a dochází k drobným strkanicím.
31:58
Lop, který poslal z červené čáry směrem ke zlínské kleci Němec, Štůralu nepřekvapil.
31:22
Zíb jen nahodil, o Hunu se v rohu stará Aleš Holík.
31:03
Vítkovice ve druhé třetině opět drží puk často v útočném pásmu, do velkých šancí se ale příliš nedostávají. Ani teď neměl Štůrala se střelou Svačiny velké potíže.
30:35
Na ledě proti sobě stojí Hlinkova a Vlachova formace. Hosté souboj o puk ve středním pásmu vyhráli a vyslali kotouč na Štůralu. Následně se strhla kratší strkanice, rozhodčí ale konflikt pohotově zažehnali.
30:12
Káňu dál nepustil Žižka a založil útok beranů.
29:50
Svoboda se do toho opřel, prosvištěl pásmo od vlastní branky až k vrcholu kruhu před vítkovickým brankářem a zakončil. Dolejš byl pozorný.
29:41
Další buly před Štůralou, který kotouč opět převaluje v rukavici.
29:37
Nahození z levé strany skryl v lapačce Štůrala a následuje komerční přestávka.
29:00
Domácím vlil další vstřelený gól krev do žil a odhodlaně se pouštějí do napadání.
27:38
ROBERT ŘÍČKA z levé strany vymetl pavučinky ve vzdálenějším rohu. Takhle jej ve Zlíně znají! Z podobné pozice skóroval už několikrát. Asistence: Roman Vlach, Martin Matějíček.
27:09
Vlach se dostal do šance a poté zpoza branky přihrál na Petra Holíka, ale ten minul branku.
26:34
Zlín drží puk v útočném pásmu. Nakonec vypálil Matějíček, ale jeho střelu zblokovali bránící hráči.
26:03
Hosté opět poslali puk přes všechny čáry.
25:48
Buly ve středním pásmu se bude po kuriózní situaci opakovat. Čajánek vyhrál vhazování tak prudce, že vyhodil puk ze hřiště.
25:09
Ševci si zahrají přesilovou hru. Olesz odsedí dvě minuty za sekání.
25:05
Štůrala opět zasahuje. Střelu z mezikruží dokázal vytáhnout lapačkou a i několikanásobnou dorážku udržel před brankovou čarou.
24:53
Icing zahání čtvrtou zlínskou formaci zpět do vlastního pásma.
23:51
Buly v útočném pásmu vyhrál Kucsera a domácí musel zachraňovat Tomáš Štůrala. Vandas Kucserovi totiž následně vrátil puk před branku a žlutý brankář se skvěle roztáhl na čáře.
23:34
Žižka domácí osvobodil dlouhým vyhozením při mantinelu.
23:12
Dobrou šanci měl u levé tyčky zlínské branky Rudolf Huna, ale ve stěžejní chvíli jej odtlačil od puku důrazný obránce Holík.
22:45
Hlinka vyhrál buly a Vítkovice kombinovaly v útočném pásmu. Jejich kombinaci přerušil Čajánek.
22:36
Puk se otřel o ochrannou síť, vhazovat se bude po pravici Štůraly.
22:00
Leška byl důrazný u mantinelu a ve spolupráci s Alešem Holíkem se mu podařilo vyhodit.
21:45
Robert Říčka je vyloučen na dvě minuty za hákování.
20:55
Veselý s Čajánkem získali pásmo pro Zlín, ale nepodařilo se jim to na dlouho.
20:33
Štůrala přikryl nahození u vlastní tyče.
20:07
Zlín se hned vrhl do útočení a Čech bojuje ve společnosti Lešky o puk za mantinelem.
20:01
Do začátku druhé třetiny zbývají vteřinky. Hráči se pomalu sjíždějí ke středovému kruhu.
První třetina uběhla jako voda a Vítkovice byly jednoznačně aktivnější. Jenže velká aktivita vedla jen k územní převaze. To zlínský tým byl na puku minimálně, ale vytěžil daleko více šancí. Hned první vážná šance skončila brankou, když kapitán Čajánek chytře poslal puk do brankového prostoru a Veselý zametl za Dolejše. Uvidíme, zda si Vítkovice přenesou tlak do druhé třetiny a zda případně přinese také nějaké vážné šance.
20:00
19:42
Vítkovičtí vybojovali puk u mantinelu, ale ke střele se už nedostali.
19:01
Okál našel ve druhé vlně Řezníčka, ale jeho střelu zblokoval velmi pohotově Olesz.
18:16
Šťastný se prezentoval bekhendovým pokusem ze strany, ale hostující brankář byl u tyče a pozorný.
17:56
Vítkovice jsou kompletní.
17:49
Povedlo se to až nyní, ale nahození Matějíčka Dolejš bez problémů kryje.
17:24
Ani Čajánkově formaci se nedaří v útočném pásmu usadit.
16:37
Krátkou kombinaci domácích vystihl Huna a hosté vyhazují. Přesilovka se beranům zatím vůbec nedaří.
16:18
Velmi důležité teď bylo buly v obranném pásmu Vítkovic, které hokejisté rytíře Vítka vyhráli a osvobodili se. Přesilovka pět na tři je minulostí.
15:54
Dlapa zasáhl vysokou holí Okála a žlutí si zahrají 24 sekund dlouhou přesilovku pět na tři.
15:10
Žižka pálil i podruhé, těsně před Dolejšem tečoval puk Svoboda, ale černý nesmysl usměrnil právě do chráničů hostujícího brankáře.
14:45
Žižkovu ráno od modré má v lapačce brankář Dolejš, vytáhl se pěkným zákrokem.
14:23
Domácím ihned po buly utekl puk pryč z pásma a budou muset začít znovu.
14:18
Pastor následně krosčekoval právě Kubiše a oslabuje na dvě minuty svůj tým.
13:54
Ondráček vyřešil přečíslení tří na dva žabkou na Kubiše. Ten ve velké rychlosti stáhl kotouč na střed, ale nedokázal jej posunout za zasahujícího Dolejše.
13:30
Oba týmy střídají, útok zakládají hosté v modrém.
12:50
Zlín je kompletní a Leškova řada zahajuje útok.
12:05
Zlín poté zachránil Čajánek a vyvezl puk, následně byl tvrdě naražen Stehlíkem, vše proběhlo podle pravidel.
11:35
Branku žlutomodrých velice nebezpečně ohrožovala Burgerova útočná formace. Sám její velitel několikrát nebezpečně vypálil, ale domácí se s velkou porcí štěstí ubránili.
10:37
Aleš Holík bude svému týmu dvě minuty chybět za nedovolené bránění, druhá přesilovková šance pro Vítkovice.
10:10
Ondřej Roman se dostal do útočného pásma a ještě hledal před brankou Svačinu, jeho přihrávku, ale zachytili domácí obránci.
09:42
Zápas má velice dobré tempo s mnoha osobními souboji.
09:06
Zkrácená přesilovka Vítkovic se dohrála v jejich obranném pásmu, když dobře forčekovali Holík s Veselým.
08:18
Rychlé nohy ukázal Vandas, projel zlínským valem a zastavil jej až mladičký bek Urbanec. Krásná akce vítkovického forvarda.
08:04
Aleš Holík z vlastní modré nahazoval na Dolejše, ten puk skryl v lapačce a domácí získali útočné pásmo.
07:07
Žižka to přehnal s kličkováním v obranném pásmu, bohužel pro Vítkovice ale nikdo v modrém nedokázal jeho zaváhání využít.
06:39
Vítkovičtí se skvěle bránili a nakonec se počet hráčů na ledě srovná. Zdeněk Okál v útočném pásmu hákoval a jde si také odpočinout.
06:16
Lukáš Kučera si odpyká dvouminutový trest za hákování.
06:03
Petr Leška ukázal všem škarohlídům, že je stále platným hráčem. Předvedl šikovné ruce a proháčkoval se až k brance. Byl ale faulován a domácí budou hrát přesilovku.
04:23
Blesk z čistého nebe! Daleko méně aktivní domácí udeřili jako první. Zmatků v brankovišti hostů si dobře všiml Petr Čajánek, zpoza branky poslal puk do brankoviště a za dezorientovaného Dolejše doklepl puk ONDŘEJ VESELÝ. Asistence: Petr Čajánek, Jakub Svoboda.
03:52
Ani Žižka nevyhodil a hosté pořád drží puk v útočné polovině.
02:55
Hosté jsou na začátku zápasu velice aktivní a i čtvrtá řada vedená Húževkou domácím pořádně zatápí.
02:31
Erik Němec teď dvěma kličkami obalamutil domácí bránící hráče, ale ve střele z dobré pozice mu zabránil Šťastný.
02:00
Domácí uklidňují velmi ostrý začátek hry za vlastní brankou a střídají.
01:04
Obrovskou šanci si připravilo duo Huna – Svačina. Prvně jmenovaný vystřelil na Štůralu a Huna dorážel prakticky do odkryté klece, ale domácí brankář se stihl na poslední chvíli do střely vložit.
00:24
Za domácí zahájila Leškova formace a ihned se vrhá do útoku. Pětka Vítkovických vedená Hlinkou se brání velmi úspěšně.
00:01
Hostům naopak chybí Roman Sturcz.
Oba týmy jsou už na ledové ploše. Do domácí brány se postaví Tomáš Štůrala, který nahradí Libora Kašíka. Ten nemůže nastoupit kvůli disciplinárnímu trestu.
Do zápasu zbývají už jen minuty. Na ledové ploše se prohánějí domácí vlajkonoši, ochozy se plní. Hosty přijelo podporovat několik desítek, možná i stovek fanoušků. To samo o sobě samozřejmě ukazuje na důležitost dnešního duelu.
Vítejte u sledování utkání Tipsport extraligy, kde se na stadioně Luďka Čajky střetne PSG Zlín a Vítkovice Steel. Oba soupeře v tabulce odděluje jediný bod, a tak o náboj v tomto utkání dvou moravských týmů nebude nouze.
PSG Zlín 9. místo, 60 bodů

Zlínští se po nevydařeném startu do sezony postupně zvedají a ze dna extraligové tabulky se již vyškrábali až do desítky zaručující předkolo playoff. Ševci v pátečním utkání vydřeli těsné vítězství 1:0 na libereckém ledě, ale přišli o brankáře Libora Kašíka, který nemůže nastoupit kvůli disciplinárnímu trestu. Zlín stejně jako soupeř drží sérii tří vítězství v řadě.
HC Vítkovice Steel 8. místo, 61 bodů

Vítkovice se s jednašedesáti body drží na osmé příčce extraligové tabulky. V posledním kole dokázali v domácím derby porazit vedoucím tým z Třince a prodloužili sérii výher na tři v řadě. V utkání s Oceláři však přišli o elitního obránce Tomáše Kudělku, který tak bude v utkání na zlínském ledě chybět.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.