Je dobojováno. Utkání končí zaslouženou remízou, ale hráči obou celků opouští hrací plochu zklamaní. Méty totiž zůstávají přikováni v zóně sestupu a domácí Bordeaux nedokázalo stáhnout manko na pozice zajišťující účast v evropských pohárech. Alespoň bod Girondinsu zařídil deset minut před koncem Khazri. Z mé strany je to vše, příště na počtenou!
90+4
90+3
Ngbakoto se mohl stát hrdinou, nechal se však přeskočit Marianem a nepovedlo se mu zakončit.
90+3
Crivellimu teče z obličeje krev a sudí ho v takovém stavu nepustí na trávník.
90+2
Rolánův střílený centr skončil v zámezí, Mfa bude odkopávat od své branky.
90+1
Ben Youssef se prokousal do zakončení, ale vyběhnuvší Carrasso se nenechal nachytat v nedbalkách! Nastavují se tři minuty.
90
Chantômeova rána ze střední vzdálenosti těsně minula Mfovu klec, domácí středopolař ale ještě předtím fauloval.
89
Palomino si zkušeně pohlídal Crivelliho, který byl nucen odevzdat míč soupeři.
87
Do konce základní hrací doby zbývají tři minuty a míč je u gólmana Girondinsu Cédrica Carrassa.
86
Domácím remíza očividně nestačí, Crivelli vede další útok po levém křídle.
85
Sarr ztratil míč v souboji s Maurice-Belayem, domácí se znovu ženou do útoku.
83
Bordeaux právě vstřelilo branku!
Stařičký stadion Bordeaux explodoval radostí, je vyrovnáno! WAHBI KHAZRI se ujal exekuce volného přímého kopu a Mfa na jeho střelu nedokázal vůbec zareagovat!
82
Maïga má odpracováno, jeho místo na place zaujme Ben Youssef.
82
A Malouda vidí za zdržování hry žlutou kartu.
82
Florent Malouda utekl domácí obraně a z ostrého úhlu pálil na bližší tyč, trefil však jen boční síť!
80
Po dobrém výkonu opouští hřiště Jaroslav Plašil, jehož nahrazuje Biyogo Poko.
79
Carrasso pochopitelně spěchá s rozehrávkou, domácím zbývá na vyrovnání už jen něco přes deset minut.
78
Plašil nádherně uvolnil Crivelliho, ale jeho pokus Mfa reflexivně vytěsnil alespoň na roh!
76
Domácí posilují ofenzívu, Nicholas Maurice-Belay nahrazuje Diega Contenta.
76
Plašilův naducaný bochánek do vápna svého adresáta nenašel, hosté se osvobozují dlouhým výkopem.
75
Ačkoliv se jednalo o střelu hlavou, byla to rána jako z děla! Carrasso měl co dělat, aby alespoň vyrazil nebezpečný pokus střídajícího N'Dawa.
74
Do třetice Khazri. Domácí útočník je v posledních minutách hodně vidět, tentokrát ale spíše v negativním světle, když přifilmoval pád ve vápně. Sudí Desiage mu jeho hereckou etudu nezbaštil.
73
Právě Khazri nyní pálil z hranice šestnáctky k bližší tyči, ale Mfa byl včas na svém místě!
71
Khazriho teč nasměrovala kulatý nesmysl přímo do Mfovy náruče, hosté stále drží senzační vedení.
70
Domácí budou rozehrávat další volný přímý kop, tentokrát už potřebují uspět.
69
Frustrovaní domácí si cosi dlouho vysvětlovali se sudím, což pramenilo ve žlutou kartu pro Khazriho.
67
Tak to byla obrovská paráda, senegalský křídelník Saivet překonal Mfu parádními nůžkami nechytatelně do šibenice! Branka pro údajný ofsajd však není uznána.
66
Hosté střídají, střelec jediné branky Sassi přepouští své místo na place N'Dawovi.
65
Saivet se ujal exekuce volného přímého kopu, ale Mfovu svatyni přestřelil.
63
Marianův centr do vápna byl předejit faulem jednoho z domácích, a tak snaha krajního beka Bordeaux vyzněla do ztracena.
62
Stoper Pallois mohl vyrovnat, ale ve vápně ideálně netrefil chirurgicky přesný centr mířící na jeho hlavu.
61
Hosté se zahráním rohového kopu dlouho otálí, což se samozřejmě nelíbí netrpělivým domácím příznivcům.
59
Mfa už byl překonán, jenže Crivelli ze skvělé pozice těsně minul levou tyč jeho svatyně!
58
Rolán v dobré pozici lajdácky namazal Sassimu, Méty se tak znovu v pohodě ubránily.
57
Ani zlepšený výkon Girondinsu zatím nestačí na vstřelení kýženého gólu, Palomino nyní odzbrojil unikajícího Rolána.
55
Bordeaux poprvé střídá, Crivelli nahrazuje nepříliš výrazného Traorého.
55
Vyběhnuvší Mfa jistě zasáhl proti hlavičkujícímu Khazrimu.
54
Jenže míč opět skončil v autu a domácí jej mohou znovu vyvézt, jmenovitě Chantôme.
53
Khazri ztratil míč na útočné polovině a Sarr s Maloudou okamžitě zakládají protiakci.
52
Maïga hlavou odvrátil Plašilův centr od rohového praporku do bezpečí, hosté se velmi dobře brání.
50
Khazri se k přímému ohrožení branky ani nedostal, Métanire pohotovým skluzem zabránil jakémukoliv nebezpečí.
49
Chantôme pořádně proběhl Contenta, ten měl co dělat, aby si míč zpracoval ještě na hrací ploše.
48
Plašilův pas skončil v autu, Kashi bude vhazovat.
47
Domácí začali aktivně, Mariano má dostatek prostoru na pravém křídle.
46
Po první půli odchází do šaten v lepší náladě překvapivě hosté, kteří od čtyřiadvacáté minuty vedou – skvělá práce Maloudy umožnila skórovat Sassimu. Domácí hrají svůj předposlední zápas na stařičkém Stade Jacques Chaban-Delmas, o motivaci navíc tak mají postaráno. Vzchopí se ve druhé půli? Moudřejší budeme ve 21:02.
45
45
Khazri parádním lobem vysunul Saiveta, ale vyběhnuvší Mfa vytáhl výtečný reflexivní zákrok!
44
Maïga upaloval sám na branku domácích, ale z bezprostřední blízkosti ji trestuhodně minul!
43
První půle se rychle chýlí ke konci, Khazri zblokoval centr Sarra a může vyrazit na druhou stranu hřiště.
41
Právě Marianovi nyní bylo umožněno odcentrovat, ale krajní bek Bordeaux toho nevyužil a lajdácky poslal míč na kopačku soupeře.
40
Mariano vyváží míč na útočnou polovinu, domácí se snaží prosadit postupnou kombinací.
39
Sassi vyslal parádní uličkou rozběhnutého Maloudu, tomu však byl odmáván těsný ofsajd.
38
Další nepřesnost v podání domácího celku, Diegu Rolánovi utekl míč do zámezí.
37
Milan odzbrojil Chantômea, domácím to dnes prostě nejde. Méty vedou zcela zaslouženě, rozdílovým hráčem je jednoznačně Florent Malouda.
35
Frustrovaný Maïga se na sebe hodně zlobí, poněvadž si nedokázal ve velmi nebezpečné pozici zpracovat míč.
34
Pronikající Diego Contento byl nedovoleně zastaven střelcem dosud jediného gólu Sassim.
34
Žlutý kartónek vidí i Sassi, střelec úvodní branky.
33
Necelou čtvrthodinu před koncem první půle bude Anthony Mfa opět vykopávat od své branky.
31
Hosté vystavili před svým gólmanem – zatím – nepropustnou hráz, v současnosti jim nakopávané míče bohatě stačí.
30
Malouda ukázkově uvolnil Maïgu, jehož následný pokus z ostrého úhlu ale Carrassa nepřekvapil.
28
Rozhodčímu došla trpělivost a Lejeune za zákrok ne nepodobný tomu v podání Kashiho dostává žluté napomenutí.
28
Míč je v Mfově náruči, hostující gólman se chystá na razantní odkop.
27
Kashiho zákrok byl určitě za hranicí pravidel, kartu se ale sudí Desiage rozhodl neudělovat.
26
Florent Malouda hraje jako v dobách své největší slávy a znovu zaměstnává defenzivní val Girondinsu.
24
Metz právě vstřelilo branku!
To je šok pro domácí publikum, předposlední Méty jdou do vedení! Malouda se zbavil dvou protihráčů a parádním centrem našel FERJANIHO SASSIHO, který se z bezprostřední blízkosti nemýlil!
24
Mariano zblokoval centr z pravé strany na rohový kop.
24
Vše je vysvětleno a už se znovu hraje. Rolán teď zpracoval míč za autovou čarou, hosté tak budou vhazovat.
22
Domácí kouč Willy Sagnol si něco vysvětluje s rozhodčím, což se příznivcům Bordeaux evidentně příliš nelíbí.
21
Rolán upaloval sám po levém křídle, daleko se ale nepropracoval a hosté se dlouhým odkopem osvobodili.
20
Florent Malouda našel přesným pasem neobsazeného Maïgu, ten ale míč netrefil. Carrasso by byl bez šance!
19
Trma-vrma v šestnáctce hostí, ale Mariano netrefil míč ideálně.
17
Těsný ofsajd a v něm Maïga, kterého zapomněl uhlídat Plašil. Domácí si zhluboka oddechli, forvard Mét by totiž upaloval v podstatě sám na branku.
16
Míč je opět u Carrassa, hosté se v posledních minutách v podstatě jen brání.
15
Rozehrávající Plašil byl faulován Lejeunem, Bordeaux bude mít klid na rozehrávku.
14
Diego Contento krásně změnil těžiště hry vysunutím Mariana, ale obrana Mét si opět poradila.
12
Chantôme poslal do vápna zajímavý míč, který ale svého adresáta nenašel a Khazri navíc následně fauloval.
11
Cédric Carrasso v poklidu rozehrává, domácí hrají velmi trpělivě.
10
Míč z kopačky Jaroslava Plašila skončil v zámezí, Mfa bude odkopávat od své svatyně.
8
Métanire se ujme vhazování na pravé straně hřiště, domácí brzdí nepřesnost.
7
Další útok Mét vede zkušený Florent Malouda, ale nemá podporu ze strany spoluhráčů.
6
Častěji drží míč na svých kopačkách překvapivě hosté, favorizované Bordeaux se zatím do šancí nedostává.
4
Hráči Girondinsu se umně dostali na útočnou polovinu a Contento obdržel parádní pas, jenže poté míč ztratil.
3
Veterán Malouda se prokličkoval až do skvělé pozice, Mariano mu ukopl míč na poslední chvíli!
2
Stade Jacques Chaban-Delmas je velmi solidně zaplněný, vyprodáno však není. Výkopu se ujali domácí, kteří nyní kombinují na vlastní polovině.
1

Girondins Bordeaux: Carrasso – Mariano, Sané, Pallois, Contento – A. Traoré, Plašil, Chantôme – Rolán, Saivet, Khazri.
Náhradníci: Prior – Biyogo Poko, Sertic, Crivelli, Maurice-Belay, Yamberé, Faubert.

FC Metz: Mfa – Milan, Métanire, Palomino, Sassi – Kashi, Lejeune – B. Sarr, Malouda, Ngbakoto – Maïga.
Náhradníci: Oberhauser – Ben Youssef, Doukouré, Choplin, Bussmann, N´Daw, Ikaunieks.

Rozhodčí: Sébastien Desiage – Nicolas Henninot, Djemel Zitouni.
Zápas na Stade Jacques Chaban-Delmas začne ve 20 hodin, takže si na večer nic neplánujte a buďte s námi u zápasu francouzské Ligue 1. Jste zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Sébastien Desiage, kterému budou na pomezí pomáhat Nicolas Henninot a Djemel Zitouni.
Poslední vzájemný zápas

V první části sezóny jsme vítěze nepoznali, neboť v Metz se oba soupeři rozešli smírně po remíze 0:0.
FC Metz

Hosté mají zcela jiné starosti, neboť na předposledním místě se jim mizí v dáli možnost záchrany v elitní soutěži. Na nesestupová místa totiž ztrácí plných osm bodů! Tým ale bojuje, v posledních dvou zápasech vyhrál, otázkou je, zda finiš nepřichází až příliš pozdě. Nicméně výhry 3:2 nad Toulouse a v minulém týdnu nad Lens v poměru 3:1 se počítají.

Girondins Bordeaux

Domácí jsou zatím na šestém místě tabulky a bojují tak o účast v evropských pohárech. Tabulka je od třetího místa docela našlapaná a každý úspěch, či neúspěch se v ní ihned odrazí. Bordeaux hrálo minulý týden v Lille a neuspělo, odvezlo si totiž porážku 0:2. Tento nezdar bude chtít Girondins napravit dnes – a v utkání proti Metz bude rozhodné favoritem.

Bordeaux – PSG 3:2
Toulouse – Bordeaux 2:1
Bordeaux – Lens 2:1
Bordeaux – Marseille 1:0
Lille – Bordeaux 2:0
Dobrý večer u francouzské Ligue 1. Ta má na programu své 34. kolo a v jeho rámci se střetnou týmy Girondins Bordeaux a FC Metz.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.