Ode mne je to pro dnešek vše a já Vám přeji příjemný zbytek sobotního večera. U sledování dalších online přenosů na shledanou!
Střely celkem – 16:20
Střely na branku – 4:10
Rohové kopy – 4:7
Fauly – 10:4
Dnešní utkání je u konce! Hosté zaslouženě vítězí poměrem 4:1 především díky skvěle zvládnuté koncovce prvního poločasu, kdy se trefili hned třikrát. O čtvrtou branku se postaral v 69. minutě Roux, který úspěšně proměnil penaltu po faulu na Origiho. Domácí se o čestný úspěch postarali v 83. minutě, kdy se hlavou trefil Palomino, ale to bylo ze strany obou týmů vše. Hosté si tak v posledním utkání ročníku připsali vítězství za tři body, zatímco domácí se s nejvyšší francouzskou soutěží loučí porážkou.
90+4
90+4
Jeden z domácích borců předvedl nepřesný centr, kterým také dnešní utkání končí.
90+3
Český obránce je odváděn za postranní čáru s bolestivou grimasou. Snad se nebude jednat o nic vážného.
90+2
Rozehnal inkasoval nepříjemnou ránu a těžko se sbírá z trávníku.
90+1
K nebezpečné ráně se dostal Malouda, ale jeho pokus pouze proletěl kolem levé tyče branky Lille.
90
Budou se nastavovat tři minuty!
89
Domácí mohli jít do útoku v akci 2 na 1, avšak celou akci zhatila opět nepřesná přihrávka.
87
Do další šance se tlačil domácí Sarr, ale ani jeho hlavička si nenašla cestu za záda Enyemy.
86
K němu se postavil Lejeune, ale i když jeho střela přeletěla zeď, tak zamířila těsně nad břevno.
85
Volný přímý kop pro domácí z nadějné pozice.
84
A domácí mohli ihned snížit na rozdíl dvou branek! Ke střele Maïga a jeh pokus na poslední chvíli reflexivně vyrazil brankář Enyema.
83
Metz právě vstřelilo branku!
Roh se domácím nepovedl, ale poté se k odraženému vysokému míči dostal JOSÉ PALOMINO, který v osobním souboji možná nedovoleně přetlačil brankáře Enyemu. Velmi sporná branka – 1:4!
82
Ještě přijde na řadu rohový kop pro domácí mančaft.
81
Enyema si znovu došel pro vysoký centr z pravé strany.
80
Hra už pomalu ztrácí na tempu. Hosté míří za jistým vítězstvím za tři body v posledním utkání ročníku pro oba týmy.
79
A jeho centr končí pohodlně v náručí Enyemy. Hodně nepovedený volný přímý kop.
78
K míči se staví Kevin Leujene.
77
Domácí dobře zakombinovali na pravé straně a jejich následný průnik byl zastaven faulem.
75
Hosté podruhé střídají. Hřiště opouští Baša, kterého nahrazuje Meïté.
74
V pokračující hře se k hlavičce dostal domácí Sarr, ovšem jeho pokus končil vysoko nad brankou.
73
Jedná se o Boufala, který utržil nepříjemný zásah a teď je odváděn za postranní čáru.
72
Jeden z hostů má zdravotní problémy a už je u něj lékařská pomoc.
71
Hosté se hnali za další šancí a také se do ní dostali, ale rána Rouxe, který útočil na hattrick, byla sražena.
69
Lille právě vstřelilo branku!
K penaltě se postavil NOLAN ROUX a zvolil opačný kout branky, než kam skočil brankář domácích Carrasso. Pro Rouxe druhá branka v dnešním zápase – 0:4!
68
Origi utekl po pravé straně, kde byl faulován a je z toho pokutový kop pro Lille!
67
Střídají také domácí. Ze hřiště odchází Choplin, kterého nahrazuje Sassi.
66
Hřiště opouští Mavuba, kterého nahrazuje Delaplace.
65
A ještě než se rozehraje, tak bude následovat střídání Lille.
64
Na druhé straně šli po delší době do útoku domácí hráči, ale kvůli ofsajdu je jejich akce přerušena.
62
Origi se tlačil po pravé straně individuálně do šance, ale těsně za pokutovým územím byl zbaven míče.
61
Domácí se ve druhém poločase otřepali z děsivé koncovky poločasu prvního a zatím mají více ze hry.
60
Totožná situace následovala i na druhé straně s tím, že se domácí Sarr dostal ke střele, která mu však ke smůle sjela z kopačky ve vynikající pozici.
59
Na druhé straně si na dobrý centr naběhl Roux, ale hlavou míč vůbec netrefil.
58
A domácí útočník Lejeune se hned po svém nástupu mohl stát střelcem branky, ale jeho branku není uznána kvůli domnělému ofsajdu!
57
Po něm odchází také Falcon, kterého nahrazuje Lejeune.
56
Ikaunieks má pro dnešek dohráno a místo něj přichází Maïga
55
Domácí si připravili dvoiité střídání...
54
Metz se hnalo do dobré šance, ale po centru Bussmanna na poslední chvíli zasáhl Rozehnal.
52
Sidibé dostal těžkou přihrávku, kterou sice dostihl ještě na hrací ploše, ale jeho polostřela doputovala pouze k rukavicím Carrassa.
51
Poté se na druhou stranu hnal domácí Falcon, který udělal kličku obránci, ale poté mu míč utekl do zámezí.
50
Hosté podnikli další rychlou akci, ovšem střela Maloudy byla zablokována.
48
Domácí se stále vůbec nevede, nyní se jim nepovedlo několik přihrávek v krátkém sledu.
47
Hosté se hned od začátku druhého poločasu hnali do útoku, ale jejich první akce skončila nepřesnou přihrávkou.
46
Hostující celek vede po prvním poločase již 3:0! Všechny branky dokázal vměstnat do poslední pětiminutovky prvního poločasu, kdy se postupně trefili v 41. minutě Balmont, o další minutu později Gueye a poté ve 44. minutě Roux. Domácí tak mají jistě o čem přemýšlet do druhého poločasu.
Druhý poločas začne přibližně v 21:58.
45
45
Sofiane Boufal si připsal zatím asistenci na všech brankách hostů!
44
Domácí jsou doslova na ručník! Inkasují třetí branku během čtyř minut a z utkání se stává exibice. K míči se po chybě jednoho ze stoperů Metz dostal po přihrávce Boufala NOLAN ROUX, který zamířil do stejného koutu branky jako jeho kolegové v předchozích případech a Lille tak již vede 3:0!
43
Hosté stále pokračují v útočném náporu.
41
Velice špatná dvouminutovka pro domácí celek. Hosté jsou na koni a připisují si druhou branku v krátkém sledu. Míč si po Boufalově přiťuknutí vzal volný IDRISSA GUEYE, který si míč navedl na střed a poté vypálil přesně k tyči brankáře Carrassa.
40
Teď už se ale hostům akce povedla na jedničku. Míč putoval z levé strany od Boufala až na pravou, kde se zjevil zcela volný FLORENT BALMONT, který si míč zpracoval a poté ránou na vzdálenější tyč nedal Carrassovi sebemenší šanci.
38
Gueye si narazil se spoluhráčem, ale posléze svoji ranou z hranice vápna zamířil doprostřed branky, kde byl připraven brankář Carrasso.
37
A znovu domácí strážce svatyně dobře vyhodnotil situaci a včasným výběhem zamezil nebezpečí a míč pokryl.
36
No a v následné akci se zaskvěl i jeho brankářský kolega na druhé straně. Carrasso vyběhl hluboko ze své branky a skluzem zastavil rodící se akci OSC.
35
Enyema teď dobře zasáhl a stáhl dlouhý centr ze vzduchu.
34
Před brankou domácích vznikl nebezpečný závar, ale nakonec nikdo z hostujících hráčů nedokázal míč dopravit do branky.
33
Přihrávku po levé straně zblokoval dobrým zákrokem hostující Sidibé.
32
Basa si pomohl v souboji nedovoleně a domácí tým bude pokračovat na míči.
31
K hlavičce se dostal Gueye, ale jeho pokus zamířil opět nepřesně.
30
Následuje další z mnoha rohových kopů pro Lille v prvním poločase.
29
Hostující Roux obdržel nepříjemný úder a těžko se sbírá na nohy.
28
A málem z toho byla první branka. Po centru z pravé strany se dostal ke střele ve skluzu osamocený Ikaunieks, ale jeho střela skončila vysoko nad brankou.
27
Domácí obrana si poradila i s tímto rohem a zakládá rychlou protiakci.
26
Po nedorozumění v domácí obraně je tu další možnost v podobě rohového kopu pro hosty.
25
Mavuba dostal pěkně nabídku na hranici pokutového území, ale nakonec byl ztrojen a jeho rána byla zablokována.
24
Vypadalo to, že se Falcon vydá sám na branku, ale nakonec je zastaven kvůli postavení v ofsajdu.
23
Lille pokračovalo v útoku, ale Balmont svým centrem nenašel přesně žádného ze spoluhráčů.
22
K hlavičce se tlačil Basa, ale jeho pokus končí nad brankou.
21
Bude následovat další rohový kop pro hosty.
19
První šance domácích! Ke střele se dostal Malouda a jeho štiplavá rána pořádně provětrala rukavice brankáře Enyemy.
18
Domácí se zatím vůbec nevede podle představ, další nepřesnou přihrávku předvedl Sarr.
17
Na druhé straně zamířil dlouhý nákop Doukoureho pouze k rukavicím brankáře Enyemy.
16
Sidibé upadl v pokutovém území a mohutně se dožadoval odpískání penalty, ale píšťalka rozhodčího zůstala němá.
15
Domácí se teď do útoku pustili hodně zbrkle a o míč po nepřesné přihrávce, která skončila za postranní čarou, přišli.
13
No ale po něm se dostal k nebezpečné ráně Corchia, který svou střelou jen těsně minul spojnici branky domácího brankáře Carrassa.
12
Za pár chvil se ke střele dostal právě Boufal, avšak jeho rána skončila hodně vysoko nad brankou Mét.
11
Boufal si dobře obhodil jednoho ze soupeřů, který jej následně fauloval a domácí se tak stále budou muset bránit.
10
Domácí celek teď sice dobře vybojoval míč, ale opět o něj přišel další nepřesnou přihrávkou.
9
Ten se příliš nevyvedl, když nízký centr se stočil pouze do boční sítě.
8
Následuje rohový kop pro hostující celek.
7
Na druhé straně se dostal ke střele Roux, po jehož ráně musel zakročit Carrasso.
6
Méty pospíchali do brejku, ale nepřesná přihrávka zhatila jejich útočné snažení.
5
Domácí se s vypětím sil ubránili prudkému centru a mohou založit protiútok.
4
Na opačné straně upadl po souboji s Choplinem Origi a bude z toho zajímavá standardní situace pro Lille.
3
Do další dobré pozice se tlačil Malouda, ale míč mu sjel z kopačky.
2
A hned v úvodu první velká šance domácích! Falcon dostal přesnou přihrávku na levé křídlo, ale jeho rána skončila pouze na boční síti brankáře Enyemy.
1
Domácí hráči obstarali úvodní výkop a rozjíždějí první útočnou akci.
1

FC Metz: J. Carrasso – Métanire, Philipps, Palomino, Bussmann – Choplin, Doukouré – B. Sarr, Ikaunieks, Malouda (C) – Falcon.
Náhradníci: Oberhauser – Krivec, Ben Youssef, Maïga, Lejeune, Sassi, N´Daw.

Lille OSC: Enyeama – Corchia, Rozehnal, Baša, Sidibé – Mavuba (C), Balmont, Boufal, Gueye – Roux, Origi.
Náhradníci: Elana – Delaplace, Meïté.
Lille OSC
Hosté, na rozdíl od svého dnešního soupeře, si zahrají Ligue 1 i v příštím roce. Momentálně se nachází v poklidném středu tabulky na 8. místě se ziskem 53 bodů. Z posledních pěti utkání dokázali dvakrát zvítězit, ale hned třikrát odešli poraženi bez bodu. Nejlepším střelcem Lille je belgický útočník Divock Origi, který hostuje v Lille z Liverpoolu, s 8 vstřelenými brankami. Hosté si bodu chtít dnešní utkání především užít.
FC Metz
Domácí celek ze severovýchodu Francie bohužel alespoň na nadcházející ročník opouští nejvyšší francouzskou ligu. Momentálně je bez šance na záchranu a se ziskem 30 bodů okupuje až předposlední 19. příčku. Z posledních pěti utkání dokázali domácí borci pouze jednou remizovat, ve zbytku utkání vyšli bodově naprázdno. Nejlepším střelcem Metz je malijský útočník Modibo Maïga s 9 vstřelenými brankami.
Vítám všechny příznivce nejvyšší francouzské fotbalové soutěže! Dnes je na programu závěrečné kolo letošního ročníku Ligue 1, ve kterém spolu poměří síly domácí FC Metz s hostujícím Lille OSC.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.