1. Pascal DUPUIS (PIT) – 1+3, 5 střel, čas na ledě 16:26
2. Sidney CROSBY (PIT) – 2+1, 5 střel, čas na ledě 20:19
3. Corey PERRY (PIT – 3+0, 5 střel, čas na ledě 19:00

Trestné minuty: 17:13
Přesilové hry: 1/4-3/6

Nejvíce střel: Dupuis a Crosby 5 – Perry 5
Největší čas na ledě: Letang 23:44 – Lindholm 23:45

Branky a nahrávky: 6. Hörnqvist, 8. Crosby (Kunitz, Maatta), 14. Dupuis (Maatta, Malkin), 38. Crosby (Dupuis, Hörnqvist), 39. Comeau (Maatta, Dupuis), 42. Sutter (Dupuis) – 15. Kesler (Getzlaf, Vatanen), 28. Perry (Maroon), 33. Perry (Kesler, Vatanen), 57. Perry (Getzlaf, Kesler). Diváci: 18633. Rozhodčí: Dwyer, Joannette – Cormier, Driscoll.
Dnes jsme měli možnost vidět nadstandardní hokejové utkání snad se vším všudy, co nehezčí kolektivní sport na světě může nabídnout. K vidění bylo celkem 10 branek, řádění Crosbyho a Perryho na obou stranách a na závěr také pořádná bitka!

Už v 6. minutě poslal domácí do vedení Patric Hörnqvist, chvíli na to se poprvé v dnešním zápase prosadil také kapitán domácích Sidney Crosby. Domácí přidali i třetí branku, když se ve 14. minutě trefil Pascal Dupuis, dnes nejlepší hráč na ledě.

Anaheim ale dokázal ještě do přestávky snížit, o což se zasloužila nová akvizice Ryan Kesler. Ve druhé třetině pak Kačeři dirigovali hru a odměnou jim byly dvě branky Coreyho Perryho, které znamenaly vyrovnání.

Ještě do konce druhé části hry ale Penguins opět zvrátili stav zápasu na svou stranu, když se v krátkém sledu po sobě trefili Sidney Crosby a Blake Comeau. A když se na začátku třetí periody v oslabení prosadil Brandon Sutter, zdálo se být rozhodnuto.

A v podstatě tomu tak i bylo, Ducks se totiž do konce zápasu podařilo jen snížit, když v 57. minutě v přesilové hře dovršil Corey Perry svůj hattrick. Pittsburgh tak v exkluzivním souboji dvou gigantů raduje z vítězství 6:4!
60:00
59:43
Na druhé straně Sutter nezpracoval dobře Dupuisovu pobídku, domácí už to ale nebude muset mrzet.
59:17
Po podcenění se ale k další brance málem dostal Ryan Getzlaf, branku ale netrefil.
58:56
Hosté se každopádně i v oslabení snaží hledat cesty k případným únikům, už je to ale ohromně těžké.
58:37
Ben Lovejoy se snažil hledat najíždějícího Cogliana, který se ale k puku nedostal.
58:18
Po najetí Emersona Etema do Fleuryho je už zřejmě definitivně rozhodnuto, hostující útočník je vyloučen za nedovolené bránění brankáře.
58:05
Kačeři se ještě snaží něco s výsledkem udělat, moc času už ale nezbývá.
57:34
Comeau se Spalingem mohli vrátit tříbrankové vedení opět na stranu Penguins, jejich akce ale nebyla úspěšná, domácí dvojice ani nezakončila.
56:47
Anaheim právě vstřelil branku!
Nádherná a rychlá kombinace hostů končí třetím přesilovkovým zásahem a hattrickem COREYHO PERRYHO, který si opět našel prostor mezi kruhy, kde ho adresnou přihrávkou našel Getzlaf. Kanadský střelec pak napálil puk pod břevno Fleuryho branky! Asistence: Ryan Getzlaf a Ryan Kesler.
56:16
Jevgenij Malkin je vyloučen za hákování, Kačeři tak ještě mají příležitost něco s výsledkem udělat.
55:54
Lovejoyova střela nebyla pro Fleuryho žádným nebezpečím, naopak na druhou stranu už nabírá rychlost Brandon Sutter.
55:26
V další šanci se ocitl Chris Kunitz, který dnes zatím nebyl moc vidět, u tyčky ale nedokázal procpat kotouč do branky.
55:02
Sidney Crosby se dravým způsobem procpal mezi dvěma beky až k zakončení, bekhendem ale trefil pouze Gibsona!
54:50
Máme tu bitku! Ve středovém kruhu se do sebe pustili Zach Sill a Clayton Stoner. Tvrdý souboj obou těžkých vah vyšel tak nastejno, možná lehce navrch měl domácí útočník! Oba míří na trestnou lavici na 5 minut, pokud Anaheim nedokáže srovnat, tak se už na led zřejmě nedostanou.
54:18
Nahození Lindholma skončilo na zadním hrazení, z následné střely Silfverberga nebylo také nic moc, Fleury si připsal jednoduchý zákrok.
53:59
Ducks v postavení mimo hru.
53:36
Gibson raději pokryje kotouč ve své lapačce před dojíždějícími protihráči, i za cenu vhazování před jeho brankou.
53:21
Čas navíc Anaheimu neúprosně utíká, s mazáním tříbrankového banka už to bud extrémně těžké.
52:45
Hra Kačerů ve třetí třetině ztrácí hlavu a patu, je to od hostů takové rozhárané.
51:53
Tim Jackman zkusil Fleuryho překvapit se svou střelou, domácí brankář zasahuje pravým betonem.
51:34
Obrovská šance hostů po chybě v rozehrávce Penguins, na Fleuryho ale zblízka nevyzrál ani Andrew Cogliano ani aktivní Nate Thompson.
50:53
Comeau se vrací na led, Pittsburgh hraje v plném počtu.
50:33
Přesilovky Ducks ve třetí třetině nejsou zatím dobré, chybí více klidu a nějaký nápad.
50:04
Domácím se opět povedlo vyhodit a Kačeři musí začít až od své vlastní branky.
49:47
Marc-Andre Fleury si našel kotouč po střele Vatanena od modré čáry.
49:15
Domácí hokejisté k velké radosti svých fanoušků vyhazují puk do bezpečí.
48:53
Při signalizovaném vyloučení domácích se to poprvé v dnešním zápase začalo lehce mlít. Na trestnou lavici nakonec míří pouze Blake Comeau – menší trest za nedovolené bránění.
48:35
Andrew Cogliano se z úhlu pokusil o střelu, Ehrhoff jeho pokus ale srazil za branku.
48:00
Nate Thompson se proti přesile daleko nepropracoval a hrát tak budou opět domácí hráči.
47:32
Paul Martin se pokusil svou střelu od modré čáry schovat přes několik hráčů stojících před brankou, puk ale končí mimo tři tyče.
47:05
Gibson po střele Olliho Maatty od modré čáry opět přerušuje hru, vhazovat se bude před jeho svatyní.
46:34
Čtvrtá formace Anaheimu se nyní usadila v útočném pásmu, ve velké šanci se pak ocitl Nate Thompson, který ale v dobré pozici nedokázal dorazit puk do branky!
45:56
Zakázané uvolnění Ducks vrátí hru zpátky před branku Johna Gibsona.
45:37
Sidney Crosby se svou ladností, jak jeho přesně jeho zvykem, snažil prokličkovat mezi dvěma obránci. Domácí kapitán tentokrát neuspěl.
45:05
Getzlaf nahodil puk za Fleuryho branku, kam už rychle spěchá Patrick Maroon.
44:23
Formace Marcela Goce toho v útočném pásmu moc nepředvedla, za zmínku snad stojí jen nahození Krise Letanga od modré čáry, se kterým Gibson ale neměl problém.
43:42
Bekhendové nahození Rickarda Rakkella bylo pro Fleuryho snadnou kořistí, dopředu už opět míří domácí hráči.
43:22
Hosté se dostali do zcela evidentního postavení mimo hru.
43:07
Domácí trenér Mike Johnston si vybírá oddechový čas.
43:07
Gibson tentokrát likviduje střelu Nica Spalinga.
42:44
Crosby vybojoval puk za Gibsonovu brankou a hledal před brankou Hörnqvista, ten se k puku ale nedostal.
42:19
Malkin se vrací na led, Penguins hrají v plném počtu.
41:47
Každopádně pokračuje přesilovka Ducks, kteří se budou chtít ještě v početní výhodě vrátit zpátky do utkání.
41:01
Pittsburgh právě vstřelil branku!
Domácí jdou opět do tříbrankového vedení! Getzlaf špatně přihrál ve středním pásmu, Dupuis se zmocnil puku, která rychle přiklepl do jízdy BRANDONU SUTTEROVI, který se v oslabení dostal do úniku, který vyřešil bravurní kličkou do forhendu! Asistence: Pascal Dupuis.
40:38
Po Vatanenově střele se puk odrazil příhodně pro domácí tak, že Sutter mohl v klidu vyhodit.
40:19
Ryan Kesler byl při svém průniku faulován, Jevgenij Malkin je vyloučen na 2 minuty za hákování.

Největší čas na ledě: Letang 15:35 – Lindholm 14:33
Druhá třetina nabídla stejně jako první část hry hned čtyři branky! Nejdříve se ve velké šanci v přesilové hře ocitl Martin, Gibson ale předvedl bravurní zákrok. Naopak udeřili na druhé straně hosté, když se ve 28. minutě prosadil po velké chybě Fleuryho Corey Perry.

Anaheim pak navíc využil svou druhou přesilovku v dnešním zápase, trefil se opět Corey Perry a bylo srovnáno 3:3. Ještě chvíli předtím Thompson neproměnil trestné střílení.

Domácí hokejisty ale ztracení tříbrankového náskoku nijak nerozhodilo a ještě do konce druhé třetiny dokázali vstřelit dvě branky. Nejdříve ve 38. minutě využil přesilovou hru ve svůj druhý gól v dnešním zápase Sidney Crosby.

Necelou minutu po gólu kapitána Tučňáka se fanoušci v Consol Energy Center mohli radovat znovu, když rychlý brejk gólově zakončil Blake Comeau. Pittsburgh tak ve velmi strhujícím utkání vede nad Anaheimem po čtyřiceti minutách hry 5:3!
40:00
39:21
Hosté musejí opět dohánět dvoubrankové manko, které se jim v průběhu druhé třetiny podařilo zahnat. Ve druhé části hry už toho ale moc nestihnou.
38:55
Gibson si nyní připsal úspěšný zákrok proti dalšímu pokusu Comeaua, vhazovat se bude před brankou Ducks.
38:28
Gibson ale musí lovit již pátý puk ze své klece! Rychlý brejk domácích tři nad dva zakončil BLAKE COMEAU nechytatelnou střelou pod břevno, výbornou finální přihrávkou se prezentoval Olli Maatta, který si stejně jako Dupuis připisuje třetí bod v dnešním zápase! Asistence: Olli Maatta a Pascal Dupuis.
38:03
Pascal Dupuis se vzápětí mohl také zapsat podruhé do listiny střelců, z úhlu si ale na Gibsona nepřišel.
37:34
Nakonec se ale domácím podařilo přesilovku využít! Hörnqvist s Dupuisem vybojovali puk na modré čáře, předali jej svému kapitánovi a SIDNEY CROSBY výbornou střelou z levé strany překonal Gibsona a vrací tak vedení opět na stranu Penguins! Asistence: Pascal Dupuis a Patric Hörnqvist.
37:22
Nyní se domácí hráči vyhnali z útočného pásma dokonce sami.
36:59
Crosbyho pokus likviduje Gibson a Kačeři se následně osvobozují vyhozením až k Fleuryho brance.
36:37
Patric Hörnqvist z dobré pozice z mezikruží vystřelil mimo tři tyče.
36:24
Přesilová hra pro Penguins, za vysokou hůl je vyloučen Matt Beleskey.
35:58
Posunutá Fleuryho branka, vhazovat se bude před brankou Penguins.
35:40
Spaling je na ledě, Tučňáci hrají v plném počtu.
35:16
Kačerům se v této početní výhodě zatím vůbec nedaří, domácí hráči se opět osvobozují.
34:47
Paul Martin nyní dokonce zavezl puk do útočného pásma, kde se pak srazil jeden z hostujících hráčů z Gibsonem a hra je přerušena.
34:12
Ducks dnes dokázali využít zatím své obě přesilové hry, tu třetí ale nezahájili dobře, domácím se podařilo už dvakrát vyhodit.
33:40
Anaheim si zahraje ale další přesilovou hru, za hákování je vyloučen Nic Spaling.
33:21
Domácí hokejisté se nechtějí s dosavadním průběhem skóre smířit a snaží se něco vymyslet v útočné třetině.
32:45
Nate Thompson se natahoval po puku, na přihrávku byl ale příliš krátký.
32:17
Hosté využívají už druhou přesilovou hru v dnešním zápase! Kesler nejdříve zkoušel střílet, když se mu puk vrátil zpátky na hokejku, tak přihrával na COREY PERRYHO, který dostal v mezikruží hodně prostoru na zakončení a poslal puk přímo pod víko Fleuryho branky! Asistence: Ryan Kesler a Sami Vatanen.
31:42
Ryan Getzlaf tentokrát vzal vše na sebe, jeho střela si ale cestu do sítě nenašla.
31:13
Důrazný powerforward, který se proslavil především při svém působení v Tampě Bay, si na Fleuryho s bekhendovým blafákem nepřišel!
31:13
Nate Thompson byl navíc ve svém následném brejku hákován a je nařízeno trestné střílení!
31:13
Domácí hráli v šesti, trest za špatné střídání míří odsedět útočník Steve Downie.
30:38
Elitní formace Ducks se usadila v útočném pásmu, Getzlaf se k zakončení neprocpal, a tak své štěstí zkusil Francois Beauchemin, hostující obránce ale neuspěl.
29:55
Patrick Maroon se s pukem na holi prodral až k zakončení, zblízka si ale na Fleuryho nepřišel, následný sprint o puk směřující na zakázané uvolnění vyhrál Vatanem těsně před Hörnqvistem.
29:32
Jevgenij Malkin nyní možná trochu nabuzený negativními dojmy z neuznané branky se rychle snaží něco vymyslet.
28:57
Pascal Dupuis sice vstřelil branku, kterou ale rozhodčí pro postavení Malkina v brankovišti neuznává! Je pravda, že ruský útočník bránil Gibsonovi v chytání.
28:50
John Gibson likviduje slabou střelu Nica Spalinga z pravé strany.
28:35
Crosby se s pukem zamotal na modré čáře a je mu odpískán ofsajd.
27:53
Jestli před malou chvílí Fleury zachránil svůj tým před šancí Getzlafa, tak nyní předvedl neskutečný kiks! Jeho slabou přihrávku vystihl za brankou číhající Maroon, který ihned našel před brankou volného COREYHO PERRYHO, který dopravil puk do odkryté branky! Asistence: Patrick Maroon.
27:41
Getzlaf dostal dobrou přihrávku před branku, Fleury ale předvedl vynikající zákrok a zmařil kapitánovi Kačerů šanci na snížení!
27:10
Fleury sebral puk z nepřehledné situace před jeho brankou, kde se bude následně vhazovat.
26:25
Stoner se vrací na led, Anaheim hraje v plném počtu.
26:20
Paul Martin ale přeci jen mohl početní výhodu využít, když se před ním odkryla polovina branky, obránce Penguins ale trefil pouze Gibsonovu vyrážečku!
26:09
I při druhém oslabení si hosté zaslouží velkou pochvalu.
25:37
V oslabení ale zahrozili také hosté, kteří se dostali dokonce do situace tři na dva, Fleury si ale se střelou Francoise Beauchemina dokázal poradit.
25:05
Hostům se nepovedlo vyhodit a Hörnqvist tak mohl vytvořit Malkinovi perfektní střeleckou příležitost, se kterou ruská superstar ale nenaložila moc dobře, branku přestřelila.
24:43
Kunitz málem odrazil puk o brusle protihráče do branky, domácí hráči pak zasáhli kus černé pryže vysokou holí a jsou tak vyhnáni až do vlastního pásma.
24:25
Přesilová hra pro Penguins, na trestnou lavici míří Clayton Stoner za nedovolené bránění.
24:13
Po Letangově střele od modré čáry Gibson hledal puk ve své výstroji, jeho práci navíc ztěžoval výborně clonící Nic Spaling, mladý brankář Ducks nakonec vše s menšími problémy zvládl.
23:31
Despres se vzápětí předvedl se skvělým obranným zákrokem, kdy zastavil Keslerovu přihrávku v situaci dva na jednoho!
23:06
Simon Despres je v dnešním zápase hodně střelecky aktivní, jeho další střelu zastavila Gibsonova vyrážečka.
22:35
Maattovo nahození od modré čáry vypadalo hodně nebezpečně, Gibson si ale i s pokusem finského obránce poradil.
22:08
John Gibson má opět puk pod svou kontrolou, vhazovat se bude po jeho pravici.
21:39
Na druhé straně se z otočky pokusil překvapit Pascal Dupuis, Gibson ale zůstává pozorný.
21:16
Druhá lajna Ducks se sice dokázala usadit v útočném pásmu, k žádnému ohrožení Fleuryho branky to ale nevedlo.
20:44
Zakázané uvolnění Penguins vrátí hru zpátky před Fleuryho branku.
20:23
Perryho sražená střela končí za brankou, kde se snažil nějakou přihrávku vymyslet Getzlaf, puk ale získávají domácí.

Největší čas na ledě: Martin 7:22 – Stoner 7:00
První třetina zajímavého duelu mezi giganty z obou konferencí přinesla velmi zajímavou podívanou se čtyřmi brankami! Lépe začali domácí, první velkou šanci dokázal ještě Gibson zachránit, když na něj nevyzrál Downie, na střelu Patrica Hörnqvista už byl ale mladý brankář Ducks krátký.

V 8. minutě navíc nasadil k velké rychlosti Sidney Crosby, který s pukem na hokejce přebruslil skoro celé kluziště a střelou mezi ruku a tělo prostřelil Gibsona podruhé. Po necelých osmi minutách hry tak měl kapitán Pittsburghu už dva kanadské body za gól a asistenci.

Hned po druhé inkasované brance se ale mohli radovat také hosté, to by ale Getzlaf nemohl trefit tyčku. Ve 14. minutě se pak po nádherné kombinaci druhého útoku prosadil Pascal Dupuis.

Vzápětí se ale v přesilové hře trefil také novic v dresu Ducks Ryan Kesler, o pár minut později pak ještě Perry tečoval Getzlafovu nabídku do tyče, celkově druhá polovina první třetiny patřila spíše Anaheimu. Po první dvacetiminutovce každopádně vedou Penguins nad Ducks 3:1!
20:00
19:49
Na druhé straně se k zakončení ještě protáhl Nate Thompson, jeho pokus Fleury likviduje vyrážečkou!
19:36
Hörnqvist hledal před brankou Crosbyho, puk ale končí v Gibsonově lapačce.
19:18
Už probíhá poslední minuta první části hry, domácí se budou snažit odehrát zbytek první periody bez inkasovaného gólu.
18:32
Gocova lajna se usadila v útočné třetině, střela Simona Desperese končí na betonech Johna Gibsona, snažení třetí lajny Penguins ale pokračuje.
17:51
Čtvrtá lajna Anaheimu se v útočném pásmu neprosadila, na druhé straně Sill nahodil puk na zadní hrazení, za kterým spěchá Steve Downie.
16:59
Posledních pár minut rozhodně patří hostům z Anaheimu, domácí hráči trochu vypadli ze hry.
16:14
Opět zvoní tyč Fleuryho branky! Tentokrát po Getzlafově nabídce, kterou Perry jen lehce tečoval zády k brance, Fleury se jen otočil, podruhé v první třetině ho ale zachránila konstrukce své klece!
15:43
Malkin vybojoval puk na obráncích Ducks, rychle jej předal Brandonu Sutterovi, jehož střelu blokuje Hampus Lindholm.
15:02
Steve Downie se při přechodu do útočného pásma dostal do postavení mimo hru.
14:22
Hosté svou přesilovou hru velmi rychle využívají! Getzlaf se na pravé straně skvěle uvolnil od Dupuise a poté s hlavou nahoře exkluzivní přihrávkou našel přesně hůl RYANA KESLERA, kterému stačilo trefit přesně prostor na přední tyči, kam se Fleury nestihl přesunout! Asistence: Ryan Getzlaf a Sami Vatanen.
14:12
Anaheim si ale zahraje první přesilovku v letošní sezóně, menším trestem za krosček je potrestán Chris Kunitz.
14:01
Ryan Getzlaf nejdříve hledal před brankou Perryho, při druhém pokusu se pak pokoušel Fleuryho překvapit střelou z úhlu, brankář Pens ale drží svůj tým!
13:45
Gibson tentokrát v klidu sebral střelu Desprese do své lapačky.
13:14
Domácí hráči pokračují v destrukci svého soupeře, nyní naprosto rozebrali celou obranu Ducks, když Malkin uvolnil Maattaho, který pak bravurní přihrávkou vybídl PASCALA DUPUISE ke střele do prázdné branky, Gibson byl bez šance na zasáhnutí! Asistence: Olli Maatta a Jevgenij Malkin.
12:50
Patric Hörnqvist špatně zpracoval puk na útočné modré čáře a puku se zmocnil Cam Fowler.
12:11
Fleury se nyní musel vyznamenat velmi dobrým zákrokem proti tvrdé střele Coreyho Perryho z pravé strany, vyrážečka byla na svém místě.
11:54
Getzlaf se vrací na ledovou plochu, hosté hrají ve velkém počtu, oslabení zvládli velice dobře.
11:15
Na ledě je druhá přesilovková lajna Penguins, Brandon Sutter se individuálním průnikem neprosadil, hosté pak vyhazují puk do bezpečí.
10:48
Crosby našel před brankou svého dvorního parťáka Chrise Kunitze, jeho teč ale Gibson dokázal vyrazit.
10:26
Smith-Pelly s Coglianem se v oslabení dokonce dostali do ohrožení Fleuryho branky, domácí brankář je i v početní výhodě svého týmu připraven.
10:03
Crosbyho střela po několika přihrávkách s Malkinem končí zblokována.
09:54
Uvidíme první přesilovou hru v dnešním zápase, Ryan Getzlaf ve středním pásmu nevybíravým způsobem zastavil průnik Letanga a je vyloučen na 2 minuty za podražení.
09:30
Lovejoyova střela sražena a dopředu opět míří Crosbyho formace.
08:51
Hráči Anaheimu se snaží něco vymyslet, zatím se ale přes pevnou obranu Pittsburghu nemohou prokousat.
08:09
Zakázané uvolnění Penguins.
07:47
Na druhé straně se prakticky vzápětí ocitl ve velké šanci Ryan Getzlaf, z předbrankového prostoru ale nastřelil pouze tyčku!
07:22
Tomu se říká start do sezóny od kapitána a nejlepšího hráče loňské sezóny! SIDNEY CROSBY si převzal na obranné modré čáře puk od Kunitze, přebruslil s ním skoro celé hřiště a pak z levé strany poslal gólovou střelu, která Gibsonovi propadla mezi rukou a tělem! Asistence: Chris Kunitz a Olli Maatta.
07:01
Nakonec se povedlo a z nebezpečné pozice střílel Smith-Pelly, Fleury byl připraven a jeho střelu vyrazil.
06:44
Ryan Kesler zavezl kotouč do útočného pásma Anaheimu, kde se hosté snaží vytvořit nějakou střeleckou příležitost.
06:09
John Gibson, který by měl v letošním roce působit jako jednička Anaheimu, si pokryl kotouč ve své lapačce, po reklamní přestávce se bude opět vhazovat před jeho brankou.
05:51
Hosté se v následném útoku dostali do postavení mimo hru.
05:16
Icing se stal nakonec pro hosty pohromou! Crosby totiž dokázal vyhrát vhazování, puk se trochu podivným způsobem dostal k PATRICU HÖRNQVISTOVI, který výbornou střelou zápěstím trefil přesně prostor nad Gibsonovým ramenem! Asistence: Sidney Crosby.
05:12
Kačeři se následně osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění.
04:46
Ihned po vhazování se do zatím největší šance zápasu dostal Steve Downie, který byl po nahození od Goce osamocen před brankou, Gibson ale předvedl bravurní zákrok, když se stihl rychle přesunout a betonem zasáhnout!
04:39
Tvrdá střela Simona Desprese od modré čáry vyprášila Gibsonovu rukavici, který byl ale dobře připraven a puk si i přes skrumáž těl před sebou dobře našel.
04:00
Domácí se po trochu rozháraných chybách ve vlastní třetině snaží uklidnit hru.
03:13
Fleury se připisuje snad první plnohodnotný zákrok v letošní sezóně proti slabému nahození Silfverberga od levého hrazení.
02:40
Na druhé straně se pokusil vypálit Corey Perry, jeho střelecký pokus byl ale sražen jedním z domácích hráčů.
02:03
Puk vypadl mimo hrací plochu a skončil na střídačce Ducks, vhazovat se bude opět ve středním pásmu.
01:49
Několik zbytečných ztrát na obou stranách v krátkém sledu, je vidět, že sezóna teprve začíná a že si týmy na sebe budou muset postupně zvykat.
01:15
První náznak útoku v podání Anaheimu, nahození Silfverberga z úhlu ale nepřineslo ovoce.
00:58
Domácí se dostali do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.
00:32
Elitní formace Penguins začala hodně aktivně, střela Hörnqvista byla ještě sražena, na pokus Crosbyho už musel Gibson reagovat betonem.
00:01
Po zahajovacím ceremoniálu přichází tradičně americká hymna, kterou přednese Jeff Jimerson.
Kapitán právě v tuto chvíli přichází na led za neuvěřitelného hukotu Consol Energy Center v Pittsburghu!
Nástup Jevgenije Malkina zatím přinesl největší pozdvižení v publiku, ještě větší se očekává při nástupu velkého Sida s číslem 87!
Po několika strohých nástupech přišly velké ovace z publika při nástupu Marca-Andre Fleuryho, který dnes nastoupí jako jednička.
Domácí hráči po jednom právě nastupují na ledovou plochu.

Pittsburgh Penguins: Fleury (Greiss) – Ehrhoff, Letang, Maatta, Martin, Scuderi, Despres – Kunitz, Crosby (C), Hörnqvist – Dupuis, Sutter, Malkin – Spaling, Goc, Comeau – Downie, Sill, Adams
Trenér: Mike Johnston.

Anaheim Ducks: Gibson (Andersen) – Beauchemin, Lindholm, Fowler, Lovejoy, Stoner, Vatanen – Maroon, Getzlaf (C), Perry – Cogliano, Kesler, Silfverberg – Etem, Rakell, Smith-Pelly – Beleskey, Thompson, Jackman
Trenér: Bruce Boudreau.

Rozhodčí: Dwyer, Joannette – Cormier, Driscoll.
ANAHEIM DUCKS

Kačeři z Anaheimu loni ovládli základní část Západní konference, v play off pak ale nestačili ve druhém kole na pozdější vítěze Stanley Cupu z Los Angeles. Letošní ambice kalifornského klubu míří snad ještě výše, čemuž by mohl napomoci příchod centra Ryana Keslera z Vancouveru.

Kesler tam zaplní díru na středním útočníkovi druhé útočné lajny. "Jsem celkem spokojený, že po Getzlafovi bude na led skákat Kesler," prohlásil po výměně GM Ducks Bob Murray. Za Keslera se do Vancouveru pakovali obránce Luca Sbisa a útočník Nick Bonino.

Do Anaheimu v létě přišel také Dany Heatley, který by zde chtěl oprášit svou zašlou slávu. Ztráty Kačerů jsou nicméně také citelné, kariéru ukončila finská dvojice Teemu Selänne – Saku Koivu, brankář Hiller odešel do Calgary, obránce Robidas pro změnu do Toronta.
PITTSBURGH PENGUINS

Pittsburgh provedl přes léto hned několik změn, po několika sezónách skončil na trenérském postu Dan Bylsma, stejně tak i dlouholetý GM Pens Ray Shero. Od nové sezóny tak mužstvo řídí Jim Rutherford, který posledních 20 let působil na stejné pozici v Carolině, koučovat Tučňáky bude novic mezi trenéry v NHL Mike Johnston.

Pro Johnstona bude letošní sezóna extrémně těžká, protože se od Pittsburghu tradičně čekají velké věci. Úspěch v základní části ani není tak zavádějící, důležité bude postavení po play off. Nové vedení klubu také přivedlo několik nových akvizic.

Z Buffala se do Pittsburghu stěhoval německý obránce Christian Ehrhoff. Z Nashvillu pak v rámci výměny přišli Patric Hörnqvist a Nic Spaling, za něhož klub obětoval střelce z Malkinova útoku Jamese Neala. Jussi Jokinen se pak jako volný agent upsal Floridě a obránci Orpik s Niskanenem budou působit ve Washingtonu.
Zdravím všechny hokejové fanynky a fanoušky nejlepšího hokeje, který odjakživa představuje zámořská NHL. Ta včera odstartovala svůj 98. ročník, dnes je na programu hned velká řada zápasů, v jednom z nich budeme sledovat souboj mezi Pittsburgh Penguins a Anaheim Ducks, zápas začíná v 1:00!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.